Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Straszne i śmieszne

Izabela Brodacka Falzmann, 24.03.2025
Znane rosyjskie przysłowie mówi, że coś może być jednocześnie straszne jak i śmieszne. Na przykład (trochę to przysłowie cywilizując) głaskanie tygrysa. Zabrzmiałoby to po rosyjsku tak: „Это как гладить тигра-и страшно и смешно”. Dokładnie takie są działania obecnego rządu. Takim jest choćby widowiskowe zatrzymanie przez ABW Dariusza Mateckiego w celu dowiezienia go do prokuratury, do której właśnie się udawał, a akcja ABW mu to skutecznie  uniemożliwiła. Dariusz Matecki jest między innymi oskarżony o zaniedbania w świadczeniu usług na rzecz Lasów Państwowych. Za mało paproci posadził? Nie podlewał sosenek? Tego samego dnia silna grupa wojskowych poszukiwała w komórce piwnicznej należącej do pani Ewy Stankiewicz wraku Tupolewa. Widzowie telewizji „W Polsce ” mogli na własne oczy podziwiać wojaka grzebiącego w poszukiwaniu tego samolotu  w skrzynce ze słoikami wyglądającymi na konfitury. Decyzję w sprawie zatrzymania Mateckiego wydał prokurator nomen omen Ślepokura. Nie znalazł się dyspozycyjny prokurator o mniej wyrazistym nazwisku?
Sejm Rzeczypospolitej zamienił się obecnie w maszynkę do uchylania immunitetów. Uchyla się ich po kilka dziennie. To fenomen nie znany w historii światowego parlamentaryzmu. Obrady Sejmu swym poziomem przypominają tani kabaret uświetniający wieczorek zapoznawczo- pożegnalny Funduszu Wczasów Pracowniczych za czasów realnego socjalizmu. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Podobne wrażenia wywołują wypowiedzi członków komisji śledczych. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski porównuje Putina ze Stalinem na korzyść Putina. „Rosja nie jest naszym wrogiem, a Putin to nie Stalin. Jeśli morduje to detalicznie, a nie hurtowo”  twierdzi i dodaje,  że dla zamordowanych jest to wielka różnica.  Szanowny Panie. Dla zamordowanych to naprawdę żadna różnica czy ich zabito w hurcie czy w detalu,  różnica jest być może dla pana i dla historii. Sikorski zasłynął również zamieszczonym swego czasu . na Twitterze wpisu, w którym pojawiło się zdjęcie wycieku z gazociągu Nord Stream 2 z dopiskiem „Thank you, USA” . Natomiast ostatnio Sikorski  zaatakował wprost sekretarza stanu USA Marco Rubio oraz szefa Departamentu Wydajności Państwa Elona Muska. W odpowiedzi dowiedział się, że jest małym człowieczkiem i marionetką Sorosa i jedyne co może zrobić to siedzieć cicho. Sikorski jest jak ta przysłowiowa żaba, która podstawia łapę gdy kują konie. Czego można zresztą po nim oczekiwać  Jego perspektywa intelektualna nie przekracza pyskówek odbywających się na Twitterze.
Zauważmy, że Twitter stał się współczesnym maglem gdzie każdy może zaprezentować swoje poglądy i wylewać swoje pretensje do świata. Uprawianie polityki poprzez komentarze na Twitterze jest dokładnie na poziomie dawnego magla. To tak jakby moc sprawczą czy znaczenie dyplomatyczne miały rozmówki sąsiadek czekających na wymaglowanie ich obrusów i prześcieradeł. Utarczkami na Twitterze jak wiadomo zajmuje się również premier Tusk. Jaki pan taki kram. Ten kram to ludzie, których poziom intelektualny odpowiada jednak chyba premierowi. Jest wśród nich posłanka Jachira która swe życie duchowe realizuje przez inwokacje do włoszczyzny, czy poseł Józefaciuk, który choć jest dumny ze swego przyrodzenia nie zamierza nim publicznie machać i uważa za stosowne poinformować o tym ważnym postanowieniu cały kraj. To co oni wygadują jest śmieszne lecz jednocześnie straszne gdy się pomyśli, że takie tuzy intelektualne nami rządzą i stanowią prawo. Ministrowie tego rządu nie znają się na niczym, w tym zupełnie się nie znają na problemach swego resortu, Anna Maria Żukowska uważa, że generał Nil i generał Fieldorf to dwie różne osoby. Dała temu wyraz mówiąc: „ Generał Nil, generał Fieldorf, to są bohaterowie”. Rafał Trzaskowski wymienia NATO oraz Sojusz Północnoatlantycki jako dwie odrębne struktury a premier Tusk zapowiada zerwanie przez Polskę konwencji dublińskiej dotyczącej zakazu stosowania amunicji kasetowej, której Polska wcale nie podpisywała. Na czym zna się premier w ogóle trudno ustalić. Gdyby nie kariera polityczna zapewne uczyłby dzieci historii w szkole podstawowej w Kartuzach.
Jakiś czas temu pani Lubnauer pomyliła pisarza Jarosława Marka Rymkiewicza z piosenkarzem Ryszardem Rynkowskim. Prawdziwą burzę w sieci wywołała jednak minister oświaty pani Barbara Nowacka mówiąc o usunięciu z listy lektur szkolnych niejakiego Rymkiewicza . Powinno to spowodować natychmiastowe usunięcie niejakiej Nowackiej ze stanowiska. Nie miałaby okazji bredzić o polskich nazistach, którzy zbudowali obozy koncentracyjne. Natomiast pewien europoseł cytując rozmowę księcia Bogusława z Kmicicem powiedział: „ Rzeczpospolita to połeć czerwonego sukna” Pan poseł nie odróżniał znaczenia słowa połeć ( kawał słoniny) od słowa postaw ( staropolska jednostka miary tkanin, na przykład sukna). Ten sam poseł – jak opowiedziała mi pewna tłumaczka -w oficjalnej  rozmowie z ważnymi zagranicznymi gośćmi użył sformułowania : „otworzono puszkę z Pandorą”. Tłumaczka przetłumaczyła oczywiście na „Pandora’s box” . Poseł poprawił ją. Chcąc ratować mu twarz tłumaczka powiedziała „pan poseł oczywiście żartuje” Poseł kazał jej wrócić do zwrotu „puszka z Pandorą” i powiedzieć, że wcale nie żartuje. Jego nazwiska przez litość nie podaję.
Joanna Wielgus zaproponowała w imieniu lewicy 35 godzinny dzień pracy. To oczywisty lapsus, pani Wielgus chodziło zapewne o 35 godzinny tydzień pracy. Jednak dla przeciętnego wyborcy zbyt dużo zdarza się członkom rządzącej formacji  tych przypadkowych pomyłek i przejęzyczeń. Jakby powiedział zwolennik dialektyki marksistowskiej– ilość przechodzi w jakość. Rządzący powinni zatrudnić specjalistę, może psychiatrę, który tłumaczyłby te ich freudowskie przejęzyczenia stresem związanym ze sprawowaniem władzy. A obiektywnych przyczyn tego stresu jest wiele. Jak kiedyś trafnie żartował Rafał Ziemkiewicz- zła wiadomość to ta, że rządzi nami gang, dobra, że jest to gang Olsena, który potyka się o własne sznurowadła. I na to liczymy.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 9248
Tomaszek

Tomaszek

22.03.2025 09:38

JzG pisał o Gotham City . Tu doprecyzowane o zarządzanie przez gang Olsena . To wcale nie śmieszniej ani weselej .
Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

22.03.2025 09:52

Pani Izabelo. Przypadkiem przypomniał mi się wierszyk, który ma w swej puencie wywołane przez Panią powiedzonko.
"Pro publico bono" (2012r.)
 MOWA  TRAWA
Warto dziś podsumować tych, co postępowo
Posługując się mową (i podobno głową),
Starają się nauczać nas przez telewizję,
Takoż czasem po szkołach szerzą swoje wizje...
By maluczkim przekazać idee mainstreamu
I lud prosty oświecić – Parnas zszedł do gminu!
Nie będę gołosłownym –  dam parę cytatów;
Wszak za mówienie prawdy nie grożą mi baty(?!)...
 ***
Poseł – ludu wybraniec – to narodu echo;
Prawdomówność jest jego najważniejszą cechą!
Taki Biedroń na przykład jest do bólu szczery;
Rzekł: „Szczęśliwym, bo ... bolą mnie cztery litery”.
Czy jest to dobry temat, choć może komiczny?
Śmiem wątpić... Wszak Sejm Polski – to nie dom publiczny.
(Jako inżynier wtrącę: „To nie jest do śmiechu...
Tłok w cylindrze pracuje! Nie w rurze wydechu”)...
 ***
Szczuka nic nie dostrzega złego w „sponsoringu”
(Pewnie – jeśli ma córkę – kupuje jej stringi)...
Ciekawe epitety rodzą się w jej główce
Raz „mordą faszystowską” przezwała rozmówcę!
(Adwersarz feministki dlatego wciąż żyje,
Bo gentleman... Nie rzucił „bolszewickim ryjem”...)
 ***
Pani profesor Środa – „obiektywnie” zawsze
Przywala opozycji, aż do krwi ostatniej,
Zakrzykując dyskusję w TiVi (niby w szynku),
Z zacietrzewieniem godnym przekupki na rynku...
Nadto w piątek i świątek –  „jedzie” po Kościele!
Środa co dzień na wojnie! A zwłaszcza w niedziele...
A za nimi gołąbki pokoju, miłości:
Niesiołowski, Palikot, Kutz i paru gości...
Taktowni, delikatni, prawdomówni, skromni,
PeOwsko-Polskiej wojny herosi niezłomni...
Płyną słowa „łagodne”, "trafione", "przebrane"...
Nie wiem tylko, czy miód to? Czy też toczą pianę?...
 ***
Dzień za dniem ich oglądam.. Słyszę nawet w nocy...
Śmieszno jakoś... I straszno... I znikąd pomocy...
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

22.03.2025 21:03

Dodane przez Lech Makowiecki w odpowiedzi na Pani Izabelo. Przypadkiem

@ Lech Makowiecki Jak widać mamy podobne skojarzenia. Michel Foucault nazywa coś takiego episteme. Episteme, według Foucaulta to ukryte „zasady kształtowania”, które regulują, co stanowi prawowite formy wiedzy dla danego okresu kulturowego . Są to podstawowe kody kultury, które regulują jej język, logikę, schematy percepcji, wartości i techniki". Można by to nazwać duchem epoki. Przejawem " episteme" są właśnie podobne reakcje intelektualne i artystyczne na złożone problemy tego świata.
EsaurGappa

EsaurGappa

22.03.2025 21:25

Dodane przez izabela w odpowiedzi na @ Lech Makowiecki Jak widać

Pani Izabelo proszę się zastanowić,za nim po raz kolejny będzie pani miała zamiar,argumentować swoją tezę posiłkując się twórczością tego pedofila i zwyrodnialca.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

22.03.2025 22:01

Dodane przez EsaurGappa w odpowiedzi na Pani Izabelo proszę się

Foucault był homoseksualistą, natomiast pedofilia nie jest  mu udowodniona, a  argumenty Sormana lipne są.
Nawet jeśli, to „Jeśli ktoś chce być filozofem, lecz nie chce zapytać siebie samego «Czym jest
wiedza?» albo «Czym jest prawda?», to w jakim sensie może powiedzieć, że jest filozofem?`
A poza tym polecam zwłaszcza Pani Izabeli zeszyty Foucaulta z wykładów na Collège de France o parezji
EsaurGappa

EsaurGappa

23.03.2025 07:59

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Foucault był homoseksualistą,

Brawo brawo,uderz w stół a nożyce się odezwą.Bezmiar upodlenia godności dziecka to jest dzieło życia tego diabła.Nie obchodzą mnie argumenty pana Sormana,obchodzi mnie to że we Francji przełomu lat 60/70 upadek moralny elit spowodował ciche przyzwolenie na sodomię w każdej postaci,a osoby pokroju Foucaulta symbolizują pogardę dla prawa Bożego.Facet umiera na Aids jakoś mnie to nie dziwi,pytanie tylko ilu dzieciaków zdążył skrzywdzić i zarazić ten zły człowiek.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

22.03.2025 22:03

Dodane przez EsaurGappa w odpowiedzi na Pani Izabelo proszę się

Foucault był homoseksualistą, natomiast pedofilia nie jest  mu udowodniona, a  argumenty Sormana lipne są.
Nawet jeśli, to „Jeśli ktoś chce być filozofem, lecz nie chce zapytać siebie samego «Czym jest
wiedza?» albo «Czym jest prawda?», to w jakim sensie może powiedzieć, że jest filozofem?`
A poza tym polecam zwłaszcza Pani Izabeli zeszyty Foucaulta z wykładów na Collège de France o parezji.
tricolour

tricolour

22.03.2025 10:09

Gang Olsena był kręcony przez trzy dekady. Dziękuję za miłe życzenia i wlanie nadziei w serca.
Wszystkim zaś życzę, by dożyli do czternastego, ostatniego odcinka.
😛😛😛
Tomaszek

Tomaszek

22.03.2025 10:53

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Gang Olsena był kręcony przez

Ten gang i jego Egon  jest już w polityce już ponad trzy dekady . Czyżby czas na wielki finał ?
tricolour

tricolour

22.03.2025 12:05

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Ten gang i jego Egon  jest

Tak, wszystkie luje po 65, a pulardy po 60 - emerytura.
sake3

sake2020

22.03.2025 12:44

Czy śmieszno -może.Straszno-na pewno.Przecież na tę bandę kretynów ktoś głosował i nie były to krasnoludki ani Marsjanie. Prawdziwe oblicze tych pętaków jest skrzętnie ukrywane, a to co nie da się ukryć tłumaczone. W rankingu kto z nich najstraszniejszy czołówka stłoczona.Jednak najbardziej straszne jest to,że dajemy przyzwolenie.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

22.03.2025 18:30

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czy śmieszno -może.Straszno

"Przecież na tę bandę kretynów ktoś głosował i nie były to krasnoludki ani Marsjanie."
Ja głosowałem. Masz w związku z tym jakieś wąty?
Chcesz  rzucić jakimiś epitetami lub oszczerstwami skierowanymi do mnie i mojej rodziny?
sake3

sake2020

23.03.2025 09:17

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na "Przecież na tę bandę

@wielkopolski.......Nigdy nie rzucałam epitetami i oszczerstwami w kierunku pana i rodziny. Po prostu na NB pana jako posługującego się ordynarnym językiem po prostu unikam.Oprócz wyzwisk nie ma nic do oferowania w dyskusji więc nie ma sensu zwracać na pana uwagę.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

23.03.2025 10:24

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @wielkopolski.......Nigdy nie

"Po prostu na NB pana jako posługującego się ordynarnym językiem "
Purystka z sake co to bułkę przez bibułkę a ....karpia gołą ręką.
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

22.03.2025 21:42

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Czy śmieszno -może.Straszno

@ sake 3 Głupota jest zaraźliwa. Tak jak choroby, jak wszystko co złe. Historycy nieustannie zadają sobie pytanie czym uwiódł naród niemiecki zboczony pokurcz i psychopata jakim był Hitler. A jednak na niego głosowali i wspierali jego zbrodnie.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

22.03.2025 22:09

Dodane przez izabela w odpowiedzi na @ sake 3 Głupota jest

A czym Hitler uwiódł biznesmenów takich jak Ford i Musk?
mjk1

mjk1

23.03.2025 11:37

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na A czym Hitler uwiódł

Ponieważ przyznałeś się bez bicia na kogo głosowałeś Zdzisek, więc nie jestem pewien czy zrozumiesz, ale spróbuję. 
Hitler niczym nie uwiódł Muska, bo go jeszcze na Świecie nie było. Muska, nie Hitlera. 
Forda natomiast Hitler uwiódł programem ekonomicznym, który stworzył mu nieograniczone możliwości zarabiania. Fordowi, nie Hitlerowi.
Sam zaś program ekonomiczny, który stworzył prawie nieograniczone możliwości zarabiania, był autorstwa Gotfrieda Federa, który to program, był praktycznym rozwinięciem koncepcji niemieckiego ekonomisty Georga F. Knappa.
Jak czujesz się na siłach Zdzisek, to chętnie podyskutuję.
Pozdrawiam słodziutko.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

23.03.2025 11:56

Dodane przez mjk1 w odpowiedzi na Ponieważ przyznałeś się bez

"Hitler niczym nie uwiódł Muska, bo go jeszcze na Świecie nie było. Muska, nie Hitlera. "
Hegel cię kąsa choć już dawno umarł.
Tomaszek

Tomaszek

23.03.2025 22:15

Dodane przez mjk1 w odpowiedzi na Ponieważ przyznałeś się bez

Mjk1
Jemu się Musk z Tuskiem pomylił . Fuer Deutschland tłumaczy wszystko .
Tomaszek

Tomaszek

23.03.2025 11:33

Dodane przez izabela w odpowiedzi na @ sake 3 Głupota jest

Głupota ?
Ten naród jest łatwy do uwiedzenia jeżeli kogoś można obrabować czy wymordować . Moim zdaniem to bardziej biznesplan . Na prawdę to Hitlera pokurcza czy pięknych innych nie trzeba . Zbrodnie były narodu niemieckiego nie Hitlera . Oni od półtora tysiąca lat tak mają . To grunt założycielski Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego . I wszelkie zwalanie na Prusaków , krzyżaków , nazistów , hitlerowców czy innych fanatyków Hitlera to tylko pic dla przykrycia zbrodni Niemców .
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

23.03.2025 11:50

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Głupota ?

Do czasów Bismarcka przeciętny Saksończyk lub Bawarczyk nie myślał o sobie per Niemiec, ten termin został zakorzeniony w świadomości naszch zachodnich sąsiadów od wprowadzenia obowiązkowego i jednolitego szkolnictwa.
Zresztą na tym polu nie tylko kanclerz działał bo i Wagner i Schiller i Ranke też dużo zrobili dla stworzenia jednolitego narodu.
Jakbyś zaglądał tomaszku częściej do książek niż do flaszki to byś wiedział że polską emigrację powstańczą " Niemcy" witali z honorami widząc w nich sprzymierzeńców w walce z zaborczymi ambicjami Prus.
Tomaszek

Tomaszek

23.03.2025 20:11

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Do czasów Bismarcka

Co z tego co kto myślał , był kim był . To nie  tak jak ty wielkopolski a i tak wiadomo że szmata sprzedajna . Bawarczyk czy Saksończyk  mieli świadomość jednego narodu nawet z Prusami i mają do dziś .Nikt narodu nie tworzył on od ponad tysiąclecia był . Co , może Goethe pisał po starosaksońsku a może Schiller po wirtembersku ? Tobie zawsze jakichś nazistów albo Prusaków czy jak to wymyślą . Napisz lepiej o "emigracji" po Powstaniu Warszawskim i "honorach powitania ".
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

23.03.2025 21:53

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Co z tego co kto myślał był

tomaszku twoje nielubienie szwabów podlega koniunkturze która nakazuje takim jak ty gromkie wykrzykiwanie hasła: Dobry Niemiec Martwy Niemiec chyba że jest z AFD.
Tomaszek

Tomaszek

24.03.2025 11:06

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na tomaszku twoje nielubienie

Siuru durny ch...jniepolski 
To sie nazywa prosty wniosek z historii . a osobiście to wymordowali mi pół rodziny . Dziadka w Oświęcimiu jakimś sądem doraźnym przy naczlniku gestapo , a babkę na przesłuchaniu po którym zwolniona zmarła na zapalenie otrzewnej , 25 lat miała . Taką se koniunkturę u mnie gebelsy zrobili . Tych koniunktur cała Polska . Ojciec całe życie o nich milczał , pamięć rodziców zachował . Jak ci parę ojro za dupe nie śmierdzi to twoja sprawa . Ale od moich motywacji i historii rodzinnych wara chamie .
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

24.03.2025 11:34

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Siuru durny ch...jniepolski 

"Ale od moich motywacji i historii rodzinnych wara"
Wara to możesz powiedzieć do lustra.
Skoro dzielisz się publicznie informacjami o rodzinie tym samym zezwalasz innym na robienie z tą informacją co im się żywnie będzie  się podobać.
To jak z tym AfD?
To są Dobrzy Niemcy czy Źli Niemcy?
Bo centrala w Waszyngtonie zadecydowała że są Dobrzy i masz im nawilżasz.
Tomaszek

Tomaszek

24.03.2025 15:56

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na  "Ale od moich motywacji i

Dla mnie wszyscy Niemcy to jedna nacja i jedna ocena bez podziału , jak chyba wiesz . A kto tu nawilża i co robi z dupą jest dla mnie też jasne . Twoja dupa twoja kasa .
Smacznego .
paparazzi

paparazzi

23.03.2025 22:53

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Głupota ?

To jest w sam punkt.
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

22.03.2025 14:16

To Paweł Rabiej palnął tak o puszce z Pandorą gdy był wiceprezydentem Warszawy. 
Z Wiki:
Paweł Mariusz Rabiej (ur. 7 lipca 1971 w Puławach) – polski dziennikarz i publicysta, jeden z założycieli i liderów partii Nowoczesna, rzecznik prasowy ugrupowania w latach 2016–2017, przewodniczący rady politycznej od 2017. W latach 2018–2020 pierwszy zastępca prezydenta m.st. Warszawy. 
W 1995 ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego[1]. Absolwent studiów o specjalności Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku (1998) oraz studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (2011). (...) 

Niestety nie piszą w Wiki jaką szkołę średnią ukończył Rabiej, bo to w liceum uczyli o puszce Pandory przy okazji mitologii greckiej. Nieważne. Jedną puszką skompromitował wszystkie szkoły, które ponoć ukończył... Można przypuszczać, że jego kariera jest nie tyle efektem wyjątkowych zalet i zdolności, co przynależności do mafii LGBT i preferencjom seksualnym. Matura pewnie też?
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

22.03.2025 16:55

Dodane przez Alina@Warszawa w odpowiedzi na To Paweł Rabiej palnął tak o

Znalazłam: Paweł Rabiej sam napisał na X: uczęszczał do IV LO w Radomiu... 
sake3

sake2020

22.03.2025 17:18

Dodane przez Alina@Warszawa w odpowiedzi na Znalazłam: uczęszczał do IV

Uczęszczać a wyjsć wykształconym to jednak różnica.Nie przypuszczam, by Rabiej posiadał jakikolwiek zasób wiedzy,a lipnymi dyplomami zawsze można się pochwalić.
MFW

MFW

22.03.2025 18:07

Dodane przez Alina@Warszawa w odpowiedzi na To Paweł Rabiej palnął tak o

Paweł Rabiej musiał gdzieś widzieć książkę pt. "Puszka z Pandorą" autorstwa prof. dr hab. Piotra Nowaka z Katedry Filozofii i Etyki, Zakładu Filozofii Współczesnej i Społecznej Uniwersytetu w Białymstoku a mitologia grecka jest mu obca.
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

22.03.2025 21:43

Dodane przez Alina@Warszawa w odpowiedzi na To Paweł Rabiej palnął tak o

@ Alina Nie miałam akurat na myśli Rabieja ale pamiętam że dołączył do grona inteligentnych inaczej.
sake3

sake2020

22.03.2025 15:43

@Izabela........Co dla mnie jest straszne? Komentarze na S24 stałych chamskich antypisowskich komentatorów. Wyśmiewają uczestnictwo przyjaciół i znajomych w pogrzebie choć to jest prywatny i niezbywalny wybór komu chcemy towarzyszyć w ostatniej drodze. Znak, że te nowe czasy które nam funduje ekipa ,,europejczyków całą gębą'' obejmuje również obyczaje.
Hornblower

Hornblower

22.03.2025 17:05

Jak to zauważył kiedyś bawarski polityk Horst Seehofer - jedną z zalet demokracji jest to, że nikt, kto został wybrany, nie jest głupszy niż ci, co go wybrali. I jak widać i słychać - to prawda.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

22.03.2025 18:22

Ci od Tuska i on sam to chodzące worki pełne wad i śmieszności, ale mają szansę zablokowania dojścia do władzy PiS i to jest zaletą przewyższająca ich wady.
BTW
Dobrze wiedzieć że Pani Izabela odróżnia słoninę od sukna,
juur

juur

22.03.2025 19:21

"...że coś może być jednocześnie straszne jak i śmieszne." obecnie to już tylko straszne i żałosne bo przekroczyło granice śmieszności. Mam na myśli aktualna burzę dotyczącą sprawy min. Błaszczaka a w zasadzie to treści, które ujawnił, że niby to Tusk chciał oddać połowę Polski ruskim a to jest jawna manipulacja i nieprawda. Nie chodzi o połowę Polski a o likwidację Polski jako kraju. Jest to jeden z wariantów programu likwidacji Polski dla grupy zadaniowej zorganizowanej przez Kiszczaka zwanej okrągłym stołem.
Pan min. Błaszczak ujawnił plan likwidacji Polski poprzez podział na część włączoną do Rosji i część dołączoną, automatycznie, do IV Rzeszy. Jest to tylko jeden z wariantów na wypadek gdyby sytuacja nie pozwoliła na włącznie całego terytorium RP do IV Rzeszy.
Niezależnie od tego w jaki sposób będzie likwidowana nasza państwowość to część przygotowań jest wspólna dla wszystkich scenariuszy.
- likwidacja przemysłu narodowego, zwłaszcza ściana wschodnia (to już można odhaczyć jako wykonane)
- likwidacja jednostek wojskowych z szczególnym uwzględnieniem ściany wschodniej
- posterunki policji, poczty, szkoły linie kolejowe, szpitale.. zwłaszcza na ścianie wschodniej by utrudnić samoorganizację i opór...
A po lewej stronie Wisły można się spodziewać tęczowych łuków triumfalnych witających obrońców z Bundeswehry. Biedronie, Śmieszki... staną otworem dla swoich wybawców. Tak wynika z znanych nam wyników wyborów.
Przeraża mnie, że obóz identyfikujący się jako patriotyczny daje się wodzić za nos takim Tuskom, Morawieckim, którzy do realizacji swoich planów potrzebują spolaryzowanego społeczeństwa i koncertowo to rozgrywają.
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

22.03.2025 21:46

Dodane przez juur w odpowiedzi na "...że coś może być

@ juur Ma Pan rację. To przekracza granice śmieszności bo jest zbyt groźne.
Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

23.03.2025 09:54

Dodane przez izabela w odpowiedzi na @ juur Ma Pan rację. To

Pani Izabelo,
Od kilkunastu lat "kraczę" na temat V rozbioru Polski.
Tuż po wyborach również napisałem w "Sieci":
HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY?
Przed nami kluczowe cztery lata, w czasie których Europa zawali się pod ciężarem wdrażanych w życie absurdów. Całe zło, które przy tej okazji spadnie na Polskę obciąży Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego? Bo partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała wybory parlamentarne! Gdyby jesienią ubiegłego roku udało się sklecić prowizoryczną, prawicową koalicję – wyszlibyśmy z tego upadku obronną ręką. Zablokowalibyśmy nasyłanie uchodźców. Utrzymalibyśmy stabilną walutę. Spowalnialibyśmy na ile się da klimatyczną histerię. I na potęgę dozbrajalibyśmy armię. A tak już za chwilę „ubogaci” nas V kolumna migracyjnych utrzymanków. Wejdziemy do strefy Euro drenującej polskie finanse, rozbroimy swe wojsko, a Zielony Ład – ratując planetę – do cna zdemoluje naszą gospodarkę... I tak unijny Titanic pociągnie nas na samo dno...
Zawinił brak zdolności koalicyjnych PiS. Nie było pomysłu na patriotyczno-historyczną edukację młodego pokolenia. Szkolnictwo i popkulturowy rząd dusz młodzieży przejęli lewacy. A stare pokolenie – wraz z jego doświadczeniem i zdroworozsądkowością – wymiera...
Tak było przed rozbiorami: zdemoralizowana Rzeczpospolita, targana wewnętrznymi sporami, sukcesywnie rozbrajana, z wybieranymi przez obce mocarstwa władcami, zrzekła się swej suwerenności, licząc na to, że jacyś obcy zapewnią nam bezpieczeństwo i będą lepiej zarządzać krajem. Nie będą!
II wojna światowa pokazała, jak bardzo zależy naszym sojusznikom na niepodległości Polski. Dziś Francuzi i Anglicy również nie zechcą (nie będą w stanie!) walczyć o nasze granice. Co najwyżej Niemcy – stając w obronie swych „ziem utraconych” – obejmą protektoratem zachodnią część Polski. Nie zrealizują tego siłami militarnymi, raczej zawrą z Putinem odpowiednik traktatu Ribbentrop–Mołotow, wytyczając linię demarkacyjną np. na Wiśle. Tym samym pozbędą się problemów ze tzw. patriotyczną Polską. A Rosja ma już historyczne doświadczenie w pacyfikacji opornych Polaczków… Fikcja?
sake3

sake2020

23.03.2025 12:44

Dodane przez Lech Makowiecki w odpowiedzi na Pani Izabelo,

@juur....Czy nie stanie się przewrotnie tak, że Polska uczestnicząc w tworzeniu ,,europejskiej armii'' pod niemieckim dowództwem sama  zapłaci jeszcze za utratę swojej wolności zwaną protektoratem?
juur

juur

23.03.2025 17:27

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @juur....Czy nie stanie się

Szanowna Sake. Polska już za to zapłaciła i to z nawiązką działaniami okrągłostołowej szajki, dla której miarą heroicznego patriotyzmu była ilość likwidowanych narodowych przedsiębiorstw. I mamy jako kra,j pustynię przemysłowo technologiczną. Te zlikwidowane u nas miejsca pracy dają bogactwo wszystkim tylko nie nam. Słyszałem, że to warunek naszego bezpieczeństwa, że taka bieda z nędzą nikogo nie skusi....to było w czasie gdy chanukowe autorytety, na okrągło, plotły o "brzydkiej pannie bez posagu". Czas pokazał, że celem było stworzenie kraju, tanich, białych murzynów w środku Europy i przy okazji coś w rodzaju szwedzkiego stołu dla europejskich pedofili i zboczeńców. Patrz parady równości. Pewnie też są plany zorganizowania rynku organów pobieranych od prawie ludzi czyli nas. Lokalny kacyk za paciorki zrobi wszystko czego się od niego oczekuje, jak to w kolonii. Tusk czy Morawieckie nawet bez paciorków bo są motywowani względami rasowymi.
mjk1

mjk1

23.03.2025 11:43

Dodane przez juur w odpowiedzi na "...że coś może być

Biedronie, Śmieszki... staną otworem dla swoich wybawców. 
Faktycznie to i straszno i śmieszno "stanąć otworem" do swoich wybawców.
juur

juur

23.03.2025 17:30

Dodane przez mjk1 w odpowiedzi na Biedronie, Śmieszki... staną

Skoro świat może....
sake3

sake2020

23.03.2025 15:10

Straszno czy śmieszno? Debata w radiowej Trójce-dziennikarzyna (choć i to za wiele) Renata Grochal domaga się więzienia dla Jarosława Kaczyńskiego za ,,naciski na panią Skrzypek i nakłanianie do fałszywych zeznań'' w wyniku czego zmarła.Pan Brejza o wyglądzie małorolnego chłopka i 8-śmio gwiazdkowy lekarzyna Arłukowicz wyśmiewają ordynarnie pogrzeb pani Skrzypek, obecność prezydenta i fakt przyznania odznaczenia zmarłej. Do czego więc doszliśmy? Publiczne kłamstwa bez dowodów, oczernianie niewygodnych dla reżimu ludzi stało się już prawem dla rządzących i posłusznych im mediów? Uważam że te wiadomości które najczęściej przechodzą bez echa powinniśmy nagłaśniać. Nie można poddawać się presji i chamstwu ,bo przyjdzie czas że dotknie to obywateli z braku opozycji którą zdążą unicestwić.
Marcin Gugulski

Marcin Gugulski

23.03.2025 19:24

Imponująca antologia. Że też się Pani chce te eksponaty gromadzić. Podziwiam...
izabela

Izabela Brodacka Falzmann

23.03.2025 23:10

Dodane przez Marcin Gugulski w odpowiedzi na Imponująca antologia. Że też

@ Marcin Gugulski ( 19.24)
Prowadzę sobie " Liber Idiotorum" na znany wzór. Dla historii. Ta pierwotna, wzorcowa księga miała pewne znaczenie, które zrozumie historyk i polonista.
Izabela Brodacka Falzmann
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 063
Liczba wyświetleń: 7,770,176
Liczba komentarzy: 21,370

Ostatnie wpisy blogera

  • Było, ale nie minęło
  • Ukraina zmierza w kierunku nazizmu
  • Kto płaci za orkiestrę, wybiera muzykę

Moje ostatnie komentarze

  • Jaruzelska nie gloryfikowała. Ona sobie kpiła. I to mi się własnie nie podobało. Natomiast jestem w posiadaniu listów pana Przedpełskiego właściciel domu przy ulicy Ikara przejętym po Jaruzelskim…
  • Pisałam kiedyś niechetnie o klanie Spiewaków ale Jana będę bronic. Pomaga lokatorom bezprawnie wyrzucanym z mieszkań i zajmują go sprawy Warszawy. Moim zdaniem nie jest groźna lewicowa wrazliwośc.…
  • Ale to nie znaczy, że nalezy zakazać uzywania wentylatórów. Wydalanie też jest nieuchronne. Czy nalezy negować istnienie wodniczki tętniącej?Cóż winny jest nieszczęsny pantofelek, że tak ma? Gorzej…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Upadek edukacji. Tym razem piszę jako fachowiec.
  • Historia pewnej kamienicy
  • Śpioszki rozmiaru XXXL

Ostatnio komentowane

  • RinoCeronte, Nadzieja umiera ostatnia Panie Lechu...
  • RinoCeronte, A takie Podwieczorki przy mikrofonie?  Ech łza się w oku kręci Panie Malinowski.
  • Tomaszek, Trzeba pilnować kasy . Bo pieriestrojka czyli pieriedyszka nie wyszłaby bez pieriechwatyzacji . A w zasadzie po to to było i przyszło po wojnie dopiero w momencie wystarczającej akumulacji . 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności