Stan operacji antyterrorystycznej na Donbasie - 17.08. MAPA

   Miejscowość Krymskie na Ługańszczyźnie odbita z rąk rebeliantów (źródło), rozgromienie prorosyjskich sił w rejonie Suchodolska (także Ługańszczyzna), wreszcie kolejne zatrzymania prorosyjskich dywersantów w różnych rejonach Donbasu ale także w Charkowie (źródło) - to wydarzenia ostatnich godzin. Na jednym z posterunków na Doniecczyźnie ukraińscy wojskowi po informacji uzyskanej od mieszkańców zatrzymali czterech rebeliantów, którzy usiłowali uciec z terenu akcji antyterrorystycznej w przebraniach duchownych (źródło).
   W rękach terrorystów znajduje się już mniej niż jedna piąta pierwotnie kontrolowanych obszarów.


Fragment dzisiejszej mapy stanu działań na wschodzie Ukrainy - print screen (mapa znajduje się na stronie RNBO)
Obszar kontrolowany przez rosyjskich dywersantów systematycznie się kurczy. Warto zwrócić uwagę na następujące fakty:
* Z "terytorium Donieckiej Republiki" nie zostało prawie nic. Z informacji dostarczanych przez dowództwo akcji antyterrorystycznej wnioskować można, że za parę dni z mniejszej plamy (po lewej) zostaną dwie, znacznie mniejsze. Po prostu Donieck zostanie odcięty od rejonu Horliwki (Gorłowki).
* Miasto Ługańsk, w którym toczą się walki, jest właściwie odcięte od "Republiki Ługańskiej".
* Na mapie zaznaczono także miejsca ostrzału artyleryjskiego ze strony rosyjskiej. Terytorium ukraińskie ostrzeliwane jest właściwie codziennie.

Film z youtube:
Scena z zatrzymania prorosyjskich terrorystów przez Gwardię Narodową
. Takich zatrzymań w ostatnich dniach jest coraz więcej.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-08-2014 [08:29] - NASZ_HENRY | Link:

Nie będzie tak optymistycznie! Na Ukrainę przeniknęła brygada zmechanizowana - batalion czołgów i 3 bataliony BTR2ów rosyjskich. Czołgi z Węgier jeszcze nie dojechały ;-)