Życzenia świąteczne

Wszystkim Czytelnikom mojego bloga składam życzenia zdrowych (wolnych od coronavirusa), spokojnych, przeżytych w miłej atmosferze rodzinnej, radosnych Świąt Wielkanocnych.

Niech ten czas świąteczny będzie dla nas okazją do refleksji nad Chrystusem Zmartwychwstałym, odpoczynkiem od trosk dnia codziennego, nabraniem sił do dalszej pracy.

Obyśmy pamiętali, iż o Ojczyźnie wolnej, "zmartwychwstałej", powołanej na nowo do życia marzyli nasi Rodacy.

To na jej temat układali pieśni, wiersze, opowiadania. To ją ukazywali na obrazach, uwieczniali symboliczny jej portret na pocztówkach. Ona była dla nich kobietą wychodzącą z grobu, wtuloną w ramiona omdlałego z bólu Jezusa. Ona jawiła się jako wskazująca na potrzebę nieustannych modlitw i próśb błagalnych kierowanych do Boga. To ona scalała rzeszę wiernych, pozbawionych struktur państwowych. Ona jednocześnie postrzegana była przez udręczonych Polaków jako Anioł pilnujący ciała zmarłego Polskiego Żołnierza.

Niech pamięć o przedwojennych Polakach nigdy nie przeminie. Niech ich ideały staną się naszymi ideałami. Niech zmartwychwstanie do wiecznego trwania ich wiara i niech wskazuje drogę do Boga wszystkim Narodom. 

Wszystkiego Najlepszego na Święta !

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

03-04-2021 [19:33] - sake3 | Link:

Życzę spokoju,ciepła,miłości i pogody ducha.Wielkanoc to piekny okres do przeżywania i refleksji.Wszystkiego najlepszego.

Obrazek użytkownika Pers

03-04-2021 [20:00] - Pers | Link:

Pani Anno,
Bardzo ładnie to Pani napisała i mogę jedynie się pod tym podpisać.
Pozdrawiam serdecznie :)

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski

04-04-2021 [15:19] - Zawisza Niebieski | Link:

Obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością