Witaj: Niezalogowany | LOGOWANIE | REJESTRACJA
Kaczyński nie dał Rokicie dla Tuska gwarancji bezpieczeństwa
Wysłane przez Marek Mojsiewicz w 28-02-2013 [13:05]
Stanisław Janecki „Rokita udzielił wywiadu rzeki”....” Z relacji najważniejszych, a więc i najbardziej wtajemniczonych uczestników tamtych negocjacji wynika, że w pewnym momencie postawiono problem „gwarancji bezpieczeństwa” dla Platformy. Kiedy pojawiło się pytanie, czy PiS jest gotowe takie gwarancje przyrzec i zapewnić, większość uczestników nie wiedziała, o co chodzi. Na pytania szczegółowe zadawane przez niektóre osoby, padała zagadkowa odpowiedź: „No, przecież wiesz/wiecie”. Ale większość jednak nie wiedziała, o co może chodzić.”...”Z kontekstu prowadzonych wtedy, a dość enigmatycznych rozmów wynikało, że chodzi o coś, co działo się w roku 2001 i 2002, czyli wtedy, kiedy Platforma Obywatelska powstawała i tworzyła swoje struktury, a co napawało wtajemniczonych strachem. W tym kontekście pojawiało się m.in. nazwisko Mirosława Drzewieckiego, od 2003 r. skarbnika partii. O szczegółach owych „gwarancji bezpieczeństwa” nigdy nie mówiono, jakby to był temat niebezpieczny i wstydliwy. Mówiono natomiast, że Platformie na tych gwarancjach bardzo zależy.”...”Bo istniała też przeszkoda w postaci urażonych ambicji Donalda Tuska oraz przekonania, że wepchnięcie PiS w konieczność tworzenia innej koalicji bardzo się platformie opłaci. „....” Rokita udzielił wywiadu rzeki, a jego fragmenty znalazły się w „Polityce”. Opowiedział też o braku po stronie PO scenariusza na wygraną PiS. W efekcie wielka koalicja PO-PiS okazała się w praktyce niemożliwa. „...”Już siedem lat temu uczestnicy rozmów mieli jednak przekonanie, że istnieje jakaś tajemnicza, dodatkowa przeszkoda w zawarciu koalicji. „.....”Sprawa polegała na tym, że projekt IV RP (nazwę wymyślił już w 1998 r. Rafał Matyja, a hasło to podjął w styczniu 2003 r. Paweł Śpiewak), który PiS lansowało w kampanii 2005 r., zakładał odcięcie polityki od grup interesów „.....”Często te grupy interesów mieszały się z grupami przestępczymi, i ważne było wyświetlenie tego, jak w przeszłości one i przestępcze podziemie wpływały na politykę. Jak inspirowały różne działania, w jaki sposób wikłały polityków świadcząc im różne przysługi i zapewniając medialną osłonę oraz dając pieniądze, np. na kampanie. „...(źródło )
Jak widzimy sytuacja jest dla Polski bardzo korzystna Najgorszym wariantem dla Polaków byłby kartel elit o czym pisała Fedyszak Radziejowska . Jak zaraz się przekonamy ruchy rozpaczy przy urnach , czy na ulicach jakie maja teraz miejsce w Bułgarii i Włoszech nie będą miały żadnego znaczenia. Berlusconi , który wygrał wybory , będzie tak jak dawniej okradał Włochów wysokimi podatkami i terroryzował służbami skarbowymi , prokuratur i sądami . Mafia nadal będzie miała wpływ na polityków . W Bułgarii okradające Bułgarów elity zrobią wiele zmian, aby wszystko pozostało po staremu .
Jedynymi państwami, w których w wyniku , czy to zrywu wyborczego, czy rewolucji ulicznej doszło w ostatnim, czasie do realnych zmian to Egipt i Węgry. W obu przypadkach za społeczeństwem stały politycznie zorganizowane siły i charyzmatyczni przywódcy. W Egipcie jest to Bractwo Muzułmańskie i Mursi , na Węgrzech FIDESZ i Orban .
Polacy również posiadają anty systemową opozycję i charyzmatycznego przywódce. Realny lęk Tuska i nomenklatury Platformy ,że dojdzie do zmian , do realnych reform , do wsadzenia ich do wiezień świadczy o istnieniu sił politycznych , o realnych szansach na odbudowę polityczną i gospodarczą Polski .
Innym problemem , który dotyka Polski i całej Europy jest „ immunitet kryminalny „ dla elit politycznych i oligarchii . Korupcja , kumoterstwo ,malwersacje , powiązania z mafią, przestępstwa kryminalne ,gospodarcze, szpiegostwo, nie są ścigane. Poczucie bezkarności elit wynika z ich chorej solidarności. Nie uzdrowi się systemu politycznego bez likwidacji”'immunitetu kryminalnego „ dla elit politycznych i wsadzania ich do wiezień .
Walka Platformy o to , aby za wszelką cenę objąć , nawet kosztem nie dojścia do skutku koalicji POPiS MSW wpisuje się w też Janeckiego ,że Platforma bała się że bez założenia z Kaczyńskim bezkarnego kartelu elit znajdą się w więzieniach.
Tezę Janeckiego o zmanipulowaniu Kaczyńskiego w budowie koalicji potwierdza osobiście Giertych w swoim ekshibicjonistycznym wywiadzie , w którym ujawnia , że faktycznie Ligą Polskich Rodzin kierował …..Tusk , bo do tego się sprowadziło nakazanie Giertychowi wejścia w koalicję z Kaczyńskim . Polecam przeczytać.
Wprost tak pisze panice , a raczej paranoi w jaką wpadł Tusk . „ Lider Platformy boi się porażki w nadchodzących wyborach nie tylko dlatego, że może w ich wyniku stracić władzę. – To także strach fizyczny. Premier boi się, że, jeśli PiS wygra, to ludzie prezesa po niego przyjdą i zakują go w kajdanki – mówi „Wprost” jeden z polityków PO „..”....po Smoleńsku Donald zaczął odczuwać fizyczny strach przed Kaczyńskim.”....”A co Kaczyński myśli o Tusku? „...”Jarosław przez lata nim gardził, mówił, że to chłoptaś, nie polityk. Powtarzał, że w latach 80., gdy jego żona z synkiem gnieździła się w akademiku, on przepuszczał pieniądze z kolegami na imprezach. Po upadku komuny to samo: balangi, alkohol, piłeczka. „...(więcej )
„Tygodnik Forum „STASI w PRL. Według Urzędu ds. Akt STASI w Polsce w czasach PRL działało przynajmniej 500 agentów STASI. Szpiclowaniem sąsiedniego kraju przez NRD rozpoczęło sie wraz z wyborem w roku 1978 kardynała Wojtyły na papieża. S TASI infiltrowało przede wszystkim Solidarność. „.....”Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkał w Polsce zbliżył sie do środowiska , które wydawało solidarnościowe pismo „Samorządność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał się z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Myśli Politycznej im Konstytucji 3 Maja „....(więcej )
Oskarżenia Leppera pod adresem Tuska i Schetyny wygłoszone z trybuny Sejmowej „ „... Wam nie trzeba pieniędzy (...) No po co wam? Te billboardy to wam z nieba spadają. Aniołki płacą za to, tak? (...) A czy jest prawdą, że również, no, niestety posłowie Sojuszu Lewicy... Też zapytam prokuratora. Pan ministerCimoszewicz w hotelu Victoria 4 marca 2001 r.(...) 120 tys. dolarów. Następnie pan ministerSzmajdziński. Carringtona pan zna. 50 tys. Ja pytam: Czy tak było? Do sądu, do prokuratury te dokumenty trafią. Co zrobi prokuratura, zobaczymy. A może byście panowie tak pojechali razem,pan Szmajdziński, pan Tusk i pan Cimoszewicz, na mecz do Wrocławia, Śląsk-Wrocław. Pojedźcie tam na ten mecz. Tam w hotelu Wrocław między godz. 9 a 9.30, 20 kwietnia 2001 r.,jeden z was (nie wiecie, który, to porozmawiajcie ze sobą) podobno – ja nie twierdzę, że tak było – podobno otrzymał kwotę 350 tys. dolarów od niejakiego pana S. Jeszcze pan Schetyna też widział to.Panie Tusk, sprawa spotkania pana z nieżyjącym ˝Pershingiem˝. Nie wiem, czy miała miejsce; może pan... Zaprzeczycie na pewno temu. 10 lipca 1998 r. podobno pożyczył panu 300 tys. zł. ...”Źródło: Wystąpienie A. Leppera w Sejmie, 21 listopada 2001 „.....(więcej )
video Lepper w Sejmie oskarża Tuska i Schetynę o branie łapówek od mafii . „...(więcej )
Czabański w swoim tekście „ Przedterminowe wybory na wiosnę ? „ pisze „Tusk już przegrał, choć być może jeszcze o tym nie wie. A może zabiega w Berlinie o gwarancje bezpieczeństwa osobistego? „.....”Nie znaczy to, że PiS utworzy rząd własny lub techniczny. Nie tak prędko. Rolę patrona nowego rozdania koalicyjnego będzie chciał przejąć prezydent Komorowski. Taki scenariusz poprze Moskwa, choć wątpliwe by to wystarczyło. Dopóki jednak trwa walka w Grupie Trzymającej Władzę w Polsce, rosną szanse na poznanie prawdy o katastrofie smoleńskiej. I rosną szanse na przekonanie większości Polaków do poparcia opozycji w wyborach. Czy będą wybory przedterminowe? Coraz więcej na to wskazuje, bo kula śnieżna już się toczy. „...(więcej )
Giertych był konfidentem Tuska w rządzie Kaczyńskiego ?
Giertych „W 2005 r. byłem pewien, że będzie PO-PiS, a my będziemy budować opozycję i czekać na swój czas. Gdy Donald, pamiętam ten Konwent Seniorów, przyszedł i powiedział, że nie wchodzi do rządu i będą tylko pozorować koalicyjne rozmowy, to mi się świat zachwiał. Miałem pomysł, że przerobię partię na bardziej konserwatywno-liberalną, będziemy atakować od strony opozycji. Jak mi to Donald powiedział, powstało pytanie - co dalej z Ligą. Wszyscy pchali nas do rządu. Miałem rozłam wewnętrzny, który doprowadził do wyjścia sześciu posłów i groził dalszym odchodzeniem. Wtedy zrozumiałem, że Liga to trup. Byłem przed dylematem: albo wejdę w koalicję i będę czekał, albo mnie załatwią. Moja cała strategia od wejścia do rządu sprowadzała się do tego, żeby być pupilem Kaczyńskiego, żeby zapomniał wszystko to, co było, te walki. A to dlatego, że uważałem, że Kaczyński będzie chciał nas zabić, a miał prokuraturę, Ziobrę, miał wszystko. I moja jedyna nadzieja była w tym, że dojdzie do kryzysu, zanim mnie rozwali. Rozwali?- To znaczy aresztuj „....”Ale wszystko z prawej strony, żeby przekonać Jarosława, że moje porozumienie z PO jest niemożliwe. Bez przerwy mi zarzucał, że ja mam kontakty z Tuskiem...I słusznie zarzucał.
- Nie dało się ukryć. Wyszło, że Tusk był u mnie w domu. A to od razu lądowało na biurku u Jarka. I w związku z tym ja musiałem obchodzić go od prawej strony, żeby miał pewność, że niemożliwe jest porozumienie z PO Zostawmy to. Mówię o strategii partii. Żeby zejść z linii strzału. W czerwcu 2007 r. wszystko się ważyło. Miałem w PiS człowieka, któremu do dziś jestem wdzięczny, w komitecie politycznym, wiedziałem, co oni myślą, nie byłem głuchy, dokładnie wiedziałem, co rozważa Kaczyński. Słynny kret? On nadal tam jest? Nie powiem kto, ale nie był to ani Michał Kamiński, ani Adam Bielan, a raczej ktoś, kto ich w tym czasie bardzo zwalczał. I dokładnie wiedziałem, gdzie będą uderzać. Więc w czerwcu 2007 r. już prawie była decyzja, że to my idziemy pod nóż, był przeciek, że będą zatrzymywać Wierzejskiego. Ale pogadałem z Ziobrą i zasugerowałem mu, że są ciekawsze tematy. Krótko mówiąc, Ziobro się przekonał, że lepiej Jarka przekonać do drugiego frontu, czyli ataku na Samoobronę.Jak pan przekonał Ziobrę?
- To moja tajemnica. I gdy Jarosław rzucił się na Leppera, dla mnie to był po prostu moment, w którym powiedziałem: "Teraz albo nigdy". Albo go załatwię, albo mnie wsadzi do więzienia, taka była alternatywa „....(więcej)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Fragment wywiadu z Rokitą„Kolejna przeszkodą na drodze do zrealizowania koalicyjnych planów okazał się fakt, że jak twierdzi były poseł, cała koncepcja wielkiej koalicji była opracowana wyłącznie pod model, w którym Platforma wygrywa wybory, a PiS jest partnerem, choć odrobinę słabszym. Nie była przygotowana na sytuacje odwrotną. Nagle okazała się, że premier mam być z PiS i że nie ma on żadnego planu”
Rokita „Miałem już jawnie nieprzyjaznego Tuska za plecami i musiałem czekać na inicjatywę ze strony Kaczyńskiego. Bardzo deprymująca sytuacja. A Kaczyński - jak się miało okazać – po dwóch zwycięstwach nabrał takiej pewności siebie, że powstanie koalicji zaczął traktować jako jedną z możliwości, bynajmniej nie najbardziej oczywistą „.....”(Tusk ) Zażądał ode mnie symulowania negocjacji rządowych z Marcinkiewiczem. Przez dwa tygodnie, do wyborów prezydenckich. Uważał,że symulacja powoływania rządu jest niezbędna jest niezbędna do utrzymania jego własnych szans (...)Ale nie bez znaczenia było, że zachowywał się przy tym nerwowo i arogancko, wpadał na przykład we wściekłość gdy rozmawiałem z Kaczyńskim o kandydaturze Marcinkiewicza, na krótko przed jej publicznym ogłoszeniem.”....(źródło)
Fragment wywiadu z RokitąRokita nie zgłaszał zastrzeżeń wobec kolacji z PiS ? Decyzja zapadła bez żadnej dyskusji .
Rokita „ Tak , to bardzo ciekawe , faktycznie nie było dyskusji . W jakimś momencie Tusk , zaabsorbowany swoją kampania prezydencką , pogodził się najwyraźniej z tym , że przydzielone mi dla świętego spokoju Niderlandy mogą okazać się naprawdę do wzięcia . Myślę ,że po namyśle odłożył po prostu ostateczne rozwiązanie kwestii Rokity na późniejszy plan . Jego wewnętrzny stosunek do idei premiera Rokity i wspólnego rządu z Kaczyńskim ujawnił się dopiero wyraźnie podczas kampanii wyborczej 2005 roku .najpierw zablokował kandydatury moich współpracowników na listach PO , potem zaś partia skoncentrowała cały swój potencjał wyłącznie na kampanii prezydenckiej . Poza wszystkim innym to było dość mało logiczne , bo wybory parlamentarne miały wyprzedzać czasowo prezydenckie i dla każdego specjalisty od kampanii było jasne ,że na wynik drugich wyborów , odległych o dwa tygodnie , wpłynie decydująco znany mechanizm powyborczej premii za pierwsze zwycięstwo . Wiadomo przecież ,że popularność partii osiąga swoje apogeum mniej więcej dwa tygodnie po każdych wygranych wyborach „ ...”ale dla mnie w tamtym czasie najbardziej znamienne było to ,że w logikę tworzenia wielkiej koalicji tak miękko i bezkolizyjnie wszedł Kaczyński . Nie trzeba było żadnych szczególnych umów zawierać , ani organizować licznych tajnych spotkań . Nie zaistniała nawet w tamtym czasie kwestia podziału łupów. Od tej strony to wyglądało bardzo obiecująco”...” Nigdy nie zakładałem ,że Kaczyński chce wyśledzić jakichś konkretnych ludzi , którzy stanowią w Polsce „układ” , aresztować ich , albo przynajmniej wylać z roboty . Tak sugerowali przeciwnicy Kaczyńskiego,ale oni chcieli jego polityczny program zredukować ad absurdum „....”Szukali przecież także „diabła „ nie bez racji w familijnych korporacjach prawniczych . W zepsutych uniwersytetach tworzących towarzystwa wzajemnej adoracji , w łapówkarskiej służbie zdrowia , czy w wysługujących się tak zwanemu salonowi mediach „.....(źródło)video Mariusz Kamiński „B. szef CBA o kulisach konfliktu z Tuskiem!
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
YouTube:
Komentarze
28-02-2013 [17:40] - Janko Walski | Link: Przyjęta przez Pana konwencja "dawania do myślenia"
ma swoją siłę, ale dla wielu odbiorców jest bezskuteczna, bo zmusza do poświęcenia czasu większego niż przeczytanie nagłówka, bez pewności, że będzie to warte tego czasu. Oczywiście są tacy, którzy rozpoznali dobrę markę i wiedzą, że to na co chce Pan zwrócić uwagę z pewnością na tę uwagę zasłiguje. Ilu takich jest? Coś z tym trzeba zrobić, bo pańskie wpisy zasługują na liczniejszą widownię. Bezwzględnie potrzebny jest udział autora w dyskusji pod wpisami, ale nie tylko. Sugerowałbym umieszczenie na początku wpisu skrótu informującego czytelnika o jego zawartości w możliwie atrakcyjnej formie, np. pytań.
28-02-2013 [18:22] - Marek Mojsiewicz | Link: Dziękuję za uwagi . I
Dziękuję za uwagi .
I pochlebną ocenę mojej pracy.Chciałbym uruchomić raz w tygodniu videoblog . Myślę ,że byłby tam miejsce na odpowiedzi na komentarze.
Pozdrawiam serdecznie
09-05-2013 [16:00] - Poznasz | Link: Dodatkowa uwaga.
Powiązana z poprzednikiem. Otóż ja jestem właśnie takim Pana czytelnikiem wnikliwym, a i to muszę powiedzieć często razi mnie zbytnio skomplikowana forma przekazu (osobiście też nie cierpię błędów, czy to brakujących literek, znaków czy stylistycznych). Wracając jednak do meritum, mój poprzednik ma 100$ racji, proszę się wzorować na publicystyce z głównych portali (oczywiście nie merytorycznie) Chodzi o to, że we wstępie ma być zamieszczone 'okno' na fantastyczną, ciekawą historię, która kryje się dalej. Niestety bardzo wielu ludzi ma mózg nastawiony na krótkie zwięzłe informacje albo hisotire obrazkowe. Te kilka pierwszych zdań musi być naprawdę wciągające...
28-02-2013 [23:45] - BHKaczorowski | Link: Pan Marek Mojsiewicz
Bardzo dobry tekst , przeczytalem z zainteresowaniem. Uwagi w komentarzach prosze rozwazyc napewno pomoga.
Prosze pisac .
Pozdrawiam B.H.Kaczorowski
01-03-2013 [15:52] - dogard | Link: panie szanowny
o tym fakcie ' nie dawania gwarancji tuSSkowi' mowil juz wczesniej sam Jaroslaw Kaczynski.To zadna nowosc.giertyszka zdrajce i pajaca od kaczmarka z wybrzeza juz pomijam, nie wart klawiszy, chyba ,ze wieziennych...