PO-PSL okrada Polaków pomimo, że nie rządzą

Masz 50 lat (kobiety) lub 55 (mężczyźni), podpadasz pod tzw. "suwak". Polega to na tym, że 10 lat przed emeryturą oszczędności Polaków zgromadzone w OFE są rabowane do ZUS, a tam jest tylko wirtualny zapis. Co więcej, gdyby Ktoś potem szybko zmarł, pieniądze przepadają,

Piszę o sławetnej ustawie PO-PSL, którą ówczesny czeski MF nazwał złodziejstwem. Oczywiście, kradzież jest określeniem potocznym i nie jest uprawniona na gruncie kk. Co więcej, ówczesny Prezes TK, pan Rzepliński "przyklepał" wraz z kolesiami z ówczesnego TK i w wyroku stwierdził, że to nie są pieniądze Polaków, mówiąc oględnie, skrótowo. Tak, to ten sam Rzepliński, który doradza niejakiemu Grodzkiemu Pieniądze nie tylko zostają w ten sposób zrabowane, ale z każdej emerytury należy od nich zapłacić podatek. Oczywiście, Tusk z ferajną z PO-PSL najpierw zmniejszył składki do OFE, zabrał FRD, a później ukradł połowę OFE. Trochę, jak domowy "złodziej", wynosił emerytury Polaków po kawałku. Oczywiście, to wielka przenośnia i nikogo nie zamierzam takim mianem określać.

Dla PiS mogę jedynie zarzucić, że tak wolno wprowadzają PPK. Ten "suwak" jest idealnym tematem na kampanię prezydencką, PAD mógłby spytać, czy Polacy w stosownym wieku sprawdzili swój stan posiadania w OFE, ile im zabrała ustawa PO-PSL. Ani Kidawa-Błońska, ani Kosiniak-Kamysz nigdy się z tego pytania się nie wytłumaczą, nawet, gdyby odwrócili kolejność członów w swych nazwiskach. A jakby sprawdzić imiennie, kto głosował za ustawą PO-PSL? Do tego podwyższenie wieku emerytalnego i pozamiatane.

Powtórzę jeszcze raz, PO-PSL z Tuskiem i Rzeplińskim i jego kolesiami z TK zrabowali Polakom 100% OFE. Połowę od razu zassali, głównie do budżetu i kawałeczek do ZUS, a resztę, drugą połowę, zapisali w tzw. suwaku, a Polak przechodzący na emeryturę miał mieć w OFE 0,00 PLN. Jak Ktoś jest blisko emerytury, ten fakt może sprawdzić w ZUS, gdzie pozna dokładne kwoty.

PiS mógł odwrócić jedynie tę cześć kradzieży, która jest jeszcze niezrabowana na kontach i to czyni w ramach PPK. Anty Polacy z PO-PSL z Rzeplińskim zaklepali w TK, że pieniądze Polaków nie są Polaków. Ustawy PiS przywracają Polakom prawo własności tych pieniędzy i co ważniejsze, te pieniądze można wypłacać co roku, bez czekania na emeryturę.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

23-01-2020 [19:39] - tricolour | Link:

Tusk ukradł połowę, PIS drugą, co szanownemu koledze przez gardło nie przechodzi...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-01-2020 [20:23] - piastolsztyn | Link:

Czemu mają służyć półprawdy? PO- PSL ukradli połowę, a PiS niczego nie ukradł i pozostałą resztę czyli pozostała połowę daje właścicielom. Co więcej, co roku zgromadzone pieniądze w ppk można wypłacać. A z FUSu/ZUSu ani gronia. Ponadto w PPK nie ma podatku przy wypłacie.

Ale spojrzał Pan na wpis pomyślał PiS oraz PAD. To wielki błąd, bo kandydatów jest więcej. Pierwsze miejsca raczej dla PADa, ale kto będzie na kolejnych? Raczej nie kidawa i kamysz?  Proszę więc skoncentrować się na faktach, jak w moich wpisach, a drugie miejsce będzie dla Pana faworyta. Kłamstwa sprawią jedno, że odstrasza potencjalny elektorat. Elektorat PO i PSL raczej nie zagłosuje na PADa, więc proszę przemyśleć moje słowa i posługiwać się prawdą.

Obrazek użytkownika tricolour

23-01-2020 [23:37] - tricolour | Link:

@Piast

To chyba czegos nie rozumiem i prosze o wyjaśnienie. PO zarąbało połowę OFE, tak? Drugą połowę zarąbało PiS wsadzając to ZUS lub dając do ręki po osiągnięciu wieku emerytalnego minus 15% na start.

Przyznam, ze mnie wsadzenie czegokolwiek do ZUS jest wyrzuceniem kasy w błoto i w tym temacie jedni warci drugich. 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-01-2020 [08:25] - piastolsztyn | Link:

Tusk z PO-PSL, za potwierdzeniem Rzeplinskiego i TK stwierdzili, że pieniądze emerytalne Polaków nie są Polaków. PiS stwierdził odwrotnie, że to są pieniądze Polaków i to Oni mają prawo o nich decydować. Jeśli Ktoś woli ZUS, to jego wybór, ale gremialnie, całe pieniądze przechodzą do IKE, które mają swoje zasady. Co więcej, zgromadzone tam pieniądze można co roku wypłacać, bez czekania na emeryturę.

A na koniec trochę matematyki. Tusk i PO PSL zdecydowali o 100% OFE, bo przez tzw. suwak, w dniu osiągnięcia wieku emerytalnego na koncie jest 0,00 PLN. Paru znajomych jest tuz przed tym momentem i na koncie widzą grosze. 

Nie powtarzaj wiec kłamstw, ze poprzednicy i obecnie rządzący ukradli po połowie. Poprzednicy ukradli całość, a PiS oddaje jedynie to, co jeszcze jest na kontach. Popros osobę oplaczajaca składki, tuz przed wiekiem emerytalnym, aby z ZUS wziela dokladne informacje, ile jej zabrano na suwak. To sa liczby, to sa fakty.

Obrazek użytkownika tricolour

24-01-2020 [09:46] - tricolour | Link:

Kolega nie jest ścisły. Z ppk można tylko wypłacić pieniądze bieżąco wpłacane, a te przeniesione z OFE dopiero po przejściu na emeryturę. Zobaczymy ile z nich zostanie... więc na razie niczego dobrego powiedzieć nie można.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-01-2020 [10:45] - piastolsztyn | Link:

Co do zasady, z pieniędzy zrabowanych przez Tuska, Rzeplińskiego i resztę kliki z PO-PSL oraz TK nikt nie zobaczy ani gronia, a z pieniędzy, które suwakiem idą do ZUS, emerytura i tak głodowa, od której trzeba zapłacić podatek i składki.

Jeśli ktoś jest "patriotą", to umrze szybko, gdy przestanie pracować. Ten rodzaj patriotyzmu dla Tuska, Rzeplińskiego i reszty ferajny z PO-PSL oraz TK było za mało, więc podnieśli wiek emerytalny, a jak się czyta ich ich tzw. ekspertów, w zanadrzu były kolejne podwyższenia wieku emerytalnego. To wszystko po to, aby wszyscy byli patriotami i umierali szybko, po przejściu na emeryturę.

Dobrze pociągnąć temat i ich i kandydaci w wyborach nie osiągną nawet drugiej lokaty.