Samozapłon i Lojalka Obywatelska.

Temperatura kampanii prezydęckiej, nudnej jak przysłowiowy bigos z olejem, nagle się podniosła i to do tego stopnia, że nastąpił samozapłon Mostu Łazienkowskiego, co ewidentnie dodało kampanii waloru spontaniczności.

Przypadkiem samozapalił się akurat ten most, pod którym zamiast kloszardów pętały się kable internetowe MON, które się w pożarze sfajczyły, co mi się podoba bardzo, bo ja kabli wszelkiego autoramentu (i tu użyję ulubionego słowa red. Darskiego) nienawidzę.

W sobotę doszło też do wydarzenia zupełnie niebywałego, nawet, jak na historię PRLbis:

ok. 30 prezydentów największych miast w obecności kamer podpisało lojalkę.

W czasach PRL (bez bis) lojalki były podpisywane dyskretnie, w ciszy bezpieczniackich gabinetów i dzięki skandalicznemu zupełnie (i respektowanemu przez wszystkie partie i wszystkie rządy, z pisowskim włącznie) „zbiorowi zastrzeżonemu IPN” spoczywają sobie te lojalki w pokoju, bo pacta sunt servanda, a jak nie – to pospadają aureole, a to byłoby ze szkodą dla społeczeństwa obywatelskiego ogromną, o szkodzie dla interesów nie wspominając.

Owszem, w rękę nie całowali, ale Bronisław Komorowski to jednak nie Al Pacino.

Oczywiście lojalki nie podpisał żaden prezydent dużego miasta należący do PiS.
To owoc genialnej strategii Prezesa Kaczyńskiego i Adama Hofmana, dzięki której „PiS sobie wybory prezydenckie w wielkich miastach odpuścił”.*

I tak trzymać!
To znaczy puszczać. Od-puszczać.

Za to dziennikarze komercyjnie niepokorni (moje!), którzy jeszcze 2 tygodnie temu na kampanię Dudy (nie tamtego Dudy - tego Dudy) psioczyli**, teraz zmienili front i hurtem deklarują, jak to im się ten Duda po konwencji podoba.

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, że u dziennikarzy częste zmiany frontu mogą skutkować kłopotami z kręgosłupem, a 26% poparcia dla Dudy to dopiero 70% poparcia zwyczajowo otrzymywanego przez PiS, zaś nawet poparcie całości pisowskiego elektoratu (wyjaśnienie dla moich fanów: całość = 100%), w wyborach prezydenckich zwycięstwa nie gwarantuje, zwłaszcza że resortowe dziadki ***(też moje) już się rozgrzewają.

Nie ma się zatem (pojedźmy kolokwializmem) co jarać, no – chyba, że kolejny most.

* http://naszeblogi.pl/49434-pis-oddaje-prezydentury-walkowerem
** http://naszeblogi.pl/52457-nasi-dziennikarze-zwijaja-parasol-ochronny-nad-pis
*** naszeblogi.pl/46902-resortowe-dziadki

------------------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

15-02-2015 [20:53] - Lektor | Link:

Ten jak wejdzie na temat PiS-u to natychmiast katastrofa !!!

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

15-02-2015 [21:40] - Dziadek bez dowodu | Link:

Ee, chyba raczej flaki z olejem nie bigos, co nie?

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

15-02-2015 [21:52] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Po jaki ch... Pan to pisze. Wszyscy już zdążyli się tutaj przyzwyczaić, że ma Pan jakąś traumę, z któą się Pan nie potrafi uporać, a która jest jakoś związaną z PISem. To co Pan pisze jest do "bulu" przewidywalne i po prostu nudne. Jako, zdaje się reklamiarz, mógłby Pan się nieco bardziej wysilić i zaserwować coś nowego. Podobno pracował Pan kiedyś dla PepsoCo; jeżeli w kampaniach dla nich grał pan ciągle na tej samej tonacji, podobnie jak tutaj na tonacji gra PAn stale w tonacji "antypisa" (copyright Seawolf), to chyba musieli Pana w końcu kopnąć w d... i podziękować za współpracę.

Obrazek użytkownika angela

15-02-2015 [22:39] - angela | Link:

I cóż tu komentowac, jak sie glupoty pisze, to wiadomo jakich trzeba się spodziewać komentarzy.Więc sie nie komentuje i nie ma co zwalac na Czarneckiego i Kuzmiuka

Obrazek użytkownika mada

16-02-2015 [09:42] - mada | Link:

Trzeba Autora pocieszyć, że Kabli jest już coraz mniej. Teraz nadchodzi era Światłowodów.

Obrazek użytkownika angela

16-02-2015 [14:58] - angela | Link:

Prawda.

Obrazek użytkownika postman

16-02-2015 [17:21] - postman | Link:

Światłowód = niosący światło(ść) = Lucyfer :):):)

Obrazek użytkownika angela

15-02-2015 [22:56] - angela | Link:

Wygląda mi pan na sfrustrowanego alkoholika, i wóda panu rozum przezarla, ale na pewno pracuje dla kogos.Skoro jest pan przeciw PiSowi, to na pewno za kimś.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2015 [09:21] - NASZ_HENRY | Link:

Strategia @Ewarysta: PiS POdgrzać a Darskiego POchwalić niezaPOmnieć ;-)