„Połowa uchodźców to dzieci”. Czy polskie szkoły już gotowe?

    Do Polski ma trafić 6 tys. dzieci, będących uchodźcami.
    Tak wynikałoby z oficjalnych danych, kolportowanych w „najpoważniejszych” mediach pod hasłem
„informator o uchodźcach – Więcej wiedzy, mniej strachu” (pisałem o tym tutaj), według których połowa uchodźców to dzieci (swoją drogą, taki np. czytelnik Gazety Wyborczej do tej pory był zapewne przekonany że uchodźcy to niemal wyłącznie dzieci - pisałem na ten temat tutaj).
    „Co drugi uchodźca to dziecko, a nie – jak się powszechnie sądzi na podstawie relacji w telewizji – że to młodzi, zdrowi mężczyźni.” – to dokładny cytat z "informatora" przygotowanego pod patronatem Urzędu d.s. Cudzoziemców.

    Jeżeli tak, to oznacza to, że spośród 160 tys. uchodźców, którzy mają być rozdzieleni pomiędzy kraje Unii, ok. 80 tys. stanowią dzieci (ja tylko wyciągam wnioski z danych podawanych przez władze i "najpoważniejsze" media).
    Jeżeli według ostatnich danych w ramach akcji przesiedleńczej, prowadzonej przez kierowane przez Niemcy instytucje UE, mamy na dzień dobry przyjąć 12 tys. uchodźców, oznacza to że statystycznie 6 tys. z nich będą stanowić dzieci. Najprawdopodobniej (ja tylko wyciągam, lub też staram się wyciągać wnioski z danych podawanych przez władze i "najpoważniejsze"  media - mogę się oczywiście mylić, bo przecież może się zdarzyć, że ostatecznie trafią do nas... przeważnie dzieci, lub na przykład same dzieci)

    Jeżeli trafić ma do nas reprezentatywna grupa uchodźców (według tego, co podały media w "informatorze'), to warto chyba zadać kilka pytań:
1. Jak wygląda przygotowanie polskich przedszkoli i szkół na przyjęcie 6 tys. małych uchodźców?
2. Jak wyglądać będzie nauka języka polskiego przez nowych 6 tys. dzieci które mamy przyjąć? A może te dzieci w ogóle nie będą uczyć się języka polskiego?
3. Czy po kilkoro dzieci będzie dołączanych do funkcjonujących już klas w polskich szkołach, czy też może wybudowane zostaną szkoły nowe (a w związku z tym nauka języka polskiego wcale nie będzie od razu tak znowu niezbędna)?
4. Pytanie z tym związane: Czy uchodźcy będą rozproszeni, czy też zgromadzeni w większych skupiskach?
5. Czy szkolne stołówki przygotowują się na serwowanie żywności halal?

Poniżej na filmach z youtube:
MÓWIĄC JĘZYKIEM "INFORMATORA - WIĘCEJ WIEDZY. MNIEJ STRACHU" TO CHYBA... POPULARNE ZABAWY DZIECIĘCE W ŚRODOWISKACH UCHODŹCÓW W NIEMCZECH, W SZWECJI I NA WĘGRZECH.
.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

22-09-2015 [12:46] - Zofia | Link:

Te dzieci nie pójdą do żadnych szkół, one będą przygotowywane do żebrania. Mieszkam w miejscowości, gdzie rumuńscy Cyganie opanowali bazar i tam wydzierają "gębę" razem ze swoimi dziećmi. W niedzielę żebrzą pod kościołami , trzymając kartony z naklejonym obrazkiem Pana Jezusa. Zastanawiam się kto im to pisze jak oni są nieczytaci i niepisaci. Tak Kopaczowa wraz ze swoim peowskim rządem, przy pomocy przydupasów z PSL-u wprowadzi nam lepszą jakość kulturową.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-09-2015 [13:17] - Chatar Leon | Link:

Kolega zza miedzy, będący radnym w jednym z miasteczek na Słowacji został okrzyknięty faszystą i rasistą. Po prostu zaproponował, aby pomoc socjalna dla rodzin Romów była uzależniona od tego, czy dzieci w tych rodzin realizują obowiązek szkolny.