Mieliśmy dać 82 mln., Unia 468 mln. A teraz my damy 455 mln!

   Mieliśmy dać 82 mln., Unia 468 mln. A teraz my damy 455 mln!
   O czym to? Ano, ogólnie mówiąc o kompleksie patologicznych zjawisk, zwanych krakówkiem lub majchrowszczyzną (czy też, jak kto woli, majchrowszyznoplatformą, bądź platformomajchrowszczyzną, jeśli wziąć pod uwagę, że 6 listopada 2012, a więc w 95-rocznicę wybuchu Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej prezydent Majchrowski i krakowska PO zawarli formalną koalicję).
   Konkretnie zaś o budowanej właśnie spalarni śmieci w Nowej Hucie, będącej modelowym przykładem na to, jaka jest wiarygodność grupy osób zajmujących się od dobrych paru lat radosną twórczością związaną z decydowaniem o pieniądzach krakowskich podatników.
 
Poniżej krótkie zestawienie.
* W latach 2007-2008 władze miasta zapowiadały, że spalarnia kosztować będzie 550 mln zł.
* W roku 2010 podano, że koszta inwestycji to 641 mln zł.
* Liczba rosła nadal, okraszana kolejnymi dziesiątkami milionów. W 2012 podano, że koszt budowy spalarni ulegnie zwiększeniu z 700 do 743 mln. zł.
* Według danych z roku 2013 spalarnia kosztować miała już 797 mln., zaś z końcem tegoż roku  media odnotowywały, że oto Rozpędza się budowa wartej 800 mln zł spalarni w Krakowie.
Obecnie przeczytać można (oficjalna informacja na stronie spalarnia.krakow.pl), iż budowa spalarni kosztować będzie nas… 826 mln. zł.
   Dobre?
 
   To jeszcze nie wszystko. Dla krakowskiej spalarni charakterystyczne jest to, że ciągłemu wzrostowi kwoty, potrzebnej do zrealizowania inwestycji, towarzyszy osobliwy spadek udziału unijnego dofinansowania.
 
* Według tego, co władze twierdziły w 2007-2008, ze środków unijnych pochodzić miało 85 proc. kosztów budowy.
* W 2010 podawano, że fundusze unijne pokryją 62 proc. inwestycji.
* Według ostatnio podawanych danych, kwota unijnego dofinansowania budowy spalarni to już jedynie 46 proc.
 
   Zwróćmy uwagę, ile miało zapłacić pierwotnie i ile zapłacić ma według ostatnich danych samo miasto (czyli jego mieszkańcy): O ile na początku miało to być 82 mln zł, według ostatnich danych kwota ta ma wynieść… 455 mln!!! A zatem... PIĘĆ I PÓŁ RAZY WIĘCEJ!
 
źródła:
biznesgazetaprawna.pl, gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl, budownictwo.wnp.pl, spalarnia.krakow.pl

   Spalarnia budowana jest na terenie zalewowym, o czym pisałem ostatnio w notce Radosna twórczość krakówka. SPALARNIA NA TERENIE POWODZIOWYM.
   Na pierwszym filmie poniżej: Teren przeznaczony pod budowę spalarni podczas powodzi 2010.

   Na drugim filmie: Kompetentna analiza celów inwestycji.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nauczyciel akademicki

21-05-2014 [05:23] - nauczyciel akad... | Link:

Niepojęte, co krok afera finansowa i co?...Tak naprawdę NIC. Co zatem jest prawdą.....?

Dlaczego winni przekrętów nie ponoszą żadnej odpowiedzialności... jak to możliwe?

Obrazek użytkownika smieciu

21-05-2014 [10:01] - smieciu | Link:

Ten artykuł przeczyta może 3 tys. osób, które i tak są już uświadomione w temacie i aferach. Reszta polskiej części ludzkości przeczyta o występie Realu Madryt bądź cellulicie na nogach jakiejś gwiazdy medialnej.
Tak też można podsumować istotę demokracji i wyborów. Bądźmy szczerzy. Gdyby ludzie faktycznie interesowali się aferami i polityką starając się podejmować świadome wybory to demokracja byłaby zakazana.