Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Radosna twórczość krakówka. SPALARNIA NA TERENIE POWODZIOWYM

chatar Leon, 20.05.2014
Gdyby nie chodziło o publiczne pieniądze, można byłoby powiedzieć, że rządząca w Krakowie Platforma oraz środowisko skupione wokół pana Majchrowskiego od dawna (formalnie koalicja między nimi zawarta została dopiero w dzień 95-ej rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej) dostarczają mieszkańcom Krakowa zupełnie niezłej darmowej rozrywki.
 Cała ta afera majchrowsko-platformerskiej pajacowni z igrzyskami zimowymi to i tak chyba mały pikuś. 48 milionów na radosną twórczość Komitetu Kraków 2022 plus jeszcze jakieś miliony na inne cele z ową radosną twórczością związane to i tak niewiele w porównaniu z jeszcze bardziej kuriozalną inwestycją.
 Ponieważ przez ostatnie parę dni spadło w Małopolsce trochę deszczu, co poniektóre media przypomniały o niedawnej powodzi z lata 2010. Jakoś jednak nikt głośno nie wspomniał o jeszcze bardziej interesującym aniżeli igrzyska pomyśle krakowskich władz, jakim jest trwająca właśnie budowa spalarni śmieci na… terenie zalewowym w Nowej Hucie przy ul. Giedroycia.
 To, że będąca od kilku lat oczkiem w głowie ekipy zwanej popularnie majchrowszczyzną spalarnia śmieci ma powstać na terenie zagrożonym powodzią, wiadomo było od dawna. Im zresztą głośniej mieszkańcy okolicznych terenów fakt ten nagłaśniali, tym usilniej majchrowszczyźniani urzędnicy owemu oczywistemu faktowi zaprzeczali.
 Po powodzi mającej miejsce latem 2010, kiedy to po terenie przeznaczonym pod budowę spalarni można było pływać łódką (co zresztą oglądał zaproszony na wizytację terenu ówczesny wojewoda Kracik), w lokalnym urzędniczym bełkocie pojęcie teren zalewowy zastąpione zostało pojęciem teren potencjalnie zalewowy. Na potrzeby mieszkańców opowiadano także coś o melioracjach.
Wreszcie jesienią ubiegłego roku miasto wydało broszurę na temat powodzi, w której została zamieszona mapka. Wynika z niej, że… spalarnia budowana jest na terenie zalewowym.
Poniżej: teren przeznaczony pod budowę spalarni podczas powodzi 2010. Na pierwszym z filmów wizyta wojewody.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 2617
Domyślny avatar

Emilian Iwanicki

20.05.2014 17:21

No bo jak już zaleje to POtem remontować trza!A mogą to zrobić TYLKO "zaprzyjaźnione" firmy!
chatar Leon
Nazwa bloga:
z Europy Środkowej

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 462
Liczba wyświetleń: 1,976,089
Liczba komentarzy: 2,352

Ostatnie wpisy blogera

  • Owczy pęd ze zwracaniem polskich odznaczeń na Ukrainie dobiegł do ściany! Polski order jest be ale order od Putina jest cacy
  • Mądry Żyd o swołoczy mającej się za "polską inteligencję"
  • Jak bezczelny szachraj Schudrich mataczył w śledztwie

Moje ostatnie komentarze

  • Powoli przestaję czytać Nasze Blogi (nie mówiąc o pisaniu), bo zaczynają być coraz bardziej żenujące.Ale spojrzałem na tą totalną żenadę w wykonaniu blogera podpisującego się "Kaczysta".I zadaję…
  • Kim jest pan Mateusz?To proste. To jest geniusz, dzięki któremu PiS pozbyło się około jednej czwartej swoich wyborców.
  • Kolejny "sukces" Morawieckiego to ustawa otwierająca drogę do tworzenia "stref czystego transportu". Morawiecki realizował zresztą generalne to samo co Tusk, a jedyna różnica polegała na tym, że…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • "Banderowcy" atakując Żydów nagle przechodzą na rosyjski...
  • Antypolskie marsze w Budapeszcie! Roszczenia Węgier wobec RP
  • Leśne korytarze Rosjan. Skąd Codzienna wzięła te brednie…

Ostatnio komentowane

  • sake2020, Wiązanie Kaczyńskiego z Tuskiem też jest naszoblogowym stereotypem do znudzenia powtarzanym.Nawet teraz patrząc na ostatnie wydarzenia z Ukrainą jest to widoczne.Zero myślenia.Zero oceny.Obraźliwe…
  • Mirek Skalski, "Polityka Tuska nie jest naśladownictwem Jarosława Kaczyńskiego." - W przypadku Ukrainy jest. Może nie naśladownictwem ale twórczą kontynuacją.
  • Mirek Skalski, "Donald Tusk jedynie kontynuuje politykę Jarosława Kaczyńskiego. Związać ich w pęczki i repatriować!" - Gdyby zrealizować Pański postulat to trzeba by było "repatriować" co najmniej 80% parlamentu.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności