Pan prezydent Komorowski się dziwi.

Dziś wieczorem, kiedy przechodziłam przez pokój, gdzie mój mąż ogląda czasem telewizję, mignęła mi przez chwilę zajawka o tym, jak to pan prezydent się dziwi.
Dziwił się osobiście, na ekranie. Chodziło o to, że on nie może pojąć jak to jest, że prokuratura umorzyła kolejne postępowanie wobec Macierewicza. Pan prezydent Komorowski z marsem na czole mówił wzburzony, że to jest bardzo nie w porządku. Wszak ministerstwo od wojska (MON) przegrywa wszystkie sprawy z oskarżenia byłych funkcjonariuszy WSI, pokrzywdzonych przez Macierewicza! I że to tak nie może dalej być!
Panie prezydencie nasz ulubiony, może ja Panu wytłumaczę, bo – jak widzę – od śmierci Pańskiego promotora i opiekuna intelektualnego, czyli pana Mazowieckiego - ciut Pan stracił orientację.
Otóż jest tak, że MON niczego nie przegrywa. MON w sprawach z oskarżenia byłych funkcjonariuszy z WSI po prostu idzie na ugodę. Bo to taki układ jest, oni się ugadzają, a prokuratura umarza kolejne śledztwa przeciwko Macierewiczowi. A czemu? A temu – drogi nasz Prezydencie – że prowadzenie tych spraw przed sądem mogłoby oznaczać konieczność sięgnięcia do owego osławionego Raportu z likwidacji WSI, łącznie z tym tajnym aneksem, którego tak był Pan ciekaw swego czasu. I mogłyby wyleźć na jaw bardzo dziwne sprawy, w tym również Pana nazwisko przy okazji. Wszak mimo różnych tajności wróg nie śpi, a GaPol czuwa!
Dlatego, nasz kochany Prezydencie, dla Pańskiego dobra i utrzymania szacunku publisi dla urzędującego prezydenta tak się jakoś układa, że MON płaci, a prokuratura umarza. I  - doprawdy – niech Pan lepiej się w to nie miesza i nie zaczepia Macierewicza. Dla własnego dobra.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Henryk

16-01-2014 [23:56] - Henryk | Link:

doprawdy – niech Pan lepiej się w to nie miesza i nie zaczepia Macierewicza. Dla własnego dobra.

Obrazek użytkownika eska

17-01-2014 [01:20] - eska | Link:

Cóż, nasz ulubiony (70% poparcia) prezydent co nieco się wychylił. Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera :)

Obrazek użytkownika Noemi

17-01-2014 [07:21] - Noemi | Link:

Brawo Pani Esko! Łopatologicznie wytłumaczyła Pani o co chodzi z Panem Macierewiczem i skutkami rozwiązaniu WSI, nie tylko Prezydentowi, ale i wielu nieświadomym czytelnikom Pani Bloga. Jak taki Fachowiec przydałby się na wakującym miejscu po śp. Mazowieckim...

Obrazek użytkownika tadeusz.K

17-01-2014 [15:02] - tadeusz.K | Link:

- co Pan Bóg może wtedy odebrać?

Obrazek użytkownika wicenigga

17-01-2014 [15:48] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

tsole

zna odpowiedzi na wszystkie pytania, zwłaszcza te wyrwane z kontekstu :)

Obrazek użytkownika tadeusz.K

17-01-2014 [14:21] - tadeusz.K | Link:

- a co jak się go niema? -Cóż wtedy Panu Bogu zostało do odebrania?
-O to,bardzo interesujący mnie temat!
-Co ty powiesz?

Obrazek użytkownika To ya

17-01-2014 [00:13] - To ya | Link:

"Dobranie się" do tajnego raportu/aneksu z likwidacji WSI przyspieszyło bieg historii powodując wielką tragedię którą być może czas wyjaśni.
Najbardziej śpieszno było p.Komorowskiemu, obrońcy b.WSI, który łamiąc prawo zajął Pałac Prezydencki wraz z aneksem o WSI.

Obrazek użytkownika eska

17-01-2014 [01:18] - eska | Link:

Niestety....... dokładnie tak było, jak piszesz.

Obrazek użytkownika tadeusz.K

17-01-2014 [11:48] - tadeusz.K | Link:

filolog- kochający słowo
filozof- kochający mądrość

...zmiana rytmu (robimy krakowiaczka)

dziwolog - dziwujący się słowu.
Ja dziwoląg, dziwię się tym, którzy się dziwują, a szczególnie tym których uczono historii, a mimo to dziwują się!

Obrazek użytkownika wicenigga

17-01-2014 [13:16] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Perfekcyjnym użytkownikiem "zdumienia" był Ławrow w sprawie tarczy.
Teraz, kiedy kalingratskaja obłast jest już lotniskowcem zdumiewać się przestał.

Naczelnego Wodza w Polsce też ten lotniskowiec nie dziwi.

Obrazek użytkownika tadeusz.K

17-01-2014 [14:13] - tadeusz.K | Link:

#Naczelnego Wodza w Polsce też ten lotniskowiec nie dziwi.#
A to może być przyczyną ukończenia studiów historycznych z oceną "ledwie dost".

Obrazek użytkownika tadeusz.K

17-01-2014 [14:17] - tadeusz.K | Link:

Nie przesadzaj, zdumienie to właściwość wyższego poziomu ducha/umysłu!
-Zdumienie nie wielu jest dostępne.

Obrazek użytkownika Magdalena

17-01-2014 [13:08] - Magdalena | Link:

ale niech mi Pani wierzy są miliony baranów przed telewizorami, którym to nawet do głowy nie przyjdzie. Na własne uszy słyszałam jak się toto emocjonowało, że przez Macierewicza państwo "musi płacić".
Tymczasem "państwo musi płacić" i robi to w milionach, niesłusznie aresztowanym drobnym przedsiębiorcom i innym szarakom.

Obrazek użytkownika Saxet

17-01-2014 [13:51] - Saxet | Link:

W sprawach przeciwko p. Macierewiczowi orzeczenie jest zawsze to samo: p. Macierewicz jako osoba prywatna nie jest stroną, był urzędnikiem MON więc to MON jest stroną.

Te same osoby, których sprawy przeciwko p. Macierewiczowi zostały umorzone pozywają MON.

Te procesy oczywiście się w sądzie rozstrzygają. Na pierwsze 11 procesów: 7 MON przegrał w sądzie, zakończyły się one prawomocnym wyrokiem sądu na korzyść pozywających, który stwierdzał, że informacje zamieszczone o nich w raporcie to kłamstwa; ugoda nastąpiła w 4 - to chyba zaprzecza sensowi tego wpisu, a nawet pokazuje jak kłamliwa jest ta notka.

Skoro MON przegrał 7 procesów o raport p. Macierewicza z rzędu to nie dziwmy się, że w następnych woli doprowadzić do ugody, bo to wychodzi taniej.

Obrazek użytkownika contessa

17-01-2014 [14:55] - contessa | Link:

Ogólnie można powiedzieć, że pą phezidą bardzo mało wie co się w jego włościach dzieje i co wyrabiają jego najpoddańsi poddani.
Chyba w zaciszu swych salonów wciąż upaja się tytułem "polityka roku 2013" i rozmyśla kiedy kolano pozwoli  wyskoczyć na kolejne kupermarki do Wisły.

Esko - wszystkiego dobrego na cały 2014 rok.
Pozdrawiam.