Gliński- wielki szacun!

Oczywiście, pan profesor nie zostanie premierem ani dziś, ani za tydzień. I nie o to w tej kandydaturze chodzi. Z prostego powodu, bez wyborów układ parlamentarny pozostanie taki sam, bez rozłamu w PO, bez „zdrady” PSL nic się nie zmieni, a ten układ jest scementowany strachem i mroczna tajemnica smoleńską. Palikot i SLD to oczywista ściema i ukryte wsparcie systemu. No a kurzyści wysunęli Pana Cymańskiego, sympatycznego gościa, który ładnie śpiewa, więc też pewnie nie poprą. No, ale mamy kandydata, godnego szacunku, ponadpartyjnego, rozsądnego, do którego nie ma jak się przyczepić, choć nie wątpię, że sztaby już pracują.

Po pierwsze, nieznany. Konkretnie, to nieznany w TVN i Polsacie, bo w środowiskach naukowych, to i owszem, nie słyszę, by ktoś się o nim wypowiadał źle merytorycznie. Merytorycznie, bo partyjno- celebryckiego rechotu ekspertów od socjologii, gotowana na gazie i baletu, zaludniających studio TVN nie można traktować, jako rytualne bicie w bębny w celu odpędzenia złego mzimu wśród plemion prymitywnych. Właśnie słyszę, że Morozowski się zaśmiewa do rozpuku z powodu smsa Kasi Tusk. No, właśnie, to jest ten poziom.

Przypominam tylko, że bardzo niewielu słyszało o Mazowieckim, nikt nie słyszał o Bieleckim, nikt nie słyszał o Buzku, zupełnie nikt o Marcinkiewiczu, Pawlaku, tej, jak jej tam, nawet teraz nie pamiętam, tej Pani Premier, potem ambasadorce w Rzymie. No, skleroza, ale to kolejny dowód, że nie tylko przed premierostwem nikt jej nie znał, ale i po niewiele z tym lepiej. Nawet nie chce mi się sprawdzać, taka to Mężyca (Żona?) Stanu. No, a już na pewno lepszy profesor socjologii, niż magister historii, piłkarz- amator.

No, a w każdym razie wielki, wielki szacun dla odważnego człowieka, który wystawia się na wściekły atak wszelkiej maści spuszczonych ze smyczki idiotów i łajdaków.

Drugi plus tej kandydatury, to kolejne odarcie Palikota z „opozycyjnego” fartuszka i ujawnienie go, jako Tuskowego przydupasa, Pana Skarpety, co to dużo pyszczy, ale zawsze w najważniejszych chwilach i głosowaniach wspiera i ratuje Tuska, tak jak było umówione, żadnej niespodzianki tu nie ma. Podobną rolę odgrywa w Rosji Żyrynowski, zapewne wygrywając swego czasu casting urządzany przez te same siły, skromnie pozostające w cieniu. Rola podobna, gromadzić taka samą swołocz, na podstawie takich samych socjotechnicznych mechanizmów, udawać strasznego, uch, jak strasznego opozycjonistę, szarpać rząd za nogawki w sprawach kompletne duperelnych, po czym zawsze glosować tak, jak trzeba, gdy naprawdę trzeba. I wszystko się zgadza, wypisz, wymaluj Palikot.

Po wielkim sukcesie sobotniego marszu, pokazie jedności i wielkiej dyscypliny- przy 200 000 ludzi ani jednego incydentu, nieliczne próby przerwane w zarodku przez ochotnicze służby porządkowe, to, moim zdaniem więcej znaczy, niż zwykłą zgromadzenie tłumu ludzi. Nie taka to wielka sztuka zwołać ludzi, którzy robią, co chcą i rozłażą się każdy w swoja stronę, sztuka ich zwołać i utrzymać w doskonałej dyscyplinie. To jest dopiero wojsko, które może wywalczyć zwycięstwo. Wielki sojusz PiS, Radia Maryja, Solidarności, środowisk Gazety Polskiej, które uważam za bardzo ważne i silne to zdarzenie o wielkiej wadze. Przede wszystkim, ostateczne ustalenie, kto jest tu szefem. Szefem, przywódcą opozycji, obozu patriotycznego jest PiS i Jarosław Kaczyński. Koniec, kropka.

Im szybciej Kurzyści (piszę o kurzystach, bo nie ma większej tajemnicy w tym, że od kombinowania jest tam Kurski) wyciągną z tego wnioski, tym lepiej dla wszystkich. Zwłaszcza dla nich samych. Co pisze z czystej sympatii, przez pamięć, ze to nasi ludzie, no, z lekkim przerostem gruczołu ambicji i , zwłaszcza, gruczołem pragnienia euro diety. Koledzy, wy to już wiecie, my to wiemy, my wiemy, że wy wiecie, wy wiecie, że my wiemy, wiec, po co ta szopka?

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

01-10-2012 [19:20] - dogard | Link:

bajek, najlepiej manualnie.Recami tak wywija,iz kazdy ucieknie i z dala popatrzy na cymes ' qi gong'.

Obrazek użytkownika graf13

01-10-2012 [19:38] - graf13 | Link:

Drogi Kapitanie, już któryś raz w godzinach powstawania Wielkiej Historii brakło Twego komentarza. Zamartwiałem się czy przypadkiem nie atakują Cię Seryjne myśli Samobójcze, jednak uważam, że dopóki dźwigasz swój Kordzik Oficerski to na pewno obronisz się. Jednym słowem, jak już kiedyś komentowałem na Salonie, dzień bez Ciebie jest dniem straconym! Nawet pływając gdzieś pod murzyńskim niebem dawaj Rodakom wsparcie.
Dobrych wiatrów i stopy wody pod kilem życzę
graf13

Obrazek użytkownika gregoz68

01-10-2012 [19:41] - gregoz68 | Link:

Ludziom, którzy po 10 kwietnia 2010 zdradzili Polskę [tak to trzeba nazwać] nie wierze. Nie ma przejścia. Droga zamknięta.

Obrazek użytkownika nurni

01-10-2012 [20:20] - nurni (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika tadeuszmikszto

01-10-2012 [20:35] - tadeuszmikszto | Link:

Wiem jak to męczy gdy ma się coś na końcu języka a nie można sobie przypomnieć. Więc służę pomocą Ta mężyca stanu nazywała się Hanna Suchocka.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika grzechg

01-10-2012 [21:12] - grzechg | Link:

Przedstawiciel Kurzystów Zbigniew Ziobro (znowu tracił w sobotę głos, jak krzyczał) dał dzisiaj właśnie kolejny dowód na to, że nie rozumie faktu
kto jest szefem. Zaproponował debatę Cymański - Gliński. Coś tam nie gra w jego obozie (już raczej harcerskim), bo niejaki Jaki Patryk z kolei zauważył, że taki Gliński to dla Cymańskiego waga musza. Ciekawe kto jest w jego wadze. Obama?   

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

01-10-2012 [22:26] - Jolanta Pawelec | Link:

Dla mnie zastanawiające jest, że w tym marszu nie było żadnego biskupa. Obawiam się tego, że być może udało się "napuścić" episkopat na Ojca Dyrektora ( próba udowodnienia, że nie ma zgody na "rząd dusz z Torunia")
Bo cokolwiek by nie sądzić radio dokonało ogromnej pracy organizacyjnej - ma struktury - ten marsz jest tego dowodem. Coraz więcej środowisk twórczych tutaj się przytula ( z muzyką jest nie najlepiej - no ale odbiorca polski zbyt muzykalny nie jest). Tak więc - ta nieobecność hierarchów jest znacząca i myślę, że Dyrektor radia potrzebuje wsparcia.
Pan Jarosław rzeczywiście - po dyskusji ekonomicznej, po marszu, po typowaniu na premiera - staje jak przywódca.O jakże to się nie podoba.
Trzeci będzie kandydat na premiera - ale powstała jego strona i będzie można sondować sprawę.

Bardzo dziękuje - Kapitanie - za głos rozsądku. Z daleka widać lepiej, no i dystans humoru można zachować. A tego na co dzień nam tutaj brakuje. Pozdrawiam -

Obrazek użytkownika tadeuszmikszto

02-10-2012 [00:54] - tadeuszmikszto | Link:

Wg. bodajże prawa kanonicznego czy jakichś innych przepisów hierarchom kościoła nie wolno uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach. księża mogą za zgodą biskupa dlatego Kaczyński dziękował arcybiskupowi Nyczowi że oddelegował kapłana do tych uroczystości.