Definicja antysemity

Antysemitą jest ten, kogo wskaże ktokolwiek. Dawniej przynajmniej robił to Semita. Teraz już niekoniecznie.

"Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła – polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu" – oświadczył izraelski minister edukacji Naftali Bennett.

"Nazywanie Polski, Polaków jako tych, którzy uczestniczyli w Holokauście – uważam, że to jest niepotrzebne, przedwczesne" – powiedział polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. "Powinniśmy dążyć do pewnego porozumienia. Najpierw rozmawiać, a później dążyć do wypracowania stanowiska w tej sprawie" – dodał minister.

Komentarz z sieci (najłagodniejszy):
"Ja chyba śnię. To jest jawny skandal dyplomatyczny. Obawiam się, że rząd PiS przerżnie nadchodzące wybory. Wyobrażacie sobie, żeby w jakimś poważnym państwie tak komentowano sprawę?"

Skorzystajmy z mojej definicji, która działa jak ostroga. Skoro to może nastąpić z każdej strony, uprzedźmy możliwe scenariusze.
Moim zdaniem pan Czaputowicz antysemitą jest. Może takie wskazanie palcem zmobilizuje go do walki o swoją godność i przy okazji o honor kraju, który reprezentuje.

Następny "pacjent" do wytknięcia: prezydent Andrzej Duda. Także antysemita! Może dzięki takiemu nazwaniu dostanie wreszcie przyśpieszenia i złoży podpis pod antydefamacyjną ustawą, a nie – zwlekając – będzie jątrzył (podpuszczał judzicieli; od słowa jude), dając hucpie i hasbarze nadzieję, że może coś ugrają...
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

05-02-2018 [21:43] - Ryszard Surmacz | Link:

Ładnie Pan to zrobił, ale jest to no... powiedzmy - spychoterapia. Gdyby Pan skorzystał ze swojego wyczucia artystycznego, które jest tu bardzo pomocne, efekt byłby lepszy. Warto sięgnąć do kilku słowników i zobaczymy, co z tergo wyjdzie. W każdym bądź razie projekt definicji nie powinien wyjść od prawników i raczej nie od polityków, lecz bardziej od obywateli. Proszę pozdrowić ode mnie Chorzów i Katowice.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [09:30] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Ryszardzie, to tylko taki ponury żart... Ja wiem, że Pan zna temat od strony tragicznej - ludzi posądzonych o antysemityzm, których skazano. Za pomówienia, bo definicja jest nieostra albo żadna. Sądy korzystają z ekspertyz "na zamówienie". Wiem to wszystko od Pana w końcu. Proszę to opisać, podać przykłady, być może nawet stanąć w obronie Piotra Rybaka osadzonego we Wrocławiu. Ja spaliłem (wraz z kolegami oczywiście) kukłę milicjanta w marcu 1968 roku w Krakowie (zawieszoną na tyczce z okna Radia "Brzęczek") nad ulicą Reymonta 17, a on ponoć manekina mającego symbolizować drania Sorosa. Mnie to uszło na sucho, wsadzili mnie za przywództwo w międzyuczelnianym strajku. A Rybak siedzi... tak naprawdę za co? - Jako ukazany światu Polak-antysemita po "pokazówce". Niedawno w telewizyjnym Studio Polska odważył się ktoś podnieść tę sprawę, to go zbesztano. Antysemicki knebel działa, że hej!. Kwestia żydowska w Polsce narastała, Rybak, człowiek dość spontaniczny i emocjonalny (zetknąłem się kiedyś z nim podczas pikiety antyrasiowej), prawdopodobnie wyczuwał tę nieznośną, sterowaną odgórnie filosemicką kompresję, i wypalił. Teraz można przypuszczać, że jego wrażliwość dobrze rejestrowała zakłamanego ducha czasu (np. obrady Knesetu na Wawelu) - dziś, gdy to pierdyknęło, widać aż za dobrze jakie trujące jady płyną z Tel Avivu, zresztą świadomie podsycane, by smrodliwe pierdy płonęły i nie wygasały.
A czy ktoś pamięta św. p. Kazimierza Świtonia - jak zrobiono z niego antysemitę, gdy stanął w obronie krzyży na oświęcimskim żwirowisku? Byłem na jego pogrzebie - skandalicznym - to była steatralizowana zmowa milczenia nad losem bohatera. Jedynie Antonii Macierewicz, który przybył na ten pochówek, zapowiedział nad otwartą mogiłą, że przyjdą takie czasy, że możni będą musieli tutaj wrócić i oddać prawdziwy, należny hołd człowiekowi, o którego dopiero kiedyś naprawdę upomni się historia. Przypominam więc obu tych wielkich Polaków (KŚ i AM) - w tym momencie bolesnym, jaki dzisiaj przeżywamy.
A sprawa przepędzonych sióstr zakonnych z Oświęcimia? Wyczyścić naszą martyrologię z tego miejsca do zera. Przepędzić stamtąd katolicyzm, dzięki któremu tylu żydów swoje istnienie zawdzięcza. Ta bezczelna perfidia chazarów mnie obezwładnia.
Albo sprawa "edukatorów", żydowskich liderów oprowadzających po polskich zabytkach. To jest nie do pomyślenia, żeby obcy przewodnicy bezkarnie prowadzali wycieczki w innych krajach. Tamtejsze prawo na to nie zezwala - a u nas ci judziciele się szarogęszą robiąc wodę z mózgu swojej młodzieży. Potem mamy takie skutki, że każdy młody żyd z błyskiem nienawiści w oku plecie androny o szowinizmie Polaków. Ta ustawa to dopiero początek regulacji, które winniśmy przeprowadzić - i to właśnie z myślą o ukróceniu żydowskiego panoszenia się nad Wisłą. 

Obrazek użytkownika OLI

06-02-2018 [02:07] - OLI | Link:

Czytam na NB  dyskusje wywołane tzw. kryzysem dyplomatycznym, i mam wrażenie, że podźwignęły one NB na dawno nie widziany poziom.
Oprócz polityki, geopolityki i wszystkiego, co się z tematem wiązać może daje się odczuć głębokie pragnienie oczyszczenia tego - lata całe hodowanego - wrzodu stosunków polsko- żydowskich sprowadzonych do fałszu i nadskakiwania, i autentyczną potrzebę powiedzenia choć raz, że więcej tego kabotyństwa znieść się już nie da.
Coś jak festiwal Solidarności w latach 1980-81.
Pan, w powyższym swoim komentarzu, wskazał istotny aspekt żydowskiego problemu idącego za nimi, gdziekolwiek się pojawią. Tym aspektem jest ich walka z Bogiem.
https://twitter.com/xmslyz/sta...
Żydzi są "narodem teologicznym", plemieniem, które Bóg spośród wszystkich innych narodów - stworzył DLA SIEBIE. I to Boże dziecko, najbardziej ukochane, odrzuciło swojego Boga. Upraszczając - poszło o to, że Bóg mieszkając w swojej wieczności większość obietnic danych Żydom zaplanował wypełnić dopiero w swoim królestwie, a Żydzi będąc materialistami chcieli tu i teraz. W dodatku - jak najbardziej rozpieszczony bachor w rodzinie - uważali, że ich przyrodniemu rodzeństwu, czyli innym plemionom, nic się nie należy.
To może brzmi niepoważnie, ale jest sprawą śmiertelnie poważną, wchodzimy bowiem w działanie praw duchowych, które działają bardziej konsekwentnie, niż prawa ustanawiane przez ludzi. Kto się zbuntował przeciwko Bogu, musi walczyć. I z Bogiem, i z tymi, co stoją przy Bogu. Tertium non datur.
Wczoraj wieczorem w klubie Ronina przeglądu tygodnia dokonał Józef Orzeł - przyznający się do żydowskiego pochodzenia oraz do religii katolickiej. Jak wiele osób o żydowskich korzeniach - pan Józef Orzeł wyczuwa duchową aurę w rzeczach, które z pobieżnego oglądu duchowymi  nie są. Powiedział: "Żydzi byli narodem wybranym  (do Jezusa, bo teraz już niby nie są) i ofiarą równocześnie - to tak jak Chrystus: był wybrany i sam się zdecydował na ofiarę. ŻYDZI WŁAŚNIE PRZESTALI BYĆ OFIARĄ, PONIEWAŻ ZA SWOJĄ OFIARĘ ZAŻĄDALI OKUPU. I TO JEST ZMIANA NIESŁYCHANA." ( od 3-ciej minuty https://www.youtube.com/watch?...)
Zapewne jest to trochę pokrętne myślenie, ale ono jest właściwe wielu ludziom o żydowskich korzeniach, oni często są otwarci na takie właśnie postrzeganie znaków. Ja bym się z tego jednak nie śmiała, wszak sam Bóg uczył ich, jak należy wierzyć.
Od strony praw duchowych rządzących uprzykrzonym izraelskim plemieniem najpełniejszy wykład znalazłam tutaj ( i gdzie mogę, tam go reklamuję):
Tajemnica Izraela na tle historii  http://www.piusx.org.pl/zawsze...
Nie byłoby pozbawione sensu poczytać także blogera wawela, piszącego na Niepoprawnych i na Neon24.pl, np to:
https://niepoprawni.pl/blog/wa...
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-02-2018 [07:19] - zbieracz śmieci | Link:

Mają zapisane ,ze goj ma pracować dla nich a jego śmierć jest mniej warta niż wołu co padnie w jarzmie z przepracowania bo można jego skórę sprzedać.Goje to reszta ludzkości  i skoro tak to mamy czystej wody nazizm,rasę panów i pod ludzi ,gorszych od bydła .
Niemiecki nazizm nawet im nie dawał prawa do bycia pod ludzmi bo to było zarezerwowane dla nas też nieczystych rasowo ale przydatnych jako siła robocza a Żydzi mieli być co do jednego poddani ostatecznemu rozwiązaniu.Komunizm nie bazował na nienawiści rasowej ale klasowej i niektóre klasy też miały zniknąć z powierzchni  a także narody.
Marks pobożny żyd nie napisał nigdy o tym wprost tworząc nową religie jaką jest komunizm ale już engels dał dokładne wytyczne kogo i dlaczego należy unicestwić i nie bynajmniej  klasy czy jednostki ale dwa narody.
Hitler znał dzieła marksa a już szczególnie engelsa i co tamten proponował wprowadził w życie tylko ,że rasą panów zostali niemcy  a dla braci pomysłodawców to już wiemy..
Marks był też rasistą bo nawet swojego zięcia porównywał do małpy tylko dlatego ,że ten miał 1/20 dolewkę krwi egipskiej !
Engelsa usunięto raz na zawsze ze sztandarów komuchów dopiero po śmierci stalina bo nie pasował do nowej doktryny o równości i miłości do wszystkich ale kochających komunizm.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [08:58] - Zygmunt Korus | Link:

Trafiła Pani klarownie w punkt. Dziękuję, także za odnośnik do "Tajemnicy" - nie znałem tego. Wawela czytam, w ogóle na Niepoprawnych dyskusja jest bogatsza, bardziej otwarta, wieloaspektowa. Chociaż u nas także zaczęło się dziać. Ja to rozumiem - "Gazetę Polską" formatował św.p. Jacek Kwieciński, dla którego przyjaźń z Izraelem była na wieki zadekretowana. Nie zgadzałem się wówczas z tym. Gwoli sprawiedliwości miał On pod innym względem intuicję i później - jak się okazało - profetyczną rację: że bezpieczeństwo dane przez Nato i Unię jest kruche.
Serdeczności!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-02-2018 [09:26] - Imć Waszeć | Link:

@OLI. Proszę nie powtarzać różnych głupot za rabinatem w sensie "Bóg... stworzył DLA SIEBIE". On ich nie stworzył, a co najwyżej wytresował, chociaż proszę to mówić szeptem, bo skutki pokazują wyjątkowe nieudacznictwo i brak pomyślunku. Proszę przeczytać uważnie fragment ST z Księgi Rodzaju, w którym opowiadana jest historia Jakuba i Ezawa, synów Izaaka i Racheli "Dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności; jeden będzie silniejszy od drugiego, starszy będzie sługą młodszego". Tak właśnie wyglądało w praktyce to "stworzenie". "Odtąd nie będziesz nazywał się Jakub, ale Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś”, a tak naprawdę to nie wiadomo z kim walczył, z jakąś zjawą, bo to nie jest wcale wyjaśnione, choć mówią, że Anioł. Skoro tak, to ten Anioł jest jak wróbel w nocnym barze, który zwierza się powiedzmy szpakowi i mówi "a ja jestem orzeł tylko długo chorowałem". Reszta to nadbudowa ideologiczna.

A co do Piusx-a, to niech zacznie studiować logikę, bo powiedzenie, że może na planecie Ziemia istnieć ród nie wywodzący się od praoceanicznych jednokomórkowców, to jakaś rabiniczna aberracja myślenia. Wszystkie ludzkie rody są w tym samym wieku, czyli mają tę samą liczbę tysięcy lat. Chyba, że myślimy o rodzie w sensie średniowiecznym, no ale to jak sama nazwa wskazuje dopiero w Średniowieczu i w kulturze chrześcijańskiej, gdzie przyjęto pochodzenie władzy królewskiej od (tego) Boga. Można oczywiście snuć domysły o infamiach, mezaliansach itp. ale to niczego nie zmienia w sensie genetycznym. W każdym razie jeśli Człowiek pochodzi od małpy, to każdy człowiek na Ziemi pochodzi od małpy i nie ma wyjątków. Jak dotąd nie stwierdzono wśród kręgowców samorództwa.

Obrazek użytkownika OLI

06-02-2018 [12:24] - OLI | Link:

@Imć Waszeć, pisze mi Pan: "Proszę nie powtarzać różnych głupot za rabinatem w sensie "Bóg... stworzył DLA SIEBIE".
Miałabym powód do wstydu, że snuję teorie teozoficzne, historiozoficzne,  czy jakie by tam nie były - nie posiadając stosownej wiedzy i warsztatu - gdybym to sama wymyśliła.
Tezę, którą Pan wyłuskał z mojego komentarza - wzięłam wprost od zakwestionowanego przez Pana autorytetu "Piusx-a". Nie zgadzam się na pogardliwe machnięcie ręki na to, co piusowcy mówią w zakresie teologii i doktryny katolickiej.
Oni są jak Globalny Bank Nasion na norweskim Spitsbergenie w czasach, gdy papież tropi i niszczy wszelkie ogniska katolickiego ruchu oporu.
Papiestwo w przeszłości paliło księgi heretyckie https://steemit-production-ima...,
dziś prześladowane są nauki zgodne z doktryną katolicką. W tej sytuacji bractwo PX  jawi się jako strażnik ukrytego skarbu, który w stosownej chwili zostanie na powrót wydobyty.
Pana zdyscyplinowany, ścisły i naukowy umysł działa jak dobry komputer, co wcale nie oznacza, że do końca dobrze. Brakuje Panu albowiem gniazdka umożliwiającego podłączenie nośnika z informacją duchową, którą Pan kwestionuje, bo nigdy jej nie zbadał swoimi narzędziami.
Niech się Pan nie poddaje, czasem, choć nie zawsze, również matematykom, logikom czy fizykom -  z ostatniego równania, na samym końcu łańcuszka rozumowań, wychodzi BÓG i to, co jest NIEPOJĘTE.
Przykład z Rachelą nietrafiony, używają go również piusowcy w zalinkowanym wykładzie, do zobrazowania całkowicie odmiennej tezy.
Pański wykład zahaczający o ewolucjonizm nie jest naukowy. W ciągu mojego życia (a trochę już żyję) naukowcy podawali długość historii życia na ziemi w wielkościach rzędu:
a'. dziesiątki tysięcy lat
b'. setki tysięcy lat
c'. miliony lat
d'. miliardy lat
i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Cokolwiek by zresztą na temat nie rzekli, nie można im zarzucić, że się mylą, bo nie ma dowodów za i nie ma dowodów przeciw.
Zwykłym ludziom się nie dziwię, że twierdzą coś bez dowodu, ale naukowcom już tak.
Teoria darwinowska to jest tylko teoria, podawana w wersji przeznaczonej do wierzenia.
Więc jeśli mi każą wierzyć w cokolwiek, to chyba wolno mi również wierzyć w to, co chcę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-02-2018 [16:33] - Imć Waszeć | Link:

Pani OLI, długość istnienia życia na Ziemi nie ma tu aż takiego znaczenia. Znaczenie ma za to przedziwna zbieżność dostrzeżona w świecie fizyki, która wprost mówi, że życie jest w tym Wszechświecie koniecznością. Nikt go nie musi stwarzać, bo ono jest zapisane w materii i jej własnościach tak fizycznych jak i chemicznych jako program do natychmiastowej realizacji. Duch natomiast jest tym "przypadkiem", który taką okoliczność stworzył u zarania i nie musi już nic szpachlować pomiędzy okresami istnienia takiej lub innej formy życia. W tym miejscu musiałbym dużo powiedzieć, żeby to choć trochę objaśnić. Podam tylko mały przykład. Proszę sobie na przykład wyobrazić, że wszystkie dziwaczne, odmienne właściwości i zachowania atomów różnych pierwiastków wydają się mieć źródła w dziwnej strukturze, która maluje się gdy konfrontujemy stosunek liczby protonów do neutronów z przestrzenną geometrią, czyli takim ich ułożeniem w formie kulistej, żeby protony mogły być dostatecznie blisko brzegu, aby wpływać na elektrony. Jednocześnie z tego wynika, że absolutna stabilność w świecie jąder atomowych nie istnieje, zaś rozpady alfa to wynik geometrii. Właśnie przeczytałem pracę na ten temat. Owa dziwna struktura to przejaw działania liczb Fibonacciego, a mówiąc obrazowo wygląda jak kwiat słonecznika. Tak jest, te zawijasy na kwiecie słonecznika wydają się tłumaczyć zachowania atomów. Z tego wynika, że jeszcze wielu rzeczy w świecie nie dostrzegamy lub nie rozumiemy, co otwiera bramy dla pseudoreligijnej ciemnoty. Prawdziwa Boska Księga to nauka.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-02-2018 [00:31] - Zygmunt Korus | Link:

Leonardo z Pizy (Fibonacci) wywiódł ciąg liczb z natury (przyrosty drzewa od kiełka) i uchodzi za katolickiego naukowca. Stąd można sądzić, że Bóg ma tu więcej do powiedzenia, aniżeli matematycy (odkrywcy są chyba jednak "wtórni", bo zdaje się są skazani na wnioski wywodzone z podpatrywania świata). Dlatego słowa "Prawdziwa Boska Księga to nauka" mają ograniczony zakres semantyczny. Einstein powiadał, że możemy badawczo zgłębiać wszystko, pamiętając przy tym, że mamy na to przyzwolenie Boga.
Zatem rozum oraz intuicja są dane przez Stwórcę człowiekowi w parze. Nauka i religia nie powinny - przy pożądanej harmonii społecznej - ze sobą kolidować. Czy Polacy - choćby przez skórę - czują potrzebę zbudowania właśnie takiego ustroju nad Wisłą?
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-02-2018 [15:19] - Imć Waszeć | Link:

@Panie Zygmuncie, uważam, że nie mamy już wyjścia i musimy to robić w ten lub podobny sposób, gdyż w przeciwnym razie na "boskim porządku świata" położy łapy wojujący islam lub wojujący judaizm. Proszę zobaczyć w tym filmie jak zaczynają już subtelnie sączyć Koran do nauki zachodniej: https://www.youtube.com/watch?...
Na to są przygotowane gigantyczne pieniądze, tak samo jak na meczety w Europie. Dlatego właśnie mówię tu stale, że teorie spiskowe są dziś bronią imperiów.

A co Pan sądzi o tym podstępie spiskowym? - https://www.youtube.com/watch?...
Dzieje się na świecie!

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2018 [05:29] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Zygmuncie!

Cała ta światowa debata o rasizmie wkurza mnie niepomiernie. Świat zjeździłem, różnych ludzi poznałem i wyrobiłem sobie swoje, niewyedukowane opinie. Także o semitach.
I kryć się nie mam zamiaru.
Czy jestem rasistą, jeżeli uważam, że murzyni są leniwi, choć mają wiele talentów? Tak i to dwukrotnie: raz, bo nie wolno mówić murzyn, dwa bo przypisuję im negatywną cechę. A oni są przecież cacy.
Czy jestem antysemitą jeżeli nie lubię żydów, choć mają wiele talentów? Tak i to dwukrotnie: raz, bo wyznawcy judaizmu mają zagwarantowane, że ich pisze się z dużej litery, a już katolika można z małej. Dwa, bo żydów obowiązkowo trzeba lubić i nie wolno nic złego o nich powiedzieć.
Ostrzegam od lat przed islamem - jestem rasistą.
Lubię i podziwiam azjatów - jestem rasistą, bo wyróżniam żółtą rasę.
Nie cierpię Niemców! To problem. Rasizm? Anty-cośtam? Czy trzeźwa ocena?

Serdeczności

Obrazek użytkownika Czesław2

06-02-2018 [08:11] - Czesław2 | Link:

Witam
Świat tak skonstruowali "prawnicy", że paragraf profilaktycznie jest na każdego. Od dobrej woli Żyda zależy, czy go użyje.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [09:16] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Januszu, dokładnie tak. Ja ironizuję, Pan też, bo co z tym idiotyzmem polit-poprawności (jakiej zresztą? reżimu przecież) zrobić? Ale Pan Surmacz ma rację, że wielu ludziom zrobiono procesowe krzywdy z racji antysemitywnej atmosfery i nagonki.
Mam zamiar, mimo że to nie moja bajka ani wiedza, napisać tutaj tekst w obronie Piotra Rybaka... Myślę nad tym, by chociaż zaapelować o wydobycie go z tiurmy. To wstyd, żeby za takie g... (za przeproszeniem) trzymać w więzieniu Polskiego obywatela po pokazówce, by się światowemu syjonizmowi przypodobać. Jako dziennikarz mam ciarki na skórze, gdy o tym myślę. Nic więcej. Chodzi o obowiązkowy gest upomnienia się, gdy kogoś zaszczuto(-wają; vide wspomniana wyżej sytuacja w studio TVP Info).
Uścisk dłoni.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2018 [13:27] - jazgdyni | Link:

Postawa polipoprawności kłóci się z godnością. Nie tylko Polaka i Polski. Z cierpliwością nieznaną narodowi żydowskiego, czekam na takie godnościowe zachowania obecnych władz, jak odebranie polakożercy Janowi Grossowi Krzyża Kawalerskiego, oraz uniemożliwienia jakiejkolwiek działalności światowemu intryganowi, George'owi Sorosowi.
Może się kiedyś doczekam.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

06-02-2018 [18:30] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Zygmunt Korus
Dzięki za długi list. Przykro mi to pisać, ale chyba Pan przecenia moje możliwości, mieszkam w Lublinie. I tutaj mieliśmy sprawę p. Wysoka i prof. Barbary Jedynak. Wysok ledwo przeżył, prof. B. Jedynak zapłaciła zdrowiem i zwolniła się z pracy.
Świtonia znałem osobiście. Widziałem go pod katedrą jeszcze w 1979 r., stał z synami i nawoływał do zakładania zawiązków  zawodowych. Potem, niestety pobłądził i znalazł się chyba w RAŚ lub (nie pamiętam) w narodowości śląskiej. Ale ogólnie bilans ma chyba jednak dodatni. Ma Pan rację ta ustawa powinna być początkiem regulacji. Duda podpisze, ale moim zdaniem trzeba poczekać na dalszy rozwój wydarzeń. Rybaka trzeba wyciągnąć z więzienia, ale za to muszą się wziąć ludzie, tak, jak ludzie wyciągnęli Miernika. Tak min. buduje się solidaryzm społeczny

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-02-2018 [18:55] - Imć Waszeć | Link:

Ja Panu podpowiem jak można skutecznie wyciągnąć takich ludzi z więzienia. Trzeba stworzyć ruch, który zacznie szukać przejawów działalności izraelskiej i diasporowej agentury i po prostu zażądać zastosowania polskiego prawa tak samo konsekwentnie, jak w przypadku p. Rybaka. Niektórzy polscy politycy, funkcjonariusze i urzędnicy mają wszelkie cechy czynnych obcych agentów i są z jakiegoś powodu nietykalni. To trzeba zakończyć i trzeba zacząć od dołu, jak RKW, bo góra jest już stracona.

Obrazek użytkownika spike

05-02-2018 [23:38] - spike | Link:

"Dawniej przynajmniej Semita. Teraz już niekoniecznie."

to jest najzabawniejsze, że ci co zarzucają innym antysemityzm, sami nie mają z nim nic wspólnego, podobnie jak z "narodem żydowskim", bo takiego nie było i nie ma, to jest jedna wielka mistyfikacja, żydem może być każdy, Semitą już nie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [17:17] - Zygmunt Korus | Link:

Bo nazwiska pozmieniane, przechrztów Franka pełno, jurgietlników, gotowych do poszczucia: "ty antysemito, bierz go!", cała czereda, stojąca w gotowości na sygnał (tu rym) startera z Izraela. Prezydent chanukowo celebruje, mycki podczas państwowych wizyt bez żenady pozwalają sobie "nadziewać", każde uderzenie w tam-tam, że żyda krzywdzą, władza rezonuje, "czerska" z "wiertniczą" mają się dobrze, są nietykalne, mimo że łżą jak "żydowski naoczny świadek" (zna Pan to kresowe przysłowie?).
Ukłony.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-02-2018 [18:30] - Imć Waszeć | Link:

Problem mycek tkwi we współczesnym Kościele Katolickim i próbie uczynienia z chrześcijan żydów w imię jakiegoś chorego ekumenizmu. Kolejny krok będzie polegał na rozpuszczeniu judeochrześcijaństwa w islamie, bo przecież ktoś nazwał to "religie abrahamowe". To tak jak tłumaczyć napad Chin na Indie, bo w Chinach też są buddyści i inne kulty oparte na buddyzmie. Ktoś wymyśla jakieś dziwne podobieństwa i związki, żeby przepychać kolanem masońską globalizację.

Obrazek użytkownika cyborg59

05-02-2018 [23:45] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Zaszokował mnie p. minister tym : "przedwczesne". Dałem temu wyraz na "gadaczce " Niepoprawnych. Tak mógł powiedzieć jakiś mediator, strona trzecia - nigdy minister !

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [08:49] - Zygmunt Korus | Link:

Czytałem. Zerkam tam na Pana komentarze. Dziękuję, są trafne, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-02-2018 [06:32] - zbieracz śmieci | Link:

W kamienicy uruchomiono koszerną restaurację ale dla oszczędności podpięto instalację wywiewną do instalacji lokatorów i od tej pory ci mieli smród w swoich mieszkaniach ..Poszli do właścicieli ,naprawcie to bo żyć nie można,głucha cisza.Zaczęli słać skargi do urzędów i nic ,po kolejnej właściciele wydali oświadczenie ,że działania lokatorów to czysty antysemityzm...!
Dudaczewski może już podpisze a może jeszcze długo będzie analizował ,może zwoła BBN ,może będzie chciał przeczołgać Prezesa do Belwederu ,może wszystko łącznie z wetem i napiszę swoja wersję numer już wcześniej znany,
Skoro Naród już go nie kocha a na spotkania robi się spędy  a nawet jak w Żarach gdzieś w świetlicach to on już teraz wszystko może,
Kamery już nie pokazują obywateli witających ukochanego przywódcę bo już ich nie ma .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-02-2018 [09:56] - zbieracz śmieci | Link:

Puk ,puk Panie Admin co steruje i da o nasza prawomyślność i to jedną jedyną.-moje komenty uległy zamrożeniu  .
Proszę tylko nie informować ,że skargi to na adres straznika ,pisałem i bez odpowiedzi było.Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika admin

06-02-2018 [10:25] - admin | Link:

Awarie, jak brak prądu czy sieci, zdarzają się także u admina czy aktualnego moderatora, więc proszę się uzbroić w cierpliwość a nie pisać o jakimś mrożeniu, bo nie przypominam sobie żebym ostatnio mroził akurat pańskie komentarze. 

PS. I jeśli ktoś ma jakiekolwiek uwagi/problemy to właściwym i oficjalnym kontaktem jest naszeblogi@naszeblogi.pl bo tylko to konto sprawuje bieżący nadzór nad Naszymi Blogami pod każdym względem. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-02-2018 [10:42] - zbieracz śmieci | Link:

Dziękuję ,teraz w razie wątpliwości będę pisał na podany adres.Przyznaję się do zbytnej pochopności bo faktem jest ,że moje komentarze są puszczane.Pozdrowienia.
PS.Straszna ta twarz ale da się lubić,pojechałem z mydełkiem ale co mi tam.

Obrazek użytkownika admin

06-02-2018 [11:03] - admin | Link:

Zapisuję plusik w kajeciku :D

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [11:17] - Zygmunt Korus | Link:

Witam Sz. Adminie, dziękuję za odwiedziny...
A tak przy okazji, skoro się Pan tutaj znalazł... Jak to było parę dni temu z moim "Yadem Vaszym", który ktoś usunął [ http://naszeblogi.pl/49385-yad... ]. Pan osobiście, czy też Dyżurny? Tekst przekopiowano na Niepoprawnych [http://niepoprawni.pl/blog/ins... i tam, jak zauważyłem, odbyła się pod nim dyskusja bez problemów. Sprawa ustawy przeciw defamacji jest wciąż dynamiczna. Moim zdaniem na korzyść postawy ironicznej jaką reprezentuję. To co - mogę już liczyć na pozwolenie, by "Yadem Vaszym" wrócił na swoje pierwotne "łamy"?

Obrazek użytkownika admin

06-02-2018 [12:07] - admin | Link:

Wpis został zdjęty jako antysemicki. Zalecam ostrożność w parafrazowaniu pewnych nazw i określeń

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [12:29] - Zygmunt Korus | Link:

A jednak: nomen omen.

Obrazek użytkownika anakonda

06-02-2018 [12:50] - anakonda | Link:

Prosze o jednoznaczna odpowiedz ( o ile taka jest mozliwa ).

Jak Pan juz przytoczyl ( czesciowa ) wypowiedz izraelskiego ministra wychchowania ( Erziehungsminister ) Naftali Bennett´a,
ktora ja uzupelnie o czesc przez Pana pominieta:
" Bennett teilte am Montag zunächst mit, er werde am Mittwoch in Polen einen ranghohen Regierungsvertreter sowie Studenten treffen. „Die Botschaft ist klar: die Vergangenheit kann nicht umgeschrieben werden, aber wir können die Zukunft zusammen schreiben“, sagte Bennett. „Ich werde die Wahrheit sagen, wo die Wahrheit geschehen ist“, sagte Bennett. Es gebe tausende von Polen, die als Gerechte unter den Völkern anerkannt worden seien, weil sie während des Holocaust unter Einsatz ihres Lebens Juden retteten. Aber es gebe auch „viele, zu viele, die aktiv an der Misshandlung, Demütigung und Tötung von Juden teilgenommen haben“. "
W dalszej czesci stwierdza:
„Das Blut polnischer Juden schreit aus der Erde, und kein Gesetz wird es zum Schweigen bringen.“ Die Todeslager seien zwar von Deutschen gebaut und betrieben worden. „Viele Polen haben sich jedoch im ganzen Land an der Verfolgung, Denunzierung oder aktiv am Mord an mehr als 200.000 Juden beteiligt, während und nach dem Holocaust“, sagte Bennett. "

Zrodlo:
http://www.faz.net/aktuell/pol...

Moje pytanie do Pana: czy Naftali Bennett klamie ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-02-2018 [16:21] - jazgdyni | Link:

Ich verstehe nicht. Das ist noch polskie blog? Ja? Chyba, że komentator tak dla picu, a sam zna tylko gwarę łemkowską

Ps. u Nas wystarczy tylko jeden "ch' w wychchowaniu. Chyba, że czkawka. To pardonsik.

Obrazek użytkownika anakonda

06-02-2018 [17:31] - anakonda | Link:

@ jazgdyni

Pytanie skierowalem do p. Korusa bo interesuje mnie dlaczego cytuje wypowiedz ministra Naftali Bennett´a wybiorczo.
Pan, panie z Gdyni, jesli nie rozumie o co chdzi ( w co bardzo watpie ) nie powien sie wtracac " miedzy wodke a zakaske ".

Obrazek użytkownika Guildenstern

06-02-2018 [23:58] - Guildenstern | Link:

@anakonda

Co do wtrącania się między wódkę a zakąskę to jako przedstawiciel nacji ludobójców masz w tym temacie co  najwyżej prawo przepraszać. Albo milczeć. Tyle, jeśli chodzi o udzielanie prawa głosu.
O motoryzacji możesz się wypowiadać. Np. jak się zaniża wyniki emisji zanieczyszczeń. I jak się gazuje spalinami szympansy albo zdesperowanych bezrobotnych.

P.S.: I znowu gazujecie, rozumiem, że naczelne to tak "z braku laku". Wystarczyło jedno, dwa pokolenia. Zmieńcie się Niemcy, zmieńcie.

Obrazek użytkownika anakonda

07-02-2018 [06:12] - anakonda | Link:

@ Guildenstern

Zamiast pieprzyc od rzeczy i nie na temat, to moze odpowiesz za Korusa na moje proste pytanie, wystarczy krotkie " tak " lub " nie ".
Ciekawe czy bedziesz mial wiecej odwagi niz Korus?

Obrazek użytkownika Guildenstern

07-02-2018 [17:22] - Guildenstern | Link:

@anakonda
Kiedy pisałeś swój tekst byłem w drodze do pracy gdzie nie mam internetu. Komentarz rolnika uważam za wystarczający.
Niemniej.
Mój wcześniejszy komentarz jest bardzo na temat. Spór wynikł na linii Polska-Izrael, czy też pomiędzy Polakami nie-żydami a żydami (tj. wyznawcami judaizmu, wśród których niektórzy mają polskie pochodzenie). Do ogólnej wrzawy włączają się niektórzy beneficjenci tego sporu jak np. komuchy.
Jako zdeklarowany Niemiec nie jesteś stroną tego sporu, chociaż masz interes w tym by poprzez przypisanie win Polakom., wybielić naród, w którego łonie zrodził się nazizm. Ergo jesteś jego ewentualnym beneficjentem (podobnie jak Niemcy nie biorący bezpośredniego udziału w holokauście byli jego beneficjentami i są nimi aż do dziś ich dzieci i wnuki).

Co do odwagi w negowaniu wypowiedzi. Benka Naftaliny to dużą bezczelnością jest stwierdzenie, że Polacy mordowali żydów po wojnie, biorąc pod uwagę udział osób tego pochodzenia aparacie represji, mordowaniu polskich patriotów po lasach, ubeckich katowniach i piwnicach aresztów. Izrael się od tych zbrodniarzy nie odciął, niektórym dał schronienie przed sprawiedliwością. Co do udziału Polaków w zbrodniach III Rzeszy, to być może warto by go było porównać z udziałem samych żydów (procentowo). Benkowi Naftalinie mogłaby zrzednąć mina. Problemem jest oczywiście pieniądz jako narzędzie presji. Osobiście miałem okazję poznać historyka, który po otwarciu się na kontakty z Niemiec diametralnie zmienił zdanie na temat tzw. Bydgoskiej Krwawej Niedzieli.

P.S.: Odnosząc się do innego twojego komentarza: państwo polskie to na tle innych państw ówczesnej Europy to rzeczywiście czysta lilia. Ale jako Niemiec tego nie zrozumiesz. Czego nie możesz kupić to chociaż spróbujesz zniszczyć. Czego nie możesz zniszczyć to obrzucisz kałem. Mieliście jedną sprawiedliwą Sophie Sholl, to ją zamordowaliście przy aplauzie waszej młodzieży studenckiej. No po prostu nie macie się jak wybielić niż tylko obrzucając błotem innych.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-02-2018 [11:21] - rolnik z mazur | Link:

Poniewaz nie wszyscy rozumieją po niemiecku pozwole sobie przetłumaczyć wypowiedź izralelskiej ministry wychowania Natali Bennett. Powiedziała ona  w poniedziałek, że spotka sie w środę w Polsce z wysokim przedstawicielem rządu i studentami. " Przesłanie jest jasne: przeszłości nie da się przepisać, ale mozemy razem pisac przyszłość" - powiedziała Bennett. " Powiem prawdę tam gdzie prawda jest napisana. Są tysiace Polaków, którzy są uznani za sprawiedliwych wśród narodów świata, ponieważ w czasie holokaustu ryzykując życiem uratowali Żydów. Ale jest  również wiele, zbyt wiele takich, którzy aktywnie uczestniczyli w oprawianiu, obrażaniu i mordowaniu Żydów."

I dalej

" Krew polskich Żydów woła z głebi ziemi i zadne prawo nie zmusi do milczenia . Obozy koncentracyjne były zbudowane wprawdzie przez Niemców. Wielu Polaków uczestniczyło aktywnie w całym kraju w procederze prześladowania, denuncjowania i mordowania więcej niż 200 000 Zydów, w czasie i po holokauście " - powiedziała Bennett.

Mój komentarz:

Skąd ona to wie ? Gdzie są niezależne źródła co do liczby 200 000 ?
Jeśli FAZ ? To wszystko jasne - żydowska gazeta dla Niemców jak GW dla Polaków.
Gdyby to Żydzi byli w tej sytuacji co Polacy to żadne dtrzewko by nie rosło w polskim Yad Vaschem.
Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-02-2018 [12:37] - Zygmunt Korus | Link:

Mój niemiecki jest za słaby (dwa lata lektoratu na studiach), żeby pokusić się na wymuszaną odpowiedź. Dzięki więc Drogi Rolniku z Mazur. Dodatkowy komentarz zbędny, szczujnie zawsze mają ten sam styl: przekłamania, przemilczenia, insynuacje, stylistyka paranaukowa ("naukawa"), ukryte podsrywania, znamy to od lat, zwłaszcza jeśli pracujemy w "branży słowa" i w dodatku mamy ogromne doświadczenie z czasów komuny czytania między wierszami. Bezmyślne lemingi i ufna młodzież ma po prostu od kogo się uczyć - i efekty teraz  widać: antypolska hasbara rozciągnęła nad Wisłą sieci, które okazały się po pewnym czasie jednak dziurawe, więc trolle, z ideologów, propagandystów i agitatorów, a także mącicieli, przez nasze wymuszenie poprzez głoszenie prawdy, przekształcić się musiały w serwis naprawczy: stały się teraz krawcami i szwaczami - od rana do wieczora nic nie robią, tylko cerują, szyją, fastrygują, łatają - a zdaje się już chyba bezskutecznie. Szeregi podatnego na zobojętnienie "polactwa" topnieją.
Stara gwardia musi jednak się trzymać na baczność. O wymarzoną Polskę w końcu tu chodzi.

Obrazek użytkownika anakonda

07-02-2018 [13:33] - anakonda | Link:

@ Korus

" ...szczujnie zawsze mają ten sam styl: przekłamania, przemilczenia, insynuacje, stylistyka paranaukowa ("naukawa"), ukryte podsrywania, "
-------------------------------------------------------------
I wszystko jasne, same " niewinnosci lilie " w tej Polsce, a winni sa tylko " ci inni ".
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-02-2018 [20:41] - Zygmunt Korus | Link:

@anakonda
Niemcy sami swoim nieopisanym bestialstwem wypisali się z Ligi Narodów. Po wsze czasy. Mają milczeć albo się kajać. Mam w domu mydło z ludzi (z produkcji na skalę przemysłową), mogę dać do umycia twarzy, żeby przejrzeć na oczy i nie judzić jakimiś cytatami z germańskiej prowokatorni i szczujni. Jak ktoś nie wie, które państwo miało zorganizowane podziemie i rząd na uchodźstwie (oraz Żegotę), a inni oficjalnie kolaborowali, pakując żydów do gazu, to lepiej takiemu nie dawać wstępu na nasze prawdziwe salony, kiedy bezczelnie zapowiada, że będzie puszczał na głos bąki. Co nota bene w Niemczech jest w zwyczaju przy stole. Sam tego tam zdumiony doświadczyłem. Kultura zastąpiona behawioryzmem: "dla zdrowia". I tyle w temacie.

Obrazek użytkownika anakonda

07-02-2018 [21:13] - anakonda | Link:

@ Korus

" Niemcy sami swoim nieopisanym bestialstwem wypisali się z Ligi Narodów. Po wsze czasy. Mają milczeć albo się kajać."
-------------------------------------------
Takie stwierdzenia siedemdziesiat kilka lat po zakonczeniu wojny, kiedy w dorosle zycie weszlo juz trzecie pokolenie,
a ze sprawcow malo kto jeszcze zyje, swiadczy tylko o Panskim psychicznym rozchwianiu.
Na szczescie dla nas Niemcow, swiat postrzega nas zupelnie inaczej o czym swiadcza miedzynarodowe rankingi popularności.

https://www.usnews.com/news/be...
#####################################

" Mam w domu mydło z ludzi (z produkcji na skalę przemysłową), "
----------------------------------------------------------------
" W latach 80-tych przyszło otrzeźwienie i wycofywanie się z tezy o produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego. Znaczącą rolę odegrali tu badacze żydowscy. Mark Weber pisał:
"Trudno jest pojąć, iż tak wielu inteligentnych i myślących ludzi mogło dać wiarę owej historii, że Niemcy, choć sprawcy tylu okrucieństw, rozprowadzaliby kostki mydła z cynicznie wytłoczonymi literami, które miałyby oznaczać, iż produkt ten został wytworzony z tłuszczu zwłok mordowanych Żydów. W ten sposób niejako potwierdziliby publicznie stosowanie hańbiącego procederu. Dowodzi to, z jaką bezkrytyczną gotowością mogą być i są akceptowane najbardzie absurdalne historie, związane ze zbrodnią holocaustu".
Wcześniej Gitty Sereny stwierdziła: "Powszechnie zaakceptowana historia o wytwarzaniu mydła i nawozów z ludzkiego tłuszczu została ostatecznie obalona przez uznawamy za wielce wiarygodną instytucję Centralny Urząd do Badania Zbrodni Nazistowskich w Ludwigsburgu". "

http://zygumntbalas.neon24.pl/...

To tyle na temat Panskiej " kostki mydla " z masowo wyprodukowanej z ludzkich zwlok.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-02-2018 [09:39] - Zygmunt Korus | Link:

W moim domu w Zagnańsku na Kielecczyźnie stacjonowali Włosi (bo dziadek nazywał się Salwa - ród z Italii). Dostawali przydziałowe mydło w drewnianych skrzynkach zapinanych na zatrzaski tak jak dawniej butelki do oranżady. Na tych skrzynkach są wydrukowane napisy "Auschwitz". Żołnierze włoscy brzydzili się tego okropieństwa, składowali to na strychu. Przez wiele lat, gdy byłem małym dzieckiem, nie pozwalano mi zaglądać do tego składziku; dopiero jak byłem większy ojciec pozwolił mi wziąć do ręki taką kostkę mydła i ją nawilżyć. Służę Panu, jak zechce sobie buziunię i oczka "namydlić" takim holocaustem (najprawdziwszym z istniejących na świecie spod ideologicznego łba Niemców). Ponadto mam kopię-dokument z Norymbergi, na którym dyrektor obozu Auschwitz-Birkenau deklaruje coroczny wzrost wydajności w produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego. Więc niech Pan nie plecie anakond, pardon, andronów, bo mi się najzwyczajniej bebechy wywracają jak Pan tu się po moim blogu szwenda. A abażur z wytatuowanej skóry ludzkiej także Panu miły? To proszę go sobie kupić na jakiejś niemieckiej aukcji i siedzieć w domu cicho jak mysz pod miotłą. Raus! To naprawdę najgrzeczniej jak Pana mogę stąd wyprosić.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-02-2018 [04:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Niemcy jako narodek ze wszechmiar praktyczny, bardzo oszczędzali. Produkcja mydła z ludzi którzy 
głodują to pożerający energię proces. Nikt nie zaprzecza, że doszło do realizacji, ale w  w Gdańsku, przez Spannera, ale podobnie jak produkcja seryjna abażurów  z ludzkiej skóry jest bezsensowna ekonomicznie.  

Mydło jako dowód bestialstwa niemieckiego, najlepiej poddać analizie laboratoryjnej.

BTW
Włosi nie słyną z zamiłowania do mycia się, przedkładają nad to perfumy. Jeśli weźmiemy pod uwagę że mydło produkowane w czasach II WŚ dla żołnierzy cuchnęło gotowanym łojem nie dziwi mnie że delikatni Włosi woleli chodzić brudni. Zresztą w Oświęcimiu znajdowała się duża garbarnia, a gdzie garbarnia tam i mydło. Tam też parę abażurów i portfeli wykonano, ale na prywatne zamówienia, nie na skalę przemysłową.
Rachunek ekonomiczny nie opłacalny.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-02-2018 [09:35] - Zygmunt Korus | Link:

Abażury to sprawa kolekcjonerstwa. Ale mydło przydziałowe z nadrukiem producenta - "Zakład w Auschwitz", plus oficjalny dokument z procesu w Norymberdze, gdzie dyrektor zobowiązuje się co roku podnosić wydajność - to skala przemysłowa. Pakiet takich kopii zdeponował mi znajomy z Niemiec, pisałem na tym forum o tym onegdaj.  [http://naszeblogi.pl/42022-ku-... ]
Co do Włochów i ich higieny, to pisze Pan bzdury. Znam ten kraj dość dobrze, władam biegle ich językiem, jestem tam od dziesięcioleci po kilka razy w roku. Stąd to stanowcze sprostowanie na moim blogu w oparciu o naoczną znajomość rzeczy, a nie powtarzanie jakichś zasłyszanych opinii. Jak w każdym kraju znajdzie się obejście z bardakiem - takie np. jedno"podziwialiśmy" stale jeżdżąc po Norwegii. W Italii także, zwłaszcza na wsi lub na południu, także się czasem trafia. Ale reguła jest CYWILIZACYJNA, dla Polaków jak na razie jeszcze nieosiągalna. Chociaż u nas nie jest już źle.

Obrazek użytkownika anakonda

08-02-2018 [08:38] - anakonda | Link:

@  Korus

" Raus! To naprawdę najgrzeczniej jak Pana mogę stąd wyprosić. "
-----------------------------------------------------------------

Tak to jednym zdaniem przekreslasz Pan cala litanie samochwalnie zapisanych osobistych walorow i cnot wszelakich:

" O mnie: Zygmunt Korus (r. 1948) pochodzi spod Dęba Bartka, z Zagnańska na Kielecczyźnie. Absolwent LO im. St. Żeromskiego w Kielcach, studia: AGH (inżynieria ekonomiczna) oraz UJ (historia sztuki) w Krakowie. Dziennikarz, krytyk sztuki. Organizator wystaw, plenerów, sympozjów literackich. Współpracownik radia (felietony, słuchowiska) i telewizji (audycje o plastyce). Pomysłodawca i współzałożyciel miesięcznika „Integracje” (1978) i redaktor prowadzący pismo „Sound&Vision” (2001). Opozycjonista, podczas protestów marcowych w 1968 r. przywódcza rola w Międzyuczelnianym Komitecie Strajkowym, więziony i skazany wyrokiem sądu, później z tzw. wilczym biletem dziennikarz represjonowany za przekonania (areszt 1982). Organizator niezależnych mityngów poetyckich „Pomówmy o wartościach” (Chorzów 1980, 81, 82). Rzecznik prasowy śląskiej „Solidarności”, z jej ramienia kurator spektaklu „Tragedia Romantyczna Dziady-Kordian” (Katowice, Spodek 1981). Członek byłego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do chwili jego rozwiązania w stanie wojennym. Od grudnia 1982 r. marszand, właściciel Galerii Sztuki PLUS w Chorzowie a także biura podróży (1995); pilot wycieczek, organizator plenerów krajowych i zagranicznych. Tłumacz, kozer władający kilkoma językami. Dotychczas wydał tom wierszy pt. „Niestety dobrze” (KAW 1976). Współredagował antologię śląskiej poezji „Jak smagnięcie gałązką” (Chorzów 2002). Tomik poetycki pt. „Wiele po pierwsze” (z ilustracjami Zdzisława Beksińskiego), to owoc pobytu autora w Kanadzie (Anagram, Warszawa 2003). Zbiór krytyczny pt. „Symbole Dalego” (Galeria PLUS, Chorzów 2004) jest ilustrowanym opracowaniem posiadanej kolekcji grafik Salvadora Dalego, z początkiem 2007 roku udostępnionej dla zwiedzających. W 2008 roku powołał chorzowski klub tygodnika „Gazeta Polska”. W 40. rocznicę Marca 1968 odznaczony, z rekomendacji prezesa IPN-u, śp. Janusza Kurtyki, przez Prezydenta Rzeczypospolitej, śp. Lecha Kaczyńskiego - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktywny bloger na kilku znanych portalach społecznościowych, w l. 2011-15 publicysta „Warszawskiej Gazety” i współkreator tygodnika „Śląska Gazeta” w okresie jej istnienia (2011-13). "

p.s.
Panska osoba ani Panski blog mnie NIE interesuja, zainteresowalo mnie Panskie manipulowanie wypowiedzia izraelskiego ministra.

 

Obrazek użytkownika anakonda

07-02-2018 [13:25] - anakonda | Link:

@ rolnik z mazur

" Skąd ona to wie ? Gdzie są niezależne źródła co do liczby 200 000 ? "
-----------------------------------------------------------
O to nalezalo zapytac Naftali Bennett a nie odwolywac jej wizyte w Polsce.

" Aus dem Streit um die Beteiligung Polens am Holocaust wird eine handfeste diplomatische Krise: Ein israelischer Minister wollte nach Warschau reisen – doch die Regierung dort sagt seine Reise ab. Nun wird er sehr deutlich. "
-------------------------------------------------------
Z nieporozumienia powstalego na tle polskiego wspoludzialu w holokauscie zaistnial powazny krazys dyplomatyczny:
izraelski minister chcial sie udac do Warszawy ale rzad ( polski ) jego wizyte odwolal.

p.s.

FAZ niczego od siebie nie podawala, FAZ wydrukowala jedynie to co jej powiedziala Naftali Bennett

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-02-2018 [15:02] - Imć Waszeć | Link:

Swoją drogą, jeśli komuś skojarzy się naftalina ze starą żydówką, to będzie już antysemityzm? Chodzicie na rzęsach drodzy sąsiedzi, ale ja was rozumiem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-02-2018 [16:50] - rolnik z mazur | Link:

Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Z tego całego zamieszania wyłoni się prawda. I w końcu ten filosemityzm zostanie zastąpiony semitorealizmem. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika xena2012

07-02-2018 [19:07] - xena2012 | Link:

Naftali Bennett to męzczyzna.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-02-2018 [19:54] - rolnik z mazur | Link:

A kto go tam wie, skoro prawda jest względna. To zresztą nie upoważnia do gadania glupot. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-02-2018 [22:13] - Imć Waszeć | Link:

Ja tam w spodnie zaglądał nie będę :)
Dąs jaki był odstawił raczej nie należy do repertuaru męskiego.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-02-2018 [21:47] - Zygmunt Korus | Link:

"- Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował Trybunał Konstytucyjny" - podało w komunikacie izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Jak widać nic się w tej szaleńczej uzurpacji nie zmienia: idzie w świat komunikat, że Polska jest niesuwerenna i że te zadufane pejsate nawet będą w stanie Trybunał Konstytucyjny wprawić w niesamoistny ruch.
Ręce opadają, a właściwie zaciskają się w pięści, żeby się bronić.