Paragrafem w Narodowca (vel chuligana, panią Poleszuk)

Skąd my to znamy? W czasach PRL-u na opozycjonistę znajdował się zawsze zarzut o chuligaństwo, a to już gwarantowało podwyższony wyrok i odium społeczne. Sprawa Barbary Poleszuk żywcem przypomina tamte czasy. Najpierw nękanie rodziny Poleszuków przez funkcjonariuszy i policyjne prowokacje oraz zastraszanie, żeby nie zajmowali się w Hajnówce Żołnierzami Wyklętymi, a potem sprokurowany wyrok, w dodatku z pułapką sądową, bo zastosowano pewien kruczek formalny (aresztowanie-kidnaping bez wezwania do stawiennictwa się w celu odbycia zasądzonej kary) i nie ma teraz jak dziewczynie, osadzonej w więzieniu na 4 miesiące, pomóc. Sprawa waniajet na kilometr przyzwoleniem władz siłowych na przeczołgiwanie narodowców. Brudziński i Ziobro niedługo sami się zaleją własnym śmierdzącym potem. Bo w obronie Basi Poleszuk, z tego co wiem, mają się rozpocząć strajki głodowe.

Poniżej dokumenty i linki do sprawy. Pani Ewa Szakalicka pisze: "list ten przekazuję do wiadomości wszystkim Klubom Gazety Polskiej w Polsce i na świecie."

Apel szczególnie do dziennikarzy, polityków i działaczy opozycji w PRL – sprawa Basi Poleszuk.

Witam Wszystkich Kolegów.

To, co niżej pisze – dzieje się tu i teraz czyli w Polsce w m. Hajnówka.
Dla zapoznania się z historią sprawy Barbary Poleszuk, podaję link:
http://orzeczenia.bielsk-podla...$N/150505100523506_VII_K_000014_2017_Uz_2017-08-21_001?fbclid=IwAR0hSrHrsa--eE7xIz806eRbaJ0T9F-9QOkscmrM-jp8-45zxLjjA4qX1eE

WAŻNE!
Wpis na FB Dawida Poleszuka, brata Basi Poleszuk.

Sprawa Basi Poleszuk
Basia ma 26 lat i nigdy nie miała zawiasów. Miała dokument o niekaralności, który był potrzebny w pracy. 
Kolejna rzecz to jej zatrzymanie.
Zaniedbanie prawnika i brak informacji o tym, że ma stawić się do więzienia. Nie było żadnych listów ani pokwitowań. Te wszystkie rzeczy doprowadziły, że Basia siedzi. Zatrzymanie miało miejsce 24.10.2018 (2 dni przed moim weselem). Basia była w Hajnówce tydzień. Nie ukrywała się, wielu policjantów ją widziało... czemu zatrzymanie odbyło się 2 dni przed weselem? Zatrzymał ją pojazd nieoznakowany, który specjalnie na nią czekał.
Tu jest kompletny wyrok z uzasadnieniem:
http://orzeczenia.bielsk-podla...…/1505051005235…
Wyrok to kpina ... policjanta, za którego Basia dostała wyrok, widziałem tego samego dnia na komendzie: nie miał obrażeń żadnych!

Teraz konkrety jak jej pomóc:
1. Została osadzona w Areszcie Warszawa Grochów. Piszmy do niej na adres aresztu Ul.Chłopickiego 71 A 04-275 Warszawa. Barbara Maria Poleszuk, córka Marka. WSPARCIE DLA NIEJ TAM TO PODSTAWA!

2. Dla Basi można wpłacać pieniążki na potrzebne rzeczy w więzieniu, które kupi w Kantynie.
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy Warszawa
Chłopickiego 71 A 04-275 Warszawa 05 1010 1010 0401 7813 9120 0000
Tytuł :Basia Maria Poleszuk, córka Marka

3. Kolejna rzecz to podpisanie petycji w sprawie jej uwolnienia:

https://podpisz.to/petycja/zad...

4. Udział w manifestacji 12 listopada. Pokazanie wsparcia dla Basi na miejscu. Więcej informacji wkrótce.
Tutaj najważniejsza rzecz... proszę o nagłośnienie sprawy, i nie tylko zatrzymania Basi, ale także zachowania policji w stosunku do ludzi w Hajnówce. Bo jak się u niektórych policjantów nie ukróci samowoli, to dojdzie tam do tragedii.
Prosiłbym też o nierobienie na sprawie Basi swoich własnych interesów oraz karier. Zjednoczmy się, działajmy, ale pamiętajmy, o co nam chodzi... najważniejsza jest Basia i jej wyjście.
W razie pytań zapraszam na priv.
Pozdrawiam.
Dawid Poleszuk 

http://orzeczenia.bielsk-podla...…/1505051005235…

Dodaję linki do kuriozalnego procesu w Hajnówce z 2014 roku za okrzyki "precz z komuną" itp. 

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?... 

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

ORZECZENIA.BIELSK-PODLASKI.SR.GOV.PL

Treść orzeczenia VII K 14/17 – Portal Orzeczeń Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim
 z dnia 19 lipca 2018...

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-11-2018 [00:44] - Imć Waszeć | Link:

Polecam tekst "Koniec epoki udawania": http://niezalezna.pl/243950-ko...
Wyjątkowo bez szarpania za nogawki dyżurnych ruskich trolli :)

PS: Hajnówka, a zwłaszcza Bielsk Podlaski to taka mała Rosja sowiecka. PIS tam nic nie zrobi swoim miękkim ekumenizmem.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-11-2018 [01:01] - Zygmunt Korus | Link:

Pod tekstem Targalskiego komentarze wyłączone. Zresztą wkrótce on sam doczeka się tego samego. A my po nim. Bo władza nie lubi czytać o sobie PRAWDY. Jest jednak pocieszenie: im gorzej, tym lepiej. To jedyna reguła społeczno-polityczna, która się sprawdza zawsze. Szkoda tylko, że na rewolucje się długo czeka i są takie kosztowne (w sensie krwawe). Czyli co? Ano wegetacja.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-11-2018 [01:58] - Imć Waszeć | Link:

Pod wszystkimi tekstami są wyłączone z powodu wyborów.
Polecam stronę EFF: https://www.eff.org/

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-11-2018 [09:06] - Zygmunt Korus | Link:

No tak, tak... To obok komunikatu powinno być wskazane, że wolno cytować odpowiedni wers z Psalmu 33.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-11-2018 [01:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Okrzyki "" precz z komuną " nie mają nic wspólnego z wyrokiem na Panią Poleszczuk, a 4 miechy za czynną napaść na policjanta w czasie wykonywania obowiązków służbowych to łagodny wyrok.
BTW
Ostatnimi laty  dość łatwo zostać  ogłoszonym patriotą podobnie zresztą jak obrońcą demokracji. 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-11-2018 [10:35] - Zygmunt Korus | Link:

Nie pitol o sprawiedliwym wyroku... Brauna też ciągali latami po sądach rzekomo za "czynną" napaść na policjanta. Tzw. chuligańskie paragrafy mają długą historię, a fortele prawne "władzuni" nie krótszą. Zapudłować dziewczynę na 4 miesiące do pierdla za to, że w szarpaninie zadrapała nękającego ją od miesięcy policjanta-prowokatora (bo działaczka narodowa przypomina w "zsowieciałym" bagnie Żołnierzy Wyklętych) - tak, to jest ta Twoja sprawiedliwa Polska. Super! Gratuluję oglądu rzeczywistości.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-11-2018 [09:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie za podrapanie tylko za próbę odbicia z rąk policjantów, atakującego ich chuligana.

Wystarczy założyć koszulkę z wzniosłym napisem, pokrzyczeć modne hasła i to wystarczy by zakwalifikować krzyczącego do grupy  niepodlegających prawu.
Ten sam mechanizm, któremu Pan uległ w tej sprawie, stosowany jest przez KOD.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-11-2018 [00:54] - Zygmunt Korus | Link:

Prowokacje "policji", szarpaniny, rzekome zadrapania, to dla mnie bułka z masłem. Za Komuny i na Śląsku, za POsrańców, gdy V Kolumna/RAŚ miały wsparcie miejscowej "władzuni" z przekazem na mundurowych. Więc nie bulgaj mi tu o "prawie" i o "napaściach" na PORZĄDEK, ale przyjrzyj się prowokacjom funkcjonariuszy i ich celom. Jeśli kogoś nękasz, nachodzisz w domu, robisz rewizje, atakujesz bez przyczyny, a jest to kobieta, to się zwyczajnie w emocjach, wobec takiego draństwa broni.  Od tego ma pazury. Za takie czyny się nie pudłuje dziewczyn na bezwzględną karę odsiadki. To zemsta na Narodowcach (zdolna rysowniczka, Basia Poleszuk, daje ilustracje dla tej prawdziwie polskiej formacji) i zarazem głupota/prowokacja wobec Dobrej Zmiany. Taka krzywda się rozlewa falą po kraju, huczy w Internecie, będą głodówki (znana opozycjonistka Anna Kołakowska z Elżbietą Poleszuk, matką skazanej, zapowiadają swoją od 5.11) i coraz więcej ludzi, tak jak ja, będzie pytać o rolę Brudzińskiego i Ziobro w kierowaniu ich rosortami. Zresztą nie po raz pierwszy. Dla postkomuchów i genderowców tolerancja, obchodzenie się jak z jajkiem, a tam, gdzie przejaw narodowego (nie zadekretowanego odgórnie) patriotyzmu, pała i paka! I tyle w temacie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-11-2018 [15:10] - maks jamnicki | Link:

...."czynna napaść policjanta w czasie wykonywania obowiązków służbowych"..... Jaki "służbisty" i "porządny" :) . A  wz tam był ? Może czasami zamiast komentować , pozostać przy misce i kartoflach?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-11-2018 [20:15] - Zygmunt Korus | Link:

@ maks jamnicki
WZ to dyżurny troll na tym forum. Zadaniowany: ma "oślepiać" spostrzegawczych i judzić...
Piotr Lisiewicz też już nie wytrzymał:
http://niezalezna.pl/244131-os...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-11-2018 [11:34] - jazgdyni | Link:

Witaj

Złożyło się właśnie, że niedawno czytałem sporo o tej Hajnówce. Tam toczy się normalna wojna polsko - białoruska. Bardzo dziwne układy, bardzo dziwne sitwy i dziwne zdarzenia. Autentycznie trudno posiąść wiarygodne informacje.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-11-2018 [13:57] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest wojna polsko-białoruska. Nie zna Pan po prostu terenu. Jest to wojna kacapsko-polska, w której wierzący Białorusini są przekabacani na stronę niewierzących kacapów obietnicami jakichś rajów w Moskwie i okolicach. W Hajnówce jest np. taka znana knajpka, w której właściciel powiesił sobie czerwoną gwiazdę, czapkę gwardzisty i szereg podobnych akcesoriów. Jest to nieopodal osiedla, które pieszczotliwie nazwać wypada "zatoką czerwonych świń". Potem już idzie z górki, albo raczej do góry, bo gwardyjskie rodziny najczęściej obsadzają urzędy, sądy i komisariaty. Dzieje się to często tak samo, jak na innych terytoriach RP, czyli poprzez mimikrę którego z członków klanu np. na peowca, zeteselowca, kiedyś samoobronistę lub pisiora, a nawet księdza. A najlepiej, żeby klan był wszędzie, bo nie wiadomo jeszcze co to będzie. Ten teatrzyk trwa, bo to nie ideologia jest spoiwem tych grup, ale stan posiadania i władza. Hajnówka to też diaspora napływowych Ukraińców, którzy żrą się od lat z "tutejszymi" o pieniądze na kulturę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-11-2018 [14:32] - jazgdyni | Link:

Faktycznie kompletnie nie znam terenu. Jednakże zgadzam się, że termin polsko - kacapska jest bardziej właściwy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-11-2018 [15:17] - zbieracz śmieci | Link:

Po wojnie zajęto się tylko morami rezunów pomijając kompletnie czeń białoruską zakażoną bolszewią już podczas końca I-szej Wojny Światowej,gdy front niemiecko kacapski trwał w uspieniu co było na rękę żydowsko -bolszewickim agitator judzić czerń do napadów na dwory polskie co opisała w swojej książcePani Zofia Kossak _Szczuk pt"Pożoga"[przed wojną dwa wydania a po wojnie nic].
Wiadomo ,że czerń pomagała obu okupantom a to zapisując się do pomocniczych sił policyjnych [niemieckich} jak i agenturalnie na rzecz kacapów a po 44 roku czynnie w organach bezpieczeństwa.
Dla potomków morderców wspominki o NZS,WiN czy AK to płachta na byka bo za tym ida pytania jak to naprawdę było i jak to naprawdę było z "Ponurym"...!?
Udowodniono ,że po Wrześniu na terenie Ukrainy urządzano polowania na naszych żołnierzy którzy przez ich tereny chcieli powrócić domiejsc zamieszkania a szczególnie na Wileńszczyznę -wiadomo ,że mordowali ich ukraińcy ale tez i czerń białoruska natomiast nie jest tylko znana skala ani miejsca pochówku.Obie nacje mordowały przy pomocy tych samych narzedzi [siekiera czy widły]i ograbiano ofiary ze wszystkiego łącznie z bielizna bo znajdowali partyzanci części mundów jak i wojskowej bielizny w ich rękach.Czerń łączy z "litewskimi szaulisami i rezunami jedna cecha ,gdy dostana po dupie to potrafią przycupnąć czekając sposobnej chwili a IPN w Białymstoku im w tym pomagawystawiają świadectwa"moralności...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-11-2018 [15:48] - Imć Waszeć | Link:

Po "naszej" stronie w zasadzie nie było problemów, gdyż Polaków dość wcześnie obrano z majątków, zapakowano w wagony i wywieziono na Sybir lub do Kazachstanu. Np. moją rodzinę ze strony ojca. Po stronie "białoruskiej" czyli np. na grodzieńszczyźnie czerwone i żydowskie bojówki mordowały nawet za skojarzenie z powieścią Orzeszkowej. Dziadek ze strony matki po klęsce wrześniowej urwał się z transportu kolejowego gdzieś na wschód i wracał przez Ukrainę do domu. Wie co widział, a nie było to miłe nawet lata całe przed Wołyniem. A Białystok to nadal czerwone miasto i nie zmieni tego nic prócz wulkanu lub rewolucji.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-11-2018 [16:44] - zbieracz śmieci | Link:

Naszej strony podczas końca I-szej Wojny jeszcze nie było a napady na dwory były na terench w administracji niemieckiego wojska i napady im wisiały -falę zatrzymała samoobrona sąsiedzka .

Obrazek użytkownika Art

04-11-2018 [17:39] - Art | Link:

"Pożogę" Zofii Kossak wydał PAX w 2015 roku.Jakikolwiek ten PAX jest i czymkolwiek się kierowali,ale książkę kupiłem w tym roku.Właściwie wszystkie książki p. Kossak są obecne na polskim rynku.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-11-2018 [18:15] - zbieracz śmieci | Link:

Dzięki ,potrzebowałem na prezent bo to historia i dotyczy wielu rodzin tam opisanych a drugiego wydania z 1924 roku nie chcę sie pozbyć.
PS.Wielkie serce miała Autorka niosąc pomoc tym z którego lemienia wywodzili sie boszewiccy agitatorzy nawołujący i kierujący pogromami co jej rodzinę dotknęło osobiście i zapewne nie wiedziała ,że niejaki bydłoszewski nie boi się niemców a Polaków....!?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

04-11-2018 [21:23] - Ryszard Surmacz | Link:

Co to za niedorzeczny pomysł, aby swój adres podawać na cały świat? Niby można go zablokować, ale nie tędy droga. Chodzi o poparcie, czy o adres? Brakuje jeszcze PESEL-u.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-11-2018 [21:31] - Imć Waszeć | Link:

To jest chyba adres banku, lecz z treści wynika, że więzienie jest w tym właśnie banku.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

04-11-2018 [22:15] - Ryszard Surmacz | Link:

Ciekawe, ciekawe, coraz ciekawsze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-11-2018 [22:27] - Imć Waszeć | Link:

No właśnie ciekawe, bo taki przelew nie pójdzie. Sprawdziłem konto "05 1010 1010 0401 7813 9120 0000" i jest to "NBP O/Okr. w Warszawie, pl.Powstańców Warszawy 4 00-950". A Chłopickiego to jest jakieś zadupie przy torach na Grochowie i jest tam areszt.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

04-11-2018 [23:27] - Ryszard Surmacz | Link:

Może nie powinienem, ale Panie Zygmuncie, co Pan na to?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-11-2018 [00:18] - Zygmunt Korus | Link:

O sprawie Barbary Poleszuk słyszałem wcześniej, potem po prostu przekleiłem mejla od zaufanej informatorki z tamtego terenu, która zna mnie jako dziennikarza często zajmującego się interwencjami poprzez apelowanie do opinii publicznej. Sporo można się dowiedzieć o kuchni tej sprawy pod linkiem (a za co są Poleszukowie prześladowani przez miejscową policję, to jest w  23'40'' ) :
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-11-2018 [14:56] - maks jamnicki | Link:

Dziękuję za wyczerpującą informację. Nie wolno pozostać obojętnym.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-11-2018 [15:46] - maks jamnicki | Link:

Podpisane, ale też ilość niecałe 1900 podpisów nie powala z nóg. No chociaż te 10 tysięcy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-11-2018 [09:58] - Zygmunt Korus | Link:

@ Ryszard Surmacz/Imć Waszeć
Też na to zwróciłem uwagę, gdy wypełniałem rubryki petycji. Być może ta platforma, co świadczy usługi dla tych, co potrzebują ogłaszać swoje apele etc, została stworzona po to, żeby zbierać informacje o ludziach, którzy w poszczególnych sprawach się podpisują? (Służby jakieś tym zawiadują?) Brat uwięzionej został przez kogoś skierowany, żeby z tego pośrednictwa skorzystał? Zapewne nieświadomie. Co do adresu banku takiego samego jak areszt, to zaszło pewnie nieporozumienie w redakcji samej informacji, bo chodzi tutaj raczej o podawanie adresu odbiorcy gotówki przy przekazywaniu pomocy pieniężnej, a miejscem pobytu beneficjentki jest właśnie więzienie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-11-2018 [15:50] - Imć Waszeć | Link:

Z tego "przelewu" wynika po prostu, że odbiorcą ma być instytucja państwowa, czyli areszt, zaś konto zapewne należy do osoby prywatnej. Mogę się mylić co do przynależności konta i jest to rzeczywiście areszt, ale wtedy to są pieniądze po prostu wyrzucone w błoto. U góry należy wpisać dane właściciela konta, a nie miejsce jego tymczasowego przebywania. Pani w okienku przyjmująca przelew sprawdza numer konta z tymi danymi i czasem informuje nas, że dane się nie zgadzają. No bo co by to było, gdyby ktoś wydrukował sobie blankiety przelewów z "Fundacja budowy pomnika JP II"  podał własne prywatne konto, a za wszystko zagrabione kupił beczkę piwa w Żywcu. Oczywiście "nasze" władze nie widzą w tym nic zdrożnego, na co wskazuje chocby liczba krążących po kraju nigeryjskich przekrętów w e-mailach.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

05-11-2018 [09:12] - Goral Supreme | Link:

Hmmm...Znalezione w sieci :
.."Nie na darmo wystraszyli Morawieckiego nagraniami od Sowy. Ujawniono tylko część, a to widać wystarczyło, by ciapatewicz błyskawicznie po każdym wystąpieniu lewaków unijnych w sprawie polski karnie meldował gotowość do realizacji ich żądań. Dobra zmiana skończyła się wtedy, kiedy Kaczyński zgodził się wyrzucić z rządu Szydło i Macierewicza. Duda przestał udawać zaraz po telefonie Merkel, kiedy z zaciśniętymi ze złości ustami wydukał, że wetuje ustawy za radą Romaszewskiej. Zostaliśmy zdradzeni już dawno. Słaby wynik wyborczy PIS w miastach to zapowiedź klęski w następnych wyborach. Poparcie będzie spadać, a oszukani wyborcy zostaną w domach. Reszty dokonają cuda nad urnami i leśne dziadki z PKW. Już teraz widać, że umiejętne liczenie głosów daje gwarantowany i oczekiwany przez totalniaków wynik. Zwłoka w podawaniu oficjalnych wyników wyborów przez PKW jest bardzo zastanawiająca i świadczy o tym, że ordynacja wyborcza jest do bani i sprzyja fałszowaniu wyborów. Leniwi politycy PIS sami na siebie ukręcili bat. Teraz będą zbierać żniwo swoich zaniedbań, strachu przed unią i oddanie władzy ludziom z unii wolności."...