Finita la commedia

Puk, puk!... Finis Poloniæ?

IPN o polskim honorze... – kneSejm górą! Przetrącono grzbiet naszej dumie narodowej. Ustawa o bratniej pomocy nr 1066 nie cofnięta, stale w pogotowiu. W USA dyrektywa 447 – o utrzymywaniu przez nas pasoŻydów – w starterach. Teraz aneks (tzw. polsko-brytyjski) do Traktatu Lizbońskiego, że nikt z zewnątrz nie ma prawa wtrącać się do wymiaru sprawiedliwości Rzeczpospolitej, złamany przez "naszą", "bogoojczyźnianą" (cudzysłowy świadome!) targowicę...

Z mojego punktu widzenia dość! Nie ma co już sobie PiS-em i panem Kaczyńskim (z całym jego rządowym i prezydenckim zapleczem, które można najgrzeczniej określić e tutti quanti) d... zawracać. Jak również drugą stroną tego samego "ziemniaczanego" medalu – POpaprańcami. Tych poznaliśmy jak zły szeląg. Sczyścili nas ekonomicznie. A następcy, rzekomi naprawiacze, częstując łatwowierne masy landrynkami, dekapitują potulnych Lachów ustrojowo.

Jakie wyjście?

Ano,
albo powiększać grono wyalienowanych tubylców, czyli olewać wszystko i wszystkich wokół. Jak sentencjonalnie od lat głosi mój sąsiad góral: "– Co!? Może jeszcze ja własnymi rękami ciemiężcę będę sobie wskazywał...?!";

lub, co radzę, nawet jak ta młodzież stroni od polityki i woli się realizować w strukturach mundurowo-strzelnicowych "terytorialsów" czy skrzykiwać grupy rekonstrukcyjne bądź paintball'owe, robić wszystko, żeby w każdej dziurze znaleźć przedstawiciela Ruchu Narodowego i wspierać go z całych sił. Tworzyć listy i na każdym poziomie powoływać reprezentację trzeciej drogi – nacjonalistyczno-patriotycznej.

By przejęła władzę. Bo innej siły i demokratycznego sposobu osiągnięcia realnej obrony suwerenności kraju nie ma. Żeby Polski, metodą gotowania żaby, nie utracić. Na rzecz jakiegoś wynaturzonego POLIN, które uczyni z nas parobków na ojczystej ziemi. Walczyć z Brukselą, z Niemcami, postkomuną, z Putinem, banderowcami – OK. Jednak przede wszystkim skutecznie przeciwstawić się nadwiślańskiej zdradzie – której główny cyklon, schowany w ciszy przed nawałą, przejawia się w nieskrywanym, buńczucznym filosemityźmie. Osaczanie Polski trwa z różnych flanek, niemniej najbardziej rozsadzana jest jej integralność od środka... Mimikra ustrojowa, despotyczna poprawność polityczna, skrywane multi-kulti, wynarodowienie duchowe (kosmopolityzm), pomieszanie pojęć, zmącenie wartości, kołchoźnikowe ogłupianie... Żeby narodowa, spoista Polska znikła z mapy Europy. Z tym że w całym tym szatańskim projekcie koncepcja POLIN stale i konsekwentnie jest, jako cel nadrzędny przyszywanych "braci wrogich", na horyzoncie.

Dziś podstawowa powinność każdego zawiedzionego ściemą "dobrej zmiany", to głoszenie hasła wszem i wobec: nacjonaliści to państwowcy!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

22-11-2018 [08:24] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Zazdroszczę Autorowi młodzieńczego podejścia do problemu. :)
Starsza osoba, taka jak ja, to już wie, że jeśli mój przeciwnik łapie za orczyk, to ja, niekoniecznie muszę chwytać za sztachetę.
Jeśli mój wróg mnie pcha, to czasami najlepszą obroną jest pociągnąć go na siebie itd. itp.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [08:50] - Zygmunt Korus | Link:

Jak się ciągnie za orczyk w kierunku odwrotnym, to trzeba uważać, by koń zadkiem do furmanki nie docisnął... robiąc z woźnicy kalekę, a nawet ze skutkiem śmiertelnym.

Obrazek użytkownika mjk1

22-11-2018 [08:21] - mjk1 | Link:

Szanowny autorze. Pisałem, nie tylko tutaj, że nikt nie jest winien temu co mamy, tylko my sami, bo to my jesteśmy do niczego! Nikt inny, tylko my wybieramy ludzi do władzy. Wybieramy dokładnie takich, jacy sami jesteśmy. Za każdym razem źle a co najgorsze, niczego nas to nie uczy. Teraz wszystko wskazuje na to, że kolejny raz damy się nabrać, tym razem na RN. Tam już przecież czekają tacy „przeciwnicy” systemu i „narodowcy” pełną gębą, jak Winicki i ten od tańca z gwiazdami. Powodzenia życzę. Rozczarowanie przyjdzie samo. A wystarczy zadać im tylko jedno pytanie, aby już dzisiaj dokładnie przekonać się, że RN, niczego nie zmieni i niczym nie różni się od reszty tej okrągłostołowej bandy. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [15:09] - Gniewko | Link:

Żebyś się nie zdziwił ! Będą trzecią siłą w Parlamencie i zmuszą PiS do skrętu w prawo. Nie muszą nawet rządzić starczy, że narobią strachu.

Obrazek użytkownika paparazzi

22-11-2018 [16:57] - paparazzi | Link:

Nie będą a wiesz dlaczego? Bo do określenia co jest dobre a co jest złe dla społeczeństwa musi być społeczeństwo obywatelskie, świadome swoje siły oddziaływania na politykę kraju. A tu ciepła woda w kranie , grill i piwko. PiS właśnie buduje, chcąc czy nie chcąc świadomość i patriotyzm bo poza nim kto czy jaka partia to zrobi? Droga może być różna a na dzisiejsze czasy rewolucja odpada.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-11-2018 [09:06] - Chatar Leon | Link:

Przekaz jaki PiS formułuje, celowo czy niecelowo, jest fatalny. Odbiór jest taki, że PiS wycofuje się z kolejnych reform i ulega wszystkim lobbies po kolei.
PiS w ogóle sprawia wrażenie partii samobójczej dążącej do samozagłady, co jest szczególnie widoczne na przykładzie struktur lokalnych w dużych miastach, gdzie partia robi wszystko aby nie wygrać żadnych wyborów. Obserwuję to od lat w Krakowie, a moje obserwacje - niestety - podziela parę osób które do PiS należą.
Podczas gdy ludzie z PO i komuszki co chwila coś organizowali, nagłaśniali i po prostu byli dla ludzi widoczni, to lokalne komitety PiS zachowują się jak jakaś dziwaczna zakonspirowana tajemnicza sekta; "działają" tak, że mieszkańcy nie mają pojęcia o tym, że w ich dzielnicy lokalny komitet PiS istnieje. Struktury te bronią się rękami i nogami przed nowymi ludźmi, choć wiele osób paliło się do działania. Pisowscy wieczni radni zawiadujący tym interesem po prostu nie są nowymi ludźmi zainteresowani.
Wybory samorządowe w wydaniu PiS polegały na umieszczaniu wiecznych radnych na miejscach biorących, oraz domykaniu listy przez jakieś przypadkowe i nikomu nie znane osoby które pojawiały się na zebraniach lokalnych komitetów a nie mogły wiecznym radnym zagrozić.
Przy okazji ostatnich wyborów samorządowych postanowiono coś zmienić, ale w rezultacie zrobiono coś jeszcze głupszego: do pisowskich wiecznych radnych dokooptowano "nawróconych" cwaniaków z PO, wpuszczając lisy do kurnika. Lisy miały kasę, zainwestowały w kampanię, wygrały; najciekawsze że w ostateczności głosy na nich oddane nie dały PiSowi niczego istotnego.

Nie mam powodu, by być entuzjastą PiSu, natomiast w ostatnich wyborach głosowałem na PiS jako mniejsze zło.
Natomiast, wbrew wielu osobom wypowiadającym się na Naszych Blogach, nie uważam obecnie ruchu narodowego za dobrą i poważną alternatywę.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [10:01] - Zygmunt Korus | Link:

@ mjk1 oraz Chatar Leon

Obaj Panowie nie macie zaufania do Ruchu Narodowego... I co z Waszego braku zaufania wynika? Fastrygowanie niechęci. Przymykanie oka na wymiar Marszu Niepodległości, jego wymowną frekwencję, czyli siłę "innego" elektoratu. Fakty, Panowie, poproszę o fakty. Łatki przyszywać łatwo... A mnie akurat Winnicki i Bosak się podobają - mądrzy, odważni goście. Jest w gronie nacjonalistów całe mnóstwo zacnych patriotów. Nie malowanych. O niebo lepszych od tego przeklętego duopolu. Co nas pogrąża w błocie mimikry, celowo zamula, urągając instynktom samozachowawczym i przyrodzonemu rozsądkowi. Ja w każdym razie z tej zsuwni wyskakuję na bok.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-11-2018 [11:01] - Chatar Leon | Link:

Ani nie przymykam oczu na wymiar marszu Niepodległości, ani nie neguję zacnych patriotów w gronie narodowców.
Po prostu ten ruch nie wygra wyborów.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [11:37] - Zygmunt Korus | Link:

A co Pan robi(-ł), żeby RN wzmocnić? Krytyka PiS-u jest jak widać jałowa. Szkoda czasu i atłasu. Teraz już nadszedł ostateczny moment, żeby obalić ten perfidny szantaż Kaczyńskiego, że stado owiec w redyku nie ma wyboru...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [12:34] - Imć Waszeć | Link:

RN wygra, tylko wreszcie trzeba sięgnąć nie do wzorców zza oceanu, ale do kulturowo dużo bliższych nam europejskich. Na przykład do systemu brytyjskiego, gdzie są dwie główne partie:
1. Partia Konserwatywna, prawica, centroprawica oraz centrum i centrolewica
2. Partia Pracy, centrolewica i lewica
To nie przypadek, że po obu stronach równania znajduje się lewica. W naszym ogródku odzwierciedlałoby to umoczenie wszystkich sił w byłym PRL tak, że dopiero trzy pokolenia w przód będą mogły szczerze i uczciwie odwołać się do jakiejś tradycji. Potem z jednej strony lewicę (głównie mentalną) wypieramy dla jasności systemu. Z drugiej strony musi być utworzona jakaś nisza dla tej części patriotycznej lewicy, która odwołuje się do przedwojennej tradycji PPS, czyli lwia część PIS-u niestety. Proszę zauważyć, że trzecia siła "liberalni demokraci" obok skrajnych prawicowców jest tam na marginesie. W obecnym polskim systemie politycznym jest kogel-mogel, wszystko wymieszane, na co wskazuje choćby ten ciągły bezprzedmiotowy jazgot o imponderabilia, obrzucanie się epitetami bez pokrycia (jak Korwin), wreszcie brak zdolności koalicyjnych przy nadmiernej skłonności do stałych rozpadów na frakcje. Po prostu w naszym systemie politycznym trzeba te wszystkie klocki na nowo poukładać z uwzględnieniem ich specyfiki na europejskim gruncie, uwzględnić zakorzenienie w polskiej tradycji, a nie w realiach odległej demokracji amerykańskiej. Trzeba po prostu uciec spod kosy pojęciowej skleconej przez marksistów, że narodowość=faszyzm, jednocześnie narzucając własną narrację, że internacjonalizm=marksizm/komunizm. Potem za pomocą własnego pojęciowego walca zepchnąć postępaków do defensywy w całej Europie (vide Karoń).

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [12:45] - Zygmunt Korus | Link:

OK. Pewnie tak; może i jest to jakiś sposób... W każdym razie, gdy o mnie chodzi, to nie dam sobie już więcej zamącać głowy i zabierać czasu Kaczyńskim et consortes. Finito!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [12:52] - Imć Waszeć | Link:

Proszę spojrzeć na to zdjęcie: http://niezalezna.pl/246744-wa...
Na ich miny. Ci ludzie już przechodzą do historii i to wiedzą. Jeśli chcemy wskrzesić w społeczeństwie nowy entuzjazm, nie możemy opierać się na reliktach z zamierzchłej epoki. Dotyczy to zarówno okresu "roznoszenia ulotek" jak i II RP (Dmowski vs Piłsudski). Autorytety za plecami muszą mieć tylko ludzie słabi i nie umiejący samodzielnie tworzyć nowych wartości. Nam trzeba nowych wodzów z nowymi koncepcjami pasującymi do rzeczywistości. Współczesny świat kompletnie nie pasuje do oglądu świata ludzi z początku dwudziestego wieku. Pogódźmy się z tym. Kropka.

Obrazek użytkownika mjk1

22-11-2018 [19:47] - mjk1 | Link:

@Zygmunt Korus (10:01). Panie Zygmuncie, to nie kwestia zaufania a wiedzy. Dokładnie tak samo jak w przypadku PiS. Zarówno przed wyborami, jak i od pierwszego dnia rządów, tej rzekomo dobrej zmiany, doskonale wiedziałem, że niczego w naszym kraju nie zmienią. Na lepsze nie zmienią. Dokładnie tak samo Ruch Narodowy niczego na lepsze nie zmieni. Bosak i Winicki to tacy sami aktorzy, tej samej sceny, zwanej dla niepoznaki sceną polityczną. Domaga się Pan faktów? Proszę bardzo. Napisałem jasno i wyraźnie, że wystarczy zadać przywódcom RN tylko jedno pytanie, aby przekonać się, że niczego nie zmienią. Jakie pytanie? Już wyjaśniam. Obowiązująca konstytucja RP ma jeden artykuł, którego nie miały wszystkie wcześniejsze konstytucje. Jeden artykuł, którego nie przestrzegał ani jeden rząd po 1989 r. Jeden artykuł, którego nie ma w ani jednym projekcie nowej konstytucji. Chodzi dokładnie o art. 227 obowiązującej konstytucji RP, którego przestrzeganie gwarantuje nam SUWERENNOŚĆ!!! Dokładnie suwerenność finansową. Bez odzyskania zaś suwerenności finansowej, nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie na lepsze. Po prostu się nie da! Proszę wiec zapytać Pana posła Winickiego, dlaczego zasiadając od trzech lat w sejmie, nie domaga się przestrzegania artykułu gwarantującego nam suwerenność o którą rzekomo walczy jak lew. Ja zadałem i wiem. Pan, aby się przekonać, może zrobić dokładnie to samo. Każdy może zapytać i sam się przekonać, jak ten obrońca naszej suwerenności będzie kluczył, stękał i łgał.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-11-2018 [10:10] - zbieracz śmieci | Link:

Ustawa 1066 z popreawkami reguluje pobyt wojsk obcych przebywaj,acych chwilowo lub na stale obcych wojsk-manewry,baza antyrakietowa w Radzikowie.
Uchwała 466 i jej interpretacja przez Korusa świadczy jedynie ,że nie ma pojęcia o lobbystach działajacych w Kongresie USA w tym lobbystów diaspory żydowskiej w USA którzy od zawsze finansowali kampanie wyborcze do Kongresu czy Izby Reprezentantów a także prezydenta niezależnie czy to demokrata czy republikanin a my niestety takich nie mamy.

Ta uchwała na szczęście niczego nie nakazuje Prezydentowi USA i niech tak zostanie!
Jedna bomka atomowa a dojdziemy aż do Wilna,
Jedna bombka aby silna a dojdziemy aż do Lwowa !
Berlin nasz bo na historycznych ziemiach Słowian a i można zmusić merkel czy nastepcę od powtórki z Hołdu Pruskiego bo umowa lenna dalej obowiązuje,nieprawdaż...!?
Imperium gdy powstanie to tylko z naszej krwi bo nie starych pampersiatych narodowców.
Normalne państwo nie pozwala sie bezkarnie okradac przez swoich czy obcych bo ma swoje interesy za które trzeba zapłacic wpost tym co cos mogą albo z pomoca wywiadu kompromitować wrogo nastawionych i miliard dolców to zaledwie 4 złotych z nawi,aka by wystarczy klo i na USA i na Unię.!
Nie mamy w spadku po zdrajcach ani ukradzionych setek miliardów ani służb poza CBA ,natomiast takich o wspólnym nazwisku Lepieje aż nadto !

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [15:23] - Gniewko | Link:

Nawet Ryszard Czarnecki w swoim ostatnim wpisie przyznaje, że mniejsze poparcie dla UE może pomóc rządowi w negocjacjach, tak że z tego wpisu wynika, że przydałaby się w parlamencie partia eurosceptyczna, jak np. Ruch Narodowy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-11-2018 [10:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

W rzeczy samej Panie Zygmuncie. PiS niczym Armia Tuchaczewskiego rejteruje, pod naporem sił Zjednoczonej Europy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [11:28] - Zygmunt Korus | Link:

Pan używa słowa rejterada, Witold Gadowski buduje narrację wokół słowa odwaga, której rzekomo brakuje obecnej władzy... [ https://www.youtube.com/watch?... ]
A ja już bez bielma na oczach twierdzę, że duopol ma ustawki: my trochę, wy trochę, teraz PO 8 latach PiS(d) - i tak na przemian... Mamy(-cie) przecież jeszcze w zanadrzu podniesienie kwoty wolnej od haraczu, potem zrezygnowanie z podatku dochodowego od emerytur... itp, itd, takich cukierków z narkotykami można mieć w koszyczku, także ze święconką, bez liku...

Obrazek użytkownika Dorota M

22-11-2018 [11:29] - Dorota M | Link:

Całkowicie się z tym hasłem zgadzam, ale nie mamy partii o takim charakterze, która liczyłaby się politycznie na ten czas. RN, czy jakieś tam małe ugrupowania, o których nawet nie wiemy, nie maja szans na wejście do sejmu. Pozostaje nam jedynie PIS, albo koalicja złodziei i zdrajców. Uważam to za wielki dramat Polski, bo oczywiście możemy zejść do katakumb na kilkanaście lat, lub może już bez szans na wolną Polskę i odpuścić sobie naszą państwowość na czas niewiadomy, ale możemy też oddolnym ruchem, nie wiem jak go nazwać, no powiedzmy obywatelskim, wymóc na PIS postawę godną Wielkiej Polski. Oni nie czują, że jesteśmy, że siedzimy im na karku i ich punktujemy i będą bez szans na wygraną, bo nie chcemy tchórzy i UW na czele naszego państwa. To musi z wielką mocą dotrzeć do JK. Niech zadecyduje, czy interesuje go jeszcze Polska, czy woli odejść we niebyt, jako przegrany. Obawiam się, że liczą na mobilizację swojego "byłego" elektoratu przed wyborami parlamentarnymi. Trzeba ich wyprowadzić z błędu. Jeżeli oni nie chcą kontaktu z nami, to musimy im to narzucić, wszelkimi dostępnymi środkami, nawet naszymi demonstracjami pod sejmem, czy URM, to może wtedy do nich dotrze jak ich postrzegamy. Jeżeli tego nie zrobimy, będziemy winni zaniechania.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [12:36] - Zygmunt Korus | Link:

Pani mrzonki to - jak już wyraźnie widać - droga donikąd. Ster trzymają same farbowane Bolki. Trzeba zacząć budować inne struktury obok; ja widzę szansę w elektoracie nacjonalistycznym. Komu słowo naród w gardle uwiera, skreślać bez skrupułów. A jako probierz używać zamiast naród nacja. Znakomicie obnaża WSZYSTKICH hamulcowych na drodze ku faktycznemu zadbaniu o naszą suwerenność.

Obrazek użytkownika Dorota M

22-11-2018 [18:36] - Dorota M | Link:

To nie są mrzonki, tylko realia. Nie dostrzeganie ich było w historii polski niejednokrotnie powodem przegranej nie konkretnego ruchu politycznego, tylko Polski. Można tworzyć latami jakieś zaplecze polityczne, które z czasem zdobędzie struktury, doświadczenie polityczne i zwolenników w postaci znacznego elektoratu. Jednak na chwilę obecną nie mamy alternatywy. Wolę PIS niż Tuska i jego szajkę zaprzańców. Jeżeli panu wszystko jedno, to niech pan żyje mrzonkami o mitycznym RN, który zwycięża wybory parlamentarne i rządzi Polską. Głosowanie na nich odbierze PIS 4% i przegra wybory, a RN nie wejdzie do sejmu. Taki scenariusz szykują mądrale promujące na siłę w najbliższych wyborach narodowców. Jeszcze dodam, że owszem panowie z RN i MW są polskimi patriotami, ale nawet między sobą toczą boje, o jakieś nieistotne dla Polaków animozje z okresy II rzeczypospolitej, jak więc mogliby rządzić Polską? Gdzie jest ich siła do zwalczania wrogów zewnętrznych i wewnętrznych? Jak nas obronią przed 447. PIS przynajmniej ma struktury, możliwości rządzenia i tylko należy w nich wlać odwagę przeciwstawiania się przeciwnościom i UE w większym stopniu, zaznaczając naszą presję na taką ich postawę polityczną i w efekcie nasze poparcie. Uważam, że te tąpnięcia to chwilowa choroba, którą należy leczyć, a nie odrzucać chorego.  

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [12:41] - Imć Waszeć | Link:

Koalicja złodziei i zdrajców nigdy nie powinna była znaleźć się w polskim parlamencie. To świadczy tylko o niedojrzałości politycznej, wiecznej prowizorce w miejsce systemu politycznego, braku polskich służb (kontrwywiadu), a także nasyceniu obcą agenturą, do której należy koniecznie wliczać agentów diaspory i Izraela, nawet ze względu na same sprzeczności interesów (skoro już Polacy nie potrafią się uwolnić od nich mentalnie - judeochrześcijaństwo).

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [15:15] - Gniewko | Link:

RU będzie jak bat na d_pę opornej szkapy, która skręca w lewo zamiast w prawo.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [15:42] - Imć Waszeć | Link:

Ona zawsze była na lewo, czyli tam gdzie był PPS przed wojną. Oczywiście chodzi mi o lewo w sensie osi "(P) wolność obywatela -- kontrola państwa (L)". Jakie są inne "lewa" można sprawdzić w wielowymiarowym modelu dla ustrojów politycznych, powstałym po pojawieniu się w USA ideologii libertariańskiej.

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [15:50] - Gniewko | Link:

Tak samo, jak Piłsudski, ale chodzi mi raczej o stosunek do wartości konserwatywnych i narodowych, a nie do spraw społecznych.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [17:07] - Imć Waszeć | Link:

Konserwatyzm nie jest tożsamy z pojęciem narodowości, gdyż sięga korzeniami do czasów królestw, gdzie nie posługiwano się jeszcze pojęciem narodu, tylko arystokracji, szlachty, mieszczaństwa, chłopstwa itd. Sprawy społeczne były regulowane poprzez nienaruszalne (sprawy gardłowe) zasady, którym musieli podlegać wszyscy szlachcice, osobne prawa regulujące zasady życia w miastach (także osobne prawa dla żydów), a nawet szczątkowe prawa chłopów. Najczęściej były to zasady wynikające z chrześcijaństwa (w Europie) oraz z historycznych zobowiązań i obietnic dynastii, które zostały kiedyś złożone i rozumiano przez to, że musiały być dotrzymywane (stąd są w różnych krajach obecne różne rodzaje świąt, folklor, w efekcie rozumienie własnej wolności w ramach wspólnoty, stąd wypływają też konflikty w rodzaju Ulsteru). Tak właśnie ukształtowała się współczesna zależność pomiędzy parlamentem i domem królewskim w Wielkiej Brytanii, to jest źródło osobnej polityki Szkocji i Walii, w podobny sposób wyewoluowała demokracja szwajcarska, wreszcie z tego wynikają dziś problemy w rodzaju jawnych separatyzmów (nie tylko katalońskiego, baskijskiego, ale też Belgii i Holandii). Właśnie złamanie zasad było przyczyną tych ruchów. Natomiast współcześnie rozumiany naród i nacjonalizm jest stosunkowo nowym pojęciem i związanym z uprzemysłowieniem. Naród stracił wtedy znaczenie tylko i wyłącznie etniczne (Niemcy, USA, Rosja, Turcja, Chiny itp.). Dlatego współczesne formy konserwatyzmu różnią się przede wszystkim rozumieniem roli i znaczenia narodu. W Polsce są np. konserwatyści, którzy uważają, że dobrze byłoby nam pod władzą Cara. Są też inni, którzy dążą do czegoś w rodzaju regionalnego USA. Konserwatyzm nie musi być przysłowiową konserwą, która chroni tylko i wyłącznie jakiegokolwiek status quo. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Polecam filmy i wykłady dr. Jana Przybyła o tych pojęciach:

https://www.youtube.com/result...

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [17:32] - Gniewko | Link:

Możemy się jeszcze cofnąć do wspólnoty pierwotnej, ale w tej części świata konserwatyzm znaczy wartości chrześcijańskie. Wartości chrześcijańskie i narodowe tworzą Ruch Narodowy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [18:24] - Imć Waszeć | Link:

Może się Pan boleśnie zdziwić. Ja wiem, że to jest takie łatwe nośne hasło i jest komu za co przyp..., ale to nie ten case. Sanacja to naprawdę był ślepy zaułek i nie miała żadnego związku z konserwatyzmem. Kompletnie żadnego związku z postulowanym tamże przywiązaniem do wiary (a jeśli, to w sumie do lewackiej wersji, lewackimi metodami). To bowiem przypominało raczej narzucone z góry całowanie złotego cielca z czcią po dupie, ale nie trzymanie się nienaruszalnych zasad. Przykłady są w poniższym wykładzie historyka. Te wartości chrześcijańskie same w sobie formują jedynie przedstawicielstwo Kościoła Rzymskiego w Polsce, ale już nie naród. Naród to coś znacznie większego i bardziej złożonego niż kółko różańcowe. Do czasów rozbiorów nie miały owe wartości żadnego politycznego znaczenia, w sensie siły formującej państwo i politykę. Dlatego właśnie mamy własnych Tatarów, spolszczonych żydów, mieliśmy unię z Litwą i byliśmy mocarstwem. Żaden z poważnych polskich królów nie traktował Kościoła jak dogmatu, którego trzeba bronić stosami, prócz bardzo nielicznych sadystów, którzy przybijali biednych ludzi za jaja do mostu za niedotrzymanie postu. To można traktować jedynie w kategoriach wczesnego nazizmu, a nie chrześcijaństwa w jakiejkolwiek formie. W ramach polemik z "wiedzą wiejską" o wartościach polecam wykład Leszka Żebrowskiego o tchórzach z Sanacji i paru innych sprawach, o państwowości i narodowości też: https://www.youtube.com/watch?...

"Nie możemy szukać w naszej przeszłości tego, co było najgorsze." Proszę przyjmować nowe prawdziwe informacje o bezczelnie u nas fałszowanej od stu lat historii, a nie zamykać się w ramach sanitarium własnych wyobrażeń bez żadnych realnych podstaw.

PS: Jeszcze jest program Krajskiego (jeśli on nie jest konserwatystą, to nikt min nie jest, a do tego jest katolikiem, podkreślam dodatkowo) a dodatkowo rozmowę z Braunem, gdzie wykładają oni jak chłop krowie na rowie, co się stało z zamówioną mszą trydencką na rozpoczęciu Marszu.

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [20:13] - Gniewko | Link:

Pan może sobie słuchać wykładów, kogo pan chce i rozdzielać włos na czworo. Ja mam swój rozum i widzę, kto ma rację. Czemu  niektórzy wszystko komplikują nawet proste rzeczy ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [20:32] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie Pan przez przypadek odkrył dlaczego jedni dowodzą, a inni maszerują. Czyli jakiś postęp jest. Do tej pory ludzie bezmyślni dorywali się do władzy, robili Partię Wszystkich Przyjaciół Zioła i uważali się za alfę i omegę we wszystkich dziedzinach życia, nauki, a nawet wiary. Mówić ma ten, kto ma coś do powiedzenia - to powiedział Janek Pietrzak w filmie o "Samych Swoich". Teraz będzie inaczej - będzie łączenie, scalanie, budowanie podstaw niepodległego państwa, wywalanie na zbity pysk warchołów i nieuków w rodzaju Wałęsów, którzy swoje fobie i "kłótnie o miedze" stawiają na równi z potrzebami kraju oraz narodu. Niech Pan nie słucha i nie ogląda, nikt nikogo nie będzie zmuszał.

Obrazek użytkownika Gniewko

22-11-2018 [21:12] - Gniewko | Link:

Od słuchania i oglądania mądrości nie przybywa. Niektórzy nawet mówią, że im więcej słuchasz i oglądasz, tym masz większy mętlik w głowie. Szczególnie słuchając szaleńców.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-11-2018 [21:05] - zbieracz śmieci | Link:

Czy ty kiedykolwiek miałeś swoje zdanie bo do powtarzania bredni z internetu to jesteś pierwszy!

Obrazek użytkownika xena2012

22-11-2018 [16:53] - xena2012 | Link:

Do wypowiedzi pana Korusa z 10:01.......,,,Winnicki i Bosak to mądrzy i odwazni goście.Jest w gronie nacjonalistów mnóstwo zacnych patriotów'' Czy to wystarczy żeby rzadzić?

Obrazek użytkownika fritz

22-11-2018 [19:24] - fritz | Link:

Cytat: "Jednak przede wszystkim skutecznie przeciwstawić się nadwiślańskiej zdradzie – której główny cyklon, schowany w ciszy przed nawałą, przejawia się w nieskrywanym, buńczucznym filosemityźmie."

Tak, dwuzydzianie Polakow, powtarzajac za poeta, rzadza Polska razem z szabasgojami.
http://www.fronda.pl/blogi/cie...

Filosemityzm taki jest forma antypolskiego rasizmu.

Cytat: "...to głoszenie hasła wszem i wobec: nacjonaliści to państwowcy!"

I odwrotnie: kazdy propanstwowiec jest rowniez nacjonalista. Propanstwowiec to taki, dla ktorego silna suwerenna Polska jest wartoscia nadrzedna..
Zdobycie wladzy przez nacjonalistow na teraz ma malo szans natomiast jedno jest pewne: utrate wladzy przez PiS na rzecz PO, SLD ... z przylglosciami oznaczaloby likwidacje Polski. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [18:48] - Imć Waszeć | Link:

A co to jest "dwusiarczan potasu"? Uważa Pan, że przeniesienie wszystkich głosów na kogokolwiek innego niż POPIS jest zgubą dla Polski? W jaki sposób? Jaki byłby hipotetyczny mechanizm takiego właśnie liczenia głosów wyborczych? Nacjonaliści to nie jest całość owego hipotetycznego ruchu sprzeciwu. Ponadto proszę się nie krępować, ktoś już zresztą tu o tym huczał i tubował, przecież Międzymorze to jest właśnie jakaś forma obalenia sklerotycznie zamkniętej państwowości. To przecież zbrodnia! Ech państwowcy....

Obrazek użytkownika mmisiek

22-11-2018 [20:28] - mmisiek | Link:

PiS i tak nie będzie rządził wiecznie, a do tego robi obecnie wszystko aby władzę jak najszybciej oddać (powtórka z rozrywki). Ciekawe cóż takiego nimi powoduje oraz jakie obowiązują ustalenia i zaplanowany scenariusz...
 

Obrazek użytkownika fritz

22-11-2018 [19:19] - fritz | Link:

Bardzo dobry tekst. Pelna odpowiedz cenzurowana.  

Przepraszam i zwracam honor. Komentarz pojawil sie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [21:05] - Zygmunt Korus | Link:

@ Imć Waszeć oraz fritz
Nie wolno dać się nadal zapędzać w kozi róg, że jak nie PiS, to kto? Skoro jest faktem gotowanie żaby, należy jak najszybciej wyskakiwać z takiego mocno już podgrzanego gara. Jest ogromny elektorat uzdrowieńczy dla Polski, tylko trzeba go jakoś uruchomić. Opatrzność czuwa. Należy jednak na każdym kroku, jak kto potrafi, promować narodowców ile sił w głowach i czynach, żeby nareszcie zdjąć tę niemoc, która z racji deprecjonowania nacjonalistów fatalnie nad współczesną Polską ciąży.  Każdy głos patriotycznego wsparcia, taki jak Panów (a także Gniewki), zatacza kręgi poza obszar gry PO-PiS, aż w końcu znajdzie swoje ujście w formie dobrze już zaobserwowanej podczas ostatniego spotkania 11 listopada w stolicy (a także we Wrocławiu). W całym kraju w uroczystościach patriotycznych z okazji Święta Niepodległości wzięło udział 7,5 miliona Polaków. Jaki procent z nich myśląc Polska - widzi PiS? Wydaje mi się, że jesteśmy już o krok od policzenia się, że te garstki cwaniaków u steru, to można by, razem z ich rzekomymi strukturami partyjnymi, chustkami z kół gospodyń wiejskich nakryć. O takim nowym otwarciu należy myśleć i to rzetelnie przygotowywać - PiS nie powinien nam już głowy zaprzątać!
Przechodząc do konkretów: najpierw trzeba sobie zaprenumerować tygodnik "Polska Niepodległa", żeby dać od siebie najprostszą cegiełkę dla sprawy...

Obrazek użytkownika Dorota M

22-11-2018 [21:19] - Dorota M | Link:

Z całym szacunkiem pana wywody są jedynie pobożnym życzeniem i snem na jawie, że przez te kilka miesięcy do wyborów, jakaś wróżka tak nadyma elektorat Narodowców, że wygrają wybory. Proponuję szklankę zimnej wody.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [22:15] - Imć Waszeć | Link:

@Zygmunt Korus
Doskonale to rozumiem, dlatego nie mogę dopuścić żeby gmin szafował pojęciem "szaleńców", bo niebawem dojdziemy znów do ściany, a najważniejszą kwestią stanie się ogłoszenie Chrystusa Cesarzem Międzymorza, albo jakaś inna głupota, która nie posuwa nas naprzód tylko dzieli. Chyba Pan rozumie, że to są wrzutki robione przez różne służby i agentury. Jednym z przypadków, który ostatnio pobieżnie analizowałem, był upadek Ruchu Narodowego na Podlasiu. Chodzi oczywiście o Mariana Kowalskiego. Niech Pan rzuci okiem na ten portal i wyciągnie wnioski, co się może zdarzyć, gdy się niektórzy za bardzo wczują, a za mało myślą: http://niezaleznemediapodlasia...
Ostatni wpis jest z kwietnia 2015. Już widziałem w życiu podobne upadki i wiem jak to się odbywa. Dlatego właśnie pisałem o Katarynie i uchodźcach z Kataryny. Zdziwi się Pan zapewne, ale o tym, o czym tu dziś mówimy, rozmawialiśmy już w ścisłym gronie w roku 2014. Właśnie o konieczności przebudowy sceny politycznej w Polsce i deficycie przywództwa. Chwilę później grupa już nie istniała, bo nie było chętnego do wzięcia steru w swoje ręce. Ja się do tego nie palę, bo mój zawód to analiza i doradzanie. W każdym razie znam poglądy (wirtualnie) przywódców RN już ponad 20 lat, bo kiedyś też zachwyciłem się tą ideą i ją przemyślałem. W tamtym czasie Onet był jeszcze polski, choć już współpracował z TVN-em, a na nim miało blogi wielu polityków, jak Korwin Mikke, Winnicki  a nawet niektórzy z tych, co dotarli aż tutaj (Jan Bogatko, Zbigniew Kuźmiuk, był też jakiś Janko Walski, to może być zbieżność przypadkowa). Wtedy napisałem na blogu Winnickiego tekst, w którym "przewidziałem" całą obecną sytuację (piszę z pamięci): "Myślałem, że RN jest partią odpowiedzialną i propolską, bo trzeba obecnie poprzeć PIS. Bowiem tylko on jest w stanie wywalić polszewików od władzy, a dopiero potem, gdy PIS nawali wejdziecie wy i zrobicie porządek z jednymi i drugimi. Ale w obliczu waszej jawnej rusofilii nie widzę szans na to i wam nie wierzę." Nagle zagrzmiało i zahuczało i pan Winnicki zablokował mi możliwość dalszego pisania na jego blogu. Nie widzę w tym żadnej ujmy dla siebie, ale wtedy zrozumiałem, że w zasadzie jest on tym samym co PIS i PO. Dokładnie ta sama mentalność odcinania się od każdego myślącego inaczej. Trudno zresztą się spodziewać, żeby ktoś funkcjonujący tak długo na scenie politycznej jak RN nie był w trudnych chwilach żywiony przez jakieś WSI. Coś w rodzaju Nowego Ekranu, albo sponsora z Andów. Mamy podobne podejrzenia wobec Korwina, więc nie jest to żadna nowość. Aby uniknąć podobnych rozczarowań jak z PIS-em należy więc wymóc istotną zmianę w kierownictwie RN, albo jakąkolwiek inicjatywę, która nie będzie miała feleru możliwości zakorkowania jej przez kierownictwo RN. Bo wtedy będziemy mieli tylko inną odmianę "prezesa wszystkich prezesów" i naokoło klany lizydupów (to co teraz). Rzuciłem więc w przestrzeń hasło konfederacji.

Obrazek użytkownika fritz

22-11-2018 [22:19] - fritz | Link:

 Cytat: Skoro jest faktem gotowanie żaby, należy jak najszybciej wyskakiwać z takiego mocno już podgrzanego gara. Jest ogromny elektorat uzdrowieńczy dla Polski, tylko trzeba go jakoś uruchomić.

Zgadza sie: uruchamiamy elektorat.  Ale tydzien przed wyborami patrzymy czy wlasnie ten elektorat dal sie uruchomic. Bo wyskoczenia z kotla pisowskiego na rozgrzana patelnie neonazistowka z obok stojacym glodnym niemieckim zabojadem oznacza natychmiastowy koniec.

Bo jedno jest oczywiste: PO likwidowalo i prawie zlikwidowalo Polske. Panstwo rzeczywiscie bylo zlepkiem ktory zniknal gdyby PiS nie wygral wyborow. Teraz te panstwo jest nieporownywalnie mocniejsze. Problemem sa cele polityczne filosemitow i sami filosemici: Polska ale nie  dla Polakow (Polak jako pojecie polityczne a nie etniczne) tylko Polska Palestynska. Mamy wiec docznienia z dwoma procesami i trzecim jakim jest tworzenie partii narodowej. Mam problem z przywodcami partii narodowych, z koncepcja polityki zagranicznej na wzor Wegier co byloby rowniez samobojstwem. Celuje w tym Winnicki. 

Obrazek użytkownika mmisiek

22-11-2018 [20:24] - mmisiek | Link:

Przejęcie obecnie władzy przez RN jest po pierwsze niemożliwe (nikt do tego nie dopuści), po drugie - niewskazane (brak zaplecza intelektualnego i kadrowego). Natomiast zdobycie silniejszej pozycji i wejście do parlamentu byłoby jak najbardziej dla Polski korzystne, choćby jako hamulec dla PiSu przed coraz większym zlewaczeniem i degrengoladą.

Obrazek użytkownika Dorota M

22-11-2018 [21:14] - Dorota M | Link:

Poszerzenie elektoratu prawicowego na obecny czas jest niemożliwe, więc każdy punkt procentowy zabrany PIS pomaga PO i PSL sięgnąć po władzę. Czy trzeba więcej argumentów na szkodliwość promowania na siłę bardzo młodego i nieporadnego na arenie politycznej RN, czy nawet szerzej Narodowców. Po ewentualnej wygranej PIS w najbliższych wyborach parlamentarnych, Narodowcy powinni poznać arkana sztuki politycznej i ciężką pracą wyrabiać sobie miejsce w polskiej polityce. PIS działał tak przez dziesięciolecia, zanim był zdolny do podjęcia tych zadań. Obecnie jest regres w ich szeregach, chociażby z powodu zmasowanych ataków o wiele silniejszych graczy politycznych w lewackiej Europie. PIS stosuje przegrupowania, których wielu z nas nie rozumie, a my z kolei nie wiemy o wielu faktach, które warunkują takie ich zabiegi. Nie wiem co jest lepsze, czy maja nas o tym informować, odkrywając przed zaciekłymi zewsząd wrogami swoją taktykę, czy zachować pewne posunięcia w tajemnicy, bo zapewne jest takich zdarzeń o których nie wiemy dużo. Moim zdaniem nie mamy alternatywy i wszelkie BUNTY przeciwko jedynej sile politycznej, która jeszcze się jakoś trzyma ratując Polskę przed przejęciem jej przez czyhających zewsząd grabieżców z zachodu i południa oraz podłych rodzimych zdrajców, mogą odebrać nam jedyną szansę na dosyć kulawą, ale niepodległość.

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2018 [22:41] - Jabe | Link:

Po ewentualnej wygranej PIS w najbliższych wyborach parlamentarnych, Narodowcy powinni poznać arkana sztuki politycznej i ciężką pracą wyrabiać sobie miejsce w polskiej polityce. PIS działał tak przez dziesięciolecia, zanim był zdolny do podjęcia tych zadań.

Dziesięciolecia nie wystarczyły, sądząc po ucieczce w drogi populizm, wpadkach na arenie międzynarodowej i coraz bardziej widocznym róbta co chceta (nepotyzm). Narodowcy z pewnością mają się czego uczyć, ale nie od stronnictw sejmowych.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [22:48] - Imć Waszeć | Link:

A czy gdy PIS zgodzi się wreszcie na utworzenie wspólnej europejskiej armii i wspólnego podatku, to dalej będzie Pani namawiała żaby do siedzenia w spokoju? W tym momencie PIS pokazał właśnie jak będą teoretycznie przebiegać takie "negocjacje": najpierw nie oddamy nawet guzika, a na koniec wicie rozumicie, taki klimat. I co wtedy zrobimy? Powstanie?

Obrazek użytkownika mmisiek

23-11-2018 [05:46] - mmisiek | Link:

Tu nie ma problemu "zgody" bo PiS ustami Prezesa już dawno sam z takim konceptem się wysypał. Jest jedynie kwestia jaki kit wcisnąć elektoratowi żeby to w miarę gładko łyknął. Nawet można zgadnąć w jaką stronę pójdzie narracja.

Obrazek użytkownika mjk1

23-11-2018 [07:41] - mjk1 | Link:

@ Imć Waszeć (22:48). A co złego widzi Pan we wspólnej europejskiej armii i jednym europejskim podatku? Pytam zupełnie poważnie i oczekuję równie poważnej odpowiedzi. Pozdrawiam Pana. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2018 [13:05] - Imć Waszeć | Link:

Odpowiem jednym zdaniem "utraty niepodległości, utraty wpływu na sprawy polskie, w tym na stosunki własnościowe dotyczące ziemi oraz kamienic, wreszcie wyjścia z paktu NATO, bo warunkiem przynależności do niego jest planowanie budżetu na cele wojskowe i posiadanie własnej armii". Dodam jeszcze do tego, że w przypadku, gdy to armia unijna będzie podmiotem paktu NATO, to burzący się (i słusznie) Polacy zostaną automatycznie okrzyknięci "zielonymi ludzikami Putina" i spacyfikowani za pomocą tej "wspólnej" armii przy wsparciu całego NATO. Mam nadzieję, że Pan zrozumiał te zawiłości i polityczne sofizmaty.

Obrazek użytkownika mjk1

23-11-2018 [17:04] - mjk1 | Link:

@Imć Waszeć (13:05). Wczoraj o 19:47 wyjaśniłem Korusowi dlaczego RN niczym nie różni się od reszty tej okrągłostołowej sitwy. Z mojego wpisu wynika, że od 1989 r. nie jesteśmy krajem niepodległym. Jeżeli nie jesteśmy krajem niepodległym, reszta pańskich wywodów traci sens. Jeżeli jednak nie zgadza się Pan z moją diagnozą, chciałbym wiedzieć dlaczego i z miłą chęcią podyskutuję. Pozdrawiam Pana.
 

Obrazek użytkownika mmisiek

23-11-2018 [02:57] - mmisiek | Link:

Do zagospodarowania jest choćby ta część rozczarowanego elektoratu, która na PiS więcej się już nie da nabrać. Zdecydowanie lepiej aby ci ludzie zagłosowali na RN niż mieliby po prostu zostać w domu.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-11-2018 [09:09] - Zygmunt Korus | Link:

O to to!... Gromadzenie fruktów przez podział. Co robią przeciwnicy. Takie Zandbergi, Czarzaste, Biedronie, Petru-Scheuringi każde ideologiczne pierdu-pierdu są w stanie zagospodarować... A potem w koalicji z przeciwnikiem wbijać klin w integralność Polski.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-11-2018 [22:49] - Imć Waszeć | Link:

Otóż to. Dokładnie tak jest. Szansę ma federacja różnych ruchów narodowych i konserwatywnych na kształt koalicji "zjednoczonej prawicy". Podam przykład, jak skrajne środowiska można w tym rozdaniu połączyć. Dr Krajski mówi o konfederacji, o czym ja właśnie mówię. Tu analiza Marszu:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Chodzi tylko o to, żeby czasowo oddzielić poglądy od celu do osiągnięcia. Po zrealizowaniu celu wszyscy mogą się już tłuc książkami po łbach ile wlezie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-11-2018 [21:01] - zbieracz śmieci | Link:

Korus ccierpi na syndrom  odrzucenia który przerodził sie w czystą nienawiśc do PIS .Odrzucono bo wiedziano o związkach  z RN i jak do prywaty wykorzystywał pochodzące z tego ruchu bojówki.
PO mnie tylko potop nawet za cenę upadku dążenia do suwerenności bo jak nie z PIS to z kim mamy dojść .
Ta sama starcza zaciekłośc cechuje echo 24 który wyobraził sobie ,że jak sie przefarbuje to zrobi karierę po prawej stronie -wiedziano kto zacz i trzymano się od niego jak zapowietrzonego! 
Ciągle było słychac nawoływania do dlegalizacji RN i ONR gdy opozycja była u władzy ,ciemnota nawoływała ale dla totalniaków którzy wtedy mogli zrobić co chcieli nawet do łba takie rozwiązanie nie trafiało bo mieli co do obu ruchów swoje plany~a gwarantem był romek zwany koniem !
Korus był na marszu i filmował i chyba był ślepy bo nie widział ,że były dwa marsze które sie połączyły i gdzie była większość ,tej która ruszyła jako pierwsza czy ta która dołączyła ...!?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

22-11-2018 [23:36] - Ryszard Surmacz | Link:

Tekst godny pełnego szacunku. Natomiast, Panie Zygmuncie, patrząc realnie, przykro mi, ale RN jest tak rozproszony, że nie reprezentuje żadnej realnej siły. Marsz, to nie narodowcy. Ich jest ok. 1%. Ponadto te fobie do Piłsudskiego wykluczają szersze poparcie. Jestem za tym, aby zdobył on jakieś poważne miejsca w parlamencie, być może dało by mu to impuls do jakiejś konsolidacji. Ale i na to są małe szanse, bo najprawdopodobniej będzie tak, że natychmiast się podzielą i dużo szybciej wejdzie na taka sama ścieżkę jak PiS. To będzie klasyczny TKM.
Wojna PO z PiS-em tak wypaliła ziemię, że nie pozostało na niej nic. Znów wygrały: zewnętrzna propaganda, kiepska szkoła i ten wdrukowany w Polaków fatalny polski charakter z okresu zaborów. Cały dzisiejszy problem polega na tym, że odwołujemy się nie do polskiej historii gdzie wołami wypisane są rady i porady na każdą sytuację, lecz do ostatniego komunistycznego okresu. Z takiej materii nie może wyjść nic innego jak niewolnik i parobek. Po prostu - Polacy  nie znają historii i nie wiedzą na czym polega wielkość człowieka. Szukanie na siłę bohaterów w okr. "S", to nic innego, jak powielanie kolejnych ausiedlerków... To nie brak szacunku, bo sam w niej byłem i związany jestem emocjonalnie, lecz zdrowy rozsądek. W odbiorze społecznym dziś "S", to głównie okrągły stół. Zupełnie niezrozumiały jest też podział na lewicę i prawicę. Tu trzeba jasnych podziałów: patriota-obojętny-wróg.
Będę pisał artykuł na ten temat, puszczę go w sobotę. Już nic się nie da zrobić na sposób z 1980/81. Natomiast ma Pan zupełna rację, że to właśnie naród musi wyjść z tego g..., ale jak to zrobi ze swoim przygotowaniem i egoistycznym nastawieniem, trudno sobie wyobrazić. Przebudzenie będzie niezwykle dramatyczne.
Podejrzewam, że już wszystko jest ustalone, tylko czekają na odpowiedni moment. Tak, jestem zdania, że w dużej mierze sami sobie jesteśmy winni, bo nie zdołaliśmy na czas wygenerować choć jednego męża stanu. Ważniejsze okazały się piwko i grille i zabawa. Zachód mógł sobie na coś podobnego pozwolić, my - nie. Ja wyjścia nie widzę. Poza PiS-em jest czarna dziura: albo złodzieje, albo nieudacznicy. Po prostu brak materii. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

23-11-2018 [06:24] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Poprawna diagnoza (@ Ryszard Surmacz): "Zupełnie niezrozumiały jest też podział na lewicę i prawicę. Tu trzeba jasnych podziałów: patriota-obojętny-wróg." 
-- Szkoda, że do Pańskich rozmówców to nie dociera. -- "Pukajcie, a będzie wam otworzone." :)

Obrazek użytkownika Jabe

23-11-2018 [08:42] - Jabe | Link:

Poza PiS-em jest czarna dziura: albo złodzieje, albo nieudacznicy. – A w PiS-ie jak to wygląda? Zadziwia mnie, że Pan tak hurtem potrafi ocenić wszystkich nie z PiS-u.

Zupełnie niezrozumiały jest też podział na lewicę i prawicę. – Ten podział jest w miarę zrozumiały, tylko że niewygodne jest to, że PiS niezmiennie okazuje się być lewicą.

Ponadto te fobie do Piłsudskiego wykluczają szersze poparcie. – To się nazywa „ziukorealizm”. Alternatywą jest grzęźnięcie w zwodniczych kłamstwach. Fałszywa historia jest matką błędnej polityki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2018 [12:56] - Imć Waszeć | Link:

Oczywiście, że tak. Leszek Żebrowski mówi, że słynna Sanacja pierwsza dała nogę do Rumunii, jeszcze przed rozstrzygnięciem się walk w kampanii wrześniowej. Tam sprzedali państwowe mienie, w tym rządowe samochody, żeby mieć szmal do pryskania jeszcze dalej od zagrożenia. Czy tyle była właśnie warta ta piłsudczyzna? Może ktoś z historyków to zweryfikuje w annałach? Bo jeśli to okaże się prawdą, to budujemy na wzorcu najgorszym z możliwych. :/

Dowód: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-11-2018 [01:08] - Zygmunt Korus | Link:

@ Imć Waszeć oraz Ryszard Surmacz
"[...] czasowo oddzielić poglądy od celu do osiągnięcia."
11 Listopada Polacy dali się zjednoczyć, by zamanifestować szacunek dla wspólnej historii - czyli wolności i suwerenności. Organizatorzy Marszu Niepodległości to kadrówka - są lepiej zorganizowani niż cała ta partia PiS-u u władzy - nie mówiąc o garstce POpaprańców, co ich można miotłami z brzeziny pozamiatać.
"[...] nie zdołaliśmy na czas wygenerować choć jednego męża stanu."
Kwestia czasu i ruchawki - sam się taki znajdzie. Problem tylko, czy nie będzie to jakiś kolejny podstawiony przebieraniec... W każdym razie ja potencję elektoratu narodowego być może przeceniam, ale nie widzę obecnie żadnej innej siły zdolnej do uratowania kraju nad Wisłą znad zażydłaconej krawędzi przed przepaścią.
Te ciągle powtarzane szacunki, że narodowcy stanowią 1-2% elektoratu, to takie samo kapitulanctwo, jak gadanie, że poza PiS-em świat nie istnieje. A przecież nie takie cuda i dziwy już nam się w życiu przytrafiały! Sami sobie je przypomnijmy i wymieńmy. Historia jest nieprzewidywalna, co nie znaczy, że nie należy napierać w stronę, której pożądamy. Kaczyński dobrze wie, że Polacy to dupki. Byłem kiedyś na spotkaniu z nim, gdy wyłożył jawnie swoją ocenę rzekomego insurekcyjnego ducha naszego narodu: zryw garstki, reszta uszy po sobie, zdrada i potem łapcie. Omawiam z pamięci, ale wychodziło na to, żeśmy w większości, jako naród, ciepłe kluchy. Dlatego, moim zdaniem, z pełną premedytacją pozwala sobie wodzić nas - ufnych patriotów - za nos.
Tak, mamy kryzys Przywódcy, ale wystarczy znaleźć/wyłonić jednego męża stanu, co będzie lepszy od Prezesa-pseudoNaczelnika. A przecież, jak już od dawna widać, stanąć do tej rywalizacji nie powinno być trudne. Kwestia wiedzy, charyzmy i odwagi. Oraz jakiegoś, w miarę licznego, wsparcia ogółu. I sprawa Polski pójdzie!... Jak z płatka. Chodzi o upodmiotowienie państwa. Stan ustrojowy typu lelum-polelum to raj dla szubrawców, wyniszczający zwykłych obywateli.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-11-2018 [11:47] - Ryszard Surmacz | Link:

Zasadniczego sporu nie ma. Ale trzeba pamiętać, że wszystkie polski zrywy miały to do siebie, że chciały w jednym zrywie przewrócić stary świat, którego broniły mocarstwa. Powstania nie  były głupie, bo już nie można było wytrzymać i należy uznać, to co mówił Chłopicki (moje słowa), że musieliśmy ulać krwi, aby złapać oddech i trochę wolności "pomiędzy" na następne lata niewoli. Chodziło więc o pewnego rodzaju "higienę". Dziś jest dokładnie tak samo. Nie da się obalić niczego, jak niemal cały świat zachodni robi z nas faszystów - bo zobaczył może flag biało-czerwonych i naszym kosztem chce upiec swoją pieczeń i posklejać swoje pęknięcia. Musi ktoś na nich robić.
Nie da się też "tak o" znaleźć jednego męża stanu. Piłsudskiemu po powrocie z Magdeburga poddali się wszyscy, łącznie z komunistami, bo miał za sobą lata walki i udowodnił swoją wartość. Nie oddali Dmowskiemu, Paderewskiemu, Daszyńskiemu (choć powołał rząd lubelski) - nikomu. I to świadczyło o jego wartości. Dziś tej walki nie było, niewielu miała sposobność pokazać swoją siłę i niezłomność. Nie więc takiego jednego. Ale zgoda, walka wyłoni, tylko rzecz w tym - kiedy?!
Marsz jest wartością. Zobaczyliśmy wreszcie siebie. Pod koniec XIX w. kiedy powstawała ND, nastąpiła refleksja - musimy się policzyć. I zaczął się proces, który trwał ok. 50 lat. Dziś Marsz pokazał jakoby samoczynnie, a więc gratis zrobił dobrą robotę. Ale proces przywódcotwórczy będzie musiał się toczyć dalej. Na przełomie XIX i XX w. powstawały najbardziej wartościowe analizy i syntezy historyczne. Tamte pokolenia miały materiał przygotowawczy. Dziś tego nowego nie sposób czytać. Czasami to dramat. Jednym z niewielu ludzi, którzy pisali prawdziwie była Pawełczyńska, ale tak baaaardzo ciężko się wziąć za czytanie jej książek.
W razie czego rozpędzą nas w ciągu kilku dni i pozamykają. Gdzie Pan ma tu ducha walki? Reszta zrobi to samo, po najmniejszej linii oporu. Ten duch każe wiać lub służyć. 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-11-2018 [22:51] - Zygmunt Korus | Link:

@ Ryszard Surmacz
"Gdzie Pan ma tu ducha walki?"
Dlatego tak ważni są kibice, młodzież odpalająca flary na manifestacjach, rozmaici zadymiarze i zawadiacy, itp, itd. Oni są w stanie powalczyć i wyłonić bojowego przywódcę. Szeregi partyjne duopolu Pana obronią, gdy zajdzie taka potrzeba? Absolutnie nie! A uderzenie na naszą jaką taką suwerenność (jej resztki, mimo wszystko) może być właśnie z bratniej, zachodniej strony, w ramach przepisu 1066. Wcielamy Was, bo tak chcą formalni przywódcy z Warszawki, do wspólnej rzeszy brukselskiej bez prawa do rasy i języka. Możecie sobie to zachować na poziomie rezerwatu i cepeliady. Koniec. Kropka. Zarządziła i podpisała przyszła komisarz główny Merkel z adiutantem u boku, Macronem. PiS nas w to wprowadzi fortelem, na bank. A jakby przegrał przyszłe wybory (pytanie z kim?), to przynajmniej jeśli chodzi o PO...ńców, to ten wróg jest już rozpoznany, więc łatwiej mu się będzie wówczas przeciwstawić. Najgorsze wyjście w chwili obecnej to pozwolić się prowadzić dalej przez Szczurołapa czy dać się podgrzewać w garze jak żaba. Obudzimy się z ręką w nocniku, stracimy państwo polskie. To ja już wolę po stokroć Roberta Winnickiego jako wodza narodu! Obserwuję go od dawna, czytam i słucham co mówi i jak się wysławia. To już w tej chwili jest polityk dojrzały, mądry, przy tym jakoś wygląda, bo jest po prostu przystojny, w dodatku odważny, w zasadzie tych wszystkich naszych pętaków, będących obecnie u władzy (bo gnomy z bandy totalsów w ogóle nie zasługują na żadną uwagę) i krążących po państwowym proscenium, leje na łeb. Z Kaczyńskim, tak, tak, włącznie. A im więcej łatek się przyszpila Winnickiemu, tym bardziej rośnie jego wartość, bo ludziom się otwierają oczy kto i po co to robi.

Obrazek użytkownika Gniewko

23-11-2018 [15:32] - Gniewko | Link:

Panie @Zygmuncie Korus do Eurowyborów jest jeszcze pół roku. Tak że da się radę podciągnąć Ruch Narodowy powyżej progu wyborczego. Trzeba tylko chcieć. PiS wielu swoich wcześniejszych wyborców zawiódł i będą szukali alternatywy, lepiej ich zagospodarować niż stracić, a poza tym są jeszcze, ci co ostatnio na wybory nie chodzili. Nie ma co się przejmować malkontentami.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-11-2018 [16:24] - zbieracz śmieci | Link:

Jesli jesteś tak piękny jak starpolskie masz imię to już cię kocham bo rozumek którego ci brak jest zbyteczny-całuski ! 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-11-2018 [10:51] - zbieracz śmieci | Link:

Na dziś temat RN pozostawiam odpowiednim służbom jak i ci co nawołują do wojny domowej 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2018 [13:10] - Imć Waszeć | Link:

Na dzień dzisiejszy nie dacie Polakom rady, komuchy z PPR-PPS. Nie wykluczam jednak, że wkrótce odkryjecie wszystkie karty, żeby się połączyć ostatecznie z marksistowskim bratnim kołchozem, jako ostanie wielkie dzieło życia Kaczyńskich. :)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-11-2018 [16:29] - zbieracz śmieci | Link:

Czy nie byłoby lepiej gdyś zajął się wymianą barterową z Ukrainą chociaz Siemiatycze daleko od drogi....!?
Człowiek tom wielkie dzieło ale co widać po tobie fuszerka się zdarza !Papatki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2018 [17:06] - Imć Waszeć | Link:

Przekonaj mnie, że zakładanie w Polsce firmy ma jeszcze jakikolwiek sens, nie tylko żeby barterować kury na granaty z Ukrainą. Kiedy PIS zamierza ogłosić "gaszenie w Polsce światła"? Dziś właśnie Merkel postawiła swoje warunki - albo integracja do superpaństwa i oddanie niepodległości, albo wynocha z Unii. Co na to kaczyści? Nadal nas zamierzacie paraliżować gadką o Niezłomnych i straszyć służbami specjalnymi?

Już wiadomo do czego dążą Niemcy. Kuriozalne słowa Merkel o suwerenności krajów!: http://niezalezna.pl/246991-ju...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-11-2018 [17:40] - zbieracz śmieci | Link:

Nie podejmuję się zadań niemożliwych do zrealizowania bonie chcę wylądować w kukułczym gniazdku !

Obrazek użytkownika Dorota M

23-11-2018 [21:06] - Dorota M | Link:

Kto nawołuje do rebelii, teraz tuż przed wyborami, ma złe zamiary i tego powinniśmy się trzymać. Po przegranej PIS ludzie opcji patriotycznej zasilą więzienia, a nawołujący do rebelii, nie poniosą żadnej szkody, bo kto jest przeciwko PIS, jest swój, dla PO i PSL.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-11-2018 [21:06] - Zygmunt Korus | Link:

@ Imć Waszeć
A jeszcze nie tak dawno przestrzegałem, i dyskutowaliśmy, że w tym kierunku to pójdzie...
http://naszeblogi.pl/47683-won...
Przewidywalni są ci nasi dobroczyńcy, aż do Bula...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2018 [21:40] - Imć Waszeć | Link:

@Zygmunt Korus
Tak, ja też to przewidywałem w momencie rozpoczęcia dyskusji o Międzymorzu. Pisałem wtedy, że dopóki nic nam nie zagraża, to powinniśmy się trzymać w Unii pazurami, żeby mieć jakikolwiek wpływ na kraje bałtyckie i bałkańskie. Bowiem po wypchnięciu nas z Unii jakikolwiek realny wpływ znika, jako że musielibyśmy wtedy dyskutować z całą Unią. Ponieważ PIS nie podjął żadnych sensownych rozmów w tym temacie, więc i trzymanie się pazurami Unii straciło swój walor. To jest po prostu partia zaniechania i straty czasu. Nas nie stać już na zaniechania i tracenie czasu, bo robi się groźnie. Bardzo mądrze mówił pan Michalkiewicz, żeby - jak nie nadąża za zdarzeniami lub ma inne zajęcia bo choruje - pan Kaczyński wycofał się oficjalnie z czynnej polityki. Wtedy mielibyśmy sytuację zupełnie jasną. Obecnie straciliśmy już tyle czasu i jesteśmy pod taką presją, że bez mordobicia się nie obejdzie. To jest właśnie sukces polityki strusia. Właśnie tą drogą niemieckie służby doprowadzą do wojny domowej: albo 1) uda im się wypchnąć Polskę i za noże złapią totalsi, albo 2) zmuszą Polskę do utraty niepodległości i suwerenności i za siekiery złapią narodowcy. To jest typowa gra służb, która jest możliwa dzięki zachowawczej polityce stratega Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

24-11-2018 [06:22] - Kazimierz Jarząbek | Link:

W moim wieku wypada co nieco wiedzieć i zauważać:
Od 300 lat mamy dwóch potężnych agresywnych sąsiadów, którzy prowadzą z Polską wojny jawne bądź hybrydowe.
Od 300 lat niektórzy nasi rodacy nawoływali do anarchii i do osłabienia polskiego państwa, były to działania w interesie ościennych mocarstw. 

Aktualnie, PIS jest jedyną w Polsce partią, która troszczy się o dobro wspólne i tępi grzechy w swoich szeregach. Kto atakuje PIS i Naczelnika, służy za narzędzie obcym siłom.
Proszę Kolegów Blogerów o rozwagę i racjonalne działania. Serdecznie Wszystkich pozdrawiam :) Kazimierz Jarząbek

Strony