Moje komentarze

Do wpisu: Pierwszomajowy pochód - wspomnienie.
Data Komentarz
@ HenrykH. - 'A może adekwatne' Nie kojarzę. Co może być adekwatne? Co ma ZOMO i wspomnienie sprzed co najmniej 35 lat z obecną ustawą o przemocy w rodzinie?
@ maxilampus - "Koleś ..." Panie, koleś to jest pod budką z piwem. Trochę kindersztuby by się przydało.
@ Marek1taki - 'Ślepym jest Pan ...' Jakże by inaczej, tylko libertarianie widzą, wszyscy inni są ślepi.
@ Jabe - 'Ochlokracja' To ochlokracja teraz na tapecie, a nie socjalizm? ;)
@ maxilampus & Jabe & Marek1taki Skąd takie oburzenie? Zupełnie nieadekwatne do tematu notki. Czujecie się panowie bezpośrednio zagrożeni, czy co?
Do wpisu: Pani Kasia i wybory a także o tym kto po jakiej stronie mocy
Data Komentarz
@ Jabe Racjonalne jest ograniczenie ilości kadencji, o to mi chodziło. A wydłużenie wynika z ograniczenia, dziesięć lat na sprawowanie funkcji wójta, burmistrza, czy też prezydenta miasta to rozsądny…
@ Jabe Wydłużono kadencję bo wprowadzono limit dwóch kadencji. Bardzo racjonalne rozwiązanie, nie dopatrywałbym się żadnych innych powodów.
@ Jabe Nieuprawnione w sensie, że nie mają podstaw w faktach.
@ tricolour Jeżeli pan nie widzi pan różnicy pomiędzy mordowaniem jeńców wojennych przez komunistów (czyli ludobójstwem) a śmiercią ludzi na drodze w wyniku wypadków drogowych, to ja już nic nie…
@ Jabe To są tylko pańskie (nieuprawnione) przypuszczenia. Fakty są takie, że PiS przestrzega konstytucyjnie wyznaczonego terminu wyborów.
@ NASZ_HENRY Zgadza się.
Do wpisu: Termin wyborów - o co idzie spór?
Data Komentarz
@ Jabe A inne to wszystkie przywary u swoich ogniem wypalają ...
Do wpisu: Wybory, koronawirus i hipokryzja opozycji
Data Komentarz
@ HenrykH. Ok - teraz rozumiem :)
@ Trotelreiner Zwracam honor, wygląda na to, że faktycznie nie zrozumiałem intencji ... Być może to arbitralne ustanawianie aksjomatów mnie zmyliło.
@ nonparel Nie twierdzę, że jest idealnie ...
@ HenrykH Co to ma do rzeczy?
@ Trotelreiner "Tenkraj' to nie jest pański kraj? Że pan tak się nim brzydzi? A w sprawie aksjomatów. To jest aksjomat. Howgh, tak powiedział Trotelreiner. I to co powiedział stało się aksjomatem
@ angela Zgadzam się, że błądzą mocno ...
@ cyborg59 - 'wolno Naszemu_Henremu antycypować' Oczywiście, że wolno, ja tylko wyraziłem uznanie :) 
@ NASZ_HENRY Pan wróżbita czy co? :)
@ Jabe W Polsce, dziennie umiera średnio 1100 osób ( z powodu starości, chorób, wypadków i tak dalej). Te kilka (czy w porywach kilkanaście) dodatkowych zgonów obecnie nie jest w stanie nic…
Do wpisu: Koronawirus. Testy i zgony - kto manipuluje?
Data Komentarz
@ tricolour Szczególnie tvn-owi zakneblowano twarz. Bo w tvp prawdę powiedzieli co robi tvn.
@ tricolour - 'Nawet Pan nie zauważa ...' Oo, widzę, że pan wszystko o mnie wie, nawet to co zauważam i czego nie zauważam, jednym słowem alfa i omega z pana. No, no ze świecą szukać takich ...  
@ tricolour Ja oceniam zjawisko epidemii? Jeżeli już cokolwiek oceniam, to tylko hipokryzję opozycji.
@ NASZ_HENRY Zgadza się, skopiowałem bez zastanowienia...
@ NASZ_HENRY Znaczy si e wszystko manipulacja ... A gdzie te przepełnione szpitale, z powodu zachorowań na Covid-19? I ggdzie te trumny (ze zmarłymi z powodu koronawirusa) poukrywali?
@ nonparel Dzięki za merytoryczne wyjaśnienia. Pozdrawiam.
@ Jabe Jak człowiek żył w jaskini, nie było statystyk. I nie był oszukiwany. Pozostaje tylko otwarte pytanie. Co jest lepsze? Jaskinia czy wygodny ciepły dom ... i statystyki, również dzięki którym…
@ Kazimierz Kozio ... "to oczywiste ktory wynik w statytyce szpitala bedizie korzystniejszy kosztem drugiego" Który? Pytam bo nie jest to dla mnie oczywiste (nie jestem z środowiska lekarskiego).
@ tricolour - "Ale oczywiście można zając się analizą wpływu pandemii na sprzedaż kobaltowego lakieru do paznokci..." To jest taka ogólna ("filozoficzna") refleksja, czy aluzja do mojego tekstu?
@ NASZ_HENRY U nas (wszystkich) chyba będzie jednak trochę więcej. A w USA, to nie wiem, bo tam nie monitoruję ... :)
@ Kazimierz Kozio... Mnie bardziej chodziło o pokazanie braku logiki w rozumowaniu opozycji przy kwestionowaniu oficjalnych informacji dotyczących koronawirusa w Polsce.
@ nonparel - "znaczne różnice ... na korzyść Polski są rzeczywiste' Tak i zadziwia mnie to 'szukanie dziury w całym' ze strony opozycji.
@ Marek1taki - 'Czemuś to służy' To nie jest celowe działanie. Taka 'propaganda' wynika z logiki sensacji i strachu.  
@tricolour Nie pisałem o skutkach gospodarczych.
@ NASZ_HENRY Nowych zachorowań, czy wszystkich?
@cyborg59 Naprzód trzeba, aby ta zaraza jednak się skończyła.
@ wielkopolskizdzichu No proszę, jak pan doskonale to wszystko rozszyfrował.
Do wpisu: Zanim przyszło Zamrtwychwstanie ...
Data Komentarz
@ angela Dziękuję. z mojej strony również zdrowych i spokojnych Świąt.
@ paparazzi Poszukam później i tez posłucham. Również radosnego Alleluja.
@ Trotelreiner - 'Dlaczego się nie obchodzi Wielkiego Piątku' Proszę pójść w Wielki Piątek do kościoła, to zobaczy pan, że się obchodzi. A że nie jest dniem wolnym? W wielu krajach nie jest. To czy…
Do wpisu: Koronawirus, trend czy tylko chwilowe zakłócenie?
Data Komentarz
@ Marek1taki PiS chce pandemii histerii? Bez przesady.
@ tricolour Opinie to coś innego niż informacje. Wygląda na to, że tego elementarza nie przerobił pan rzetelnie.
@ tricolour Jak by pan jeszcze przytoczył to rozporządzenie ...
@ NASZ_HENRY Uważam, że Szumowski mówi prawdę.
@ Jabe A gdyby nie prowadzono statystyk to byłoby idealnie ...
@ tricolour A czym ich zakneblowano? Telewizja co całą prawdę całą zidentyfikowała te kneble?
@ Kazimierz Kozio ... Przede wszystkim nie czytam. A wykres wstawiłem bo akurat jest dobry. I ilustruje to co chciałem napisać.
Do wpisu: Gra Gowina
Data Komentarz
@ Marek1 taki Napisałem o zamykaniu szpitali, ale jeszcze było 'kręcenie lodów', o którym nie wspomniałem.
@ Trotelreiner Czytałem, analogie błyskotliwe ale niezbyt adekwatne.