Determinacja i ofiara Ukraińców. Walka z putinistami - 18.08

  Ofiarność i determinacja Ukraińców, zarówno zawodowych wojskowych, jak i ochotników, walczących na wschodzie kraju z putinistami jest bezprzykładna i może być stawiana dziś Polakom za wzór. Zwłaszcza, jeżeli uwzględnimy fakt mającego miejsce w ostatnich latach systematycznego agenturalnego rozkładania ukraińskiej armii od środka.
  I choć przecież ani kolejne publikowane mapy stanu prowadzonej operacji ani suche fakty podawane przez portale nie oddają istoty wojny, przynoszą z sobą informacje wiele znaczące.


   To mapa pochodząca  z wczoraj (print screen mapy ze strony RNBO obrazującej stan działań 17.08.).
   Jak pisałem w notce Stan operacji antyterrorystycznej na Donbasie - 17.08, z informacji dostarczanych przez dowództwo akcji antyterrorystycznej wnioskować można, że za parę dni z mniejszej plamy (po lewej) zostaną dwie, znacznie mniejsze. Po prostu Donieck zostanie odcięty od rejonu Horliwki (Gorłowki).
   Można powiedzieć, że dokonuje się to już dzisiaj. "Horliwka została ostatecznie okrążona" - czytamy dziś w ukraińskich mediach (np. Espreso.tv).
   Także na Doniecczyźnie siły ukraińskie prowadząc działania związane z blokadą sił terrorystów w rejonie Iłowajska dokonały rajdu do miejscowości Zuhres (źródło - Ukrinform).
   Na wschodnim skrawku obwodu donieckiego (na mapie - Maryniwka) putiniści bezskutecznie usiłują kontratakować. Wspierani są przy tym przez artylerię z rosyjskiej strony granicy, która ostrzeliwuje ukraińskie pozycje. Odnotowano także obecność po stronie rosyjskiej rosyjskiego wywiadu radiotechnicznego (źródło - Ukrinform).
   Na Ługańszczyźnie z kolei (źródło - Ukrinform) operacja antyterrorystyczna przynosi kolejne postępy, m.in. w rejonie Nowoswitliwka - Chriaszczuwate (pierwsza miejscowość widoczna na powyższej mapie).

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-08-2014 [10:22] - NASZ_HENRY | Link:

Do zwycięstwa jeszcze daleko!
Na Ukrainę przeniknęła (substytut wkroczyła) brygada zmechanizowana
- batalion czołgów i 3 bataliony BTR2ów rosyjskich.
Czołgi z Węgier jeszcze nie dojechały.
Rozmowy w Berlinie bez Waszyngtonu ;-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-08-2014 [10:41] - Chatar Leon | Link:

Owszem, do ostatecznego zwycięstwa  BARDZO DALEKO. Odbicie Abchazji, Osetii, wyrzucenie okupanta z Naddniestrza, z Krymu... Królewiec, Czeczenia...

Obrazek użytkownika alchymista

18-08-2014 [12:35] - alchymista | Link:

...Smoleńsk, Dorohobuż, Sierpejsk, Wiaźma, Nowogród Wielki... Wszystko to Moskowia musi utracić, aby nasza część Europy nie musiała zależeć od możnych Niemiaszków z UE.
http://smolensk.alchymista.pl/...