Życzenia

Życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Czytelników mojego bloga.

Oby te Święta stały się dla jednych naszych Sąsiadów odnowieniem sił w walce o własną Ojczyznę, a dla drugich - opamiętaniem.

Dla nas, Polaków, niech nadchodzący czas świąteczny sprzyja zadumie nad własną kondycją moralną, aby fizycznie przychodzący kiedyś Chrystus znalazł prawdziwą wiarę na naszej ziemi.
Niech pamiątka Jego Zmartwychwstania pomnaża w nas chrześcijańską miłość i  wytrwałość w wierze. Niech będzie drogowskazem, wyrazistym punktem odniesienia oraz celem w wędrówce życia.

Niech prezentowane na tym blogu przedwojenne myśli naszych Rodaków, dziś już nieco przysłonięte zasłoną niepamięci i niezrozumienia,  odnajdą drogę do naszych serc i umysłów.Poniżej piękna przedwojenna pocztówka z fragmentem poezji Edwarda Słońskiego o zmartwychwstaniu naszej Ojczyzny :

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-04-2022 [07:59] - Tezeusz | Link:

Pusty grób otwiera przestrzeń przed każdym kto pragnie wyzbyć się uformowanego na miarę człowieka obrazu Boga i doświadczyć Zmartwychwstania Pana. W pustym grobie nie ma nic do oglądania, jest tylko słowo, które do nas mówi, które pragnie być przyjęte i które pragnie wydać owoc w naszym życiu. Pozwólmy, by ono rzeczywiście wydało owoc i wydało go w obfitości

Obrazek użytkownika sake3

17-04-2022 [15:26] - sake3 | Link:

Dziekuje za zyczenia które jak widze na NB staną sie wkrótce przeszłością.Nawet już się stają.Nie ma świątecznej atmosfery.kulturalnych słów,przyjaznych gestów wśród Polaków.W internecie w Swięta Wielkanocne prędzej mozna się dowiedziec,że jest się kretynem niż doczekać chocby zdawkowych zyczeń.Na Twitterze przoduje w w specyficznych życzeniach posłanka Lewicy Maciejewska która z dumą prezentuje koszyczek jajek- marzeń ozdobnie wymalowanych .Jednym z marzeń jest jajko z przekreślonym kościołem,a więc to znak ,że zbliża się zakaz świętowania,ale tylko dla katolików.Ateiści tacy jak pani Maciejewska będą leżeć brzuchem do góry i wypoczywać w święto ale to będzie już święto Wiosny. Ze swej strony ja też składam Pani serdeczne życzenia tym bardziej że może to już ostatnie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-04-2022 [15:40] - Kaczysta | Link:

Wielkanoc i radosne Alleluja niech nas prowadzi do jedynej prawdy, którą jest wiara w Boga
Pamietajmy o tych mordowanych dzis na Ukrainie chrzescijanach

Obrazek użytkownika Jan1797

19-04-2022 [20:00] - Jan1797 | Link:

Bardzo późno przepraszam; Alleluja "niech nas prowadzi do" pokoju w Europie.