Święta a rząd poddał się rosyjskim zagrożeniom -biała flaga2

Dr Jerzy Targalski dla Frondy: Rządowe umowy z Rosją zagrożeniem dla Polski

http://www.fronda.pl/a/dr-jerz...

cytuję ważny fragment:

/.../ na wniosek ministerstwa rozwoju został zaakceptowany projekt dofinansowania polsko-rosyjskiej współpracy kulturalnej w regionie Warmii i Mazur, Podlasia i Pomorza, a to oznacza w praktyce, że za polskie i unijne pieniądze Rosjanie otrzymają ogromne możliwości infiltracji tego regionu, gdzie są bazy NATO, oczywiście pod legendą współpracy kulturalnej, ekologicznej itp. Bo to, że instytucje rosyjskie otwierane na tym obszarze będą miały kadry pochodzące wyłącznie z SWR i FSB, to chyba nikt nie wątpi, poza ludźmi niedorozwiniętymi umysłowo.
Współpraca z Rosją to droga, jaką proponuje pan marszałek senior K. Morawiecki, który twierdził, że z Rosją należy poprawić relacje, a na pewno ich nie pogarszać.
Jeżeli chodzi o Kornela Morawieckiego, to jest on najbardziej znanym w Polsce zwolennikiem opcji rosyjskiej. To nie jest pan Zapałowski, Engelgard czy Wielomski, tylko właśnie Kornel Morawiecki. I jeśli ktokolwiek interesowałby się poglądami Morawieckiego seniora, to wiedziałby, że pan Morawiecki senior od dawna głosił, że musimy współpracować z Rosją, ponieważ uzasadnieniem tego jest to, że Polacy i Rosjanie są Słowianami, że Polska powinna wprowadzić Rosję do Europy (vide wywiad w Radio Wnet). Z tego by wynikało, że na przykład Ukraińcy żadnymi Słowianami nie są, no bo są nimi tylko Rosjanie - to jest ten najważniejszy czynnik. 
Poza tym twierdził, że Ukraińcy zestrzelili malezyjski samolot MH-17, podczas gdy śledztwo i dowody były zupełnie przeciwstawne, że w Smoleńsku Rosjanie starali się, ale mimo ich wysiłków padliśmy ofiarą mgły, a nie żadnych zamachów, no i nieustanna propaganda panslawizmu, współpracy z Rosją, z Białorusią Łukaszenki, która występuje tutaj jako zastępcza Rosja; powiązania ze zwolennikami Dugina na Białorusi - to wszystko jest środowisko ideologiczne Kornela Morawieckiego. Więc zamiast  dywagować - radzę wszystkim, aby posłuchali, co pan Kornel Morawiecki mówił i pisał w ciągu ostatnich lat.
Przypominam też oczywiście całą ideologię, która ma uzasadnić wpuszczenie muzułmańskich najeźdźców  do Polski, a że ich nazwiemy inaczej - np. ''biednymi sierotkami'', to inna sprawa. Tylko potem okaże się, że te biedne sierotki to dwudziestoletni faceci po przygotowaniu wojskowym, którzy gwałcą Polki i napadają na ludzi na ulicach. No ale Polacy nie stawią im oporu, bo będą zajęci zwalczaniem agresji ukraińskiej, wymyślonej przez Rosję i w ten sposób będą się dowartościowywali ''merdając ogonem'' przed silniejszymi: Komisją Europejską i jej niemieckim zleceniodawcą.

Więc jak Pan mógłby to podsumować?

Po prostu - źle to wszystko widzę, bo moim zdaniem zaczyna się w Polsce budowa bardzo silnej opcji rosyjskiej i ustępstwa PiS-u wobec Niemiec, czego się spodziewam w ciągu najbliższego miesiąca, co spowoduje, że jako bunt przeciwko tym ustępstwom wyrośnie opcja rosyjska, która pod pretekstem oporu przeciwko Niemcom i Unii będzie tutaj szermowała porozumieniem z Rosją i zerwaniem  z Amerykanami, bo jak wiadomo, jesteśmy teraz pod ''okupacją amerykańską'', zgodnie z tym, co rozmaite rosyjskie ośrodki w Polsce głoszą. Sprawę oczywiście jeszcze pogarsza amerykańskie poparcie dla roszczeń żydowskich nie wobec sprawców ludobójstwa, tylko wobec Polaków i innych narodów Międzymorza, gdzie mieszkała mniejszość żydowska – ofiara zbrodni niemieckiej. To jest dolewanie oliwy do ognia, który zaraz wybuchnie i uratuje Rosję.
Czyli prawicowe i patriotyczne organizacje mogą stać się obiektem intensywnych zabiegów ze strony Rosji?
Już są infiltrowane, a problem polega na tym, że im się daje pole do popisu, do nieskrępowanej propagandy interesów rosyjskich pod legendą wolności słowa, braku cenzury itp., to o to chodzi. Dostają pole do działania, a jeśli nastąpi kapitulacja PiS-u, która będzie nazwana oczywiście silnym oporem, zgodnie z zasadami dialektyki - zbuduje ich siłę w społeczeństwie polskim. Ponieważ opcja rosyjska będzie szermowała oporem przeciw najazdowi muzułmańskiemu i dyktatowi niemieckiemu - to będzie legendowało ich sojusz z Rosją. A jak widzimy - rząd właśnie przyznał środki na to, żeby za nasze pieniądze Rosja mogła infiltrować obszary, na których są bazy NATO i jest to decyzja ministra rozwoju. Na jego wniosek Rada Ministrów przyjęła program Polska-Rosja, a Federacja Rosyjska do programu przystąpiła 26 grudnia. Dzięki zgodzie rządu 41,6 mln euro za środków Unii Europejskiej trafi do beneficjentów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego na realizację partnerskich projektów z Obwodem Kaliningradzkim. Budżet programu wynosi 62,5 mln euro, w tym 41,6 mln euro z funduszy Unii Europejskiej, a więc również naszych, gdyż jesteśmy płatnikiem, a 20,8 mln euro ze środków budżetu Federacji Rosyjskiej.

Co to Pana zdaniem oznacza?

To oznacza tyle, że mamy sfinansowane działalności rosyjskiej V kolumny w kluczowych województwach: podlaskim, które graniczy z Białorusią łukaszenkowską, gdzie jest mniejszość białoruska, warmińsko-mazurskim i pomorskim, gdzie jest mniejszość ukraińska - czyli wszystkie trzy województwa, które są narażone na agresję ze strony Kaliningradu, gdzie Rosja buduje swoją V kolumnę, i gdzie święci tryumf przyjaźń polsko-rosyjska. Przyznane pieniądze mają służyć - między innymi - ''do promocji kultury lokalnej z zachowaniem miejsca historycznego'' - to znaczy, że będą promowana współpraca między lokalnymi towarzystwami polskimi, obsadzonymi przez prorosyjskie PSL i czerwoną nomenklaturę z podobnymi towarzystwami w Kaliningradzie, obsadzonymi przez oficerów SWR-u i FSB.

Czy uznaje to Pan za zagrożenie dla nas?

Jeśli chodzi o wojnę hybrydową, to przypominam, że ona jest skuteczna i jakakolwiek wojna klasyczna jest niepotrzebna, bo sami sobie hodujemy V kolumnę. Ciekaw jestem kto personalnie w ministerstwie rozwoju wpadł na ten genialny pomysł. Order Lenina niemiedlenno. 
I to miałoby się odbywać za nasze pieniądze, unijne i rosyjskie?
Tak jest, za nasze, bo my się do Unii składamy, więc za nasze, bo partycypujemy w tym, płacąc składkę. Przy czym oczywiście pieniądze rosyjskie na ten cel są mniejsze, bo niby dlaczego Rosja ma prowadzić ekspansję za na własny koszt? Niech płacą ci, którzy będą ofiarami.

Dziękuję za rozmowę

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika damascen

02-01-2018 [10:04] - damascen | Link:

Mógłby Pan zadać sobie minimum trudu i wkleić choćby - ze strony Min. Rozwoju - taki passus:
Do uruchomienia tego programu niezbędne były trzy elementy: pozytywna decyzja Komisji Europejskiej – uzyskana 8 grudnia 2016 r., podpisanie przez trzy strony (KE, Polskę i Federację Rosyjską) tzw. umowy finansowej, będącej doprecyzowaniem programu oraz przygotowanie instytucjonalne i merytoryczne.

Wynika z niego, że Targalski zaatakował rząd Beaty Szydło; co z tego, że poniewczasie? Ano to, że jego atak podważa przywództwo Jarosława Kaczyńskiego pod pozorem ataku na Morawieckiego... 
Targalski nie jest jednak "ukrytym agentem Moskwy" - on po prostu woli Macierewicza; ma prawo, ale dobrze wiedzieć, o co idzie, a nie przepisywać "jak leci"!
 

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-01-2018 [12:07] - Józef Darski | Link:

Nie obchodzi mnie który rząd chodzi o fakty.
Jak zostałem przekonany przez krytyków rządu Szydło, nie miała ona żadnej kontroli nad ministerstwami, a ten projekt przygotowało, przeprowadziło i na Radę Ministrów zgłosiło Ministerstwo Rozwoju. Poniał
Oczywiście pracuję dla Putina, bo przecież on niedopuści by współpraca kulturalna i ekologiczna posłużyła infiltracji FSB i SWR nie mówiąc o GRU. Putin stoi na straży na szczęście. naszej kontroli nad województwami graniczącymi z obwodem kaliningradzkim. Uspokoiłem Pana?

Obrazek użytkownika slawomirg.

02-01-2018 [12:28] - slawomirg. | Link:

A jakie to ma znaczenie kto to zrobił Pani Szydło czy Pan Morawiecki.Na pewno Rząd PISu.Będzie teraz wzmacniać nam współpracę kulturalną z Rosją.A dlaczego nie z państwami Międzymorza,ponoć budujemy to "coś" jako blok przeciwstawny Rosji .Jeszcze w lipcu zeszłego roku witaliśmy Jankiesów na naszej  ziemi bo obawiamy się o " przesmyk suwalski" a teraz mamy pogłębiać współpracę z Rosją.Publiczna Telewizja współpracuje kulturalnie z chińską telewizją .wygląda to podejrzanie.Może ja przesadzam ale nie ufam politykom,już raz czekaliśmy na inwestora z Kuwejtu a Pan Tusk mówił że  do północy jest jeszcze kilka godzin,więc może się pojawi.Czas minął i stocznie skasowano.Teraz też mamy czekać grzecznie wierząc w Pana Jarosława Kaczyńskiego.Nie ,nie wolno czekać.trzeba oceniać na bieżąco.A Pan Targalski nikogo nie " atakował"
 

Obrazek użytkownika damascen

02-01-2018 [12:52] - damascen | Link:

Przyjąłem do wiadomości. Uspokoiliśmy się właśnie  wzajemnie.

Obrazek użytkownika damascen

02-01-2018 [12:47] - damascen | Link:

Jasne, że nie, bo "projekt" jest więcej, niż dziwny; miał Pan jednak rok czasu, by go oprotestować, z czego wynika albo zaniedbanie, albo brak dostępu do informacji - oba warianty wiele mówią. Poza tym - skoro "projekt", jak Pan pisze, "stanął" na Radzie Ministrów, to nie był zakulisowy, prawda? To wszystko świadczy jak najgorzej o rozeznaniu władzy w terenie przygranicznym, a podam jako makabryczną ciekawostkę, że wg Google Map przy latarni morskiej w Krynicy stoi nadal, jak stał, "dar powiatu elbląskiego w podzięce za wyzwolenie" (z lat siedemdziesiątych) czyli betonowy sowiet z pepeszą (dane z września 2017) - co mile zapewne łechcze niemieckich turystów masowo odwiedzających budowane z dotacji UE nowe centrum kurortu, tuż przy sowiecie właśnie. 
"Projekt" uważam za skandaliczny, chyba, że we łbach decydentów roi się, że wyślemy do obłasti swoich "turystów", a GRU ich nie wykryje :)
Uspokoiłem Pana?
Można jednak coś z tym fantem zrobić, tj. wyłączyć choćby (praktycznie, nie formalnie) woj. pomorskie, a pozostałe ściśle nadzorować - dlatego doceniam, że Pan to porusza - o ile takie poruszanie wystarczy, bo politykierska otoczka raczej nie pomaga interwencji. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

03-01-2018 [16:50] - Guildenstern | Link:

Panowie sobie tu "malkontencicie" w kameralnym gronie, podczas gdy projekt "Despacito" zahipnotyzował miliony rodaków. Jedni są za, inni przeciw ale każdy chce mieć zdanie. Taaaki sukces.
Odnośnie natomiast poruszonego wyżej zdarzenia, nawet najbardziej wyrobieni komentatorzy tego forum zdają się omijać temat. Na co dzień wystarczy, że Pan Pasierbiewicz coś chlapnie o wyglądzie Pisowskiego polityka to komentarze idą w dziesiątki. Tu, niby z zza Księżyca wyłania się cień Imperialnej Gwiazdy Śmierci i cisza. O co biega?

Obrazek użytkownika damascen

03-01-2018 [11:00] - damascen | Link:

Doceniam Pańską zniuansowaną ironię (co do "Gwiazdy Śmierci") - bo sobie zasłużyliśmy: wszczynanie larum w sytuacji, gdy "nasz" rząd (w oczywistej obecności ministra ON) "nie widzi zagrożeń" w opisywanym projekcie, jest rzeczywiście nieuzasadnionym malkontenctwem dla obecnej tu rzeszy komentatorów, stąd ta, litościwa dla nas (?) cisza.
Jeszcze tylko, pozwoli Pan, co do tej rzeszy: niezwykle smacznie ją Pan opisał. Na podstawie wieloletnich doświadczeń muszę jednak stanowczo stwierdzić, że zamykanie się w wieży z kości słoniowej nie jest postawą proobywatelską.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

03-01-2018 [19:55] - eska | Link:

Specjalnie się zalogowałam po dwu miesiącach przerwy!
Pan Targalski teraz coś nareszcie zobaczył? A tego, że Morawiecki realizuje KPZK Bieńkowskiej/Boniego - Polska 2030, to pan Targalski nie widział?>
https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/polityka-rozwoju-kraju/zarzadzanie-rozwojem-kraju/koncepcja-przestrzennego-zagospodarowania-kraju/ 
Było mysleć, jak się zaczęło rozwalać Dudę. Przecież tylko PAD jeszcze bronił Szydło!
Zapomnijcie o Trójmorzu, Jedwabnym Szlaku itp., będzie co miało być, tylko podlane patriotycznym sosem.
Nie tylko nie będzie tu żadnych wielkich lotnisk pod Łodzią, ale nawet Mierzei nie przekopią - założymy się?

Obrazek użytkownika damascen

03-01-2018 [20:31] - damascen | Link:

Chyba diabeł w Ciebie wstąpił, Esko... ale z chęcią się założę, taki egzorcyzm jest Ci, widzę, bardzo potrzebny! 

Obrazek użytkownika eska

03-01-2018 [20:45] - eska | Link:

Widzi KPZK na stronie MR? To niech posłucha > https://youtu.be/AuBbTeTx-4Q
Bo ja już od pięciu lat o tym wrzeszczę. Egzorcyzmy to by się przydały, ale nie mnie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2018 [21:10] - Imć Waszeć | Link:

Ten link nie działa. Powinien być taki: https://www.mr.gov.pl/strony/z...
Wspomniany materiał jest tu: http://www.wzs.wzp.pl/sites/de...

Obrazek użytkownika OLI

03-01-2018 [21:33] - OLI | Link:

Ach, znamy ten link, znamy!
Najważniejsze na tym filmiku zostało powiedziane na samym początku: Dokumenty, które pani blogerka Eska wykorzystuje jak swoje zostały wytworzone przez panią Grażynę Gęsicką w czasie, gdy jeszcze nie była ministrem. Czuje się do tego upoważniona, bo w tych przedministerialnych czasach pani Ewa Kubica, czyli blogerka Eska z z panią Gęsicką współpracowała, cokolwiek to oznacza.
Pani Gęsicka, zanim została ministrem, zdążyła zasiąść przy okrągłym stole, pracowała w grupach eksperckich UE, w tym dla ówcześnie działających programów europejskich na Polskę. Nie należy przy tym zapominać, że do chwili powołania na ministra w rządzie PiS była związana z PO ( z kim wcześniej, wiki tego nie podaje).
Dzieło i myśl pani Gęsickiej bronią się same. Całą swą wiedzę oddała Polsce, i ta Polska po Smoleńsku nad jej stratą zapłakała.
Natomiast o pani Kubicy dowiadujemy się zaledwie tego, że się w tych samych środowiskach obracała. Oczywiście w czasach, gdy Grażyna Gęsicka nie była jeszcze ministrem.
A to panie, nie jest to samo.
PAD bronił Szydło w dziwnie przewrotny sposób, bo była to obrona przez atak. I wymiana premiera w jakiejś części była przez niego wymuszona, bo liczył na wymianę niewygodnych ministrów przy okazji zaprzysiężenia nowego gabinetu. http://wolnosc24.pl/2017/11/26...
A o tym, czy Mateusz Morawiecki istotnie podstępnie powraca do planów Boniego - to się dopiero będziemy mogli przekonać, jak już zdąży coś zrobić.
Na razie w czasie rozmów z Orbanem potwierdził rozbudowę infrastruktury - wszelkiej - na osi północ - południe. I z tych kilku dni jego urzędowania to jest wszystko, co mamy.

I żeby nie było: nie jestem fanką Morawieckiego, i nie darzę go zbytnim zaufaniem, żeby nie powiedzieć, że żadnym. Ale nie lubię, jak ktoś wsiada na swojego konika, i zanim się publika zorientuje, zdąży ujechać siedem mil za żydowskie siódme niebo.

Obrazek użytkownika damascen

03-01-2018 [21:10] - damascen | Link:

Tylko bez roztrzepania, proszę: konkretnie chodziło o tę Mierzeję i o to się zakładam. Co do KPZP, to owszem, zajrzałem, 2012 był dawno, mowy nie ma, by obowiązywał! To są, wbrew temu, o czym opowiadasz u Ronina, szkice urzędnicze a nie plan gospodarczo-finansowy. 
Z całą pewnością będzie i CPK i Magistrala Wodna i via Carpatia - co się nijak ma do tego Planu... Może to wynika z siły tego rządu - rządzi, a nie zarządza.

Pozdrawiam Cię serdecznie