Radosna twórczość krakówka. SPALARNIA NA TERENIE POWODZIOWYM

   Gdyby nie chodziło o publiczne pieniądze, można byłoby powiedzieć, że rządząca w Krakowie Platforma oraz środowisko skupione wokół pana Majchrowskiego od dawna (formalnie koalicja między nimi zawarta została dopiero w dzień 95-ej rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej) dostarczają mieszkańcom Krakowa zupełnie niezłej darmowej rozrywki.
    Cała ta afera majchrowsko-platformerskiej pajacowni z igrzyskami zimowymi to i tak chyba mały pikuś. 48 milionów na radosną twórczość Komitetu Kraków 2022 plus jeszcze jakieś miliony na inne cele z ową radosną twórczością związane to i tak niewiele w porównaniu z jeszcze bardziej kuriozalną inwestycją.
    Ponieważ przez ostatnie parę dni spadło w Małopolsce trochę deszczu, co poniektóre media przypomniały o niedawnej powodzi z lata 2010. Jakoś jednak nikt głośno nie wspomniał o jeszcze bardziej interesującym aniżeli igrzyska pomyśle krakowskich władz, jakim jest trwająca właśnie budowa spalarni śmieci na… terenie zalewowym w Nowej Hucie przy ul. Giedroycia.
    To, że będąca od kilku lat oczkiem w głowie ekipy zwanej popularnie majchrowszczyzną spalarnia śmieci ma powstać na terenie zagrożonym powodzią, wiadomo było od dawna. Im zresztą głośniej mieszkańcy okolicznych terenów fakt ten nagłaśniali, tym usilniej majchrowszczyźniani urzędnicy owemu oczywistemu faktowi zaprzeczali.
    Po powodzi mającej miejsce latem 2010, kiedy to po terenie przeznaczonym pod budowę spalarni można było pływać łódką (co zresztą oglądał zaproszony na wizytację terenu ówczesny wojewoda Kracik), w lokalnym urzędniczym bełkocie pojęcie teren zalewowy zastąpione zostało pojęciem teren potencjalnie zalewowy. Na potrzeby mieszkańców opowiadano także coś o melioracjach.
Wreszcie jesienią ubiegłego roku miasto wydało broszurę na temat powodzi, w której została zamieszona mapka. Wynika z niej, że… spalarnia budowana jest na terenie zalewowym.

Poniżej: teren przeznaczony pod budowę spalarni podczas powodzi 2010. Na pierwszym z filmów wizyta wojewody.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilian58

20-05-2014 [17:21] - emilian58 | Link:

No bo jak już zaleje to POtem remontować trza!A mogą to zrobić TYLKO "zaprzyjaźnione" firmy!