Kto zabił Andrzeja Leppera?

Przyznam, że jestem zaszokowany tą wiadomością. Składam rodzinie szczere wyrazy współczucia, także z powodu tego, co już, jak widzę, się wyrabia w mediach. Już wiadomo, że jego zwłoki nie będą zostawione w spokoju, dla rządowych mediów jest wart tyle, ile może zaszkodzić PiSowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zresztą, dokładnie, tak, jak za życia. To, co o nim pisano było bezpośrednią funkcją tego, w jaki sposób można było tym zaszkodzić PiSowi. A jeszcze wcześniej AWSowi.

Pamiętamy, a w każdym razie ja pamiętam, ze został on wykreowany zupełnie z niczego i znikąd, uporczywie pompowano go w mediach, zresztą on sam był zaskoczony, że tak mu się udaje nabrać wszystkich, że kilkadziesiąt ludzi blokujących drogę jest przedstawiane w mediach, jak tysiące blokujące cały kraj. Był niewątpliwym sojusznikiem SLD i Millera osobiście w atakach na AWS, oraz cichym sojusznikiem rządu SLD po wielkim zwycięstwie tegoż.

Tu muszę wyjaśnić, tytuł jest przewrotną prowokacją, zapewne nikt nie zabił, ale natychmiast pojawi się „narracja”, że jednak zabił, kto, a któżby, Jarosław, atmosfera IV RP, Zbigniew Ziobro.... No, coś tam już chłopaki wymyślają, jestem spokojny.

Jak został sojusznikiem PiS i wicepremierem, reakcją był spazm oburzenia, jakby właśnie nastąpiła publiczna rytualna konsumpcja szczątków niemowlęcia, albo wytoczenie zeń krwi na macę ( no, może to nie najlepszy przykład, to pewnie jakoś by Wyborcza przemilczała, hi,hi! Żeby nie wywoływać demonów endekokatolickich). Tak, jakby w historii Polski nie zdarzyło się nic bardziej haniebnego, ani zniesławiającego jej imię.

Wystarczyło, by Lepper z tego rządu wyleciał, by natychmiast stał się trybunem ludowym, być może nieco kontrowersyjnym, może nieco szorstkim w obyciu, ale przecież chłop, to i co się dziwić.

No, ale nie trwało to długo, bo, jak pamiętamy, koalicja została zlepiona na jakiś czas i spazm oburzenia, że można mu publicznie podawać rękę ponownie przeleciał przez media, jak meksykańska fala.

Do chwili, gdy się ta koalicja rozleciała definitywnie i znowu okazało się, ze nie jest znowu taki straszny ten ludowy trybun o kontrowersyjnej przeszłości i zachowaniu.

Pierwsze komentarze, jakie czytam na forach, zawsze niezawodnym wskaźniku, co za kilka godzin powiedzą oficjalne przekaziory w skoordynowanym tematycznie i czasowo stadzie świadczą o tym, że narracja będzie taka, jak zawsze zeznawał przeciwko Kaczorowi, to i go zabili. Kaczor, znaczy. Z Macierewiczem. I Okrutnym Zbigniewem. Nieważne, że od czterech lat już nie rządzi, ani nie ma w ręku żadnych służb, więc, choćby chciał, to nie ma jak. Zaszczuł. Nieważne, że nie ma czym, ani jak, ale zaszczuł.

Nie byłem nigdy zwolennikiem Andrzeja Leppera, koalicję z nim przyjmowałem z ciężkim sercem, choć widziałem, dlaczego do tego doszło. Widziałem przesadę w atakach na niego, nie był kretynem, jakim go malowano, przeciwnie, miał zastanawiająco dużo sprytu i mądrości, czegoś takiego, jak miał i ma Wałęsa, który, będąc w wielu dziedzinach kretynem, a zawsze- łajdakiem, jednak przejawiał przebłysk geniuszu, refleksu, iskry bożej, która podpowiadała mu, co ma w danej chwili powiedzieć, by spaść na cztery łapy. Zresztą, kto wie, co mu podpowiadało, może wcale nie była to iskra boża, lecz ktoś zupełnie materialny i jak najbardziej ziemski.

Kiedyś się dowiemy. Zawsze się dowiadujemy, choć czasem zabiera to kilkaset lat. Zawsze mnie fascynowało, jak bardzo różni się sposób widzenia rzeczywistości w momencie, gdy ta się dzieje, i potem, po upływie kilku pokoleń. Polecam lekturę starych dzienników, wspomnień, gazet.... Fascynujące!

Ciekawe, jak kiedyś ocenią nasi potomkowie tą postać. Na pewno nie jednoznacznie.

Ja też nie szczędziłem my krytyki i szyderstw, zwłaszcza wobec jego roli w 2007 i potem, gdy usiłował wrócić do polityki trafnie kalkulując, że jedynym możliwym jeszcze dla niego sposobem jest walenie w PiS i Kaczyńskiego. Tak też i robił.

Nie chcę tu gdybać, ani udawać mądrali, znając jedynie nagłówki o tragicznej wiadomości i kilka komentarzy, ale jestem pewien, że zmarły Andrzej Lepper odegra w tej kampanii rolę być może większą, niżby to uczynił żywy. Jeszcze wiele o nim i o tej śmierci przeczytamy.

Zobaczymy. Coś mi mówi, zapewne doświadczenie, bo cóż innego, że nie będziemy musieli czekać długo. Już ponoć odezwał się Spasiony Rysiek, czołowy nekrofil, przewodniczący komisji do sprawy zapewnienia mu pierwszego miejsca na liście wyborczej ( lata pracy, ale opłaciło się, jest „jedynka”, gratulujemy!) oskarżając IV RP o tą śmierć. Na jakiej podstawie, trudno pojąć. Zapewne na takiej samej, na jakiej oskarżył Kaczyńskiego i Ziobrę o śmierć Barbary Blidy, zatem na takiej samej, na jakiej głupiemu Jasiowi wszystko się z d.. kojarzy.

Może na takiej samej zasadzie mnie się przypomina dyrektor Michniewicz, minister Wróbel, czy chorąży Zielonka. Tak dla kontrastu. No, ale ja jestem, jak wiadomo oszalałym zwolennikiem teorii spiskowych.

Na razie pomyślmy chwilę o Andrzeju Lepperze, który towarzyszył nam w naszym życiu przez wiele lat. Jest już poza naszą sprawiedliwością i niesprawiedliwością. Naszymi ocenami i emocjami.

Połączmy się z jego bliskimi w ten straszny dla nich czas.

http://www.wsieci.rp.pl/opinie...

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/se...

http://niezalezna.pl/bloger/69...

http://seawolf.salon24.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

05-08-2011 [20:55] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

dobre pióro, trafna ocena...pozdrawiam

Obrazek użytkownika J-J

05-08-2011 [21:08] - J-J (niezweryfikowany) | Link:

Ponadto śp.A.Lepper miał tzw.chłopski rozum i wiele z tego (zwłaszcza co mówił o Talibach i powiązaniach )może okazać się prawdą.

Obrazek użytkownika proxenia

05-08-2011 [21:34] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

"Talibów", czyli Arabów, on widział w Klewkach. Tymczasem nie tak daleko Klewek są Szymany ze swoim lotniskiem i domniemanym(?) więzieniem CIA.

Obrazek użytkownika Kristina

06-08-2011 [07:43] - Kristina (niezweryfikowany) | Link:

wojownik,jakim byl p. Lepper nie odbiera sobie zycia!

Obrazek użytkownika stanczykblazen

06-08-2011 [07:47] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Ktoś jest bardzo zdeterminowany w walce o władzę i działa ohydnymi sposobami i nie jest to jedna osoba. Do wyborów już tylko dwa miesiące i tych ohydnych wydarzeń przybędzie ,bo środków represji przybywa {słynne głośniki} .Ktoś dużo wcześniej wszystko przewiduje, planuje i zaskakuje skutecznością.W dążeniu do Nowego Porządku Światowego zbyt wiele ludzkich ofiar ,a miało się podbijać państwa bez jednego wystrzału.A ludzie giną jak na wojnie.

Obrazek użytkownika Luna

05-08-2011 [21:25] - Luna (niezweryfikowany) | Link:

POwiedzą, że to wina Kaczyńskich i pisiorów!!! No bo cóż te bezmózgi mogą powiedzieć! Chyba ta kartka już im się wytarła, ale już ją na pamięc umieją....

Obrazek użytkownika Kasia

05-08-2011 [21:39] - Kasia (niezweryfikowany) | Link:

"...że zmarły Andrzej Lepper odegra w tej kampanii rolę być może większą, niżby to uczynił żywy. Jeszcze wiele o nim i o tej śmierci przeczytamy". Skora cierpnie jak sie pomysli, ze tak wlasnie byc moze. Pozdrawiam autora, ktory zawsze trafia w dziesiatke. Bliskim niezyjacego wyrazy szczerego wspolczucia.

Obrazek użytkownika Irena Jurand

05-08-2011 [22:13] - Irena Jurand (niezweryfikowany) | Link:

Ja tez od razu pomyslalam o Michniewiczu. Nie wierze w samobojstwo Leppera. To nie byl ten typ psychologiczny.
Zaczela sie kampania wyborcza, moze mial zamiar mowic w niej o sprawach niewygodnych dla PO a szczegolnie dla
PSL-u. I tak od razu policja wyklucza dzialanie osob trzecich. Zupelnie jak w Smolensku.

Obrazek użytkownika ~Dumna

05-08-2011 [22:13] - ~Dumna (niezweryfikowany) | Link:

nigdy w samobójstwa polityków, wysokich urzędników czy przestępców wieszających się w więzieniu, do tej samej grupy zaliczam niewyjaśnione wypadki śmiertelne.
Są to stare metody eliminowania (czytaj.- zabijania) ludzi niewygodnych dla określonych grup niebezpiecznych. W ostatnich 4 latach trzeba już liczyć w setkach ludzi, którzy odeszli w sposób, o którym wyżej.
Jest to bardzo niebezpieczne dla Polski i nie tylko. Obawiam się bowiem, że jeśli coś takiego zdarzy się przywódcy największej opozycyjnej Partii w Polsce, wówczas staniemy przed niebezpieczeństwem wojny domowej, co wpłynie na sytuację w Europie i świecie.

Obrazek użytkownika s.e.

05-08-2011 [22:50] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

w polityce nic nie dzieje się przypadkiem

Obrazek użytkownika Ciekawy

05-08-2011 [23:15] - Ciekawy (niezweryfikowany) | Link:

Przed chwilą Jacek Żakowski razem z prof. Osiatyńskim rozpoczęli narrację w tej właśnie kolejności, szczególnie martwiąc się jak się czuje pan Czuma, że sporządzi taki raport po którym popełniono samobójstwo. Mam nieodparte wrażenie, że to wszystko co ujął Pan Seawolf to żadna teoria spiskowa, a samo przedwyborcze życie.

Obrazek użytkownika andrzej

06-08-2011 [07:30] - andrzej (niezweryfikowany) | Link:

Gruby Rysiek z komisji beatyfikacyjnej tak skomentował projekt raportu komisji przyciskowej: "Czuma naiwnie zaufał dokumentom". Czyż to nie pyszne?

Obrazek użytkownika anko

05-08-2011 [23:00] - anko (niezweryfikowany) | Link:

afgańczycy u handlarza bronią-niestety nazwisko mi umknęło\dawno temu pisała o tym GP\

Obrazek użytkownika Lucja

05-08-2011 [23:19] - Lucja (niezweryfikowany) | Link:

-bo nie wierzę w samobójstwo-po Zielonce,Wróblu-mamy Leppera,ale on przecież z innej bajki.Chyba posiadał bardzo cenne informacje i próbował coś ugrać?......

Obrazek użytkownika Darek

05-08-2011 [23:47] - Darek (niezweryfikowany) | Link:

Jednak leming kupi wszystko, nie zada zadnych pytan i pojdzie spac w blogim spokoju z poukladanymi narracjami w glowce.
Szczesliwy taki leming, glowa go raczej od myslenia nie zaboli.

Obrazek użytkownika czeczen

08-08-2011 [09:18] - czeczen (niezweryfikowany) | Link:

Darek masz zupełną rację ,nie może być inaczej .Pokolenie wychowane i kształtowane przez Michnika ,Solarza i tego tam... nie potrafi samodzielnie myśleć . Właśnie oni to robią za nich ,pakują do głowy co chcą i jest ok.

Obrazek użytkownika Dana

05-08-2011 [23:49] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

wylałeś na papier wszystkie moje myśli. To straszne; 4 lata rządów POtworów i tyle ludzi dziwnie zginęło.
Pozdrawiam serdecznie, nie zapominaj o nas.

Obrazek użytkownika Strzelec

06-08-2011 [08:59] - Strzelec (niezweryfikowany) | Link:

1.A.Lepper nie został wykreowany z niczego, lecz z SB. Obszerne, nie pozostawiające wątpliwości artykuły na temat powstania Samoobrony zamieściła kilka lat temu "Gazeta Polska".
2.A.Lepper nigdy nie był sojusznikiem PiS, ale koalicjantem, który wszedł do tej koalicji z zadaniem destrukcji
rządu PiS.
3.A. Lepper nie był malowany na kretyna, lecz na obrońcę ludu, a nawet męża stanu.
Dziwi mnie opinia Seawolfa, dojrzałego i wnikliwego obserwatora życia politycznego, że A.Leppera "zapewne
nikt nie zabił". Uważam, że jest inaczej. A.Lepper nie był wojownikiem, jak napisała tu niżej pewna pani, ale figurantem. Z figurantami tak jednak bywa, że z czasem, gdy urosną, wydaje im się, iż mogą stawiać swoim kreatorom jakieś warunki, a nawet, że mogą być samodzielnymi graczami. Ale Układ jest w Polsce mocny. I nie toleruje nielojalności. Podobny błąd popełnił gen.Papała. Są także i inne przykłady.

Obrazek użytkownika Elat

06-08-2011 [11:36] - Elat (niezweryfikowany) | Link:

W pełni zgadzam się z opinią Strzelca!!! Samoobrona była "zbrojnym ramieniem" SLD (SB), kreowana na obrońców ludu w wersji "hard" (dla ciemniaków).

Obrazek użytkownika Darek

06-08-2011 [11:50] - Darek (niezweryfikowany) | Link:

Samoobrona powstala jako kanalizator niezadowolenia ludzi z opcja wykorzystania w grach operacyjnych.
Glowna gra operacyjna do jakiej zostala uzyta to destrukcja koalicji rzadowej 2005-2007.
LPR byl "zlepiony" na tej samej zasadzie. "Nowy ekran" tez byl proba takiego stworzenia nowego "obiektu operacyjnego".
Nieraz pionki wykorzystane w tych grach probuja ugrac wlasny biznes i wlasnie wtedy popelniaja "samobojstwa wspomagane" lub tez gina w dziwnych wypadkach.
Tak to juz jest w naszym kraju o pieknej tekturowej fasadzie, ktora to fasada co chwile jest odswierzana przez specow od "malowania fasad".

Obrazek użytkownika Antykomunista

06-08-2011 [18:04] - Antykomunista (niezweryfikowany) | Link:

Koalicja PiSu z Samoobroną powstała ze względu na bardzo bliskie pokrewieństwo ideologiczne obu partii. Ich wizja społeczeństwa i gospodarki jest właściwie taka sama, tylko w wykonaniu Leppera była nieco bardziej prostacka

Obrazek użytkownika Strzelec

06-08-2011 [21:06] - Strzelec (niezweryfikowany) | Link:

"antykomunisto",ty to masz łeb!

Obrazek użytkownika Gość

07-08-2011 [00:29] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam prośbę.Zmień nick, bo bardzo mnie denerwujesz swoimi wypowiedziami.Ciekawe, co będziesz pisał,gdy zwycięska odrobinę PO,będzie musiała wejść w koalicję z postkomunistami.Bo rozumiem,że z Ciebie to taki platwormiany antykomunista,coś jak kawa bezkofeinowa,albo piwo bezalkoholowe.

Obrazek użytkownika Siwy

06-08-2011 [11:15] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

Już słychać powiew,że winien P i S. Jest to jeszcze nie w prost ale kierunek jest już obrany i bez problemu można go odczytać.

Obrazek użytkownika Gość

06-08-2011 [13:22] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jak słucha się dziś tzw.dziennikarzy, którzy w czasach rządu PIS atakowali śp.Leppera a dziś próbują zrobić z niego ofiarę,to rodzi się pytanie:kim są ludzie pracujący w mediach masowego rażenia.Na pewno nie dziennikarzami,bo nie zachowuja kodeksu dziennikarskiego.Wg mnie to zwykła żuleria,która boi się prawdy.

Obrazek użytkownika Gość

07-08-2011 [16:14] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

masz racje ,oni żyją dla pieniędzy nawet swoja matkę sprzedali by za parę zloty mówiąc ze była islamska terrorystką

Obrazek użytkownika Gość

06-08-2011 [16:34] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

06-08-2011 [22:46] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Z kad sie w polskim elitarnym swiecie politycznym wziela moda na samobojstwa rodem ze stalinizmu. Tak nie powinno byc. To jest bardzo dziwna moda. Juz najwyzszy czas zmienic styl.

Obrazek użytkownika Gość

07-08-2011 [17:29] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Droga Pani, Lepper już wcześniej popełniłby samobójstwo, ale nie zastano Go wtedy w domu.

Obrazek użytkownika MAMUT

07-08-2011 [23:38] - MAMUT (niezweryfikowany) | Link:

Samoobrona zostala powolana jako wentyl buforowy-zalozenie tego tworu zlecono b. sluzbom bezpieczenstwa-umieszczajac w srod szeregow swych ludzi.Kazdy rozumny czlowiek zdaje sobie sprawe-jakim wysilkiem jest powolanie partii politycznej-jakich potrzeba srodkow finansowych i i dzialan legislacyjnych.Wpoczatkowym okresie Samoobrona byla zbyt biedna jak tez bez zaplacza prawnego-ot taka grupa chlopow marzaca o salonie.Szydzono z niego=a jakze sie bojac=nigdy nire bulo wiadomo co w kieszonce mial LEPPER ? NIECHAJ NIEKTORZY MIEJA SIE NA BACZNOSCI/

Obrazek użytkownika TadCzu

30-01-2013 [00:00] - TadCzu | Link:

Wczoraj gwiazda PO Olszewski użył nazwisko Leppera w idiotycznym powiązaniu, byle przyłożyć PIS nie wnikając w to- uważam, ze Leppera dopadł cichy samobójca, współpracujący z PO i SB. Używanie teraz nazwiska św.pamięci Leppera, gdy brakuje argumentów w dyskusji przez członków sekty PO, która zgnębiła i doprowadziła do śmierci człowieka wyniesionego z ludu chłopów jest podłą hipokryzją i obrzydliwą , obrzydliwą (jak mawia Niesiołowski- pogromca motyli). Podobnie niszczą naukowca z Krakowa, który w ramach prac na uczelni przeprowadzał wybuchy i pomylił Kraków z Warszawą a sejm z KGB. Pamiętam jak Komorowski tłumaczył się ze swojej ortografii w wpisie do ambasady japońskiej i na konferencji prasowej ogłosił, że Lech Kaczyński wpisał się z błędem gdzieś w restauracji (okazało się potem, że było tam gumowanie i przerabianie wpisu). Czy to nie jest obrzydliwe?. A pusty śmiech w czasie uroczystości pogrzebowych i przepowiednie, że może gdzieś poleci i coś się stanie - to Polski prezydent, czy ruski?. Czy to jest miłość czy nienawiść a inne ofiary cichego samobójcy (generał Petelicki, nawigator JAKA i wielu, wielu innych)