GW na tropie państwa wyznaniowego. Podpowiadam, gdzie szukać

   W GW ostatnio coś jakby mało informacji o niejakim Bronisławie Komorowskim (widocznie gazeta światłych i postępowych Europejczyków uznała, że wystarczy światłym i postępowym Europejczykom po prostu przedstawić film będący dowodem na to, że ów Komorowski żadnych gaf nie popełnia - pisałem o tym tutaj).
   Za to w tej samej GW ostatnimi czasy postępowy i wykształcony Europejczyk może natknąć się niepokojące doniesienia (psc).


   Co powinien myśleć światły Europejczyk na temat dokonywanej przez władze likwidacji szkół oraz faktu ratowania części z placówek przez stowarzyszenia? GW nie pozostawia wątpliwości:
   "Ponad 2 tys. podstawówek może się znaleźć w rękach stowarzyszeń i fundacji - szacuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wiele z nich to organizacje wyznaniowe. - Są miejscowości, w których nie ma świeckich szkół - mówi prezes ZNP." - możemy przeczytać (20.02.2015).
   W tym samym tekście możemy ponadto przeczytać, że z jednej strony władze likwidują szkoły, ale zarazem pani minister oświaty apeluje, by władze szkół nie likwidowały.

   Wczoraj jak zawsze czujna GW przyniosła informacje jeszcze bardziej mrożące krew w żyłach, świadczące bezsprzecznie o tym, że macki państwa wyznaniowego oplatają kraj:
12-letnia Ania wróciła zestresowana z konkursu na temat przyrody. Powód: zadano jej pytanie o to, kto jest patronem ekologów.
"- Co to za zwyczaj, by na konkursie przyrodniczym pytać o kwestie religijne?" - pyta cytowany przez GW oburzony ojciec Ani.


"Czy na przyrodzie dzieci muszą znać imiona świętych?" - zapytuje z właściwym sobie wdziękiem gazeta.
 

*  *  *

   Pragnąc ze swej strony pomóc gazecie i postępowi, podpowiadam, gdzie można wytropić kolejne przejawy państwa wyznaniowego we wspólnej Europie:

1. Doprawdy straszne. Religijna propaganda w Skandynawii. Order Świętego Olafa - najwyższe odznaczenie w Norwegii. Muzułmanie i ateiści mogą przecież czuć się dyskryminowani...

(Wikipedia)

2. Szczególnie jaskrawy, perfidny przypadek. Nie jeden święty, ale aż trzech. A do tego połączenie motywów trzech świętych z trzema krzyżami: Flaga Wielkiej Brytanii z czerwonym Krzyżem św. Jerzego (patrona Anglii) w białym obramowaniu oraz nakładające się na siebie krzyże: czerwony św. Patryka (patrona Irlandii) i biały św. Andrzeja (patrona Szkocji). Dziwne, że GW jeszcze nie uruchomiła swoich cyngli...

(Wikipedia)

3. Kolejny bulwersujący przykład. Ba! To już nawet nie jakiś święty, nie jakiś krzyż, ale cała msza! Takie treści - kierując się logiką intelektualistów z Czerskiej - w postępowej Europie powinny zostać niezwłocznie wyłączone z edukacji muzycznej: Msza h-moll Jana Sebastiana Bacha:

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-03-2015 [10:27] - NASZ_HENRY | Link:

Dzień bez szczucia na Czerskiej stracony ;-)

Obrazek użytkownika włóczykij

12-03-2015 [15:49] - włóczykij | Link:

Ileż jeszcze krzyży św.Andrzeja jest w herbach miast i jako znak drogowy w kilkunastu państwach,a i litera X też się kojarzy.