Piłsudski jak „Bolek”

Nie o to chodzi, że jak „Bolek” często wygrywał w Totolotka, co to, to nie, ale o to, że przywłaszczył sobie całą zasługę odzyskania niepodległości i zwalczał wszystkich, którzy się do odzyskania niepodległości przyczynili. Większość Polaków nie zna historii, bo była zakłamywana i wolała raczej czytać coś ku pokrzepieniu serc np. Sienkiewicza niż biografie polityków. Dlatego Piłsudski przez przeciwników komunistów był idealizowany. Dobrze jest wysłuchać wykładu Pana Leszka Żebrowskiego, żeby zrozumieć niektóre działania Piłsudskiego i jego ideowych następców. Nie jestem historykiem, więc proszę wysłuchać najpierw wykładów, zanim zaczniecie państwo komentować.
PiS tak zwalcza w swoich szeregach wszelką krytykę, że nawet nie wie, dlaczego przegrał w wielkich i średnich miastach. W TVP wzmacnia lewą nogę i zwalcza prawicę i później się będzie dziwił, że Totalna Targowica wygrała wybory. Mam nadzieję, że oprócz Zjednoczonej Lewicy i Totalnej Targowicy pojawią się na scenie politycznej także Zjednoczeni Narodowcy.

Nie taki diabeł straszny jak go malują - proponuję zapoznanie się z programem Ruchu Narodowego, bo bez silnej opozycji patriotycznej PiS będzie skręcał w stronę mitycznego centrum a tak naprawdę liberalno-lewicowym; https://ruchnarodowy.net/wp-co...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

30-12-2018 [15:17] - smieciu | Link:

Piłsudski podobnie jak i cała II RP obrośli ogromną mitologią. W sumie tamte czasy były bardzo podobne do obecnych. Więcej było medialnej kreacji i niszczenia wszelkiej krytyki niż prawdy o bieżących działaniach.
I owszem porównanie Piłsudskiego do Bolka jest zasadne z wielu względów. Jednak tak jak już tu wspominałem chyba przede wszystkim dlatego że wpisują się model polskiego przywódcy naszkicowany przez Dołęgę-Mostowicza.

Nikodem Dyzma, fascynująca postać, której przewodnim motywem jest właśnie kreacja legendy. Kiedy naprawdę poważni ludzie zawierzają prostym głupkom. A to dlatego że właśnie tym ludziom nie mieści się w głowie że ktoś może być tak prymitywny, że ten ktoś kto odniósł taki pozytywny sukces dokonał tego za pomocą różnych podłych metod.

Dla mnie takim trzecim Dyzmą jest J. Kaczyński. Ogromna praktycznie niczym nie poparta mitologia człowieka, który nieustannie potykał się o swoje własne działania i swoich własnych ludzi co nie przeszkodziło mu zbudować zadziwiającego wizerunku patrioty walczącego o Polskę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-12-2018 [15:36] - Pani Anna | Link:

śmieciu, to, kim dla ciebie jest Kaczyński nie interesuje nikogo. 

Obrazek użytkownika Gniewko

30-12-2018 [15:52] - Gniewko | Link:

Kaczyński wykreował Bolka, Sikorskiego i innych sprzedawczyków tak, że mitologia, że jest nieomylny i  wielkim strategiem, jest z gruntu fałszywa.

Obrazek użytkownika Novalia47

30-12-2018 [16:36] - Novalia47 | Link:

"Dla mnie takim trzecim Dyzmą jest J. Kaczyński. Ogromna praktycznie niczym nie poparta mitologia człowieka, który nieustannie potykał się o swoje własne działania i swoich własnych ludzi co nie przeszkodziło mu zbudować zadziwiającego wizerunku patrioty walczącego o Polskę."

Taka opinia o obecnym Dyżmie, tym  wodzowskim naczelniku państwa jeszcze nie dawno nie pojawiłby się na NB, nie tylko dlatego,żeby cenzor zablokował (mnie tak niegdyś właśnie zrobił),ale po prostu mit Jarosława Polskęzbawa był tu wszechobecny i nienaruszalny. No i powoli zaczyna być po micie, jako że król okazał się nagi...
Krzepiące.

Obrazek użytkownika admin

30-12-2018 [16:39] - admin | Link:

Po Nowym Roku będą porządki. Przede wszystkim wśród blogerów. 

Obrazek użytkownika Gniewko

30-12-2018 [16:44] - Gniewko | Link:

Czyżby mamy się bać i pakować manatki ?

Obrazek użytkownika paparazzi

30-12-2018 [17:54] - paparazzi | Link:

Mówiąc skromnie, nie. Stara wojskowa zasada. Po co mamy szukać bełkotu opozycji totalnej i kretyństw jak mamy na miejscu. Wroga trzeba monitorować jak najmniejsza ilością kosztów. Z Nowym Godom.

Obrazek użytkownika Novalia47

31-12-2018 [16:53] - Novalia47 | Link:

@Admin
Tionkuju aluzju poniała: choćby za ten niedopuszczalny rusycyzm należałoby mi się - nieprawdaż? Ale tymczasem życzę udanego Sylwestra i pomyślnego Noweg Roku!

Obrazek użytkownika maks jamnicki

30-12-2018 [15:21] - maks jamnicki | Link:

Problemem RN jest to, że zamiast skupić się na swoim ewentualnym programie i poważnym działaniu, istnienie swoje zasadza na opluwaniu  Piłsudskiego. Z tego czyni się fundament istnienia ruchu.  Jakaś choroba czy obsesja. Co ciekawe, zwolennicy Piłsudskiego w ogóle nie zajmują się krytyką RN, robią po prostu swoje, co wydaje się,  jest o niebo bardziej konstruktywne. Niedawno jakiś nawiedzony i oczytany  młodzieniec, pomimo próśb abyśmy zmienili temat,  3 godziny rozpalony molestował mnie w samochodzie na temat  swojej wizji rządów  Piłsudskiego, korzystając z okazji, że nie mogłem w biegu wysiąść :). Ja czasami żartuję sobie, że nawet jeśli Polska będzie tonąć jak Titanic, na mostku stanie jakiś "ideowy" narodowiec i wygrażając pięścią do nieba krzyczał że "Piłsudski to....." itd. A woda powoli będzie dochodzić jego ust i pochłaniać go w jego "mądrościach". Obsesja. Obawiam się, że   Gniewko to jakby następny z nawiedzonych.  Ale młodych narodowców lubię i szanuję,  im się chce, to nie jest dziś częste, lewacy się ich boją, co dobrze świadczy o ich energii.  

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2018 [15:38] - Jabe | Link:

Czy aby Pańskie przekonanie o zainteresowaniach narodowców nie bierze się z nazbyt wyrywkowych obserwacji?

zwolennicy Piłsudskiego w ogóle nie zajmują się krytyką RN – To Pan nie jest zwolennikiem Piłsudskiego?

Proszę rozważyć napisanie mądrej notki z odpowiedzią na owe „mądrości” narodowca. Ciekawe czy ustrzeże się Pan argumentacji z przekonań, ślepej wiary i obsesji.

Obrazek użytkownika Gniewko

30-12-2018 [16:43] - Gniewko | Link:

W TVP Ruch Narodowy nie istnieje i jest przemilczany to jak można krytykować coś co nie istnieje ? Tak samo było w Polsce sanacyjnej. Partie powinny być demokratyczne a nie wodzowskie.

Obrazek użytkownika Gniewko

30-12-2018 [15:47] - Gniewko | Link:

Nie chodzi o Piłsudskiego, ale o jego kontynuatorów z PiS-u, którzy chcą wcielić jego pomysły pomimo tego, że się nie sprawdziły i doprowadziły Polskę do porażki i do wielkich strat narodu polskiego. Niech by nawet pozostał legendą, ale tylko legendą. Partie wodzowskie muszą odejść w zapomnienie a wodzowie do mauzoleum tak jak Lenin.

Obrazek użytkownika Gniewko

30-12-2018 [18:48] - Gniewko | Link:

Czy naprawdę nie ma żadnych obrońców polityki Piłsudskiego ? Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, co Piłsudski chciał osiągnąć przez swoją politykę niszczenia społeczeństwa polskiego na kresach wschodnich, co czyni obecnie PiS ? Jaki jest tego sens ?

Obrazek użytkownika paparazzi

30-12-2018 [23:47] - paparazzi | Link:

Aleś się rozszczekał, uważaj na admina chyba ze przepoczwarzysz się w albina.

Obrazek użytkownika Zunrin

31-12-2018 [01:22] - Zunrin | Link:

Obawiam się, że gdyby żył, to Piłsudski nie byłby zachwycony tym, co PiS wyczynia polityką kresową.

Obrazek użytkownika katon starszy

02-01-2019 [20:24] - katon starszy | Link:

Panowie Narodowcy - postanowiliscie przed samym Sylwestrem "покачать бочку"nad Jozefem Pilsudskim. Dorzuce trzy grosze w ramach zyczen noworocznych. Aktualne po dzis dzien.. Dodam, ze ma rodzina to niepodleglosciowcy  - pradziad w kawalerii u Langiewicza 1863, starsi bracia dziada  w Legionach od sierpnia 1914, dziad ojczysty z Podlasia w POW od 1917. Patriotyzmem licytowac sie nie bedziemy. Oto co ten "zlodziej" napisal w swym testamencie.
1. jeżeli zwrócicie się na Wschód, to minimum o jeden wiek cofniecie się z kulturą, ekonomią itp. Jeżeli zwrócicie się na Zachód, minimum o jeden wiek szybciej Polska będzie się rozwijać.
2. Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi.
3. Mamy Orła Białego, szumiącego nad głowami, mamy tysiące powodów, którymi serca nasze cieszyć możemy. Lecz uderzmy się w piersi Czy mamy dość tej potęgi materialnej, aby wytrzymać jeszcze próby, które nas czekają?
4. Sąsiedzi nasi, z którymi pragnęliśmy żyć w pokoju i zgodzie, nie chcą zapomnieć o wiekowej słabości Polski, która tak długo stała otworem dla najazdów i była ofiarą narzucania jej obcej woli przemocą i siłą.
5. Nie ma Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie. Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Podziwu godne jest stałe zjawisko, że te projekty międzynarodowe znajdują tak chętne ucho, no i języki, nie gdzie indziej jak w Polsce.
6. Bez względu na to, jaki będzie jej rząd, Rosja będzie zawsze imperialistyczna. Rosja będzie jeszcze długo niebezpieczniejsza niż Niemcy, bo jest mniej obliczalna i mniej zależy od Zachodu.
7. Marzeniem Niemiec jest doprowadzenie do kooperacji z Rosją. Dojście do takiej kooperacji byłoby naszą zgubą.  Mimo ogromnych różnic w systemach i kulturze Niemiec i Rosji, trzeba stale pilnować tej sprawy.Gra będzie trudna przy paraliżu woli i krótkowzroczności Zachodu.
8. Niegdyś spotkaliśmy w Polsce ludzi twierdzących, że służba dla Rosji jest równoznaczna ze służbą Ojczyźnie.
9. Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy wcale.
10. Złą cechą dotychczasowych stosunków w Polsce jest to, że dają one siłę wszystkim szujom, natomiast nie dają siły państwu.
11. Nie może być litości dla złodziejów dobra publicznego w Polsce. Należy wytępić w państwie złodziejstwo! Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, aby znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władze i władze podtrzymywane przez bandytów.
12. Idą czasy, których znamieniem będzie wyścig pracy. Kto w tym wyścigu większe dowody wytrzymałości złoży, ten w najbliższych czasach będzie zwycięzcą.
13. Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.
14. W życiu są rzeczy ważniejsze niż samo życie.
15. Historię swoją piszcie sami, bo inaczej napiszą ją za was inni i źle.