PiS oddaje prezydentury walkowerem.

Od razu zastrzegam, że nie mam na myśli jedynie rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z rewanżu na Bronisławie Komorowskim, bo to akurat jedyna rozsądna w tej sytuacji decyzja jest.

Jej alternatywą byłaby kolejna przegrana Jarosława Kaczyńskiego z lokatorem Dużego Pałacu, co oczywiście brzmi niesympatycznie, ale prawda, jak to prawda – jest zwykle nieprzyjemna:

z Bronisławem Komorowskim Jarosław Kaczyński miał jedną, jedyną szansę wygrać w 2010 roku (czas leci...) i już następnej szansy nie dostanie.

Oczywiście żaden, wyciągnięty na chybcika z kapelusza inny kandydat PiS też z Bronisławem Komorowskim nie wygra, bo taka jest logika (tego) konfliktu (no skąd, a raczej od kogo zaczerpnąłem ten grepsik śliczny? Hm?).

4 lipca 2010 roku, w kilka godzin po przegranej Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich napisałem tak:

„Już nigdy, żadne wybory, nie będą się odbywały tuż po takiej hekatombie, jak ta, spod Smoleńska, która wyzwoliła tak ogromny ładunek patriotycznego - tak, nie wstydźmy się tego słowa - uniesienia.
- Już nigdy, żadne wybory, nie będą się odbywały tuż po dwukrotnej, niszczącej wiele miejscowości, powodzi.
- I już nigdy, żadne wybory, nie będą mały miejsca w sytuacji, gdy przynajmniej jeden kanał telewizyjny (TVP1), zachowywał się przyzwoicie i nie wspierał wszelkimi możliwymi i niemożliwymi metodami kandydata establishmentu.
JUŻ NIGDY!
Każde następne wybory będą odbywały się w warunkach skrajnie nierównych szans, zaoferowanych Opozycji przez Władzę.
Bez jakichkolwiek pozorów równego traktowania stron, o kontroli nie wspominając.”*

Czyli – z prezydenturą Polski jest pozamiatane i to pozamiatane od 4 lipca 2010 i te „prawybory” czy inny casting na kandydata PiS radzę Państwu zwyczajnie olać, bo na to czasu szkoda i lepiej sobie jakąś ciekawą książkę przeczytać, zamiast słuchać kolejnych bajdurzeń „naszych” dziennikarzy i analityków.

***
Po tym dygresyjnym, acz koniecznym wstępie już wyjaśniam, że mnie chodzi o oddanie przez PiS walkowerem prezydentur Krakowa, Wrocławia i innych dużych miast.

Hofman zdradza taktykę PiS na najbliższe wybory samorządowe. Partia odpuszcza walkę o największe miasta, w których od lat rządzą niezależni prezydenci cieszący się dużym poparciem. PiS chce skupić się na wyborach do sejmików wojewódzkich. - W dużych miastach są prezydenci, którzy w tej chwili funkcjonują i bardzo mało prawdopodobne, żeby ktokolwiek, czy z PiS, czy z PO odebrał np. Dutkiewiczowi Wrocław – mówi Adam Hofman.” **

No słodkie zupełnie:
wyobrażacie sobie Państwo, że taki Viktor Orban ogłasza, iż jego partia rezygnuje z obsadzenia stanowisk merów Budapesztu, Miszkolca, Szegedu, Debreczyna i innych, kluczowych, węgierskich miast, „bo i tak z rządzącą obecnie kliką nie wygra” ?!

No właśnie – nawet Wasza, pisowska wyobraźnia aż takiego szpagatu zrobić nie potrafi.

Może, idąc dalej, PiS ogłosi, że odpuszcza sobie walkę o mandaty parlamentarne na wspomnianym Dolnym Śląsku? Albo na Pomorzu Gdańskim? I na Zachodnim też?
Bo i tak nie dadzą rady?

Fakty są okrutne:

największa partia opozycyjna” przez 4 lata tyłków nie ruszyła, żeby wykreować kandydatów
mogących zagrozić lokalnym, metropolitalnym sitwom (a co – może to nie sitwy?).
Taaa...

W tym i Układowi Warszawskiemu, gdzie wyznaczony raptem parę tygodni temu kandydat PiS, Jacek Sasin - jak to red. Warzecha mojemu ulubieńcowi, Hofmanowi ośmielił się powiedzieć - to charyzmy nie ma i do tego nierozpoznawalny jest.

Redaktor Warzecha jak zwykle się myli, bo charyzmę każdy ma, nawet taki van Rompuy i choć w jego przypadku jest to charyzma mokrej szmaty, to jednak zawsze jakaś jest (dosłownie: You have the charisma of a damp rag).***
Hofman, oczywiście, jak na prawdziwego aparatczyka przystało, szedł w zaparte i jechał klasykiem w stylu „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne.”

I że Sasin o drugą turę powalczy, a w drugiej turze wszystko jest możliwe, gaworzył.

Słuchać takich bzdur szkoda, bo HGW ma prezydenturę w kieszeni, a PiS niech na mszę daje, żeby w drugiej turze się burmistrz mojego Ursynowa Piotr Guział nie znalazł, bo wtedy to już będzie obciach prawdziwy.

Tak swoją drogą:

dlaczego PiS tak Warszawy nie lubi, że po operetkowym (taka prawda – operetkowym) Czesławie Bieleckim, wystawia teraz tego Sasina?

Ale skandalem zupełnym jest wybranie na pisowskiego kandydata na prezydenta Krakowa faceta, który przez kadencję był radnym z ramienia Platformy, a teraz, postanowił zrobić zwrot i pożeglować sobie pod banderą pisowską.

Tu mamy smaczek dodatkowy:
oprócz tego, że przez 4 lata największa partia opozycyjna nie zdołała wykreować kandydata na prezydenta kluczowego (a co – może nie kluczowego?) miasta i na 1,5 miesiąca przed głosowaniem z łapanki bierze, to jeszcze z łapanki wśród platformerskiego zasobu :-D

Co, że skoro facet formalnie w PO nie jest a „jedynie” z jej ramienia ma fuchę radnego, to niby nie platformiarz?
Wy naprawdę wierzycie w takie bzdety?
No tak – wierzycie.

To sobie wierzcie.

Na koniec: PiS nie ma wizji samorządu terytorialnego, nie ma będącego konsekwencją tej wizji planu i nie ma kadr.
To znaczy ma: scharakteryzowała te kadry prof. Staniszkis:

„gamonie, ta grupa nieudaczników nie ma innej alternatywy, nie umie inaczej zarabiać pieniędzy.” ****
---------------------------------------------
* http://ewarystfedorowicz.salon24.pl/203620,jak-sztab-przerznal-prezesowi-wygrane-wybory
**http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Adam-Hofman-dla-WP-o-prawyborach-w-PiS-to-sposob-na-wypromowanie-kandydata-przy-mniejszych-srodkach,wid,16878221,wiadomosc.html

*** https://www.youtube.com/watch?v=bypLwI5AQvY
**** http://media.wp.pl/kat,1022939,opage,9,title,Jadwiga-Staniszkis-w-PiS-sa-gamonie-Kaczynski-nimi-gardzi,wid,16836109,wiadomosc.html

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Deidara

15-09-2014 [17:28] - Deidara | Link:

To prawda. Mieszkam niejako w dwóch miastach (na zmianę). W jednym rządzi SLD - dziś partia w odwrocie, ale PiS od lat nie zrobił tam nic, aby choć trochę zagrozić pozycji postkomuchów. W drugim jest prezydent niezależny, który dobrze żyje ze wszystkimi, od lewa do prawa, ale trzyma władzę mocno i nie da jej sobie wyrwać. PO od pewnego czasu kombinuje, jakby go podminować, PiS - je mu z ręki.
To są skutki budowania partii wodzowskiej i dominacji BMW.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

15-09-2014 [18:38] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

to są skutki nieprofesjonalizmu "góry" i wywołanego tym zniechęcenia ideowych, przyzwoitych "dołów".

Obrazek użytkownika Zofia

15-09-2014 [17:37] - Zofia | Link:

Z pańskiego wpisu wynika, że nie ma dla Polaków żadnej alternatywy. Zostaje nam tylko emigracja, bo pod rządami PO życie jest tylko dla krętaczy i cwaniaków. Czy wystarczy krajów ,na przyjęcie "nieudaczników" (czytaj chcących przyzwoicie żyć)?? Pod SLD i PSL już żyliśmy.To co Pan radzi? Łatwo jest komuś coś wytknąć ( poniekąd ma Pan trochę racji)ale trzeba też coś mądrego doradzić. Od siebie dodam, że trudno jest zainteresować Polaków polskimi sprawami.
Po 89 roku stworzono Naród biorców. Co cwańszy i ten co był przy korycie zabierali co chcieli nazywając to prywatyzacją i skutki są takie jakie widzimy. Dobrze opłacane media pod ekipą rządzących zrobiły i nadal robią wiele zła, szczując przeciw wszystkim z PiS-u. Prawdę mówiąc PiS zachowuje się asekurancko. Stworzono taką sytuację, że bezkarne chamstwo i kręcenie lodów jest przywilejem PO i PSL-u, a PiS sobie na to nie może pozwolić, bo by ich sądy z torbami puściły.
PiS ma wielu mądrych i mogących kraj wyprowadzić z kryzysu, ale kogo by nie zgłosili na stanowiska, to media zaszczują człowieka. Jakoś tak jest dziwnie skonstruowany ten świat, że ludzie podążają za "dobrze wyglądającym wizerunkowo miernym człowieczkiem" , nie wnikając w jego kompetencje i mądrość działania.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

15-09-2014 [18:36] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

1. Proszę Pani, mój tekst nie jest o emigracji i braku alternatywy, ale o NIEKOMPETENCJI I LENISTWIE (dodałbym jeszcze bezideowości) aparatu PiS, który prof. Staniszkis posumowała jak w puencie mojego wpisu.

2. Owszem, po wielu latach popierania PiSu (czynnego, pod nazwiskiem) dochodzę do wniosku, że nawet, jak się do tej władzy dopchną w końcu, to i tak wszytko , przepraszam - spieprzą, bo kadry mają jak w punkcie 1 a na koncie mają takie eksperymenty jak Marcinkiewicz, Kluzikowa, Poncyliusz, Kaczmarek, Misiek Kamiński< Bielan, Migalski, Netzel, Lipiec, Jakubiakowa, Kurski....itd itd itd...itp.

3. Nie przygotowali się do wyborów samorządowych - i za to powinni być przez wyborców rozliczeni, bo sami sobie monopol na reprezentowanie przyzwoitych ludzi przyznali.

I proszę nie pisać o niedobrych mediach, bo to już zdarta płyta i nie działa: ludzie mają pusto w kieszeniach a widzą, że PiS ma ich tam, gdzie PO i PSL. czyi w sempiternie.

Obrazek użytkownika Zofia

15-09-2014 [19:00] - Zofia | Link:

Dziękuję, przekonał mnie Pan, że ma Pan zdrowy osąd osiągnięć PiS-u. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika z-k

15-09-2014 [20:43] - z-k | Link:

Nie oszukujmy się. PIS to Jarosław Kaczyński + setka pretorianów, z których 3/4 na prezydenta dużego miasta czy członka rządu się nie nadaje dlatego zaczynam głosować na RN argumentów o marnowaniu wyborczego głosu nie przyjmuję. Dlaczego w PIS nie ma młodzieży?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

15-09-2014 [21:08] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nie mam zamiaru głosować na RN, bo mi zwyczajnie z endecją nie po drodze.

A że w PiS młodzieży nie ma - to nieprawda: jest Adam Hofman i jemu podobni.

Obrazek użytkownika Deidara

15-09-2014 [22:36] - Deidara | Link:

Świetne. Dawno się tak nie uśmiałem, czytając komentarza tutaj :)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-09-2014 [21:36] - Chatar Leon | Link:

Problem z PiSem leży chyba nie w górze ani w dołach, tylko w półce pomiędzy, w takich władzach lokalnych, na poziomie władz wojewódzkich, gdzie stworzyły się kliki wzajemnej adoracji tworzone przez dożywotnich przewodniczących, dożywotnich posłów i dożywotnich radnych, niedopuszczające żadnych nowych ludzi, niszczące wszelką oddolną inicjatywę, a swoją drogą świetnie dogadujące się z lokalnymi rządzącymi platformiano-postkomuszymi układami.
Jeśli chodzi o Kraków, to mam coraz większe wrażenie, że władze PiS robią tutaj wszystko, ażeby wyborów nie wygrać.

Obrazek użytkownika terenia

15-09-2014 [22:16] - terenia | Link:

Ostatnie zdanie komentarza to niestety przykra konstatacja,lecz mam podobne wrażenie.
Wygląda na to,że Majchrowski będzie dożywotnio prezydentem naszego Krakowa.

Obrazek użytkownika kat

15-09-2014 [22:59] - kat | Link:

Ewaryst
pozdrówka za ten tekst....a adaś niech idzie w PIS-du

Obrazek użytkownika PDP

15-09-2014 [23:11] - PDP | Link:

To ja może napiszę co nieco o moim Wrocławiu. Prawdopodobnie to miasto ma w tej chwili już ok. 5,5 miliarda PLN długów czyli grubo powyżej 100% rocznego budżetu. Duża część tych długów jest ukryta i upchana w miejskich spółkach, które dokonywały dziwnych i tajnych transferów np. do Śląska Wrocław. De facto to miasto powinno mieć już komisarza wyznaczonego przez Rostowskiego lub teraz Szczurka a Dutkiewicz powinien zostać odsunięty.

Tak więc Panie Ewaryście - ja tu podaje gotową receptę na przejęcie władzy we Wrocławiu. Trzeba wygrać wybory, mieć swojego ministra finansów, zrobić dużą kontrolę w mieście i Dutkiewicz jest pozamiatany. On jest tak przerażony tym co narobił, że zorganizuje przed wyborami każde igrzyska. Ale i tak długi miasta przestają być tajemnicą poliszynela.

Poza tym ludzie mają go już dosyć więc nawet i w tych nadchodzących wyborach można liczyć na niespodziankę.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

16-09-2014 [06:52] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@All

Na wstępie bardzo dziękuję za rzeczowe, konstruktywne komentarze i ze zdziwieniem prawdziwym stwierdzam, że żaden troll sie wśród nich nie zaplątał - pewnie dyspozytor zaspał :-D

A podsumowując:

1. nieprzygotowanie jakiejkolwiek partii w jakimkolwiek kraju do wyborów jest skandalem i kompromitacją.
2. ten skandal i kompromitacja jest wynikiem poczucia totalnej bezkarności ludzi, którzy w PiS za to przygotowanie byli odpowiedzialni (bo jacyś chyba byli?).
3. to między innymi o nich profesor Staniszkis: napisała  „gamonie, ta grupa nieudaczników nie ma innej alternatywy, nie umie inaczej zarabiać pieniędzy.”

Pozdrawiam i życzę słonecznego dnia! 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-09-2014 [08:43] - NASZ_HENRY | Link:

Idzie jednak nowe. Dotychczas to PO brało z zasobów PiSu. Teraz czas na rewanż ;-)