PIS chce, żebym spłacił lemingom kredyty hipoteczne.

Zacznę od stwierdzenia oczywistego faktu, że pomysł PiS, wyrażony ustami europosła Czarneckiego i wiceprezes Szydło  na „pomoc państwa” w spłacaniu kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach jest nie tylko niesprawiedliwy (co oczywiste dla każdego normalnego człowieka), ale i  idiotyczny – co akurat wymaga krótkiego wyjaśnienia.

Argumenty, że:

A/ ludzie rozsądni (jak ja) nie biorą kredytów hipotecznych, bo nie żyją ponad stan.
B/ każdy biorący kredyt zdaje sobie sprawę, że musi go spłacić (inaczej byłby zwykłym oszustem)
C/ nie słyszałem, by  biorący kredyty (jakiekolwiek) legitymowali się zaświadczeniami lekarskimi o niezdolności do podejmowania czynności cywilno-prawnych
D/ ktoś, kto bierze kredyt w innej walucie  niż zarabia, dobrowolnie nie tylko  uczestniczy w hazardzie, co wręcz wystawia banksterom weksel in blanco,

choć i logiczne i rzetelne zbywane są demagogicznym oskarżeniem o liberalizm.

Dlatego, żeby nie kopać się z koniem,  ten tekst poświęcę wyjaśnieniu, dlaczego parcie PiSu na „pomoc państwa” zadłużonym we frankach jest pomysłem idiotycznym.

Najpierw uwaga tak oczywista, jak to, że poseł Czarnecki jest cwanym partyjnym skoczkiem, a ekonomistka Szydło – nie jest ekonomistką:

„państwo” nie może pomóc, bo nie ma pieniędzy. Zwyczajnie. Nie ma.

Owszem mogą pomóc Państwo (Kowalscy, Majewscy, Lewandowscy). Bo im urzędnicy mogą zabrać ich własne pieniądze, żeby je (po zmarnowaniu stosownej części) przekazać Państwu Witkowskim, Olszewskim czy innym Nowakom.

A teraz już w punktach, bo pogoda piękna i szkoda (mojego) czasu na partyjne idiotyzmy:

  1. Kredyty hipoteczne to nie bandyckie „chwilówki” i były i są dostępne wyłącznie dla ludzi przynajmniej średniozamożnych – bo wymagany jest tzw. wkład własny, który wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.
    Ludzi biednych, a nawet zwyczajnie niezamożnych na kredyty hipoteczne nie stać, bo tych kilkudziesięciu tysięcy złotych najzwyczajniej w świecie nie mają.
  2. Elektorat PiS to ludzie w większości niezamożni i proszę tu ze mną nie dyskutować, bo  chętnie to sam prezes Kaczyński podczas objazdów Polski powiatowej podkreśla. Proponuję obejrzeć dostępne w sieci filmy.
  3. Ci, których było i jest stać na branie kredytów hipotecznych, to w większości elektorat PO i PSL:
    to oni mają stabilne zatrudnienie, jako urzędnicy, prokuratorzy, sędziowie, bezpieka, milicja (nie poprawiać – policja, to była przed wojną).

To oni dostają granty na te wszystkie lewe projekty, zlecenia „z wolnej ręki” pod kryptonimem „osoba fizyczna” (patrz wydarte z gardła bufetowej informacje o milionach wydanych w stolicy na umowy zlecenia) .
Tych co mają dostęp do umów na budowę autostrad to akurat nie dotyczy – oni, jak się można było z taśm przekonać, kupują za gotówkę mieszkania w Barcelonie.

  1. Pomysł PiS sprowadzi się do tego, że głosujący na PiS  biedacy zatrudnieni na śmieciowych umowach i zarabiający grosze, zrzucą się na spłatę wypasionych  mieszkań dziennikarzy TVN, TVN24 i pozostałych, platformerskich mediów, których  histeryczne reakcje można było zaobserwować kilkanaście miesięcy temu, gdy kurs franka osiągał maksima:  niemal w każdym programie informacyjnym były wzdychania, pojękiwania, ściągnięte stresem twarze i uwagi o „szybującym franku ” i „drogim franku”.

Żeby było konstruktywnie:

jak europoseł Czarnecki taki wrażliwy, to niech ze swoich, eurodochodów zacznie spłacać kredyty we frankach paru lemingom, ale od mojej kieszeni niech się od….czepi.
Jak mawiał mój wujek -  „własny przykład przed każdą radą”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-08-2013 [10:29] - NASZ_HENRY | Link:

wnukowi @Ewarystowi dał w spadku ostrą klawiaturę. Ale linki do kontrowersyjnych wypowiedzi to trzeba POdawać ;-)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [10:45] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Dziadek był  logicznie myślącym człowiekiem i to mi przekazał.
A linki proszę sobie wygrzebać, bo ja za św. Mikołaja tu nie robię: pierwsza z brzegu ściągawka - wypowiedz JK o ...działkowiczach: "tak!!! jesteśmy partą skromnych ludzi" (z pamięci, ale mam ją dobrą) :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-08-2013 [11:15] - NASZ_HENRY | Link:

bez "linku" czyli dowodów rzeczowych! Dziadek by nie pochwalił ;-)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:12] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

nie wierzyć w słowa Prezesa ?! A fujjjj! ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-08-2013 [13:45] - NASZ_HENRY | Link:

nie wierzę ;-)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [15:51] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

hm...
No, w ten sposób, to już nie pogadamy.

Obrazek użytkownika Rybak

25-08-2013 [10:10] - Rybak | Link:

Nie chodzi o płacenie za nich, ale o działania antyspekulacyjne/antylichwiarskie.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [10:35] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę Pana, między nami jest różnica fundamentalna:
ja posługuję się prawdziwym do bólu KONKRETEM, a Pan - powtarza propagandową partyjną formułkę.

Finalny wynik propozycji PiSu jest jak napisałem: biedny elektorat PiSu zapłaci za apartamenty elektoratu PO.
I trzeba albo mieć złą wolę albo nie mieć elementarnej wyobraźni, by temu zaprzeczyć.
 

Obrazek użytkownika Rybak

25-08-2013 [11:54] - Rybak | Link:

tylko o konkretnym posunięciu, które Pan źle zrozumiał.
A teraz elektorat PiSu nie płaci za apartamenty platfusów?
W Polsce nie obowiązuje odpowiedzialność za skutki władzy zbolszewizowanych Polaków i innych bolszewików.
Aby to odwrócić, trzeba by zrobić rewolucję, a po takiej rewolucji mówienie o Polsce byłoby niedorzecznością.

Obrazek użytkownika Daf

25-08-2013 [12:37] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Rewolucja nie jest potrzebna - to juz nie te czasy ! Nalezy przeprowadzic reformy we wszystkich dziedzinach, bo przeciez w Polsce NIC nie funkcjonuje prawidlowo. Nalezy skopiowac wszystko 1 : 1 z innych krajow, tych demokratycznych gdzie struktury panstwowe sa prawidlowe i ekonomiczne.
Powinien to zrobic TEN, komu zalezy zeby mu Polacy powierzyli obowiazek sprawowania rzadow w Polsce. Eto wsio !
A jak tego nie zrobi - nie wybierac !

Obrazek użytkownika Rybak

25-08-2013 [19:51] - Rybak | Link:

"A jak tego nie zrobi - nie wybierac !"

A jak obieca, szanowna Daf go wybierze, a potem nie zrobi?
Odpowiedź: To przez cztery lata będzie miał szanowną Daf w głębokim poważaniu.

Obrazek użytkownika Daf

25-08-2013 [23:16] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ja prosze Szanownego Rybaka, zyje w swiecie realnym i wybieram tu gdzie zyje, w/g kryteriow ktore Panu przedstawilam. Jezeli partia X nie realizuje swoich zobowiazan to sie ich nie wybiera. To wiedza u nas nawet cwiercinteligenci. Dlatego tez mamy porzadek i jestesmy zamozni - czego i Polakom w Polsce z calego serca zycze.
Przemowienia, dyskusje, itp - tego u nas, w swiecie realnym nie ma. Pracodawca politykow jest spoleczenstwo - platnicy podatkow. Placi im sie za KONKRETNA PRACE.

Obrazek użytkownika Rybak

26-08-2013 [11:37] - Rybak | Link:

Czy Wielce Szanowna Daf może mi wskazać partię, która spełnia swoje obietnice, oprócz tych, w których obiecuje że zabierze?

Obrazek użytkownika Daf

26-08-2013 [13:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Wielce Szanowny Rybaku ! Ja zyje od wielu lat w Austrii. Podam Panu dwa przyklady. Jezeli w miejscowosci X partia rzadzaca (burmistrz) obiecal przed wyborami, ze wybuduje przedszkole , zostal ponownie wybrany i tego nie spelnil - to juz nast. razem NIKT go nie wybierze. Oni o tym wiedza i swoje obowiazki wypelniaja, bo za to im podatnicy placa.
Kanclerz Austrii, ktory bral udzial w waznych rozmowach w Brukseli (np. te ostatnie dot. budzetu) wraca do Wiednia i b. zmeczony w ostatnich wiadomosciach TV o 22.00 opowiada nam co zalatwil, co ma zamiar dalej zalatwiac, dlaczego, itp. Dziennikarz pyta go, a on odpowiada wyczerpujaco.
Tu nie ma zbednej ideologii, nam jest "wsio rawno" czy ten, kto wywozi smieci to prawicowiec czy lewicowiec - robota ma byc zrobiona.
Gdyby w Polsce tak bylo, to Polska bylaby kraina mlekiem i miodem plynaca.
Powstaja tu coraz nowe partie polityczne - a w Polsce wszystko co nowe i inne jest splugawione, utracane.
Oto dwa przyklady z tut. podworka:
https://www.alternativefuer.de
http://teamstronach.at/de
Ja uwazam, ze w Polsce zadna z partii ktore istnieja nie jest w stanie rzadzic. Wkrotce sie Panstwo niestety o tym przekonacie. Przepraszam ze sie rozpisalam. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Rybak

26-08-2013 [14:34] - Rybak | Link:

Pni żyje w Austrii. Tam jeszcze nie potrafią tak kłamać jak w Polsce. U nas wybory, to tylko taka ściema, a rządzą jacyś bliżej nie znani nam tajniacy, którzy stoją za tymi wybieranymi. Poza tym, pod względem rozliczeń z obietnic wyborczych Polacy są bardzo słabi.

"Ja uwazam, ze w Polsce zadna z partii ktore istnieja nie jest w stanie rzadzic. Wkrotce sie Panstwo niestety o tym przekonacie."

Co do tego mam identyczne zdanie, dodam tylko że wszystkie partie w Polsce, to są partie marionetkowe, uzależnione od tajnych mocodawców, bo inaczej miałyby swoje zaplecze polityczne, składające się z ludzi świadomie popierających program partii i pilnowali uczciwości wyborów i przestrzegania prawa, a tego nie ma.

Obrazek użytkownika Daf

26-08-2013 [15:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ja znam Polske b. dobrze - z racji mojego zawodu przemierzalam do niedawna Polske wzdluz i wszerz, rozmawialam z ludzmi: 1) z Bolka byli i sa zadowoleni 2) nic ich nie interesowalo, byli zawsze z "polskiej demokracji"zadowoleni, 3)za szczyt sukcesu uwazali ze sa europejczykami (!)
Ja uwazam, ze ludzie sa wszystkiemu winni. Teraz popieram Narodowcow w Polsce - i zapraszam do popierania (takze troche finansowo). A tych tajnych mocodawcow mozna szybko pogonic - oni korzystaja z tego, ze narod jest pograzony w letargu.
PS: Czcigodna to ja nie jestem !

Obrazek użytkownika Rybak

26-08-2013 [18:14] - Rybak | Link:

.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:18] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

ja nie zrozumiałem?

No, jeśli nie jest dla Pana oczywistym, że wynikiem propozycji PiS  będzie to, że biedny elektorat PiS dopłaci wypasionemu elektoratowi PO, to rzeczywście nie mamy o czym rozmawiac.

Obrazek użytkownika cassiodorus

25-08-2013 [13:49] - cassiodorus | Link:

że pan się zagalopował w swojej taniej propagandzie.Nie znam żadnego dziennikarza z tvnu ,znam natomiast mnóstwo szarych,biednych ludzi którzy brali owe kredyty bo inaczej nie mieliby gdzie mieszkać.Byłem zapewne jedyną osobą ,która mówiła im ,żeby tego nie robili ale jak wytłumaczyć to człowiekowi ,który nie ma swojego domu ,pracuje od rana do wieczora i czytać mądrych ekonomistów nie ma kiedy?Dom to trochę inna materia niż np telewizor czy nawet samochód i w poważnych ,uczciwych państwach takie państwowe wspomagania są czymś normalnym
Sugeruje pan ,że dziennikarze tvnu i bogaty elektorat PO nie płacą podatków???Jakże to tak?

Obrazek użytkownika Daf

25-08-2013 [10:15] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

takie poglady jak Pan ma ca. 99 % obywateli krajow, gdzie jest porzadek !
Ad B: Bioracy kredyt musi sobie zdawac sprawe, ze splaca ten kredyt razem z PROCENTAMI, ktore stanowia pokazna sume !

Kredyt bierze sie w sytuacjach dobrze uzasadnionych. Np. moj Steuerberater poradzil mi, zeby auto kupic na kredyt, bez uruchomienia wlasnej gotowki, poniewaz:
%% odpisywane sa od podatkow,
koszt auta tez jest odpisywany od podatkow, w ciagu kilku lat.

Opowiadania funkcjonariuszy partyjnych to dalsze ommamianie spoleczenstwa.
Kredyt, to sprawa pomiedzy bankiem i klientem tego banku - i to wszystko !
A wiec zadna partia nie ma z tym nic wspolnego !!!
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [10:40] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nie znam sytuacji w Austrii - znam w Polsce: 

głosujący na PiS  biedacy zatrudnieni na śmieciowych umowach i zarabiający grosze, zrzucą się na spłatę wypasionych  mieszkań dziennikarzy TVN, TVN24 i pozostałych, platformerskich mediów

Obrazek użytkownika Daf

25-08-2013 [10:54] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Dziekuje za opinie. Ani w Austrii ani w innych krajach gdzie jest porzadek nie ma umow smieciowych. Tu nawet cwiercinteligent wie, co jest dla niego dobre, a partie polit. by sobie na takie gaworzenie nie pozwolily - NIKT by ich nie wybral !
Polacy sa niestety, jesczcze ciagle bardzo podatni na propagande i w tych swoich ex-PRL-owskich pogladach zatwardziali. Prosze zobaczyc, co sie tu na portalu dzieje....

Obrazek użytkownika Magdalena

25-08-2013 [14:15] - Magdalena | Link:

lub domek to sytuacja wystarczająco uzasadniona?
Gdy nie ma się możliwości własnego zamieszkania a koszt wynajmu byłby porównywalny lub wyższy od raty kredytowej?
Nie mówimy tu o jakichś samochodowych odpisywalnych fanaberiach. Tylko podstawie bytu- mieszkaniu.

Pan Fedorowicz przesadza, jakaś obsesja na temat tych lemingów z TVN. Zna zwykłych, pracujących daleko poza budżetówką ludzi, którzy niestety dali się na to nabrać.
Skoro to wyszło w Hiszpanii, na Węgrzech i na Chorwacji (kosztem banków) to czemu nie u nas.
Deubekizacja to nie skazywanie wszystkich arbitralnie na podstawie jakiegoś widzimisię (bo ja nie biorę kredytów).

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [15:46] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Mój tekst NIE JEST o deubekizacji.

Mój tekst jest o idiotyzmie, jakim jest dopłacanie zamożnym lemingom do mieszkań z kieszeni biednego elektoratu PiS, co (jeśli już Pani tak bardzo chce) można też nazwac obsesją.

 

Obrazek użytkownika Daf

25-08-2013 [16:11] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

1. Kredyty bierze sie : a) jezeli ma sie 100 % mozliwosci ich splacania w ciagu wielu lat, b) w pieniadzach jakie sie zarabia - wszystko inne to spekulacja i lekkomyslnosc.
2. Nic Pani nie rozumie - podalam przyklad konkretny KIEDY OPLACA SIE BRAC KREDYT !
3. Partie polityczne nie maja NIC wspolnego z bankami (i innymi instytucjami) i nie maja MOZLIWOSCI ingerowania. Ingerowac moze instytucja, ktora z urzedu nadzoruje banki.
4. Co ma do tego deubekizacja ?

Obrazek użytkownika antykrytyka

25-08-2013 [10:27] - antykrytyka | Link:

Szydzi pan z tych, którzy podejmowali decyzje na podstawie właściwego rozeznania. Być może naiwnie uwierzyli w to, że żyją w państwie, w którym nie łże się bezczelnie i na chama. W państwie, w którym uwierzyło się, że ekipa rządowa, to nie grupa chamów żyjących z kłamstwa i na bazie kłamstwa. Prawda, że to wielka naiwność? Wierzyć, że Polska to nie bantustan, ale jaja buchachachacha!!!
Nie każdy jest JKM i nie ma za plecami dobrego wujka z kasą, który zapłaci za narobione długi. Piszę o JKM, gdyż argumentacja jest na miarę możliwości tego pana i jego przemądrzałych uczniów nabzdyczonych "leberalizmem".

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [10:39] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

do rzeczy proszę, bo ja na demagogie, jak napisałem, nie mam zamiaru odpowiadać:

biedny elektorat PiSu zapłaci za apartamenty wypasionego elektoratu PO.czy nie zapłaci?

Argumenty (kłamliwe do tego) ad personam w rodzaju "Nie każdy jest JKM i nie ma za plecami dobrego wujka z kasą, który zapłaci za narobione długi" dyskwalifikują jako dyskutanta

:

 

Obrazek użytkownika antykrytyka

25-08-2013 [11:25] - antykrytyka | Link:

na jakiej podstawie twierdzi pan, że biorący kredyt we frankach, to przede wszystkim dziennikarze WSI24 czy lepiej sytuowane lemingi? To jest nieprawda, znam wiele osób, które takie kredyty wzięły i nie należą oni do finansowych elit. To pracownicy Wielce Czcigodnych Banków (wg mnie okupantów),, które nie mają narodowości, odpowiednio motywowali klientów do tego, by taki kredyt wziąć. Rzecz jasna, gdyby klienci wiedzieli, że to pracownicy okupantów, byliby bardziej podejrzliwi, ale uznali ich "za swoich", za ludzi godnych wiary i uznania. Więc teraz okazuje się, że kredytobiorcy sami są sobie winni? Że ich koncertowo wydymano? Że spekulacja na polskiej walucie, to ich jedynie problem? Wybaczy pan, ale ja takiego rozumowania nie kupuję i nie mam zamiaru uprawiać schadenfrude i głosić, że "dobrze im tak".

Obrazek użytkownika Daf

25-08-2013 [12:55] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Oczywiscie, ze ci ktorzy biora kredyty w innym pieniadzu niz sami zarabiaja sa sami sobie winni. Kredyt i inne operacje bankowe to wspolpraca POMIEDZY BANKIEM I KLIENTEM BANKU. Jak sie komus bank X nie podoba to idzie do banku Y !
Przypuszczam tez, ze w sprawach kontrowersyjnych mozna sie w Polsce zwrocic do organizacji nadzorujacej banki.
Okupanci, wydymanie, kupowanie rozumowania, spekulacja - Panie Szanowny - na jakiej planecie Pan zyje ?

Obrazek użytkownika tagore

25-08-2013 [14:38] - tagore | Link:

Mówienie o stosunku klient bank w Polsce jako równoprawnym
i nadzorze bankowym jako bezstronnym to to lekkie nadużycie.
Świetnym przykładem jest szczeciński bank ,którego klientowi
w czasie pobytu na wczasach zniknęło z konta ok. 500tyś PLN
wypłacone na podstawie dokumentu z sfałszowanym podpisem i
pieczątką w widoczny sposób niezgodnymi z kartą wzorów.
Nieszczęśnik do dziś nie może tych pieniędzy odzyskać
od banku.

tagore

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:15] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

tak, "kredytobiorcy sami są sobie winni", co wytłumaczyłem w punktach.

A jeśli Pani/Pan zaprzecza faktowi, iż elektorat PiS jest biedniejszy niż ten PO, to zaprzecza Pani/Pan faktowi, że ziemia jest kulista.

Obrazek użytkownika nemo1

25-08-2013 [10:40] - nemo1 | Link:

Sz.P.Fedorowicz,brawo i dziękuję za ten tekst.Lejesz Pan miód rozumu na moje stare ekonomiczne serce.Opiekę nad finansowymi idiotami,powinno się zostawic czasowi.Moje uszanowanie.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [11:30] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Dziękuję !

I też pozdrawiam :-)

Obrazek użytkownika Patrykp

25-08-2013 [11:17] - Patrykp | Link:

To co postuluje europoseł Czarnecki jest śmieszne, ale śmieszna też jest Pana argumentacja. Rzeczą oczywistą jest - i tu ma Pan racje - że Państwo nie powinno spłacać czyichś zobowiązań, Z oczywistego powodu: dlaczego wszyscy mają składać się na niegospodarność/głupotę innych? A Pan postuluje, że państwo nie powinno spłacać dlatego, że państwo (oczywiście już rządzone przez PiS) ma spłacać zobowiązania ludzi, którzy na nich nie głosowali (wręcz są wrogo nastawieni). A jak przyjdzie do spłacania długu publicznego to obciążyć też elektorat PO? czy PiSu też (za rządów Marcinkiewicza i Kaczyńskiego dług publiczny też rósł)? A jeżeli tak Pan stawia sprawę to zapytam się na jakiej zasadzie będą przyznawane różne zapomogi czy świadczenia dla bezrobotnych? Na podstawie wypisu z PKW? Kto na kogo głosował?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [11:32] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Przykro mi, że Pan nic a nic mojego tekstu nie zrozumiał. Chociaż (dla ułatwienia) w punktach było napisane.
To jeszcze raz, konkretnie:

"biedny elektorat PiSu zapłaci za apartamenty wypasionego elektoratu PO.czy nie zapłaci?"

Obrazek użytkownika Patrykp

25-08-2013 [12:23] - Patrykp | Link:

Rozumiem o co Panu chodzi. Pan po prostu chce wprowadzenia zasady każdy płaci za siebie, za swoje błędy. Ale dlaczego tylko w stosunku do kredytów we frankach, dlaczego nie poszerzyć tej zasady na inne aspekty życia.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:10] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

ależ oczywiście, że na wszystkie inne aspekty! Tylko, że ja odnoszę się do KONKRETNEJ, idiotycznej i niesprawiedliwej propozycji PiSu.

Obrazek użytkownika cassiodorus

25-08-2013 [13:24] - cassiodorus | Link:

Jest to antyludzka utopia.Nie dadzą rady płacić sami za siebie dzieci ,ludzie niepełnosprawni ,porzucone,samotne matki itp itd.
Nawet jeżeli ktoś przeszedł liberalistyczne pranie mózgu również sam za swoje blędy nie będzie płacił,bo np w wypadku agresji zewnetrznej,wrogich przejęć zapłlaci całe społeczeństwo

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:45] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

a może na temat, hm? 

Zapłacą biedni pisowcy za kredyty wypasionych platformersów, czy  nie ?

Obrazek użytkownika cassiodorus

25-08-2013 [14:29] - cassiodorus | Link:

jest kilka rozumnych wskazówek co trzeba robić
http://www.radiomaryja.pl/info...

Obrazek użytkownika ubik8

25-08-2013 [11:28] - ubik8 | Link:

Powinno im się po prostu pomóc i umożliwić spłacenie tych kredytów po kursie jaki miał frank kiedy brali kredyt , takie rozwiązanie zastosowano już na Węgrzech i bodajże w Chorwacji.

Kredyt z opcją we franku to była taka sama pułapka jak słynne opcje walutowe dla firm , oprocentowanie w złotych było wtedy tak absurdalne że jawił się on sztucznie jako dobra "opcja".

Jeśli nie ci ludzie będą niewolnikami systemu bankowego do swojej śmierci , nie może być dalej tak że mieszkanie czyli podstawa bytu i założenia rodziny jest obecnie mniej osiągalne finansowo niż za prl-u .

Bez tego obecny katastrofalny przyrost naturalny spadnie jeszcze bardziej - dziw że tak elementarne rzeczy trzeba tu w ogóle tłumaczyć.

Z dzieciństwa pamiętam niezliczone podwórka pełne dzieci , pełne parki , place zabaw, roześmiane tramwaje itd

Dzisiaj na moim "podwórku" nie ma ani jednego dziecka na sąsiednich podobnie

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:08] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Oczywiście, że NIE MA Pan racji, pisząc "tu nie chodzi tylko o kredyt we franku !".

bo w moim tekście chodzi TYLKO  i wyłącznie o kredyt we franku.

Konkret: dopłacą pisowscy biedacy do kredytów platformerskim cwaniakom czy nie?

Obrazek użytkownika ubik8

25-08-2013 [17:44] - ubik8 | Link:

bo kredyty zostaną przeliczone po ówczesnym kursie franka - czego tu nie można zrozumieć ???

Obrazek użytkownika dogard

25-08-2013 [12:10] - dogard | Link:

po prostu banki beda musialy obejsc sie ze smakiem, nie zarobia kokosow jeno troche normalnego grosza.Sztuczki agresywnej , ukrytej lichwy musza zostac wyeliminowane.Oczywiscie,iz banki oszukiwaly i mamily, dokladnie jak lewandowski i jego piramida finnsowa.Wydymala udecja-liberalna prawie wszystkich doroslych POLAKOW..JA NIE KUPILEM ZADNEGO UDZIALU, NIE JESTEM FRAJEREM...

Obrazek użytkownika kasia

25-08-2013 [12:31] - kasia | Link:

dlatego ze.....troche im sie pokrecilo... oni proponuja
zabrac biednym dac bogatym...
Znam wielu ludzi ktorzy nie moga dostac kredytu poniewaz
ich dochody sa za male i niestety nie moga poprawic swojej
sytuacji mieszkaniowej.
Czy tacy ludzie maja finansowac frankowcom splate ich zadluzenia???
Jaka recepte ma PIS na to zeby sytuacja gospodarcza poprawila sie
w Polsce i zeby ludzie mogli pracowac , dobrze zarabiac i mogli
splacac swoje zobowiazania????
Z "proznego to i Salomon nie naleje" ale tez rzad wymienia sobie
czterdziesci samochodow...na ktore to sa pieniadze....i takimi to
" cudami Tuska" ...PIS powinien sie zainteresowac...
DLACZEGO PIS o tym nie grzmi??????
Zeby dzielic to trzeba miec czym....

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:05] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

dokładnie tak:

rezultat byłby, jak Pani napisała: " oni proponuja
zabrac biednym dac bogatym..."

 

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [13:14] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę nie karmić trolla występującego na moim blogu pod nickiem "dogard".

Dziękuję, EF

Obrazek użytkownika dogard

25-08-2013 [13:55] - dogard | Link:

na calych 'naszych blogach' , na niezaleznej natomiast mam pseudo RYSK.Zapamietaj sobie czleku--karmila mnie jedna matka,a gdy doroslem , sam o to dbam . Wiec karmicieli roznej masci olewam.POniewaz jestes znany z klamstw i manipulacji antypisowskich rzekne ci jedno; na nic twoje POdle POdchody--jestes przewidywalny jak sam tuSSek, nie wspominajac o niesiolo--bydloszewskich.Baw sie dalej swoja nienawiscia do NIEPODLEGLOSCIOWCOW , udajac zatroskanego dobrego wujaszka.Znasz metode pomocy tym ludziom,frankowcami zwanych?Wiesz kto dal sie wpuscic w maliny banksterskie?Gucio wiesz , chlapiesz jeno ozorem bo cie roznosi wscieklosc na znakomite dzialania KACZYNSKIEGo.Wiec sie mecz sam, POturbowany fagasie...

Obrazek użytkownika cassiodorus

25-08-2013 [14:18] - cassiodorus | Link:

''„państwo” nie może pomóc, bo nie ma pieniędzy. Zwyczajnie. Nie ma.''
Państwo ma pieniądze z wielu zródel.Podatki,dywidendy,cla ,koncesje itp itd.Są to normalne ,zdrowe instrumenty ekonomiczne,przecież jak będę chcial garaz u pana wynając to muszę zapłacić prawda?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [15:40] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

nie pogadamy - jeśli nie rozumie Pan oczywistego faktu, że w rezultacie biedny elektorat PiS, którego nie stać na kilkadziesiąt tysięcy złotych wkładu własnego dopłaci do mieszkań wypasionego elektoratu PO, to szkoda klawiatury.

Obrazek użytkownika tagore

25-08-2013 [14:27] - tagore | Link:

Problemem dla Państwa jest fakt ,że zadłużony niebezpiecznie
człowiek ,po utracie istotnej części majątku przestaje
nie tylko spłacać kredyt ale i podatki bo dla zapewnienia sobie
jakiej takiej egzystencji musi przejść do przysłowiowej szarej strefy.
Aby uzdrowić trochę tą sytuację można zakazać bankom sprzedaży
wierzytelności co umożliwia im ukrywanie danych na temat swojej
sytuacji ekonomicznej i skłania do ryzykownych działań na koszt
klientów oraz podobne do amerykańskiego rozwiązanie ,gdy bank przejmuje
nieruchomość zakupiona na kredyt ,automatycznie traci prawo do
roszczeń wobec klienta.Taki człowiek jest wtedy biedakiem ale może
normalnie żyć i pracować.O likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego
nie ma co mówić bo rzecz jest oczywista.Trzeba przypomnieć Bankom
,że ryzyko powinno być rozłożone na obie strony umowy w miarę równo,
aktualny kryzys to właśnie owoc na skalę świata braku tej równowagi.

tagore

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-08-2013 [15:57] - NASZ_HENRY | Link:

W jaki sposób po przewalutowaniu, przez banki, kredytów we frankach (tak jak zrobiono to na Węgrzech i taka operacja mogłaby być wykonana w Polsce w ramach tzw. pomocy państwa) na złotówki do takiej operacji miałby @Ewaryst Fedorowicz dopłacać ;-)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [16:30] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

w banalnie prosty: utratę zysków na przewalutowaniu banki odbiją sobie na: podwyżce opłat za usługi bankowe, takie jak choćby przelewy, prowadzenie konta, wypłaty z własnego konta, pobranie wyciągu itd itp.

A jeśli państwo zrekompensowałoby bankom tę utrate, to oczywiscie z podatków pobranych od Panstwa: Kowalskich, Lewandowskich i innych

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-08-2013 [16:44] - NASZ_HENRY | Link:

korzystania z takich banków, które sobie odbijają. Załóż konto w SKOKach ;-)

Obrazek użytkownika plastuś

25-08-2013 [16:24] - plastuś | Link:

Tak, absolutnie ma Pan Autor rację, jeśli spojrzeć na rzecz pod kątem sprawiedliwości. Nie ma Pan natomiast racji w kontekście politycznym. Lemingi można przekonać tylko kasą, bo każdą inną wartością oni gardzą. Jeżeli PIS chce zdobyć ich głosy aby samodzielnie rządzić, to musi te głosy po prostu kupić, tak jak kupił je Donald Tusk. PIS tylko dlatego ma szansę na wygranie wyborów, bo Donald Tusk splajtował, tylko i wyłącznie z tego powodu. Można mieć nadzieję, że po zwycięstwie wyborczym PIS tak wzmocni polską gospodarkę, że zapłaci lemingom za poparcie i nie splajtuje. Daj nam Boże, żeby to się stało. Bądźmy dorośli politycznie i nie ulegajmy emocjom. Módlmy się, żeby nas było najzwyczajniej w świecie stać na zwycięstwo i utrzymanie polskiej zwierzchności nad Rzeczpospolitą.

Obrazek użytkownika fritz

25-08-2013 [16:55] - fritz | Link:

zostana wyrzucone z domow i beda siedziec pod mostem.

Taka forma nauki lemingow jest z cala pewnoscia skuteczniejsza, niz pomoc.
I do tego zostawia trwala slady w swiadomosci leminga, jezeli sobie uswiadomi, ze tylko reformy JK moga go z pod tego mostu wyciagnac albo musi na niemiecki zmywak zasuwac (co wlasciwie tez by mu dobrze zrobilo).
A tak, na cale zycie wyleczy sie z tuskow i pojmie, ze to wlasnie silna Polska (sic!) jest jego najlepszym biznesem, a wtedy zacznie tego biznesu bronic przeciwko faszystowskiej Uni pod egida Niemiec.

Jezeli leming pomoc dostanie, to pomysli, czy sie stoi czy sie lezy 500 tys pomocy sie nalezy: ale wydamalem tego przekletych pisowcow. Kropka.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [18:26] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Dokładnie tak: lemingi to STALOWY ELEKTORAT PLATFORMY

 http://naszeblogi.pl/40230-sta...

Który nie tylko PiS, ale i Polskę  miał, ma i będzie miał w d... i kupowanie ich jest mrzonką

Obrazek użytkownika plastuś

25-08-2013 [19:14] - plastuś | Link:

Szanowny Panie Autorze, w tym ostatnim zdaniu jest sprzeczność. Właśnie dlatego, że lemingi maja Polskę w d.... można ich tylko i wyłącznie kupić. Niekoniecznie drogo. Jak zobaczą w pełni w jaką czarną d..pę wprowadził ich Tusk, cena za poparcie wolnej, suwerennej i w nieodległej przyszłości zasobnej Polski może nie być aż tak wysoka. Ale rozumiem Pańskie wątpliwości. Oni mogą być psychicznie uwiązani np. poczuciem winy za nienawiść jaką nas darzyli. A chcą o sobie myśleć, że fajne z nich dziewczyny i chłopaki. Wówczas racjonalne argumenty, nawet tak łopatologiczne jak kasa może nie zadziałać.

Obrazek użytkownika fritz

25-08-2013 [21:36] - fritz | Link:

przedefiniowanie warunkach kredytow: a wiec wymuszajac na bankach zgode na przejscie na zlotowke przy kursie wymiany zblizonym do kursu w momencie brania kredytu.

To lezy rowniez w interesie Polski, polskiej gospodarki, zeby leming funkcjnowal gospdarczo a nie marzl pod mostem.

herr tusk moze to rowniez zrobic. Tylko ze jego zadaniem jest wlasnie o dbanie bankow i likwidacja Polski, dlateg nic nie zrobi.

Jezeli wiec lemingi chca miec szanse na splacenie kredytow we frankach musza zrobic absolutnie wszystko, zeby JK wygral nastepne wybory.

Obrazek użytkownika plastuś

25-08-2013 [18:37] - plastuś | Link:

Tak byłoby najlepiej, bo najtaniej. Obawiam się, że w polityce trzeba inwestować. Bez kosztów nie będzie naszej, suwerennej Polski, bo kto inny podkupi lemingi. Rzeczpospolita jest tak łakomym kęskiem, że nigdy nie za dużo łapówek dla nich od obcych. Gwoli wyjaśnienia, leming nie jest Polakiem, tak jak Australijczyk nie jest Nowozelandczykiem, choć obaj mówią po angielsku. Jest on raczej tzw. polactwem. Pójdzie zawsze za kasą, choćby za obietnicą kasy. Kto zamierza rządzić krajem musi mieć tego świadomość.

Obrazek użytkownika fritz

25-08-2013 [19:36] - fritz | Link:

istniec, kiedy Polacy pojma, jaka wartoscia jest silna Polska.

Kiedy pojma, ze silna Polska jest ich absolutnie najlepszym biznesem.
Nie ma dla nich lepszego biznesu niz silna Polska.

Ta wartosc zna okolo 33% glosujacych, glosuje na PiS.
Reszta, 66%, z glosujacych nie zna tej wartosci.

Tych nieglosujacych na PiS mozna podzielic na pare grup.

1. Wynaradowieni janczarzy, tzn. etniczni Polacy, ktorzy sa antypolskimi rasistami. Definiuja sie tylko przez antypolskosci. Panstwo Polska jest dla nich zbednym i niepotrzebnym idiotyzmem. Polska ma sie landem zarzadzanym przez Niemcy. Oni sa najliczniejsi.

2. Przedstwiciele innych entni w Polsce. Nienawidza Polski jak zarazy, Polakow nie mniej, niszcza polska tozsamosc narodowa, polske, polska cywilizacje. GW i srodowiska etniczne z nia zwiazane wida prym, niemiecki RAS w 100% popierany przez PO i herr Tuska do nich nalezy.

Oni stanowia okolo 20% wszystkich glosujacych, sa 5.kolumna, nonsensem sa proby pozykiwania ich, trzeba ich izolowac.

3. Pozostale 46% to zdeorientowane praniem mozgow lemingi. Maja polskie emocje, ale dali sie przez media oglupic, wstydza sie ich, sa przekonani, ze tylko "nie-Polska" moze umozliwic rozwoj, uznanie, etc.

Teraz wlanie dostaja lekcje, ze tak nie jest.
PiS teraz i tak im pomoc nie moze, tak ze to jest czysto akademickie rozwazanie, a herr Tusk nie pomoze.

Lekcje jakie dostaja.
1. Wpajano im, a oni wierzyli, ze postkomunistyczne partie, przedewszystkim herr Tusk i PO sa niezwykle kompetentni gospodarczo... TERAZ widza, ze jest to klamstwo i idiotyzm

2. Wpajano, ze finanse sa w najlepszym pozadku.. to samo: klammstwo i idiotyzm

3. Lekcja praktyczna. Z powodu rozapdu gospodarki i finansow nastepuje degradacja rattingu co sie na kurs zlotego przelozy: b. duzo frankowiczow, (tzn. normalne lemingi, nie nalazace do smietanki zlodzieji to te pierwsze 20%, znajduja sie w pulapce. I to niebawem.Zaczna myslec. Niemcy nie dadza im pieniedzy.

Oni musza to sami zrozumiec, wtedy dopiero beda Polakami znowu.

Jest jeszcze jedna grupa Polakow. 50% nie bioracych udzialu w wyborach.

A dokladnie tu lezy zwyciestwo.

Orban potrafil wlasnie dotrzec do calego narodu, dlatego wygral.
W Polsce narod musi sie okazac madrzejszy od PiS popierajac PiS pomimo pewnych brakow.

Wtedy Narod wygra.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [20:01] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Dokładnie tak!

"W Polsce narod musi sie okazac madrzejszy od PiS popierajac PiS pomimo pewnych brakow."

Co nie znaczy, że należy udawać, że się tych braków nie widzi.

Obrazek użytkownika Frania

25-08-2013 [16:43] - Frania | Link:

Po pierwsze: Żaden Kowalski nie będzie dopłacał do Nowaka, bo Nowak wziął kredyt we frankach. To jest KłAMSTWO i MANIPULACJA POTYLICZNA skierowana dla urabiania tzw. opinii publicznej o obrony BANKSTERÓW i TYCH, którzy z nimi w kolejnych rządach, w tym i PIS pomagali. To oni świadomie i bez pokrycia wypisywali rachunki kredytowe dla Kowalskich, Nowaków i wielu tysięcy tych, co w naturalny sposób chcieli sobie życie poukładać zawierzając tym rządom i ich obietnicom drogi ku lepszemu jutru.
Po drugie: Broniąc obłudnie istniejącego w Polsce stanu rzeczy (banki są w rękach zagranicznych i tam transferują zyski) broni się tych, co w te ręce NARÓD WYDALI tak a nie inaczej ustawiając stosunek wynagrodzeń do kosztów elementarnych potrzeb bytowych Polaków
Po trzecie: To banki mniej zarobią, mniej odprowadzą podatków - zgoda, ale czy przez to, że Kowalskiemu więcej pieniędzy zostanie, to będzie źle dla Kraju? Skoro Kowalski jest zaradny, bo stać go na wybudowanie domu, to też będzie mógł lepiej zagospodarować sój pieniądz, a tym samym zwiększy popyt na inne towary - zwiększy się koniunktura na rynku a tym samym wartość złotówki
Po czwarte: To kolejne rządy w taki sam sposób omamiły Polaków, by ich okraść z majątku (wyprzedać go za przysłowiową czapkę śliwek) w ręce tzw. inwestorów, czyli zagranicznych manipulatorów, umocowanych przy różnych służbach specjalnych państw ościennych i nie tylko. Gdzie polski przemysł, gdzie polskie szkolnictwo i nauka, gdzie polskie rolnictwo, gdzie polski handel i transport. Wszystko w rękach obcych, a polaczki, jak to kiedyś imć Lewandowski z UW powiedział - są tanią siłą roboczą - na Zachodzie.
Po piąte: Kto Autorowi płaci za taką manipulację opinią społeczną w stylu Urbana z czasów stanu wojennego. Stan wojenny nadal trwa, bo trwa wojna z narodem

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-08-2013 [17:02] - NASZ_HENRY | Link:

witaj na Naszych Blogach ;-)

Obrazek użytkownika cassiodorus

25-08-2013 [18:32] - cassiodorus | Link:

się z Franią nie zgodzę
''To kolejne rządy w taki sam sposób omamiły Polaków, by ich okraść z majątku (wyprzedać go za przysłowiową czapkę śliwek) w ręce tzw. inwestorów, czyli zagranicznych manipulatorów, umocowanych przy różnych służbach specjalnych państw ościennych i nie tylko.''
Były rządy wyprzedajace polską własnosć na potęgę ,były rządy,które ograniczały ten rabunkowy proceder do minimum a nawet potrafiły zablokować wrogie przejecie.Musimy zachowywac obiektywizm.Nawet jeden z lewicowych działaczy aktywnie blokował kradziez polskiej miedzi

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

25-08-2013 [18:53] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Jeszcze raz i do znudzenia:
państwo może pomóc w spłacie posiadaczom  kredytów frankowych (głównie elektoratowi PO, bo jest on relatywnie zamożny i było go na wkład własny stać)  jedynie z pieniędzy Państwa Kowalskich, którzy tych kredytów nie zaciągnęli, bo są relatywnie ubodzy (czyli – typowy elektorat PiS).
Wszystko inne, to bajka dla naiwnych.

Aha – jeszcze jedno: politycy zmuszający banki do zejścia z zysku to też bajka: bo to banki trzymają polityków (wszystkich) za … no wiecie za co. :-)

PS. Pani uwaga "kto Autorowi płaci" jest na poziomie elektoratu PO. Żenada

Obrazek użytkownika fritz

25-08-2013 [16:47] - fritz | Link:

jak piszesz, czy tez zmuszenia bankow (jak to ma za granica miejsce, Hiszpanie, chyba Portugalie i Wegry) do umozliwienia kredytobiorcem powrotu do zlotowki na rozsadnych warunkach, np. po kursie wymiany zbilizonym do tego w ktorym podejmowano kredyt?

Pomoc finansowa bylaby rabunkiem biednych.

Obrazek użytkownika Daf

26-08-2013 [08:10] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Pomoc panstwa = pomoc obywateli, czyli platnikow podatkow, panstwo to nie jest przedsiebiorstwo !
Bankow NIGDZIE, takze i w Polsce NIKT do niczego nie jest w stanie ZMUSIC ! To nieprawda, ze za granica - jak Pan pisze - banki do czegos zmuszano.
Pan Fedorowicz ma 100 % racji, a obietnice p. Czarneckiego i p. Szydlo mozna miedzy bajki wlozyc.

Obrazek użytkownika Lila Liv

25-08-2013 [17:11] - Lila Liv | Link:

@Autor
Ma Pan 100% racji.Zaciągnięty ileś lat temu kredyt na wykończenie budowanego domu,w polskich złotych,spłaciliśmy Z Mężem i zapomnieliśmy,że go mieliśmy.
Nie czuję się obowiązana spłacać czyjekolwiek kredyty.Wszystko jedno w jakiej walucie.

Obrazek użytkownika ubik8

25-08-2013 [17:50] - ubik8 | Link:

jeśli teraz nie udzieli się pomocy tzw frankowiczom kiedy frank poszybuje w górę będziemy mieli masę niewypłacalnych klientów co poważnie zachwieje sektorem bankowym.

Znając usłużność naszego rządu banki natychmiast dostaną pomocną dłoń w postaci dofinansowania z budżetu i Ewaryst zamiast zapłacić teraz 5 złotych jutro oddasz 5 tysięcy .

Strony