LISTA JUDZICIELI NA ZAŚ

[Miały to być tylko krótkie komentarze pod wpisami (Andrzeja Tokarskiego @ https://att.neon24.pl/post/160... oraz Elig @ https://naszeblogi.pl/57973-wi...), ale mi się te uwagi rozbudowały... Poza tym tutaj i teraz chodzi mi głównie o to, by listę gadzinówek mieć pod ręką w swoim archiwum.]

Wielkie ujawnienie!
Fakt, pierwsze, duże wrażenie, to była owa lista (tu sprostowanie: nie 47., a 53.) protestujących. Nagle podpisując się pod listem zbiorowym pojawili się na tacy! To należy zarchiwizować na zaś, gdyż zawsze się może przydać... Dla ostrożności, bo to wroga swołocz atakująca zza węgła, a teraz poznana w całości (bo na tapecie była dotąd zawsze "Czerska i Wiertnicza" z paroma przystawkami-giermkami).

Ważne pytanie.
Czy antypolska V kolumna była nieprzygotowana? Odwrotnie – śledziłem semantykę tych tłumaczeń, dlaczego ich nie ma w okienkach. Czerń była uzasadniana do każdego rodzaju odbiorcy konkretnie, ale wg wyraźnego propagandowego klucza, jaką jest zawsze erystyka wroga. Odwracanie kota ogonem mającego działać na emocje. "Tutaj miały być Twoje ulubione romantyczne, patriotyczne wiersze, ale..." – podpisano: Mickiewicz, Krasiński, Norwid. Itp, itd. Skurwysyństwo do entej potęgi! Żadna "informacyjna chmura", tylko bardzo dobrze zakamuflowana centrala, działająca jak wynalazek Mosadu, owa skodyfikowana hasbara. Język ataku na Polskę, poprzez trollowe chwyty ujawnione teraz na tle czerni, przecież wcale nie zamilkłych gadzinówek ("forma przekazu jest przekazem" – każdy historyk sztuki to wie), zaatakował kilku moich, niby rozsądnych znajomych, którzy via komórki podsyłali mi na poważnie rzekomo trafne, kąśliwe memy, mające ośmieszać władzę.

Co jeszcze wskazuje, że to był żydowsko-masoński słopiec? Te gadzinówki prowokują niezadowolenie Polaków, będące na rękę rządzącym, bo to jest wciąż ta sama przekładnia filosemityczna.

Już wyjaśniam. Jeśli niezadowolenie społeczne osiągnie pożądane apogeum, to w zamieszkach może zdarzyć się trup, ktoś zabity dla prowokacji. I wtedy władza wprowadzi stan wyjątkowy i wszystkie antykonstytucyjne "faszyzmy" przepchnie bez trudu. Jeśli podpucha wzrośnie odpowiednio, to pojawią się rozruchy, a władza zawsze z buntem sobie poradzi. Przykładem Francja i "żółte kamizelki", na razie bez nadmiernego użycia broni; wyliczenie bowiem od dawna znane: 1 karabin maszynowy jest w stanie powalić 2 tys. napastników przed lufą. Figuranci decyzyjni z warsiawki tylko na to czekają. Na pretekst. Widać to gołym okiem. Bo walka z pandemią idzie im jak po grudzie. Więc może liczą (kto ich tam wie...?) choćby na jedną tragiczną ofiarę "uliczną". Przecież to "nasz" filosemicki kneSejm. Uchwali stan wyjątkowy i przepchnie bez trudu dowolne restrykcje, dotąd blokowane jako zamiary niekonstytucyjne. Pięć ofiar na Kapitolu praktycznie zmieniło już świat. Jeden zabity na politycznym froncie w kraju wystarczy, by popchnąć Polskę znów o kolejny krok bliżej przepaści. Stąd to zorkiestrowane judzenie na tle czerni.

Dwa plemiona, Hutsi i Tutu, sformatowane już nad Wisłą ("głosuj na mniejsze zło!" – ergo: wszyscy są "plastyczni", do nikogo z tej "rozłupki" nie możesz mieć pełnego zaufania), należy tylko stale napuszczać podzielonych na siebie i w pewnym momencie odpowiednio dozbroić ich symetrycznie... 
Teraz mamy przynajmniej 53. zagończyków z "imienia i nazwiska" na widoku... To wartość sama w sobie. Reszta to tylko rozum którejś ze stron? Której? Ano trzeciej... Gawiedzi, ludu, elit – jak zwał, tak zwał. Czyli nikogo, zdolnego do skutecznego oporu. Ale próbować i mieć nadzieję trzeba, bo to Pan Bóg pisze historię...

No i teraz na końcu TOTO ku pamięci; owa Czarna Lista 53. jurgieltników:

Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura 
Agora S.A. 
AMS S.A. 
ASTA-NET S.A. 
TV ASTA 
Bonnier Business 
Burda Media Polska 
CANAL+ 
Dziennik Trybuna 
Dziennik Wschodni 
Edipresse Polska 
Eleven Sports Network sp. z o.o. 
Euractiv.pl 
Gazeta Radomszczańska 
Gazeta Żoliborza 
Green Content Sp. z o.o. 
Gremi Media S.A. 
Grupa Eurozet 
Grupa Interia.pl sp. z. o.o. 
Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. 
Grupa RMF 
Grupa ZPR 
Helios S.A. 
Infor Biznes 
Kino Polska TV S.A. 
Lemon Records sp. z o.o. 
Marshal Academy 
Music TV sp. z o.o. 
Muzo.fm sp. z o.o. 
naTemat.pl 
NOWa Gazeta Trzebnicka 
OKO.press  
Polityka  
Polska Press Grupa 
Prasa Beskidzka 
Ringier Axel Springer Polska 
STAVKA Sp. z o.o. 
Superstacja sp. z o.o. 
Telewizja Polsat sp. z o.o. 
Telewizja Puls Sp. z o.o. 
Telewizjia Regionalna TVT  
TIME S.A. 
TV Spektrum sp. z o.o. 
TVN S.A. 
Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin 
Tygodnik Powszechny 
Tygodnik Regionalny 7 dni Częstochowa 
Wirtualna Polska  
Wydawnictwo Bauer 
Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan 
Wydawnictwo Magraf  
Wydawnictwo Nowiny 
Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

Aneks (o tym, żeby nie było, że jestem anarchistą, antypaństwowcem):

Ile podatków płacą medialni giganci?
Ministerstwo Finansów podało dane największych prywatnych grup medialnych w Polsce, dotyczące przychodów i należnego podatku CIT w 2019 roku.
Przykładowo: grupa TVN zarobiła blisko 4 miliardy złotych, a zapłaciła ponad 32,8 mln zł podatku. Od grupy Agora do Skarbu Państwa miało wpłynąć niespełna 11,5 miliona podatków przy ponad miliardowych przychodach. Największy podatek, 91,3 mln, zapłaciła Telewizja Polsat, przy przychodach na poziomie 2,5 miliarda złotych.

Podano również procentową relację podatku do przychodów. I tak, podatek stanowi jedynie 0,83 procent z całego przychodu grupy TVN; 0,90 procent w przypadku grupy Agora; 0,58 procent – Ringier Axel Springier Polska i 0,81 procent – Facebook Poland. Trochę lepiej jest w przypadku Google Poland – 3,06 procent i Telewizji Polsat – 3,65 procent.

TVN w latach 2012–2016 zadeklarował przychód wysokości ponad 9 mld zł, a zapłacił zaledwie 70 tys. zł podatku CIT. Jak wyliczyła Gazeta Finansowa, efektywna stawka wyniosła ok. 0,0008%!

Razem licząc – Agora, TVN i Ringier Axel Springer – zapłaciły w 2019 r. mniej podatku CIT niż Herbapol Lublin:
Agora SA: 11,4 mln zł
TVN S.A.: 5,12 mln zł
RAS Sp. z o.o.: 3,5 mln zł

Herbapol Lublin: 26,2 mln zł.

[Powyższe informacje za cenionym komentatorem o nicku Kula Lis, który podaje stosowne odnośniki źródłowe.]

Tekst napisany dla kanadyjsko-amerykańskiego tygodnika polonijnego "Głos", ukazał się na łamach w wydaniu nr 7/2021 (17-23.02), s.17.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-02-2021 [10:39] - Jabe | Link:

A ile podatku zapłaciły media pisowskie? Minus dopłaty z podatków i od innych podmiotów w rękach rządzących. Zresztą nie o podatki tu chodzi, a o państwowy monopol na prawdę.

Zastanawiał się Pan, jaka jest alternatywa wobec tych „zagończyków”? Jak by było bez nich? Sądzi Pan, że wszyscy potulnie daliby sobie wciskać kit o sukcesach, zaczęliby pluć na kolejne wskazane wrogie złogi? Czy to by było zdrowe? – Warto sobie zadać te pytania.

Problemem jest brak uczciwej alternatywy.

Obrazek użytkownika Guildenstern

13-02-2021 [08:19] - Guildenstern | Link:

"Warto sobie zadać te pytania" To może inne pytanie sobie Pan zadaj. Czy jeśli wymienione wyżej firmy zapłacą uczciwy podatek (taki jaki w Polsce, chcąc nie chcąc płaci przeważająca liczba rodzimych przedsiębiorców) to wypadną z rynku? W magiczny sposób przeskoczyłeś od kwestii opodatkowania jakiejś firmy do kwestii jej niebytu. Nie posądzam Cię o głupotę ale o nieuczciwość w zakresie formułowania ciągów przyczynowo skutkowych. Płatny czy nie, piszesz jak propagandysta. P.S.: Jestem ciekaw o ile wzrośnie w tym roku ściągalność podatku od hipermarketów?

Obrazek użytkownika Jabe

13-02-2021 [09:22] - Jabe | Link:

Uważam, że ta checa jest motywowana polityką. Celem jest doprowadzenie do sytuacji jak za komuny – wszystkie szczekaczki mają kłamać unisono.

Obrazek użytkownika angela

13-02-2021 [12:05] - angela | Link:

Juz tak bylo Jabe,  a tak sie spodobalo, ze jakikolwiek przekret by nie zrobili, nikt o nim się nie dowiedział,  i dlatego tak im, wam pytania dziennikarzy TVP przeszkadzają. 
Tylko ze pelne  gęby o wolnosci  mediów, ale o jaka wolnosc wam chodzi.

Obrazek użytkownika Jabe

13-02-2021 [21:01] - Jabe | Link:

Pani znowu dyskutuje z jakimś wyimaginowanym kolektywem.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-02-2021 [11:55] - NASZ_HENRY | Link:

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że lista jurgieltników w sejmie, głosująca przeciwko opodatkowaniu mediów, będzie dłuższa ☺☻