Otrzymane komantarze

Do wpisu: Nowy Sejm X kadencji
Data Autor
Siberian Dog Husky
To jest Sejm rozbiorowy. Pod taką nazwą przejdzie do historii. Zaraz reset 2.0 i likwidacja Polski jaką znamy, o czym mówił Prezes. A co potem? Pewnie Naczelnik i to niebawem ogłosi
Alina@Warszawa
Wysłuchałam wystąpienia G. Brauna. Co w jego wypowiedzi jest chamstwem? Co jest nieprawdą? Na czym polega jego wg @sake3 "włażenie tuskoidom do tyłków"? Po prostu w dosadnych krótkich słowach uzasadnił dość rzeczowo dlaczego Konfederacja nie poprze E. Witek na funkcję marszałka sejmu. Można zacytować za I. Falzmann "Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało"  Przez 8 lat E. Witek była oceniana przez innych posłów. Jak widać słabo to wypadło. Oczywiście nie wyklucza to sytuacji, że Konfa poparłaby inną kandydaturę marszałka wysuniętą przez PiS.  Marszałkiem nowej kadencji został pustostan, którym będzie łatwo sterować. Ale to na pewno nie jest zasługa 18 posłów Konfederacji - mam nadzieję, że  nawet @sake3 to rozumie? 
NASZ_HENRY
Alina@Warszawa ....Ostatnia nadzieja w Sądzie Najwyższym! SN ma, formalnie czas do 29 stycznia, orzec o ważności wyborów. Ale na wynik tego POstęPOwania bym nie liczył! To wszak sąd ludzki a nie Boski  – cudu nie będzie😉  
Alina@Warszawa
Na razie nie słyszałam, nie obserwowałam wyboru marszałka sejmu. Zapewne chodzi sake3 o G. Brauna? A gdzie link do jego wystąpienia? Jak zobaczę - ocenię. Pewnie sake nie wie, ile forsy zabrała marszałek Witek Braunowi za "nieposłuszeństwo" wobec jej nakazów noszenia maseczek, kiedy ta nosiła je na pokaz na sali sejmowej, ale już nie słuchała własnych zakazów poza salą? Ja też nie wiem dokładnie, oprócz tego, że idzie to w dziesiątki tysięcy zł.  Kiedyś błędy popełnione przez braci Kaczyńskich w 2007 roku doprowadziły do rozwiązania sejmu i wcześniejszych wyborów, na skutek czego do władzy dorwała się opcja niemiecko-rosyjska Tuska z Pawlakiem na długie 8 lat. Teraz też jak widzę nikt na NB nie szuka błędów w postępowaniu PiS, tylko mnie posądza, że mój jeden głos na Brauna spowodował zbyt niską wygraną PiS. Logiki w tym nie ma, ale co to kogo obchodzi.  PiS jeszcze ma możliwość zawrócenia tej całej hucpy - jeśli wybory z 15.10.2023 zostaną unieważnione. Wobec niestwierdzenia ważności wyborów nie można uznać za ważne dzisiejszych ślubowań poselskich, czy to tych z Bogiem, czy bezbożnych.  Może i dobrze, że nie widziałam obrad, bo by mnie szlag trafił, że marszałkiem sejmu został największy medialny pustostan, pajac, błazen Hołownia... Aha! Niech mnie @sake3 nie sądzi po sobie - ja nie pałam miłością, ani uwielbieniem do żadnego polityka - oceniam każdego po inżyniersku - tak jak się ocenia przydatność narzędzia, albo urządzenia do celu jakiemu mają służyć. Poniała? Chyba to jest poza możliwościami @sake3 niestety ...
Alina@Warszawa
Tri! Idź lizać tyły Putinowi i nie przejmuj się wyborami w Polsce!
keram
Zaczęło się ! Pierwsze posiedzenie sejmu X kadencji. Lewactwo jak bufony drwiło z dobra dla Polski ! Prezydent podziękował również tym, którzy za pizzę głosowali kilkakrotnie do 3 godz. po północy ! Giertych "wyruchał" polską policję ! Przemknął się z Włoch do sali sejmowej i złożył ślubowanie. Teraz ma immunitet i mogą złodzieja pocałować w du-pę ! Ooooo, ile nowych twarzy: eSBek Wołoszański, zajob Kołodziejczak, oszust Lasek, synek noblisty J. Wałęsa, J. Karnowski z Sopotu i kilku innych.
sake2020
[email protected]łowa prezydenta z dzisiejszego orędzia.......Chciałbym zaapelować żebyście szanowali się nawzajem.Wyrazem szacunku,że każdy klub parlamentarny będzie w Prezydium Sejmu.To powinien być zwyczaj parlamentarny''.........Jak wyglądało dzisiejsze wybieranie marszałka i nawoływanie do szacunku? Wyraźnie to pokazało wystąpienie posła KOnfederacj.Wyjątkowy cham,awanturnik znany z ordynarnych wystąpięń wyległ na mównicę,by  ordynarnych słowach obrażać panią Witek.Widać jak ta brudna kanalia włazi tuskoidom do tyłków bez mydła..Jego ,,przemówienie'' to ściek inwektyw i ubliania i niak się nie ma do słów prezydenta.Ten człowiek prze panią Alinę wręcz uwielbiany pokazal po raz kolejny swoje prostactwo.
tricolour
@alina Przegraliście przez wyborców takich, jak ty - zamiast skupić się na realiach, to wolicie na kretyńskich pomysłach, ruskich onucach, tankach i putinach. Zwyczajnie do niczego się już nie nadajecie więc poszliście w odstawkę razem z waszym szefem, który przewiduje piętnaście ruchów wprzód.
Tezeusz
Deutschland, Deutschland über alles”. Rudy ma radość..
NASZ_HENRY
Tuska hybrydowa hydra w jednym pakiecie EkoEuroErosa znalazła dużo chętnych. Czy tej hydrze łeb może urwać  PiS😎  
Alina@Warszawa
Tri - ty myśl kogo wybierzesz po Putinie i czy jak będziesz głosował do u..ej ś..ci, czy to coś da?
tricolour
Trzeba było głosować do świtu, a nie teraz się załamywać.
Do wpisu: Polak w Polsce gospodarzem ...? We Wrocławiu też?
Data Autor
Czesław2
Jutro inauguracja sejmu, mimo braku wyroku SN w sprawie ważności wyborów. Sądzę, że ogłoszą dzisiaj bez rozpatrywania protestów.
NASZ_HENRY
@Alina … Dzięki! Róbmy Swoje 🌼  
Czesław2
Czyżby jedynie praworządna demonstracja była w Warszawie? O innych manifestacjach cisza. Ale kim są liderzy we Wrocławiu? Dla mnie, zbyt nakręceni. Żydowko jankeski google blokuje tę manifestację.
Czesław2
Wykasowałem
Do wpisu: G. Borys samobójca, czy zamordowany?
Data Autor
Alina@Warszawa
Nowe aspekty śmierci dwóch żołnierzy z Wybrzeża podaje Leszek Szymowski: youtube.com; W tle śledztwo w sprawie handlu ludźmi.  W obu sprawach ofiarami były psy - a to wskazuje na to, że zabójca nie był znajomym psa - psy przeszkadzałyby w zbrodni (szczekały, gryzły) i zapewne zostały zamordowane jako pierwsze.
Do wpisu: Jesteśmy z różnych cywilizacji, jesteśmy w stanie wojny z PL
Data Autor
Alina@Warszawa
Znalazłam świetny materiał do analizy:   Polska w oczach Rosjan: reakcje i komentarze  Autor filmu, Rosjanin uciekł z Rosji i czeka w Polsce na ochronę. Oto co napisał pod filmem:  Po tym, jak Rosjanie odwiedzili Polskę, zostawili wiele komentarzy w mediach społecznościowych. W tym filmie postanowiłem zebrać ich opinie i zrobić mały przegląd, aby zobaczyć, co zrobiło na nich największe wrażenie i jakich emocji doświadczyli. Jednym z najbardziej interesujących aspektów była nadmierna zazdrość. Wielu Rosjan zastanawiało się, dlaczego w Polsce jest tak dobrze, dlaczego mają tam lepiej. W tym filmie postaram się zrozumieć, gdzie leży ta zazdrość i dlaczego Rosjanie postrzegają Polskę tak pozytywnie.  Dla mnie jest to podstawa, od której Rosjanie powinni zacząć oceniać swoją mentalność. My Polacy jeszcze 30-40 lat temu byliśmy prawie tacy jak oni. W Polsce wcale nie było tak czysto, we wsiach często nie było żadnego asfaltu, bo od 1945 roku to Rosjanie-sowieci sprawowali prawdziwe rządy, byliśmy radziecką/sowiecką kolonią. Ich rządy skończyły się ekonomicznym krachem i w Polsce i w Rosji, gdzie pojawił się Gorbaczow, no i krachem w całym "bloku wschodnim", który dzięki temu się rozleciał. Dopiero po 1980 roku dzięki "Solidarności" Polacy mogli mieć paszporty w domach i jeździć za granicę np. do pracy. Ale żeby się nam w d..pach nie poprzewracało, już 13.12.1981 sowiecki namiestnik gen. W. Jaruzelski bezprawnie wprowadził stan wojenny - bez wojny. Nie ogłosił przy tym mobilizacji, ale za to uwięził co aktywniejszych członków "Solidarności" a potem wyrzucił ich z Polski, bandyta jeden. Stan terroru i ograniczenia wyjazdów trwał do 1989 roku, kiedy doszło do porozumień w Magdalence, o których jeszcze wszystkiego nie wiemy. Rosyjskie wojska okupacyjne wyjechały z Polski niechętnie bodajże w 1992 roku. O tym przeciętny Rosjanin nie ma pojęcia, bo wasza ruska propaganda najczęściej pokazuje Polskę jako hienę Europy i to większości ruskiej gawiedzi w zupełności wystarcza do szczęścia. Potem na miejscu w Polsce dziwią się, że nie ma tu odchodów hien, tylko czysto i porządek. Niech się wezmą u siebie za porządki, to też tak będą mieli, ale żeby mogli to zrozumieć, to administracja portalu KONT musiałaby mi przywrócić konto. Polakom zajęło parę lat pozbycie się ruskiej mentalności.  Ja zaś po ostatnich wyborach mam pretensje do młodych, że nie mają pojęcia na kogo głosują, skoro wybrali do polskiego sejmu w większości partie postkomunistyczne, że przepoczwarzona PZPR z sowieckimi agentami jest w parlamencie UE, że nie wiedzą nic o członkach Lewicy. Szkoda, że media nie informują kto z Tuskiem poleciał do Smoleńska 7.04.2010, bo byli to wszyscy cenni dla Putina "współpracownicy", politycy i duchowni z Donaldem T.  Bronisławem K. i Waldemarem P. na czele, czyli całe PO i PSL/ZSL.
Do wpisu: UNIEWAŻNIAM umowę koalicyjną D.Tuska, 3 Drogi i Lewizny
Data Autor
Alina@Warszawa
Pers "myślałeś"? Po kocich wpisach widać, że to czynność zupełnie Ci obca.
Siberian Dog Husky
Zamiast "trzynastki" i "czternastki" emerytki będą mogły dwa razy w roku "wyskrobać się" za darmo.
NASZ_HENRY
Smutasy i mazgaje niczego nie unieważnią 🌼  
czarna bandera
"Pośpiech jaki towarzyszy działaniom D. Tuska nikogo nie powinien dziwić." Prezydent A.Duda najpierw zauważa/ wytyka, że dotychczasowa opozycja nie ma podpisanej umowy koalicyjnej, ale gdy jest już blisko jej podpisania, to ubiega siły dotychczas opozycyjne wskazując Morawieckiego skazanego na porażkę. Skazanego na porażkę, bo jak powiedział poseł Hetman (z PSL) - PiS mocno pracowało nad tym, by tego koalicjanta teraz nie mieć. 
Pers
@alinka //Zanim doszło do zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego// To pan L. Kaczyński zginął w "zamachu"? Ja myślałem, że w katastrofie  lotniczej...
Alina@Warszawa
Pewnie to co praktykują Niemcy - konfiskują mieszkania właścicielom, żeby zakwaterować tam imigrantów. Niemcy konfiskują łaskawie, czyli odbierają prawo własności. Ci nasi cwaniacy nie będą odbierać mieszkań, tylko zapytają prezesów spółdzielni, które są niezamieszkane i tam wpakują kogo zechcą na koszt właściciela, bo co się będą szczypać z przepisywaniem własności. Będzie to spełnienie obietnicy w 100%! Skoro mogli wyrzucać lokatów z kamienic, to kto ich powstrzyma od praktyk jakie wypróbowali tuż po wojnie w W-wie?
Siberian Dog Husky
Fragment umowy koalicyjnej: "Zwiększymy dostępność mieszkań." Czyli co?