'Wypieranie' u wyszczepionych

Nie ma co deliberować: mamy wokół już transgraniczny faszyzm! To jest faktycznie KL Global (za blogerem demonkracja). Na razie jeszcze niektórym Zygmuntom udaje się wymykać z łapsk morderców, ale już jesteśmy poniekąd "zygmuntami". Szukam od paru dni ośrodka na wakacje, ale tam, gdzie mógłbym skorzystać z przysługujących mi dotacji, wymagają bio-kenkarty. O wyjeździe za granicę w ogóle nie ma co marzyć, przez co firma importowa żony dogasa...
Segregacja już jest. Teraz tylko jej lepsze wdrożenie, uszczelnianie oczek w sieci.

A durnie, po zdanym teście dla idiotów, by się zaszczepić jakąś trutką, są tak zaciekle napastliwi, bo u nich wybuchowość jest wynikiem skumulowanego 'wypierania'! Czego? Ano nadal lęku przed śmiercią. Najpierw przed niby zabójczym kowidem, a teraz wskutek podstępnej iniekcji... Żyją strachem przed nową większą niewiadomą, co sobie na własne życzenie, przez głupotę, wygodnictwo lub łatwowierność zafundowali, z perspektywą dołującą jeszcze bardziej psychicznie, bo samobójczą...

Oni nie przyjmują losu danego przez Boga, bo wszyscy szczepiący się to ateiści. Immanentni, choćby się żegnali prawidłowo i po wielokroć, publicznie, i zaklinali na samego Boga! Tak, tak. Oni, dla ratowania siebie, są w stanie poświęcić każdego bliźniego, co rzekomo, suponując, może ich zarazić. Mają zakażenie w mózgownicy, co się z l(ł)agrów przeniosło do potocznego języka jako 'kapownictwo'.

Antyszczepionkowcy argumentują, trzymają się faktów, logiki, wyśmiewają absurdy, przy czym tolerują decyzje „samobójców” z kowidowej „religii”; wściekają się tylko na tych „ortodoksów szczepionkowych”, chcących NAS zapędzić bezrozumnie do „plandemicznego” redyku, postulujących wręcz apartheid. MY nie mamy problemów z lękami przed nieuchronnym człowieczym końcem. Słowa dola, los są dla NAS czymś naturalnym w ludzkim języku.

Poiniekcyjnie zainfekowani, wbrew pozorom, bardzo uważnie śledzą informacje w co wdepnęli, a także wsłuchują się w sygnały własnego korpusu cielesnego (mając na uwadze także niepokojące podszepty, że zmiany w macierzystym DNA, naruszonym niewiadomym preparatem, mogą być niepostrzegalne, jak momenty w procesach murszenia, gnicia, kwaśnienia, kruszenia się gumy czy plastiku... etc), nie mówiąc już o drażliwym temacie odwróconych znaków napiętnowania: że to ONI, nakłuci, są już teraz roznosicielami wirusa-mutanta rozmaicie ukoronowanego. Bo o tym coraz głośniej się mówi, ustami samych noblistów z wirusologii... "Ja, w moim mniemaniu DOBRY dla współbraci – może jestem niebezpiecznie ZŁY...?"

Jakby Pan/Pani/Szanowni/Ktoś na taką, wypieraną podświadomość, reagował? Wpadałby zwyczajnie w dołek psychiczny i zachowywałby się jak zapędzony w kozi róg szczur, odgryzający się na wszystkie strony, czyli na nas, ODSZCZEPIEŃCÓW, bo naganiacze, co ich do takiego wątpliwego kroku namówili, nie są pod ręką... Zresztą 'wypieranie' idzie w parze z "syndromem sztokholmskim" – niewolnik się nie przyzna, że padalcowato poddał się grożącemu paluchowi Pana.

Nie jest to sytuacja, gdy dobrowolnie się szczepi turysta, gdy np. jedzie do Afryki, gdzie tubylcy mają już odporność stadną. Tutaj przymusowo zostali – w skali globalnej – wymieszani wszyscy z wszystkimi, by zrobić z ludzkości dwa antagonistyczne plemiona Tutsi i Hutu. I najlepiej, jakby jedni i drudzy obrzucali się tymi mianami nawzajem... MY, "Zygmuntki", jesteśmy z Tutsi czy Hutu? Oto jest pytanie?

Jedyna nadzieja w Bogu, który kreśli linie po swojemu. Jednak miłosiernie. Lucyfer nawet swoich poświęca, gdy mu już nie są potrzebni. Vide „żmijowe plemię” – jako lider wyszczepiania zadekretowanego, co było potrzebne do uwiarygodniania tej masońskiej (wiadomej nacji!) ściemy, zmierzającej do niebotycznych zysków z zagłady światowej populacji – teraz przerzedzane poiniekcyjnie z dnia na dzień, z perspektywą akceleracyjną...

A nawiasem... Jak tam, u pejsatych, problem, to u nas słowo Polin schodzi ze sceny. Filosemici nie mają aktywnego wsparcia, czekają na sygnał „kopytka” w suflerkach...

Szatan contra Bóg. Nie ma wątpliwości, kto zwycięży. Tylko który Zygmunt do tego Alleluja dotrwa? Się uchowa?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Niezalogowany

01-06-2021 [19:10] - Niezalogowany | Link:

"Szatan contra Bóg".

To chyba lekka przesada wciągać szatana i Boga do czegoś tak prostego i oczywistego jak szczepienie się przeciwko niebezpiecznej chorobie. Szczepiliśmy się przeciwko grypie, gruźlicy, chorobie Heinego-Medina, odrze, krztuścowi, brodawczakowi; rutynowo szczepimy się przy wizytach w wielu egzotycznych krajach i dotychczas nigdy nie było to kwestią manichejskiej walki dobra ze złem. Wrzaski i robienie afery z niczego zaczęły się wtedy, kiedy pewna stacja benzynowa pozująca na mocarstwo zobaczyła interes w aktywowaniu wszystkich swoich pożytecznych idiotów na świecie celem użycia istniejącej pandemii jako bronii biologicznej i społecznej przeciwko przeciwnikom gepolitycznym. Dwa w jednym: można wybić sporo ludzi i wbzudzić konflikty społeczne.
No i zaczął się kabaret. Chlanie wódy i palenie zabijające co roku rzesze ludzi nagle stało się niczym wobec masońskich/syjonistycznych/reptiliańskich/billogatesowych (niepotrzebne skreślić) szczepionek zawierających implanty/trucizny/depopulatory/kontrolery myśli (niepotrzebne skreślić).
Jeszcze dwa lata temu szczepienie się było przeciętnym, nudnym zabiegiem. Teraz jest to wielka kwestia polityczna, wręcz tożsamość duchowa: kim jesteś? Szczepionkowcem czy antyszczepionkowcem?
A wirus COVID-19 ze śmiechu aż się turla, bo takiego "szwedzkiego stołu" jaki zapewnili mu pożyteczni idioci i rezonatory narracji Kremla to nie miał chyba żaden wirus w historii. Nawet w średniowieczu dystans społeczny i zakrywanie twarzy były znane jako środki ochrony przed zarazami. Dzisiaj są tacy, którzy widzą w tym wielki spisek przeciwko swojej wolności. Epidemiologia stała się narzędziem szatana, wytyczne sanitarne stały się spiskiem.
Na koniec najwięcej uciechy będą mieli z tego psychiatrzy, bo tyle odlotów "wolnościowo-antyszczepionkowych" jakie udało się wygenerować Kremlowi nie było nigdy w pisanej historii.
Całe przebogate psychopatologiczne widmo. Widmo, które po raz kolejny krąży po Europie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-06-2021 [19:13] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie, 

To wybierz się na Mazury. U mnie nie ma żadnej segregacji i nit mnie do niej nie zmusi. Na życzenie adres. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

01-06-2021 [19:21] - Pers | Link:

rolnik z mazur
Ja też z przyjemnością przejadę się na Mazury.
Miałem kiedyś zakład w Gaudynku :)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

01-06-2021 [19:30] - Zygmunt Korus | Link:

Dzięki za propozycję. Bardzo proszę. Kontakt w "O mnie" na samym dole. Bo ja nie mogę się dodzwonić, bo połączenie do Ciebie, jak głoszą, "zablokowane".

Obrazek użytkownika EsaurGappa

01-06-2021 [20:15] - EsaurGappa | Link:

Wow...Odetchnąć można z ulgą po przeczytaniu pańskich słów.
Etos chłopski nie pozwala mi spokojnie patrzeć na to co dzieje się z ludźmi.Każdego zwykłego obywatela można "wyłączyć" jednym guzikiem.Tam są teraz miliardy,a ilu nas jest!?W ostatnim półroczu sam osobiście odczułem oddech wielkiego brata...komputer-jakiś ciężki wirus zniszczył mi go doszczętnie,laptop-nie wiem jak ale przestał działać ekran,konto na F przerobione pod kogoś innego nie mam do niego dostępu...w zeszłym roku zresztą grożono mi nieubłagalnymi konsekwencjami za kilka postów na lewicowych stronach internetowych.Już nie wiem kto zwariował ja czy oni...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-06-2021 [00:04] - Zygmunt Korus | Link:

Oto pojawili się Gregorianie i Julianie... Z dziwnego kalendarza... I czasu wirtualnego, względnego... Żebym nie brylował za długo znaleźli się nieoczekiwanie przede mną, choć ja najpierw byłem po nich. Nagle ci przede mną mają komentarze futurologiczne, bo czas wpisów jest przed publikacjami materiałów opiniowanych...
Halo, tu Ziemia! Nikt rozsądny nie ma zamiaru dać się zwariować!

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-06-2021 [09:46] - EsaurGappa | Link:

Oni są wszędzie bo to ich czasoprzestrzeń,internetowy Matrix ze swoimi agentami...

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-06-2021 [20:43] - Marek1taki | Link:

To są ci sami co się odnajdują w każdym systemie totalitarnym. Za herezji protestanckiej palili na stosach, za rewolucji czekali na głowy z gilotyny, za Niemca i Ruska byli na volksliście albo w PPRze, jak przyszedł czas to się stali demokratami i pseudoliberałami, wyznawcami GW, unijnymi europejczykami. Taka mentalność. Kowid daje im poczucie wspólnoty, siłę z bycia w tłumie. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie przez propagandę pozorów, że większość jest za maseczkami, lokdownami, szczepieniami i resztą metod okupacyjnych.

Obrazek użytkownika Pers

01-06-2021 [20:53] - Pers | Link:

Marek1taki
//Taka mentalność. Kowid daje im poczucie wspólnoty, siłę z bycia w tłumie.//

To może dlatego ostatnio taki wysyp "prawomyślnych" na NB.
 Średnia 2 miesiące od rejestracji. Dwóch nawet bloga dostało :)

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-06-2021 [23:21] - Marek1taki | Link:

Dotacja rządowa prokowidowo-szczepionkowa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2021 [00:25] - jazgdyni | Link:

Cześć Zygmuncie

Chyba zacznę się modlić za Ciebie.

Lecz takie odmienne stany świadomości w ciężkiej traumie już widziałem. Także te związane z Covidem.

Żeby Cię teraz pocieszyć powiem tylko - to Ci przejdzie.

Ps. Kupiłem sobie fantastyczny i antyczny ekspres Jura. Dzieło szwajcarskich zegarmistrzów. Z tego powodu nie robię sobie włoskich espresso, tylko szwajcarskie schale bo lubię duże kubki i coś, jak włoskie Latte Macchiato.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-06-2021 [02:10] - Zygmunt Korus | Link:

To ciekawe z tym "względnym czasem", co mnie nagle dotknął... (patrz komentarz wyżej). A konkretnie, jeden przykład, cytat, dla zilustrowania tej gry o kowidowe dusze: [Wpis] Wysłane przez krzysztofjaw w 01-06-2021 [18:35]
[Komentarz] 01-06-2021 [15:59] - Pers | Link: Ja bym nie był takim
itd. Andy, Tezeusz. Nagle "wiszą" na stronie przede mną (mają wpisy po mnie). Przykuwają uwagę. Za to ja bliżej "studni". Żebym szybko przemknął. Gregorianie i Julianie. Z kosmicznego kalendarza. Nawet zacnego pana Owsińskiego przesunięto w czasie: vide komentarze poranne pod jego rzekomą minutę po mnie publikacją... Którego znakomity tekst właśnie dopołudnia przeczytałem i podziwiałem.
Jak myślisz, dlaczego Ciebie takie coś nie spotyka? Taka "transolakcja"? Odpowiem: boś praworządny...

A za ewentualną modlitwę oczywiście z góry dziękuję. Choć ta ironia w ofercie to Twoje poszczepienne właśnie 'wyparcie'. Masz coś do mnie...? Ja się bronię przed faszyzmem, który mnie już namacalnie dotyka (mam do czynienia z państwowymi instytucjami, gdzie żądają ode mnie bio-kenkarty), a nie atakuję Ciebie, żeś się dał nakłuć. Tylko teraz ci po iniekcjach legitymizują dalsze posunięcia segregacyjne. Nie widzisz, nie rozumiesz tego? Na litość boską!
Faszyzm nie od razu eksterminuje... Najpierw pozwala ci się zmarginalizować... Przymyka oczy na twoje wierzganie. Do czasu!

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2021 [08:39] - jazgdyni | Link:

@Zygmunt Korus

Na szczęście nikt się nie pokusił o zapędy dyktatorskie i nikt Ciebie do niczego nie zmusza. Mi jest po prosu przykro, że przyjąłeś taką linię rozumowania, która dla mnie jest nie do przyjęcia. Lecz jak widzisz, nawet w tej iluzorycznej demokracji, gdzie wolność umieszczono na szczycie dóbr człowieczych, jak zechcą, to Ciebie dopadną, co profetycznie napisałem w komentarzu parę miesięcy temu i co pewnie w dużym stopniu powoduje twoje wielkie rozgoryczenie, a mianowicie, że zastosują prosty zabieg administracyjny, czyli paszporty covidowe i masz duży kłopot z tymi Twoimi aktywnościami, które wymagają międzynarodowych podróży. Co teraz będzie z twoimi Włochami? Co z mołdawskimi muzykami? Co z byciem cicerone wycieczek po Europie? Oni nie pozwolą Tobie nawet wsiąść do autobusu. I ja się im nie dziwię.

Takie kurczowe trzymanie się ideału wolności bardziej przypomina mi egoizm, a nie szczytną ideę. Bo wy (przepraszam za ten pluralizm) zapominacie o czymś, co MUSI towarzyszyć zawsze wolności. To dobro wspólne. Świadome unikanie szczepienia, to nie bądźmy komiczni, żaden Auschwitz, tylko kolokwialnie "olanie" reszty Polaków.
Byłeś szczepiony wielokrotnie jako dziecko. To decyzja rodziców powiesz. Lecz chodzi o to, że w niczym to Tobie nie zaszkodziło. Gdybyś pilotował wycieczki również do głębokiej Afryki, to też bez słowa protestu dałbyś się zaszczepić wielokrotnie. Ponadto - dobrej wiedzy o epidemiologii, biochemii, wirusologii, generalnie - nowoczesnej medycyny nie masz. Bazujesz na sieczce informacyjnej, którą świadomie rozpowszechniają agenci wpływu pewnych państw. Ostatnio nawet najbardziej renomowane medyczne, popularno-naukowe czasopismo na świecie Lancet, wycofało szereg uprzednich artykułów o covidzie, bo też łyknęli nieprawdę. A było tego wiele. Czy nadal jesteś, jak to pisałeś dawniej, wyznawcą mikroczipów, które można człowiekowi wszczepić, by go kontrolować? Czy może w końcu ktoś komu ufasz, ale nie naiwnie z gazety, czy internetu wytłumaczył Tobie, że to niemożliwe?

Ja nie kpię i się podśmiechuję, jak wielu tutaj komentatorów ma w zwyczaju. Ja się po prostu martwię, bo nie jesteś w tej postawie osamotniony, a towarzysze, jak to już kiedyś czynili, poklepują Ciebie po plecach, wyrażają podziw, mówiąc, że będzie dobrze, by po chwili strzelić Ci w potylicę.

Mimo wszystko zdrowia życzę.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2021 [09:07] - Marek1taki | Link:

@Jaz Gdy ktoś jedzie do Afryki to szczepią jego a nie wszystkich Polaków albo wszystkich murzynów.
Szczepienia znane nam z dzieciństwa skończyły się ok.roku 2000. Podejrzewam, że wraz z przekształceniami własnościowymi ale nie tylko.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2021 [11:12] - jazgdyni | Link:

Obawiam się drogi Marku, ze jesteś coraz bardziej oderwany od rzeczywistości. Szczególnie tej medycznej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2021 [12:48] - Marek1taki | Link:

Twoje obawy są nieuzasadnione. Dziwię się, że udajesz, że nie rozumiesz, a masz okazję od ponad roku być na bieżąco z moimi komentarzami do propagandy pandemii. Nie tylko mam rację bo jestem w zgodzie z faktami i logiką ale bieg wydarzeń wszytko to co piszę potwierdza, nawet moje prognozy z lutego 2020 okazały się zadziwiająco trafne. Problem ma wielu ludzi, że za prawdę przyjmuje to co jest częściej i głośniej mówione. Tak jest i tyle.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-06-2021 [10:15] - Zygmunt Korus | Link:

4,5 miliona "wyszczepionych" (to oficjalny język... jak do bydła), a 21 mln nie. Czyli większość to głupki. Oj wypieranie, wypieranie u Ciebie już jest i będzie się jeszcze nasilać. Bo odporność 'stadna' (znów ten język!) nie wychodzi, chociaż Ty w tym redyku już kroczysz... Ku czemu? Niepokój Ci wstrzyknęli do końca życia, i to jest na amen w pacierzu pewne... A mnie doskwiera faszyzm administracyjny i mam w d... dołki psychiczne zniewolonych... Protestuję jak umiem przeciwko propagatorom tego ograniczania wolności, bo tacy jak Ty, teolodzy świrusologii, w gruncie rzeczy aktywiści tego szatańskiego procederu, utwierdzają diabelskie pomioty, by posuwały się w swych niecnych czynach dalej i dalej...
Ty sobie żyj jak kapo, a ja zginę za drutami tego Global Lagru - nic na swój los nie poradzę...

Obrazek użytkownika Pers

02-06-2021 [09:55] - Pers | Link:

Zygmunt
Spoko, taki "paszport" można kupić. Nawet niedrogo :)
A temuzgdyni nie dziw się. Od kiedy aptekarze mogą wyszczepiać to poprawiła mu się sytuacja materialna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2021 [11:32] - jazgdyni | Link:

Zygmunt! Co ty czytasz?! Skąd ty czerpiesz te kłamstwa?

Oto dane, nie nasze polskie, międzynarodowe:
Od pojawienia się koronawirusa w Polsce łączna liczba wykonanych szczepień przeciw Covid-19 wynosi 20536042. 1 czerwca wykonano w Polsce dokładnie 451423 szczepień.

Rozumiesz? Ponad 20 milionów szczepionek zaordynowano. W tym oczywiście część tego to podwójne szczepienia. Gdy zsumować tych co się zaszczepili plus ozdrowieńców i tych co przechorowali (jak ja) skąpoobjawowo, to jest nas już dobrze ponad 70%. Co zgodnie z nauką powoduje wygaszanie pandemii, i co widać gołym okiem, jako, że liczba nowych zakażeń miesiąc temu - 30 tysięcy, teraz już spadła do połowy tysiąca. Czyli 60 - krotnie. A to jeszcze nie jest koniec szczepień.

Z zainteresowaniem przeczytałem, że wyszczepia się bydło, a nie człowieka. Nie wiedziałem. To co? Człowieka się tylko zaszczepia, czy jak? Nie rozumiem tej semantyki.

Lecz widzę, że ty chyba lubisz być męczennikiem. Nie będę przeszkadzał.

pzdr

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

02-06-2021 [14:07] - Zygmunt Korus | Link:

Ludzi się szczepi, a wyszczepia bydło. W języku tkwi zamysł. Proste. A jeśli jest tak dobrze, że "tak dobrze nam...!!!", mi... ("- A dobrze ci tak!" - to parafraza istoty Twojej postawy wobec każdego antyszczepionkowca) - to dlaczego faszyści robią ze mnie obywatela II kat.? Janusz, Ty chodzisz ulicą, a ja przemykam opłotkami... Ja też w końcu zacznę żyć, bo sobie "papier" kupię, dlatego że tę furtkę uchylą mi prawie oficjalnie służby, które skorzystają z tej szemranej, dla nich otwartej bezkarnie, bramki dochodowej... W Polsce zawsze się okupanta obchodziło "po naszemu". A na ulicy wtedy nie musimy się sobie kłaniać... Honor tego będzie wymagał. Czyj?

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2021 [16:12] - jazgdyni | Link:

@Zugmunt Korus

 "A jeśli jest tak dobrze, że "tak dobrze nam...!!!" "

Tak jest Zygmuncie - nam, Polakom. To właśnie jest dobro wspólne i żaden libertarianizm i egoizm nie będzie nam tego odbierał. Bo to właśnie jest prawdziwa wolność. Fakt... dla wielu trudna do zrozumienia.

Tyle co wiem, masz piękną kartę konspiracji. Nie możesz tego rozliczyć przez "polskie sądy". I to się ciągnie. Twój post traumatyczny stan nadal istnieje. Będziesz się przemykał ulicami, a certyfikat kupisz od skorumpowanego urzędnika. Czy to nie jest petryfikacja zwyczajów lat zniewolenia? Gdzie jak pamiętam, to zwykły człowiek był robakiem, którego mozna było rozdeptać i wrzucić do Wisły i tylko nomenklatura miała się dobrze. Nie byłeś uprzywilejowany z tego co wiem. Wręcz przeciwnie. Więc co? Syndrom sztokholmski?

Trzymaj się, proszę

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2021 [12:29] - tricolour | Link:

@JzG

Człowieka zawsze sie szczepiło. Podmiotowo każdego jednego się szczepiło. Szczepiło się nawet w 1968.

Ale teraz wymyślono wyszczepianie co odebrało pojedynczemu człowiekowi jego podmiotowość i nadano ją czynności, teraz już bezosobowej.

Nie dostrzegasz tego? Die Endlösung der Covidfrage. Nie ma tu dla ciebie miejsca bo podmiotem jest czynność.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-06-2021 [18:17] - jazgdyni | Link:

@Tri

Wybacz Kuba, ale ty pieprzysz jak przedszkolak.
Język ewoluuje, niestety, w złym kierunku, Tak jest w  semantyce jest od wieku. Wymyślasz ideologiczne bzdury z katalogu lgbt i konfederacji, że przestajemy być podmiotem.
A to tylko twórcze, choć głupie słowotwórstwo - termin wyszczepienie zastępuje, upraszczając opis - poziom zaszczepienia grupy szczepionych.

Zacznij myśleć nieco rozsądnie. A nie podniecać sie głupimi słowami. Tylko... ty już nie potrafisz Kuba.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-06-2021 [10:44] - Zbyszek_S | Link:

Ja bym tak daleko nie szedł w ocenach. A tutaj, głęboko nie polecam, pewnej powiastki "beletrystycznej" http://blog.zbyszeks.pl/2102/oboz-koncentracyjny-ziemia/