Demokracja europejska — czyli POLSKA !!!

Wmawiane nam są bajki o jakiejś demokracji zachodniej i wszyscy jak jeden mąż powtarzają tę bzdurę. Polska jeszcze przed przyjęciem chrztu była demokracją i to Polska oprócz Aten jest kolebką demokracji w Europie. Pierwsze wzmianki o posiedzeniu polskiego parlamentu pochodzą z 700 roku, a jestem pewny, że mieliśmy parlament jeszcze przed tym rokiem. Pierwsze próby demokratyzacji Europy to powstanie w 1215 roku „Magna Carta”, dotyczy to jednak tylko przywilejów dla baronów, tak że to się w ogóle nie umywa do polskiej demokracji. Można by było powiedzieć, że do 19 wieku wszystkie kraje w Europie to były totalitarne systemy, które przeszły z feudalizmu do wynaturzonych systemów takich jak komunizm; faszyzm i lewackiej demokracji (czyli też dyktaturę). Tak że brońmy naszą polską demokrację i nie dajmy sobie narzucić lewackiej czy sowieckiej czasem zwanej demokracją socjalistyczną.
Polacy zawsze byli społeczeństwem demokratycznym i nikt nie ma prawa ich pouczać, co to jest demokracja. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 Polska wprowadziła jako pierwsza równe prawa dla kobiet i mężczyzn, a w W. Brytanii wprowadzili to parę lat później, po ostrej walce sufrażystek. Takich kłamstw i przekłamań historycznych jest dużo więcej, nie dajmy się nabijać w butelkę i odbierać sobie swoich zasług.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-mat...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

29-11-2015 [20:21] - pietrek | Link:

Proszę Pana
Obserwuję wpisy i zgadzam się z Panem przeważnie.Uważam Pana za Polaka i Patriotę i zyczę zdrowia .Damy radę !Ja też czekam na wolna Polskę.My gorale zawsze walczyliśmy ,walczym i będziem walczyć o nasze tradycję i katolicki kraj!
Z Panem Bogiem chlopie!

Obrazek użytkownika Polak mały znak mój Orzeł Biały

29-11-2015 [23:49] - Polak mały znak... | Link:

Szanowny Panie
To co Pan napisał ma ogromną wartość edukacyjną szczególnie dla młodzieży. Nowy rząd mówi o zmianach w edukacji i bardzo słusznie, te zmiany jednak będą dotyczyły młodzieży która aktualnie podlega procesowi edukacyjnemu. Pozostaje problem edukacji historycznej która ma dotyczyć całego społeczeństwa i tu potrzebna jest telewizja publiczna ze swoją misją, prawdziwą misją.
Temat który pan opisał jest jednym z wielu, przez lata uczono nas o naszej historii dość pobieżnie, nie mamy wpojonego patriotyzmu tak jak amerykanie w USA, wielu Polaków nie zna całego hymnu i wielu wstydzi się go nawet śpiewać.
Polacy to dumny, waleczny i bohaterski naród który ciągle zbyt mało wie o samym sobie. Nikt, żadna władza nigdy nie umiała wypromować i rozreklamować naszych osiągnięć i zasług dla Europy i Świata. Polska historia to historia właśnie Europy i Świata i o tym musimy nauczyć się mówić otwarcie i musimy w końcu nauczyć się upominać o swoje.
Pozdrawiam