KNESEJM DOI GOI

Sprawa wypłacania "dookolnym" Żydom 100 euro zasiłku co miesiąc jest tak bulwersująca, że mnie od momentu pojawienia się tej informacji zamurowało do tego stopnia, iż nie potrafię na ten temat puścić nawet jednej kropli atramentu ze stalówki (poza świadomą plamą, żeby było do rymu, "doi goi").  Dlatego jestem bardzo wdzięczny koledze po piórze (i blogerowi po sąsiedzku na tym forum), który tak ironicznie i z dystansem potrafił się odnieść do tego draństwa (skoku na kasę polskiego podatnika), dopiętego jak widać skutecznie przez przebierańców o końcówkach nazwisk na -ski, czyli antypolskiej mafii "Polin" zbierającej się na Wiejskiej (a nawet niedawno wespół-zespół obradującej na Wawelu), że pozostaje mi tylko ten artykuł przedrukować. Dodam jedynie, bo ta informacja nie pada: na posiedzenie Knesetu na Wawelu najwięcej przedstawicieli przybyło z PiS-u, a poniżej omawianą "haraczową ustawę" jednogłośnie i w KOMPLECIE  (bo przy dwu nieobecnych na sali) poparł cały Sejm, pardon, KneSejm. 
( Patrz też mój tekst: http://naszeblogi.pl/43756-dwa-knesety-69-96 )
http://podgrzybem.blogspot.com/2014/06/haracz-na-raty.html
Czwartek, 19 czerwca 2014
  HARACZ NA RATY
 

Polska pod pozorem „zasiłków” będzie zmuszona płacić haracz w wysokości ćwierć miliarda złotych rocznie – za zbrodnie, których dokonali Niemcy.

I. Wstydliwy „przełom”

Przez media przemknęła informacja, podana półgębkiem za „The Times of Israel”, że Polska będzie wypłacała zasiłki ofiarom holocaustu. Zadziwiająca jest ta wstrzemięźliwość głównonurtowych mediodajni, które zamiast odtrąbić kolejny sukces w dialogu polsko-żydowskim, jakby czegoś się krępowały i gdyby nie wzmianki na portalu wGospodarce.pl, żylibyśmy w błogiej nieświadomości co do przełomu we wzajemnych relacjach.

Do tej pory Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wypłacał comiesięczne zasiłki ocalałym Żydom, którzy mieli w Polsce konto bankowe, bądź pełnomocnika przesyłającego następnie pieniądze za granicę. Jak dotąd z pomocy tego typu skorzystało niespełna 50 osób. Teraz procedura ma ulec zmianie – nowelizacja przepisów umożliwi wypłatę również osobom nie posiadającym konta i nie mieszkającym w Polsce. Od października 2014 nowe regulacje dotyczyły będą Unii Europejskiej, natomiast od kwietnia 2015 przepisy rozciągnięte zostaną na kraje reszty świata.

O ilu osobach i jakich kwotach mówimy? Według szacunków „The Times of Israel” może to być nawet 50 000 obywateli Izraela plus niewiadoma liczba ofiar holocaustu będących obywatelami innych państw. Otrzymywać będą 100 euro miesięcznie, czyli równowartość ok. 410 zł. Policzmy. 100 euro razy 50 000 daje nam 5 000 000 euro. Miesięcznie. W skali roku - 60 000 000 euro, czyli 246 000 000 złotych. I tak latami. A mówimy tylko o uprawnionych do tej renty Żydach z Izraela. Ilu znajdzie się nagle takich w innych krajach, jak świat długi i szeroki? Może nawet drugie tyle i zaczniemy mówić o kwotach rzędu pół miliarda złotych rocznie?

No i powiedzcie Państwo, czyż nie jest to prawdziwy przełom i sukces polsko-żydowskiego dialogu? A rząd w swej skromności się jakoś tym nie chwali... dziwne, prawda?

II. Cudowne rozmnożenie „ofiar”?

Podejrzewam, że po wejściu w życie ustawy „ofiary” holocaustu zaczną się mnożyć jak króliki. Do tego przypuszczenia skłania mnie wypowiedź pana Sebastiana Rejaka, specjalnego delegata Ministerstwa Spraw Zagranicznych do kontaktów z diasporą żydowską. Pan Rejak z jednej strony stwierdza, że wnioskodawcy będą musieli przedstawić odpowiednie dokumenty, by udowodnić, że urodzili się jako polscy obywatele, ale z drugiej strony dodaje, że pod uwagę brane będą również „ustne świadectwa świadków”. A tak generalnie - „nie ma żadnego powodu, aby urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych kwestionował dokumentację, która wygląda wiarygodnie”.

Powyższe jest jednoznaczną zapowiedzią, że kwestia „udowodnienia” swych praw nie będzie traktowana zbyt restrykcyjnie. Zważywszy, iż już teraz nasze placówki dyplomatyczne w Izraelu rozdają polskie paszporty niczym gadżety na promocji w hipermarkecie, można się spodziewać, że podobnie będzie z nabyciem praw do renty. Tym bardziej, że przedział czasowy za który należy się zasiłek sięga roku 1956, zaś zakres podmiotowy sformułowany został dość szeroko, cytuję: „- Musi zostać ustalone, że ktoś urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, ponieważ był zmuszony opuścić Polskę, lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania świadczeń.”

Przyjrzyjmy się szczególnie tej ostatniej kategorii, obejmuje ona bowiem potomstwo, które z Polską poza pochodzeniem rodziców nie miało nic wspólnego – tutaj „ofiary” mogą się już multiplikować niemal do woli, zwłaszcza w kontekście dopuszczalności „ustnych świadectw”.

III. Holocaust industry

Owe „ustne świadectwa” przypominają modus operandi głównego spośród działających organów „Holocaust Industry”, mianowicie Projektu HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce), którego dyrektor wykonawczy, pan Bobby Brown, był wielce ukontentowany opisywaną tu nowelizacją polskiego prawa. Trzeba tu cofnąć się do „Deklaracji z Teresina” będącej zwieńczeniem konferencji „Mienie ery Holocaustu” z 2009 roku (Polskę reprezentował tam Władysław Bartoszewski) i stanowiącej „podkładkę” do powołania w 2011 roku Projektu HEART. Otóż, na mocy sformułowanych na konferencji „zaleceń”, w ramach zbierania dokumentacji na temat pożydowskich majątków za które należy się „odszkodowanie” mają być honorowane „alternatywne dowody własności” - czyli w praktyce „zeznania świadków” właśnie.

Spójrzmy tylko - to już idzie na bezczela, na rympał. Zwracam uwagę, że ten cały biznes funkcjonuje na zasadzie nieznanego w cywilizowanych krajach plemiennego prawa współwłasności – milcząco przyjmuje się, że majątek który kiedyś należał do jakiegokolwiek Żyda, staje się po jego śmierci przedmiotem roszczeń wszystkich innych Żydów i to na przestrzeni pokoleń. A teraz, prócz zaspokojenia przyszłych żądań, Polska pod pozorem „zasiłków” będzie zmuszona płacić osobny haracz rozłożony na raty w wysokości ćwierć miliarda złotych rocznie – za zbrodnie, których dokonali Niemcy. Swoją drogą ciekawe, czy ustalenia w sprawie „rent” zapadły podczas styczniowej wizyty delegacji Knessetu w Auschwitz, czy może wcześniej – podczas odwiedzin pana Bobby'ego Browna w Polsce w lutym 2013, po których oświadczył izraelskiej prasie, że w kwestii rewindykacji nastąpił „przełom”?

Dziś Bobby Brown twierdzi m.in. „Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki nad tymi, którzy ucierpieli w ich kraju.” Tak pisze się na nowo historię pod aktualne zapotrzebowanie: okazuje się, że podczas II WŚ mieliśmy „swój kraj”. Oto pokłosie antypolskiej propagandy historycznej i bezczynności kolejnych rządów III RP permanentnie terroryzowanych oskarżeniami o „antysemityzm”. Od „odpowiedzialności” za tych, „którzy ucierpieli w ich kraju” już bowiem tylko krok do uznania oficjalnej winy Polski za holocaust. Wszak płaci ten, kto jest winny...

Gadający Grzyb

Na podobny temat:
http://niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela
http://niepoprawni.pl/index.php?q=blog/287/miliardy-do-izraela-%E2%80%93-ciag-dalszy
http://niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela-%E2%80%93-eureka
http://niepoprawni.pl/blog/287/finansowe-heart-izraela
http://niepoprawni.pl/blog/346/zydzi-izrael-polska-polemika
http://blog-n-roll.pl/pl/knesset-depths#.U5eLo3ZKRGc
http://blog-n-roll.pl/pl/i-po-knesecie#.U5eLrnZKRGc
Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Artykuł opublikowany w tygodniku „Polska Niepodległa” nr 24-25 z dn. 16.06-29.06.2014.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

19-06-2014 [22:14] - angela | Link:

Przeciez to jest bez sensu,i niesprawiedliwe,powinni Niemcy placic,to ich wina i sa o wiele bogatsi od nas.
Takich dziwnych ustaw jest o wiele wiecej,dlatego jak nastapi zmiana rzadu,a kiedys nastapi,bo ludzie po prostu juz nie wytrzymaja,tego co ci robia, to powinna byc rewizja wielu ustaw niekorzystnych dla Polski.
Dziwie sie dlatego,ze kwota 410 zl dla wielu ludzi mieszkajacych za granica b. niewiele znaczy,natomiast w skali
naszego zubozonego kraju,jest znaczaca i co najwazniejsze,wprowadza duzy zamet i niepotrzebne tak dla jednej jak i drugiej strony,uprzedzenia do narodu zydowskiego.

Obrazek użytkownika emilian58

20-06-2014 [00:54] - emilian58 | Link:

POdobno i czerwonoarmiejcy będą NAS doić!A gdyby tak za ten pinionc mieszkania komunalne wybudować?

Obrazek użytkownika marco.kon

20-06-2014 [06:01] - marco.kon | Link:

>>>>na posiedzenie Knesetu na Wawelu najwięcej przedstawicieli przybyło z PiS-u, a poniżej omawianą "haraczową ustawę" jednogłośnie i w KOMPLECIE (bo przy dwu nieobecnych na sali) poparł cały Sejm, pardon, KneSejm. <<<<
I wszystko jasne.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-06-2014 [08:29] - NASZ_HENRY | Link:

Kiedy V stan u władzy,
To Polacy chodzą nadzy ;-)

Obrazek użytkownika siermięga

20-06-2014 [08:43] - siermięga | Link:

Krzyżowe potwierdzenia kombatanctwa już zostało przerobione za Gierka ,trzech gości potwierdzało sobie wzajemnie udział w podziemiu i to wystarczyło aby korzystać z przywilejów należących kombatantom a te nie były wcale takie małe jak na ówczesne warunki.Władza to wszystko po pewnym czasie podliczyła ,ze w Polsce pod okupacją prawie wszyscy to kombatanci [niemowlę nawet uznano za kombatanta oseska ,bo matka rzekomo w jego wózku przemycała broń do lasu,autentyk].Władze przerażone skala wypłacanych skala świadczeń zarządziły weryfikację i według szacunków 60-70% zweryfikowano negatywnie i odebrano świadczenia.Nie mam pojęcia co skłoniło posłów do przyklepania ustawy która nie tylko nie ma żadnego prawnego uzasadnienia ale jawnie prowadzi do nadużyć ,znając to plemię z pompowania swoich krzywd można śmiało założyć ,że do przekrętów dojdzie tym bardziej ,że to tamta strona ma przedstawić listę uprawnionych bez żadnej możliwości jej weryfikacji.Forsa ma iść na zagraniczne konta które wskaże izrael też bez żadnej możliwości kto będzie jej rzeczywistym beneficjętem{najpewniej martwe dusze.czyt.państwo żydowskie].Płaciliśmy baumanom emerytury i innym zbirom z UB i całego aparatu zniewolenia którzy umknęli ,teraz mamy płacić ich dzieciom.Będziemy płacić też dzieciom dezerterów z armii Andersa,bowiem żydzi masowo korzystali z okazji wyrwania się z rosji wstępowali do armii a potem masowo dezerterowali i pozostawali w Palestynie a Anders zakazał ich ścigania.Mamy płacić też kacapom tylko nie wiem też komu i za co,członkom śmiersza,nkwd,tym kacapom poprzebieranym w polskie mundury....uj wie komu jeszcze.Nie wiem czy te durnie z sejmu wiedzą co przegłosowali ,czy to co głosowali jest tym co bul podpisał, nie miałem czasu ale wybieram się do wszystkich posłów z mojego okręgu aby mi to wytłumaczyli ,dlaczego tak się stało ,warto popytać u siebie,nawet mailem na adres biura,ja nie odpuszczę!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

20-06-2014 [09:04] - Zygmunt Korus | Link:

"Przemysł Holocaust" wprowadził na swój użytek parę lat temu - rzekomo naukowy - psychologiczny termin opisujący rodzaj traumy już powojennych żydowskich potomków poczętych w łonach matek z rodzin ocalonych itp.: syndrom cierpienia II generacji.
I tu masz ci babo placek, po co im to było potrzebne, ta podgatowka?!... cytuję:
"(...) lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania świadczeń.”

 

Obrazek użytkownika siermięga

20-06-2014 [13:07] - siermięga | Link:

dzieci narodu wybranego będące w łonie albo urodzone w trakcie czy po wojnie to maja prawo do traumy ,natomiast pomiot bydła roboczego pozostaje bydłem i niczego nie przeżywa.Ot i proste wyjaśnienie!

Obrazek użytkownika siermięga

20-06-2014 [17:01] - siermięga | Link:

Zapewne wielu Polaków nie ma pojęcia ,ze po wojnie mieli swoje sobowtóry ,żyjące z ich skradzioną tożsamością.
Pod koniec lat czterdziestych UB prowadziło na podstawie donosu ,że w magistracie krakowskim na masową skalę poświadcza się obywatelstwo polskie dla napływowych z Węgier i Bałkanów osób pochodzenia żydowskiego ,potwierdzono to na podstawie kontroli i właśnie stwierdzono ,że wiele osób przypisało sobie życiorysy i tożsamość żyjących jeszcze Polaków.Zarządzono kontrole w innych magistratach między innymi w Poznaniu,na tym ślady w archiwach UB się urywają,tak ,że nie wiemy jaka była skala zjawiska i być może tym na fałszywych blachach i ich potomkom też przyjdzie płacić...!?Dlaczego brak akt zakończenia śledztwa możemy się tylko domyślać ,wiedząc kto w tamtych czasach rządził w UB.