Soros zaczął bać się że zostanie aresztowany w Polsce ?

„Krystyna Pawłowicz skomentowała na Facebooku podaną przez "Gazetę Polską" informację, iż sześciu polskich eurodeputowanych znalazło się na liście "zaufanych sojuszników" George'a Sorosa. Dokument, który ma być dowodem na istnienie takiej grupy w europarlamencie, miał zostać wykradziony Sorosowi przez hakerów. „...”Pawłowicz na Facebooku pyta czy "antypolska, naruszająca zasady ustrojowe polskiej konstytucji działalność lewackiego, wynarodowionego, globalnego awanturnika G. Sorosa, otwarcie i bezczelnie finansującego u nas antydemokratyczne, antypolskie środowiska, zwalczające suwerenność Polski, jej chrześcijańską kulturę, propagujące sprzeczne z konstytucją wykolejenie obyczajowe i moralne, finansującego wszelkie inicjatywy wymierzone w obecne, legalnie, demokratycznie wybrane polskie władze - jest w Polsce legalna?".
Zdaniem posłanki PiS Soros powinien "stracić najwyższe polskie odznaczenie" (chodzi o Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi przyznany mu w 2012 roku), a następnie "odpowiednie władze powinny zainteresować się i ocenić legalność w Polsce działań tego konsekwentnego szkodnika"....(źródło )

Jarosław Kaczyński na kongresie PiS: Suwerenność jest wartością samą w sobie, jest sprawą godności narodu. Nie poddamy się koncepcjom Sorosa!”...”Polska jest dzisiaj przedmiotem nacisku w sprawie, która odnosi się do kształtu naszego życia, do sytuacji przeciętnego Polaka. Do kształtu naszego społeczeństwa. Nam oferuje się, byśmy się radykalnie zmienili, byśmy stworzyli społeczeństwo multikulturowe, stworzyli nową tożsamość  „...(więcej )

Agent wpływu − termin używany dla określenia osoby (agenta) działającego na terenie suwerennego państwa, na rzecz interesów obcego mocarstwa, we współpracy ze służbami specjalnymi tegoż mocarstwa.Głównym celem działalności tego rodzaju agentury jest wywieranie wpływu na instytucje polityczne i państwowe oraz na opinię publiczną w kraju, na terenie którego działa. Do tego celu wykorzystuje się często kontakty osobiste, stanowisko zawodowe i pozycję społeczną osoby zwerbowanej jako agent. Narzędziem realizowania działalności agentury wpływu mogą być również środki masowego przekazu. Jej działania realizowane są poprzezpropagandędezinformację oraz dywersję polityczną[1]. Agent wpływu może również wykonywać klasyczne zadania szpiegowskie, takie jak pozyskiwanie informacji niejawnych oraz pozyskiwanie współpracowników.'..(źródło )

Lewacy chcą nam wcisnąć milion uchodźców”...”Publicyści lewackiej "Krytyki Politycznej" sugerują, że Polska byłaby w stanie przyjąć nawet 1 milion uchodźców.- W trakcie debaty o przyjmowaniu przez Polskę uchodźców pojawiły się liczne głosy, że nie jesteśmy na to gotowi, że nie mamy infrastruktury... Tymczasem mimo lęku przed zamachami i obaw o braki w infrastrukturze bez większych problemów przyjęto blisko półtora miliona migrantów, którzy z przyczyn religijnych byli zmuszeni opuścić swoje domy. Nie słyszeliście o tej najnowszej fali uchodźców? Całkiem możliwe, bo w telewizji nazywali ich „pielgrzymami” i mówiono, że przyjechali na Światowe Dni Młodzieży - argumentują publicyści.”..(źródło) 

Ponad 2,5 tys. dokumentów należących do fundacji George’a Sorosa - Open Society zostało wykradzionych i opublikowanych na stronie DCLeaks—informują amerykańskie i brytyjskie media. Jak podaje brytyjski „Independent” strona DCLeaks miała być sponsorowana przez Rosjan.Sam portal przedstawia się jako „grupa Amerykańskich hakerów-aktywistów walczących o wolność słowa i prawa człowieka”. Dokumenty, które wyciekły obejmują okres od 2008 do 2016 roku i mają dotyczyć działań fundacji we wszystkich regionach świata. Ujawnione dane wskazują na liczne wsparcie Sorosa dla organizacji pozarządowych na terenie całej Europy. Pieniądze spekulanta miały wpływać m.in. na politykę migracyjną i azylową w Europie.Z dokumentów opublikowanych na DCLeaks dowiadujemy się o wsparciu Sorosa dla Palestyńskich organizacji obywatelskich, włączając w to Adalah - The Legal Center for Arab Minority Rights in Israel, który skupia się na osiągnięciu praw przez mniejszość arabsko-palestyńską w Izraelu. Wykradzione informacje również wskazują, że George Soros miał finansować przeciwdziałanie rosyjskim wpływom w Europie. Pieniądze miliardera szły także na konto organizacji mających realizować interesy Sorosa w Polsce.Przypomnijmy, że jest to kolejna, w krótkim czasie afera związana z wyciekiem ważnych informacji w USA, które ukazują ogromne interesy realizowane za kulisami oficjalnej polityki. Niedawno wyciekło ponad 20 tys. e-maili, które zostały opublikowane na stronie WikiLeaks. Na światło dzienne wyszło finansowanie przez Sorosa kampanii Hilary Clinton jak i ich wcześniejsza współpraca. Miliarder miał nakłonić Clinton do mieszania się w albańską politykę. Soros wykorzystał ponadto obecną kandydatkę na prezydenta USA do realizacji swoich interesów w raju podatkowym na Panamie.”...(źródło )

materiał poświęcony ludziom George’a Sorosa. Z materiału wynika, że kontrowersyjny miliarder próbuje wpływać na europejskich polityków. Tak wynika z dokumentów jego fundacji, które przejęli hakerzy. Jeden z nich zawiera listę europosłów (dwustu dwudziestu sześciu) uważanych za potencjalnych propagatorów koncepcji społeczeństwa bez tożsamości narodowej i religijnej, którą Soros forsuje.
Wśród polityków opisanych jako sojusznicy Sorosa, są m.in. znani z ostrych wypowiedzi przeciw Polsce Martin Schulz czy Guy Verhofstadt. W Hiszpanii sporo zamieszania wzbudził fakt, że na liście znalazł się lider komunizującej partii Podemos.
Ale na liście są też Polacy, a konkretnie szóstka polityków. Jak tłumaczą swoją obecność na niej?
Danuta Jazłowiecka, europosłanka PO, Róża Thun, europosłanka PO, jedna ze współautorek rezolucji poświęconej obowiązkowej relokacji migrantów w krajach UE (jednego z głównych celów Sorosa): ,Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO, b. pełnomocnik rządu ds. równego traktowania) opisana jako bardzo zaufany człowiek Sorosa., Lidia Geringer de Oedenberg (dostała się z listy SLD), Andrzej Grzyb z PSL (przy jego nazwisku czytamy, że jest „użytecznym przekaźnikiem” w swojej frakcji politycznej), a także Bogusław Liberadzki z SLD. „...(źródło )

Soros: Europa na skraju załamania „...”Orbán i Kaczyński budują bardzo podobne reżimy. Próbują wykorzystać mieszankę nacjonalizmu etnicznego i religijnego, aby umocnić się u władzy. „...” Naród niemiecki jest w stanie przeciwdziałać temu, by spełniła się ponura przepowiednia kanclerz Merkel, że kryzys imigracyjny może zniszczyć Unię. Niemcy pod jej przewodnictwem osiągnęły pozycję hegemonistyczną, jednak tanim kosztem. Zwykle hegemoni muszą pilnować nie tylko swoich własnych interesów, ale też interesów tych, którzy są pod ich ochroną. Przyszedł czas, by Niemcy zdecydowali, czy chcą wziąć na siebie odpowiedzialność wynikającą z tego, że są dominującą w Europie potęgą.”...” Moja własna historia - a przeżyłem Holokaust jako Żyd pod okupacją nazistowską - uczyniła mnie wielkim zwolennikiem wartości otwartego społeczeństwa. I sądzę, że Merkel podziela te wartości ze względu na swoją własną historię, bo dorastała w czasach komunizmu w NRD i pozostawała pod wpływem ojca pastora”...”Węgierski premier Viktor Orbán promuje zasady tożsamości węgierskiej i chrześcijańskiej. Łączenie tożsamości narodowej z religią to mieszanka wybuchowa. Do tego Orbán nie jest sam. W Polsce Jarosław Kaczyński podchodzi do rzeczy podobnie. Nie dorównuje inteligencją Orbánowi, ale jest za to przebiegłym politykiem - wykorzystał sprawę uchodźców jako centralny punkt swojej kampanii wyborczej. Polska jest jednym z najbardziej jednorodnych etnicznie i religijnie państw Europy. Muzułmański imigrant to w katolickiej Polsce ucieleśnienie Obcego - Kaczyński odmalował go jako diabła.”...”Jak pan z szerszej perspektywy ocenia sytuację polityczną w Polsce i na Węgrzech? 
- Chociaż Kaczyński i Orbán bardzo się różnią, to reżimy, jakie zamierzają stworzyć, są podobne. Próbują oni, powtórzę, wykorzystać mieszankę nacjonalizmu etnicznego i religijnego, aby umocnić się u władzy. W pewnym sensie usiłują wrócić do pseudodemokracji, która panowała między I a II wojną światową na Węgrzech za admirała Horthyego i w Polsce za marszałka Piłsudskiego. Chodzi o to, by po zdobyciu władzy przechwycić niektóre demokratyczne instytucje, które są i powinny pozostać autonomiczne, niezależnie od tego, czy to będzie bank centralny, czy Trybunał Konstytucyjny. Orbán już to zrobił, Kaczyński dopiero zaczyna. Trudno będzie ich odsunąć.”...”Oprócz wszystkich swoich dotychczasowych problemów Niemcy będą miały też problem polski. W grupie krajów europejskich Polska jest jednym z tych, które odnoszą największe sukcesy, zarówno gospodarcze, jak i polityczne, czego nie da się powiedzieć o Węgrzech. Polska jest potrzebna Niemcom do ochrony przed Rosją. Putinowska Rosja i Polska Kaczyńskiego wrogo się do siebie odnoszą, ale jeszcze bardziej wrogo nastawione są do zasad, na których fundamencie powstała Unia Europejska.”...”twarte społeczeństwo, w które i ja, i Angela Merkel wierzymy ze względu na nasze biografie i do którego chcą dołączyć reformatorzy z nowej Ukrainy ze względu na swoje biografie, tak naprawdę nie istnieje. „...”Na Węgrzech to on wygrał bezapelacyjnie. Ale co bardziej niepokojące, wygrywa też w Europie - walcząc o europejskie przywództwo, rzucił wyzwanie Angeli Merkel. We wrześniu 2015 r. rozpoczął kampanię podczas konferencji partyjnej CSU (siostrzanej partii kierowanej przez Merkel CDU), i to w zmowie z Horstem Seehoferem, przewodniczącym tej partii. To bardzo realne wyzwanie, atak na wartości i zasady, na których oparta jest Unia. Orbán atakuje od wewnątrz, Putin od zewnątrz. Obaj usiłują usunąć podporządkowanie suwerenności narodowej ponadnarodowemu porządkowi europejskiemu.”...”Moje fundacje nie angażują się jedynie w jej obronę; próbują prowadzić konkretne pozytywne działania. W 2013 r. założyliśmy w Grecji fundację pod nazwą Solidarity Now, bo byliśmy pewni, że zubożała Grecja będzie miała trudności z opieką nad wielką liczbą uchodźców, którzy tam utknęli.”...”kąd pieniądze na realizację pana planu? - Unia nie mogłaby sfinansować takich wydatków z bieżącego budżetu. Mogłaby jednak zebrać środki poprzez emisję obligacji długoterminowych, czyniąc użytek ze swego niewykorzystanego w znacznym stopniu ratingu na poziomie AAA. Ciężar obsługi obligacji mógłby zostać równomiernie rozłożony na państwa członkowskie przyjmujące uchodźców i na te, które tego odmawiają lub nakładają specjalne obostrzenia. Zbyteczne dodawać, że w tej kwestii różnimy się z kanclerz Merkel.”...”est ich zbyt wiele, bym mógł je wyliczyć. Jesteśmy zaangażowani w rozwiązywanie większości palących światowych kwestii politycznych i społecznych. Wymienię Institute for New Economic Thinking (INET) i Central European University (CEU), bo mamy do czynienia z rewolucją w naukach społecznych, w którą jestem głęboko zaangażowany osobiście i poprzez swoje fundacje. Nauki przyrodnicze pomogły ludzkości w uzyskaniu kontroli nad siłami natury, ale nasza zdolność do zarządzania samymi sobą nie całkiem nadąża za tego rodzaju osiągnięciami. Jesteśmy w stanie zniszczyć naszą cywilizację - i jesteśmy na dobrej ku temu drodze.”...”Czy prezydent Xi sobie z tym poradzi? 
- W podejściu Xi kryje się fundamentalna słabość. Przejął on bezpośrednią kontrolę nad gospodarką i bezpieczeństwem. Dla świata i Chin byłoby dużo lepiej, gdyby odniósł sukces, stosując rozwiązania rynkowe. Ale nie można stosować takich rozwiązań bez pewnych zmian politycznych. Nie można zwalczać korupcji bez niezależnych mediów. A to właśnie jest to, na co Xi nie chce pozwolić. W tej kwestii bliższy jest putinowskiej Rosji niż naszym ideałom otwartego społeczeństwa.”...” Nie mogę się powstrzymać od tego pytania: zna pan Donalda Trumpa? 
- Wiele lat temu Trump chciał, żebym został głównym najemcą w jednym z jego pierwszych gmachów. Powiedział: "Chcę, żeby pan wszedł do budynku. Sam pan powie, ile chce pan płacić". Odpowiedziałem: "Obawiam się, że nie mogę sobie na to pozwolić". I odmówiłem mu”...”Wywiad ukazał się w "The New York Review of Books" w wydaniu datowanym na 11 lutego 2016 r. . ..George Soros - ur. w 1930 r. w Budapeszcie, amerykański finansista, filantrop, fundator Instytutu Społeczeństwa Otwartego i licznych fundacji, w tym Fundacji im. Stefana Batorego, uczeń Karla Poppera. W 2000 r. "Gazeta Wyborcza" wyróżniła Sorosa tytułem Człowiek Roku. **Gregor Peter Schmitz - ur. w 1975 r., dziennikarz niemiecki, wieloletni korespondent tygodnika "Der Spiegel" w USA. W 2014 r. wydał wywiad rzekę z Sorosem "Wetten auf Europa. Warum Deutschland den Euro retten muss, um sich selbst zu retten" ("Postawić na Europę. Dlaczego Niemcy muszą uratować euro, by uratować same siebie")...(więcej )
-----------
Ważne
http://naszeblogi.pl/62463-soros-sponiewieral-michnika-i-testuje-reakcje-kaczynskiego
http://naszeblogi.pl/62447-soros-i-lewactwo-wysylaja-homoseksualistow-na-rzez
http://naszeblogi.pl/62387-macki-sorosa-i-michnika-dosiegly-rodziny-prezydenta-dudy
http://naszeblogi.pl/62326-kaczynski-zaatakowal-zydowskiego-polakozerce-sorosa
http://naszeblogi.pl/62093-orban-twierdzi-ze-obama-i-clinton-popychadla-sorosa
http://naszeblogi.pl/61745-soros-powierzyl-balcerowiczowi-nadzor-i-rozkradanie-ukrainy
http://naszeblogi.pl/60073-w-wywiadzie-soros-az-zieje-nienawiscia-do-kaczynskiego
http://naszeblogi.pl/59546-gadowskipetru-i-kijowski-maja-swoich-oficerow-prowadzacych
http://naszeblogi.pl/59471-izrael-murem-za-sorosem-i-zaczal-szantazowac-kaczynskiego
http://naszeblogi.pl/59412-kukiz-o-sorosie-zydowski-bankier-finansuje-manifestacje-kod
http://naszeblogi.pl/57510-soros-domaga-sie-polska-dostala-100tys-muzulmanow-rocznie
http://naszeblogi.pl/57266-fanatycy-islamu-boja-sie-wymowic-swietego-imienia-rothschild
http://naszeblogi.pl/57089-po-co-lichwiarstwo-pedzi-do-europy-20-milionow-muzulmanow
http://naszeblogi.pl/54323-balcerowicz-chce-stworzyc-wyslugujaca-sie-sorosowi-partie
http://naszeblogi.pl/52480-soros-i-balcerowicz-zostali-nadzorcami-poroszenki-i-ukrainy
http://naszeblogi.pl/51971-soros-finansowal-we-francji-islamskich-terrorystow
http://naszeblogi.pl/50147-haruj-dla-koncernow-wieczorem-soros-da-ci-marihuane
http://naszeblogi.pl/49479-balcerowicz-chce-rozbic-po-nowa-partia-prawicowa

----------
Mój komentarz

Przecież Soros jest agentem . Obcego państwa,obcej organizacji , agentem wpływu zorganizowanej grupy spiskowej. Jak kto chce go nazwać i zakwalifikować . Agenci wpływu działający na szkodę Polski powinni siedzieć w polskich więzieniach. Tam jest ich miejsce ,tam jest miejsce Sorosa. tak na chłopski,zdrowy rozum. 

To, że Soros nie siedzi jeszcze w polskim więzieniu najlepiej świadczy jak Polska jest jeszcze słaba. Soros niczym się nie różni od ambasadora Repnina , który jawnie skur.... zdrajców w ówczesnym Sejmie i rządzie .I jak za carycy obcy agent nie siedzi w polskim więzieniu Soros jawnie podburza przeciwko polskiemu rządowi , czyli państwu polskiemu. Prawie jawnie spiskuje w celu obalenia rządu Soros niczym polityczny alfons stworzył sobie stajnie z polskim sprostytuowanymi politykami. Finansuje antyrządowe lewackie manifestacje i organizacje wrogie Polsce. Mając swoją stajnie w Sejmie ,Europarlamencie, w mediach , organizacjach jawnie dąży do przejęcia władzy w Polsce.

Ani państwo ,ani naród nie jest w sytuacji bezkarności Sorosa bezpieczny. I tu nie chodzi nawet o samego Sorosa ,ale o brak instrumentów zabezpieczających państwo przed przewrotem politycznymi ideologicznym sterownym zewnątrz.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Soros powinien trafić do polskiego więzienie należy zastanowić się, czy Soros , współczesny Repnin ma prawo bezkarnie tak rosyjski Repnin jawnie dążyć do likwidacji suwerennego państwa polskiego , ma prawo do wynoszeni do władzy w Polsce łajdaków.

Ostatnio nie miałem czasu na pisanie bloga , bo staram się skończyć książkę Pas Kuipera. Praktycznie ukończyłem. Teraz robię poprawki .Będzie liczyła 11 rozdziałów i około 380 stron. Jeszcze jakieś półtora miesiąca. Dlatego stałych czytelników mojego bloga proszę o wyrozumiałość

video Grzegorz Braun o ISLAMIZACJI: "Za falą terroru w Europie stoją m.in. IZRAELSKIE SŁUŻBY!"
video George Soros i jego wpływ na politykę Polski
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i  na  Twitterze  
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1
Jestem zainteresowany współpracą z portalem informacyjnym w zakresie dokonania przeglądu prasy , w tym anglojęzycznej , ewentualnie tłumaczeń z tego języka., tworzenia serwisu informacyjnego Analiz programów i tym podobnych Zainteresowanych proszę o kontakt 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

22-08-2016 [09:36] - mjk1 | Link:

Z pańskiej informacji źródłowej:
Według rankingu Bloomberg Billionaires George Soros dysponuje majątkiem wartym 27,7 mld dolarów, co daje mu 24. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.
I taki gołodupiec dysponujący niespełna 28 miliardami dolarów potrafi zatrząść brytyjskim rynkiem finansowym. Ciekawe jakim cudem nieprawdaż?
Tymczasem EBC drukuje od ponad roku 60 mld Euro miesięcznie i rynek finansowy UE ani drgnie. Ciekawe dlaczego nieprawdaż?
Taki Soros to może UE co najwyżej skoczyć, a Pan tu straszy wszystkich jakimś węgierskim emigrantem.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-08-2016 [11:59] - Czesław2 | Link:

Ogarnij się człowieku. Te drukowane przez EBC i FED puste pieniądze gdzieś są. Soros jest tylko jednym, i to nie najważniejszym przekaźnikiem w ich dysponowaniu. Upieprzenie Sorosa spowoduje odwet tzw. rynków, które dysponują wydrukowanym majątkiem większym od fizycznego majątku świata. Po prostu świat został przejęty przez mafię, myślałem, że każdy o tym wie.

Obrazek użytkownika mjk1

22-08-2016 [12:47] - mjk1 | Link:

„Te drukowane przez EBC i FED puste pieniądze gdzieś są”.
Przede wszystkim nie gdzieś a już są na rynku. I teraz najważniejsze. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że drukowanie pustych pieniędzy powoduje inflację. Dlaczego więc wydrukowanie akurat tych, inflacji nie spowodowało? Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na to proste pytanie nie rozumiesz zagadnienia.
Pełna zgoda, że Soros jest tylko jednym i to nie najważniejszym ich przekaźnikiem.
Może nie każdy wie, ale masz rację, że Swiat został przejęty przez mafię. Nie ma jednak takiej mafii z która nie można wygrać.
Napisałeś bardzo ważne zdanie: „Upieprzenie Sorosa spowoduje odwet tzw. rynków, które dysponują wydrukowanym majątkiem większym od fizycznego majątku świata”.
Upieprzeniem Sorosa się nie przejmuj, przeboleją i znajdą następnych frajerów. Z tym odwetem już jednak jest nieco gorzej, ponieważ majątkiem jest tylko i wyłącznie, jak to ładnie ująłeś „fizyczny majątek Swiata”. Pieniądze, nawet te niewydrukowane, nie są żadnym majątkiem, są tylko miernikiem wartości i to pod warunkiem, że są przez wszystkich uczestników rynku miernikiem akceptowalny. W tej „drobnostce” tkwi zasadnicza słabość tzw. rynków finansowych a nasza siła i nadzieja.

Obrazek użytkownika ość

22-08-2016 [11:33] - ość | Link:

Twierdzę, że Soros to sługa najbogatszych.

Obrazek użytkownika mjk1

22-08-2016 [12:00] - mjk1 | Link:

Nie ma najmniejszych wątpliwości. Widać jednak wyraźnie, że jak kilka krajów potrafi się zjednoczyć to sługa najbogatszych nie może nic. Kompletnie nic i co najciekawsze, nawet wielkość jego aktywów nie ma znaczenia. Drugi problem, to wielkość, różnorodność i przede wszystkim wspólne bogactwo tych krajów. Nie ma najmniejszych szans, żeby im jakiegoś Adolfa, Goldmana, czy innego agenta zainstalować. Próbują wiec rozwalić wszystko przy pomocy miłośników kóz i oślic. Jeżeli jednak mielibyśmy przegrać z tymi pastuchami, to naprawdę nie zasługujemy ani na wolność ani na dobrobyt.

Obrazek użytkownika Jabe

22-08-2016 [13:26] - Jabe | Link:

Bo kolektyw „najbogatszych” ma wspólne sługi? Wraz z Autorem nie wiem, komu służy Soros, jeśli służy. Można tylko domniemywać, że są to ludzie wpływowi. Generalnie jest zasada, że bogaci bronią systemu, który im bogactwo zapewnia. Trudno więc przypuszczać, że większość bogatych popiera destabilizację Zachodu.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-08-2016 [13:57] - Czesław2 | Link:

Zamiast mnie pytać, gdzie są wydrukowane pieniądze, trzeba było napisać samemu, jeśli się wie. To chyba uczciwsze. W/g mnie, to nieprawda, że nie wywołały inflacji. Przecież wszystkie bańki spekulacyjne oparte są na drukowanym pieniądzu. Reszty wirtualnej kasy nie widać z prostej przyczyny. Ona czeka, aż na giełdzie znajdzie się cokolwiek materialnego do przejęcia. Wtedy "konkuruje" z kasą wypracowaną rękami. Więcej polemiki nie podejmuję.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-08-2016 [14:30] - Czesław2 | Link:

To było do "mjk1", przepraszam, ale dziwnie mi się wpisy pozycjonują po zalogowaniu.

Obrazek użytkownika mjk1

22-08-2016 [14:53] - mjk1 | Link:

Czesiek, nie musisz przepraszać dałem radę.

Obrazek użytkownika mjk1

22-08-2016 [14:48] - mjk1 | Link:

Czesiek nie gniewaj się, ale nic nie rozumiesz. Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Napisałem "samemu", jasno i wyraźnie, że te pieniądze są dawno na rynku. Pytałem dlaczego nie wywołały inflacji, choć wiadomo, że drukowanie i co najważniejsze wprowadzenie wydrukowanego pustego pieniądza na rynek powoduje inflację. Nie odpowiesz bo nie rozumiesz zagadnienie, a nie że Ci się nie chce.