ŚLĄZAŁERY

W moich tekstach opisujących agenturalność separatystów śląskich zwracałem parokrotnie uwagę na ich oglądanie się na Rosję – oczekiwanie by „wybić się na odrębność” poprzez pomoc z Kremla. Współczesna niemiecka V Kolumna robi wszystko, by Polsce wydrzeć Śląsk, choćby po trupach, także przy kacapskim wsparciu.
  Oto kiedy Sąd Najwyższy RP w dniu 5 grudnia 2013 r., po rozpoznaniu skargi kasacyjnej Prokuratory, uchylił postanowienie Sądu Okręgowego w Opolu z dnia 7 września 2012 r. dopuszczające rejestrację „Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej”, wnet odezwały się nożyce – głosy Ślązałerów walące w Polskę na odlew. Ukazał się bowiem na oficjalnej stronie Związku Ludności Narodowości Śląskiej list-posłanie, świadczący dobitnie o intencjach kwalifikujących się jako zdrada narodowa. Takich aberacyjnych kwitów-"kwiatków" jest w okręgu katowickim coraz więcej i chyba już nastał najwyższy czas, by pomyśleć o delegalizacji Ruchu Autonomii Śląska oraz jego ukrytych agend, by ukrócić antypolską działalność Gorzelikowej centrali i także podoczepianych doń akolitów.

Cytuję to „podanie do cara” w całości za http://zlns.ubf.pl/news.php bez komentarza (wytłuściłem kolorem tylko jedno słowo) licząc na wpisy internautów:


                                                                                                                                 17.12.2013
Wasza Ekscelencjo
Ambasadorze Federacji Rosyjskiej
w Polsce

 W związku z informacjami prasowymi, o umieszczeniu przez wojska rosyjskie w Obwodzie Kaliningradzkim rakiet Iskander-M, przystosowanych do przenoszenia głowic nuklearnych, w imieniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej zwracamy się do Waszej Ekscelencji, o przekazanie władzom Federacji Rosyjskiej naszej prośby, o rozważenie możliwości niekierowania tych rakiet w kierunku Śląska.

Jak Waszej Ekscelencji zapewne wiadomo, część Górnego Śląska, wbrew swej woli wyrażonej w plebiscycie w 1921 r., trafiła do Polski w wyniku uzgodnień Ligi Narodów. Reszta Górnego Śląska i cały Dolny Śląsk, w ramach zarządu tymczasowego, pod władzę polską trafiły w 1945 r. Chociaż Polska z Niemcami zawarła układ o granicy polsko-niemieckiej w 1990 r., to jednak zrobiono to bez konsultacji z mieszkańcami terenów będących w tymczasowym zarządzie polskim. Dodatkowo Polska zniosła na części Górnego Śląska autonomię odstępując od warunku przyznania tych ziem Polsce przez Ligę Narodów.

Historia zapisała dość trudne chwile w kontaktach Ślązaków i Rosjan. Ślązacy walczyli w ramach wojsk niemieckich w czasie drugiej wojny światowej i niejednokrotnie dopuszczali się okrutności i bestialstwa wobec Rosjan i innych narodów ZSRS. W pamięci Ślązaków pozostaje zaś wywózka kilkudziesięciu tysięcy Niemców i Ślązaków do niewolniczej pracy w ZSRS, z której niewielu wróciło. Wiemy, że doszło do tego za zgodą tzw. Wielkiej Czwórki (ZSRS, USA, WLK. Brytania, Francja). Chociaż media nie przypominają, to jednak pamiętamy, że Prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn jak i Duma przeprosili za ten okres.

W 2000 r., kiedy Pan Prezydent Władymir Putin był z wizytą w Polsce środowisko Ślązaków (obok listu żołnierzy Armii Krajowej) zwróciło się wtenczas do niego z sugestią zadośćuczynienia przez Federację Rosyjską za niewolniczą pracę Ślązaków. Wówczas usłyszeliśmy z ust Pana Prezydenta Władymira Putina, o gotowości do zadośćuczynienia. Sprawy Ślązaków niestety reprezentuje państwo polskie i sprawa ta utknęła w tzw. polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych i od kilkunastu lat jest niezałatwiona.

W trakcie obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny polsko-niemieckiej w 1939 r., będącej dla Polski początkiem II wojny światowej, zaprotestowaliśmy przeciwko fałszowaniu historii przez Polskę dla potrzeb doraźnych, podkreślając współpracę Polski z Niemcami przed tą wojną. Również w 2008 r. sprzeciwiliśmy się agresji Gruzji na Osetię Południową, za co w Polsce dokonano na nas medialnej nagonki. Protestowaliśmy też, kiedy strona polska samowolnie zamknęła pawilon rosyjski na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę władzom Federacji Rosyjskiej, aby w swoich poczynaniach uwzględniły odrębność Ślązaków od Polaków oraz uwzględniły fakt, że nie mamy wpływu na poczynania władz polskich, które są z natury antyrosyjskie i rusofobiczne.

Życie z ciągłym zagrożeniem, zwłaszcza atomowym nie należy do przyjemności, dlatego też prosimy o przekazanie naszej prośby władzom Federacji Rosyjskiej o niekierowanie ewentualnych rakiet z głowicami jądrowymi w kierunku terytorium Śląska.

 za Związek Ludności Narodowości Śląskiej

Rudolf Kołodziejczyk
Andrzej Roczniok

[ http://zlns.ubf.pl/news.php ]

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Francik

21-12-2013 [12:00] - Francik | Link:

Z ciekawości wszedłem na ich stronę. Treści rzeczywiście świadczą, że to agentura lub kompletni, zaślepieni nienawiścią idioci. Ich strona ma 32 zarejestrowanych użytkowników (słownie: trzydziestu dwóch). Ale prężą się jakby za sobą mieli tysiące zwolenników. Na szczęście jest to margines, ale może to być niebezpieczny margines.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

21-12-2013 [20:18] - Zygmunt Korus | Link:

Zgoda, akurat tych paru podjudzaczy nie świadczy o wrogu u bram, ale obserwuję setki działań dookolnych (im podobnych) świadczących o konsekwentnej antypolskiej robocie niemieckiej V Kolumny. Drążą skałę na wielu polach i są coraz bardziej bezczelni, aroganccy, zaczepni, groźni...  Już na tym etapie rozpętać Kosowo za kilkadziesiąt srebrników jakiś nieodpowiedzialny cwaniak może w sekund pięć! Namawiam, by dmuchać na zimne. 
Dziękuję za wizytę na moim blogu - i Świąt z Bożym Dzieciątkiem życzę!

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-12-2013 [13:02] - jazgdyni | Link:

Witaj

To rzeczywiście agentura. Do tego bardzo bezczelna agentura.
To są działania anty-polskie i anty-państwowe.
Będąc w sercu Polakiem NIKT nawet przez chwilę nie przyłączyłby się do takich Ślązaków.

Pozdrawiam

Ps. Ten list jest fenomenalny. Nie ma na to paragrafu?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

21-12-2013 [20:47] - Zygmunt Korus | Link:

Śląsk to jedna z komórek geograficznej układanki, do której należą obszary takie jak Gdańsk, Kaszuby, Mazury, odgrzewanie Goralenvolk... Jeśli do podsycanej awantury dorzucić czekających w pogotowiu urodzonych morderców z Ukrainy, którzy coraz mocniej podnoszą łby, to Germania i putinowskie Sowiety naprawdę mają realnie czym zagrać, by piekło powróciło na nasze terytorium. 
Dziękuję za wsparcie, pozdrawiam Świątecznie i - jako stały czytelnik - gratuluję blogerskiej aktywności.

Obrazek użytkownika z Niemiec

21-12-2013 [13:05] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie autorze, dla mnie jest rzecza oczywista,
ze w dzisiejszych czasach na Slasku NIE ma etnicznej
ludnosci, ktora mozna by uznac za odrebny Narod.
Niemcy rowniez NIE doszukali sie w/w narodu ani w czasach
sprzed II-WS, rowniez i dzis uwazaja podobnie.
Aby bylo jasne, aktualnie na Slasku zamieszkuja prawie
WYLACZNIE Polacy i pozostala tam jeszcze nic nie znaczaca
mniejszosc niemiecka.
#################################
#################################
Cytat:
" Współczesna niemiecka V Kolumna robi wszystko, by Polsce wydrzeć Śląsk, choćby po trupach,
także przy kacapskim wsparciu."
----------------------------------------
----------------------------------------
Szanowny Panie Autorze, mysle ze jest Pan w stanie JEDNOZNACZNIE i NIEPODWAZALNIE
udowodnic prawdziwosc ISTNIENIA w dzisiejszej Polsce, czytuje: " niemieckiej V Kolumny ",
zaznaczam, ze o ile Pan tego nie zrobi, bede zmuszony uznac Panskie w/w stwierdzenie
za perfidne pomowienie szkalujace panstwo niemieckie - czyli moja OJCZYZNE.
Pragne rowniez w tym miejscu zwrocic uprzejmie Panu uwage, ze jest NIEPRAWDA iz ktokolwiek
Slask chce Polsce " wydrzeć ", malo tego moge Panu przedstawic relacje z ktorych wynika
NIEZBICIE ze rzad niemiecki w 1990 roku w czasie rozmow przgotowujacych Umowe 2+4 KATEGORYCZNIE
ODMOWIL mozliwosc powrotu do granicy z 1939 roku.

Obrazek użytkownika gorylisko

21-12-2013 [14:16] - gorylisko | Link:

wystarczy zapytać dlaczego niema w u was mniejszości polskiej... dlaczego  ? tylko prosze tu nie pieprzyć, że to polacy sami nie chcą...
a śląscy separatyści ? skad maja kasę ? no i nagrody dla dziadunia bartoszewskiego wprost z budzetu federalnego ?
nie krzycz adolf o nieprawdzie bo tu mowa jest o faktach...
a jak sie z toba nie zgodzimy to pewnie naślesz na nas gejstapo ;-)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

21-12-2013 [20:36] - Zygmunt Korus | Link:

za odp. do "z Niemiec".
A faktów o istnieniu obecnie V Kolumny to na byczej skórze by nie spisał.
Z Bogiem na Święta!

Obrazek użytkownika z Niemiec

21-12-2013 [21:26] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:
"...wystarczy zapytać dlaczego niema w u was mniejszości polskiej... dlaczego ? "
------------------------------
------------------------------
Odpowiedz jest b. prosta,
w Niemczech nie ma polskiej mniejszosci narodowej
z takiej samej przyczyny z jakiej nie ma polskiej
mniejszosci narodowej w Anglii, Francjii czy USA.
Owszem, wszedzie tam jest POLONIA, ktora jest rowniez
w Niemczech.
#############################
#############################
Cytat:
" a śląscy separatyści ? skad maja kasę ? no i nagrody dla dziadunia bartoszewskiego
wprost z budzetu federalnego ? "
-------------------------------------
-------------------------------------
Dazenie na G. Slasku do autonomii NIE jest rownoznaczne z separatyzmem,
autonomia to nie seperatyzm.
Ponizej podaje link, tam mozna poczytac troche i historii slaskiej autonomii.
http://historia.org.pl/2012/11...
Skad maja kase, na to pytanie powinny odpowiedziec polskie instytucje kontrolne,
przypuszczenia i pomowienia prowadza do nikad.
Przyznanie temu lub innemu polskiemu obywatelowi nagrody z budzetu federalnego
NIE ma dla sprawy zadnego znaczenia i NICZEGO nie udowadnia.
Kanclerz A. Merkel otrzymala juz mnostwo roznych nagrod finansowanych przez
budzet Izraela, czy z tego powodu jest dzialaczka realizujaca izraelskie cele
w Niemczech?
####################################
####################################
Cytat:
"...nie krzycz adolf o nieprawdzie bo tu mowa jest o faktach..."
--------------------------------------
--------------------------------------
Skoro mamy rozmawiac o faktach, to prosze je przedstawic !!!

Obrazek użytkownika gorylisko

21-12-2013 [23:23] - gorylisko | Link:

ja rozumieć, że w Polsce mniejszość niemiecka być bo tak chcą przyjaciele moskale ? ;-)
no i ciekawe dlaczego jak się rozlegały głosy o likwidacji volksdojczowa to podnosiły się głosy o zamordyźmie
kaczystowskim i innym...
oczywiście polskie obozy koncentracyjne to tylko taki wypadek przy pracy...
a w ogóle adolf...co ty tu robisz ? to portal dla Polski a nie dla post ssmańskich agitatorów
naszych matek ojców, dziadków, stryjów i kapo z auchswitz...
fakty...to "pokojowe rozwiązania adolfa hitlera..."
jakby nie patrzeć...mąż stanu, uratował pokój w jewropie...
nie wiem czemu ale jak widzę "krzywdy niemieckie" te bombardowanie drezna, hamburga, berlina...
przypominam raz jeszcze.... było wojny nie zaczynać...trzeba było, pić piwo, jeść kartofle z kiełbasą i strzelać ale sznapsy...
"dwa wielkie narody"  jak wspomniał putin...znowu się wam chce rozpierduchy... znowu łapsko po nie swoje...panowanie nad światem się śni...
sny czasem zamieniają się w koszmar
 

Obrazek użytkownika wiechu29

23-12-2013 [15:21] - wiechu29 | Link:

Jak Waszmości Gorylisku wiadomo albo i nie wiadomo !!!W obecnych granicach tzw. 4 Rzeszy nie ma terytoriow polskich gdzie dawniej zamieszkiwała ludnosc polska.Ci co tutaj przebywają albo na stałe mieszkają to Polacy którzy z własnej woli tu się przesiedlili bo ukochana Polska nie potrafiła im godnego życia zapewnić W moim przypadku było to 678zł i żadnych widoków na następne 20 lat.Nieliczni opuszczają miejsca urodzenia dla kaprysu albo z chęci poznania świata.
Polonia może się organizować i działać, ale za własne pieniądze.
Anglicy,Holendrzy,Belgowie i Niemcy mają się na te związki polonijne składać?Kto jest w Polsce bez rozumu?
Jest przykład na Białorusi-2 związki i już są nieporozumienia.
Tworzenie organizacji rodzi kłótnie i korupcję.
Czy Polska potrzebuje też VI kolumnę w krajach gdzie przebywają EMIGRANCI.
P.S. bez strachu małpiatko-GEJSTAPO już nie isnieje i jesteś zbyt durny żebyś miał o tym pojęcie.
Pisz o tym co przeżyłeś a nie to co przepisujesz od innych gdzie prawda zależy od punktu widzenia i siedzenia .
Spowiedź i pokuta za jątrzenie i pisanie nieprawdy jest dla Waszmości zalecana.
Jeszcze raz Wesołych Swiąt i optymizmu .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

16-10-2018 [23:13] - Zygmunt Korus | Link:

 Antypolskie, o germanofilskiej proweniencji, obserwacje opisuję co jakiś czas, są w moim archiwum na tym forum, zapraszam.  Wpis Goryliska poniżej daje Panu cząstkową, ale dość klarowną odpowiedź podpartą paru przykładami.

Jeśli chodzi o mój ogólny, fundamentalny pogląd, to Niemcy, jako nacja, sami na własne życzenie wypisali się (jakby po wsze czasy?) z Ligi Narodów. Pod tym względem jestem b. trudny do zmiany przekonań opartych na tragediach rodzinnych (i w ogóle moich rodaków in gremium). Osobiście za żadne skarby nie chciałbym nazywać Ojczyzną państwa przodków urodzonych morderców, choćby w kolejnym pokoleniu i po udawanych ekspiacjach nie wiem jak bili się w piersi.

Dziękuję Panu jako Czytelnikowi i Dobrych Świąt życzę.

Obrazek użytkownika Kenneth

21-12-2013 [18:17] - Kenneth | Link:

Cytat z "podania do cara" :

"Życie z ciągłym zagrożeniem, zwłaszcza atomowym nie należy do przyjemności, ... "

.. kilku zaprzedanych durniow .. ot co !!! .. swoja droga, nalezaloby zamknac im geby !!!