UKRAINA: świat zaniemówił...

Tekst Tomasza Kwaśnego jest ironiczny i bezpardonowy, ale na tym forum możliwy do strawienia, bowiem skłania do dyskusji, której istnienie na niezaleznej.pl jest oficjalnie gwarantowane i komentatorom oraz czytelnikom zapewne przyświeca jako główny imperatyw swobody głoszenia poglądów w naszej tzw. Strefie Wolnego Słowa. Prowokuje także do pytania, czy Polacy są obecnie zdolni do heroizmu na miarę Raginisa, np. pod hasłem Bóg, Honor - Wizna i Ojczyzna? 

 

SŁAWA UKRAINIE!!!
 

Świat zaniemówił z podziwu.

Bohaterska ukraińska armia nie dała się sprowokować i z heroicznym opanowaniem oraz twarzą zbiorowego wytrawnego pokerzysty, brawurowo, a jednocześnie ze spokojem przypatrywała się jak agresor stopniowo acz sukcesywnie zajmował terytorium państwa, którego konstytucyjnie zobowiązana była bronić. Ale to jeszcze nie koniec. Mijały godziny i dni konfliktu, na najwyższych budynkach i siedzibach ukraińskiej administracji państwowej na Krymie coraz częściej powiewać zaczynały rosyjskie flagi. Oni mimo to w tym swoim bezprzykładnym bohaterstwie trwali tak zuchwale, że nasi obrońcy Westerplatte czy Wizny przewracali się w grobach w poczuciu niewyobrażalnego zażenowania i wstydu.

Ich rodaków poniżano, bezczeszczono ukraińskie symbole państwowe, hańbiono ich narodowe barwy, a oni ciągle odpowiadali tym niezrównanym stoickim spokojem, który na trwale zapisze się w dziejach świata zaświadczając o poświęceniu i bohaterstwie ukraińskiego społeczeństwa i jego armii.

Sława Ukrainie!!!

Eskalacja legendarnego ukraińskiego bohaterstwa, pomimo upływu tygodni, trwa nadal. Dzisiaj Europa i świat wstrzymują oddech, kiedy kolejni patriotyczni straceńcy z armii ukraińskiej oddają broń najeźdźcom, przyjmują obywatelstwo państwa agresora i masowo wstępują w szeregi rosyjskiej armii, udostępniając jej swoje koszary, bazy, porty i okręty wojenne. Putin ze strachu oniemiał.

Czy państwo dysponujące takimi współczesnymi Leonidasami czy Raginisami nie powinno wzbogacić natychmiast grona członków NATO? Czy wspólnota międzynarodowa nie powinna z poświęceniem bronić prawa tego wspaniałego narodu do państwowości trwającej całe wieki?

Zaręczam że oni, kiedy poczują moc i to, że ktoś silniejszy stoi obok nich oraz ich ochrania, z brawurą ruszą palić wraże wioski, sioła i miasta. Ochraniani dyskretnie i pewnie z boku nabijać zaczną na sztachety wrogie noworodki, przecinać piłami ich matki, a ich ojcom najpierw wyłupią oczy, a następnie nożami wyrżną genitalia. Ich bohaterstwo wzrasta wprost proporcjonalnie do siły osłony z zewnątrz, którą otrzymują, i gwarancji całkowitej bezkarności.

Wierzę, że w obronie obowiązujących zdobyczy demokracji żaden inny naród nie dostarczy nam tylu wachmanów i wspaniałych ochotników, którzy z wieżyczek strażniczych będą w bardzo nowoczesnych placówkach resocjalizacyjnych nawracać na cywilizacyjny postęp wrogów europejskich wartości.

Świat nie znał do dziś tak bohaterskiej armii. Świat pada na kolana przed ukraińskim narodem, który po raz kolejny udowodnił swoją siłę i nieujarzmione pragnienie wolności.

Sława Ukrainie!!!

Tomasz Kwaśny

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

09-04-2014 [02:48] - Mariusz Cysewski | Link:

Na ulicy Sotni Nieba w Kijowie (dawna Instytucka) poległo kilkudziesięciu powstańców, praktycznie bezbronnych, kontratakując na pozycje snajperów. Ginęli, ale kontratakowali. Na jednym z filmów widać, jak szturmujący barykadę transporter opancerzony spalili butelkami z benzyną. 
Żaden zasraniec Kwaśny czy Słodki nie widział tego w Polsce od lat 40-tych. I żaden Kwaśny-Słodki ormowiec nie dobredzi nam, że ma coś wspólnego z Raginisem.

Drugie. Mocodawcy Kwaśnych na początku kazali im nawijać, że "pucz" w Kijowie, że 2,000 "faszystów" zdobyło 45-milionowe państwo... Ruski jak to ruski, mózg wyżarty wódą, zrazu nie połapali się, jak obosieczny to argument. Gdy się połapali, zamilkli. No to powtórzmy: 2,000 bohaterskich powstańców, de facto bezbronnych, pokonało Sowdepię. Dwa tysiące ludzi wyzwoliło swoje państwo od obcej przemocy, ośmieszyło Sowiety, powaliło je na kolana. Ruscy agenci w popłochu zwinęli swój burdel i uciekli na Rodinu.

Trzecie. Ukraińcy w kilka tygodni zwalili pomniki okupanta, takie jak te, co w liczbie kilkaset sztuk stoją bez problemu w byłej Polsce, nie niepokojone przez byłych albo teoretycznych Polaków. A przecież do byłych Polaków nie strzela tu ani jeden snajper.

W Katowicach sprawę karną za próbę usunięcia ruskiego pomnika ma nie 2,000 i nie 200 ludzi; tylko 4 (czterech). Gdyby było choć z 30, to pomnika by nie było. Jako jeden z oskarżonych wiem, że do naszej czwórki nie należy nikt Kwaśno Słodki.

Dlatego trzeba wyjątkowej głupoty i bezczelności by wydalić z siebie coś, co tu wklejasz. Akurat dziś w nocy mogą ruszyć te dywizje, co nad granicą gromadził je właściciel kwaśnych zasrańców. Dowiemy się rano. Mam nadzieję że nie wklejasz tych ruskich bredni starając się zsynchronizować to z seriami z automatów, ze śmiercią, ranami i krwią ludzi, tak jak w lutym udało się to panu Issakowskomu-Zalewskomu.

I oczywiście: sława Ukrainie. Sława bohaterom.

Obrazek użytkownika siermięga

09-04-2014 [06:37] - siermięga | Link:

Ja tylko w kwestii pomnika aby załapać się na solidny wyrok za nieudana próbę i potem nie tylko się z tym obnosić[nie wspominając o póżniejszych zaszczytach] to trzeba też dokonać nieudanego napadu na kierowniczkę sklepu z którą wspólnie odnosiły utarg sklepowy do banku.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-04-2014 [12:08] - Zygmunt Korus | Link:

DO MARIUSZA CYSEWSKIEGO:
Szczerze mówiąc "poziom" komentarza pod moim wpisem i cytatem z p. Kwaśnego mnie przerósł. Zamurowało mnie.

Inna rzecz, żeś Waćpan już od dłuższego czasu, po powrocie z (Euro)Majdanu, nieźle szybował i w końcu odleciał - a szkoda, bo ongiś było całkiem całkiem... - nazwisko Cysewski znaczyło "odważny, zdeterminowany, ale dobrze podbudowany radykalizm", czyli dało się to czytać... Choćby przypomnieć warto taki ironiczny wynalazek frazeologiczny, który lubiłem przytaczać: III Rzesza Pospolita.

I nagle straciłeś Waść kontakt  z realiami polityki międzynarodowej, w ostatnich tekstach zero konstatacji uargumentowanych - wystarczy tylko przy poszczególnych akapitach odwrócić znaki i wyłazi taka fastryga we wnioskowaniu, iż czytający z żażenowaniem przeciera oczy...

Jakiś czas temu wysłałem Ci Mariusz list prywatny w tej sprawie, który zbyłeś milczeniem, a teraz walisz jak cepem z zapiekłością świadczącą, że nie czujesz się pewnie na gruncie, który bez dobrego rozeznania wybrałeś jako marmurowy podest do walki... Z kim? Z wszystkimi, którzy do antyrosyjskiej eskapady ukraińskiej nie chcą się dołączyć z Polski jako "zagończycy".

Mam w archiwum wypowiedź wspomnieniową Jana Kobylańskiego o osadnikach w Południowej Ameryce i dzikich zwierzętach, przed którymi wspólnie musieli się bronić Kresowiacy i ich mordercy z UPA lokowani tamże w dżungli razem jako sąsiedzi. Tak mam rozumieć obecny stan rzeczywisty i samoobronę przed bestią Putina?

Cóż, czas najlepiej weryfikuje takie zdeklarowane, zawężone podejście do kwestii wyboru politycznego działania... Z Ukraińcami nie dawałbym sobie nawet 5 procent uzyskania dobrych efektów. Dlaczego? Bo tam, gdzie jest dany język urzędowy, tam tworzy on Ojczyznę: ruski w mowie i piśmie klei naturalną więź z Macierzą. Mówiąc obrazowo: odruchowo myślisz, odpowiadasz Dostojewskim, Tołstojem, Puszkinem etc. Nawet jeśli to jest putinowska Mać.

Na koniec zatem: trzymaj się sufitu i rób (pisz) tak dalej...?! - ja ostrzegałem.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

09-04-2014 [13:35] - Mariusz Cysewski | Link:

Wczoraj wasi zamordowali na Krymie ukraińskiego oficera, który nie przeszedł na ich stronę. Widziałeś zdjęcie jego dziecka?
Podśmie..ujki sobie stroisz z Ukraińców, że niby nie waleczni? Kłamiesz. Wszędzie są filmy i zdjęcia. Wszyscy wiemy, jak tam było.
Nawet gdybyś nie był kłamcą, nie miałbyś prawa wystawiać Ukraińcom świadectw waleczności, bo w Polsce bardzo mało ludzi ma prawo wystawiać świadectwo waleczności. Dla ścisłości: ja też go nie mam.
Kacapy do Ukraińców strzelają; a ty właściwie robisz coś gorszego - ty z ofiar szydzisz. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych, co dostarczają uzasadnień dla morderców, dla dzikich bestii. Sory, ja tu nie widzę już nie argumentów, a człowieczeństwa.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-04-2014 [14:06] - Zygmunt Korus | Link:

 "Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych, co dostarczają uzasadnień dla morderców, dla dzikich bestii."
UPA masz na myśli?

Obrazek użytkownika Boguslaw

09-04-2014 [14:24] - Boguslaw | Link:

... !!! - "Wczoraj wasi zamordowali na Krymie ukraińskiego oficera".
WASI ?! ... to znaczy czyi ?!. Człowieku opamietaj sie.

Obrazek użytkownika goral

09-04-2014 [18:00] - goral | Link:

Bogus,Bogus....
"Wasi" ustami Cyzewskiego to z perspektywy Korusa "nasi"...:-)) czyli pogrobowcy "jaselek marcowych" 1968...
Mieszcza sie wsrod "naszych" Grunwaldowcy,zydo-komuchy ktore wyjechaly z Polski po 1968..a w najnowszej wersji to tzw. "narodowcy" czyli Zawisza,SP. Zareba,Winnicki,Bosak czy inny chlam prowadzony na smyczy PRL-owskich Generalow...Capici ?

Obrazek użytkownika siermięga

09-04-2014 [14:44] - siermięga | Link:

Szanowny Panie w jaki sposób odróżnić kacapa od Ukraińca w społeczeństwie tak podzielonym,jakie kryteria Pan zastosował to jedno!?Po drugie chce Pan mi wmówić ,że na majdanie nie było broni w rekach demonstrantów,proszę mi wytłumaczyć co robił u Janukowycza dowódca auto-majdanu najbardziej radykalnego odłamu i to w noc gdy zginęło najwięcej ludzi...!?Jestem ciekawy jak sklasyfikuje Pan dowódce floty który po dwóch dniach od nominacji przeszedł na stronę imperium jako dezertera,zdrajcę ,kacapa czy Ukraińca dla ułatwienia dodam, że był obywatelem Ukrainy!?

Obrazek użytkownika wandaherbert

09-04-2014 [23:20] - wandaherbert | Link:

często byłem w polemice z Pańskimi tekstami np.sprawa Moczulskiego,ale czytam Pana.Od dziś mam do Pana wielki szacunek za sprawiedliwą ocenę bohaterow "Majdanu"Nawet wrogowi nie powinno się odmawiać bohaterstwa,ktorym się wykazal.Często o tych bohaterach,ktorzy polegli na"Majdanie"słyszy się okreslenie "Banderowcy".Jest to haniebne -podle ,przecież to byli mlodzi ludzie.Jestem Ślazakiem i nie mam nic wspolnego z Kresami czy Ukrainą

Obrazek użytkownika goral

09-04-2014 [14:38] - goral | Link:

"Sufit" Korusa..
Zaczal sie w 1968 roku ,podczas frakcyjnych porachunkow zydo-komuny i trwa do dzis...
ps.Jakie postepy w twoim procesie przeciwko nam Polakom i Panstwu Polskiemu za "krzywdy i straty wlasne" w wysokosci 1 mln ZLP ktore rzekomo poniosles podczas organizowania "zydo-komunistycznych jaselek marcowych " w 1968 ??

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-04-2014 [15:37] - Zygmunt Korus | Link:

GORAL - wypad!

Obrazek użytkownika goral

09-04-2014 [17:43] - goral | Link:

Korus:-))
Zdradz nam tajemnice powodow ,ktore wtedy toba kierowaly w uczestnictwie tej Sovieckich "Moskow" prowokacji..Glupota,ideologia czy etniczna solidarnosc ?
A moze perspektywicznie ulokowane w przyszlosci pieniadze ?...Po twoich obecnych wyczynach w ich pozyskaniu od nas Polakow,osobiscie obstawiam ta wersje..."Kapucha"...Korus..."kapucha" byla i jest twoja idée fixe...:-))

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-04-2014 [18:17] - Zygmunt Korus | Link:

Goral -  już ongiś upierdliwy rzepie-prowokatorze-insynuatorze wywaliłem wprost: won z mojego bloga cepie! Nadal nie dociera?... Wypad!

Obrazek użytkownika goral

09-04-2014 [20:42] - goral | Link:

Korus..:-))Prowokatorem Marcowym jestes ty..i tak ci juz zostalo.Ta prymitywna bufonada ,ktora uprawiasz najwyrazniej ci nie sluzy..Przyjaciele odwracaja sie od ciebie i wogole...::-((
Odpowiedz nam merytorycznie na zadane pytania...jezeli potrafisz..
Bowiem wielu ktorzy cie znaja nie moze sie pogodzic z faktem ,ze chcesz biedakom,ubogim rencistom,kasjerkom z "Zabki" wystawic rachunek "za wlasne bledy mlodosci" na sume 1 mln zlotych...:-))

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-04-2014 [20:58] - Zygmunt Korus | Link:

Gorol - nie miałem ochoty ujawniać, że jesteś menelem i żywisz się ze śmietników. Do roboty się weź lebiego. Nie pij zlewek tyle!
Po raz kolejny brutalnie gnoju: wypad!

Obrazek użytkownika goral

11-04-2014 [14:09] - goral | Link:

Niezle,niezle Korus...Puscily ci zwieracze...:-))
Ublizasz mi od "maneli" "gnojow"..Niezlymi przywilejami sie tutaj cieszysz ,ze moderator pozwala ci na takie teksty...:-))
Udalo mi sie mimo wszystko przyblizyc niedoinformowanym kim naprawde jest Korus :-))
Slownictwo twoje podobne do slownictwa twoich kolesi Zareby..Niesiolowskiego i tego od "bydla"...
Nie mowiac o twoim serdecznym koledze A.Schachterze z ktorym to znajomosc i zazylosc tak skwapliwie ukrywasz:-))
Wszak swiatopoglad wspolnie sie wam ksztaltowal w "jaselkach marcowych" 1968...
Nie mozna rowniez zapomniec ktora "opcje" reprezentowales w Radiu Katowice..:-))
Sa niestety ludzie i to z twojego wlasnego srodowiska ktorzy to wszystko pamietaja..
Pamietaja rowniez twoje wieloletnie i skuteczne starania o przyznanie ci "krzyza chlebowego"...:-))
Wiadomo zawsze dodatkowe pare groszy do emerytury..:-))
Ale numer z "odszkodowaniem" za 1968 i "straty" z tym zwiazane , nie przejdzie..
Zapomnij o tym 1 mln zlotych.." Kapuchy" na to dla ciebie nie bedzie..Sa wieksze potrzeby..

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-04-2014 [15:09] - Chatar Leon | Link:

"Bo tam, gdzie jest dany język urzędowy, tam tworzy on Ojczyznę: ruski w mowie i piśmie klei naturalną więź z Macierzą. Mówiąc obrazowo: odruchowo myślisz, odpowiadasz Dostojewskim, Tołstojem, Puszkinem etc. Nawet jeśli to jest putinowska Mać."

Cholerne uproszczenie (nie tylko wobec połowy mieszkańców Ukrainy i większości Białorusi, ale szczególnie wobec rosyjskojęzycznych Polaków na Kresach).

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-04-2014 [15:10] - Chatar Leon | Link:

Generalnie zgoda. Ale po co ten czysto złośliwy wtręt o ks. Zaleskim?

Obrazek użytkownika Boguslaw

09-04-2014 [07:54] - Boguslaw | Link:

Pan Zygmunt Korus. Brawo Panie Zygmuncie i jeszcze raz BRAWO !!!.
A co do komentarza P.Cysewskiego - Konfederacja Polski Niepodległej - wszystko.

Obrazek użytkownika Kaciszek

09-04-2014 [08:03] - Kaciszek | Link:

A po co obrażać księdza Isakowicza-Zalewskiego?

Obrazek użytkownika Boguslaw

09-04-2014 [08:45] - Boguslaw | Link:

do Kaciszek - nie wiedziałeś - Jak sie samemu klei brud do skorupy to najlepiej (Ksiedza) obrzucic błotem kogos innego.
W Polsce , w przestrzeni medialnej mamy pełno takich "opozycjonistów" co nic w swoim zyciu nie robili tylko obalali. Dzis mamy skutki tego "obalania". Naturalnie oni dalej wszystko wiedza najlepiej i dalej obalaja jak Pan Cysewski z np. Niesiołowskim. Kto nie wie o co chodzi niech przeczyta koment ponizej.

Obrazek użytkownika wandaherbert

09-04-2014 [11:56] - wandaherbert | Link:

Obecny rząd i armia okazli śię tchorzliwi,ale Narod pokazal ,jak się walczy :4miesiące oporu,zmuszenie dyktatora do ucieczki,a na koniec bohaterska walka "majdanowcow "z kijami i drewniannymi tarczami przeciwko snajperom w pelnym rynsztunku.Armia się skompromitowala,ale Narod pokazal bezprzykladne bohaterstwo.Sława tym bohaterom.Żaden komentarz tego bohaterstwa nie przekresli .Swiat to widzial i to zapamieta!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-04-2014 [14:33] - Chatar Leon | Link:

Starsi, mądrzejsi....
Ja pierdzielę...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-04-2014 [15:51] - Zygmunt Korus | Link:

Do Leon:
Co to znaczy, bo nie kumam?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-04-2014 [19:55] - Chatar Leon | Link:

Ano, o to idzie, że przysłuchując (czy przyczytując) się Panów rozmowie, mam takie a nie inne odczucia.
Albo, Panów rozmowy wywołują we mnie takie a nie inne odczucia.
Odczucia te objawiają się chęcią zapisania takich oto słów:
Starsi, mądrzejsi....
Ja pierdzielę...

Ot, taka moja reakcja na poziomie emocjonalnym.
Bo, jeśli o poziom intelektualny, to już o tym pisałem.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-04-2014 [14:41] - NASZ_HENRY | Link:

Żarty z Ukraińskiej Armii są zdecydowanie przedwczesne ;-)

Obrazek użytkownika goral

11-04-2014 [13:05] - goral | Link:

..Prawdziwe oblicze blagiera K....

W czasie gdy osobiscie wraz z przyjaciolmi wczoraj z duma nieslismy rozwiniata flage z Placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmiescie i glosno upominalismy sie o nasze siostry i braci pomordowanych nad Smolenskiem,blagier K.
uprawial wlasna forme "patriotyzmu" na platformie N.B
Ocencie sami...

..:Zygmunt Korus
2014-04-09 [23:05]

Ty bydlaku - bredzisz i kłamiesz o mnie niczego kompletnie nie wiedząc. Ja natomiast wiem kim jesteś i dlatego "Ognia" ci dam, padalcu, na forach ile wlezie: żeś alkoholik, wypierdek, świr, głupek, gudłaj itp, itd. Chcesz wojny - proszę bardzo. Dużo o Tobie wiem i potrafię się przed taką kanalią, gównem przyplątanym, bronić. Z gnojem trzeba zejść do parteru, bo kulturalnie się od takiego posrańca nie opędzisz. Poza tym ucz się niedouku, bo ręce opadają jak się silisz na rozum, którego ci przy każdym wpisie brakuje. Zbieraj makulaturę i zacznij czytać choćby stare gazety, byś wyszedł z okresu sylabizowania, jak nie masz ochoty zaglądać do kiosków.
I jak zwykle w takim razie na koniec: spadaj gnido!"...
Ocencie sami..

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-04-2014 [20:22] - Zygmunt Korus | Link:

Sam się oceniłeś prowokatorze, manipulatorze od siedmiu boleści... Ubeckie metody znam lepiej niż ci się wydaje, przylepcu...

Obrazek użytkownika goral

12-04-2014 [16:09] - goral | Link:

Grozby karalne KK Art.190 paragraf 1 i 2..Publiczne ponizanie.pomowienie,zniewazanie 212 K.k i odpowiednio (art. 212 § 2 K.k....oraz Artykul 47 Konstytucji Polskiej..
Dla uswiadomienia ci czego sie tutaj dopusciles podam ci czym jest np.Pomawianie:
-przybrać postać przekazania odpowiednich wiadomości komuś innemu oraz
- przypisywać pomawianemu takie postępowanie (np. utrzymywanie kontaktów ze światem przestępczym) lub właściwości (np. alkoholizm czy zboczenie seksualne), które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
A ze w moim zyciu zawodowym zaufanie jest podstawa mojej dzialalnosci....

Korus..c.d wlasnie nastapil :-))

Obrazek użytkownika goral

15-04-2014 [21:39] - goral | Link:

"Platni Opozycjonisci" a'la Korus..

Przeczytajcie panstwo uwaznie ta opinie i ocencie sami kto jest wsrod nas ...
http://www.blogpress.pl/node/1...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-11-2018 [11:00] - Zygmunt Korus | Link:

Zdrowia życzę, bo rozumu już nie przybędzie...
Dziękuję za odnośnik i przypomnienie jednego z wielu artykułów o mnie.
P.S.
Np. niektórym będącym w  Anglii na emigracji "za chlebem" już chyba tak słabo płacą, że kwota odszkodowania i zadośćuczynienia za kilkanaście lat represji komunistycznych w kraju może faktycznie być solą w oku, gdy taki ktosik "rozumie trudności" PRL-u bis. Tak czy siak zapraszam na moje rozprawy - robię wszystko, żeby proces był jawny!
Grożenie mi sądem we wpisie powyżej jest interesujące, bo wtedy ksywka "goral" musiałaby się ujawnić publiczności z imienia i nazwiska...