Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

BROŃ PALNA - JAK ZDOBYĆ POZWOLENIE? KROK PO KROKU!

Paweł Chojecki, 23.05.2013
Kilkakrotnie już pisałem o związku prawa do posiadania broni palnej z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego ("CZEGO BRAKUJE POLAKOM - BIBLII I PISTOLETU!" , "CO NAM OBCA PRZEMOC WZIĘŁA, CZYM ODBIERZEMY?" , "KOŚCIÓŁ A BROŃ"). Tym razem czas na kroki praktyczne. Wbrew powszechnej opinii polskie ustawodawstwo w zakresie dostępu do broni jest całkiem rozsądne. Dysponując kwotą ok. trzech tysięcy złotych na konieczne opłaty, badania oraz szafę pancerną (oraz pewną dozą cierpliwości do wystania w odpowiednich kolejkach do lekarza itp.) każdy dorosły, praworządny i zdrowy na umyśle obywatel III RP może stać się legalnym posiadaczem broni palnej.
Biblia
Jak to być może!? Otóż w Polsce rzeczywiście bardzo, bardzo trudno zdobyć pozwolenie na broń do obrony osobistej, ale to nie jedyny rodzaj pozwoleń, o jakie można się starać. By sprawę wyjaśnić praktycznie i szczegółowo, poprosiłem zaprzyjaźnionego z redakcją "idź POD PRĄD" prawnika, by to nam opisał. Pierwsza cześć jego porad dostępna jest tu:
JAK ZDOBYĆ POZWOLENIE NA BROŃ CZ.1
Odcinek drugi znajdziesz w majowym wydaniu miesięcznika "idź POD PRĄD" dostępnym od najbliższego poniedziałku w kioskach RUCH, EMPiK, GARMOND w cenie 3 zł oraz w prenumeracie (także elektronicznej).
Tu Autor porad zapowiada swój cykl:
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 105084
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 00:20

Debata "Czy emigrować?" (Michał Kabaciński - Ruch Palikota, poseł na Sejm RP VII kadencji Marian Kowalski - członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego Paweł Chojecki - pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, redaktor naczelny "idź Pod Prąd" Jacek Piotrowski - wiceprezes zarządu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMCS) z przyczyn, do których przywykliśmy, została przeniesiona do Klubu Graffiti - szczegóły tu:
twojruch.net
Pozdrawiam i zapraszam,
Paweł Chojecki
BHKaczorowski

BHKaczorowski

23.05.2013 08:03

Zeby tu reklamowac ruch palikota ...?! co za tupet.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:15

Dodane przez BHKaczorowski w odpowiedzi na Noo poprostu brak mi slow

To nie miejsce do reklamowania własnej głupoty!
Paweł Chojecki
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 08:47

albo wyrzutnię rakiet międzykontynentalnych krok po kroku... choć. czołg jest bliżej tradycji czterech pancernych i sobaki...
rozumiem, że czołg o nazwie chyży rój z numerem zbliżonym do zadłużenia...pan pastor będzie w nim robił za silnik, zaś madame daf za marusię, kasia nasza kochana za lidkę...pozostaje wytypować kto będzie gustlikiem, może zdzichu...problem tylko z sobaką...
już wiem...zmanierowane damy typu daf zawsze mają jakiegoś pieseczka albo innego pluto... trzeba by go zapytać czy zgodzi się być szarikiem i sprawa załatwiona...
a tak poza tym w domu zdrowi wszyscy ?
Domyślny avatar

kasia

23.05.2013 09:33

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na a czołg ? chciałbym mieć własny czołg krok po kroku

zaszlam GORYLOWI za skore ......biedaczek nie moze tego przetrawic ... Przykro mi :)))))
Domyślny avatar

Daf

23.05.2013 10:11

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na a czołg ? chciałbym mieć własny czołg krok po kroku

cwaniactwo i prymityw kwitnie w Polsce i wsrod polactwa, ktore szuka "szczescia" za granica. Nic Pan, Panie Goryl, nie ma do powiedzenia, brakuje Panu kultury osobistej i dobrego wychowania, a takze poprawnej znajomosci jezyka polskiego - desant z czworakow ! Takich jak Pan jest wiecej - i dlatego Polska ma tak malo przyjaciol w swiecie, a Polacy sa tak malo lubiani i szanowani. To jest portal dla inteligencji, a nie dla prostactwa.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:14

Dodane przez Daf w odpowiedzi na No coz....

"Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje". Ten, kto gardłowaniem musi podkreślać swoją wartość dowodzi, że w realu jej nie posiada...
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Leszek Witkowski

Leszek Witkowski

23.05.2013 15:16

Dodane przez Daf w odpowiedzi na No coz....

Nie bardzo potrafie zrozumiec zachowania sie osoby tak namolnie wciskajacej swoja nienawisc do Polski i "polactwa" w doslownie kazdym komentarzu. Ta postac wyraznie cierpi na jakies zaburzenia. Moze to sa kompleksy etniczne ? Spotykalem Zydow nienawidzacych kraj w ktorym sie wychowali, ktoremu zawdzieczaja wlasciwie wszystko. Ta nienawisc i pogarda jest bardzo trudna do zrozumienia, a jeszcze bardziej do wytlumaczenia. Kazdy czlowiek teoretycznie powinien dazyc do uzyskania szacunku otoczenia - jest to naturalna cecha ludzka. Daf wie, ze jej podle komentarze wzbudzaja tylko odraze do niej. Mimo to, z jakims masochistycznym uporem, pisze swoje bzdury, wiedzac ze spotyka sie przez to z uczuciem obrzydzenia do jej osoby. Mozna tez przypuszczac, ze jest to rodzaj zajecia, czy praca, za ktora pobiera jakies tam wynagrodzenie. Ta teoria, obok nienawisci rasowej, moze tlumaczyc dlaczego ktos dobrowolnie staje sie nikczemnikiem. Nie tylko w oczach otoczenia, prawdopodobnie we wlasnych oczach rowniez. Dziwna i roznorodna jest psychika ludzka, dziwne sa ludzkie reakcje.
STARYWYGA-1

STARYWYGA-1

18.11.2013 19:34

Dodane przez Daf w odpowiedzi na No coz....

a masz z nią (inteligencją) tyle wspólnego co "węgiel kamienny z kamieniem węgielnym" A i te uwagi odnośnie poprawności języka polskiego - to popatrz na swoje wpisy. Gdzie w Twoich wyrazach: ó, ł, ę, ś ??? To z Twoich wpisów bije chamstwo i prostactwo - poniżanie każdego kto nie myśli jak Ty!
Domyślny avatar

Pitek Antropus

23.05.2013 11:11

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na a czołg ? chciałbym mieć własny czołg krok po kroku

Efekt roślinnej diety, czyś Pan z pederastów? Strach przed bronią jest charakterystyczny dla ludzi o mentalności niewolników.
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 11:58

Dodane przez Pitek Antropus w odpowiedzi na Skąd ta dziwna reakcja?

czy z powyzszego tekstu wynika, ze boję się broni ? dla mnie rewolwer to zabaweczka która jest dobra dla smarkaczy...
ja chcę czołgu !! a najlepiej calej dywizji pancernej... do tego trzeba chłopa a nie gumki od kaleson...
poza tym, nie wiem czy pan wie ale jestem mutantem i czasem w nocy świecą mi gały...
do tej dywizji pancernej przydałoby sie parę szwadronów kawalerii poiwtrznej...oczywiscie z efektem muzycznym
z Wagnera pt. "cwał walkirii" jakby nie patrzeć, "Czas apokalipsy" to jeden z moich ulubionych filmów
goral

goral

24.05.2013 02:30

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na proszę czytać ze zrozumieniem

Cymes!!!ps..a ja zadam pozwolenia na bron chemiczna..Ta ktora operuje po grochowce jest niezbyt skuteczna w obecnosci kompani zolnierzy jedzacych ta sama grochowke!!
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:12

Dodane przez Pitek Antropus w odpowiedzi na Skąd ta dziwna reakcja?

Dostęp do broni to prosty test, by zobaczyć, z kim mamy do czynienia. To banda tchórzliwych niewolników, którzy tylko puszą się w piórka ludzi wolnych. O wolności nie mają nawet małpiego pojęcia.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
goral

goral

23.05.2013 23:57

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na To wychodzi!

Przepraszam bardzo..Malpy maja pojecie o Wolnosci!!!Nie lubia i protestuja jak sie ich zamyka w klatakach!!!
Domyślny avatar

Złotnick

23.05.2013 12:53

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na a czołg ? chciałbym mieć własny czołg krok po kroku

strasznie toporne są te Pana "żarciki". Poza tym że głupie i niegrzeczne.
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 13:04

Dodane przez Złotnick w odpowiedzi na przykre dla ucha

poza tym, nie mam zwyczaju "dawać fizycznie po uszach" jak ktoś ma problemy z czytania ze zrozumieniem tekstu...
jak pan chcesz wersalu to proszę iść na salony...myslę, że dziurawy stefek czy może nawet sam donek udzieli panu lekcji grzeczności...
poza tym od kiedy dywagacje o siłach pancernych sa oznaka braku grzeczności ?
czy wspomnienie o szwadronach kawalerii powietrznej tez panu daje po uszkach ?
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:10

Dodane przez Złotnick w odpowiedzi na przykre dla ucha

Klasyk powiadał: "Kadry to podstawa!". Jeśli atakują nas prostacy, to znak, że po drugiej stronie krótka ławka...
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

Sizar

23.05.2013 09:01

Czekam na kolejne odcinki cyklu. Broń w rękach obywateli to podstawa wolnego społeczeństwa.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

23.05.2013 10:19

Dodane przez Sizar w odpowiedzi na Zapowiada się ciekawie

władza nie odda nigdy. Zniszczy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułów ;-)
Domyślny avatar

pst

23.05.2013 19:56

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Broni raz zdobytej

Trzeba próbować. Cóż innego nam pozostaje.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

24.05.2013 01:17

Dodane przez pst w odpowiedzi na To się okaże

Akurat w tej konkretnej sprawie jest prosta droga i jasno ja wskazuje mecenas Turczyn. Pomógł już wielu osobom, które zaraził pasja strzelectwa sportowego.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

Daf

23.05.2013 10:22

Dodane przez Sizar w odpowiedzi na Zapowiada się ciekawie

Dobrze byloby wyjrzec "poza brzeg wlasnego talerza" - swiat funkcjonuje inaczej, niz to sobie wielu Polakow, od 23 lat wyobraza. W Szwajcarii posiadanie broni w domu to sprawa normalna. A w lepszych hotelach Europy Zach. w szufladce nocnego stolika znajdzie Pan ZAWSZE biblie ! PS: Dla informacji - bezposrednia demokracja jest najlepiej i najczesciej praktykowana w Szwajcarii.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:08

Dodane przez Daf w odpowiedzi na @ Sizar 09:01

Opisywany przez Panią świat to marzenie. Ale jak nauczał Asnyk:
"Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...
 
Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość."
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

KRZYK

23.05.2013 09:12

pan "gorylisko" wyjawił do jakich tradycji mu najbliżej,a na zakończenie komentarza zadał pytanie sam sobie, cóż za błyskotliwość.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:16

Dodane przez KRZYK w odpowiedzi na W końcu

Wszystko było widać jak na dłoni już dawno temu.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 14:04

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Bez przesady!

zjednoczenie Polski przez Władysława Łokietka...póxniejszego króla, kornowanego w katolickim kościele zresztą...
cały czas pytam, o to samo...
Emigrant Szkot

Emigrant Szkot

23.05.2013 09:50

Nareszcie swiatobliwy pastor dobral sobie wlasciwa kompanije od Palikota.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 13:05

Dodane przez Emigrant Szkot w odpowiedzi na Nareszcie ...

Proszę nie kłamać! Z panem nie mam nic wspólnego!
Paweł Chojecki
Emigrant Szkot

Emigrant Szkot

23.05.2013 14:52

Mam nadzieje, ze nie ma Pan ze mna nic wspolnego. Fuj... A jesli zarzuca mi Pan klamstwo wielebny, prosze przeczytac to co wielebny sam napisal. Debata "Czy emigrować?" (Michał Kabaciński - Ruch Palikota, poseł na Sejm RP VII kadencji Marian Kowalski - członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego Paweł Chojecki - pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, redaktor naczelny "idź Pod Prąd" Jacek Piotrowski - wiceprezes zarządu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMCS) z przyczyn, do których przywykliśmy, została przeniesiona do Klubu Graffiti - szczegóły tu: twojruch.net... Pozdrawiam i zapraszam, Paweł Chojecki Zapraszamy duszyczki do Kosciola Nowego Przymierza z Palikotem. Nie pozdrawiam .
Domyślny avatar

m.

23.05.2013 15:26

Dodane przez Emigrant Szkot w odpowiedzi na Mam nadzieje

Czy pan ma ludzi za idiotów?
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 16:05

Dodane przez m. w odpowiedzi na Panie Szkot

To inny problem. Zacytuję J. Darskiego:
'„Na prawicy króluje debilizm i jednoprzyczynowe wyjaśnianie wszystkiego. Żydzi to już strach, więc pozostawiono ich Nowemu Ekranowi. Masoni są bezpieczniejsi (Anglików Coryllusa pomijam jako marginalnych, podobnie USA - na tym odcinku pracuje rosyjska agentura). Plecie o nich Kościół, plecie Braun, pełno bredni Krajskiego i są wielce popularne u umysłów prostych..."
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

Daf

23.05.2013 17:57

Dodane przez m. w odpowiedzi na Panie Szkot

Pewna grupa spoleczna, bez skrupulow, wychowania,jakichkolwiek zasad "rozgoscila sie" na dobre na tym portalu i uwazaja ze moga sobie bezkarnie na swoje chamstwa pozwalac. ten tzw. szkot nalezy do tej grupy. Ale i wielu innych.
Domyślny avatar

m.

23.05.2013 19:16

Dodane przez Daf w odpowiedzi na @ m. 15:26

To prawda. Albo desant, albo pożyteczni idioci.
Domyślny avatar

Daf

23.05.2013 14:53

kazda dyskusja u Pana i nie tylko u Pana, zamienia sie bardzo szybko w prymitywny jazgot. Stara sie o to coraz bardziej portalowy plebs. Plebs, nie tylko portalowy, rozlal sie szerokim strumieniem nie tylko w kraju, ale i za granica. Za granica bardzo czesto nic soba nie reprezentuja, nie staraja sie o godne zycie. Dobieraja sie do systemow socjalnych tych dobrze rozwinietych krajow, do wlasnosci prywatnej obywateli tych krajow, robia jeszcze wiele innych rzeczy, bo na sprycie, bezwzglednosci i cwaniactwie im nie zbywa - kompromituja Polske i Polakow. Niektorzy sa wylapywani przez policje, a potem moze wielu z nich pisze swoje komentarze na roznych portalach, ociekajace nienawiscia i bezczelnoscia. Czy Polska i Polacy moga liczyc w tej sytuacji na pomoc z zagranicy i sympatie w trudnych czasach - ktore przeciez nadchodza ? Bo Wegry i Wegrzy ciesza sie i cieszyli zawsze sympatia i szacunkiem za granica...... Pozdrawiam Pana
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 15:04

Dodane przez Daf w odpowiedzi na Szanowny Panie Pastorze,

:-))))
ach ten namaszczony wysokim pochodzeniem ton...ten szyk i galanteria wypowiedzi o plebsie który ośmiela się wątpić przynależność madame daf do klas wyższych...
jak tam reaktor w kurniku ? gra i buczy ?
a co ze swistakiem ? czy jeszcze zawija sreberka ?
widzę, że u wzorowej austriaczki budzą się sentymenty węgierskie...austrowęgry bolsze wsiech... gdyby udało sie pani reaktyowac ck monarchię to proszę pozdrowić Szwejka i nadporucznika von nogaya z ck dezerterów...
Domyślny avatar

Bors

23.05.2013 15:29

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na :-)))

Co za żenada... Ty nie masz co robić całymi dniami? Może poszukałbyś jakiejś pracy, co? Czy renta wystarczy? Jesteś najbardziej prostackim trollem na całym tym portalu. Trudno, mówi się, że takich jak Ty trzeba ignorować, ale dopóki nie zostaniesz stąd wyrzucony będę starał się pokazywać, że nie jesteś reprezentatywny dla tego portalu.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 16:02

Dodane przez Bors w odpowiedzi na Co za żenada

Proponuję całkowity bojkot. Żadnej dyskusji. Jeśli Gospodarz nie dba o stosowny dobór gości, istnieje coś takiego jak bojkot towarzyski.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

Bors

23.05.2013 16:13

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Prostaków to stymuluje

Zgodziłbym się z Szanownym Pastorem całkowicie, tylko martwi mnie jedna aspekt tego chamstwa. Niezalezna.pl nie jest tylko dla nas, ale przede wszystkim (tak przynajmniej mi się wydaje) jest naszą wizytówką. Gdy chcę kogoś przekonać, by zdywersyfikował źródła wiadomości, polecam mu ten portal. Jeżeli nie będziemy dawać odporu chamstwu, ci ludzie będą wystawiać nam złe świadectwo i zniechęcać innych, często zagubionych przez propagandę nierzetelnych mediów. Pozdrawiam serdecznie!
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 18:08

Dodane przez Bors w odpowiedzi na Zgodziłbym się z Szanownym

W normalnych warunkach to Gospodarz dbałby o wyrzucenie za drzwi chamów. Jeśli jednak z jakiś przyczyn ich toleruje, to my musimy zastosować samoobronę, by choć trochę uratować poziom dyskusji. Cham nawet się nie zająknie, jak go Pan nazwie chamem i nawet merytorycznie wykaże mu jego prostactwo i głupotę. Dyskutując z nim po pierwsze go Pan nobilituje, po drugie klonuje Pan jego możliwości psucia powietrza. Moja metoda powoduje, że tylko raz zostawi swe odchody na dywanie. Pańska powoduje, że trudno przejść w slalomie między odchodami.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 20:19

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Samoobrona

jedyne co od pana uzyskałem to "stek bzdur" ponawiam jedno z nich...
Dlaczego nie zauważył pan arcybiskupa Jakuba Świnki o którego poparcie zabiegał król Władysław Łokietek...
czy zauważył pan rolę śp. Prymasa w zjednoczeniu Polski ?
Jak na razie na to proste pytanie nie raczył pan odpowiedzieć...
absolutnie nie czuje sie nobilitowany przez dyskusje z szanownym panem...czuję się obrażany jako katolik...
i jako Polak...próbuje pan zaszczepić coś co jest obce tradycji polskiej...
no cóż...skoro pan uważasz się za speca od odchodów...to pański wybór...
goral

goral

23.05.2013 23:16

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Samoobrona

To pan ma w domu dywan?
goral

goral

23.05.2013 23:19

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Samoobrona

Rozumiem,ze posiada pan w domu dywan..Jaki to rodzaj dywanu?..bo ja lubie dywany i jestem nimi zafascynowany...
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 16:25

Dodane przez Bors w odpowiedzi na Co za żenada

proszę skończy jointa i włączyć laboratorium Dextera
Domyślny avatar

Daf

23.05.2013 18:28

Dodane przez Bors w odpowiedzi na Co za żenada

Mozna przypuszczac, ze jest gorzej. Na rente to sobie ludzie zarobili. Natomiast polski proletariat potrafi sie urzadzac za granica w ten sposob, ze dobiera sie do systemow socjalnych dobrze rozwinietych krajow (mieszkanie, zasilek socjalny itp). W ten sposob przeslizguja sie przez zycie. Juz ich tu zebrala sie znaczna grupka i dzialaja zespolowo - providerem jest ten goryl - chamstwo i cwaniactwo , prawdziwy desant z czworakow. Moze Pan sobie wyobrazic, dlaczego Polacy nie sa lubiani i szanowani za granica ! Pozdrawiam
goral

goral

23.05.2013 23:22

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na :-)))

Czy "Kasia" i Daf to ta sama osoba?..
*Pazur:
1. Mylisz się. Kasia i Daf to nie ta sama osoba.
2. Polecam dokładne zapoznanie się z Regulaminem Forum.
Domyślny avatar

kasia

23.05.2013 23:31

Dodane przez goral w odpowiedzi na podwojna osobowosc...

Pozdrawiam .....
Domyślny avatar

Daf

24.05.2013 05:40

Dodane przez kasia w odpowiedzi na Pazur:.....DZIEKUJE PIEKNIE....

Tez bardzo dziekuje i pytam Pana Pazura, czy ten rozwydrzony plebs bedzie dalej na tym portalu dla inteligencji tolerowany ? Ten plebs, szczegolnie zyjacy za granica w pozalowania godnych warunkach, i nie cofajacy sie tutaj przed niczym, realizuje plany ex-zaborcy, ktory chcial przeksztalcic Polakow w tepa i prymitywna sile robocza - to juz jest ! Goryl, Leszek Witkowski, goral - to tylko czolowka ! Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 16:00

Dodane przez Daf w odpowiedzi na Szanowny Panie Pastorze,

Tolerowanie tu notorycznych występów przeróżnych prymitywów to świadomy wybór Redakcji. Po części wytłumaczył to J. Darski:
"Okazuje się, że ludzie walczący w słusznej sprawie, są w dużej części niepełnosprawni umysłowo. I nic na to nie poradzimy. Powinienem Suskiego wywalić za propagowanie kretynizmu. Ale kto wtedy by został?"
"Ale problem jest szerszy, bo tego rodzaju bzdury są coraz popularniejsze po "naszej stronie". (…) rośnie lawinowo zidiocenie po "naszej stronie" albo zawsze tak było tylko tego nie dostrzegaliśmy"
Co do Węgier - tam uchowała się różnorodność religijna i współzawodnictwo elit - do dziś 20% to protestanci i na niech w pierwszej fazie oparł swą rewolucję Orban. To tłumaczy poziom "naszych" elit.
Takich ludzi i ich działanośc traktuję jak "zepsute powietrze" w towarzystwie. Zatykam nos i idę dalej. Są jednak jeszcze u nas rozsądni ludzie. Ważne, żebysmy się zebrali razem. Jako taktykę proponuję towarzyski bojkot chamów. Żadnej polemiki - polemika tylko z równymi. Jak w Rzeczypospolitej szlacheckiej...
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 16:23

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na To wybór Redakcji

jasne 20% protestantów uratowało Węgry...mam wątpliwości prosze pana, jak zwykle pomija pan troche spraw...
bo jakby nie patrzeć, zwycięstwo Orbana oparte było na większości... czy jest pan absolutnie pewny, ze te 20% to ta wiekszość...
szanowny pan ma pretensje do bycia elitą...kazdemu wolno marzyć... ale elitarność zobowiazuje...do elementarnej uczciwości...u pana tego nie wiedzę...
uprzedzałem, ze będe pana zwalczac na ladzie, morzu i w powietrzu...
oczywiscie, nie zamierzam wobec pana uzywac broni palnej...a ni zadnej inne Bronki...
i powiem jak zwykle, pańskich kretactw, pomówie i przemilczeń nie zamierzam tolerować... to tyle
Domyślny avatar

pst

23.05.2013 23:21

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na To wybór Redakcji

Powiedział, że nie ma z kim przegrać...
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 23:30

Dodane przez pst w odpowiedzi na Czyżby Tusk miał rację?

Wielokrotnie po 10.04.2010 już wygrał - to wystarczający dowód słabości obozu patriotycznego. A i teraz jeśli przegra przegra, tylko z następnym nominatem.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

Daf

24.05.2013 06:31

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Fakty same mówią...

Tez tak mysle - jezeli jakas partia systematycznie przegrywa, to nie jest to wina wyborcow, tylko tej partii - ktora przeciez jest utrzymywana przez spoleczenstwo. Ma zatem obowiazek sie zreorganizoac, albo zniknac ! Slaba frekwencja wyborcza swiadczy o tym, ze ludzie nie maja wyboru. Sila nie mozna nikogo pedzic do urn wyborczych - 3 RAZY TAK juz nie obowiazuje ! Spoleczenstwo obywatelskie w w Polsce nie istnieje - wkrotce narod dostanie i zaakceptuje nastepce Tuska. Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

24.05.2013 12:08

Dodane przez Daf w odpowiedzi na @ Pan Chojecki 23:30

Poważna choroba obozu patriotycznego to huraoptymizm pozbawiony braku podstaw - pracy organicznej, koncepcyjnej, logistycznej itp.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Leszek Witkowski

Leszek Witkowski

23.05.2013 16:00

Dodane przez Daf w odpowiedzi na Szanowny Panie Pastorze,

Nie bardzo potrafie zrozumiec zachowania sie osoby tak namolnie wciskajacej swoja nienawisc do Polski i "polactwa" w doslownie kazdym komentarzu. Ta postac wyraznie cierpi na jakies zaburzenia. Moze to sa kompleksy etniczne ? Spotykalem Zydow nienawidzacych kraj w ktorym sie wychowali, ktoremu zawdzieczaja wlasciwie wszystko. Ta nienawisc i pogarda jest bardzo trudna do zrozumienia, a jeszcze bardziej do wytlumaczenia. Kazdy czlowiek teoretycznie powinien dazyc do uzyskania szacunku otoczenia - jest to naturalna cecha ludzka. Daf wie, ze jej podle komentarze wzbudzaja tylko odraze do niej. Mimo to, z jakims masochistycznym uporem, pisze swoje bzdury, wiedzac ze spotyka sie przez to z uczuciem obrzydzenia do jej osoby. Mozna tez przypuszczac, ze jest to rodzaj zajecia, czy praca, za ktora pobiera jakies tam wynagrodzenie. Ta teoria, obok nienawisci rasowej, moze tlumaczyc dlaczego ktos dobrowolnie staje sie nikczemnikiem. Nie tylko w oczach otoczenia, prawdopodobnie we wlasnych oczach rowniez. Dziwna i roznorodna jest psychika ludzka, dziwne sa ludzkie reakcje.
Domyślny avatar

kasia

23.05.2013 19:56

Dodane przez Leszek Witkowski w odpowiedzi na Nienawisc

tych ktorzy chca tutaj ludzi ustawiac po katach... Komentarze pani Daf czytam od dawna na forum niezaleznej i uwazam ze jej komentarze sa bardzo rzeczowe i to co pisze jest prawda... Tylko ze niektorym na tym forum zalezy na tym zeby kogos osmieszyc zdyskredytowac w oczach innych i nie dopuscic do merytorycznej dyskusji. Dlatego trzeba robic zadyme, ublizac ludziom, wyzywac ich od troli... Dlatego ze samemu nie potrafi sie udowodnic swojej racji.. Nie zauwazylam tez zeby pani Daf odnosila sie z pogarda do Polakow i Polski i to nie ona wam ubliza i nie ona zaczela ta gre to wy jej ublizacie i ja osmieszacie....a ze odplaca PIEKNEM ZA NADOBNE....jest naturalna reakcja obronna... Uwazam tez ze pani Daf dobrze zyczy Polsce i Polakom w przeciwienstwie co do poniektorych ktorzy uwazaja ze pozjadali wszystkie rozumy.... NA SZACUNEK TEZ TRZEBA SOBIE ZASLUZYC.....
Leszek Witkowski

Leszek Witkowski

23.05.2013 20:29

Dodane przez kasia w odpowiedzi na Jestem na niezaleznej dluzej jak wiekszosc......

Coz, sluzba nie druzba. Przewidywalem taka odpowiedz ktoregos kumpla po fachu. "Nie zauwazylam tez zeby pani Daf odnosila sie z pogarda do Polakow i Polski" Ta uwaga swiadczy o zaklamaniu najwyzszego stopnia, lub oczywiscie o solidarnosci zawodowej - co zreszta jest scisle ze soba zwiazane. Czekam na nastepnych obroncow Daf. Chce zobaczyc ich pseudonimy i adresy. Pewnie myslicie, ze dzialacie skrycie i niewidocznie dla oka. Zludzenie, moi kochani.
Domyślny avatar

kasia

23.05.2013 20:44

Dodane przez Leszek Witkowski w odpowiedzi na Coz, sluzba nie druzba.

mieszkam w Polsce place tu podatki, umiem tez TU zarabiac na chleb, mam tez prawo mowic to co mysle.... Nie bedzie mi tez ktos kto " wzial dupe w troki"i wyjechal z Polski mowil co mam robic , jak mam myslec i jak mam stac... Adresow i pseudominow to szukaj sobie tam w Kanadzie...i nie ty bedziesz decydowal o tym co my mamy robic tu w Polsce..... Straszyc to tez mozesz swoja ciocie...
Domyślny avatar

Daf

23.05.2013 22:24

Dodane przez kasia w odpowiedzi na Jestem na niezaleznej dluzej jak wiekszosc......

Dziekuje, Pani Kasiu. Proponuje bojkot towarzyski. Z tym pospolstwem nie ma co dyskutowac, oni nie sa w stanie mnie (ani Pani) obrazic - bo soba nic nie reprezentuja. Grupka chamow i intrygantow, zyjacych za granica prawdopodobnie ze swiadczen socjalnych, obiboki. Kompromituja Polske i Polakow. prosze zauwazyc, ze to prostactwo nie potrafi poprawnie uzywac jezyka polskiego. I dlatego Polacy maja za granica taka zla opinie. Mnie w Polsce wiele osob zna i szanuje - za moja prace. Mam nadzieje, ze zostana wkrotce usunieci, bo ich zachowanie spotyka sie z dezaprobata wielu osob. To jest portal dla inteligencji,a nie dla plebsu. Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 23:23

Dodane przez Daf w odpowiedzi na @ Pani Kasia 19:56

Próby odgryzania się hołocie nie są skuteczne, a dostarczają jej chorej satysfakcji. Ze spokojem i konsekwentnie bojkotujmy tych, którzy maja na celu zniżyć nas wszystkich do poziomu rynsztoka.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Domyślny avatar

kasia

23.05.2013 20:21

Dodane przez Leszek Witkowski w odpowiedzi na Nienawisc

drugi taki sam komentarz slowo w slowo pod tym blogiem skierowany do Pani Daf...(????????).... Kto tu w takim razie jest platnym trollem i tylko wkleja przygotowane wczesniej komentarze zamiast dyskutowac?????
Leszek Witkowski

Leszek Witkowski

23.05.2013 21:12

Dodane przez kasia w odpowiedzi na Jeszcze jedno......

A o czym mozna z toba dyskutowac, biedny funkcjonariuszu ? O technikach trollowania ? Czy sposobach opluwania wszystkiego co polskie ? Nic w tobie wstydu, honoru ? Samo zaklamanie. Jak ty mozesz patrzec sie sobie w oczy ? A dzieci bedziesz wychowywal na swoje podobienstwo ? Brrr.
Domyślny avatar

kasia

23.05.2013 22:18

Dodane przez Leszek Witkowski w odpowiedzi na A o czym mozna z toba dyskutowac

O technice obrazania kogos i wypisywaniu na forum bzdur ktorych nie jestes w stanie udowodnic ??? O odwracaniu kota ogonem i nazwaniu kogos trolem gdy temat jest niewygodny??? Jakie ty masz prawo pouczac , strofowac i obrazac kogos na forum??? Moze to ty zrob rachunek sumienia i zajrzyj do lustra czy to ty mozesz sobie spojrzec prosto w oczy... I matrw sie o swoje dzieci nie moje....
STARYWYGA-1

STARYWYGA-1

18.11.2013 18:56

Dodane przez Leszek Witkowski w odpowiedzi na Nienawisc

to z ust mi to wyjąłeś - nienawiść, nienawiść i jeszcze raz nienawiść Może to jakaś bardzo skrzywdzona przez los czy coś innego osoba - być może za młodu.
tagore

tagore

23.05.2013 16:03

Każdy kto widział rekrutów ,którym wydano po raz pierwszy broń będzie miał co do myśli przewodniej tekstu pastora Chojeckiego nieco wątpliwości. tagore
Domyślny avatar

m.

23.05.2013 16:56

Dodane przez tagore w odpowiedzi na panaceum=broń ?

A mnie się wydaje, że wręcz odwrotnie. To potwierdza tezę, że broń należy do gwarantów wolności. Właśnie chodzi o to, by nie być jak ci rekruci. A jak na razie - jesteśmy...
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 17:31

Dodane przez m. w odpowiedzi na Odwrotnie

j.w.
Domyślny avatar

m.

23.05.2013 17:47

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na panie a tak serio...dałby pan flintę niesiołowskiemu do ręki ?

Pan sądzi, że takie Niesiołowskie jej nie mają??? Wiedzą natomiast, że Polacy są rozbrojeni. To może wiele tłumaczyć.
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

24.05.2013 01:13

Dodane przez m. w odpowiedzi na A tak na serio

Ścisłe ograniczanie dostępu do broni oraz utrzymywanie narodu w strachu przed jej posiadaniem to jeden z przejawów trwania komunizmu w Polsce.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Leszek Witkowski

Leszek Witkowski

23.05.2013 17:58

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na panie a tak serio...dałby pan flintę niesiołowskiemu do ręki ?

Oczywiscie, ze bym mu dal. Moge nawet przypuszczac, ze juz ja posiada. Kazdy wariat jest wariatem, ale tylko do pewnej granicy. Nie wyciagnie spluwy, kiedy wie ze ktos moze posiadac taka sama - o wiekszym kalibrze. Na bezbronnych, albo kobiety, to nawet stefek bohater. A pokaz mu lufe, to od razu w gacie narobi.
gorylisko

gorylisko

23.05.2013 21:25

Dodane przez Leszek Witkowski w odpowiedzi na Oczywiscie

sam fakt, żeby wyciągnąć spluwę na kogokolwiek wymaga charakteru...ma pan rację...sfajdałby się gdyby mu ktoś pokazał lufę od strony wylotu...
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 18:01

Dodane przez m. w odpowiedzi na Odwrotnie

Jeśli rekruci, czyli "stare konie" nie umieją obchodzić się z bronią, to zawalili ich ojcowie...
U mnie strzelają nawet córki.
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
Leszek Witkowski

Leszek Witkowski

23.05.2013 20:02

"Wraz z podaniem o pozwolenie na broń należy złożyć orzeczenie lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne." Ten przepis uwlacza ludzkiej przyzwoitosci. Godzi w godnosc czlowieka. Jest bezprawny. Na jego podstawie, powinno sie poddac badaniom psychiatrycznym wszystkich policjantow i zolnierzy - a przede wszystkim autora tego pomyslu. Powszechny dostep do broni jest naturalna zdobycza wolnego czlowieka. To prawo jest wpisane w Konstytucje USA i w prawa wielu innych krajow. Powinno byc w wpisane w Konstytucje Polski. Tylko kraje totalitarne ograniczaja obywatelom dostep do broni. W Kanadie to prawo tez podlega wielu ograniczeniom, jednak moze byc pewnym wzorem, kiedy przyjdzie czas sanacji przepisow. W Kanadzie bron dzieli sie na trzy grupy: 1. Non-restricted. - Nie trzeba meldowac policji o jej posiadaniu. Jest dostepna w wolnym handlu. Jest to bron mysliwska - strzelby sztucery i karabiny. Wlacznie z bronia samopowtarzalna. 2. Restricted. - Bron krotka. Trzeba ja zarejestrowac na policji. 3. Prohibited. - Bron zakazana na terenie Kanady. Zeby stac sie posiadaczem kazdego z tych trzech rodzai broni trzeba zdac odpowiednie kursy. 1. Na bron dluga wystarczy kurs na temat bezpiecznego uzywania, transportu i przechowywania broni. Jezeli chce sie polowac, nalezy zdac jeszcz jeden kurs z zakresu bezpieczenstwa w czasie polowania. Poluje sie indywidualnie, bez zadnych nagonek itp. 2. Aby posiadac bron krotka, oprocz powyzszego kursu nalezy przejsc i zdac nastepny - wlasnie o broni krotkiej. Zeby kupic pistolet, czy rewolwer, trzeba wykazac sie czlonkostwem klubu strzeleckiego. 3. Aby stac sie posiadaczem broni zakazanej, to znaczy broni maszynowej, na proch dymny, granatnikow czolgow itd. Trzeba odbyc jeszce jeden nastepny kurs dla kolekcjonerow. Wszystkie z podanych klas broni posiadaja rozne ograniczenia, ktorych zlamanie karane jest przewaznie jedna tylko kara, to znaczy trzech lat wiezienia. Dotyczy to rowniez transportu i przechowywania broni. Jezeli ktos ma jakies szczegolowe pytania - chetnie odpowiem.
goral

goral

23.05.2013 22:50

Wielce szanowna madam Daf.Jak plotki glosza wladze Austriackie proponuja Wszystkie nie-austriackie swistaki deportowac do ich krajow ojczystych.Ponoc przygotowuja ustawe ,ze tylko Austriackie swistaki moga pobierac Social.Czy to rowniez prawda,ze swistakom ktore nie mowia po niemiecko nie sprzedaja sreberek do owijania sie ? Bardzo prosze rozwiac te watpliwosci.Goral
Domyślny avatar

antoniusz

23.05.2013 22:59

Pastorze Chojecki na czym wjechał Pan Jezus do Jerozolimy? Na koniu, czy na źrebięciu osła? Znamy z historii takich co w jednej kieszeni mieli Biblię, a w drugiej strzelbę. Jak to odnieść do nadstawienia drugiego policzka? Jakoś nie przeczytalem 'bój się obywateli, bo miecze noszą' ale czytam "bój się wladzy, bo nie na próżno miecz nosi.....". Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Paweł Chojecki

23.05.2013 23:27

Dodane przez antoniusz w odpowiedzi na A niby do czego miałaby być ta broń?

Czytając Biblię trzeba trochę myśleć. Przykładowo - czy nastawianie drugiego policzka ma jakieś ograniczenia czy nie? Co do władzy - czy z faktu, że żołnierze rzymscy mieli miecze wypływa wniosek, że nie mogli ich mieć inni obywatele? Ciekawych odkryć życzę!
Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
goral

goral

23.05.2013 23:34

Dodane przez Paweł Chojecki w odpowiedzi na Trzeba myśleć

Absolutnie sie panem zgadzam,ze potrzeba myslenia jest pryncypialna!!!..Ale jak myslec?? prosze o przyklad?
gorylisko

gorylisko

24.05.2013 05:55

Dodane przez antoniusz w odpowiedzi na A niby do czego miałaby być ta broń?

w tamtym czasie ustanowili prawo, że dosiadać konia mogli tylko żołnierze rzymscy...pod rygorem kary śmierci... w tamtym czasie, palestyna była krajem bardzo niespokojnym stąd owa regulacja...większość a własciwie wszelkie ruchy przeciw  rzymianom miały podbudowe religijną...no i najczęściej zwlaczały się wzajemnie... kulminacją było onlężenie Jerozolimy która była podzielona na kilka kwartałów kontrolowanych każdy przez innego wodza...do piero kiedy rzymianie podpalili światynię greckim ogniem...zaczęli walczyć razem i gasić poża razem...było jednak za późno
Domyślny avatar

WitKacz

30.07.2014 14:07

Gdybym wierzył w to, że ludzie są rozsądni i racjonalni - to jak najbardziej. Na szczęście nie wierzę.

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 603
Liczba wyświetleń: 2,938,098
Liczba komentarzy: 6,456

Ostatnie wpisy blogera

  • MARIAN KOWALSKI: Ukraina, Owsiak i CIA
  • ARCHITEKT, PATRIOTA, ANTYKOMUNISTA - IMRE MAKOVECZ
  • MARSZ ANTYKOMUNISTYCZNY Lublin 2013

Moje ostatnie komentarze

  • Mieli tego pełną świadomość np. budowniczowie gotyckich katedr, ale także twórcy "popularnego" na wschodzie stylu radzieckiego... Pozdrawiam, Paweł Chojecki
  • To tylko zdjęcia - wrażenie robi rzeczywistość! Pozdrawiam, ​Paweł Chojecki
  • Kultura narodowa? "To straszne"... Pozdrawiam, ​Paweł Chojecki

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • BROŃ PALNA - JAK ZDOBYĆ POZWOLENIE? KROK PO KROKU!
  • KATOLICYZM KONTRA PROTESTANTYZM
  • ALEKSANDER ŚCIOS O NIEZALEŻNEJ.PL

Ostatnio komentowane

  • WitKacz, Gdybym wierzył w to, że ludzie są rozsądni i racjonalni - to jak najbardziej. Na szczęście nie wierzę.
  • , Ale panowie za to nie będą już mieli odtąd takich wspaniałych okazji do napominania błądzącego i zwiedzionego pastora. Komóż to teraz panowie będą mogli dawać przykład prawdziwej miłości…
  • , "niech tylko wybiorą rząd nie pilnujący interesów pasożytów". Skąd wziąć Ludzi do takiego rządu? Dyskutanci widzą tu duży problem.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności