R. ZIEMKIEWICZ ODKRYWA KARTY?

Onet promuje naszego czołowego publicystę, a ten promuje "naszego ulubieńca", który sam (chyba nawet bez żony) komune obalił. Co jest grane? Dla wielu z nas to może być totalne zaskoczenie.

Oto wersja historii, do której Ziemkiewicz chce nas przekonać:

"Tak oto cwany chłop z Popowa Górnego diabła wyonacył, podbił stawkę wyżej, niż sowiecki generał w polskim mundurze był w stanie przewidzieć. I za to Wałęsie należałby się wielki medal i wielka chwała, bo był tym cwanym szewczykiem, który smokowi podłożył zatrutą owieczkę, bo wiedział, ze po rycersku ze smokiem wygrać się nie da." "Ziemkiewicz: wolta Wałęsy musiała być dla generałów kompletnym zaskoczeniem"

Ciekaw jestem Państwa reakcji i próby wytłumaczenia tego dziwowiska. Po mojemu to kombinacja "grill u Giertycha" wchodzi w nową fazę. Czas na PRON!
(Młodszym Czytelnikom wstawiam hiperłącze z Wiki.)

PS

Nowe wpisy u mnie na Twitterze:

Dyskusja o przywództwie Jarosława Kaczyńskiego:

"Kapitan Pstrag: Niech Kaczor się zlituje nad prawicą i zacznie pisać pamiętniki. Z dobrym i nowoczesnym liderem można PO znokautować w parę miesięcy."

"Paweł Chojecki: Problem w tym, że JK nie ma godnego następcy. Gdyby teraz go zabrakło, opozycja pójdzie natychmiast w rozsypkę..."

"Kapitan Pstrag: dobry lider dba żeby przekazać władzę następcy"

"Paweł Chojecki: Racja. Ale też go nie stworzy. Na niekorzyść działają: niska kultura polityczna i stałe gry służb na dekompozycję opozycji. Łatwo wieszać psy na JK, ale z innej strony - czy ktoś, kto tyle przeżył i osiągnął, nie jest wart więcej szacunku?"

"Kapitan Pstrag: ja mam do niego bardzo dużo szacunku, głosowałem na niego."

"Paweł Chojecki: To nie uwaga osobista lecz ogólna. Krytykując JK musimy mieć świadomość kontekstu i nastrojów rozbudzanych przez wrogów IV RP."

"Kapitan Pstrag: jak najbardziej, ale nie możemy tylko wrogom zarzucać, że sami tkwimy w miejscu: trzeba samemu coś ruszyć."

"Paweł Chojecki: Racja. W niektórych jednak sytuacjach to powstrzymanie podwładnych jest sukcesem (np. początek bitwy pod Grunwaldem). Wilcze doły PO"

Polecam jedyne na polskim rynku konserwatywne pismo protestanckie:
100

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

09-12-2012 [16:43] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

To zdanie jest wyrwane z dużego artykułu RAZ-a...gdzies to czytałem,teraz nie mogłem wyszukac.

Prosze nie uzywać Nizinkiewicza i Onetu,do próby kompromitacji Ziemkiewicza,bo to jest niemozliwe.

Kiedyś Michnik wysłał Czuchnowskiego,aby skompromitować Łysiaka.

Stworzyli zespół i przekopali WSZYSTKIE teksty Łysiaka----ZNALEŹLI!

ŁYSIAK CHWALIŁ ARCHITEKTURĘ PKiN W WARSZAWIE!!!

Owszem...tylko w porównaniu z blokami z wielkiej płyty na Ursynowie...ironizował,ale co to dla cyngli z Agory?

Ziemkiewicz wie o Bolku wszystko i tez trzeba umiec czytać...kiedy RAZ robi sobie jaja,a kiedy pisze powaznie.

Obrazek użytkownika stokolesny

09-12-2012 [20:06] - stokolesny | Link:

ja bardzo proszę o dwa argumenty, które przemawiałaby na korzyść RZ i bardzo proszę o wyjaśnienie podtekstu "też trzeba umieć czytać...................", czyżby Zdenek Wrhawy uważał, że tylko On potrafi czytać ( co jaja i co poważne )

bardzo przepraszam, ale musiałem zapytać
stokolesny

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

09-12-2012 [20:56] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

1.Pierwszy argument...biblioteka,księgarnia i firmy wysyłkowe książek...zaglądnąć i zobaczyc co i ile napisał Ziemkiewicz.
   Nie sugeruję,aby wszystko przeczytać,bo....zmilczę...szkoda sobie narobić wrogów.

2.Niczego nikomu nie sugeruję,a ja faktycznie mam ten dar,że czytam,czytam ze zrozumieniem,a nawet mam bibliotekę,która zawiera
   tyle pozycji,że pewnie do niektórych nie zdążę w tym zyciu wrócic.

3.Umiejętność czytania,czytania ze zrozumieniem,zapamietywanie ważnych treści,wyciąganie wniosków i ocenianie tego,mam w zakresie
   swoich obowiązków.

4.Nie zaczepiaj Krakusa,bo nie wiesz kogo zaczepiasz i lepiej nie staraj sie być złosliwy i ironiczny,bo odwinę :-))

Żegnam...i sam wyczuj,co było na powaznie,a co dla jaj. :-))

Obrazek użytkownika dogard

09-12-2012 [21:14] - dogard | Link:

zajmij sie lepiej KRAKOWSKA--fakt, lepsza w smaku.

Obrazek użytkownika stokolesny

09-12-2012 [22:35] - stokolesny | Link:

Witam jaśnie Pana Zdenka Wrhawego!!!!

nie użyłem w moim komentarzu ani jednej inwektywy wobec Zdenka Wrhawego, nie tykałem Zdenka Wrhawego, nie zaczepiałem Zdenka Wrhawego i nie użyłem wobec Zdenka Wrhawego ani złośliwości, ani też ironii, poprosiłem jedynie Zdenka Wrhawego o dwa argumenty przemawiające na korzyść RZ, jedynym postawionym argumentem jest -

"bo odwinę" to ponad wszelką wątpliwość jest argument koronny

no cóż doskonale pamiętam kiedy w przeszłości i obecnie pewnym wyuczonym nieomylnym zabrakło argumentów zastraszali, a kiedy nie pomogło użyli przemocy, nawet wobec bezbronnych kobiet i dzieci, ja jednak nie dam się zastraszyć bez względu na konsekwencje i nadal proszę o podanie dwóch argumentów przemawiających za RZ, lub przeproszenie autora blogu za nietakt, którego się jaśnie Pan dopuścił wobec autora blogu,

nie jestem Zdenka Wrhawego kolegą, nie jestem nawet znajomym, a więc Zdenek Wrhawy nie tylko mnie nie zna, ale mnie też bez uzasadnienia obraża i jeszcze Zdenek Wrchawy mieni się "krakusem",

podziwiam tupet jaśnie Pana i proszę jaśnie Pana o wybaczenie, że byłem tak niegrzeczny by bezwiednie i bez przemyślenia pozwolić sobie na ten straszliwy nietakt i impertynencję by bez zgody jaśnie Pana zwracać się do jaśnie Pana o podanie argumentów do tekstu, który jaśnie Pan był łaskaw kierować do nieograniczonej opinii publicznej korzystającej z dobrodziejstw tego portalu, a jeśli jaśnie Pan poczuje się w jakikolwiek sposób dotknięty lub urażony, bardzo proszę by jaśnie Pan wymierzył sobie sprawiedliwość według własnej ogromnej wiedzy oraz według własnego ogromnego uznania swoich zasług,

pozdrawiam jaśnie Pana, choć nie powinienem,
ale cóż tak dobrze mnie wychowali moi Rodzice,
że nie potrafiłbym inaczej
stokolesny

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [23:44] - Paweł Chojecki | Link:

RAZ podpadł mi poważnie już kilka razy:

1) Opuścił UPR w dość nieładny sposób (przeskoczył do zwycięskiego rydwanu i wkroczył na salony). Jakoś to usprawiedliwiłem faktyczną szkodniczą działalnością JKM

2) Jak nawoływał do wejścia do UE motywując to byciem w niej Konradem Wallenrodem. Co ciekawe, tę koncepcję realizuje obecnie Rosja za pomocą ekipy Komorowski-Tusk (A.Ścios nazwał ją taktyką konia trojańskiego).

3) Wygłaszaniem "wyznania wiary", że nie wierzy w rosyjskie sprawstwo zamachu smoleńskiego

Obecne wolty z GW, Onetem, Giertychem, Wałęsą itp. nie są dla mnie już zaskoczeniem.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika AMERO

09-12-2012 [16:47] - AMERO | Link:

Ziemkiewicz to dla uważnego obserwatora żadne zaskoczenie,on stosuje ich metodę perfekcyjnie,najpierw zdobyć nasze zaufanie,a na końcu,gdy stawka jest wysoka ,uderzyć w nas z całą siłą.Ta nacja w ten właśnie sposób postępuje z nami,a my w większosci dajemy się na to nabrać.
My Polacy powinniśmy bezwzględnie sprawdzać narodowość i życiorys kandydatów na państwowe stanowiska.
Jarosław Kaczyński powinien już dawno odejść sam na emeryturę,zaraz po rozwaleniu koalicji PIS-LPR-Samoobrona.
A już definitywnie po Smoleńsku.Ja doprawdy nie rozumiem jego zachowania-człowiek po takim przeżyciu(strata brata blizniaka)i tylu porażek w polityce ,nie potrafi odejść na zasłużony odpoczynek?
Chyba,że ma jakieś układy z systemem i to system go zmusza do trwania,ponieważ oni wiedzą i mają pewność iż Pan Kaczyński może im najwyżej skoczyć.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika dogard

09-12-2012 [20:25] - dogard | Link:

TY NIC KOMPLETNIE NIE ROZUMIESZ,ALBO JESTES SZWAGRM KAPITANA PSTRAGA, DLA MNIE ZAS JESTES ZWYKLA MINOGA POlszewicka.Wsprawie porazek w/g ciebie to winien POzostac jedynie w polityce ryzy, bo aktualnie rzadzi.Wszyscy inni to przegrani.MATOL przez cie przemawia.Kolalicja zostala rozwalona przez powolanie pezez giertyszka i lepperka nowego kandydata na premiera--niejakiego kaczmarka i utworzono koalicje'LiS'.Masz wybitnie krotka pamiec.Jarek decydujac sie na dymisje uratowal oboz NIEPODLEGLOSCIOWY od totalnej marginalizacji, praktycznie na zawsze.Dzieki temu ruchowi walczymy i mamy duze sznse na przejecie wladzy.Wiec opamietaj sie gostku POdstepny.

Obrazek użytkownika ed89998

11-12-2012 [12:05] - ed89998 | Link:

A moze tak Amero pojdziesz krok dalej i powiesz, kto zamiast Kaczynskiego? No bo skoro Twoim zdaniem Kaczyski powinien pojsc na zasluzona emeryture, to kto ma byc tym Pierwszym po Bogu na prawicy? Jak na razie, przynajmniej ja nie widze nikogo rownie dobrego, albo lepszego.

Obrazek użytkownika rob2004

11-12-2012 [13:02] - rob2004 | Link:

witam... to Pani ostatnio w rozmowie ze mną twierdziła, że jako członek wspólnoty Kościoła Katolickiego mam prawo zabierać głos i domagać się przyjęcia moich postulatów takich chociażby jak Msza Trydencka?

Wie Pani, że przytoczyłem po naszej rozmowie owe Pani argumenty pewnemu franiszkanowi i wie Pani co mi odpowiedział?

Cytuję:

KKK pkt 1269:

"Stając się członkiem Kościoła, ochrzczony "nie należy już do samego siebie" (1 Kor 6,19), ale do Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał. Od tej chwili jest powołany, by poddał się innym i służył im we wspólnocie Kościoła, by był "posłuszny i uległy" (Hbr 13,17) przełożonym w Kościele"

Posłuszny przełożonym w Kościele.

I tyle jeśli chodzi o otwartość na dyskusje w KK.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ed89998

12-12-2012 [12:23] - ed89998 | Link:

Franciszkanin wykpil sie cytatem. Interpretacja posluszenstwa w KK nie jest az tak trywialna, by twierdzic, ze wierny ma slepo sluchac biskupow i rezygnowac z wlasnego myslenia, posluszenstwo religijne to nie bezwolnosc. W koncu to Pan bedzie odpowiadal za swoje czyny i decyzje, a nie biskup. Czym innym jest posluszenstwo kaplanskie, czy zakonne a czym innym jeszcze posluszenstwo wiernych. Posluszenstwo w tym przypadku to miedzy innymi wolne (!) uznanie autorytetu Chrystusa i Kosciola.
Jednak - ciagle przywoluje Mother Angelica, znakomita siostra zakonna, ktora wbrew woli niektorych biskupow amerykanskich nie podporzadkowala zalozonej przez siebie EWTN (telewizja katolicka) Konferencji Biskupow Amerykanskich. Natomiast podporzadkowywala sie zawsze Rzymowi.
Posluszenstwo religijne, bo o tym tu mowimy, wynika z faktu, ze biskupi, i papieze sa nastepcami Chrystusa i apostolow. „Kto was słucha, Mnie słucha, kto wami gardzi, Mną gardzi, lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał” (Łk 10,16) Zatem jednosc z biskupem oznacza jednosc z Chrystusem. Odlaczyc sie od biskupa mozna i trzeba, gdy ten glosi herezje albo zerwal lacznosc z Rzymem. Odpowiedzialnosc jednak za wspolnote Kosciola dotyczy nas wszystkich, i brak sprzeciwu wobec zla w Kosciele obciaza tak wiernych, jak i biskupow. Prosze zajrzec do historii KK - zasadnych sprzeciwow wobec wladzy biskupow tam wiele, ale i wiele przykladow posluszenstwa (vide - o. Pio).

Co ciekawe, jest tez w NT termin, ktory oznacza posluszenstwo z wygodnictwa - παρακοη=parakoe. W skrocie - chodzi tu o to, ze sluchamy bez odpowiedniej uwagi i ignorujemy to co zostalo powiedziane. W konsekwencji nasze pozorne posluszenstwo to wlasnie rezygnacja, czy uleganie dla swietego spokoju. I nie jest to juz posluszenstwo religijne o jakie chodziloby w KK.

Niestety wielu hierarchow oczekuje od wiernych ulegania dla swietego spokoju. Tym razem ich spokoju. Troska o kosciol jest jednak obowiazkiem ochrzczonego.
To tyle w skrocie.

Obrazek użytkownika ed89998

12-12-2012 [15:01] - ed89998 | Link:

moze sie Pan domagac Mszy Trydenckiej, ale nie dlatego, ze jest to Panski postulat, tylko dlatego, ze jest ona zgodna z dokumentami i tradycja KK.
Z historii KK wynika ze nauczanie tez ulega zmianom. Przeciez nawet uznany filozof Akwinata nie przyjmowal dogmatu niepokalanego poczecia, ktore bylo ogloszone przez KK relatywnie pozno bo w 1854r (wiekami natomiast trwaly dyskusje). Byc moze tak samo bedzie z intronizacja Chrystusa.
Posluszenstwo bezwzgledne nalezy sie Bogu. W perspektywie ludzkiej sa granice posluszenstwa, ktore wyznacza Ewangelia, Tradycja i nauczanie KK (dokumenty, encykliki, itp.), prawo kanoniczne, a dopiero potem sa hierarchowie.

Obrazek użytkownika AMERO

12-12-2012 [05:32] - AMERO | Link:

Stawiasz sprawę na głowie,nie tworzysz partii czy jakiejkolwiek organizacji od nominacji Lidera.
Jest czas do następnych wyborów,aby zacząć tworzyć organizację patriotyczną,która rozwali ten zabetonowany układ.
Chciałbyś mieć najpierw Wodza,aby Ci mówił co masz robić,tak?A może Ty będziesz odpowiednim kandydatem na niego,gdy zorganizujesz wokół siebie grono współpracowników i oddanych sprawie działaczy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ed89998

12-12-2012 [12:24] - ed89998 | Link:

Osobowosci-indywidualnosci w historii sa tak samo wazne, jak grupy spoleczne. Bez Pilsudskiego, Dmowskiego, czy Paderewskiego tzw. ruchy oddolne bylyby bezskuteczne.
Aha, i raczej zbedne zgryzliwosci Szanowny Panie.

Obrazek użytkownika AMERO

12-12-2012 [17:27] - AMERO | Link:

jeśli w czymkolwiek uraziłem,nie było to moją intencją.Oczywiscie,że osobistosci są bardzo ważne.Tutaj masz słuszną rację iż bez wybitnych osobowosci ,ruchy oddolne nie są w pełni skuteczne. Tylko ,że jeśli chodzi o Pana Kaczyńskiego,to być może wbrew wielu,ale uważam iż nie jest on osobowoscią wybitną.Zbyt dużo jest moim zdaniem niejasnych kart w historii jego działalnosci społecznej. Nie nadaje się również na przywódcę,który swoją haryzmą i osobistym wdziękiem porwie za sobą tłumy. Rodacy,którzy go popierają ,robią to z braku wyboru,w końcu kogoś muszą uznawać z przywódce,inaczej zaniknie wszelka nadzieja. Ja sam z braku lepszego wyboru od wielu lat popieram Pis i Pana Kaczyńskiego,a nawet będąc na emigracji od wielu lat,zdecydowałem zarejestrować sie w ostatnich wyborach prezydenckich,aby na niego oddać glos razem z żoną.Ale jak już wyżej napisałem ,całym sercem poparł bym kogoś,kto ma czysty życiorys,jest żarliwym polskim patriotą i kto miałby chęci i umiejętnosci porwać Naród do walki o lepszą przyszłość.
Niestety w Kaczyńskim takiego przywódcy nie widzę.
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika A330

09-12-2012 [17:00] - A330 | Link:

Panie Chojecki:

1. Również byłem lekko zniesmaczony dzisiejszą publikacją na Onecie. RAZ jest jednak znany z tego, że w zależności od tego komu daje wywiad potrafi być radykalny lub plastikowy....wiecznie na płocie, jedną nogą tu, a drugą tam...daleko tak nie zajedzie.
2. Krytykantów Kaczyńskiego niech Pan nie słucha...czy to z głupoty, czy celowo, próbują wmawiać nam różni ludzie, że "problemem jest Kaczyński".

Bzdury! Podjęto już przynajmniej dwie próby "tworzenia prawicy bez Kaczyńskiego". PJN i Solidarna Polska z wielkim i mocarnym Zbyszkiem Ziobro. I co? I nic! Wyszło im jeszcze gorzej niż PiSowi z Kaczyńskim. Problemem nie jest Kaczyński tylko system. Ale niektórym nawet dowody w postaci wyników SP i PJN nie przemówią do rozsądku - jak fakty przeczą tezie, tym gorzej dla faktów.
 

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że Kaczyński nie jest idealny. Ale równocześnie jest też najlepszy z tych którzy są. Gdyby było inaczej, już dawno znalazłby się następca Kaczyńskiego. To jak z dzieciakami które się ścigają...Ci na samym końcu wiecznie mają usprawiedliwienie "jestem szybszy ale nie chce mi się z tobą ścigać"...Tak też jest z krytykantami Kaczyńskiego. Zamiast siedzieć w domu przed komputerem niech się taki Kapitan Pstrąg weźmie za politykę i zastąpi Kaczyńskiego, prowadząc nas do zwycięstwa. W czym problem? Ach tak... "jestem szybszy, ale nie chce..." 

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [21:51] - Paweł Chojecki | Link:

Dodałbym jeszcze, że podczas sztormu nie zmienia się kapitania ani o tym nie dyskutuje...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika AMERO

09-12-2012 [23:02] - AMERO | Link:

W Tytaniku nie zmienili kapitana i jak się to skończyło?
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Daf

09-12-2012 [17:15] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

jestem przekonana, ze w Polsce zbyt duza role przywiazuje sie do tego, jaki dziennikarz co i kiedy powiedzial czy napisal. Magiel, ktory nie ma znaczenia w ksztaltowaniu zycia spoleczenstwa.
Niech dziennikarze sobie pisza lub mowia co chca, kierujac sie jednak zasadami etyki i moralnosci, a obywatele nich ich sluchaja lub nie.Niektorzy dziennikarze jednak, chyba chcac na siebie zwrocic szczegolna uwage, sa czasem "za a nawet przeciw", co jest przeciez wysoce niemoralne i mozliwe w systemie, gdzie dzialalnosc wymiaru sprawiedliwosci pozostawia wiele do zyczenia.

Duzo wazniejsze dla obywateli jest zwracanie uwagi na dzialalnosc politykow , patrzenie im na rece i skrupulatne rozliczanie ich na podstawie realizacji obietnic przez nich skladanych. Tego trzeba Polakow nauczyc !
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [21:49] - Paweł Chojecki | Link:

W Polsce dziennikarze są niestety ważniejsi od polityków - ci tylko grzeją poselskie ławy, a rządzenie rozgrywane jest za pomocą mediów.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika tuskaszenkabis

09-12-2012 [17:30] - tuskaszenkabis | Link:

Proszę przeczytać tekst Ziemkiewicza ze zrozumieniem, a nie ferować wyroków na gorąco, bez zastanowienia. Tekst Ziemkiewicza to chyba pierwsza i udana próba ukazania w syntetyczny sposób postaci naszego "Mędrca Europy" , tłumacząca jego prawdziwe znaczenie i pobudki działania. Nic nie jest na świecie całkiem czarne albo całkiem białe.

Obrazek użytkownika MFW

09-12-2012 [18:18] - MFW | Link:

Wszystkie reżymowe telewizornie grillują non stop J.K. za jego słowa wypowiedziane w Opolu na temat mniejszości nienieckiej w Polsce.
Cicho jest na temat innych słów, wypowiedzianych przez J.K. tyczących się tragedii smoleńskiej.
""Dodał również, że jego zdaniem rozwikłanie katastrofy smoleńskiej na poziomie procesowym jest możliwe tylko z pomocą ustawy. „Nie liczcie na żadne komisje międzynarodowe, to musi być wyjaśnione w Polsce” – podsumował Kaczyński.

Stwierdził, że sam jest przekonany, iż katastrofa smoleńska to był zamach, a gdyby nie doszło do niego podczas podróży do Katynia, to doszłoby podczas późniejszego wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do USA – ale nie na terytorium Ameryki."
http://niezalezna.pl/35720-kac...

Słowa te są świadectwem zmiany świadomości J.K. w sprawie tragedii smoleńskiej.
Po pierwsze zmiana dotyczy jego postrzegania "sojuszników" i chęci pomocy w wyjaśnieniu przyczyn tragedii(choć Poseł A.Macierewicz jeszcze tego nie dostrzega i powiada, że dalej będzie się bawił we wmawianie Polakom, ze "sojusznicy" chcą nam nieba przychylić, tylko ten Tusk im nie pozwala -http://niezalezna.pl/35706-mac...)
Po drugie, J.K. wskazuje na szerszy niż dotychczas kontekst tej tragedii, mówiąc wprost o spisku, który musiał mieć wariantowe rozwiązania w sprawie miejsca zamachu.
Gdzie to drugie miejsce mogłoby się zdarzyć? Nad Atlantykiem, bo chyba nie w Polsce?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [21:48] - Paweł Chojecki | Link:

Niedawno pisałem o pewnym królu Inków, który najważniejsze dla ich cywilizacji odkrycie pozostawił tylko do wiadomości elity - jak to się skończyło, można przewidzieć (CZY CIĄGLE ZA WCZEŚNIE NA PRAWDĘ O SMOLEŃSKU?).

Cieszy mnie więc, że przywódca opozycji zaczyna śmielej komunikować się z obywatelami.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2012 [18:38] - xena2012 | Link:

tylko jego przewrotny styl.

Obrazek użytkownika stokolesny

09-12-2012 [20:10] - stokolesny | Link:

wałęsa też miał przewrotny styl i bardzo wielu go broniło nawet przed nim samym i co?

pozdrawiam
stokolesny

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

09-12-2012 [19:05] - Andrzej-emeryt | Link:

założymy, że Rafał Ziemkiewicz lubi sobie od czasu do czasu robić nazwijmy to " JAJA " to powinniśmy pamiętać o jego tekście pt.: " Czas wrzeszczących staruszków ".
Należy też mieć na uwadze medialne określenie Ziemkiewicza-Chorążym, co wywołało Jego publiczne skonfundowanie.

Serdecznie Panów pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tagore

09-12-2012 [19:29] - tagore | Link:

wolałem by prezydentem zamiast Mazowieckiego był
Wałensa,czasami kierujący się własnymi ambicjami
człowiek lub zmuszony przez instynkt samozachowawczy
przysłuży się krajowi mimowoli.

tagore

Obrazek użytkownika stokolesny

09-12-2012 [19:55] - stokolesny | Link:

Wielce Szanowny Pastorze,

pańskie spostrzeżenia są wręcz bardzo błyskawiczne i niewiarygodnie trafne, jest Pan świetnym obserwatorem i świetnym komentatorem wydarzeń, niestety niewielu rozumie, że tam gdzie oni dopiero chcą się wybrać w dalekiej przyszłości, to Pan już dawno trzy razy z powrotem,

z ogromnym przerażeniem czytam komentarze na Pańskim blogu, ci komentatorzy nie tylko nie wiedzą co mówią i robią, ale nawet nie zdają sobie sprawy ile czynią złego dla siebie i innych dokoła,

Pański blog to przemyślana taktyka i strategia, to wskazówki pobudzające do myślenia i poszukiwania, no cóż wyprzedza Pan bardzo wielu o kilaka okrążeń, a ja nie wiem jak im to jeszcze prościej powiedzieć,

natomiast wracając do wspomnianego delikwenta, którego nazwiska nie wymienię dla zasady, że tego nie wart, to ów delikwent kiedy siedział na cieplutkiej posadce w tvp miał poglądy i sympatie identyczne do opisanych nie będę o tym pisał szkoda bowiem cennego czasu, jednak przypomnę tylko pewien chamski incydent to właśnie on kiedyś powiedział, że Jarosława Kaczyńskiego też by do studia nie wpuścił bo to on decyduje kto wejdzie do studia programu, który on prowadzi komentarz jest zbędny bo "Mądrej głowie dość po słowie"

z poważaniem
stokolesny

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [21:43] - Paweł Chojecki | Link:

Pańska ocena wprowadza mnie w zakłopotanie - staram się pisać o przyszłości, ale to chodzenie po cienkim lodzie. Ciągle mamy za mało danych. Zgodziłbym się z tym, że uprawiam pisanie, które do tego zachęca - do patrzenia poza zasłonę i w przyszłość - ale co do efektów nie jestem zachwycony. Dziękuję jednak za tak piękną laurkę.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika stokolesny

09-12-2012 [22:45] - stokolesny | Link:

nie ma za co dziękować to ja dziękuję za mądrość i wiedzę jaką niosą nie tylko Pańskie teksty, których coraz jakby mniej, a szkoda, ale też relacje filmowe,

bardzo proszę o rzucenie okiem na wpis Zdenka Wrhawego i mojej riposty

z wyrazami szacunku
stokolesny

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [23:45] - Paweł Chojecki | Link:

Już się ustosunkowałem.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Muni

09-12-2012 [20:32] - Muni | Link:

Bo po tym zdaniu jest dalszy ciąg... "gdyby... itd". Zresztą tak było, Wałęsa to TW, który się zerwał z łańcucha, może nawet mimo woli.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [21:36] - Paweł Chojecki | Link:

"Wałęsa to TW, który się zerwał z łańcucha, może nawet mimo woli." - to nie miejsce na bajki dla dzieci.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

09-12-2012 [20:36] - dogard | Link:

juz kiedys sie na niego zzymalem ,od jakiegos czasu przestalem--dyc to chlopek lotny jak jakis drop czy emu.W biegu naprawde nic madrego nie powie. Musi to wysiedziec,wydumac,doklepac i dopiero do ludu zachwyconego.Latka leca,a chlopina nie chce byc na aucie;poznal smak slawki i teskno mu do niej--tak sie rodze nowe jelity, he,he...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [23:18] - Paweł Chojecki | Link:

"To znaczy ja nie, i proszę nie wierzyć, kiedy ktoś mnie do tej krzątaniny zapisuje pod błahym pretekstem, że przyjąłem swojego czasu zaproszenie na spotkanie, które miało mieć charakter ściśle prywatny i apolityczny. Ja tę krzątaninę tylko obserwuję, z dużą dozą politowania."  Budujemy nowy PRON

Socjolog nazwałby to "obserwacją uczestniczącą".

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Sizar

09-12-2012 [23:45] - Sizar | Link:

Słabe to tłumaczenie Ziemkiewicza. Pogrąża go raczej niż tłumaczy. Jakby miał taką dużą dozę politowania, to nic by nie pisał.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-12-2012 [11:42] - NASZ_HENRY | Link:

Z jego artykułu:
Jak widać, otwiera się koniunktura na „endecję”. Ale nie taką, której ja oddaję swoje serce, tę od Zet i Żołnierzy Wyklętych, tylko taką „rozsądną”, od Bolesława Piaseckiego i Jana Dobraczyńskiego. Zastępującą tradycję Dmowskiego tradycją Wielopolskiego juniora. Kto się ma ochotę załapać − jest szansa. Osobiście odradzam. Nie ze względu na przyzwoitość, bo w tej sprawie nikt rad nie potrzebuje, ale po prostu nie widzę przed tym nowym PRON żadnych szans. Jest w stanie porwać Polaków dokładnie w takim samym stopniu jak tamten z czasów Jaruzelskiego ;-)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

09-12-2012 [23:34] - Paweł Chojecki | Link:

Pod tekstem RAZ "Budujemy nowy PRON" dodałem komentarz:

"Tłumaczenie o "prywatnym" i "apolitycznym" spotkaniu z osobami tak publicznymi i politycznymi przywodzi mi na pamięć skrywaną zażyłość Michnika z Urbanem. Zapewne również "prywatną" i "apolityczną".

Paweł Chojecki
"ktoś" z leadu komentowanego tekstu;

"R. ZIEMKIEWICZ ODKRYWA KARTY?" - godzina 15.05
http://naszeblogi.pl/34728-r-z...

Obrazek użytkownika rob2004

10-12-2012 [09:50] - rob2004 | Link:

Co do domniemań Pana Rafała na temat Lecha Wałęsy to nieraz wypowiadał się on w tym temacie w sposób następujący (czy zgodny z faktami to oni sprawa - przedstawiał to zawsze jako swoją opinię a nie dogmat):

1. Lech Wałęsa został poprowadzony przez służby PRL-u na przywództwo NSZZ SOLIDARNOŚĆ
2. To on jako główny "hamulcowy" przyczynił się do odwołania strajku generalnego 31 marca 1981 roku: https://www.youtube.com/watch?...
3. Tak usłużny Lech Wałęsa nie mógł jednak wiecznie trwać na stanowisku szefa NSZZ SOLIDARNOŚĆ podgryzany coraz bardziej "jastrzębi" - między innymi przez Andrzeja Gwiazdę.
4. Jaruzelski decyduje się na likwidację dotychczasowych struktur NSZZ SOLIDARNOŚĆ i wprowadzenie stanu wojennego w nadziei, że Lech Wałęsa stanie na czele nowego zreformowanego związku zawodowego.
5. Przewidywania Jaruzelskiego trafiają jednak w próżnię - Lech Wałęsa odmawia takiej współpracy.

Jeśli dwie ostatnie opinie Rafała Ziemkiewicza są słuszne to należy zadać sobie pytanie "dlaczego".

Co stało się, że dotąd chętny do współpracy Lech Wałęsa nagle postanowił "stanąć okoniem"?

Czy było to spowodowane doradztwem:

1. Grupy kogoś ze służb PRL-u (frakcji cywilnej lub wojskowej, która nie do końca była zadowolona z działań Jaruzelskiego).

Część historyków zajmujących się sprawą śmierci księdza Jerzego Popiełuszki twierdzi, że zabicie księdza jak i później ujawnienie bezpośrednich wykonawców jego morderstwa to nic innego jak efekt rozgrywek pomiędzy różnymi grupami służb specjalnych cywilnych jak i wojskowych.

2. Ludzi z "zachodu", którzy zapewnili Wałęsę o swoim wsparciu politycznym i materialnym (jego nazwisko stało się już na tyle znane na zachodzie, że Lech Wałęsa nie musiał obawiać się o swoje zdrowie czy życie ponieważ jego śmierć mogłaby doprowadzić do rewolucji w kraju - był więc on nie tyle na ich celowniku służb specjalnych co pod ich ochroną).

3. Własna decyzja Lecha Wałęsy zagrania vabank - moim zdaniem najmniej pewna, znając dalsze postępowanie Lecha Wałęsy po roku 1988.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-12-2012 [14:19] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję Panu za wręcz naukowe podejście do tematu. Skupię się tylko na ostatnich trzech opcjach wytłumaczenia zachowania Wałka - ja osobiście obstawiam pierwszą, ale i tak żadna nie daje podstaw do  "wielkiego medal.u i chwały".

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika rob2004

10-12-2012 [15:01] - rob2004 | Link:

Panie Pawle - pewnie nie. I dlatego wypowiedź Pana Rafała traktuję z "przekąsem".

Dlaczego Pan Rafał może się mylić.

Być może taki scenariusz był przewidziany - zlikwidować "starą" Solidarność i stworzyć na jej miejsce "nową" pod kierownictwem samego Wałęsy.

Dlaczego tak się nie stało:

1. Ponieważ to są tylko "wymysły" Pana Rafała, że Wałęsa się postawił.
2. Ponieważ Pan Rafał ma rację i Jaruzelski został z ręką w nocniku.

Albo .... (i co moim zdaniem może być najbardziej prawdopodobne).

3. Jaruzelski miał dwa scenariusze:

a) Wprowadzam stan wojenny, wybuchają rozruchy, stają zakłady, na ulicę wychodzą miliony Polaków - wówczas wyciągam Wałęsę i stawiam go na czele "zreformowanego" związku (rozbijam w ten sposób powstanie antykomunistyczne: część radykałów nie daje się nabrać, ale spora grupa uwierzy, że wygrali i dadzą się przekonać apelom Wałęsy o spokój).
b) Wprowadzam stan wojenny, rozbijam Solidarność w drobny mak, ludzie wystraszeni karabinami i czołgami dają się zagonić do roboty, a ja zgarniam całą pulę.

I ten drugi scenariusz został wprowadzony.

A Lech Wałęsa został zamrożony na kilka lat do czasu wielkiego kryzysu i sygnału z Moskwy, że nikt już nie będzie stamtąd wysyłał Armii Czerwonej do obrony komunizmu i można zacząć spokojnie rozkradać cały majątek narodowy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-12-2012 [22:36] - Paweł Chojecki | Link:

Stan Polski i spokojna, dostatnia starość komunistycznych oprawców dokładnie pokazują, kto tu kogo "wyonacył". Dziwię się, że RAZ tak mało ceni intelekt Polaków.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika rob2004

10-12-2012 [09:51] - rob2004 | Link:

Teraz co do tematu - czyli o tym co pisał Pan Paweł.

Oczywiście zarzucając coś Ziemkiewiczowi najprościej byłoby spytać osoby zainteresowanej co miał na myśli, dlatego ja nie podejmę się takiej odpowiedzi, ponieważ mimo wnikliwej obserwacji felietonów, wypowiedzi i książek Pana Rafała nie siedzę w jego głowie i nie mogę za niego odpowiadać.

Mogę natomiast powiedzieć co ja sądzę o sprawie, którą autor tu opisuje.

Więc zbierzmy fakty:

1. Wiemy, że w grudniu 1970 roku Lech Wałęsa zostaje zarejestrowany jako TW BOLEK (pseudonim niezbyt wyszukany ponieważ tak na imię miał jego ojciec).
2. Wiemy, że w 1973 roku Lech Wałęsa dostaje duże, nowe mieszkanie (pamiętają ludzie jeszcze ile lat czekało się wtedy na mieszkania? Na telefon trzeba było czekać nieraz i 18 lat).
3. Wynagrodzenia za denuncjacje od SB przekraczają dwukrotność pensji Lecha Wałęsy w stoczni (sama Danuta Wałęsowa potwierdza, że w tym okresie jej mąż przynosił do domu dodatkowe pieniądze, które jakoby wygrywał w totolotka).
4. Kontakt SB z Lechem Wałęsą urywa się z 1976 roku - ponieważ SB nie daje pieniędzy za darmo, a z otoczenia Lecha Wałęsy zostały już wyłuskane wszystkie "wrogie elementy ustroju ludowego" tak więc napływ nowej gotówki został przerwany - a za free TW Bolek nie będzie sprzedawał kolegów.
5. Otwartą jest kwestia czy Lech Wałęsa od 1976 roku przestał być agentem SB i stał się tzw. wolnym strzelcem.
6. Przed przyjazdem do Gdańska Lech Wałęsa służył jako kapral z LWP - tam był tajnym współpracownikiem Służb Wojskowych - za "kapowanie" kolegów otrzymywał częste nagrody i przepustki.
7. Istnieją domniemania, że po 1976 roku SB zrezygnowała tak łatwo z dalszej współpracy z Lechem Wałęsą ponieważ ten przejęty został przez służby wojskowe (o czym świadczy późniejsze przewiezienie go w sierpniu 1980 roku do stoczni łodzią patrolową należącą do wojska a nie do MSW).

Obrazek użytkownika rob2004

10-12-2012 [09:52] - rob2004 | Link:

Witam

Pierwsza uwaga do "stokolesnego":

Nie znam takiej wypowiedzi o jakiej Pan pisze, że Ziemkiewicz twierdzi, że Jarosława Kaczyńskiego nie wpuściłby do studia.
Proszę podać źródło.

Znam natomiast wypowiedź Rafała Ziemkiewicza w stosunku do Korwina-Mikke, który na spotkaniu z niezależnymi dziennikarzami zrugał Panią Lichocką co spotkało się z odpowiedzią ze strony Rafała Ziemkiewicza, że to właśnie jego nie wpuściłby do studia za łamanie zasad wcześniej ustalonych:

Atak Korwina-Mikke - czas 7:20

https://www.youtube.com/watch?...

Riposta Rafała Ziemkiewicza - czas 3:00

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rob2004

10-12-2012 [15:15] - rob2004 | Link:

Panie stokolesny - chyba, że mówi, Pan o tym co znajduje się w dalszej części wypowiedzi, że:
"Gdybym był na jej miejscu, czy to byłby Jarosław Kaczyński, czy to byłby Donald Tusk czy Korwin Mikke, czy ktokolwiek inny zachowałbym się tak samo".

Jeśli to o tę wypowiedź Panu chodzi to Pana słowa są nieuczciwe.
Wyrywając wyrazy w podobny sposób jak Pan to robi z całej wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza można udowodnić na podstawie Biblii, że nie ma Boga.

Obrazek użytkownika stokolesny

10-12-2012 [15:28] - stokolesny | Link:

każdemu opowiem lub zacytuję krótki wierszyk

zanim ruszysz ręką nogą
zanim powiesz jedno słowo
rusz człowieku głową

nie jestem autorem tego cudownego wierszyka, ale zawsze z niego korzystam, są to bowiem "Święte słowa", zarzucanie komuś nieuczciwości, jest co najmniej działaniem bez przemyślenia, a na to nie mógłbym sobie pozwolić ani w stosunku do młodego człowieka ani też żadnego innego, gdybym nie mógł tego dowieść, a szanowny rob2004 stwierdza paradoksalnie, że bezsporny dowód, który sam odnalazł i przywołał jest nieuczciwy, ja osobiście stwierdziłem jedynie fakt dowiedziony medialnie ( wizja i fonia ) dowód bezsporny i niepodważalny, a zatem zarzucanie dowodowi nieuczciwości jest nadużyciem i obrazą, chociaż szanowny rob2004 nie jest w stanie mnie obrazić, sądząc z pióra to młody człowiek, który może się mylić w swoich osądach, albowiem brak mu doświadczenia, a przede wszystkim niewłaściwie odbiera przekaz tekstu, który czyta, co jest jednoznaczne z tym, że nie słucha tego co mówi druga strona prowadzonego dialogu,

na zakończenie chciałbym tylko dodać, że kontekst jest szczegółem, a przysłowiowy diabeł tkwi właśnie w szczegółach, a zatem musi szanowny rob2004 zrozumieć, że Chrystusa powieszono na krzyżu pośród dwóch złoczyńców by bezprawnie zrobić z Chrystusa złoczyńcę, tak też haniebnie postąpił RZ umiejscawiając Jarosława Kaczyńskiego pośród DT i JKM, jest to niegodziwość, za którą RZ nigdy nie przeprosił Jarosława Kaczyńskiego a powinien, jeżeli szanowny rob2004 uzna, że popełnił błąd, kiedyś wrócimy do tego tematu,

pozdrawiam
stokolesny

Obrazek użytkownika rob2004

10-12-2012 [15:45] - rob2004 | Link:

Proszę Pana ... dużo się Pan rozpisał.

A moja prośba była krótka: proszę podać źródło pańskich twierdzeń.

Nie podał je Pan skupiając się na osobistych wycieczkach tak więc uważam, że dalsza dyskusja nie ma sencu ponieważ traci ona merytoryczność.

Ja "pracę domową" wypełniłem podając źródła swoich twierdzeń.

Rozumiem, że źródłem pańskich twierdzeń jest Pan sam.

Pozdrawiam więc Pana - trudno musi być Panu, takiemu geniuszowi, rozmawiać z takimi ciemniakami jak ja.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika stokolesny

11-12-2012 [00:03] - stokolesny | Link:

odpowiedziałem jedynie na bezzasadne zarzuty, źródło wskazałem również jako przywołane przez szanownego rob2004, nie mieniłem się także geniuszem, i nie użyłem żadnych inwektyw w stosunku do szanownego rob2004, nie uważałem i nuie uważam też szanownego rob2004 za ciemniaka, uznałem natomiast za swój obowiązek udzielenia pełnej odpowiedzi, a ponieważ szanowny rob2004 przywołał również biblię i tu byłem zobowiązany odpowiedzieć,

a i jeszcze jedno używanie Godła zobowiązuje,

pozdrawiam
stokolesny

Obrazek użytkownika rob2004

11-12-2012 [07:07] - rob2004 | Link:

Problem tylko w tym, że ja swoim źródłem udowodniłem, że słowa jakoby Rafał Ziemkiewicz wypraszał Jarosława Kaczyńskiego ze studia były przez Pana wyrwane z kontekstu całej wypowiedzi.
Dodatkowo Pan uważa (ma Pan prawo do swojego "uważania" tylko moim zdaniem jest ono zupełnie bezzasadne), że Pan Rafał powinien przeprosić Pana Kaczyńskiego, ponieważ jego nazwiska użył (jako przykładu tego, że prawdziwy dziennikarz nie powinien uginać się przed nikim) w jednym rzędzie obok Donalda Tuska i Korwina Mikke.

Tak więc drogi Panie - proszę przyznać się do błędu, a nie trwać w jakimś zaślepieniu nienawiści i pisać eseje na temat tego co Pan nie napisał, a co miał na myśli.

Jeśli nie potrafi przyznać Pan, że dwa plus dwa jest cztery to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Co do źródła - ja podałem to źródło na którym Pan Rafał ganił Korwina Mikke, a w dalszej wypowiedzi przytoczył nazwiska przed którymi również by się nie ugiął.
Myślałem wiec, że skoro stawia Pan takie mocne stwierdzenia to dysponuje Pan inną wypowiedzią Rafała Ziemkiewicza - a Pan jedynie dokonał zwykłej manipulacji.

Obrazek użytkownika stokolesny

11-12-2012 [10:04] - stokolesny | Link:

szanowny rob2004,
nigdy nie twierdziłem, że RZ wypraszał Jarosława Kaczyńskiego, tylko że by nie wpuścił Jarosława Kaczyńskiego
nie pozostaje mi nic innego, tylko odwołać się do przysłowia ludowego, kto nie słucha ojca matki posłucha psiej skóry, niechaj szanowny rob2004 uczy się pilnie, może kiedyś zostanie RZ, powodzenia, nie chcę przywoływać tu znanych praw murphy'ego szanowny rob2004 znajdzie je bez trudu w internecie, nie jestem nauczycielem roba'a2004 i nie mam czasu na prowadzenie wykładów z zakresu logiki czy historii, a mimo to ostatnia lekcja,

każdy obdarowany rozumem sam musi zadać sobie odrobinę trudu myślenia,
bo jeżeli ktokolwiek stawia Jarosława Kaczyńskiego w jednym rzędzie z DT i JKM nadużywa prawa porównania, tak jak ci którzy ukrzyżowali Chrystusa pomiędzy dwoma złoczyńcami by uczynić z Chrystusa złoczyńcę, któremu przypisali miejsce wcześniej uwolnionego złoczyńcy Barabasza, który rzekomo miał być lepszy od Chrystusa,

przyjmijmy, że ktoś dokonuje takiego porównania, nie wpuściłbym do studia ani Generała Jaruzelskiego ani Generała Kiszczaka ani też Papierza Jana Pawła II, to też tylko przykład,

zapytałem jednego z blogerów o dwa argumenty przemawiające na korzyść RZ, odpowiedział że dużo napisał i ma ogromna bibliotekę,

no cóż odpowiedź jest prosta nie wymieniając nikogo z nazwiska, że najwięksi złoczyńcy tego świata pięknie i dużo mówili i pisali oraz mieli ogromne biblioteki,

pozdrawiam myślących
stokolesny

Obrazek użytkownika rob2004

11-12-2012 [13:32] - rob2004 | Link:

Myślę, że dalsza dyskusja z Panem to obraza rozumu.

adieu milord

ps. powiedział Pan co nie powiedział, a pomyślał co nie pomyślał.

Życzę zdrowia i współczuję znajomym.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-12-2012 [11:00] - NASZ_HENRY | Link:

Te wypowiedzi RAZa w wywiadzie są spójne i Wałęsa, przedstawiany jako Wallenrod, powinien mu POdziękować. Przedstawiony scenariusz nie do końca musi być jednak prawdziwy ;-)

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

11-12-2012 [00:01] - Leszek Witkowski | Link:

Nie bardzo rozumiem tego rozszczepiania wlosa na czworo.
Bolek nie wywijal zadnych wolt, ani nie zrywal sie z lancucha. On scisle, co do joty, wykonywal polecenia Kiszczaka.
Stala obecnosc przy nim oficera prowadzacego, kpt. Wachowskiego - od czasu gdy Bolek byl pospolitym kapusiem, az do czasu kiedy zostal prezydentem, nieodparcie o tym swiadczy.
Centkiewicz opisal tylko niewielki, ale scisle udokumentowany fragment zyciorysu tego prostaka.
Pozniej przejely go inne rece, bo przeciez Komenda Powiatowa nie mogla prowadzic s-syna przeznaczonego do wyzszych celow.
Nie wykluczam, ze Kiszczak osobiscie pilnowal kariery tego nikczemnika.
Oczywiscie o zadnej dokumentacji na ten temat nie moglo byc mowy.
Ziemkiewicz moze sobie teoretyzowac - jego prawo.
Natomiast dobrze jest przygladac sie i zapamietywac wypowiedzi przeroznych autorytetow i wyciagac z tego logiczne wnioski.
Teraz rezim ruszyl z wielka ofensywa zimowa. Zbiera wszystkie sily i odwody.
Ujawniaja sie, odkrywaja swoje cele, zupelnie nieoczekiwane postacie.
Musimy byc przygotowani, ze bedzie ich znacznie wiecej.
Powinnismy trzymac swoja ufnosc na uwiezi. :)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-12-2012 [01:23] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za wizytę i cenne uwagi!

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

11-12-2012 [12:47] - ed89998 | Link:

Ufac Ziemkiewiczowi, co to z "Bolka" Wallenroda robi? Ziemkiewicz dopowiada interpretacje nowej publikacji IPN, „Kryptonim 333”, ktora opisuje Bolka-nobliste w kiepskim swietle. "Kryptonim 333" to m.inn. opowiesc o internowaniu Walesy, czasie kiedy to zdaniem publicysty Ziemkiewicza, "Bolek" mial przyjac postawe Wallenroda. Czemu taka narracje Ziemkiewicz snuje, to juz inne pytanie.

Oczywiscie, trudno sie nie zgodzic, ze kto widzial ciagle obecny cien kapciowego - kpt.Wachowskiego, nie bedzie twiedzil, ze "Bolek" to Wallenrod. Swoja droga, to niezwykla bezczelnosc umieszczanie na widocznej pozycji oficera prowadzacego.