Będąc pro — jesteś antyPolski !

Jak uczy doświadczenie, popierając bezkrytycznie jakiś kraj, nację czy organizację jest się traktowany z buta jak jakiś sługus. Widzimy, jak jesteśmy traktowani przez Rosjan; Niemców; Brukselę; żydów; amerykanów, a nawet Ukrainę i Litwę, kto jeszcze napluję nam w twarz i przeczołga w pomyjach. Wszystkie te państwa albo nację wykorzystują nas, a my zachowujemy się jak ludzie bez honoru i jak nam plują w twarz, to mówimy, że deszcz pada. Jak twierdzą niektórzy mamy trzy główne stronnictwa prorosyjskie, proniemieckie i proamerykańskie, a raczej prożydowskie, bo to żydzi rządzą amerykanami, które wbrew interesom Polski zrobią wszystko, żeby zadowolić swoich panów. Może ktoś wyjaśni mi jakie korzyści z tego mamy za tyle upokorzeń, bo ja żadnych nie widzę ?

Nie taki diabeł straszny jak go malują - proponuję zapoznanie się z programem Ruchu Narodowego, bo bez silnej opozycji patriotycznej PiS będzie skręcał w stronę mitycznego centrum a tak naprawdę liberalno-lewicowym; https://ruchnarodowy.net/wp-co...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [09:30] - mjk1 | Link:

Nie gniewaj się Gniewko,  ale „dynamikę” naszego szalonego rozwoju można śledzić na bieżąco m. in. tu:  http://www.dlugpubliczny.org.pl/  Ruch Narodowy, nie ma zamiaru wstrzymać tego szalonego „ rozwoju”. W ich programie nie ma nawet wzmianki, jak to „szaleństwo” zatrzymać a bez zatrzymania  narastania długu, nic RN w naszym kraju nie zmieni. Na lepsze nie zmieni. Dokładnie tak samo jak PiS niczego nie zmienił i nie zmieni. Podaj więc swoje propozycje na wyjście z tej sytuacji. Tragicznej sytuacji, która nas z dnia na dzień coraz bardziej pogrąża. Pozdrawiam.  
 

Obrazek użytkownika Gniewko

29-11-2018 [10:16] - Gniewko | Link:

Widocznie należysz do jednego z tych stronnictw, antypolskich jak unikasz tematu. Jeśli nie to mów na temat wpisu.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [11:07] - mjk1 | Link:

Nie gniewaj się Gniewko, ale nie należę do żadnego ze stronnictw antypolskich. Do Ruchu Narodowego też nie, bo Ruch Narodowy, tak jak pozostali, nie reprezentuje polskich interesów. Dlaczego nie reprezentuje polskich interesów wyjaśniłem w pierwszym wpisie. Jeżeli nie rozumiesz wyjaśnię jeszcze raz. Ruch Narodowy nie ma zamiaru zatrzymać dalszego zadłużania kraju. Nie ma na ten temat nic w jego programie. Nawet wzmianki. Wzrost zadłużenia uzależnia nas coraz bardziej od obcych, więc RN reprezentuje, nie nasze a obce interesy. Może jednak, stręcząc Ruch Narodowy, masz jakieś informacje, których ja nie mam. Napisz więc jak Ruch Narodowy ma zamiar rozwiązać sprawę narastania długu. Bez rozwiązania tego problemu, Ruch Narodowy nie zrobi nic, podobnie jak reszta wymienionych przez Ciebie stronnictw, nic nie zrobiła i nie zrobi. Kraj będzie się tylko staczał aż do tragicznego końca.    
 

Obrazek użytkownika Gniewko

29-11-2018 [11:32] - Gniewko | Link:

Jeśli byś słuchał wypowiedzi liderów RN, to byś wiedział, że nie są zwolennikami zadłużenia Polski. Przestań mi zawracać głowy tym tematem, bo powtarzasz ją jak mantrę. Masz jakąś manię prześladowczą.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [14:21] - mjk1 | Link:

Nie mam żadnej manii prześladowczej. Proponowałeś zapoznanie się z programem RN, więc zapoznałem się. Nie znalazłem w tym programie nawet wzmianki zarówno o zadłużeniu, jak i co ważniejsze o sposobie jego likwidacji, czy choćby zatrzymaniu narastania długu. To jednak nie wszystko. Udało mi się zadać to pytanie jednemu z tych Twoich harcerzyków. Jego p…nie zwaliło mnie z nóg. Ma dokładnie takie samo pojęcie o suwerenności finansowej jak Ty, czyli NIE MA ŻADNEGO POJĘCIA. Marz nadal.         
 

Obrazek użytkownika Gniewko

01-12-2018 [12:08] - Gniewko | Link:

Nie pieprz bzdur i przeczytaj punkt 6 Deklaracji RN, (https://ruchnarodowy.net/dekla...) gdzie wyraźnie jest napisane, że powstrzymają zadłużanie kraju, przy okazji możesz przeczytać resztę Deklaracji, może ci to uzmysłowi, że to jest partia, która zrealizuje twoje postulaty.

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2018 [11:26] - smieciu | Link:

@mjk1
Odnośnie kasy trzeba być realistą. Ja rozumiem że należałoby np.
1. Kreację kasy przywrócić państwu (ludziom czy coś w tym stylu)
2. Długi anulować (skoro np. byliśmy kolonią, zatem nie podejmowaliśmy decyzji, nie mówiąc o tym że np. ja na zadłużenie zgody nie wyraziłem)
Tylko czy ktoś sobie wyobraża realnie że ktoś wyjdzie z takim programem i nie pozostanie jedynie oszołomem z zerową obecnością w mediach? Nie mówiąc o wielu innych rzeczach.

Tak więc albo zakładamy partię i ściemniamy od startu pod lemingową publikę, wierząc że to zadziała albo stawiamy sprawę jasno (tak jak ja): partyjne byty nic nie są w stanie zmienić. I nie chodzi mi tu o RN. Tylko w ogóle.
W każdym razie nie ma co się czepiać RN o te 2 punkty gdyż są nierealne jako jawny program.

A tak na poważnie mjk1 zastanawia mnie czy dałoby się tak zorganizować (coraz mocniej ta myśl mi chodzi po głowie) jakoś niezależnie od państwa. A konkretnie. Powiedzmy mjk1 że masz jakąś firmę, która tworzy coś przydatnego. Ja ten rodzaj produktu kupuję więc tylko do ciebie. Itd. Czy dałoby się stworzyć taką sieć ludzi żebyśmy mogli generalnie bazować prawie tylko na nas. W zwykłym codziennym życiu. Takie państwo rozproszone. Gdzie kupno produktu zewnętrznego byłoby właściwie importem. Interesujące w dalszej fazie byłoby wprowadzenie swojej waluty. Całkowicie śmieciowej oczywiście, opierającej się jedynie na zaufaniu no i kontrolowanej przez nas. Zaletą takiej waluty byłoby że nakręcałaby tylko taką naszą społeczność, jeśli ktoś przykładowo chciałby zarabiać „więcej” to powinien dbać o rozwój społeczności by jej było „więcej” i większy rynek zbytu.
Generalnie gospodarczo byłoby to dokładnie tym co jest realizowane przez różne mocarstwa tyle że kontrolowane przez nas. Jawne i otwarte.

To byłoby ciekawe jak sądzę i kto wie czy nie do zrobienia. Jednak:
Początki byłyby trudne. Każdy lubi dużo gadać ale jednocześnie mając kasę oczywiście bałby się ZAINWESTOWAĆ w taki projekt. Każdy chciałby żeby to zaczęło działać odrazu, co jest niemożliwe. Pewne jest że z początku byłoby raczej dokładanie do interesu. Już widzę tych biznesmenów z independenttradera jak się przyłączają... Wolą bawić się w CZYJĄŚ giełdę i ETFy. Nie czują że prędzej czy później państwo się do nich dobierze.
Kluczowym jednak problemem jest IDEA. Albo w siebie wierzymy, w coś więcej niż tylko gospodarczy system i dlatego nawet dokładamy do interesu. Albo polegniemy i rozpadniemy się w pierwszym starciu z systemem, który dostrzegłszy zagrożenie będzie musieć interweniować.

Przy czym zadziwia mnie jak mało ludzi zastanawia się nad takimi problemami nawet w kontekście Ruchu Narodowego czy jakiejkolwiek partii. Jak słabe w istocie muszą to być ugrupowania. Jak niewiarygodne jest by były rzeczywistą oddolną kreacją. Gdyż taka jest ponad możliwości zwykłych ludzi.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-11-2018 [12:57] - Zygmunt Korus | Link:

Pański pomysł - zresztą ciekawy, o czym za chwilę - wsobnych, rozmaicie przenikających się enklaw ekonomicznych - jest w gruncie rzeczy utopią. Bo powiązania surowcowo-produkcyjne i stosunki podaż-popyt to zbyt skomplikowana sieć, nad którą mają przemożny wpływ tłuste pająki oligarchiczne (zblatowania polityczno-kapitałowe). Ale blisko owego, postulowanego zamiaru zmian krajobrazu Polski (ustrojowego i narodowego dobrobytu, włącznie z redukowaniem zadłużania się) winno być stanowcze i silne przekierowanie polityki ekonomicznej na zaspokajanie popytu wewnętrznego wytwórczością własną. Choćby siermiężną, ale jednak. Na ile się da, po tych spustoszeniach, jakie nam zafundowano (najbardziej szkodnik Balcerowicz i tutti quanti). Nie może być tak, że Polak nie potrafi zrobić wideł, drutu, śrubki, łożyska, klamki. Doszło do paranoi. Umiemy zdaje się chodzić tylko do wychodka, za przeproszeniem. Trzeba zacząć głośno obalać mit eksportu za wszelką cenę. Taniego pieniądza, konkurencyjności tubylczej spauperyzowanej siły roboczej (włącznie z zapraszaniem migrantów), przebijania się w świat z produktami niemal po kosztach. Wystarczy odwrócić ten pseudo-awers i wówczas okaże się, że masz już otwarte na oścież wrota dla pożerającego cię z butami importu. Czyli - po zrujnowaniu własnego otocza gospodarczego - możesz sobie eksportować plastikowe pojemniki (importowane!) ze świeżym miejscowym powietrzem i ewentualnie kornikami, ubogacając to w miejscach, gdzie kiedyś były rogatki pobierania myta, tromtadrackim puszczaniem bąków. Na moście dawnej rzeki granicznej spotyka się wyjeżdżający twój jeden tir, a do ciebie toczy się ich tysiąc, bo jest tłok, a nie spowolnienie urzędnicze. Możesz sobie zrobić nawet strefę bezcłową w całym kraju! Tylko po co? Żeby manipulować koncesjami, ulgami, podatkami, zezwoleniami, protekcją, zwolnieniami, zarządzać korupcją, mafiami, brać łapówki po cichu i formalnie, także poprzez przetargi czy jako kaucje sądownicze otwierające dalsze życie na wolności etc. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, cała Polska jako ZONA - z myślą o obcych, których chcesz nadal spraszać. A premier podnosi to ceremonialnie przed oczy masom i podbija do rangi odkrycia na miarę XXI wieku! I ludzie w takie bzdury wierzą. Czekają na efekty Mateusza-Godota.
c.d.

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2018 [12:34] - smieciu | Link:

Dobrze pan pisze ale utopijnie :)
Oczywiście ma pan rację co do ekonomii, silnej waluty, oparciu na rynku wewnętrznym. Tylko że przecież pan równie dobrze wie że rząd tego nie wprowadzi gdyż nie od tego jest. Robi to co mu każdą. A my już tak nisko upadliśmy że polecenia wydają jacyś sierżanci, jawni agenci, ambasadorzy itp. Koniec. Ruina.

Stąd moja propozycja. Skoro wiemy jak powinno to działać, spróbujmy. Zacznijmy od samodzielnej produkcji śrubek :)
Ja wiem że mój pomysł jest utopijny również ale i tak jest mniej utopijny (i chyba jedyny możliwy jeśliby się chciało zrobić cokolwiek) niż czekanie aż rząd zacznie działać w interesie państwa i narodu, który go podobno wybrał.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-11-2018 [12:50] - Zygmunt Korus | Link:

Mówiąc żartem: już tak poniekąd jest. Mój znajomy z Podkarpacia twierdzi, że u nich istnieje skuteczny, powszechny barter. Nawet urzędnicy skarbowi w tym uczestniczą. Biorą np. dobrą kiełbasę od miejscowego masarza bez paragonu. Każdy z każdym coś wymienia, byle tylko ominąć to zdziercze państwo. Czarny rynek i "podziemie" gospodarcze jest faktem, jeśli nie za bardzo kryminogenne jest, to ma akceptację ogółu. Polacy się bronią, zresztą tak było przez wieki. Inne narody robią podobnie. Żyć trzeba.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-11-2018 [21:10] - Marek1taki | Link:

Gandhi nakłonił Hindusów do tkania bawełny i bojkotowania zagranicznych wyrobów (mammy terror pozornie wolnego rynku).
Stosował - z bezsilności - politykę niestosowania przemocy (na co antidotum jest polityka softpower)
Wcześniej założył aśram - takie Nasze Blogi powiedzmy. Z braku możliwości budowania struktur tajnych (deep state) lepiej działać jawnie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-11-2018 [12:39] - Zygmunt Korus | Link:

c.d.
To już nawet ten białoruski satrapa jest mądrzejszy, bo ma do wyeksportowania tylko boksyty, ale twardą ręką trzyma kurs na samowystarczalność, samolubne zaspokajanie popytu wewnętrznego - i wcale nie widać tam różnicy w rozwoju pomiędzy Polską a Mińskiem. Spotykam się z bardzo licznymi białorusinami na wczasach we Włoszech, bo ich grupy tam oprowadzam z okazji wycieczek po najbliższych okolicach. Więc bajki o rychłym upadku Łukaszenki można do snu dzieciom opowiadać.
Nie ma co wdawać się tutaj w jakieś dogłębne analizy ekonomiczno-politologiczne, bo są już liczne głosy, co o takich nakierowaniach polskiej gospodarki trąbią, więc dodam tylko, że oczywiście kreowanie własnego pieniądza jest także w tym myśleniu konieczne.
Kto ma to zrobić? Na pewno nacjonaliści są bardziej podatni na takie separatystyczne/sanacyjne koła ratunkowe, aniżeli kosmopolici, w dodatku wystraszeni jak mysz pod miotłą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [23:15] - Imć Waszeć | Link:

Trzeba myśleć kategoriami, nomen omen, rynków. Jeżeli komuś się nie podoba wzmacnianie rynku wewnętrznego, to przecież może wyjechać na zmywak i zmienić tam tych, którzy przyjadą tu wzmacniać rynek ;) A tak na poważnie, to proszę się przyjrzeć byle jakiej galerii handlowej. Są tam drogie towary, bowiem kupcy muszą płacić dużo więcej za metr kwadratowy powierzchni sklepu. Muszą tyle płacić, bo podobno hipermarket zwabia klientów, którzy teoretycznie mogą zboczyć do takiej galerii i coś kupić. Najczęściej bankrutują, ale... Co to oznacza? Na przykład to, że lekarz, weterynarz, serwisant samochodowy, producent gaśnic, żółtych kamizelek lub opon, biuro rozrachunkowe i wszystkie usługi naganiane ustawami państwowymi, są antyprzykładami nie tyle nawet wolnego, co racjonalnego rynku. Nie dość że mają naganianych klientów, ulgi i dopłaty w różnej formie, to jeszcze chcą od klienta coraz więcej i więcej. Można iść nawet dalej z przykładami - banki w Polsce też dostały prezent od "naszych" władz i dlatego wkrótce znikło oprocentowanie wkładów, pojawiły się opłaty za prowadzenie konta i nawet zdrapanie numeru przy przelewie kosztuje. Jak się wyciągnie palce albo liczydła i wstuka na nie kilka liczb, to wychodzi suma ok. 7 mld rocznie na cały kraj (wszystkich pracujących). Tyle grabią banki naganiane przez "polskie" państwo i tyle hajsu nie zasila polskiego wewnętrznego rynku ani własnych inwestycji. A przecież powinno być tak, jak w galerii handlowej - korzystasz z nagonki, to płać państwu za dodatkowe korzyści. A jak ktoś nie chce działać na takim rynku bez handicapów zafałszowujących siłę nabywczą, to weź chłopie kredyt, zmień pracę, albo wyjedź lekarzu, doradco księgowy, mechaniku, bo to ponoć ubogaca (Bronk). Wiele można zarzucić takiemu Łukaszence, ale tego akurat, że robi jako naganiacz dla cudzych biznesów i różnych kast raczej nie. Można więc zacząć nie tyle od obniżek podatków, lecz od racjonalizacji przepływów finansowych w ramach państwa, żeby były bardziej nastawione na finansowanie wewnętrznej przedsiębiorczości. Jeśli same banki rzną na Polakach 7 mld, to ile wykręcą wszyscy inni preferowani prawem? Więcej niż dziura w VAT, którą uważa się za gigantyczną aferę. Można zacząć od oszacowania tego grosza i już coś się "samo" naprawi. Oczywiście po usunięciu ustaw zaporowych pro-kastowych oraz zbędnych certyfikacji (np. ISO) preferujących zachodnie koncerny. Zrobiono durną deregulację, że jeszcze krok dalej, a byle rolnik mógłby ogłosić, że będzie produkował działa okrętowe, ale nikt nie tknął sedna, czyli np. tych banków.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-11-2018 [00:43] - Zygmunt Korus | Link:

@Imć Waszeć
Ciągnąc dalej kwestię samoobrony przed sterowanym przez władzę importem (i bożkiem eksportu), znakomitym i całkiem efektywnym polem działania jest przykładanie wagi i krzewienie narodowej potęgi smaku, ale nie tej herbertowskiej, lecz rozumianej dosłownie, związanej z naszym podniebieniem, śliną, językiem, gardłem i trawieniem. Wystarczy słuchać swojego układu gastrycznego, a same bebechy się będą na widok logo Lidlów i innych Kauflandów wywracać (Anglicy to mają jako idiom wołacz guts!, kiedy trzeba zdać się na podpowiedzi kiszek). Te przejmowane przez obcy kapitał zakłady przetwórcze, co chciały nam wepchnąć chemiczne instant-papki, musiały, żeby zamortyzować powrzucane nad Wisłą kapitały i technologie, szybko przestawić się na produkty, które my lubimy. W tym okresie "ratunkowym" najwięcej mieli do powiedzenia polscy dietetycy - znam to z autopsji: broniło się zielarstwo, także przyprawy, dżemy etc. Ale w to miejsce, dojenia polskiego parobka, kapitalistyczni nachodźcy skup i dystrybucję sobie do łap pozagarniały, co mocno wybrzmiało tej jesieni. Konkludując: na polu żywieniowym mamy największe szanse powalczyć o swoje, bo każdy je i trawi. I chce być zdrowy. Tutaj należy stworzyć forpocztę tego, co powyżej podsunął "Smieciu", a tak przekonująco i szeroko podtrzymałeś Imć Waćpan.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-11-2018 [01:09] - Imć Waszeć | Link:

Dziękuję. Tak, ma Pan rację, należy równocześnie rozpocząć wspieranie rynku drobnych polskich producentów. Na przykład tak jak ja, jeżdżąc na pobliski targ i kupując bezpośrednio u producentów żywności, pozbawiając tym wpływów całe łańcuchy pośredników, które są łatwe do przejęcia i przekierowania do zachodnich koncernów. Wiem o tym sporo z uwagi na moją jedną z prac (Herkulesa ;) w długim życiu, mianowicie w sieci hurtowni spożywczych. Z pracy do domu wracałem z paletą produktów takich firm jak Bakoma i inne, kupowanych za 50-70% ceny hurtowej, z uwagi na kończenie się terminu ważności. Wyprzedażą zajmowała się specjalna komórka w firmie. Widać więc jak taki handel jest nieefektywny i jak za pomocą w sumie prostego mechanizmu kumulowania strat można w słabych państwach bez solidnej logistyki przejmować całe segmenty handlu. Przejęcie przez Niemców producentów cukru, spowodowało zbankrutowanie całego pasa wsi położonych wzdłuż Wisły. Jeszcze w początkach lat 90 wiele gospodarstw żyło z sadzenia buraka cukrowego. To samo spotkało plantatorów owoców i warzyw. Do tego w prostej linii doprowadził liberalny "indywidualizm". Do zniszczenia łańcucha producentów i przetwórców, a dalej całej logistyki.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-11-2018 [20:52] - Zygmunt Korus | Link:

Mnóstwo tego - wrogiej działalności w kierunku spowodowania zapaści polskiego sektora żywieniowego. Proszę sobie wyszukać w sieci "wiśnię nadwiślankę" - z uwagi na uzdatnienie dziczek oraz specyfikę podglebia wapiennego (tam też jest pasmo wapienia rzeźbiarskiego, tzw. janikowskiego) unikat w skali światowej jeśli chodzi o sok, nadający się do lodów. Było, minęło.
Na pocieszenie mamy jednak to, że nasze kubki smakowe się nie dają!!! Kiszonki zwłaszcza są nie do podbicia przez uzurpatorów.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [13:52] - mjk1 | Link:

Dobrze rozumujesz Smieciu. Nie ma innego wyjścia. Nie należałoby, ale trzeba kreację pieniądza przywrócić państwu. Długów natomiast nie trzeba wcale anulować. Przecież  w majestacie prawa i to zarówno stanowionego, jaki i, co ważniejsze, moralnego, długów można nie spłacać. Zapytaj jednak kogokolwiek, choćby autora tego wpisu, jak to zrobić, wywali gały, jak byk na malowane wrota. Trzeba więc być realistą, zdawać sobie sprawę z tego, że ktokolwiek, wychodząc z takim programem, zostanie od razu okrzyknięty oszołomem. Druga waluta też nie jest rozwiązaniem. Szwajcaria ją ma od 1934 roku i nie wyszło to poza fazę eksperymentu. Co więc możemy zrobić? Sami nic, bo jesteśmy państwem za małym demograficznie i za słabym zarówno gospodarczo jak i militarnie. Zamiast więc śnić o potędze, przyłączyć się do silniejszych demograficznie, gospodarczo i militarnie, którzy to robią i co ważniejsze mają szansę osiągnąć sukces. Co robią? Stopniowo przejmują kreację pieniądza i stopniowo, i teraz uwaga: pozbywają się długów, nie zubożając społeczeństwa ani o eurocenta. Zapytaj teraz o to kogokolwiek, nie tylko na tym portalu, będzie patrzył jak szpak w piórka a odpowiedzi nie udzieli. Zapytaj, które kraje i w jaki sposób zmniejszają zadłużenie nie zubożając społeczeństwa. Nie odpowie nikt, choć wszystko jest opisane w Internecie jak na dłoni. Pozdrawiam.       
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [15:26] - Imć Waszeć | Link:

Drogi mjk1, do pewnego momentu ten dług można traktować jako swoistą linię kredytową w banku inwestycyjnym. Nie przejmować się nim i liczyć jedynie zyski (wzrost PKB, spadek deficytu). Problem w tym, że któregoś pięknego dnia przyjdzie właściciel pieniędzy w tym banku i powie "Basta! Pieniążki na stół, albo....". To jest właśnie istota naszego uzależnienia, czyli braku suwerenności. Dlatego rząd polski uznał, że mądrze będzie się trochę pokręcić w pobliżu szefa banku, odpowiadać uniżenie, wpatrywać się ufnie w żółte ślepia, znajdować czas na bywanie na wszelkich dostępnych dla szaraczka uroczystościach z jego udziałem (urodziny, imieniny, albo gdy synkowi prezesa banku, Sykstuskowi wyrosła pierwsza broda itede.), żeby się pokazywać i prezentować pełen uśmiech wybielanych zębów, składać prezenty (drobne ofiary w stosunku do wielkości długu), zakładanie mu marynarki po naradzie lub imprezie i takie tam drobne usługi "przyjaźni". Sęk w tym, że ów prezes okazał się stu kilowym napalonym gejem, który obecnie liczy na coś więcej niż uśmiechy i marynarki. Uśmiechy bowiem potraktował dosłownie jako zaproszenie do flirtu. To jest właśnie problem, w który wpakował nas PIS i z którym nas zostawi.

Obrazek użytkownika Lektor

29-11-2018 [16:25] - Lektor | Link:

"  Dokładnie tak samo jak PiS niczego nie zmienił i nie zmieni.  "

Pyt.:  Czy ty jesteś od urodzenia ślepy ?  Myślę. że tak, skoro nic nie widzisz.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [18:06] - mjk1 | Link:

Lektorze, też mogę coś przeoczyć, wszak nie śledzę wszystkiego na bieżąco. Za te polskie obozy koncentracyjne będziemy jednak karać? Reformę wymiaru sprawiedliwości  przeprowadzili? Ukradzione kamienice oddali? Pieniądze z Amber  Gold też? Aferzystów posadzili ? Waltzowa w areszcie? Napisz, bo nie mogę się doczekać na te wspaniałe wiadomości.
 

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2018 [17:18] - Lektor | Link:

Do mjk1, spieszę z odpowiedzią: 
- nie wiem czy będziemy karać, ale będziemy protestować głównie poprzez ambasadorów i wyciągać konsekwencje (jeśli uważasz, że PO zrobi to lepiej niż PIS - głosuj za PO),
- reformę wymiaru sprawiedliwości obecnie przeprowadzają. Nikt z PIS-u nie zapewniał, że reforma będzie trwała 1 miesiąc ! Proszę o trochę cierpliwości. (PIS nie wstępował do UE, a odziedziczył to łajno po komuchach, europarlamentarzyści PIS też nie biegają do Zimmermana błagać by nakładał sankcje na Polskę),
- kamienice po złodziejskiej reprywatyzacji są zwracane miastu przez Komisję Weryfikacyjną, ale np. warszawiacy ich nie chcą głosując na Czyskowskiego a nie na Jakiego. Waltzowa nie będzie narazie aresztowana. Już tyle razy tłumaczyłem czytelnikom NB, że każdy obecnie sąd w Polsce uniewinni tę cholerę, albo umorzy postępowanie sądowe. Ludzie ocknijcie się. Przyjdzie czas, że i Tusk i jego świta, a szczególnie Rostowski i Waltz staną przed TS,
- PIS nie zapewniał, że odda właścicielom pieniądze zrabowane przez Amber Gold. Komisja ma za zadanie pokazać meczhanizmy złodziejstwa PO, parasola ochronnego nad złodziejami. W tej chwili przygotowywany jest raport końcowy, kilku złodziei siedzi, kilku jest zgłoszonych do prokuratury i toczy się śledztwo, a raport pokaże kogo jeszcze czekają niespodzianki,
- aferzystów posadzą po reformie sądów. Spokojnie. Czekaliśmy tak długo, osiem lat głosowaliśmy na PO, na tych złodziei, kłamców i zdrajców, no to poczekajmy jeszcze trochę. Od razu Krakowa nie zbudowano !
Jeśli te odpowiedzi cię nie satysfakcjonują to musisz zgłosić się na moją pocztę, a wtedy wyjaśnię ci wszystko w szczegółach.

Obrazek użytkownika Dorota M

29-11-2018 [10:49] - Dorota M | Link:

Stronnictwo amerykańskie, jak je nazywasz Gniewko wiele dobrego zrobiło dla Polski, w ciągu tych trzech lat, właściwie dla Polaków, którzy klepali biedę za rządów PO i PSL. Chociażby to, że nie szarpią dla siebie, nie kradną i starają się reformować państwo. Przeszkadza im w tym zarówno UE, jak rodzimi zdrajcy ze stronnictwa pruskiego. Jeżeli nie widzisz różnicy między tymi stronnictwami, to wykazujesz złą wolę. RN i jego przybudówki nigdy nie przekroczy progu wyborczego, bo nie ma woli porozumienia nawet między swoimi odłamami. Ta krecia robota osób promujących na siłę RN, przeciwko PIS, zaowocuje upadkiem resztek Polskiej niepodległości, bo stronnictwo pruskie wraz z całą Europą tylko czeka na zrównanie Polski z ziemią.  

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [11:23] - mjk1 | Link:

Swięte słowa Dorotko. Starają się reformować państwo i jakoś dziwnie nic im z tych starań nie wychodzi. Najpierw Maliniak polski staje się nagle antypolski. Teraz znowu Unia przeszkadza. Ciekawe dlaczego przeszkadza? Najlepsze jest jednak Twoje stwierdzenie o zrównaniu Polski z ziemią. Gdybyś mogła napisać, na czym owo zrównanie z ziemia ma polegać, wszyscy biliby Ci dozgonnie wdzięczni.   
 

Obrazek użytkownika Dorota M

29-11-2018 [13:30] - Dorota M | Link:

mjk1. Odpowiem w ten sposób, na przykładzie procesu pana red. Gadowskiego. Przyszło wspierać go kilkuset ludzi. Śpiewali "Rotę" i było bardzo patriotycznie. Proces sie nie odbył, bo nie było warunków, jak stwierdzono, cokolwiek by to miało znaczyć. To za rządów PIS. Teraz proszę sobie wyobrazić jak przebiegałoby to zdarzenie za rządów PO po ewentualnym przegraniu wyborów przez PIS. Proces by się odbył, ludzie z przed gmachu sądu byliby wygarnięci pałami policji, a pan Gadowski nie tylko byłby skazany może nie tylko na grzywnę w wysokości 100 tys. zł, ale otrzymałby dodatkowe oskarżenie za próbę obalenia władzy, a to by skutkowało może kilkoma latami więzienia. Takich "zdarzeń" z niepokornymi prawicowcami, politykami i innymi ludźmi normalnie myślącymi, którzy mieliby odwagę zabrać głos publicznie byłoby o wiele więcej. Portal "Niezalezna.pl" zostałby zamknięty, na Internet założona byłaby cenzura, dozwalająca jedynie treści poprawne politycznie. Grabież majątku narodowego odbyłaby się do końca, oddanie korporacjom żydowskim nienależnych im pieniędzy, imigranci na zasiłku z naszych podatków niepracujący i tworzący złodziejskie gangi, jeszcze większa samowola kasty sędziowskiej, faktyczne pozbawienie części Polaków praw do godnego życia, to oczywista wizja Polski, po ponownym przejęciu władzy przez PO. Jeżeli tego pan nie przyrówna do zrównania Polski z ziemią, to jedynie wojna byłaby gorsza. I jeszcze dodam. Reformowanie państwa po tylu latach zaniedbań i od obstrzałem całej Europy,  niezadowolonej z próby zniesienia naszego niewolnictwa wobec UE, z atakiem rodzimych zdrajców jest bardzo trudne, Czasem trzeba sie z czegoś wycofać, a czasem pójść do przodu w sprzyjających warunkach politycznych i na pewno na takie zmiany potrzebne są przynajmniej 2 kadencje, jeżeli nie więcej. Natomiast ludzie niecierpliwi i małostkowi chcą mieć wszystko natychmiast, bo zbyt długo czekali na odrodzenie Polski. Przez taką postawę zaprzepaścimy naszą przyszłość. 

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [14:42] - mjk1 | Link:

Kochana Dorotko. Nie wiem czy zauważyłeś, ale Ci wstrętni Europejczycy (w domyśle wstrętne Szkopy) cały czas proponują wspólne państwo. Państwo w którym wszyscy obywatele maja takie same prawa i takie same obowiązki. Byłabyś uprzejma napisać co w tym złego?      
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [15:37] - Imć Waszeć | Link:

Gdyby to było rzeczywiście wspólne państwo oparte na zasadach równorzędności, to Polski by już nie było. Żadne stronnictwo amerykańskie nie zdążyłoby nawet dojść do władzy. Smutna prawda, ale to wyjaśnia doskonale owo stałe trwające uwiedzenie miejskich lemingów przez kłamców i folksdojczy. Problem w tym, że proponowane nam jedno państwo nigdy nie będzie ani wspólne, ani równorzędne. Będzie wręcz karykaturą wspólnoty, zaprzeczeniem, antytezą równości. Przypadnie nam rola obywateli czwartej albo piątej kategorii do brudnej roboty na szmacie, na fermach i do podcierania dupy staruszkom z rasy panów. Taka jest smutna rzeczywistość, a podziały są robione na fałszywej linii granicznej "albo wspólne państwo, albo PIS". Oczywiście ostatnie użycie słowa "wspólne", to jest pic na wodę fotomontaż jak wskazałem wyżej.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [17:46] - mjk1 | Link:

Wybacz, Imć Waszciu, ale już raz pytałem i nie doczekałem się odpowiedzi. Spróbuję więc jeszcze raz. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie będzie to ani wspólne, ani równorzędne państwo? Która strona, co proponowała i jaką otrzymała odpowiedź? Wydaje mi się, że to właśnie teraz jesteśmy obywatelami czwartej kategorii, dokładnie z czterokrotnie mniejszymi zarobkami i to we własnym kraju. Na niemieckich farmach zarabiamy akurat tyle, ile niemieccy pracownicy. Tę równość zarobków wymusili  niemieccy politycy na niemieckich pracodawcach. Dokładnie odwrotnie niż nasi politycy na polskich pracownikach o czym w dalszej części. Dupy też teraz podcieramy i końca tego szlachetnego zajęcia nie widać. Mało tego, jak Niemcy, Włosi czy Francuzi proponowali takie same stawki na terenie całej Unii, to nie kto inny, tylko nasi politycy darli mordy o dyskryminacji. Wszyscy polscy politycy i to wszystkich opcji bez wyjątku. Który to z naszych mężyków stanu powiedział choćby: „OK chcecie wspólnego państwa, siadamy do stołu i określamy zasady”. Który, gdzie i kiedy? Ta cała gadka o dyskryminacji, jest takim samym p…niem, jak to, że te dwa harcerzyki z RN zrobię nam lepiej, albo jeszcze lepiej.
Ps. We wpisie o zadłużeniu pisałem o państwach a nie bankach, czy ich prezesach, bo to państwa ustalają zasady a prezesi są tylko od wykonywania poleceń. Jeżeli jednak z tym gejowski prezesem i jego Sykstuskiem to jakaś metafora, to niestety nie zrozumiałem i prosiłbym o wyjaśnienie. Wtedy mogę cokolwiek odpisać, bo będę wiedział o co chodzi.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [18:39] - Imć Waszeć | Link:

To pobożne życzenia. Humanizm w życiu praktycznym nie ma zastosowania, bo zbyt wielkie stawki latają w grze, żeby byle szuler umiał się powstrzymać. Nie będzie więc ani równości ani dyskusji o niej. To nie jest wcale praktyczne, więc w firmach np. sprawdza się tylko dyktat, a nie dyskusje o kierunku rozwoju. A że to miłe jest sercu humanistów na długie wieczory przy armaniaku i w ciepłych papuciach, to rybka. W naszym przypadku to banki ustalają zasady, a państwa (rządy) służą za notariuszy.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [19:01] - mjk1 | Link:

„Nie będzie więc ani równości ani dyskusji o niej”. Czyli fajnie będzie. Zamiast równości i dobrobytu, jeszcze większy syf, ale to nasz syf i obcym wara od tego. Naprawdę świetlana przyszłość.
„W naszym przypadku to banki ustalają zasady, a państwa (rządy) służą za notariuszy”. W naszym przypadku tak, jednak w europejskim przypadku jest dokładnie odwrotnie, ale co Ty o tym możesz wiedzieć. Dokładnie tyle samo, co reszta głąbów na tym portalu.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [20:20] - Imć Waszeć | Link:

Tak tak, wszyscy niekochający Niemców to są głąby i nieuki, a łapanki i rozstrzeliwania w latach 1939-1845 nam się przyśniły w pijanym widzie. Fakt, argument ad "murzynum_bijom", ale już chyba jesteśmy na tym etapie dyskusji. Ogólnie jesteśmy niedobrzy i nawet niefachowo przybijamy dzieci do tarcz rycerzy pod Cedynią. Niemcy robią to znacznie lepiej i w ogóle są the best w te klocki. Podobno mają też wyj..ane w kosmos portale, a nie taki zaściankowy syf bez przyszłości. Tam się gromadzą światli, a tu głąby. Jakiś szybki wniosek?

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [21:24] - mjk1 | Link:

Szybszy niż myślisz. Dokładnie tak jak napisałeś, Ci wszyscy niekochający Niemców to głąby i nieuki. Tak, głąby i nieuki, nie kochający Niemców za lata 1939-45, dokładnie tak samo, jak głąby nie kochające krzyżaków za 1410-ty. A jaka to różnica? Kolosalna! Wtedy, kilkaset lat wcześniej, potrafiliśmy wyciągnąć z tego wnioski. Właściwe wnioski. Po latach doświadczeń stworzyliśmy najwspanialszą wspólnotę ówczesnej Europy. Nazywała się Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Tak Rzeczpospolitą Obojga Narodów a jednym z tych „obojga” narodów było Państwo Krzyżackie. Państwo z którym wcześniej tłukliśmy się bardziej niż z ich potomkami w XX wieku. Wtedy jakoś mogliśmy zrezygnować ze swojej suwerenności, tak samo jak zrezygnowali z niej Litwini i Krzyżacy na rzecz interesów wspólnej Rzeczpospolitej. Dzisiaj nie możemy. Nikt jednak nie potrafi  wytłumaczyć sensownie, dlaczego nie. Dlaczego nie będzie ani równości, ani dyskusji o niej? Nie bo nie. Fantastyczna odpowiedź i drogowskaz na przyszłość. Świetlaną przyszłość. Naszą świetlaną przyszłość. Oni sobie poradzą i nawet nie zapłaczą nad tą naszą świetlaną przyszłością.      
 

Obrazek użytkownika mmisiek

30-11-2018 [01:31] - mmisiek | Link:

Świetlaną przyszłość we wspólnym z Niemcami państwie najlepiej pokazuje los Słowian połabskich pod germańskim butem.
 

Obrazek użytkownika mjk1

30-11-2018 [07:33] - mjk1 | Link:

Oczywiście, że tak. Też słyszałem, że razem z Łużyczanami chcą się przeprowadzić do Wałbrzycha. Podobno też Szwedzi płyną już do Ustki, tylko ci głupi mieszkańcy Ustki tęsknią za Stolpmunde. O Gdańszczanach wolę nawet nie wspominać.

Obrazek użytkownika xena2012

29-11-2018 [17:04] - xena2012 | Link:

Już sobie wyobrażam tę równość we wspólnym wymarzonym państwie.,bo jej przedsmak mamy już teraz.Zwłaszcza jak występuje szalony Belg czy niejaki Timmermans którzy nawet nie kryją swej nienawiści do Polski.Pewnie w tym wspólnym państwie dostosujemy się do maksymy francuskiego polityka radzcego nam skorzystania okazji by milczeć.O, to bedzie naprawdę piękny świat.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [17:58] - Imć Waszeć | Link:

No właśnie. Pani i ja sobie to wyobrażamy, zaś lemingi i młodzież na dopalaczach propagandowych z niemieckich polskojęzycznych mediów nie są w stanie tego sobie wyobrazić. Wystarczy do tego bigosu dorzucić świętą demokrację i jesteśmy w ciemnej dupie albo na aucie. Właśnie dlatego media, sądy i uczelnie są do zrobienia (zrepolonizowania) na wczoraj, a nie na następne kadencje.

Obrazek użytkownika Lektor

29-11-2018 [16:40] - Lektor | Link:

"  Ciekawe dlaczego przeszkadza?   "

Jeśli ty mjk1 jeszcze tego nie wiesz dlaczego przeszkadza, to po co mącisz tutaj wodę. Doucz się, bo o tym wszystkim już wróble ćwierkają.

Obrazek użytkownika mjk1

29-11-2018 [18:19] - mjk1 | Link:

Dawno się douczyłem Lektorze. Jeżeli Unia przeszkadza nam w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości, to powinniśmy powołać się na protokół brytyjski i zamknąć im mordy. Jeżeli tego nie zrobiliśmy, to jest to taki sam cyrk, jak całe to p…nie o dobrej zmianie.
 

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2018 [17:24] - Lektor | Link:

Pan możesz się powoływać na 1000 różnych protokołów, a  Unii Europejskiej to zwisa. Dla opornych, czyli konserwatystów czy prawicowców - lewactwo w UE przygotuje odpowiednie niespodzianki. mjk1, czy ty naprawdę tego nie rozumiesz ?!  Nie wierzę !  Ty powtarzasz te brednie po innych głupcach.

Obrazek użytkownika mjk1

30-11-2018 [21:42] - mjk1 | Link:

Nie powołuję się na 1 000 protokołów, tylko na jeden - brytyjski, rozumiem, że Prezydent Kaczyński dla kawału go podpisał?

Obrazek użytkownika Gniewko

29-11-2018 [11:37] - Gniewko | Link:

Nawet jak zrobiło coś dobrego, to nie rozgrzesza go ze złych uczynków, które teraz robi. Co do kreciej roboty to robi ją PiS, zwalczając wszystkich na prawo od niego i promując lewactwo w telewizji publicznej. Tak samo, jak Wałęsa wzmacnia lewą nogę.

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2018 [13:38] - Jabe | Link:

@Dorota M
Skąd wiadomo, że stronnictwo amerykańskie nie kradnie, nie szarpie dla siebie a stara się reformować państwo? Ciągle tylko słyszę, że im ciężko, bo im wrogowie nie pomagają. Rzekome reformy ograniczają się do rozbudowy uprawnień służb, dyrygowania tubylcami (zakaz handlu) i walce o stołki (wojny z TK i SN). Tuczy się nowe pokolenie resortowych dzieci. Co którekolwiek obce stronnictwo zrobiło dobrego dla Polski?

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

29-11-2018 [14:37] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Rosyjskie służby judzą i napuszczają Polaków na Ukraińców, Ukraińców na Polaków, Żydów na Polaków, Polaków na Żydów, Litwinów na Polaków, Polaków na Litwinów, Ślązaków przeciwko Polsce itd. itp. Wykorzystywani są do tego m.in. pożyteczni idioci. Dzieje się tak także na Naszych Blogach, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2018 [15:12] - Jabe | Link:

I co Pan radzi robić w sytuacji, gdy tak wielu zostało na nas napuszczonych?

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

29-11-2018 [17:28] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Jabe
Nie jestem, na szczęście, niczyim doradcą, więc radzić nie muszę.
Zapytany przez Pana, mogę jedynie powiedzieć, że działania PIS spełniają moje oczekiwania. Podoba się mi ich spokój i wstrzemięźliwość.

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2018 [18:18] - Jabe | Link:

Wstrzemięźliwość, czyli brak reakcji. Biedni Ukraińcy, napuszczeni przez Rosjan, dewastują cmentarze; biedni Amerykanie, napuszczeni przez Rosjan, uchwalają wrogie nam ustawy; a my mamy ich kochać, bo zbłądzili. Jakoś dziwnie to oni mają z Rosją porachunki, ale im wstrzemięźliwość nie jest potrzebna, bo wiedzą, że w razie czego nadstawimy drugi półdupek. I to spełnia Pańskie oczekiwania, niestety.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

Po co aż tak się podniecać rosyjskimi służbami, skoro wszystkie inne służby robią dokładnie to samo. Różni je jedynie to, że z jednej strony próbują zapobiegać napuszczaniu na własną nację, lecz z drugiej robią to cynicznie grożąc pałkami faszyzmu, rasizmu, nietolerancji lub antysemityzmu. Wszystkie obce agentury są szkodliwe, a nie tylko ruska. To tak jak powiedzenie, że grypa jest super, bo przecież można było zachorować na raka wątroby, sepsę albo wąglika. Pożytecznych idiotów wykorzystuje się właśnie w taki sposób, żeby biegali potem bez ładu i składu od ściany do ściany za zajączkiem z lusterka. Dziś padło na ruskich, jutro będą to żydzi, jeszcze dalej mogą być czarni albo muzułmanie. Jeśli jest potencjał dla stwarzania takich zachowań i ma to jakiś sens dla ich mocodawców, to służby na pewno to robią. Wszystkie służby, powtarzam. Polskie też.

Z logicznego punktu widzenia, problem po prostu polega na dramatycznej nieumiejętności kwantyfikacji i braku radzenia sobie z opisami zbiorów za pomocą ścisłych formuł przez grupy ludzkie oraz społeczeństwa. Dlatego mówi się "żydzi" np. o Sorosach i Rockefellerach, którzy nie posiadają żadnych z cech, utożsamianych typowo przez pospólstwo z żydami, jak pejsy, chałaty, jarmułki, brody, krzywe nosy, perfumy marki "Garlic". Żadnych. Ale to właśnie posiadacze takowych cech zawsze dostają po łbie za Sorosów i Rockefellerów. Mówię tu stale o oklejaniu się pewnego nielicznego sanhedrynu w masy, będące obudową reaktora lub jakimś członem rakiety przeznaczonym do spalenia w atmosferze. Tak jest, masy żydowskie z Rosji jeszcze przed rewolucją były taką rakietą przeznaczoną do spalenia w atmosferze, gdyby Rockefellerom finansującym Trockiego i pośrednio Lenina nie udał się ten globalny szwindel. Rakieta w końcu spłonęła, ale z dużym opóźnieniem.

Wspominałem kiedyś o pewnym starym filmie wzorowanym na audycji Wellesa, gdzie na transatlantyku wybucha panika na skutek fałszywych wiadomości radiowych, mówiących o wybuchu wojny z najazdem kosmitów na Europę. Wszyscy zaczynają biegać po pokładzie i zastanawiać się co robić. Im więcej biegają, tym więcej "ruskich agentów" widzą wokół siebie. Wreszcie każdy każdego jest skłonny uznać za obcego agenta. Brak jest reguł. Wtedy jakiś cwaniak szuler podejrzewany właśnie o bycie takim kosmitą znajduje "rozwiązanie". Twierdzi, że agenta kosmitów można rozpoznać po tym, że ma on zieloną dupę. Zaczyna się więc sprawdzanie, a kto się nie zamierza dostosować do ogółu, ten ląduje za burtą. W końcu statek dopływa do portu, a tam cisza i spokój. Żadnej wojny. Wszyscy patrzą po sobie jak debile, osiłek opuszcza rękawy koszuli, jakaś blondynka płacze w rogu sali balowej. Szuler, który właśnie awansował na lidera mówi "widzicie, nic się nie stało".

Polacy nic się nie stało :)))

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

29-11-2018 [16:41] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Imć Waszeć
Wysoko cenię każdą Pańską wypowiedź, tę też. Zwrócę jednak uwagę na: "Po co aż tak się podniecać rosyjskimi służbami,skoro wszystkie inne służby robią dokładnie to samo." Z jednej strony, jest prawdą, że wszystkie służby starają się robić to samo. W swym rozumowaniu nie uwzględnił Pan jednak dwóch bardzo istotnych czynników: geografii i historii. 
Od 300 lat mamy to samo: dwa ościenne mocarstwa, które nam szkodzą. Przyznaję się, w mojej powyższej wypowiedzi obok wskazania rosyjskich służb powinienem był dodać służby niemieckie. Nie zrobiłem tego, gdyż z niemieckimi służbami nie miałem do czynienia, natomiast działalność GRU i KGB, jak na cywila, znam nieźle. 
Serdecznie Pana pozdrawiam K.J. 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [18:10] - Imć Waszeć | Link:

Dokładniej służby niemieckie i ukraińskie. Proszę wygooglować sobie hasło "uniwersytet ukraiński w Monachium", a następnie porównać z "uniwersytet dolnej odry Viadrina" z Frankfurtu. Tak właśnie Niemcy i niemieckie służby to robią już od dziewiętnastego wieku. Hodują dla sąsiadów elity albo dysydentów - zależnie od aktualnej sytuacji. Co do służb amerykańskich, a niektórzy mówią o jakichś różnych sekcjach "narodowych" w tych służbach, to zaczyna niestety wyglądać tak, że to one właśnie rozbabrały nam gospodarczo i finansowo państwo, wyszkoliły liderów dla rządów, banków i gospodarki (stypendyści Fullbrighta już od lat 70-tych, z lokalnym maksimum około roku 1984, nawet dzieci pierwszych sekretarzy i oficerów komunistycznych służb), w tym zrobiły różne FOZZ-y dla ubeków, jako źródło finansowania tej operacji "transformacji". Oni z ubekami, a nie samo GRU, może z jakimś BND, bo właśnie po nachalnej propagandzie ubijającej we łbach tubylców tezy o całkowitej odpowiedzialności rusków widać sznyt tego rodzaju służb i ślad jakiejś operacji. Proszę zauważyć, że gdy zapomni się na chwilę o białoruskich gruzawikach rozbijających na polskich drogach samochody z ludźmi zamieszanymi z FOZZ, to pojawia się wątek willi ludzi z komunistycznych służb, które pokrywają spory procent areału Florydy (Mazury, Przywieczerskie, Czarnieckie walą tam jak w dym). A czy Floryda jest w jurysdykcji Putina? Pytanie retoryczne. Mówiąc po prostu, gdy zaprzeczy się owej najgłośniejszej propagandzie, to nasze sprawy zaczynają wyglądać jakoś bardziej logicznie. Zna Pan pojęcie brzytwy Okhama?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-11-2018 [16:04] - zbieracz śmieci | Link:

Słyszał gniewko o panslavizmie z którego wywodzi sie RN czy nie słyszał a jak nie to podpowiem ,że od carskiej Ochrany !
Tam was spłodzono ,adoptował niejaki Bolesław Piasecki za II RP do czasu aż go władze utrupiły a reanimował gienerał sierow {ten od Smierszu] oddał ponownie w ręce piaseckiego ],co prawda jako ruch katolików koncesjonowanych jak PAX czy Znak, Jakmjuz wszystko było wolno to giertychowie bekarta na świat wystawili.
Cudo malinowe takie pochodzenie ,nieprawdaż,stwu nic nie przebije takich krisz jak moskiewska czy berlińska bo ta żymska to działa z oboma !
W złodziejstwie i zaprzań

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [18:31] - Imć Waszeć | Link:

Co ty chłopie bredzisz. Jaki panslawizm i jaki ruch narodowy? Panslawizmu to poszukaj w Samoobronie (Mateusz Piskorski) i u różnych kolesiów pokroju Piotr Bein, albo tych od Sendeckiego. Co to ma wspólnego z Piaseckim, o którym bredzisz już piąty raz? Może jeszcze powiążesz Piaseckiego z PZPR, z czego niechybnie wyjdzie "analogiczne" powiązanie PIS-u z Mosadem? Panslawizm nie ma nic wspólnego z ideami narodowymi, za to dużo z internacjonalizmem. Teraz dochodzi jeszcze kilka nowych formacji w rodzaju odtwarzaczy kultury pradziejowej, bractw Nieklotów i różnych Prusaków, turbosłowian (z UB), itp. Sieją ogólny zamęt na czyjeś wyraźne życzenie i to nie tylko duginowców albo żyrinowszczikow. U Matki Kurki jest pewien artykuł podejrzewający też Niemców o niecnotę. Taki rodzaj oszwabiania i obrzydzania szkodliwych idei typu Trzy i więcej Morza. Ponadto ocenianie ruchów i idei politycznych po pojedynczych członkach jak Piasecki lub Giertych ma się tak do rzeczywistości, jak ocenianie PIS-u po Miśku Kamińskim, Migalskim, Kluzik albo Dornie. Sam Misiek, to pole do "popisu", bo od ryngrafów dla Pinocheta przeszedł płynnie do współpracy z Izraelem.

https://zmianynaziemi.pl/wiado...

PS: Przykład problemów z "rozumowaniem" na podstawie słów kluczowych. Pan Wrzodak jest z Gazety Warszawskiej, a nie z Warszawskiej Gazety. Wyobraź sobie, że to nie jest wszystko jedno. Cóż, sprawy na świecie bywają bardziej skomplikowane niż używanie cepów.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-11-2018 [20:53] - zbieracz śmieci | Link:

Nie możesz rżnąć głupa bo nim jesteś.Piasecki miał w dupie pzpr ,komunizm i do końca swoich dni był jak zaczynał żydożercą co w niczym nie przeszkadzało Kremlowi a jego głos byl ważniejszy niż głos kolejnych genseków.Polityka Kremla nie zabroniła mu zostac najbogatszym ob.PRL i założyć firmę tutaj której działanie nie miało miejsca w prawie PRL-fiskalnym,celnym ,żadnym i nie tylko finansował PAX czy ZNak ale odpalał legalnie dolę tak bierutowi jak i kolejnym gensekom czy przewodniczącym rady państwa..
Dlaczego ,to ci nie odpowiem bo umysł chłopka roztropka tego i tak nie pojmie .
Przestań się rozpisywac i linkować bo zima sroga idzie a u ciebie chrustu niet i przypomnij sobie ,że masz drugi i ceniony zawód optyka to i grosz zarobisz ,bo gość co szpary mchem obtyka to zawsze będzie miał branie.

Obrazek użytkownika Art

29-11-2018 [18:33] - Art | Link:

Patrzę z sympatią na RN,ale patrząc na różnych Sośnierzy,Bartyzeli,którzy mimo młodego wieku wygartowali już z kilku partii,a teraz kręcą się przy RN-moja sympatia blednie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-11-2018 [20:13] - Imć Waszeć | Link:

Oni nie kręcą się przy Ruchu Narodowym, tylko wraz z RN wokół projektu konfederacji ruchów patriotycznych i prawicowych. PIS ostatnio stale udowadnia, że nie chce mieć z prawicą nic wspólnego, oprócz wspólnego elektoratu. Taki cwany numer na dłuższą metę im nie wyjdzie. Ponadto od kiedy to pan Sośnierz jest na cenzurowanym, bo mówi z sensem i na mnie akurat robi dobre wrażenie, a przynajmniej dużo lepsze niż "kadrówka" PIS-u czytająca w TVN-ach i Polsatach z jakiejś rozkładówki. Młody Bartyzel chyba nie poszedł w ślady ojca, który jest monarchistą, ale czy musi iść? Ponadto na inkryminowanej konwencji głos zabierał Czarzasty, co było chyba deską do jego politycznej trumny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-11-2018 [08:23] - Marek1taki | Link:

My tu gadu gadu, a jeszcze lepsza zmiana znowu robi dobrze:
https://nczas.com/2018/11/29/c...