ALEKSANDER ŚCIOS O NIEZALEŻNEJ.PL

Jeden z najbardziej niezależnych i wartościowych polskich publicystów przedstawia powody swej nieobecności w roli komentatora na niniejszym portalu. Trudno się z nim nie zgodzić - prawie każdy wartościowy wpis jest natychmiast "oznaczany" (termin z życia czworonogów) przez dyżurne hieny, mające za cel uniemożliwienie merytorycznej i wzbogacającej uczestników dyskusji nad polskimi problemami. Oto dzisiejszy głos Ściosa w tej sprawie:

"Nie przypadkiem zwróciłem uwagę na portal niezalezna.pl, bo z oczywistych względów jest to miejsce, z którym chciałbym się w jakimś stopniu identyfikować. Tym większa jest moja irytacja, gdy pod tekstami zamieszczanymi na tym portalu nie mogę publikować komentarzy. Oczywiście nikt mi tego nie zabrania, jednak świadomość, że administracja forum dopuszcza dziesiątki beznadziejnie głupich, wulgarnych lub kłamliwych "komentarzy" stanowi skuteczną przeszkodę. Ich przeczytanie może czytelnika nie tylko odstraszyć od "prawicowych" portali, ale wywołać przeświadczenie o żenująco niskim poziomie wiedzy i kultury. 
Dlatego twierdzę, że niezależnie kto jest moderatorem tego miejsca, wykonuje on dla "naszego" środowiska bardzo złą robotę i należałoby jak najszybciej rozstać się z takim szkodnikiem. 
Brednie o "Szczynukowiczu" oraz wtręty z "cytatów ze Ściosa" stanowią większość wypowiedzi pod tekstami na temat Komorowskiego. Taki poziom "dyskusji" skutecznie uniemożliwia dostrzeżenie istoty zagrożeń i weksluje uwagę na rzeczy banalne. Czasem rażąco spłyca, a nawet zohydza cały przekaz. Sądzę, że taki właśnie jest cel owych komentarzy i mogę się jedynie dziwić, że ludzie zarządzający tym miejscem nie chcą tego zrozumieć." bezdekretu.blogspot.com

PS
Dziś u Janka Pospieszalskiego Marian Kowalski (TVP INFO 22.30). A tu wtorkowe nagranie ze spotkania MK w Klubie GP w Lublinie - czy dziś będzie ta sama "temperatura"?

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Sizar

21-11-2013 [21:50] - Sizar | Link:

Nie można nie przyznać racji. Kilku osobników sprowadza komentarze na poziom rynsztokowy, albo gorzej. Ale ostatnio zauważyłem, że parę takich chamskich komentarzy zniknęło po jakimś czasie. Nie wiem jaki mechanizm zadziałał, bo przecież komentarze, żeby się w ogóle pojawić muszą być zaakceptowane przez moderatora. A tu najpierw zaakceptowane, potem usunięte... Dziwne.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-11-2013 [21:59] - Janko Walski | Link:

To oznacza, że nie są moderowane przed upublicznieniem.

Obrazek użytkownika Sizar

21-11-2013 [22:08] - Sizar | Link:

Mi się wyświetla komunikat "Twoja OPINIA została dodana do moderacji przez STRAŻNIKA FORUM i zostanie opublikowana po zatwierdzeniu."

Obrazek użytkownika pst

21-11-2013 [22:40] - pst | Link:

Kilka minut do nawet pół. godziny to trwa według moich obserwacji. Moderator się czasem namyśla.

Obrazek użytkownika Daf

21-11-2013 [22:48] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

To samo zauwazylam. Zastanawialam sie wielokrotnie, dlaczego puszczane sa komentarze wyjatkowo glupie i chamskie, pochodzace zawsze od tych samych osob.

Obrazek użytkownika Józef Darski

21-11-2013 [23:18] - Józef Darski | Link:

tylko ma do obsługi jednoczesnej panele blogów i niezależnej. Ponadto czasami jest duży natłok komentarzy i nie daje rady.

Obrazek użytkownika Sizar

22-11-2013 [11:57] - Sizar | Link:

To, że to chwilę trwa rozumiem. Jest sporo komentarzy, ogarnięcie wszystkich przez centralę musi trochę potrwać. Byłoby sprawniej gdyby komentarze ukazywały się automatycznie i każdy miał możliwość moderacji swojego bloga i ewentualnie blokowania co bardziej chamskich komentatorów.
Jeśli system jest scentralizowany to niestety i mniej wydolny.

Obrazek użytkownika Józef Darski

21-11-2013 [22:49] - Józef Darski | Link:

regularnie.

Moderatorzy edytują komentarze wedle własnego uznania. Ja interweniuję niezależnie. Dotąd interweniowałem rzadko, ale skoro są pretensję, proszę bardzo. Teraz będę blokował ile się da, gdyż vox populi - vox dei i rozumiem, że wszyscy będą wreszcie szczęśliwi..

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-11-2013 [23:55] - Paweł Chojecki | Link:

Będę szczęśliwy, gdy będę mógł odnosić się merytorycznie do uwag komentatorów, zamiast przedzierać się przez wypowiedzi chamskie, głupie i obraźliwe, które sprawiają, że dyskusja wartościowa ginie na tle pospolitego rynsztoku.

Z poważaniem,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

22-11-2013 [04:05] - gorylisko | Link:

i grzecznie spytam raz jeszcze...dlaczego w opisując proces jednoczenia Polski przez Władysława Łokietka
pominął pan role głównego architekta tegoż jednoczenia ziem polskich, śp arcybiskupa Jakuba Świnkę...
czy może uznał pan jego rolę za tak mało istotną, że po co o nim pisać...czy może są jakieś inne powody ?
pytałem o to pana kilka razy...
i pytam raz jeszcze... 
czy będzie pan tak łaskawy odpowiedzieć merytorycznie, na merytoryczne pytanie ?

Obrazek użytkownika WESOŁY TROLL WANIA

22-11-2013 [19:21] - WESOŁY TROLL WANIA | Link:

Merytorycznej odpowiedzi się Pan - idę o zakład - nie doczeka, podobnie jak od Coryllusa.
A samo zadawanie takich pytań ociera się o herezję...

Obrazek użytkownika gorylisko

22-11-2013 [21:02] - gorylisko | Link:

gdybym otrzymał odpowiedzi na moje pytania...
poza tym, trzymajmy się nomenklatury... zadawanie 
niewygodnych pytań pastorowi Chojekiemu, zwłaszcza tych które psują
jego namaszczony obraz prawdy jedynie słusznej...to jast takiej, że on jest cacy
a wszystko co idzie z KK jest be, to chamstwo niebywałe...bezczelność, chuligaństwo... etc.
a swoja drogą, to gdzie on się uczył tego wartościowani ? bo mnie to pasuje
do zachowań prawdomówcy jedynie słusznego adama michnika

Obrazek użytkownika goral

22-11-2013 [21:23] - goral | Link:

Aron Szechter to petak..Niedosciglym nauczycielem i wzorcem protestanckiej dialektyki byl Adolf Eichmann..
Czyzby stad braly sie zrodla wartosciowania ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-11-2013 [22:02] - Paweł Chojecki | Link:

Po tym, jak Janke dokonał czystki na S24 blokując "niepoprawnych" blogerów, Niezalezna miała szansę stać się wiodącym forum szeroko rozumianego obozu patriotycznego. Niestety, sfora kundli (przepraszam wszystkie porządne czworonogi za porównanie) skutecznie zablokowała tę możliwość. Ludzie pokroju Ściosa stoją z boku, a tu królują przeróżne Dogardy, Goryle i inni ...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wandaherbert

21-11-2013 [23:56] - wandaherbert | Link:

:przerozne Dogardy,Goryle ,a kim pan jest Panie Panie Pastorze Chojecki na tym portalu,może Panu także blokuja teksty.Dla niektorych teksty "przerożnych Dodgardow czy Goryli maja większą wartość niż Pańskie i z nimi się zgadzają

Obrazek użytkownika gorylisko

22-11-2013 [09:02] - gorylisko | Link:

pewnikiem z tego mojego królowania na tutejszym blogu mój cień stanie się dłuższy niż zazwyczaj a i banany staną się mniej krzywe jak marchewka (?)
zadawałem i będę zadawać niełatwe pytania...
rozumiem, że zadawanie niewygodnych pytań które podważają linię namaszczonych wypowiedzi pana pastora Chojeckiego to chamstwo niebywałe...
ale.. patrz wyżej...

Obrazek użytkownika osoba człowiek

21-11-2013 [23:01] - osoba człowiek | Link:

Mnie się raz zdarzyło zwrócić uwagę administracji, że wpuszcza komentarze nie spełniające reguł, które zostały tutaj ustalone ("Forum jest miejscem..."). Chodziło akurat o 2 "komentarze" osobnika "goral" (albo jakoś podobnie) pod jednym z tekstów na tym blogu. Po niedługim czasie zniknęły.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-11-2013 [23:51] - Paweł Chojecki | Link:

na poprawę, ale zawsze trudniej jest leczyć stan zaawansowany choroby. Można to było ukrócić już dawno.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

21-11-2013 [22:07] - m. | Link:

"Taki poziom "dyskusji" skutecznie uniemożliwia dostrzeżenie istoty zagrożeń i weksluje uwagę na rzeczy banalne. Czasem rażąco spłyca, a nawet zohydza cały przekaz. Sądzę, że taki właśnie jest cel owych komentarzy"

To prawda. Przekonuje o tym również szybkość działania owych komentatorów - zawsze na posterunku.

Poziom dyskusji na spotkaniach w realu również daleki jest od oczekiwań, choć nie z winy służbowych komentatorów. Zamiast wysłuchać zaproszonego gościa, słucha się rozmaitych gawędziarzy, którym wydaje się, że publiczność przybyła dla nich. Przygnębiające doświadczenie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-11-2013 [00:39] - Paweł Chojecki | Link:

rzeczywiście zadziwia...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Magdalena

21-11-2013 [22:18] - Magdalena | Link:

i cytaty ze Ściosa rzeczywiście są żałosne ... ale "Ich przeczytanie może czytelnika nie tylko odstraszyć od "prawicowych" portali, ale wywołać przeświadczenie o żenująco niskim poziomie wiedzy i kultury." O ... to chyba nie grozi potencjalnemu lemingowi, nieprawdaż? On przecież już jest przekonany o tym święcie ... I daje temu wyraz przy każdej okazji ...
Pastor oczywiście nie omieszkał po "chrześcijańsku" pojechać adwersarzom, których wypowiedzi nie leżą równolegle do jego linii :)
Przypomina mi to zgoła pana Coryllusa.
PS. Mowa jest o niezależnej i jej komentarzach, nie o naszychblogach, prawda? Jak się chce kij znaleźć na psa czy hienę zawsze coś leży przy drodze.
Na pewno Pani Daf zaraz Pana pocieszy :)
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ela K.

21-11-2013 [23:35] - Ela K. | Link:

Niestety, ale Pani uszczypliwości i nutka złośliwości, napisane zapewne w duchu "chrześcijańskiego" napomnienia, wobec wiadomego nam adwersarza, potwierdzają tylko problem i zjawisko, o którym mówi niniejszy blog.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-11-2013 [00:38] - Paweł Chojecki | Link:

Zapewne Pani nie wie, że nasze blogi wyewoluowały z niezaleznej i przez starszych użytkowników uważane są za byty "zbieżne".

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gmin

21-11-2013 [22:22] - Gmin | Link:

Pan Ścios, pisze bardzo dobre teksty, więc dziwi mnie, iż boi się komentarzy? Najważniejszy jest tekst i precyzja treści, komentarze jakie by nie były, nie odbiorą sensu treści, same się mogą kompromitować w oczach czytelnika. Autor tylko zyskuje. Trudno byłoby, wytłumaczyć czytelnikom i komentatorom cenzurę, ze względu na krytykę czy niemerytocznośc nawet, na portalu ogólnopolskiej gazety. Tak jak pisałem, treść sama się obroni, pan Ścios powinien to wiedzieć, bez obaw.

Obrazek użytkownika Sir Winston

21-11-2013 [23:33] - Sir Winston | Link:

Absurdalne komentarze, niejednokrotnie umyślnie wstawiane jedynie po to, by zaciemnić obraz dyskusji, potrafią tę dyskusję zdominować i odstraszyć kolejnego, potencjalnie rozsądnego komentatora.
Przypadkowi przechodnie na blogu odchodzą z obrazem pyskówki na żenującym poziomie, na co autor niekoniecznie zasłużył.

Popieram wolność wypowiedzi. Nikt autorowi nie mówi, co pisać, czy czego nie pisać.
Uważam jednak, że tak jak moderowane są wpisy na niezależnej, tak można by moderować prośby o usunięcie wpisów i ew. banowanie trolli na własnym blogu. W końcu rozpoznanie trolla nie nastręcza wielkich trudności.

Obrazek użytkownika Józef Darski

21-11-2013 [23:55] - Józef Darski | Link:

gdyż inaczej niektórzy autorzy banowaliby wszystkich oprócz własnych znajomych.

A AS tu nie ma, bo nie życzył sobie przebywać w towarzystwie większości blogerów, którzy pisali nie tak jak należy lub nie dojrzeli itp. i kazał się wykasować, co uczyniłem. Uprzedzam, zanim znów ktoś odkryje spiek i zamach na jego cenne uwagi, ingerencję, cenzurę i nieustanne śledzenie.

Obrazek użytkownika Sizar

22-11-2013 [11:47] - Sizar | Link:

To na naszych blogach tacy niedojrzali autorzy są co się zachowują jak dzieci? Może pomylili miejsca.

Obrazek użytkownika Sir Winston

22-11-2013 [18:04] - Sir Winston | Link:

Konkretny komentator + konkretna notka.
Ja tylko raz miałem problem z bodaj dwójką komentatorów. Na przykład w salonie24 zabanowałbym ich na stałe. Doświadczenie oceniam jako frustrujące. Myślę, że blokada na daną notkę nieco by powstrzymała paplanie dla paplania. Przekonać niektórych nie ma sposobu, zresztą próba byłaby zdarzeniem z gatunku life theft.

Obrazek użytkownika fritz

22-11-2013 [11:53] - fritz | Link:

Natomiast glupie wypowiedzi.. i tu zaczynaja sie schodki.. co jest "glupia" wypowiedzia.

Albo inaczej, nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi ;)

Obrazek użytkownika A330

21-11-2013 [23:41] - A330 | Link:

Ciekawa postać. Ciekawe analizy. Ale ten człowiek ma kaleką psychikę. Ktokolwiek próbował kiedykolwiek coś napisać na jego blogu("bezdekretu") ten wie. Każdy komentarz odbiegający od wytycznej Ściosa jest kasowany. Nie ma miejsce na żadną dyskusję. Z artykułem Ściosa można się tylko zgadzać - albo nie odzywać wcale. Inne wpisy są kasowane, a autorzy banowani. Tam można karierę zrobić tylko gdy się nazywa "Urszula Domyślna" i każdy wpis rozpoczyna od słów "Kolejny świetny tekst Pani Aleksandrze!..."

Niech więc Pan Ścios się nie wypowiada o cenzurze. Tak jak duży ma talent analityczny, tak jeszcze większe jest jego rozdmuchane EGO. Wałęsa podniesione do kwadratu...

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

22-11-2013 [15:46] - sydney.sunrise | Link:

... "Scios" wywala bez zadnego sensownego motywu ... dziwna reakcja ... odnosi sie wrazenie, ze chce sobie pagadac tylko ze swoimi, a inni to niech nas tylko podziwiaja ! ... SNOBIARSTWO !!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika goral

21-11-2013 [23:48] - goral | Link:

Ja i wielu tutaj obecnych czekamy na papieza Kosciola Palikota,dyszacego nienawiscia do katolikow na wlasnym blogu,do pogniewania sie na NB i skasowaniu bloga..:))'Pomodlmy sie w tej intencjii..
ps.Panie Cenzorze D..W ramach cenzury prewencyjnej,proponuje rozciagniecie tej cenzury na blogi w ktorych obraza sie uczucia religijne Katolikow..Blog Chojeckiego jest tego najlepszym przykladem..

Obrazek użytkownika Złotnick

22-11-2013 [00:08] - Złotnick | Link:

To wspaniale, że możemy wiedzieć, o co będzie się modlił "goral".

Obrazek użytkownika danuta

22-11-2013 [01:42] - danuta | Link:

Wpędzasz mnie w pogaństwo, bo  promujesz jakiś "Kościół Palikota". Antyteza.
  

Obrazek użytkownika Złotnick

22-11-2013 [01:58] - Złotnick | Link:

Czy moderator naprawdę nie zauważył obelżywego charakteru tej wypowiedzi?

Obrazek użytkownika Ela K.

22-11-2013 [10:52] - Ela K. | Link:

No cóż dzisiaj pozostaje Panu chyba już tylko modlitwa w tej "świętej, słusznej intencji" i oczywiście pisanie takich sympatycznych komentarzy jak ten powyżej.
A jeszcze parę wieków temu sprawę rozwiązałoby spalenie na stosie "niepokornego pastora", oczywiście w obronie uczuć religijnych Katolików.

Obrazek użytkownika Minimoa

22-11-2013 [11:32] - Minimoa | Link:

Proszę sobie sprawdzić kto kogo palił na stosach.

Obrazek użytkownika goral

22-11-2013 [01:02] - goral | Link:

Wpierw Maciejewski,pozniej Scios..Teraz niejaki Chojecki..Wyglada to na zorganizowana akcje..
Panie Chojecki..a jaka inna platforma blogowa zaakceptuje panski brak szacunku do innych opini niz swoje wlasne:
Ktora pogodzi sie z obrazajacymi i prowokacyjnymi tekstami pod adresem Katolikow ?
Czytalem panskie pseudo-intelektualne popisy na protestanckich blogach..Tam panuje jednomyslnosc w tematach,,
Dlaczego wiec nie obrazi sie pan i nie zamknie bloga tutaj na NB?
Kiedys w imie "chrzescijanskiej milosci" nazwal nas pan(cytuje) :"chamami z czworakow ,kalajacymi dywany w pastorskich salonach" tak teraz my,Katolicy dedykujemy panu fragment naszego katolickiego Credo..:" a Pokoj ,ludziom Dobrej Woli"..
Trudno zaliczyc pana do osoby z "dobra wola"..Stad ten brak pokoju...c.b.d.u...

Obrazek użytkownika mostol

22-11-2013 [09:07] - mostol | Link:

w ewnagelizaci. Zawsze tak było, że gdy brak było argumentów, to sięgano po przemoc.

Obrazek użytkownika goral

22-11-2013 [11:06] - goral | Link:

Nie mam watpliwosci,ze niejaki Chojecki tym tutaj komentarzem,probuje szczuc i konfrontowac Darskiego z innymi blogowiczami i komentatorami..
Chojeckiemu wydaje sie ,ze to on bedzie wyznaczal poziom,merytorycznosc i zasadnosc komentarzy na wlasnym i innych uzytkownikow blogach na NB..
Czytalem ,Chojeckiego wypisujacego bzdety jako mniej lub bardziej grozne z "przymrozeniem oka"
Dla treningu wstawialem mniej lub bardziej kasliwa uwage.
Chojecki jednak przekroczyl pewna granice..
Otwarcie ,po imieniu stygmatyzuje i spotwarza znane na NB osoby..
Inwektywy,impertynencje,chamskie porownania ,religijny szowinizm,to jego arsenal w polemikach z tymi ,ktorzy niekoniecznie rozumia rzeczywistosc Chojeckiego..
Te zachowania przypominaja mi seanse nienawisci Paliglupa,Niesiolowskiego itp..
Chojecki doskonale wpisuje sie w ten sam scenariusz..
Pan Darski wykazuje daleko posunieta wyrozumialosc w promowaniu na NB przez Chojeckiego periodykow ktore Chojecki "lansuje"
A przeciez jest to niezgodne z formula NB..
Toleruje Chojeckiego otwarte ataki na KK..a przeciez brak tolerancji religijnej jest rowniez niezgodne z ta formula..
Moj apel do p.Darskiego..
Ograniczyc Chojeckiemu mozliwosc obrazania uczuc religijnych Katolikow,zabronic promowania "W SIECI" na NB..

Obrazek użytkownika endix2

22-11-2013 [19:43] - endix2 | Link:

Biedny, skrzywdzony goralu. Ziejesz nienawiścią do pastora Pawła Chojeckiego zupełnie tak, jakbyś był przez niego kiedyś intelektualnie poturbowany. Jak czytam twoje komentarze to myślę że mogło tak być!

Obrazek użytkownika wiskla61

22-11-2013 [11:39] - wiskla61 | Link:

Aa ja doświadczyłam, że szczególnie wnikliwemu trawieniu przez moderatora podlegają tematy: Żydzi, Niemcy, Rosja.

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-11-2013 [14:30] - Józef Darski | Link:

antysemitów, wariatów i maniaków są mile widziane nie tu tylko na Nowym Ekranie obecna domena neon24.pl. Tam można się wyżywać dowoli. Tu będą tępione. capisci?

Obrazek użytkownika fritz

22-11-2013 [11:48] - fritz | Link:

http://niezalezna.pl/48542-mit...

a wiec bardzo swiezy.
Jak widac Scios zniols zniewagi.

Przejrzalem komentarze pod tym i poprzednim artykulem, nie zauwazylem chamstwa, moglem przeoczyc.

Dlatego prosze o przyklady konkretnego chamstwa.

No i oczywista proba wprowadzenia przez chojeckiego cenzury pod jego tekstami.
Tekstami i komentarzami majacymi nierzadko charakter rasistowski i antykatolicki.

Obrazek użytkownika hibaro

22-11-2013 [14:08] - hibaro | Link:

Ostatni artykul Sciosa jest z 21.11.2013 na :Aleksander Scios -Bez Dekretu:link http://bezdekretu.blogspot.com...
Pod notka wsrod 24 komentarzy jest 7 autentycznych odpowiedzi Sciosa,m.inn. i ta zamieszczona w notce p.Chojeckiego dotyczaca niezaleznej.pl ,sa tez nt. lokatora Belwederu.
Wszystkie komentarze i odpowiedzi pod podanym wyzej linkiem sa godne przeczytania.

Obrazek użytkownika fritz

22-11-2013 [15:10] - fritz | Link:

Mnie chodzilo o wypowiedzi, ktore Scios zakwalifikowal jako "Oczywiście nikt mi tego nie zabrania, jednak świadomość, że administracja forum dopuszcza ......dziesiątki beznadziejnie głupich, wulgarnych lub kłamliwych "komentarzy"..... stanowi skuteczną przeszkodę "

Sciosa kiedys regularnie czytalem i nawet czasami sie wymienialem.
Scios znakomicie analizuje.

Czego mi brakuje i przez to zniecheca to calkowite ignorowanie niebezpieczenstwa ze strony Niemiec. Pod tym wzgledem Scios wierzy w zobowiazanie Niemiec wobec europy (czy jakos podobnie, juz nie pamietam).

Nie pojmuje takiej naiwnosci.
Wszystkie analizy odnoszace sie do globalnej sytuacji Polske bedace tak jednostronne sa wlasnie z powodu jednostronnosci niezwykle niebezpieczne, dlatego czesciowo bezuzytyczne a moze nawet dezinformujace.

Obrazek użytkownika backout

22-11-2013 [14:28] - backout | Link:

Mógłby Pan z łaski swojej podać dokładne źródło, z którego cytuje Pan wypowiedź Pana Chojeckiego?
Ja osobiście zazwyczaj zgadzam się z wypowiedziami Pana Chojeckiego i zależy mi, żeby zobaczyć kontekst tak ostrego sformułowania, które użył.
Poza tym, Pan również ryzykuje posądzenie o głupotę, żądając stosowania katolickiej cenzury.
Co będzie następnym krokiem, żądanie spalenia pastora Chojeckiego na stosie?!

Obrazek użytkownika gorylisko

22-11-2013 [20:55] - gorylisko | Link:

ten szerzej poj ety stosów własciwie nie praktykował...
ale szybienica, ćwiartowanie, ścięcie... to takie ułatwienia do zrozumienia nauki
marcina lutra...
przykład, czarownice z Salem...tam nie było nikogo z KK...
za to kilku osobistych przyjaciół Pana Boga

Obrazek użytkownika Temu Misiu

22-11-2013 [15:48] - Temu Misiu | Link:

Film z Lublina interesujący - Podziekował (Ja) Wielebnemu :)
Uwagi pastora o komentarzach ("opiniach") jak i zastrzeżenia pana Sciosa na tenże temat, uważam za co najmniej "nie uprawnione".
Czytelnik niezaleznej i naszych blogów bierze przede wszystkim treść "wpisu", "informacji" (wydarzenia), opinii (opinie). I te właśnie wpisy mają wartość zasadniczą - często nie mamy (czytelnicy) czasu by zapoznać się ze zdaniem innych na wyłuszczony temat (komentarze pod wpisem).
Jeśli jednak mamy czas, to doskonale rozrużniamy i ignorujemy wpisy (opinie, komentarze) "niekonieczne". Takie same możliwości ma autor. Internet jest miejscem publicznym przez to, że jest medium interaktywnym.
Jeżeli kto źle znosi reakcję "publiczności" (czytelnicy, konkurencja branżowa, konkurencja polityczna, troll`e), to może swoje złote myśli pielęgnować w zaciszu alkowy.
Jeżeli jednak autor chce wpływać na rozwój mojej świadomości lub nawet tylko zaprezentować wytwór swego intelektu i okazać sprawność umysłową, warsztatową itepe, to musi zaakceptować również obecność "gupich i chamskich komentarzy".
Przez blisko półtora roku uważnie czytałem wpisy na nb i ani pisnąłem. Dopiero chęć zademonstrowania jednemu z blogerów małej fotki nakłoniła mnie do zalogowania się do nblogi - wielu czytelników nie ma takiej pokusy.
P. Scios ma zbyt wiele fobii, a pan Chojecki troszku megaloman, ale trzeba przyznać, że ma poczucie obowiązku odpowiedzieć na każdy komentarz.
Niektóre komentarze (opinie) brzmią "chamsko", a naprawde są nieczytelne - zbyt pospiesznie i nieprecyzyjnie sformułowane. Trollowskie są łatwo rozpoznawalne - majpóźniej w drugim - trzecim zdaniu. Uprzekkrzaja trochę czytanie, ale i urozmaicają rozrywkę.
pozdrawiam

Obrazek użytkownika contessa

23-11-2013 [20:52] - contessa | Link:

Zgadzam się z p.Sciosem, że głupie wrzutki o prezydęcie B.K. deprecjonują wpisy Autora o nim. To jednak - moim skromnym zdaniem - jest wynikiem tego, że B.K. wciąż jest postrzegany przez dużą część Polaków jak głupi i/lub zabawny pluszowy miś. Nawet po prawej stronie mało kto uważa go za niezwykle niebezpieczną dla Polski personę na niezwykle wysokim stanowisku. To błąd ! Można żartować z jego chrabjostwa, z możeła itd. ale... wystarczy wejść na stronę BBN i szczęka opada. Nie na stronę prezydęta bo tam wielu informacji o tzw.działalności B.K. na rzecz i w imię polskiej racji stanu poza za przeproszeniem pierdołami, nie ma. Nie ma nawet wszystkich przemówień B.K., a zwłaszcza tych, w których jest mowa o obronności RP. Gen.Koziej nie jest ołowianym żołnierzykiem, którym w wolnej chwili bawi się prezydęt. Premier Tusk to jest wzór przezroczystych działań w porównaniu z Komorowskim i niech te słowa posłużą za lampkę alarmową - nie ma Komorowskiego analfabety, niewinnego i rubasznego  "swojego chłopa" od palem, bigosu i kiełbas, jest osoba na urzędzie Prezydenta RP, która skutecznie DEMONTUJE systemy obronne Polski i uzależnia Polskę od Kremla.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

24-11-2013 [00:59] - Paweł Chojecki | Link:

O tym możemy sobie pogadać w komentarzach na niszowych blogach. Doktryna Putina o miejscu dla opozycji działa i w Polsce. Niestety...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gość z drogi

25-11-2013 [04:27] - gość z drogi | Link:

to niebezpieczny i szkodzący Polsce człowiek...nigdy nie zapomnę jego słow..".gdzieś poleci..."o Prezydencie Lechu Kaczyńskim...
nie zapomnę jak sięgał po władzę i jak się śmiał oczekujac na trumny smoleńskie...
a pożyteczni idioci i tak wciąz kłapią gębusiami,ze to Dobry Miś,tylko troszkę niezdarny...
Contesso pozdrowienia

Obrazek użytkownika kat

23-11-2013 [20:57] - kat | Link:

w co ty grasz? w narodowców? a może w Moskwę? .... niebawem sie odniosę do Ciebie i będzie bolało.....