Ludzie małej wiary, czyli notka bardzo nieprzyjemna

Przeprawiając się na drugi brzeg, uczniowie zapomnieli wziąć z sobą chleba. 
Jezus rzekł do nich:
"Uważajcie i strzeżcie się kwasu faryzeuszów i saduceuszów!" 
Oni zaś rozprawiali między sobą i mówili: "Nie wzięliśmy chleba".
 Jezus, poznawszy to, rzekł:
"Ludzie małej wiary, czemu zastanawiacie się nad tym, że nie wzięliście chleba? Czy jeszcze nie rozumiecie i nie pamiętacie owych pięciu chlebów na pięć tysięcy, i ile zebraliście koszów? Ani owych siedmiu chlebów na cztery tysiące, i ileście koszów zebrali? Jak to, nie rozumiecie, że nie o chlebie mówiłem wam, lecz: strzeżcie się kwasu faryzeuszów i saduceuszów?"
 Wówczas zrozumieli, że mówił o wystrzeganiu się nie kwasu chlebowego, lecz nauki faryzeuszów i saduceuszów.
(Ew. wg św. Mateusza, rozdz.16)
 
I właściwie na tym mogłabym zakończyć, niemniej jednak rozwinę temat, bo poziom zrozumienia przykładów, aluzji, asocjacji itp. zszedł do zera.
Oczywiście to zasługa zidiociałych mediów (ze szczególnym uwzględnieniem FB i Twittera), prostactwo języka i poziom rozumienia przekazu jest tak porażający, że ręce opadają.  Jak się nie wyjaśni publisi jak krowie na rowie, to nie dociera. Jakakolwiek przenośnia z góry skazuje na wielozdaniowe wyjaśnienia, za to propaganda opozycji dociera idealnie!
O dziwo, młodzież, rzekomo niedouczona i durna – zupełnie dobrze łapie przekaz. Natomiast elektorat starszy, zwłaszcza ten „zaangażowany i patriotyczny”, jest właśnie na etapie godzenia się z nadchodzącą klęską. Czysty koszmar! Ludzie, opanujcie się!

PiS ma pełnię władzy, w ciągu półtora roku zrobił rzeczy wręcz niemożliwe, wypełnił prawie wszystkie obietnice wyborcze, reszta jest w toku, wszystko idzie dobrze, a ja zewsząd słyszę, jak to już niedługo przegramy, jak się wszystko nie uda itp.
Po wygranych wyborach myślałam sobie (naiwna), że teraz rozpoczniemy normalną rozmowę o rzeczywistym rządzeniu i o prawdziwych problemach. Nawet początkowo próbowałam, krytykowałam pewne rozwiązania, bardzo rzetelnie przykładając się do analizy aktów prawnych itp. To się nie podobało, zwracano mi uwagę, że „zdradzam” obóz patriotyczny i tym podobne brednie. Teraz nagle wszyscy dookoła zawodzą, że jest źle i zaraz przegramy – dlaczego? Bo jedna wiewiórka zdechła, a Tusk został królem Europy, straszne, po prostu straszne!!

Jako osoba, która (w przeciwieństwie do 95% pozostałych) zarządzała w swoim życiu paroma dużymi sprawami (np. swego czasu ćwierćmilionowym miastem), informuję uprzejmie, że pojęcia Szanowni Państwo nie macie o rządzeniu, o ustroju państwa, o systemie prawa, uprawianiu polityki itp.  Np. nikogo nie zainteresowało, dlaczego w ubiegłym roku, tuż przed wielkimi manewrami rosyjskimi, do prezydenta Dudy przyjechał prezydent Kazachstanu, tak samo jak nikt się dziś nie zastanawia, dlaczego na spotkanie V4 przyjedzie premier Izraela, który obecnie pojechał do Chin. Za to wszyscy wyją o rozpadzie Grupy Wyszehradzkiej. Łykacie te prymitywną propagandę opozycji jak gęś kluski!

Każdy doświadczony w zarządzaniu wie, że cudów nie ma, ludzie są tylko ludźmi, około 10% decyzji będzie zawsze błędnych i to trzeba wkalkulować, tak samo, jak pewne decyzje ryzykowne, które mogą się nie powieść, lub też przynieść zyski, na które trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Wg mojego rozeznania obecnej władzy jeszcze bardzo daleko do tych 10% błędów, a rzekome „klęski” to rzeczy zupełnie nieistotne w porównaniu z codzienną orką bagna pozostawionego po ćwierć wieku paranoi.

Dziesiątki, a może setki tysięcy dzieci mają nareszcie co jeść, mają ciepłe kurtki na zimę czy nowe piórniki – choćby od Chińczyka. Rzesze staruszków mogą nareszcie wykupić podstawowe leki. Tysiące ludzi zyskało dostęp do bezpłatnej, podstawowej opieki lekarskiej. W Polsce stacjonuje amerykańskie wojsko. Mamy gazoport i obietnicę amerykańskich dostaw gazu w razie czego, zablokowano wykup ziemi przez Niemców na zachodzie Polski. Dochody budżetu przekraczają najśmielsze plany, a gospodarka nagle wyrwała do przodu tak, że nawet rządzących to zaskoczyło. Nawet tym durnym „frankowiczom” państwo stara się pomóc, bo choć nie ma ustawy, to wysłali ABW do banków. A co ja słyszę dookoła?
Śledztwo smoleńskie leży, ustawa szkolna jest do kitu, Macierewicz wszystko zawalił, w Europie jesteśmy przegrani i w ogóle już zmierzamy do klęski....
 
Owszem, zmierzacie do klęski, sami ją sobie szykujecie, słuchając faryzeuszy, których się namnożyło ostatnio co nie miara w każdym kącie, a co jeden bardziej zaangażowany i „wzmożony patriotycznie”.  Sieją defetyzm i niewiarę, bo sami się nie załapali – za posady, pieniądze czy medale. Słuchajcie dalej tych waszych guru, wiecznych malkontentów tudzież agentury, która pięknie się podszywa pod „prawdziwych Polaków”. Tylko nie zwalajcie potem skutków tego ogłupiania na PiS.
Sami sobie będziecie winni, bo oczekujecie cudów,  siedząc z założonymi rękami w kapciach przed telewizorem. Cudów nie będzie, a na efekty orki trzeba zazwyczaj poczekać, skoro jesteśmy dopiero na etapie zasiewu i to jeszcze nie wszędzie.

Polska, po raz pierwszy od de facto 1980 roku, jest znowu zauważona jako podmiot, z którym trzeba się liczyć, a nie postsowiecka kolonia pod niemieckim zarządem. I co? Strach znowu obleciał?
To się nazywa (wg mojej koleżanki psycholog, Elki Szczepańskiej, o której już kilka razy wspominałam) syndromem własnego szamba. Siedzi sobie każdy w tym dołku g....a, co prawda śmierdzi, ale ciepło i bezpiecznie i można sobie ponarzekać. A jak się wylezie, to albo spiekota, albo zamieć i wichury i w ogóle niebezpiecznie.
Dlatego pamiętajcie, przegrana jest w waszych mózgach i w waszych króliczych sercach, a nie w realnej rzeczywistości – taka prawda.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Wiśtawio

20-03-2017 [14:43] - Wiśtawio | Link:

"bo poziom zrozumienia przykładów, aluzji, asocjacji itp. zszedł do zera." Zgadzam się, nawet stwierdzenie "Aluzju paniał" czyni na twarzach zdziwienie. Jestem dobrej myśli bo ludzie żeby nie płacić abonamentu uciekają od dostawców jak umowy się konczą to nareszcie będą poznawali to co na zewnątrz tego własnego szamba.

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [15:53] - eska | Link:

Oby! I jak widać nawet obowiązkowy abonament może zrodzić dobre skutki :))

Obrazek użytkownika paparazzi

20-03-2017 [15:01] - paparazzi | Link:

Taka prawda, przyjemnie sie czyta tylko te g.no.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [15:01] - Biedronka | Link:

Piękne,
Gratulację esko!

Faryzeuszom trzeba dawać nauczkę i przypominać :)

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [15:51] - eska | Link:

Tego już się nie da czytać ani słuchać, to jest jakaś paranoja po prostu - czy nikt tych ludzi nie nauczył, ze hołotę trzeba olewać, wtedy sama przepadnie?
Że dyskusja z agenturą tylko podnosi autorytet agentury? Itp., itd.
 

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2017 [15:12] - Jabe | Link:

Moim pierwszym zarzutem do pisowców było, że wystarczy im wiara w posłannictwo mesjasza naczelnika i dlatego nie interesują się, jaka ma być Polska i nie mają żadnego na nią pomysłu, prócz „bić k. i z.” (czyli wszystkich innych), a Pani tu pisze, że za mało w wyznawcach wiary.

Co do króliczych serc, nie chodzi o przegraną, tylko o masochizm. Dlatego taki skowyt raz po raz, że rząd chwieje się i drży od opozycyjnej nawałnicy. Poseł Schetyna czy Petru wyrasta na tyranozaura, co to zaraz połknie biednego pisowskiego kotka („ojejejku.. bojem sie...”), podczas gdy w rzeczywistości to oni popiskują jak te myszki. To uzależnienie od wroga.

Czekam z utęskieniem na notkę o wizycie premiera Izraela.

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [15:43] - eska | Link:

A czy ja jestem dziennikarzem akredytowanym przy tym spotkaniu?
Skąd mam wiedzieć, o czym będą mówili? Wiem tyle, ile mogę wykombinować z przekazów i kolejnych zdarzeń.

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2017 [16:31] - Jabe | Link:

To skąd Pani wie, że nikt się dziś nie zastanawia, dlaczego na spotkanie V4 przyjedzie premier Izraela? Może też nie chcą pisać o zastanawianiu się. Może V4 ma reparacje płacić, ciekawe.

Obrazek użytkownika darstan

20-03-2017 [15:18] - darstan | Link:

Mam wrazenie Szanowna Pani, ze wzorem pewnej nacji, trzeba wyprowadzic narod na pustynie i wrocic maja tylko ludzie wolni, bo kregoslup moralny i duma jest po ciezkiej chorobie Heinego Medina. Przepraszam za bledy, ale mam skandynawska klawiature, a po poprawkach na stronie nie ma opcji slownika. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [16:17] - eska | Link:

To prawda, straszne te kompleksy i lęki.
Niemniej czas na rozczulanie się mamy za sobą, teraz wygraliśmy i trzeba się trzymać pionu, a nie jęczeć jak histeryczne paniusie.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [16:17] - Swisspola | Link:

Mam ten sam problem, Spróbuj pod http://www.ortograf.pl/ Czasem przekłamuje i jak nie zauważysz, to zdarzają się literówki, co hejterzy bez argumentów skrzętnie wykorzystują!

Obrazek użytkownika darstan

20-03-2017 [18:59] - darstan | Link:

Bardzo dziękuję.

Obrazek użytkownika Tarantoga

20-03-2017 [15:21] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Witaj Ewuniu [dla Andrzeja W.Pani Ewo]
Dlaczego tak jest,ano dlatego,jak twierdził Reese: IQ [Z] = IQ n [Z] / x[Z],wyjaśniam ten wzór stosowany w socjologii od przełomu XIX i XX w
IQ danego zbioru [Z]= IQ n[Z] najgłupszego osobnika w badanym zbiorze...podzielone przez x[Z] czyli ilość osobników w badanym zbiorze....czyli im wiekszy mianownik...tym IQ [Z] mniejsze.
Tyle nauka,teraz coś z filozofii:

"Przyczyna błądzenia istot żywych zasadza się na tym,że sądzą,że fałsz można odrzucić,a prawdę zgłębić.
Wszelako kiedy zgłebisz samego siebie,fałsz staje się prawdą i nie ma żadnej innej prawdy,którą należałoby dalej zgłębiać."---Konfucjusz
Ten fragment jego myśli,ma tysiąc tłumaczeń...a po chińsku dwa tysiące :-)))
O Pani! Pozwól ,że Cię pożegnam i nisko się ukłonię...rączek nie ucałuję.
Cześć--P

  
 

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [15:47] - eska | Link:

Coś mi ten wzór nie pasuje matematycznie, ale rozumiem przesłanie :)
Ja mam na to teorię setnej małpy i ona ostatnio wygrała, więc po prostu ćwiczę dalej :))

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [15:55] - Biedronka | Link:

Nie pasuje bo i testy IQ były robione na potrzeby korporacji ;). A i tak nie wyszło bo nie wystarczy zatrudnić na stanowisko resortowego synka po hamerykańskich szkołach - trzeba umieć ocenić kompetencje. Sam angielski jak i biegły rosyjski też w biznesie nie wystarczy bo bez talentu i pracy nie będzie "się kręciło" :)))))

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [17:38] - eska | Link:

Poza wszystkim innym korporacyjność kompletnie pozbawia ludzi umiejętności decyzyjnych. Tłuką się od ściany do ściany, żeby nie podpaść i zadowolić szefa, a potem i w życiu prywatnym nie są w stanie zracjonalizować swoich poglądów bez podpowiedzi i schematu.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:44] - Biedronka | Link:

Oj znamy to aż za dobrze esko. Jedną nogą jesteśmy wciąż w korporacjach więc znamy od podszewki ;). Jest też ta autocenzura jakże niemiecka i kompletny brak zrozumienia, na czym polega demokracja i o czym można decydować demokratycznie w głosowaniu a o czym absolutnie nie....

Pozdrowienia - uciekam.

Zdaje się, że niejaki Swisspola jest trafiony - zatopiony. Było we fraszkach o gazie i o tym pokoleniu powojennym, i paru innych sprawach.
Dobrze by było gdyby młode pokolenia znały pełny życiorys takowych bajkopisarzy a wiele można znaleźć i w tym co sam delikwent popełnił - licząc na to, że inni języka nie znają ;)

Obrazek użytkownika Andrzej W.

21-03-2017 [11:51] - Andrzej W. | Link:

Ależ Ty Jesteś Złośliwy i Pamiętliwy.

Obrazek użytkownika Gniewko

20-03-2017 [15:30] - Gniewko | Link:

Proszę mi więc wytłumaczyć, dlaczego jak jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. PiS pomimo takich sukcesów nie może przekroczyć 40% poparcia. To nie jest krytyka osiągnięć. Coś jednak szwankuje !!! Według mnie to, że PiS zamknął się w swoich skromnych strukturach i nie dopuszcza do działania ludzi im przychylnych. Szczególnie w regionach gdzie struktury lokalne są jak oblężone twierdze, które sobie nie mogą poradzić sobie z KOD liczonymi na palcach jednej ręki. Żenada !!! 

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [15:40] - eska | Link:

Wie Pan co, niech Pan znajdzie tę swoją strukturę lokalną PiS, pójdzie i im nawrzuca albo pogada i zaoferuje pomoc. I zagrozi opisaniem ich głupoty w razie braku reakcji.
Miejsce, sytuacja, nazwiska. Proste? 
Może tak samemu coś ruszyć zamiast czekać na cuda.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [15:43] - Biedronka | Link:

Uważaj esko na tych co rzucają procentami z głowy.
Z moich doświadczeń to dyletanci matematyczni ;)

Obrazek użytkownika Gniewko

20-03-2017 [15:54] - Gniewko | Link:

Właśnie byłem i widzę, że pochowali się jak szczury w norze przed garstką KOD-iarzy i w poprzednich wyborach lokalnych wystawili POpaprańca na prezydenta. Jak można głosować na POpaprańca ??? Była w tym miesiącu demonstracja lokatorów przed urzędem miasta rządzonego przez PO i żaden z PiS się na niej nie pojawił. Żenada !!!

Obrazek użytkownika Gniewko

20-03-2017 [16:09] - Gniewko | Link:

Bronienie takich karierowiczów i niedopuszczane do ich krytyki nawet przy najlepszych rządach może zakończyć się katastrofą. Struktury lokalne PiS-u ujawniają się tylko przy ustalaniu list wyborczych.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [16:21] - Biedronka | Link:

To trzeba ich samemu wymienić lokalnie :).
Zwłaszcza jeśli ktoś zauważy co jest źle i tyle i ma czas na angażowanie się w politykę.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [17:26] - Swisspola | Link:

Niestety, nie było ich też, kiedy pacyfikowano lokal PKW po sfałszowanych wyborach samorządowych w 2014 roku. Nie było też, kiedy w redakcji WPSORST bito redaktora naczelnego, chcą mu skonfiskować LapTopa. Opuścili też sale sejmowa, kiedy po aferze podsłuchowej sam Palikot wystąpił o głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Tuska! To ich stara praktyka, czekanie aż przeciwnik sam się wykrwawi, niech kosztuje to Polskę, co chce! I tutaj nasuwa się automatycznie pytanie: Czy największa partia opozycyjna nie wiedziała o bandyckiej reprywatyzacji i to nie tylko w Warszawie, skoro strzępy wiadomości o tym docierały do mnie, nawet kilka tysięcy km od Polski i strasznie mnie oburzały? Może Ci ludzie "wielkiej wiary" w to wierzą, ale niestety ja nie!

PiS ma taką propagandę, a cicho siedzą, że podpisali konkluzje na rzecz równości środowisk LGBTI, czyli dali potężny oręż w ręce zboczeńców do walki ze znaczeniem rodziny w Europie, pomimo kategorycznych sprzeciwów Orbana. Dzisiaj mają pretensje, że Orban nie poprał ich w wewnętrznej wojence, a nam w mediach oczy mydła, jak to oni dbają o rodzinę! Cisza też o CETA która zdaniem fachowców najbardziej zagraża rolnictwu, czyli ostatniemu bastionowi polskości w Polsce! Jak widać, wcale nie muszę daleko sięgać w przeszłość, a oni każą mi zapomnieć, wyłączyć pamięć, logikę i wierzyć. Ja wierze, ale w tego, który chadzał po jeziorze galilejskim, a nie w żadnych prezesów, Donaldów czy innych guru. Oni muszą sobie na zaufanie jeszcze zapracować, bo jak na razie to oni zaufanie burzą!

Oczywiście, żeby mnie nikt nie nazwał malkontentem, widze także wiele pozytywnych prób rządów PiS. Niestety nawet najlepiej uargumentowane próby zmian są przeprowadzane typowo po kaczystowsku, czyli w nocy, bez konsultacji, z pozycji siły i przy założeniu dogmatu nieomylności prezesa. To wielka szkoda, bo te konieczne ustawy, reformy dewaluują metody ich wprowadzania. Najlepszym przykładem jest reforma szkolnictwa i likwidacja gimnazjum. Nawet jeśli konieczna, to wprowadzona bez zgody środowiska, samorządów narzucona siłą, która musi budzić sprzeciw nawet nieuzasadniony argumentami! Podobnie z TK, Służbą Zdrowia czy sądownictwem i wieloma, wieloma innymi!

Jedyne co im się naprawdę udało, to dezubekizacja rent i emerytur, ale patrząc, ilu mają w swoich szeregach tych, których ta ustawa powinna obejmować, to również budzi mój sceptycyzm! Proszę sobie wyrazić, że posłem sprawozdawcą ustawy o TK był były prokurator PRL-u oskarżający opozycje z Solidarności. Lepiej już Kaczyński nie mógł zadrwić ze swoich zwolenników!

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:50] - Biedronka | Link:

"Jedyne co im się naprawdę udało, to dezubekizacja rent i emerytur" no jak widać to się jeszcze nie do końca udało. Są tacy co świętują choć byli w PZPRe jeszcze długo po stanie wojennym

Zdrówka życzę he he.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:58] - Biedronka | Link:

Przy okazji jeśli CETA zagraża rolnikom to "gieniuś" Swisspola zagraża najbardziej swoim kumplom z Czerskiej i dużo dalej na wschód....

Ale to już taka drobna uwaga ;).
 

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [18:04] - Biedronka | Link:

Pańskie pragnienie jest dla nas "wyznawców" rozkazem panie "swiss" Pola ;)

"Niczego tak nie pragnę, jak tego, żebym się mylił,"

https://www.youtube.com/watch?...

Oj mocnoś Pan zajęty całymi dniami....

Obrazek użytkownika klamar

20-03-2017 [15:40] - klamar | Link:

Piękny i do bólu prawdziwy tekst. Jak to mawiają? "Panie Boże, chroń mnie od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę". Niestety od wielu lat spora część tak zwanej "prawicy" dała się bezmyślnie wpędzić w kanał wyrzeźbiony przez cwaniaków od Tuska (oraz inne WSI). I do dzisiaj w ty, kanale pozostali. Nawet na nich nie działa Pani motto. Więc proszę im jeszcze większymi czcionkami napisać LUDZIE! MYŚLCIE! TO NIE BOLI. Panią jak zwykle ciepło pozdrawiam i dużo zdrówka życzę (oraz wytrwałości!!:))

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [15:58] - Swisspola | Link:

Widzi pani, ja bardzo bym chciał, aby pani miała racje. Niczego tak nie pragnę, jak tego, żebym się mylił, bo to by tylko na dobro Polski wyszło. Niestety logika i pamięć, pomimo subiektywności to nie światło które jednym pstryknięciem można wyłączyć! Jak ja mam ufać partii, która jeszcze w październiku 2015 roku twierdziła, że finanse publiczne Polski są w tak złym stanie, że stoimy nad przepaścią, a już za pół roku stać nas na wydanie 23 mld na 500+. Oczywiście pomijam już wiele różnych i subiektywnych ocen tego programu. Jak ja mam wierzyć PiS-owi, kiedy w październiku 2015 roku ich zdaniem, polskie Siły Zbrojne praktycznie nie istniały, po ośmiu latach ich demontażu, a już w styczniu roku 2016 minister obrony twierdzi, że Polska jeszcze nigdy nie była tak bezpieczna. Jak mogę ufać partii, która uchwala po nocach uchwały, a wszystkie wątpliwości, które niejednokrotnie budzą te ustawy, tłumaczone są identycznymi poczynaniami poprzedników. Przypomnę bandyckich rządów PO i PSL-u! Czy PiS nie zdaje się sprawy, że pokazał drogę kompletnego demontażu TK i wcześniejsze bandyckie manipulacje PO przy TK wcale tego nie usprawiedliwiają? Na dzisiaj mamy taką sytuację, ze wyroki TK będą nie obowiązujące, są dowolnie interpretowane oraz będą kwestionowane. Nowa (stara) władza zacznie rządy od manipulacji przy TK. Ja powiem tak. Ocena poczynań PiS-u jako opozycji przy tak korupcjogennych i przestępczych rządach jak PO i PSL, wypadły w mojej ocenie bardzo negatywnie. To właśnie dlatego byłem raczej sceptyczny co do wyboru PiS-u, choć właściwie wyboru nie było. Nadrzędnym cele było, odsuniecie przestępców z PO i PSL od władzy, którzy właściwie bardziej przegrali wybory, niż PiS je wygrał. Pamiętam, jak wyśmiewali moje obawy i wyzywali od idiotów ci sami, którzy wyzywali mnie od idiotów w 2007 roku, kiedy ostrzegałem przed rządami PO. Jakże tym razem chciałem się mylić, niestety jak na razie poza małymi wyjątkami chyba się nie pomyliłem! Jedno pytanie: Czy słyszała pani o bandyckiej reprywatyzacji przed wyborami, bo ja słyszałem'? A PiS nie słyszał!

PS: Nie każdy chce rządzić, ale każdy chce być mądrze rządzonym. I każdy ma prawo do własnej oceny aktualnych rządów. Zresztą to jest absolutnym miernikiem demokracji. Uważam, że merytoryczna i rozsądną krytyka, nawet dość ostra, jest 1000 razy więcej warta niż bezmyślne klakierstwo. Niestety nawet taka krytyka nie jest przez nasze partie akceptowana! Bo to nie obowiązek glosowanie, ale obowiązek wyciągania wniosków i konsekwencji przy urnie jest sola demokracji. To jest właśnie to, co pani de facto odmawia inaczej myślącym. Nawet tym neutralnym! Jeśli natomiast krytyka ludzi neutralnych zbieżną jest z krytyka idiotów z totalnej opozycji, to tym bardziej powinno być sygnałem alarmowy dla PiS-u, że może rzeczywiście coś jest na rzeczy. Proszę pamiętać, że nie ma nieomylnych ludzi, a dogmat nieomylności faktycznie jest cechą systemów totalitarnych.
 

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:03] - Biedronka | Link:

Czy to prawda, że ten Pan robił karierę w PZPRze ? :)

https://en.wikipedia.org/wiki/...

I dlaczego brak tej informacji w wikipedii...

 

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:14] - Biedronka | Link:

cd ubolewam, że brak też tych bogatych publikacji "ekonomicznych" a także strony o "european movement Poland" 

Ilu jeszcze koledzy macie "austriackich łączników' ? :)))))

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:05] - Biedronka | Link:

I po co było się wychylać w tej tv. Republika :)))))

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:23] - Biedronka | Link:

I jeszcze taki dzong :)))

http://warszawa.rotary.org.pl/

Odznaczenia dla Anny Komorowskiej .....

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [17:26] - eska | Link:

"Jak ja mam ufać partii, która jeszcze w październiku 2015 roku twierdziła, że finanse publiczne Polski są w tak złym stanie, że stoimy nad przepaścią, a już za pół roku stać nas na wydanie 23 mld na 500+"

I to jest własnie klasyczny przykład wpisu "zatroskanego obywatela", czyli sprytnie podszyty pod prawicę troll na etacie.
Chyba że jest jesteś, człowieku, kompletnym kretynem, nie mogę tego wykluczyć :)))
 

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:34] - Biedronka | Link:

Dziwisz się esko? władza i kasa ...

http://prabook.com/web/person-...

Pozdrowienia... i tak odchodzą niezbyt wielcy.. bajkopisarze ...

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [17:36] - Biedronka | Link:

albo to :

"Ethnicity:
Slavic"

How sweet jak mawiają Brytole....

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [18:26] - Swisspola | Link:

Szanowna pani to są insynuacje i pomówienia, co nie najlepiej świadczy o reprezentowanym przez panią poziomie dyskusji. Pani nie jest w stanie odnieść się merytorycznie do żadnych argumentów i faktów, które podałem, a które są pani niewygodne. Na argumenty i fakty odpowiada pani wyłącznie insynuacjami oskarżeniami i kalumniami, bądź ironią. Moim celem na pewno nie było pani szkodzić i przerywać pani dyskusji, a jeśli panią przeceniłem, to bardzo przepraszam.

Czy naprawę chce pani dyskusje o Polsce i Polakach sprowadzić do poziomu szamba? Czy pani uważa, że w ten sposób kogokolwiek pani przekona do PiS? Czy naprawdę nie dostrzega pani szkodliwości takich postaw dla Polski? Przecież to jest woda na młyn wojny Polsko-Polskiej. Taka postawa na pewno nie służy Polsce i Polakom, a także PiS-owi. No, chyba że pani na tym niezależny!

Moim zdaniem jest to naprawdę przykre i wielkie nadużycie słowa troll. Nie chce pani ani denerwować, ani przeszkadzać pani w dyskusji dlatego zapewniam panią, że więcej nie skomentuje żadnego pani komentarza, o co również proszę i panią. Mam nadzieje, że wykaże pani więcej inteligencji i klasy niż "Biedronka", którą o to prosilem już n razy! A jeśli ma pani problemy ze zrozumieniem definicji trolla, to proszę poczytać komentarze Biedronki pod moimi wpisami. To pani naprawdę ułatwi zrozumienie pojęcia trolla.

Proszę mi wierzyć, z mojego wpisu wynika 100 razy większe zatroskanie o Polskę i Polaków niż z pani bezmyślnych insynuacji i wiary w nieomylność prezesa która zaślepia zdrowy rozsądek. Mam nadzieje, że pani to kiedyś zrozumie!

"Naprawdę zatroskany obywatel"
 

Obrazek użytkownika eska

20-03-2017 [18:58] - eska | Link:

Posłuchaj, zatroskany obywatelu - ta notka jest właśnie o faryzeuszach takich jak ty. A na pytanie o budżet chętnie odpowiem - Polska była w ruinie, bo kradli.
Z wyliczeń wynika, że w roku 2016 w budżecie znalazło się ok. 25 mld więcej, bo zablokowano kradzieże - o czym pisano tu wielokrotnie, ja również. Wszystkie twoje "pytania", trollu, były wielokrotnie omawiane i wyjaśniane. Powtarzasz w kółko te same bzdety, tyle, że na mnie to nie działa, ja "zatroskanych obywateli" rozpoznaję na odległość. I lepiej uważaj, bo w ogóle stąd wylecisz.
Idź truć do frajerów, ja się na takie prostackie podpuchy nie nabieram.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [20:46] - Swisspola | Link:

"Idź truć do frajerów, ja się na takie prostackie podpuchy nie nabieram."

A jednak wybiera pani język i poziom szamba. No cóż, skoro na więcej nie stać! Proponuje nauczyć się rozpoznawania idiotów. W waszym towarzystwie wzajemnej adoracji wyznawców prezesa może się naprawdę przydać!

Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika xwro

21-03-2017 [10:19] - xwro | Link:

A może znalazło się tyle kasy, bo anulowano przetarg na śmigłowce, NBP wpłacił 5mld więcej niż planowano i wpadła kasa (skromne 9mld) za przydzielenie pasm dla telefonii ?
No ale przecież brak inwestycji w wyposażenie wojska, brak realizacji niektórych inwestycji drogowych to przecież nie problem, bo można to wydać na program dla ludzi dobrze zarabiających mających więcej niż jedno dziecko....
 

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [18:32] - Swisspola | Link:

I jeszcze jedno, na dowód tego, że z tym trollem szanowna pani się bardzo myli, pominąłem tego kretyna. Zresztą uważam to za najlepszy podpis pod pani wpisem.
 

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2017 [19:01] - xena2012 | Link:

A w moim mieście dzisiaj podstawiono biały namiocik,w którym sympatyczne na oko panie podsuwały pod nos listę w sprawie referendum dotyczącego edukacji oraz dwa niewielkie transparenciki z napisem ,,nie psujcie nam edukacji''.Po moim pytaniu co rząd im konkretnie zepsuł okazało się ,że panie nie maja czasu na dyskusję, bo dopiero co sie rozłożyły z tym namiotem niemniej zgrabnie operowały listą której nie podpisałam.W następnej chwili doczepił sie do mnie jakiś pijak tłumacząc bełkotliwie ,,,że nauczyciele nas uczą a rząd im nie pozwala'' więc odeszłam. W świetle Pani bloga to ja już nie wiem,czy mam królicze serce czy też przegrana w mózgu.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [19:33] - Biedronka | Link:

Eska pisze o Faryzeuszach. Każdy kto chował się w Polsce powinien choćby słyszeć nawet bycie zdeklarowanym ateistą nie zwalnia ze znajomości podstawowego kodu kulturowego znanego we własnej społeczności.
Z ludźmi warto rozmawiać zwłaszcza, gdy błądzą lub czegoś nie rozumieją, ale nie wtedy gdy raz się sparzywszy nadal słuchają twardo Faryzeuszy.
Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika Poliszynel

20-03-2017 [19:29] - Poliszynel | Link:

Mt. 10.16 "Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! "

a mamy roztropnych jak owce i skumotronych jak SLD. Niech ruszą jeszcze samorządy na wzór "triku demokratycznego" wyborów poselskich i nawet pył z samostanowienia nie zostanie - przyjdą po nich EU-niewolnicy wykonać polecenia lewactwa finansowego. To pisze wasz Kasander

Obrazek użytkownika Tarantoga

20-03-2017 [19:56] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Co Ci nie pasuj w wzorze?
                                                   IQ  n [Z]
                                          IQ [Z] =----------- 
                                                     x[Z] 
Dałem teraz z kreską ułamkową,ale moderacja i tak to rozwali...
im większe x w mianowniku,tym IQ [Z] maleje...a nawet dąży do zera,ja jestem socjologiem,a nie matematykiem i mi pasuje :-)))

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [20:23] - Biedronka | Link:

tzn u takich socjologów jak tarantoga wzory buduje się dowolnie?

Taki wzór to tylko u członków KC PZPR jak M. Święcicki... W modelowaniu matematycznym trzeba jednak wiedzieć co jest dziedziną funkcji - umieć to argumentować. IQ jest funkcją samo w sobie nawet u konkretnej osoby a tak jest (bo to tylko rodzaj testu, którego wyniki zależą od przyjętych założeń). 
Łatwo się zaplątać w niuansach matematyki - cóż nie każdy jest Banachem....

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [20:30] - Biedronka | Link:

cd nie ma tłumaczenia dla socjologów, kórzy nie słyszeli o pojęciu rozkładu normalnego ...

Obrazek użytkownika Swisspola

20-03-2017 [20:53] - Swisspola | Link:

Zgadza się, o ile sie nie myle są to wnioski Gustave Le Bon z jego dzieła "Psychologia tłumu". Jednak mamy tutaj pewien paradoks logiczny. Demokracja to zwycięstwo większości, czyli największego mianownika. A wzór mówi nam, że IQ maleje, jeśli mianownik rośnie tzn. demokracja to rządy najniższego IQ! A podobno lepszego systemu nie wymyślono!

Obrazek użytkownika Jan1797

20-03-2017 [20:15] - Jan1797 | Link:

Po cóż mi biadolić, wystarczy czytać;
I pomyśleć, w takiej Szwecji "mundurowi napadli na rezerwistów", we Francji to już recydywa napadów."Na zadane pytanie, czy do stanu" wyjątkowego "musiało dojść, jest tylko jedna odpowiedź, chyba musiało skoro doszło". 
I sentencja końcowa "Rozmów kontrolowanych". Wróćmy do naszej dzisiejszej konkretnej sytuacji, zanim zechcą zburzyć by zachować koryto "wszytko trzeba odbudować", nawet w pojedynkę.
POwiany "wchodzą na ściany", więc łyk "dereniówki";))) i tak trzymać Szanowna Autorko.
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika fritz

20-03-2017 [21:12] - fritz | Link:

Cytat: "Śledztwo smoleńskie leży, ustawa szkolna jest do kitu, Macierewicz wszystko zawalił, w Europie jesteśmy przegrani i w ogóle już zmierzamy do klęski...."

Kazdy "guru" na prawicy gloszacy te prawdy objawione, a sa rowniez niezwykle znane nazwiska, jest po prostu niemiecka agentura wplywow.

Cytat: "Siedzi sobie każdy w tym dołku g....a, co prawda śmierdzi, ale ciepło i bezpiecznie i można sobie ponarzekać"

Blad. Wcale nie jest bezpiecznie. Duren nie zauwaza, ze Niemcy pieczolowicie realizuja plan utopienia durnia we wlasnym szambie.

To jest dokladnie tak, jakby siedzial w komorze gazowej i cieszyl sie, ze mu cieplo nie pojmujac ze wlasnie w komorze gazowej siedzi.
Jak uslyszy syk gazu to bedzie juz zapozno na ucieczke.
 

Obrazek użytkownika Leonarda

20-03-2017 [21:14] - Leonarda | Link:

Uff - dzięki za ten tekst, myślę podobnie. I już dosłownie krew mnie zalewa jak słyszę to jęczenie. I też nie bardzo rozumiem, po co ludzie tak jęczą, może z przyzwyczajenia. Zabieram się też do napisania tekstu, co jest dobrze ale jestem chwilowo dorżnięta z czasem, dopiero wróciłam z podróży. Może ludzie naprawdę przyzwyczaili się do silnego dramatyzmu lat ostatnich i jak jest dobrze i normalnie, to po prostu nie wiedzą co z tym robić i muszą coś wymyślać. Teraz będą pewnie straszne lamenty, bo jakiś sondaż poszedł źle. I co z tego? A czy w ogóle wiadomo, czy ten sondaż solidny i wiarygodny? A nawet jeżeli, to o jeden sondaż nie ma sensu lamentować, nawet o 10 sondaży, ważne jest i tak, jak wyborcy zagłosują. A wszelkie znaki wskazują, że zagłosują jak trzeba. Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Franek_Kimono

20-03-2017 [21:56] - Franek_Kimono | Link:

Zagłosują, o ile sobie poradzą z socjotechniką informacji i zagranicznymi mediami. Poza tym, juz PKW ogłosiła "nowe książeczki-karty" do glosowania, czyli znów bedzie 20 procent niewaznych głosów i psl na górze. W większosci krajów EU są duże karty do glosowania (balloty) a nie jakieś książeczki, ale Herlmalinski twierdzi, że książeczki są wyjątkowo lepsze, na podstawie nie wiadomo jakich konsultacji i badań. Żeby sie PIS znowu nie obudzili z rączką w nocniczku po wyborach w 2018..

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [12:04] - Biedronka | Link:

Dzięki za info. Pewno, że warto pilnować PKW.

Obrazek użytkownika twardek

20-03-2017 [23:01] - twardek | Link:

*   I wszedł Jezus do świątyni, i wyrzucił wszystkich, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, a stoły wekslarzy i stragany handlarzy gołębiami powywracał…
    I przystąpili do niego ślepi i chromi w świątyni, a on ich uzdrowił
( Mt 21; 12,14)
Esko, zaprawdę mówię Ci, miej więcej wiary.

*  Wielokrotnie rozmawiałem z kilkoma niegłupimi ludźmi na temat „jak to wszystko poszło”. Doszliśmy do wniosku, że gdyby Gomułka zniósł nomenklaturę w gospodarce, to władzę w Polsce nadal sprawowałaby PZPR, ale kraj byłby czołową gospodarką Europy a naród syty i światły jak nigdy w swojej historii

*   Poza tym, co wyżej, spostrzeżenie Gniewka, zagnieżdżone w nieco innym aspekcie rzeczywistości politycznej, ma swoją wagę i uważam, że jest na rzeczy.
---
W logice  wzoru Tarantogi jest fałszywa nutka –  trywializując: gdyby IQ oznaczało rozmiar buta …
 

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [10:56] - Biedronka | Link:

Tym razem Twardek na górze z racji na zwięzłe objaśnienie - choć prościej wyjaśnić, że logiki w tym nie ma żadnej.

gratuluję ;)

"W logice  wzoru Tarantogi jest fałszywa nutka –  trywializując: gdyby IQ oznaczało rozmiar buta …"
Co do reszty:
Z Gomułką raczej się nie zgodzę- choć tych czasów nie pamiętam w odróżnieniu od zapewne niejakiego posła Święcickiego..
Jak pisała Eska, a ja też rozmawiam wiele z różnymi ludźmi prawdziwe zarządzanie nie jest łatwe. zwłaszcza gdy właściciel poszedł na krótkotrwałe "ułatwienie" w postaci dawania miejsc pracy nomenklaturze i jej dzieciom.
Mało kto jest w stanie zobaczyć jak ustawione zostało całe prawo by tym ludziom właśnie "się kręciło".
Do tego trzeba mieć sporo rozeznania w tym co się dzieje.
Reszta ludzi jest wciąż pasywna bo to zaszczepiła nam komuna i tylko w tym sensie spostrzeżenie Gniewka jest nawet bardzo na rzeczy.

Nikt nie powiedział, że wszyscy źli ludzie są głupi

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [13:08] - Biedronka | Link:

Każde usprawiedliwianie czasów komuny błędami ludzi wyłącznie kończy się tak, że ktoś mądry przypomni w sposób prosty, że za czasów Gomułki, czy choćby Gierka cała gospodarka polska zupełnie bezsensownie nastawiona była na produkcję dla potrzeb ZSRR oraz planowanych wojen tego pańśtwa z zachodem.
|Tak zbudowany był też cały system. Nikt nie byłby w stanie doprowadzić do "prosperity" państwa w takim systemie.

A więc nie tylko ludzie i nie tylko system bo to ludzie budują systemy i czasem trzeba zmienić i system i ludzi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Warmia

21-03-2017 [11:47] - Warmia | Link:

Potrzebny artykuł, w przekazie podobny do słów Andrzeja Gwiazdy wypowiedzianych 13.12.2016 w 35. rocznicę stanu wojennego https://www.youtube.com/watch?...
6.20 minuta - " ...To adresuję do tych wszystkich, którzy jeszcze się boją -  czy się uda się, czy uda - Komisji weneckiej z NKWD się nie da porównać..." Słowa A.Gwiazdy pomogły mi kilka dni później patrząc co się wyrabia w sejmie i po sejmem słyszałam A.Gwiazdę - Nie musimy się bać.
Polecam wszystkim książkę Przemysława Dakowicza "Afazja Polska 2". Miałam ogromny problem z dawką paraliżującą mnie - czego? Nie wiem - prawdy, takiej historii.
Od takiej historii przez lata odchodziłam - dosyć tej martyrologii, umartwiania etc. I teraz ten Dakowicz - rzuciłam w kąt po sporym początku - to chore, myślałam. Dlatego przytoczę opinie o książce P. Dakowicza mądrzejszych : Jeżeli zapytano by
o najodpowiedniejszą książkę dla kogoś, kto chce rozumieć całokształt polskiej kultury naszych czasów, wtedy trzeba by pewnie wskazać Afazję Polską. Wkomponowuje się ona
w szereg takich poważnych prób namysłu nad kondycją  moralną kraju, jak Gospodarka wyłączona Kazimierza Wyki, Etos społeczny literatury polskiej Andrzeja Kijowskiego,
Esej o duszy polskiej Ryszarda Legutki. ( prof.Dorota Heck, Recenzje bez cenzury, Lublin 2015 )

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [13:16] - Biedronka | Link:

"Komisji weneckiej z NKWD się nie da porównać."

O właśnie.

Kłaniam się pięknie.

Wierzyć trzeba na pohybel swisspolom - i wszelkiej innej agenturze nie w PIS ale w Polskę. 
Tak nam dopomóż Bóg.

 

Obrazek użytkownika Obywatel

21-03-2017 [14:14] - Obywatel | Link:

Byłoby miło gdyby powstrzymała się Pani od obrażania ludzi, którzy padli ofiarą nieuczciwości banków oferujących tzw. kredyty waloryzowane do walut obcych. Po pierwsze, kredyty waloryzowane stanowiły w latach ok. 2005-2008 trzon "oferty kredytowej" banków w ogóle. Po drugie, tylko b. nikły odsetek klientów banków wiedział o tym, że te tzw. umowy standardowe naszpikowane są klauzulami niedozwolonymi. Po trzecie, b. nikły odsetek tych ludzi wiedział o niezgodności tzw. klazuli modyfikacyjnej i klauzuli waloryzacyjnej z Prawem bankowym (w kształcie sprzed 2011 r. - w odniesieniu do klauzuli waloryzacyjnej). Zanim zacznie perowować się o czyiś przymiotach, należałoby najpierw rzetelnie zapoznać się ze stanem prawnym. Polecam na początek następującą lekturę:
- wyrok Sądu Najwyższego z dnia 21 października 2010 r., sygn. akt IV CSK 236/10,
- uchwała Sądu Najwyższego z dnia 19 maja 1992 r., sygn. akt III CZP 50/92, OSP 1993, z.6, poz. 119,
- wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta z dnia 27 grudnia 2010 r., sygn. akt XVII AmC 1531/09
- wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 7 maja 2013 r.. VI ACa 441/13, M.Pr .Bank. 2013/12/16-24,
- wyrok Sądu Najwyższego z dnia 5 kwietnia 2002 r., sygn. akt II CKN 933/99
- wyrok Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie z dnia 2 grudnia 2016 r., sygn. akt III C 75/16
- raport Rzecznika Finansowego z czerwca 2016 r. ,
- Jacek Czabański, Walutowe klauzule waloryzacyjne w umowach kredytów hipotecznych. Analiza Problemu, Palestra 6/2016
- dyrektywa 93/13 z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich.
- wyrok Sądu Rejonowego dla Łodzi- Śródmieścia w Łodzi z dnia 27 września 2016 r., sygn. akt XVIII C 4360/15
Należałoby się też zastanowić nad genezą systemu bankowego w Polsce (składy rad nadzorczych...) i strukturą właścicielską banków działających w Polsce.
Drenaż. Oszukańczy drenaż i drugie uwłaszczenie nomenklatury.

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [14:25] - Biedronka | Link:

Ci ludzie, którzy Pana zdaniem "padli ofiarą" padli ofiarą głównie takich jak p. Petru oraz gazeta Michnika, którzy zachęcali swojego czasu do brania tych kredytów właśnie w takiej formie.
Co więcej mnóstwo ludzi pisało o tym, że te kredyty przez pewien czas były w istocie dla tych ludzi korzystniejsze niż kredyty w złotówkach. 
Jeżeli ktoś lubi hazard - nie powinien obciążać winą całego rządu i innych obywateli państwa.
Lepiej siedzieć cicho jak sie pisze pod pseudonimem Panie obywatel :)

Obrazek użytkownika Obywatel

21-03-2017 [14:51] - Obywatel | Link:

Jakie "obciążanie"? Czy ktoś domaga się np. dopłat z budżetu? Nie słyszałem o takich pomysłach, a jeśliby się pojawiły w przestrzeni publicznej, to są zupełnie chybione. Mówienie o żądaniu pomocy to główny instrument "PR" banków w tej kwestii (w myśl reguły "dziel i rządź"). Nie chodzi o żadną pomoc, żadne obciążanie współobywateli. Chodzi o to by przedsiębiorcy wykorzystujący niedozwolone, nieuczciwe klauzule umowne przestali czerpać zyski ze swej nieuczciwości. Do tego nawet żadna ustawa nie jest potrzebna. Ponownie odysłam do ww. orzecznictwa i do cennego materiału w postaci raportu RF z czerwca 2016 r. W podobnej sytuacji znajdują się zresztą kredytobiorcy, których wysokość "zobowiązań" oparta jest na nieprecyzyjnych postanowieniach umownych odnoszących się do wskaźnika WIBOR. Wystraczy stosować prawo, m.in. dyrektywę ws. nieucziwych warunków umownych.

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [15:38] - Biedronka | Link:

Nie mam nic wspólnego z bankami poza tym, że nie biorę wciskanych mi na siłę kredytów.  Proszę nie pisać głupot o PR bankowych - o niuansach problemów frankowiczów pisałam wyraźnie.
Nie wiem jaki procent z tych ludzi był faktycznie niedoinformowany sama znam parę przykładów z najbliższego otoczenia. Są tacy co dali się omamić ofertami takich panów jak Petru i ofertami wyborczej a są i nieźli kombinatorzy, którzy jak sądzę do dziś oszukują i są to prezesi firm.
To co pisałam o wstępnych korzyściach osób które wzięły kredyty w takiej walucie jest faktem powszechnie znanym. 

Resztę pretensji proszę kierować do posła Petru, którego osobę kolega jak widzę w ramach "odezwy" skrzętnie omija.

Skoro wystarczy stosować prawo to każdy z kredytobiorców może też występować w swojej sprawie indywidualnie. Tym bardziej ci wspomniani prezesi firm, których z racji na oficjalne i nieoficjalne dochody z pewnością stać na prawników.
 

Obrazek użytkownika Obywatel

21-03-2017 [15:04] - Obywatel | Link:

Chciałbym też przypomnieć, że zdecydowana większość podpisujących umowy tzw. kredytu waloryzowanego nie mogła składać wniosku o kredyt bez klauzuli waloryzacyjnej (przypominam o manipulowaniu przez banki wskaźnikami odnoszącymi się do zdolności kredytowej). Czyli rozwiązania były dwa: podpis pod umową "kredytu waloryzowanego" albo brak mieszkania. Przypominam, że o przedsięwzięciu "Mieszkanie Plus"  w ok. 2005-2008 r. nikt nie słyszał. Proszę więc szanownych komentatorów o niepowielanie tez propagandy banków i nieułatwianie im w ten sposób dalszego drenażu Polaków. Na tym konczę swoje przydługie wywody w tej kwestii.

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [15:46] - Biedronka | Link:

Pisze Pan nie na temat, w dodatku banalizuje go i upraszcza. Jak jest pan prawnikiem jakiejś grupy to proszę robić swoje zamiast pisać odezwy na forach publicystycznych.
Ta notka nie jest o frankowiczach - i tyle.
Błądzi pan całkowicie i traci cenny czas nas - i ewentualnych czytelników bo od tego by poznać detale umowy są strony umowy i ich prawnicy a nie rząd czy przeciętny obywatel.
Tym bardziej nie są od tego politycy.
Nie wszyscy tzw. "oszukani" są tacy niewinni jak Pan twierdzisz bo osobiście znam niezłych krętaczy - prezesów obcych firm, w dodatku zdolnych do opłacania prawników, których też dotyczy ten "problem"

 

Obrazek użytkownika xwro

21-03-2017 [15:45] - xwro | Link:

To może trzeba zacytować co o ograniczeniu (rekomendacja przez KNB) udzielania kredytów w obcej walucie sądziła obecnie rządząca partia?

Obrazek użytkownika Obywatel

21-03-2017 [14:21] - Obywatel | Link:

Z oszukanych zrobić oszustów - pomysł rodem z głównych ośrodków propagandy II PRL.
Chciałbym, żeby państwo prawa, jakim ma stawać się III RP po "dobrej zmianie" wyciągnęło wszelkie przewidziane w prawie konsumenckim UE i polskim krajowym prawie karnym konsekwencje wobec ludzi, którzy wykorzystując specyficzne okoliczności, w tym często tzw. przymus ekonomiczny po stronie "kredytobiorcy", z pełną świadomością decydowali o włączaniu do tekstów umów klauzul niedozwolonych. Stosowanie prawa i egzekwowanie go , nie jest żadną pomocą, jest oczywistym obowiązkiem organów państwa.
 

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [14:42] - Biedronka | Link:

"Propaganda drugiej PRL"
Długo kolega nad tym pracował? Proszę ustosunkować się do faktów które podałam i bez emocji - by nie było że kolega nadaje ze sztabu od tego z "oczkiem bardziej" albo bezpośrednio z Moskwy.

 

Obrazek użytkownika Obywatel

21-03-2017 [15:21] - Obywatel | Link:

Wyjaśniam: "II PRL" to "ubekistan" w terminologii J. Targalskiego. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [15:40] - Biedronka | Link:

Nie muszę znać wszystkich wypowiedzi p. Targalskiego i nie muszę się z nim we wszystkim zgadzać.

To nie radiostacja - na "odbiór" jest pan skazany i tyle :).
Z ataków trzeba się umieć tłumaczyć.

 

Strony