Demokracja po majchrowsku

Krótko i na temat.
W świecie cywilizowanym wygląda to tak:
1. Ponieważ pada pomysł wielkiej imprezy o nazwie zimowe igrzyska olimpijskie, zrozumiałe, że staje się on przedmiotem społecznej debaty.
2. Ponieważ pomysły tego rodzaju w przypadku ewentualnej realizacji wiążą się z wielkimi środkami finansowymi, kosztami ekologicznymi, etc. pomysł igrzysk zostaje poddany osądowi społecznemu w referendum.
3. W przypadku poparcia dla rzeczonego pomysłu władze opracowują i składają stosowny wniosek aplikacyjny w siedzibie MKOL w Lozannie, popierając swe starania kampanią promocyjną. W przypadku negatywnej oceny społecznej z pomysłu się rezygnuje.

Proste?
Proste!
Dla ilustracji przykład ze świata cywilizowanego:
Mieszkańcy Monachium, Garmisch-Partenkirchen i dwóch innych gmin w Alpach Salzburskich wypowiedzieli się w referendum przeciw ubieganiu się o organizację zimowych igrzysk w 2022 roku. (...) Oznacza to, że Monachium nie prześle wniosku aplikacyjnego do MKOl w Lozannie. - ten news podany został 10 listopada 2013.
http://www.sportowefakty.pl/zi...

A jak wygląda to w demokracji po majchrowsku?
1. Ponieważ już sam pomysł zorganizowania igrzysk jest w oczach władz pomysłem tak mądrym, wspaniałym i wybitnym, że dla ciemnych mas niezgłębionym, władza rozpoczyna jego realizację od przeznaczenia milionowych środków na promocję... samego pomysłu.*
2. W ślad za kampanią promocyjną (pomysłu) zostaje opracowany i złożony stosowny wniosek w MKOL.
3. Gdy środki zostały wydane a kto miał zarobić zarobił a wniosek został złożony, następują... konsultacje społeczne. Konsultacje te nie mają żadnego wpływu na to, czy igrzyska odbędą się czy też się nie odbędą.**
4. Na kolejnym etapie procesu władza pisze list otwarty do społeczeństwa w którym obwieszcza kolejny pomysł. Jest to... pomysł uchwały o referendum w sprawie igrzysk.***

* Przed Bożym Narodzeniem ub. r. przeczytać można było:
Od 24 grudnia w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych należących do grupy TVN i grupy Polsat emitowany będzie spot „Kraków 2022 – Marzenia się spełniają”, promujący kandydaturę Krakowa jako organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Wyprodukowanie spotu kosztowało 550 tysięcy zł, a zakup czasu antenowego od 24 grudnia do Nocy Sylwestrowej 500 000,19 zł (grupa TVN) i 297 453,88 zł (grupa Polsat).
Jeśli ktoś myśli, że to wszystkie pieniądze na promocję w telewizji, jest w błędzie:
Spoty emitowane są tylko na terenie kraju, ponieważ promocja międzynarodowa będzie możliwa dopiero z dniem 1 listopada 2014 roku.
http://lovekrakow.pl/aktualnos...

** Bądźmy sprawiedliwi. Majchrowski nie rządzi w Krakowie sam, ale w koalicji z Platformą. Zatem zacytujmy także mądrości ludzi z PO. Mądrości, zaiste, głębokie.
Mądrość pierwsza: Przed złożeniem wniosku o przyznanie igrzysk nie ma sensu dyskutować o igrzyskach.
Cytat:
Według PO konsultacje mogą się rozpocząć dopiero 15 marca br. - Wcześniej nie ma o czym dyskutować - przekonuje Tomasz Urynowicz z PO. Dopiero wtedy gotowy będzie wstępny wniosek o przyznanie Krakowowi organizacji igrzysk w roku 2022. Zostanie on wyłożony w magistracie, pojawi się też w internecie. - tyle radny Urynowicz 16 stycznia br.
http://www.dziennikpolski24.pl...

Mądrość druga: Konsultacje społeczne dotyczące igrzysk olimpijskich nie mają żadnego wpływu na decyzję władz odnośnie przeprowadzenia bądź nieprzeprowadzenia tychże igrzysk.
Cytat:
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022, wyklucza jednak możliwość wycofania kandydatury Krakowa. - Konsultacje społeczne nie dotyczą poparcia dla igrzysk, chodzi o składanie uwag do koncepcji - mówi Jagna Marczułajtis. - te mądrości wypowiedziane zostały 30 stycznia br.

http://www.dziennikpolski24.pl...
*** Tak, to nie żart.
http://natemat.pl/96103,prezyd...

Jak wyglądają konsultacje społeczne w Krakowie, pisałem:
http://naszeblogi.pl/45001-maj...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika licho

25-03-2014 [15:31] - licho | Link:

zadziwiona, ze ludzie nie protestuja dzien i noc przed magistratem i godza sie na to wszystko.
Z pomyslow Majchrowskiego sie smieja jakby ich to nie dotyczylo i jakby nie zdawali sobie sprawy z faktu, ze to oni zaplaca za te fanaberie.
A w Krakowie jak zwykle - brudno, w Nowej Hucie ciemno tak, ze strach, wieczorem, wyjsc na ulice. Chodniki, nie remontowane od 60 lat, mozna sie zabic, a po deszczu spod ruszajacych sie plyt strzelaja na czlowieka fontanny brudnego blota. Ludzie chodza po ulicach bo na chodnikach parkuja samochody.
Rzadzacy Krakowem pozazdroscili budowniczym stadionow na Euro i postanowili tez sie dorobic. Inaczej tego szalenstwa wytlumaczyc nie mozna.