AMBASADOR USA POTWIERDZA!

Dziś na Twitterze ambasador USA Stephen D. Mull potwierdził i zarazem wyjaśnił bierność NATO przy wyjaśnianiu katastrofy nad Smoleńskiem. Oto rzeczona wymiana zdań:

Irena Szafrańska ‏ do ambasadora:

@SteveMullUSA To nie jest to samo NATO co 20 lat temu. Ono nie zdało smoleńskiego testu. PL miała 300 tys a teraz na 80 tys armię.

Ambasador: @ISzafranska A jaka prośba o pomoc była do NATO od członkostwa po tej straszniej tragedii?

Ta lakoniczna odpowiedź zawiera "kondensat" tego wszystkiego, co stało się wokół Smoleńska i naszych oczekiwań wobec sojuszników. Pokazuje też , jak ważna była operacja pełnego przejęcia wszystkich organów państwa polskiego zapoczątkowana powstaniem rządu PiS-SO-LPR.

Nie wystarczyło przygotować pułapkę smoleńską, trzeba było jeszcze mieć pewność, że sprawę śledztwa również da się załatwić w rodzinie i nikt nie zwróci się drogą oficjalną do NATO. W tym świetle wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przegrania przez Jarosława Kaczyńskiego wyborów prezydenckich 2010 świadomie, bądź w roli pożytecznych idiotów, znaleźli się w obozie zaprzaństwa. To było jedyne słabe miejsce planu - nastąpiło ograniczone przebudzenie narodowe, potężna mobilizacja obozu patriotycznego, powszechne pragnienie zgody narodowej i zjednoczenia wokół JK oraz czasowa neutralizacja jadu sączonego przez media głównego ścieku. Cała agentura została postawiona na baczność z ryzykiem dekonspiracji. (Nawet w tak małym środowisku jak Unia Polityki Realnej działy się niesłychane rzeczy, by tylko nie poprzeć Kaczyńskiego - przed pierwszą turą kreci i idioci we władzach centralnych partii zgodnie twierdzili, że "teraz to się nie popiera, że to dopiero przed druga turą" i utrącili projekt bezwarunkowego poparcia JK w I turze (UPR nie była w stanie wystawić własnego kandydata); gdy przed II turą stanął na Radzie Głównej ponowny wniosek o poparcie Kaczyńskiego, prominentny członek władz UPR posunął się do oszustwa, by unieważnić wynik wygranego głosowania i znowu UPR nie poparła nikogo.)

USA i NATO nie mogą pomóc państwu członkowskiemu wbrew zgody jego konstytucyjnych organów. Dziś mamy pretensje do USA czy NATO, że nam nie pomogły. Ale warto spytać: nam - czyli komu? Większość obywateli III RP na drodze demokratycznej dała poparcie formacji, która doprowadziła do Smoleńska, żadna osoba odpowiedzialna za siły zbrojne i władzę w państwie nie zwróciła się o pomoc sojuszników - więc pozostali bierni (inna sprawa, czy było im to na rękę). Za ten stan rzeczy możemy obwiniać tylko siebie - PiS nie potrafił wykorzystać podwójnego zwycięstwa 2005, mamy społeczeństwo (to już w większości nie naród) tchórzy i niewolników, przywódcy religijni złożyli hołd lenny Putinowi, a nasze media karmią nas rzekomymi konfliktami na linii Tusk-Komorowski i zapowiedzią podziału w PO na "konserwatystów i liberałów".

By się podnieść, musimy wpierw uświadomić sobie ogrom naszego upadku - jak ze zbawieniem: nikt nie zwróci się ku prawdziwemu nawróceniu, dopóki nie pozna bezmiaru swojej grzeszności i sprawiedliwie mu się należącego piekła. Dopiero wtedy jest w odpowiedniej "dyspozycji duszy", by zapragnąć zbawienia i  szczerze zawołać - "Jezu, ratuj!"


***

"idź POD PRĄD" - jedyne pismo, które na sprawy Polski patrzy z perspektywy Biblii.

Miesięcznik jest dostępny w kioskach RUCH, EMPiK i GARMOND w cenie 3 zł (roczną prenumeratę w cenie 40 zł można zamówić pod telefonem: 502 211 360 lub pisząc na adres: knp@knp.lublin.pl).
ipp

PS
Zapraszam do siebie na Twittera. Oto kilka ostatnich wpisów:

"1/2 Ten Twitt pokazuje, jak biblijni chrześcijanie w USA traktują swój związek z ojczyzną: "Proszę poświęć chwilę i módl się za nasze wojska"

"2/2 ... za granicą, które prowadzą operacje w interesie US oraz o ich wierne, odważne rodziny czekające na nich w domu."

"1/2 Europa budzi się z letargu? "… W przypadku ataku Rosji szwedzka armia "nie utrzymałaby się nawet przez tydzień".

"2/2 Wina: "politycy nie pozwalają na militaryzację społeczeństwa, abyśmy mogli samodzielnie poradzić sobie z niebezpieczeństwem ze Wschodu".

"J.Kaczyński:"angażujcie się w politykę". By uwiarygodnić to wezwanie,JK musiałby wymienić wielu wojewódzkich liderów PiS działających wspak."

W odpowiedzi na info: "Trwa spotkanie ambasadora @SteveMullUSA z wojewodą małopolskim Jerzym Millerem":
"@USEmbassyWarsaw @SteveMullUSA To wstyd dla Polaków, że rządzą nami ci, którzy publicznie uwiarygodnili rosyjskie kłamstwa Anodiny/Putina!"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

06-02-2013 [14:16] - dogard | Link:

tak samo o USA i NATO---ilu wtedy odezwalo sie endeckich medrkow, mitygujcych moje ostre wypowiedzi,iz chce wywolac wojne z kacapia.OCH ,zebym mial taka wladze to nawet przez godzine bym sie nie zastanawial i poprosil NATO i jankesow o bezwarunkowa ,sojusznica pomoc w wyjasnieniu ZAMACHU SMOLENSKIEGO.zIEMKIEWICZ DALEJ RZNIE W TEJ MATERII GLUPA--GURU INTELEKTUALNY NOWOENDECJI KOMORUSKIEJ...ZENADA..

Obrazek użytkownika rob2004

06-02-2013 [14:47] - rob2004 | Link:

Dobry komentarz tylko PiS też musi chcieć, aby mu pomóc a nie odwracać się choćby od narodowców.

Nawet jeśli nie chce, aby tworzyli oni mu polityczną konkurencje to zawsze może z nimi współdziałać jako z ruchem obywatelskim.

Nikt nie mówi też aby otwarcie nawoływali obywatelski ruch narodowy do współpracy w obawie przed atakami medialnymi oraz w obawie o utratę centrowego wyborcy.

Ale powinni unikać wypowiedzi krytykujących tę formację bądź głosów głoszących, że nie życzą sobie ruchów narodowych na organizowanych przez siebie demonstracjach.

Współpraca tak - a nie znów nawalanka z każdym kto tylko próbuje wyściubić nosa na prawej stronie sceny politycznej.

Obrazek użytkownika dogard

06-02-2013 [15:55] - dogard | Link:

czyli zwrocony do komoruska,to przez grzecznosc nie tykac TEJ NOWOBOLSZEWICKIEJ NAROSLI...do hirurga dzwonic i tyle.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [19:07] - Paweł Chojecki | Link:

Dlatego w zakończeniu zwróciłem uwagę, że jeszcze przed nami długa droga do prawdziwego nawrócenia.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

06-02-2013 [14:49] - Janko Walski | Link:

i ta jego pewność dodatkowo obciąża Tuska, Komorowskiego i dysponentów mediów.. Obciąża też owego "prominentnego członka władz UPR" (czy to tajemnica, kto to był?), choć nie w takim stopniu, jak późniejszych rozłamowców - Kluzik, Kamińskiego, Jakubowską,  Bielana, Kowala, Poncyljusza i Migalskiego, odpowiedzialnych za kampanię wyborczą Jarosława Kaczyńskiego, z której całkowicie wyeliminowali kwestię odwiedzialności za bezpieczeństwo Głowy Państwa i Polskiej Elity udającej się na obchody katyńskie oraz niewyobrażalnych zaniedbań służb  oraz śledczych.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [19:05] - Paweł Chojecki | Link:

Zainteresowani doskonale wiedzą - zaraz potem nie miał nic przeciwko flirtowi z RAŚ...

W tym świetle obrzydliwością są wszelkie kontakty z Giertychem - np. po moim tekście "R. ZIEMKIEWICZ ODKRYWA KARTY?" Ziemkiewicz tak się tłumaczy w tekście "Budujemy nowy PRON": "To znaczy ja nie, i proszę nie wierzyć, kiedy ktoś mnie do tej krzątaniny zapisuje pod błahym pretekstem, że przyjąłem swojego czasu zaproszenie na spotkanie, które miało mieć charakter ściśle prywatny i apolityczny. Ja tę krzątaninę tylko obserwuję, z dużą dozą politowania."

To przykład, że również "nasi" publicyści traktują nas jak stado baranów...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

06-02-2013 [15:39] - BHKaczorowski | Link:

Zgineli oficerowie NATO w tej ktastrofie !!! Wymagana jest jakas prosba by NATO zbadalo okolicznosci smierci swoich zolnierzy ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co to za piramidalny "BELKOT" tego ambasadora !!!
A gdyby tam zgineli amerykanscy generalowie NATO to tez by nalezalo "prosic " ?!!!
Co za duren ten ambasador.
To zaswiadcza jak przesiaknieta jest ta organizacja /NATO/ sowiecka agentura , jak przesiaknieta jest administracja amerykanska agentami wplywu .Amerykanski prezydent skamle o wyrozumialosc przed sowieckim kacykiem , co pokazala telewizja i nikt sie nawet nie zajaknol na ten temat.
Sowieckie sluzby 60-lat lowily ludzi za zelazna kurtyna. Reganowi sie wydawalo ze pokonal komunizm. Dzis maja owoce tej dzialalnosci ! Nie ma na "zachodzie" takiej organizacji , rzadu , lub innej organizacji danego panstwa ( o redakcjach gazet i dziennikarzach nie wspomne )w ktorych by nie dzialali sowieccy agenci.Prosze sie zapoznac chocby z zyciorysem Angelli kanclerz Niemiec
Co za q.....wo !!!!

Obrazek użytkownika dogard

06-02-2013 [18:49] - dogard | Link:

absolutnie wymagana jest taka forma prawna --rzed Polski dysponentem udZilu NATO I JANKESOW , W TEJ MATERII.DURNIE to wyznawcy tuSSeka i komoruska, O POLICHAMKACH JUZ NIE WSPOMNE.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [18:53] - Paweł Chojecki | Link:

NATO to jednak nie Układ Warszawski, by wjeżdżać z "bratnią pomocą" wbrew rządowi państwa.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

06-02-2013 [20:11] - BHKaczorowski | Link:

W moim poprzednim wpisie pomylilem P.Walski z P.Chojeckim pastorem - przepraszam . Cytat pan dalej w komunie odnosi sie do P.Chojeckiego i jego wypowiedzi ze nie jestesmy w ukladzie warszawskim.
A tak na marginesie P.Chojecki pastorze , a w czym jestesmy ...?!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [01:03] - Paweł Chojecki | Link:

W czym "Wy" jesteście, dokładnie nie wiem...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika minimax

06-02-2013 [16:01] - minimax | Link:

"wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przegrania przez Jarosława Kaczyńskiego wyborów prezydenckich 2010 świadomie, bądź w roli pożytecznych idiotów, znaleźli się w obozie zaprzaństwa"

Przypomniec trzeba przede wszystkim sprawe PKW i ruskich serwerow:
http://wpolityce.pl/wydarzenia...
"...W raporcie jest cały wydruk informatyczny wskazujący na to, że duża część materiałów analizowanych przez Państwową Komisję Wyborczą przechodzi przez rosyjskie serwery...."

Sam na wlasne oczy widzialem jak miedzy druga a trzecia nad ranem w noc powyborcza ODWROCIL sie TREND wskazujacy ze J.Kaczynski wygra przynajmniej 10% roznica.
By odwrocic trend przebiegu jakiegos zjawiska wymagane sa DRAMATYCZNE zmiany srodowiska w jakim ono zachodzi [np. przejscie przez os ZERO - utrata plywalnosci, utrata sily nosnej, przemiana fazowa osrodka]

Jak na moj nos to taka przemiana fazowa osrodka bylo wlaczenie ruskich serwerow w liczenie polskich glosow.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [18:50] - Paweł Chojecki | Link:

Ale do dalej obciąża nasze konto - brak rozpoznania sytuacji i przeciwdziałania na czas (oprócz wyborów była też wtedy inne opcje).

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

06-02-2013 [17:06] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

czas najwyzszy, zeby Polacy przestali swoje kardynalne bledy ciagle usprawiedliwiac, wina za katastrofalny stan panstwa obciazac innych (inne religie, niz ta jedyna sluszna religia katolicka, EU, Niemcow itp). Czas tez przestac czekac, ze KTOS przyjdzie i zrobi w Polsce porzadek.

To nie ruskie serwery sa winne, ze wybrano Komorowskiego, tylko Polacy. Ich niska frekwencja wyborcza, naiwnosc graniczaca z glupota - wybierali kogos, kogo prawdziwego zyciorysu nie znali, a o Dziadzi dowiedzieli sie po wyborach !
W kazdym kraju porzadek robia obywatele tego kraju sami, nie czekajac na "kogos z zewnatrz", bez intryg, obrzucania sie blotem i niepotrzebnego jazgotu.

Hanba bylo wybranie po raz drugi tych, ktorzy sa bezposrednio odpowiedzialni za tragedie smolenska. Hanba jest teraz 70 % poparcia dla Komorowskiego. Hanba jest brak powszechnego poparcia dla tej garstki wspanialych Polakow, ktorzy z ogromnym wysilkiem i wbrew interesom rzadzacych (!) daza do wyjasnienia tragedii smolenskiej.

Bezdenna glupota i tchorzostwem jest teraz pokretne i podle zwalczanie Ruchu Narodowego !
W Austrii, ktora jest pieciokrotnie mniejsza od Polski jest szesc partii politycznych. Nie ma wyglaszania przemowien, jest praca dla dobra ojczyzny.NIKT tez by nie smial powiedziec, ze KTOS ma sie KOMUS podporzadkowac. A gospodarowanie pieniedzmi podatnikow, bo z takich pieniedzy sa utrzymywane partie polit. odbywa sie oszczednie i sumiennie. Inaczej niz w Polsce.

Czas skonczyc z ta PRL-owska mentalnoscia w Polsce, czas tez, zeby to zdemoralizowane polskie spoleczenstwo zaczelo myslec o wlasnej przyszlosci i stalo sie znow NARODEM ! Bez falszywych liderow, bez zwolywania trzody np. do podporzadkowania sie "wszystkich" p. Kaczynskiemu - "bo to nasz Orban"!Prymitywne, zalosne i obrzydliwe - rece opadaja !
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [18:48] - Paweł Chojecki | Link:

Stąd zakończenie tekstu - by się odbić, musimy wziąć odpowiedzialność za stan aktualny.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

06-02-2013 [17:42] - pst | Link:

"nastąpiło ograniczone przebudzenie narodowe, potężna mobilizacja obozu patriotycznego"
Kandydaturę Kaczyńskiego poparło swoim podpisem, jeśli pamiętam, 1,8 mln ludzi. Zbieranie podpisów to była ogromna samorzutna akcja. Robili to także ludzie, którzy w politykę się od dawna nie angażowali. Tysiące. Myślę, że wielu z nich było gotowych zrobić dużo więcej. PIS ich nie "podjął", nie zagospodarował. Uważam, że to był największy błąd tej partii. Słowo "błąd" tu chyba nie pasuje. To było raczej działanie z premedytacją.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [18:44] - Paweł Chojecki | Link:

Stąd na Twitterze napisałem: ""J. Kaczyński: "angażujcie się w politykę". By uwiarygodnić to wezwanie, JK musiałby wymienić wielu wojewódzkich liderów PiS działających wspak."

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NSZ-ZJ

06-02-2013 [19:10] - NSZ-ZJ | Link:

nową lewicą a z drugiej masonerię co to 1 i 2 od talmudu pochodzi to juz niech nas BÓG ZAOPATRZY W SWYM MIŁOSIERDZIU w roztropność bo uderzenie talmudystów zdaje się być ostateczne.Maryjo ratuj!!!AHA no i pasterze w wiekszych czapkach nieobecni w swej jedności

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-02-2013 [19:40] - Paweł Chojecki | Link:

Przypominam, że podstawowym Źródłem ratunku dla chrześcijan jest Jezus. O polskim odstępstwie od tego piszę więcej tu "KTÓRĘDY DO POLSKI?'"

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NSZ-ZJ

07-02-2013 [14:53] - NSZ-ZJ | Link:

lecz twierdzę że MARYJA ŚWIETNIE ZASTĘPUJE Swego Syna szczególnie jeśli o Polskę chodzi,i synagoga szatana czyli talmudyści Maryi sie strasznie boją,czemu daja wyraz wyśmiewajac ''polskę maryjną''.Jezusem że tak brzydko powiem wszystkie wyznania chrześcijańskie ''wycierają sobie gęby"ba biora go na sztandar i powołują sie na Niego wszystkie odszczepieństwa ''od Rzymu''a nawet niebezpieczne sekty jak SWIADKOWIE Jehowy.Nawiasem mówiac w produkcji wszelkich shizm-odszczpieństw-czy ogłaszaniu mesjaszy na użytek sekt CZYNNY UDZIAŁ ,a wręcz pierwsze skrzypce zawsze i wszędzie grali TALMUDYCZNI OSOBNICY,bo oni żeruja na niezgodzie i grzechu jako robactwo na padlinie-pozostajac w cieniu wpływaja na losy świata i decyduja o losie naszych dzieci.To także dzieki naszej głupocie i zabawkom które w ramach promocji gratis nam daja.
A z MARYJA NIE MA ŁATWO JEZUS JEST MIŁOSIERNY I CIERPLIWY,A MARYJA MA JESZCZE KOBIECO-MATCZYNĄ DUSZĘ,I DIABEŁ O TYM WIE,WIE TAKŻE ŻE POLSKE UKOCHAŁA SZCZEGÓLNIE I WYJE Z NIENAWIŚCI I STRACHU

Obrazek użytkownika pst

07-02-2013 [18:40] - pst | Link:

Król Jan Kazimierz uznał Marię za królową Polski w roku 1656. Jaki obszar zajmowało nasze państwo wtedy, a jaki dzisiaj? Czy w latach 1656 - 2013 odniosło jakiś trwały sukces?

Obrazek użytkownika endix2

09-02-2013 [16:34] - endix2 | Link:

Coś Maryja słabo nas broni. Czym więcej się do niej modlą tym gorzej dla Polski. Na prawdę tego nie możesz dostrzec?. Myślę że Polska jest karcona przez Boga za swoje bałwochwalstwo! Liczę że nasz narów szybko to zrozumie, bo jeśli nie to nas rozbiorą.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

06-02-2013 [20:04] - BHKaczorowski | Link:

Chyba nie zrozumieliscie.... , czy wyobrazacie sobie prosbe o pomoc gdyby zgineli tam amerykanscy generalowie ?!, prezydent USA prosi o pomoc !!! .Po drugie - Pan Walski dalej w epoce "komuny" , tu nie chodzi o "bratnia pomoc"!!! Gina nasi zolnierze i Nato jako organizacja ktorej to generalowie byli czlonkami powinna sama podjac sledztwo. Obrazujac to troche prostacko , gdyby wam waszego czlonka rodziny na drodze przejechano to nie interesowalibyscie sie sprawa jak sie to stalo ?!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [01:02] - Paweł Chojecki | Link:

"czy wyobrazacie sobie prosbe o pomoc gdyby zgineli tam amerykanscy generalowie ?!, prezydent USA prosi o pomoc !!!"

Oczywiście. W cywilizacji zachodnie przestrzega się prawa. Gdyby USA chciały pomocy NATO, musiałby się o nią zwrócić. Problem w tym, że poradziłby sobie z pewnością same. Słabsze państwa po to szukają ochrony w NATO, by w sytuacji zagrożenia, które je przerasta, móc liczyć na pomoc z zewnątrz.

Przykładem "proszenia" może być wojna w Iraku czy Afganistanie, gdy USA organizowały koalicję.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

06-02-2013 [21:13] - xena2012 | Link:

brak samodzielnych decyzji,ale brak w ogóle myślenia i tumiwisizm.Czy Komorowski kryje się ze swoją sympatią dla Kremla? Czy to nie Tusk już w 1992 głośno rozpowiadał jak nienawidzi polskośći i jakim niemiłym brzemieniem jest dla niego Polska ? Czy to nie Polacy dwukrotnie obierali Kwaśniewskiego prezydentem patrząc na jego pijaństwo z sympatią ,,bo to swój chłop''? Czy teraz w rozlicznych sondażach na ulubionego polityka nie przoduje Kalisz mający tyle za uszami? A jednak takich właśnie ludzi Polacy wybierają,popierają.Polska się wali,nasza władza wpycha ją w łapska obcych mocarstw ,a my mamy problem typu pani Grodzka.Żeby nie dopuścić Kaczyńskiego do władzy tworzy się fikcyjną sztuczną prawicę czy,, Europę plus''co jeszcze bardziej otumani polskie bezmyślne mózgi.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [00:58] - Paweł Chojecki | Link:

Trzeba jednak szukać winnych i przyczyn tego staniu rzeczy - inaczej z tego nie wyjdziemy. To właśnie staram się robić na łamach "idź POD PRĄD".

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MFW

06-02-2013 [21:14] - MFW | Link:

c.d.

"Na spotkaniu z Dmitrijem Miedwiediewem Barack Obama poprosił rosyjskiego prezydenta, aby "dano mu czas" na decyzję ws. amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie, przeciw któremu Rosja protestuje. Obaj nie wiedzieli, że rozmowa jest nagrywana - wideo opublikowały amerykańskie media.
W czasie poniedziałkowej rozmowy z Miedwiediewem podczas szczytu nuklearnego w Seulu Obama powiedział, że po tegorocznych wyborach, w których ubiega się o reelekcję, "będzie miał większą swobodę manewru" w sprawie tarczy. Wypowiedź podchwyciły w USA prawicowe media, sugerując, że prezydent jest gotów do bliżej nieokreślonych ustępstw wobec Rosji.

- Co do wszystkich tych zagadnień, ale zwłaszcza tarczy antyrakietowej, to może być rozwiązane, ale ważne jest, żeby on dał mi na to czas - powiedział Obama (z kontekstu wynika, że "on" to premier Władimir Putin).

- Tak, rozumiem. Rozumiem pana przesłanie co do czasu do namysłu... - odpowiedział Miedwiediew.

- To moje ostatnie wybory. Po wyborach będę miał większą elastyczność, swobodę ruchu - kontynuował prezydent USA.

- Rozumiem. Przekażę tę informację Władimirowi (Putinowi) - odparł Miedwiediew."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...

Jak obiecał, tak i stara się realizować. Na początku stycznia 2013 roku , przybył do Moskwy wysłannik Obamy , doradca d/s bezpieczeństwa narodowego Tom Donilon, z listem do W.Putina.
Wg. doniesień radia "Głos Rosji"( na podstawie "przecieków"), Obama złożył propozycję o dalszej "elastyczności" jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa w regionie tzw. "bliższej zagranicy" Rosji. Chodzi o to, że proponuje nie stwarzać przeszkód na drodze powrotu Rosji do strefy wpływów w krajach bałtyckich.

http://rus.ruvr.ru/2013_01_11/...

Sprawdzały by się słowa śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego, który w 2008 roku w Gruzji mówił:
"I my też świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj; na Polskę."

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [00:56] - Paweł Chojecki | Link:

Pisze Pan o znanych sprawach, ale proszę postawić jakiś wniosek, tezę - wtedy będę mógł się ustosunkować. Bo chyba nie chce Pan powiedzieć, że za Smoleńsk winę ponoszą USA?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MFW

06-02-2013 [21:16] - MFW | Link:

Pisał:
"Czy zamach na polskiego prezydenta był elementem szerszej międzynarodowej aktualnej gry politycznej? Otóż mógł być. Wypowiedzi senator Carl’a Levin’ego w Waszyngtonie, że trzeba znowu oddać Rosji Polskę w zamian za współpracę odnośnie Iranu i w Afganistanie, głośne od ponad roku, mogą być oczywiście indywidualnym idiotyzmem politycznego waryjata – ale mogą też być “balonem sondażowym” wypuszczanym przez ekipę Obamy wobec Rosji i Putina."
http://www.kworum.com.pl/art32...

Takie gry, to rzecz normalna w stosunkach pomiędzy potęgami, takie są prawa nimi rządzące, a Polacy pomni Teheranu Gibraltaru , Jałty, powinni o tym wiedzieć i wyciągać z przeszłości , właściwe wnioski.
Po okresie intensywnych resetowych gier owocujących szeregiem porozumień USA-Rosja w sferze bezpieczeństwa(np. rezygnacja z tarczy w Polsce, układ START II i inne) i gospodarczym(w sferze przemysłu wydobywczego surowców energetycznych, handlu materiami rozszczepialnymi i inn.) , szczególnie w latach 2009-2011; ich postęp został potem przyhamowany , wszak zbliżały się wybory w USA i Obama musiał się powściągać, bo był za tę politykę atakowany przez Republikanów. Nie omieszkał jednak dać Rosji sygnału, że jest zainteresowany dalszymi uzgodnieniami z Rosją:

Obrazek użytkownika MFW

06-02-2013 [21:16] - MFW | Link:

Pisze Pan:
"USA i NATO nie mogą pomóc państwu członkowskiemu wbrew zgody jego konstytucyjnych organów. Dziś mamy pretensje do USA czy NATO, że nam nie pomogły. Ale warto spytać: nam - czyli komu?"
Zapytam Pana , czy kojarzy Pan konflikt z 2008 roku na linii R.Sikorski-śp. Prezydent L.Kaczyński(jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA)?
Chodziło wtedy o to, że Prezydent L.Kaczyński oskarżył R.Sikorskiego o to, że potajemnie kontaktuje się z Ronem Asmusem, człowiekiem Demokratów i człowiekiem Obamy i knuje z nimi przeciw rozmieszczeniu elementów tarczy antyrakietowej w Polsce.
Ten przypadek pokazuje, że jeszcze przed wyborami PO stawiało na wygraną Obamy i grało na rzecz interesu USA Obamy, a tym interesem była planowana polityka resetu USA-Rosja.
Warunkiem uzyskania poparcia Rosji dla żywotnych interesów USA na Bliskim Wschodzie (Iran) i w Azji(uzyskanie zgody Rosji na tzw. Północną Drogę zaopatrzenia wojsk w Afganistanie), były warunki Rosji w postaci rezygnacji z tarczy w Polsce i usunięcie przeszkody na drodze polityki zbliżenia Rosji z UE(głównie z Niemcami).
Już 2.06.2010 roku dziennikarz Rafał Klimuszko z Kuriera Codziennego w Chicago , przywoływał publiczną wypowiedź senatora Carl’a Levin’ego w Waszyngtonie.

Obrazek użytkownika PiS be with you

07-02-2013 [04:56] - PiS be with you | Link:

USA i NATO nie mogą pomóc państwu członkowskiemu wbrew zgody jego konstytucyjnych organów.....

Jak by USA i NATO chcieli pomóc państwu członkowskiemu, to napewno mogliby wymusic zgode od polskiego rzadu. Leczkolwiek, USA nie musilo pytac o zgode, chociaz przez sam fakt, ze tam zginal amerykanski obywatel, Wojciech Seweryn - Przedstawiciel Rodzin Katyńskich. Widocznie Obamie zalezalo na blizszych stosunkach z CCCPutinem wiecej niz na dociekaniu prawdy o smierci jednego obywatela USA. Mysle ze administracja Obamy by sie zachowala inaczej, jak by tam zginal Amerikanin zydowskiego pochodzenia.... a tak po co ma sobie zawracac glowe z obecnym rzadem i prezydentem widzac jaka to banda zaprzancow i sprzedawczykow.... Amerykanie maja zdjecia satelitarne i wiedza co tam sie stalo, ale narazie nie beda wykorzystywac tej wiedzy, czekajac na moment kiedy bedzie im sie to oplacalo, w razie ataku na Iran bez zgody Rosji. Taki dyplomatyczny szantaz.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [11:35] - Paweł Chojecki | Link:

Podstawowym obowiązkiem władz polskich wobec Polaków jest dbać o interes swoich obywateli. To nie NATO czy USA mają taki obowiązek. NATO ma jednak obowiązek reagować na oficjalne noty władz państw-członków. Nie musiałao wywiązać się z tego obowiązku tylko i wyłącznie z naszej winy.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MFW

07-02-2013 [11:44] - MFW | Link:

"Nie musiało wywiązać się z tego obowiązku tylko i wyłącznie z naszej winy."
Ja napisałem, że to w wyniku handlu w stosunkach USA-Rosja, doszło do cichej zgody USA na usunięcie przeszkody (L.Kaczyńskiego)na drodze polityki rosyjsko-niemieckiej, a Pan udaje, że nie wie o co chodzi.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [13:20] - Paweł Chojecki | Link:

Niczego nie udaję, a tezę, której bała się Pan napisać wprost, zamieściłem w swojej odpowiedzi w formie pytania. Teraz się Pan już całkowicie "odkrył". Pańską misją jest wdrukować do polskich umysłów, że to nie Putin i jego poplecznicy w naszych władzach/służbach są odpowiedzialni za Smoleńsk, ale USA.
Za kremlowską propagandę już dziękujemy!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MFW

07-02-2013 [17:17] - MFW | Link:

"Za kremlowską propagandę już dziękujemy!"
To co Pan czyni i wielu innych, zamilczając rolę USA-Obamy w tej zbrodni, na wzór tych, co ukrywali i ukrywają zbrodnię na generale Sikorskim, to czysta robota agentury amerykańsko-izraelskiej.
Niech Pan posłucha B.Komorowskiego(zamachowca z 10.04.2010 roku, gdy łamiąc Konstytucję objął stanowisko p.o. prezydenta), na konferencji prasowej w Waszyngtonie, podczas wizyty w USA w grudniu 2010 roku.
Co uzgodnił tam z Obamą mówiąc:
"Jeśli mamy razem iść na dalekie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne - powiedział Komorowski. Wtedy też lepiej się poluje ."
O planowaniu jakiego "dalekiego polowania" razem z USA mówił Komorowski?
I niech pan nie tłumaczy tego tak, jak krajowe łże media, że mówił to w kontekście Iraku(już wtedy misji zakończonej)czy Afganistanu(z którego już z Donkiem planował wychodzić, mówiąc, że "rozmawialiśmy z Panem Premierem o wyjściu z NATO".
Wtedy pod koniec 2010 roku i początkiem 2011, bardzo na czasie była planowana wojna z Iranem.
Czy w pakiecie smoleńskim była zapłata Rosjanom w postaci umowy gazowej, a Ameryce zobowiązanie do udziału w wojnie z Iranem?
W lutym 2011 roku Tusk podpisał umowę o współpracy wojskowej z Izraelem, a w marcu 2012 roku wysłał nasze F-16 na ćwiczenia do Izraela. W tym samym roku rzad zamówił w USA uzbrojenie dla F-16 za 0.5 mld$, głównie bomby i rakiety powietrze ziemia.
Zamach smoleński to wynik porozumienia USA-Rosja-rząd Polski i Niemiec(na zamówienie Rosji w partnerstwie z Niemcami).
Zaprzeczanie faktom, to ewidentna robota agenturalna.

Obrazek użytkownika minimax

08-02-2013 [17:48] - minimax | Link:

Podstawowym obowiązkiem władz polskich wobec Polaków jest dbać o interes swoich obywateli

Samo sedno!

Zestawienie tej zasady z faktami obrazuje stan rzeczywisty, jakim jest BRAK takich wladz, a zatem i BRAK panstwa.
Atrapa, jaka sie nam streczy jest rownie podobna do Polski co kuchenna dziewka oferowana Jurandowi jako Danuska.
Tyle ze Jurand roznice zauwazyl.

Pozdrawiamm

Obrazek użytkownika minimax

08-02-2013 [17:38] - minimax | Link:

Trzeba sobie dobrze zdefiniowac pojecie U.S.A., bowiem dobrze wiedziec z czym ma sie do czynienia

Czwartego czerwca 2008 minęła właśnie 45 rocznica wydania dekretu 11110 (E.O. 11110) przez prezydenta Kennedy’ego

... dekret Kennedy’ego oznaczał w praktyce koniec FEDu, koniec przekrętu z papierowym pieniądzem bez pokrycia i koniec związanej z tym bonanzy dla ukrywającej się za tym elity.

...Kennedy mówił: “Stanowisko prezydenta zostało użyte do zorganizowania spisku, który zniszczy wolność...

...W dziesięć dni później nie żył. Został zamordowany w Dallas w stanie Teksas. Wcześniej otruty został kongresman McFadden usiłujący ujawnić zasady działalności FEDu

...Próba uzdrowienia systemu finansowego i wydarcia go z rąk międzynarodowej finansjery się więc nie powiodła. Elita okazała się silniejsza, jej przekręt z prywatnym bankiem emitującym pieniądz z powietrza i pożyczającym go rządowi federalnemu na procent trwa. Trwa też demokracja...

http://dwagrosze.com/2008/06/e...

Pozdrawiamm

Obrazek użytkownika minimax

07-02-2013 [13:34] - minimax | Link:

Casus ruskich serwerow pokazuje ze bez obywatelskiego jawnego nadzoru nad wyborami [rozwiazanie kwestii Quis custodiet ipsos custodes] skazani jestesmy na PKW.
Zadanie to mozna zrealizowac za pomoca technik informatycznych, poczynajac od gmin/dzielnic, a na obszarze calego kraju konczac.
Tyle ze nie da sie tego zrobic ani za darmo, ani z dnia na dzien, ani bez regulacji prawnych [niezalezna lacznosc].
Poki PKP ze swoja siecia szkieletowa jeszcze istnieje i Polacy maja tam jeszcze co nieco do powiedzenia - trzeba to realizowac z pomoca kolejarzy.

A wracajac do rozpoznania i przeciwdzialania:
Najtanszy i najskuteczniejszy srodek w naszej sytuacji - TELEWIZORY na smietnik

Pozdrawiam
mm

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-02-2013 [15:47] - Paweł Chojecki | Link:

"Najtanszy i najskuteczniejszy srodek w naszej sytuacji - TELEWIZORY na smietnik"

To sposób podłączenia ludzi do Matrixa. Popieram.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika minimax

08-02-2013 [16:54] - minimax | Link:

Obawiam sie ze nie wystarczy odlaczyc sie od matrixa.
Landrynkowe klamsTVo wyparlo, zastapilo i wytepilo dawne wspolnoty [zanik gwary, zanik tradycji ustnych, zanik odrebnosci lokalnych] i zdegenerowalo wiezi spoleczne
[zanik wiecow, targow, zanik RYNKU jako przejawu zycia spolecznego].

By odciac matriksowa pepowine z trucizna potrzeba wprzody odbudowac miejscowe wspolnoty [np. na gruncie wspolnego interesu, zamieszkania, biznesu].
Aby to osiagnac potrzebny jest WZOR i ROZGLOS. Nasladownictwo to potezne narzedzie wplywu.
Nasi wrogowie tez o tym wiedza i dlatego tak starannie tepia wszelkie osrodki wspolnot niezaleznych.

Trzeba odbudowac drobny handel. Nie jest rzecza trudna - proceduralnie - nalozyc ustawowy obowiazek na kazdy sklep wielkopowierzchniowy udostepniania nieodplatnie czesci
swojego parkingu na rzecz wspolnoty lokalnej, przykladowo na 24h co 2 tygodnie, i udostepnic stanowiska do handlu obwoznego za symboliczna oplata pokrywajaca utrzymanie
czystosci i porzadku. To tez wymagaloby cofniecia zakazow handlu artykulami spozywczymi z wlasnego gospodarstwa wiejskiego/produkcyjnego, gdyz obecnie przyslowiowa baba ma
zakaz handlu nienumerowanymi jajami, swiezym serem, twarogiem, mlekiem, maslem, smietana, miesem - wszystkim co normalne gospodarstwo z zywnosci bialkowej produkuje.
Bez zrzucenia tego kantara bedzie nam glodno. Wielu leciwych juz ludzi mowilo mi, ze za Hitlera nie bylo tak zle na wsi jak teraz.

Jednak takie dzialania na poczatku MUSI poprzec AUTORYTET. Tylko jaki? Niestety nie znam.

Pozdrawiamm