Tusk zabiega w Berlinie o gwarancje bezpieczeństwa osobistego?

Czabański w swoim tekście „ Przedterminowe wybory na wiosnę ? „ pisze „Tusk już przegrał, choć być może jeszcze o tym nie wie. A może zabiega w Berlinie o gwarancje bezpieczeństwa osobistego? „.....”Nie znaczy to, że PiS utworzy rząd własny lub techniczny. Nie tak prędko. Rolę patrona nowego rozdania koalicyjnego będzie chciał przejąć prezydent Komorowski. Taki scenariusz poprze Moskwa, choć wątpliwe by to wystarczyło. Dopóki jednak trwa walka w Grupie Trzymającej Władzę w Polsce, rosną szanse na poznanie prawdy o katastrofie smoleńskiej. I rosną szanse na przekonanie większości Polaków do poparcia opozycji w wyborach. Czy będą wybory przedterminowe? Coraz więcej na to wskazuje, bo kula śnieżna już się toczy. „....(źródło )

Ziemkiewicz „Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu. – Naprawdę Pan tak myśli?
– Będzie co najmniej postawiony przed Trybunałem Stanu, bo jest za co. Jego następca, nawet jeśli to nie będzie Jarosław Kaczyński, po prostu będzie musiał to zrobić, żeby uspokoić ludzi, którzy nagle stracą totalnie poczucie bezpieczeństwa, stracą oszczędności, pracę i nagle się znajdą w sytuacji, o której kiedy dziś słyszą, to zatykają uszy”....(więcej )

Wprost tak pisze panice , a raczej paranoi w jaką wpadł Tusk . „ Lider Platformy boi się porażki w nadchodzących wyborach nie tylko dlatego, że może w ich wyniku stracić władzę. – To także strach fizyczny. Premier boi się, że, jeśli PiS wygra, to ludzie prezesa po niego przyjdą i zakują go w kajdanki – mówi „Wprost” jeden z polityków PO „..”....po Smoleńsku Donald zaczął odczuwać fizyczny strach przed Kaczyńskim.”....”A co Kaczyński myśli o Tusku? „...”Jarosław przez lata nim gardził, mówił, że to chłoptaś, nie polityk. Powtarzał, że w latach 80., gdy jego żona z synkiem gnieździła się w akademiku, on przepuszczał pieniądze z kolegami na imprezach. Po upadku komuny to samo: balangi, alkohol, piłeczka. „...(więcej )

Kurski „ - To jest dla mnie oczywiste, że za sprawę smoleńską kiedyś będą wyroki karne. To jest w ogóle oczywiste, każdy kto to obserwuje, to wie, że tak będzie -”.....” Nie wymienię żadnego nazwiska, ale dla mnie jest oczywiste, że sprawa katastrofy smoleńskiej skończy się wieloletnimi wyrokami więzienia dla osób odpowiedzialnych nawet za to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, za zaniechania po, ale również i za pewne wejście w grę z Putinem przed tą katastrofą „.....(więcej )

Dla pełzającego totalitaryzmu w Polsce cezurą wydają się ostatnie wydarzenia związane z ostentacyjnym łamaniem prawa przez prokuraturę w relacjonowaniu dokumentacji związanej z obecnością trotylu we wraku oraz następującym po tym wyrzuceniem z powodów politycznych dziennikarzy z dwóch redakcji . Prokurator ostentacyjnie publicznie , bezkarnie kłamał . Jawnie demonstrował swoje upolitycznienie . Ta ostentacja miała na celu zastraszenie jego przeciwników. Niczym w klasycznym bambusolandzie , niczym za I Komuny wyrzucono dziennikarzy . Seryjny samobójca sieje grozę wśród przeciwników reżimu .

Każdy kij ma dwa końce . W państwie , w którym prokurator jest bezkarny , w którym sfera medialna przeistoczyła w system goebelsowkiej propagandy nikt nie jest bezpieczny. W socjalistycznej Rosji zabijano nawet najwyższych przywódców i dygnitarzy państwowych . Zabito Stalina , Berię. Czabański może się nie mylić ,że Tusk stal się ofiarą swojego sukcesu . Ze boi się o swoje życie . Zniszczył resztki demokracji , nieformalne ośrodki władzy przejęły kontrolę nad państwem . Do tego rabunkowa , bandycka polityka podatkowa II Komuny zniszczyła podstawy ekonomiczne kraju .

Ziemkiewicz napisał ,że Tusk stanie się kozłem ofiarnym dla któregoś ze swoich towarzyszy, który zostanie desygnowany na jego następce . Więzienie, bezkarna prokuratura , bezkarne nafaszerowane donosicielami esbeckimi sądy , propaganda reżimowa , która ukaże go jako potwora, bandytę, nie wróżą nic dobrego Tuskowi .

Z tezą Czabańskiego ,że w związku z szykującym się na wiosnę przesileniem politycznym Tusk wpadł w panikę koresponduje tekst gazety Polskiej , który wczoraj omówiłem „ Rosja gwarantem bezpieczeństwa Polski „ w którym pokazana grę Komorowskiego na odwrócenie sojuszy i w miejsce protekcji Niemiec przyjęcie przez II Komunę protekcji Rosji . Jeśli by to się udało to oznaczałoby dla stronnictwa pruskiego eksterminację polityczna, ekonomiczną , a kto wie czy i nie fizyczną .

Bardzo ciekawy w tym kontekście jest antyrosyjski artykuł Pawła Świebody opublikowany w Foreign Affairs pod tytułem „ Central Europe’s Worries About U.S. Foreign Policy „ w którym widać panikę przed Rosją i apelowanie do Obamy ,aby nie zostawiał nomenklatury II Komuny na pastwę Rosji .

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Polecam bardzo ciekawą wypowiedź Michalkiewicza na temat Zamachu Smoleńskiego i czy grozi nam zamach stanu .

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

07-12-2012 [16:57] - fritz | Link:

stworzy struktury kontrolujacej liczenie glosow od poczatku do konca, to ze 100% pewnoscia przegra wybory nawet wtedy gdyby na JK glosowalo 50% wyborcow.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to, ze taka struktura nie powstanie.
Moze beda jakies alibi cwiczenia, ze cos powstaje, ale opozycja (a wiec ci, ktorzy dbaja po porazke) w PiS przeciwko temu jest tak wielka i tak wysoko w strukturach partyjnych, ze z cala pewnoscia uda sie powstanie takiej struktury zablokowac.

Obrazek użytkownika Józef Darski

07-12-2012 [20:19] - Józef Darski | Link:

opracowanie systemu informatycznego do tego celu - odmówił, bo stwierdził, że sprawa nie jest wiarygodna skoro jest zbyt tania.

Wygra oczywiście Moskwa, ale Tusk nigdy nie znajdzie się w więzieniu. Po prostu pewnego piątku wpadnie w depresję i  tego jeszcze dnia wieczorem lub w sobotę nad ranem popełni samobójstwo. Tak będzie najwygodniej dla wszystkich. A potem wszyscy stwierdzą jednogłośnie, że tylko on był winien. Lud będzie się cieszył, gdyż znów dostanie porcję swegpo ukochanego kłamstwa, bez którego żyć nie może i życie potoczy się dalej. Ci na dni spadną jeszcze niżej, a Lisy awansują jako bohaterzy narodowi. Lud będzie kochał MO itp., itd Może dostanie młodsze wydanie MO.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

07-12-2012 [20:27] - Marek Mojsiewicz | Link:

Apple nie może przenieść zrobotyzowanej produkcji i z Azji do USA ponieważ USA są ...zacofane

"W innym wywiadzie Tim Cook podkreślił jednak, że Apple nie może przenieść całej produkcji do Stanów - "nie chodzi o pieniądze tylko umiejętności." Cook wyjaśnia, że w USA brakuje ludzi, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie potrzebną do uruchomienia współczesnej produkcji, http://nt.interia.pl/news-appl...   

Obrazek użytkownika Celarent

08-12-2012 [00:25] - Celarent | Link:

Są, nawet tu, tacy, którzy sądzą, że Tusk jest niemal władca niepodzielnym polskiej sceny politycznej. Już zaczynałam kruszeć i tracić nadzieje a tu, proszę. Nerwowe ruchy Tuska i jego pewna metamorfoza po katastrofie smoleńskiej nie uszły mojej uwadze. Również widzę jak rosnie w siłę obóz prezydencki wsparty przez "straszaki" z Moskwy. Tusk stał się zakładnikiem własnych ambicji. Żal mi gada nie będzie, jak zgnije w więzieniu. Jednak chciałabym tez uniknąć Polski Bronisłwa I Absolutnego. Jedyna nadzieja w tym, że Tusk nie odda pola bez walki a będzie to walka na tyle wyniszczająca, by gdy tych dwóch bedzie się biło - trzeci, znaczy my, skorzystamy. A wówczas żaden z panów nie będzie czuł się samotny czy pokrzywdzony - obaj sporo posiedzą.
Dzięki za tekst i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika nie_czerwonoarmista

03-10-2013 [16:14] - nie_czerwonoarmista | Link:

Zgadzam się natomiast z wpisem, w którym autor mówi o konieczności przypilnowania "chłoptysia" - zwanego przeze mnie Kuku Cysorzem Tonalem Dupskiem - by SE nie wziął waaaadzy kolejną przewałką wyborczą. Wspomniany, pełzający totalitaryzm, to odzwierciedlenie umysłowości Kuku z nachapywaniem się i rżnięciem głupa, z chwytami poniżej pasa, łącznie z naszczuwaniem wojska na naród (fenomen wzięty z genów dziadka).
Walory umysłowe Kuku są znane, haratanie w gałę odzwierciedla głębię postaci, niezdrowo przyssanej do do życia publicznego, gdy raczej "dom" byłby tym zdrowszym miejscem. I zatanawia tylko, dlaczego ów nie wyjechał do Niemiec "na pochodzenie", tuż zaraz po stwierdzeniu, że polskość to nienormalność i dlaczego ONA ma być tą ofiarą i zakładnikiem kogoś o takim kręgosłupie?