Gowin i Lasek w jednym stali domu.

Dawno nie komentowałem, mając świadomość kompletnej jałowości sporów Gowina, Laska, czy prokuraturę.  Z tego nic nie wyrośnie. Lasek wczoraj u Olejnik zapowiedział że z Biniendą to on może się spotkać bez udziału mediów i potem wygłosić ewentualnie wspólne oświadczenie. Zadaję sobie też pytanie czy warto w ogóle z przewodniczącym KBWL rozmawiać skoro ten publicznie twierdzi że do zbadania przyczyn katastrofy wrak w zasadzie nie jest potrzebny bo mamy czarne skrzynki. Zapomniał dodać że nie wszystkie ...

Pan Lasek to naprawdę dziwny gość i według mnie podejrzany osobnik. W jego ostatnim wystąpieniu u Moniki Olejnik nie tyle bronił zawartości filmu National Geographic co okazał sie osoba niekompetentną, zwyczajnie nie znającą wielu szczegółów śledztwa które prowadził. Moim skromnym zdaniem pan Lasek nie sprawia najmniejszego wrażenia osoby która miała kiedyś w swoim życiu do czynienia z nauką. Jego wypowiedzi są pełne informacji o charakterze anegdotycznym.

Trudno się dziwić, aktywność pana Laska porównałbym, przynajmniej w sferze intencji, do ministra Gowina. Robienie hałasu. Przecież śledztwo de facto wciąż trwa - pracują Rosjanie i pracuje nasza prokuratura. Z drugiej strony, wielu dziennikarzy i autorytetów zapewnia nas, że "wszystko już wyjaśnione". Sam szef komisji z dezynwolturą oświadcza, że nie zna całego materiału prac komisji Millera. Na drugim wdechu oznajmia jeszcze, że nie zamierza dyskutować z posłem Macierewiczem, choć wiadomo, że nowopowstała komisja ma walczyć głownie z jego tezami.

Po raz kolejny PO zdaje się wykorzystywać instytucje państwa, do prowadzenia własnej polityki partyjnej. Sądzę jednak, że ten cały marketingowy plan spełznie na niczym. Może tu bowiem nastąpić efekt, tak zwanego przedobrzenia - całość może okazać się po prostu przeciwskuteczna. Jeszcze się dobrze nie zaczęło, a już jest bardzo niepoważnie.

Kto wymyślił więc komisję Laska? Oczywiście, nie sam Lasek? Ktoś z głównodowodzących Platformy? A może sam Donald Tusk? Tego nie wiadomo, a co ciekawsze, żadna odpowiedź - nawet gdyby padła - nie będzie tu dobra, bo zwyczajnie dobrej odpowiedzi na to pytanie nie ma. To tyle o panu Lasku, jeszcze parę słów o Gowinie. Najbardziej opozycyjnym z ministrów kiedykolwiek istniejących. Moim skromnym zdaniem ściema i udawanie.

Gazeta Wyborcza prześcignęła nawet św. Tomasza (pięć dowodów na istnienie Boga) i drukuje sześć dowodów na opozycyjność Gowina. Popełnił bowiem wszystkie grzechy główne przeciwko postępowi. Jest antygejowski, występuje przeciwko aborcji, sprzeciwia się mrożeniu zarodków, ma za nic parytety, nie chce Trybunału Stanu dla liderów opozycji, niekonstytucyjnie zreorganizował sądy(tak!). Niedługo może się okazać, że ma nieślubne dziecko z lesbijką. Pan minister robi wiele, by w opinii społecznej jawić się jako osoba konserwatywna, nieskalanie uczciwa i honorowa, jednocześnie tkwi - i swoim tkwieniem też bierze za to część winy - w fatalnym rządzie nie poczuwającym się do większej odpowiedzialności za własne czyny. Te wszystkie posłuszne głosowania nigdy już nie znikną z rejestru pana ministra, niesłychanie opozycyjnego, że aż strach. Nie wspominając o Smoleńsku. I nie wspominając o pewnych personaliach, wśród których przyzwoity człowiek czułby się nie na miejscu. Może i Gowin coś tam sobie marzy i knuć próbuje, ale jest chyba zbyt cienki i strachliwy. A ci jego "konserwatyści"? Weźmy tego Murzyna dla przykładu - taki był nieprzejednany światopoglądowo, ale jak go szefostwo wzięło w obroty, to niewiele brakowało, żeby zadeklarował, że w sumie Ku-Klux-Klan to jego ziomale i fajne chłopaki. Tacy ludzie mieliby robić rozłamy? Wolne żarty! W PO jak w każdej organizacji ludzie zapewne mają autentyczne poglądy, ale nigdy ich nie artykułują w sprawach ważnych a jedynie w sprawach drugorzędnych. Polska pogrąża się w chaosie i nikt z nich jak do tej pory tego nie wyartykułował publicznie. Publicznie artykułują jedynie sensacyjki, których oczywistym celem jest przekierowanie uwagi społeczeństwa na sprawy bez znaczenia, bo jakie znaczenie mogą mieć rzekome "tarcia frakcji", czy ambicje Tuska, Gowin czy może Kopacz? Dla społeczeństwa żadnego.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. Jest też już nowa książka, „Alfabet Seawolfa”!

http://multibook.pl/pl/p/Tomas...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika To ya

29-01-2013 [16:28] - To ya | Link:

Witaj Wilku. Dla zwiększenia poczytności swoich komentarzy nie musisz robić takich 'numerów' ze znikaniem na jakiś czas, masz wielu stałych czytelników i bez tego
Nie bądź Tuskiem, to jego 'specjalite' ze znikaniem w ważnych chwilach.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Seawolf

29-01-2013 [17:19] - Seawolf | Link:

Ależ ja pisze nadal dużo, ale do gazet. Zapraszam do GPC i Warszawskiej gazety, do Freepl.info.

Obrazek użytkownika nowytor5

29-01-2013 [16:31] - nowytor5 | Link:

Przynajmniej raz w tygodniu, że żyjesz

Obrazek użytkownika K2

29-01-2013 [16:57] - K2 | Link:

Dobre... :) :) :)

Tow. Lasek:
- Jak to mamy...?!
- Kto je ma?
- Gdzie je ma?
- Ile ich ma?

No, chyba że tow. Lasek jest rosyjskim oficerem... to wtedy jak najbardziej: MACIE SKRZYNKI.

Obrazek użytkownika gregoz68

29-01-2013 [17:28] - gregoz68 | Link:

To nawet nie szambo. Tkwi jeszcze głębiej. Stado "expertów" w przekaziorach. Ktoś to stado namaszcza. Nadaje tytuły... Tak mi się przypomniało: "armia maszerujących bidetów".
Pozdrawiam!

ps
Nie wiem, co obecnie porabia pani Ostrowska i reszta Lombardu, ale... Droga Pani z telewizji i Szklana pogoda...

Obrazek użytkownika robo

29-01-2013 [17:45] - robo | Link:

Co to? Grypa dopadła zawodnika? Jak zwykle niezwykle precyzyjny tekst. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Oceanside

29-01-2013 [18:39] - Oceanside | Link:

Awionetki nie osiągają pułapu odrzutowców pasażerskich. Zatem Maciej Awionetka Lasek na spotkanie dyskusyjne dolecieć nie jest w stanie, nie ta moc w silniku.

Obrazek użytkownika amfetamina

29-01-2013 [19:47] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

probowali je artykuowac, -to nie, to juz za pozno, to jest bez zadnego znaczenia. Swoim milczeniem dali przyzwolenie na lata patologicznych rzadow a za ta gangrene ktora trawi Kraj beda musieli beknac i BASTA!
pozdrawiam
aquaholic
PS1: no i stalo sie, prowokacja trepowska pt NE to "past tense" i wcale mi nie smutno;
PS2: to lepij nie szanowny Seawolf zamustruje, gdyz wtedy czesciej tu zaglada.

Obrazek użytkownika dogard

29-01-2013 [19:55] - dogard | Link:

tuSSolami, pic na wode ,fotomontaz.Jedyny z PO ,ktory przemowil ludzkim glosem jest senator rulewski.W dzisiejszych GPC, obok Pana zreszta,odslonil prawde o szalejacym bezrobociu i jego dramatycznym wzrostem , dotychczasowym i tym zza najblizszego rogu.Wilka z n/watachy czytamy wszedzie, to oczywista oczywistosc.

Obrazek użytkownika Piotr1407

29-01-2013 [21:20] - Piotr1407 | Link:

A ten motyw o pośle Godsonie i Ku- Klux- Klanie to ...Mistrzostwo świata. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika xena2012

29-01-2013 [21:27] - xena2012 | Link:

przecież naukowae podejście pana Edmunda Klicha,podobno też specjalisty od wypadków lotniczych sprowadziło się do określenia nader ,,fachowego''-jak walnęło to i urwało''.Jak do tego prześmiesznego zbioru ekspertów dodać Hypkiego,Geberta czy Osieckiego to chce się płakać ze śmiechu.Pozbawieni wiedzy,niekompetentni potrafią się jedynie arogancko wyżywać na naukowcach z prawdziwego zdarzenia.