Przysłowiowy gwóźdź do przysłowiowej trumny PO-PSL

PPK jest doskonałą okazją, aby ostatecznie rozprawić się z PO-PSL. Nie uratują ich "sok z buraka", ani dziwne persony, z elementarną kulturą na bakier. Polacy pamiętają, że Tusk i jego ferajna z PO-PSL ukradli, wbrew obietnicom wyborczym, połowę emerytur z OFE. Znacznie mniej osób wie, że ukradli drugą ich połowę, a operację zapisali w tzw. "suwaku". "Suwak" oznacza, że po osiągnięciu wieku 55 lat, kapitały z OFE są systematycznie transferowane do ZUS i w wieku 65 lat na koncie w OFE zostaje 0,00 PLN. Przy okazji przeniesienia tych pieniędzy do PPK, wszyscy oszczędzający w OFE winni otrzymać informację, ile pieniędzy zabrał im Tusk z ferajną z PO-PSL w pierwszym etapie i ile zostało im ukradzione poprzez suwak oraz jaka jest kwota pozostała, przenoszona do PPK. Każdy wyborca otrzyma na piśmie informację, ile im PO-PSL ukradli, o ile PiS zdecyduje się na tego typu informację. O kradzieży pisałem, m.in. https://naszeblogi.pl/55169-po-psl-okrada-polakow-pomimo-ze-nie-rzadza .

Słowo "kradzież" było używane wówczas na świecie, np. przez czeskiego min. finansów.

Niech sobie ktoś wyobrazi, że PiS wprowadza podatek katastralny, pomimo, że Kaczyński obiecał niedawno, że tego podatku nie będzie tak długo, jak długo rządzi PiS (por. https://naszeblogi.pl/53638-prezes-kaczynski-uzyl-mojego-pomyslu-podatek-katastralny). W polityce byłby to koniec Kaczyńskiego i PiS. A PO? Można domniemywać, że nie ważne co pisze i mówi, chce tego podatku: https://naszeblogi.pl/54085-po-za-wprowadzeniem-podatku-katastralnego. Inna sprawa, że nie wierzę Premierowi Morawieckiemu, byłemu banksterowi, ale to osobny temat i nie mam podstaw cokolwiek sądzić, bez faktów.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-03-2021 [21:36] - Marek Kudła | Link:

Rząd mamy dobry, ze wspaniałym premierem Morawieckim, najlepszym szefem rządu wszechczasów,  a w Radzie Ministrów większość to fachowcy pierwszej klasy. Tacy Ministrowie jak:  P. Czarnek, M. Maląg, A. Kowalczyk, M. Błaszczak,  M. Kurtyka, T. Kosiński, A. Niedzielski, Z. Rau, P. Gliński ...... kilku innych, trochę słabszych, jak Z. Ziobro, G. Puda, J. Sasin, J. Gowin, M. Kamiński, ale w sumie to dobry team,  który dobrze rządzi Polską !
Dla nas Polaków najważniejszym jest, że rząd PIS-u to rząd solidarności społecznej !
 To rząd normalnych ludzi jeśli chodzi o ich poglądy i czyny.  To ludzie prawdomówni, uczciwi, wiarygodni i godni zaufania !
Pamiętamy dobrze rządy poprzedników z PO i PSL – kłamców, złodziei i zdrajców, kiedy korupcja kwitła, afera goniła aferę, a piniędzy nie było, bo miliardy były kradzione przez polityków.  Dzisiaj te pieniądze są przeznaczone dla nas Polaków w różnych formach i programach, a rozwój polskiego modelu dobrobytu idzie w dobrym kierunku – innymi słowy, jest coraz lepiej !!!
Natomiast to co robi Prezes Orlenu Obajtek to swoisty majstersztyk w robieniu biznesu i jego zarządzania.  Czekamy na  aktywność pozostałych spółek skarbu państwa - a może ktoś założyłby platformę społecznościową z prawdziwego zdarzenia, typu tych największych na świecie ?!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

14-03-2021 [23:16] - Jabe | Link:

Dla nas Polaków najważniejszym jest, że rząd PIS-u to rząd solidarności społecznej! – Ludzie mogą się ze sobą solidaryzować, ale co znaczy solidaryzować się społecznie? Toż to lewicowa nowomowa!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-03-2021 [12:03] - rolnik z mazur | Link:

@MK
Dlaczego tak skromnie? Rząd mamy dobry? Rząd mamy najlepszy na świecie. Dlaczego ty nie założysz polskiego pejsbuka? Pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-03-2021 [02:31] - Kazimierz Kozio... | Link:

to obecnie wszystko drobiazgi wobec kosztow "pandemii" na konto przyszlych pokolen. w tej grze jak w kazdej innej nieliczni wygrywaja, reszta jest puszczana z torbami.

nasz sukces regionalny - illosc zgonow deklarowanych jako "covidowe" na 100 000 mieszkancow kraju:

Bialorus   22
Dania       41
Rosja       62
Ukraina     67
Izrael        67
Niemcy     88
Litwa       121
Polska    124
Szwecja  129
Slowacja  155
Czechy    217
(update 14.3.2021 wg codziennie uaktualnianych danych deklarowanych przez krajowe sanepidy)

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-03-2021 [08:11] - piastolsztyn | Link:

Artykuł jest na inny temat i sugeruję, aby się go trzymać. Proszę nie stosować sztuczek Machiavellego i nie przekierowywać dyskusji na inne tematy. 

Co do tego, który Premier lepszy, to może śp. Jan Olszewski? Z obecnego układu cenię Panią Szydlło. A Morawiecki marnie się sprawuje, chociaż dobrze prezentuje. Pamiętacie bajkę Krasickiego " Wół ministrem? Morawieckiego nie utożsamiam z tytulowym wołem. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-03-2021 [10:49] - Trotelreiner | Link:

Tytuł notki jest bez sensu..."przysłowiowy gwóźdź do przysłowiowej  trumny" ....przysłowiowa polszczyzna...nie wiem jak się nazywa taki błąd...ale jest na pewno...przysłowiowy!

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-03-2021 [12:06] - piastolsztyn | Link:

Przysłowiowo nie pomyślał Pan, co napisał. Nikomu nie grożę i precyzyjnie odwołuje się do potocznego powiedzenia. Proponuję, a wynika to z prawa Obywatela do informacji, aby otrzymał On weryfikowalną informację, ile PO-PSL ukradło. Zapewniam, że osoby w wieku 55 lat i więcej, przeżyją szok, bo to ich konkretne pieniądze 💰. A Machiavellego proponuje zostawić w spokoju, bo to weryfikowalny fakt, przysłowiowy gwóźdź do trumny PO-PSL.

Obrazek użytkownika tricolour

15-03-2021 [12:15] - tricolour | Link:

@Piast

Przed wyborami czytaliśmy "wyliczenie" jak Pis zdobywa 80% mandatów. Okazalo sie że stracił Senat, a Sejm ledwo trzyma się na koalicjantach.

Taki i będzie z gwoździem do trumny.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-03-2021 [13:29] - piastolsztyn | Link:

80%, ciekawe. Może w Pańskich mniemaniach? Prawda jest taka, że jak jest okazja, należy ją wykorzystać. Póki co, nie mam wiedzy o PiS i jej działaniach. 

Każdy obywatel ma prawo do rzetelnej wiedzy i to jest obowiazkiem rzadzacych, w tym przypadku PiS. A to, że prawda zdemoluje po-psl, to czyja wina, ze okradli nas Polaków? Żądam od PiS źródlowej, elementarnej informacji. Dla kłamców i złodziei nie ma większej kary, niz prawda.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-03-2021 [14:47] - Trotelreiner | Link:

@piastolsztyn
"To nie jest przysłowie, tylko zwykły frazeologizm, dlatego nie wolno dodawać przymiotnika „przysłowiowy”!
Albo pan nie zrozumiał o czym pisałem,albo pan zgrywa tumana...

I tym się różnimy,ja pomyślałem,że pan pisze androny...w różnicy do pana.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-03-2021 [15:22] - piastolsztyn | Link:

Obywatel ma prawo do wiedzy, ile i kto mu ukradł. Przysłowiowe przysłowia przysłowiem się nie wykrecą i nie uratują po-psl przed prawdą, faktem. A takim faktem jest konkretna kwota ukradziona konkretnej osobie, a nie niewiele mówiący wskaźnik. Prawda wyzwoli po-psl, tylko, czy PiS zechce nam tę prawdę ujawnić?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-03-2021 [17:33] - piastolsztyn | Link:

Tusk wraz z ferajną z PO-PSL nie ukradli przysłowiowych pieniędzy dla przysłowiowego Kowalskiego, tylko ukradli realne pieniądze realnych osób. Te wszystkie osoby, w tym ja, mamy prawo do informacji, ile dokładnie dla każdego z nas ukradziono. Nie ma demokracji bez prawa do informacji i mam nadzieję, że PiS tę demokratyczną zasadę uszanuje i tej informacji udzieli.