Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Lisy w kurniku

Izabela Brodacka Falzmann, 29.05.2015
Jak usłyszałam założona przez Sorosa Fundacja Batorego ma zająć się badaniem rzetelności przedostatnich wyborów. Badacze sprawdzą karty wyborcze z tysiąca obwodów głosowania. 700 obwodów wylosują ze wszystkich w Polsce, a dodatkowe 300 tylko z woj. mazowieckiego.
Mają za zadanie ustalić dlaczego w czasie wyborów samorządowych pojawił się tak niezwykle wysoki odsetek głosów nieważnych. Będą mieli pełny dostęp do kart wyborczych. To ciekawe, gdyż jak się dowiedziałam (jako przewodnicząca komisji w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych) nikt nigdy do tych kart nie sięgał. Nawet sąd rozpatrujący protesty wyborcze.
Wolałabym jednak żeby podobnymi badaniami związanymi z dostępem do kart wyborczych zajął się Ruch Kontroli Wyborów.
To nie pierwszy raz w naszej najnowszej historii wpuszcza się lisa do kurnika. Na wniosek Henryka Samsonowicza, ministra edukacji w rządzie Tadeusza Mazowieckiego nieformalny zespół w skład którego wchodzili Bogdan Kroll, Jerzy Holzer, Andrzej Ajnenkiel oraz Adam Michnik został dopuszczony w czerwcu 1990 roku do archiwów Służby Bezpieczeństwa. Zapewne mieli dostęp do akt osobowych współpracowników UB i SB. Nie wiadomo kto żądał czyjej teczki, kiedy ją zwrócił i co kopiował co jest niedopuszczalne przy pracy w podobnych archiwach( o czym panowie historycy powinni doskonale wiedzieć) gdyż wiedza zdobyta przy podobnych poszukiwaniach może być wykorzystywana w różnych nieformalnych celach na przykład w celu szantażu politycznego.
Nazwisko Sorosa wiąże się z jeszcze innym zbiegiem okoliczności. Otóż na scenie politycznej ponownie pojawił się Leszek Balcerowicz natomiast zniknął tak zwany „licznik Balcerowicza” czyli Licznik Długu Publicznego w Śródmieściu Warszawy. Miałam okazję wielokrotnie oglądać jego wskazania dotyczące poziomu zadłużenia kraju przez rządząca koalicję. Myślałam sobie nawet, że Balcerowicz postarzał się, dojrzał, przeszedł na dobrą stronę mocy i zaczął po prostu troszczyć się o kraj. O sancta simplicitas - jeszcze nieistniejąca partia Balcerowicza ma podobno w sondażach 11% poparcia. Widać, że autora brutalnego planu zwijania Polski, kolegę Sachsa i Sorosa nasi wrogowie chcą ponownie wpuścić do polskiego kurnika.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 5744
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

29.05.2015 11:31

Balcerowicz to może POmolestować, razem z Komorowskim, kury na Mazurach ;-)
Teresa Bochwic

Teresa Bochwic

29.05.2015 20:46

Oooo, zniknął licznik Balcerowicza? No, no. O ile pamiętam, karty do glosowania od wielu lat niszczono w 14 dni po orzeczeniu wazności wyborow przez SN w wyborach parlamentarnych, nie wiem, jak było w samorządowych, ale tez niedługo po. Jednym z efektów hecy z PKW w listopadzie było wezwanie rozmaitych organizacji o zachowanie tych kart. Jak widac, posłuchali i teraz lisy będa liczyć kury. Ale może kogoś dobiora? Zaraz wrzucam na TT.
Izabela Brodacka Falzmann
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 064
Liczba wyświetleń: 7,772,026
Liczba komentarzy: 21,380

Ostatnie wpisy blogera

  • Kto jest kto
  • Było, ale nie minęło
  • Ukraina zmierza w kierunku nazizmu

Moje ostatnie komentarze

  • Mając tak wspaniałe tradycje rodzinne, tak świetne pióro, tak przenikliwy umysł Wierzbicki wydawał się wierzyć w słowa Michnika, że krytka Okrągłego Stołu, modelu transformacji ustrojowej (…
  • Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
  • Łysiak to mistrz pióra i nie tylko pióra. Na jego wykłady na wydziale architektury przychodzili ludzie nie związani z architekturą i czasami stali na schodach bo się nie miescili w auli. Dziekuję za…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Upadek edukacji. Tym razem piszę jako fachowiec.
  • Historia pewnej kamienicy
  • Śpioszki rozmiaru XXXL

Ostatnio komentowane

  • Ijontichy, Ostatnią pozycją Łysiaka która się ukazała w Polsce jest "DÓŁ"...też polecam...
  • Mirek Skalski, Bardzo dobry artykuł. Tylko, że każda epoka, także obecna, ma swoich "piewców tronu". W Polsce każde koncesjonowane medium, powtarzam każde, ma cyngli. Dobrze byłoby zrobić ranking.
  • NASZ_HENRY, Dobre pytanie, na czasie - BO JAK NIE MY, TO KTO pbs.twimg.com 🌼

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności