„Nasi” dziennikarze zwijają parasol ochronny nad PiS!

Okropność!

Takie opinie w ustach „naszych” dziennikarzy, że zaczynam obawiać się, iż monopol na pyszczenie na PiS zaraz tu stracę, bo za chwilę te wszystkie niepokorne tuzy zaczną tak po PiSie, Dudzie i Kaczyńskim jechać, że z moją delikatną (żeby nie powiedzieć - subtelną) krytyką, wyjdę na pisowca może nie wzorcowego, ale takiego mejnstrimowego jak najbardziej, a tego bym za żadne skarby nie chciał, bo wstyd byłby straszny.

Do tego doszło, że Duda im się nie podoba! Kandydat nasz najdoskonalszy i za chwilę Prezydent RP nr 3!

A i PiS też jakiś taki im nie za bardzo!

I to gdzie – w Tygodniu Sakiewicza!
I w Klubie Ronina...

Dżizas...nikogo pewnym być już nie można...

1. Tydzień Sakiewicza - Nisztor, Pereira, Pospieszalski, 2015-01-23*

15:36 Pospieszalski: To co mnie niepokoi to również fakt, że tego rodzaju otwarte konflikty, bałagan, walka buldogów już nie pod dywanem, ale na zewnątrz, kompletnie pozostaje bez odpowiedzi ze strony opozycji.
Opozycja, mówię o PiS, nie jest w stanie wykorzystać tego osłabienia i wewnętrznej kłótni w obozie władzy, nie ma jasnego przekazu do społeczeństwa.

To jest tak samo, jak ze ślimaczącą się, kompletnie niemrawą kampanią Andrzeja Dudy, tak samo opozycja, środowisko Jarosława Kaczyńskiego nie jest w stanie wykorzystać tej walki na swoją rzecz – to jest przykre.

16:15 Nisztor: To co mówisz to jest po raz kolejny powtarzane, jest kolejne koło ratunkowe rzucone PiSowi, które nie jest wykorzystane.

16:40 Nisztor: Tych sytuacji, które PiS już miał, żeby punktować Platformę było już tak dużo i one były wydawałoby się nie do zmarnowania, że ja nie wiem, co by musiało się zdarzyć, i jaki błąd musiałby popełnić rząd Ewy Kopacz, żeby PiS zaczął to wykorzystywać.

2. Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina - Andrzej Duda ma wygrać wybory!**
Joanna Lichocka, Marcin Wolski, Piotr Skwieciński, Józef Orzeł - 19.01.2015 r.

14:10 Wolski: na dziś, przy tak słabej kampanii, jaką prowadzi PiS, nie zdziwiłbym się, gdybyśmy mieli Ogórka w 2 turze.

32:10 Wolski: Kampania Dudy jest żadna. Podoba mi się człowiek, podoba mi się nawet pomysł, ale jeśli nawet 2% społeczeństwa wiedziało, kto to jest Duda, to w tej chwili już nie wie, ponieważ już jest 2 Dudów i kompletnie się sobie mylą.

Kiedy władza słabnie, to ktoś, kto chce być w liderem w wyścigu do prezydentury musi zaistnieć. Ja nie wiem na ile jest to wina strategów, na ile jest to temperament kandydata.

35:20 Skwieciński: Kampania istotnie kuleje.

W ciągu ostatnich paru dni była historia z tym rolnikiem, któremu komornik zabrał traktor, mimo że miał zabrać komuś innemu zupełnie – a gdyby Duda w tym momencie spotkał się z tym rolnikiem, to już jest taki ruch niekonwencjonalny, trudno mediom byłoby to zbojkotować i na czyś takim by zyskał.
Kampania PiSu jest po pierwsze niemrawą, po drugie niesłychanie standardową, to jest taka kampania: „generałowie przygotowują się do wojen, które były”.
Wydaje mi się, że PiS bez przerwy usiłuje powtórzyć rok 2005, od którego to roku minęło lat 10.

37:40 Skwieciński: Założenie takie, że Duda ma spalić się jeżdżąc przez trzysta kilkadziesiąt powiatów, to poza wszystkim jest zabiciem go przez zabranie czasu.

38:10 Skwieciński: Uważam, że zwycięstwo Komorowskiego w 1 turze jest wciąż realne.

41.35 Wolski: Na razie mamy sytuację zawodnika, który jest dla szerokiego grona w ogóle nieznany, ja nie mówię, że on ma stosować metodę a la Conchita Wurst, on ma dokonać czegoś, żeby się pojawił. On musi się zacząć pojawiać i to w takich kontekstach, w których nie da się go wyciąć, nie da się go przemilczeć.

To, że on będzie niósł swoją inteligencję, umiar, sympatyczność, dostojność, no to on ją doniesie na poziomie tych 30% do wyborów i nic się nie zdarzy, bo nie ma prawa zdarzyć się cud.

46:30 Wolski: ta doktryna gwarantuje tylko jedno: NIGDY NIE WYGRA SIĘ NICZEGO!

47:00 Orzeł: Naród musi Dudę zobaczyć.

49.53 On najpierw musi się odróżnić od Dudy Piotra, ponieważ ludzie niespecjalnie znają Piotra Dudę, szefa Solidarności, ale bardziej go znają, niż Andrzeja Dudę. On najpierw musi się od tamtego odróżnić, jeśli tego nie zrobi, to w takim razie ludzie będą masowo głosowali na szefa Solidarności, który chyba jest wystawiony przez PiS.

Itd. itp

***
Jak rozumiem, teraz, zwyczajem towarzystwa brylującego na tym blogowisku, rozlegnie się chóralne wycie, że cytowani dziennikarze to:

„WSIoki, ruscy agenci, V kolumna, POdejrzani, Żydzi" wreszcie ?

A niesłusznie:

po prostu oni,  jak na komercyjnie niepokornych przystało, doskonale wiedzą, że czas ostatni, by się w związku z nieuchronnie nadchodzącą chwilą pęknięcia balonika z napisem Duda zaasekurować, jako ci, co ostrzegali - wprawdzie późno, ale to i tak lepiej niż wcale.

Tyle tylko, że oni asekurują się powierzchownie, nie dotykając istoty problemu, bo:

Kampania Andrzeja Dudy jest perfekcyjna, a on sam jest kandydatem idealnym, bo kandydat PiSu Andrzej Duda jest „kandydatem zastępczym”, chłopcem do bicia, który ma za zadanie w maju wypiąć tyłek i zebrać solidny łomot w zastępstwie Prezesa Kaczyńskiego.

I tylko tyle.

Dlatego też ten Andrzej Duda prowadzi taką kampanię, że choćby Pan Bronek zrobił na trawniku przed pałacem Namiestnikowskim.... no wiecie, co by zrobił, to i tak Duda, Boże broń! - nie wygra.

I jak już tyłek po łomocie wykuruje, to mu Prezes jakoś to zastępstwo wynagrodzi – może jeszcze jedną kadencją z biorącego miejsca na liście do Europarlamentu?

Ktoś przytomny (jeszcze takich paru na tym blogowisku zostało) zapyta:

dlaczegóż ach dlaczegóż Prezes Kaczyński nie wystawił zatem w wyborach kogoś od lat przygotowywanego, szkolonego pod każdym względem i na każdą okoliczność, kto by temu panu Bronkowi tak....no, wiadomo, co by ”tak”?

A dlategóż, że gdyby prezydentem III RP został z ramienia PiS ktoś inny, niż Prezes Kaczyński, to by siłą grawitacji funkcji prezydenta przynależnej, Prezesa Kaczyńskiego w hierarchii PiS zdegradował, zmarginalizował i co za tym idzie - z interesu wymiksował.

A na to Grupa Trzymająca PiS pozwolić ani sobie, ani tym bardziej komuś innemu nie może, bo przy nikim innym jej nie będzie lepiej, niż przy Prezesie Kaczyńskim.

* http://vod.gazetapolska.pl/9048-tydzien-sakiewicza-nisztor-pereira-pospieszalski
**http://vod.gazetapolska.pl/9020-przeglad-tygodnia-w-klubie-ronina-andrzej-duda-ma-wygrac-wybory

-----------
Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gal

31-01-2015 [21:28] - gal | Link:

Wstyd  to  kraść  i  z  d.  spaść.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-02-2015 [09:17] - NASZ_HENRY | Link:

Dwóch Dudów a synergii brak ;-)