BANDY „UCHODŹCÓW” I WĘGIERSKI KIEROWCA. Film/polskie napisy/

    Użytkownik „Jeden z wielu” z youtube.com przetłumaczył na polski popularny od jakiegoś czasu w serwisie film nakręcony przez węgierskiego kierowcę tira jadącego do Wielkiej Brytanii.
    Problem zagrożenia ze strony band tzw. „uchodźców”, wałęsających się po drodze szybkiego ruchu niedaleko Calais, rzucających różnymi przedmiotami w kabiny kierowców, włamujących się do ciężarówek, uszkadzających pojazdy (wyłamywanie lusterek), niszczących przewożony towar i usiłujących nielegalnie dostać się do Wielkiej Brytanii jest znany od wielu miesięcy. Reakcja służb francuskich na ten proceder – prawie żadna i (celowo?) nieskuteczna. Wygląda na to, że francuskie państwo istnieje… teoretycznie. Jeśli w takiej sytuacji ktoś dziwi się zdenerwowaniu i reakcjom kierowców, to chyba albo jest kompletnie pozbawiony wyobraźni albo po prostu nie musiał nigdy uczciwie zarabiać na życie (bo np. jest etatowym propagandzistą jakiejś lewackiej kampanii). Poniżej trzy filmy z youtube.com.

* FILM PIERWSZY
    Materiał nakręcony niedaleko Calais przez węgierskiego kierowcę (film z polskimi napisami).

* FILM DRUGI
    „Uchodźca” z młotkiem usiłuje – mówiąc językiem etatowych działaczy HejtStop (pisałem o tym tutaj) – w „niezbyt chwalebny sposób odwiedzić ciężarówkę”.

* FILM TRZECI
    Bla bla bla, fą fą fą, maltretą emigrą…
…czyli propagandowa relacja Euronews o „przemocy policji wobec uchodźców” (nawiasem mówiąc, pewnie nasi rodzimi przestępcy też chcieliby, aby reakcja państwa wobec sprawcy polegała jedynie na ewentualnym skopaniu tyłka przez policjanta przy generalnej bezkarności włamywacza).
                                                                      *  *  *

YouTube: