Jak w kalejdoskopie

Wiele osób zdumiewa zmienność poglądów, a przede wszystkim zmienność wyrażanych publicznie przez Donalda Tuska opinii. Tusk wydaje się nie liczyć z faktem, że pomimo przetrzepania i zniszczenia zasobów telewizyjnych istnieją nagrania jego licznych całkowicie sprzecznych z obecnymi wypowiedzi. Nie tak dawno Tusk twierdził na przykład, że atakujący naszą wschodnią granicę przybysze z różnych egzotycznych krajów to biedni ludzie, kobiety i dzieci, którym należy się pomoc. Obecnie obiecuje skuteczną obronę polskich granic przed tymi nieproszonymi gośćmi, którzy okazują się w jego narracji być młodymi agresywnymi mężczyznami żądnymi zasiłków i zagrażającymi bezpieczeństwu społeczeństwa polskiego. Kilka lat temu oskarżał o antyrosyjskość Jarosława Kaczyńskiego natomiast sam postulował przyjacielskie stosunki z Rosją „taką jaka jest”. Obecnie chce zorganizować komisję, której celem miałby  być badanie rosyjskich wpływów w Polsce. Swoim wypowiedziom i ujawnionym w serialu  „Reset” obciążającym dokumentom przeciwstawia całkowicie gołosłowne oskarżenia o prorosyjskość pod adresem Konfederacji i PiS. Nie warto przytaczać innych całkowicie sprzecznych wypowiedzi tego człowieka. Przede wszystkim jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Tusk miał godnego siebie prekursora w Wałęsie z jego słynnym: „jestem za, a nawet przeciw”. Poza tym Tusk miał godnych siebie prekursorów również w elitach władzy PRL. Poglądy partyjnych aparatczyków też zmieniały się i ewoluowały. W spektrum tych zmiennych poglądów znalazło się odchylenie prawicowe, za które Władysław Gomułka wylądował nawet w pudle. Znalazł się filosemityzm, bo jak wiadomo żona Gomułki była Żydówką, a chyba żonę trochę kiedyś lubił. Przy kolejnym obrocie areny politycznej, w 1968 roku, Gomułka okazał się groźnym antysemitą uczestniczącym – przynajmniej werbalnie- w prześladowaniu Żydów i wygrażającym na wiecach polskim syjonistom. Natomiast Edward Ochab podobno często mawiał: „co Oni zrobili z tym krajem” jakby nie należał do Onych i w tej robocie nigdy nie uczestniczył. Córki Ochaba brylowały w opozycyjnych salonach i przechowywały (też podobno) w tapczanie ojca najbardziej tajne dokumenty. Oczywiście były to salony opozycji kontraktowej inaczej zwanej kawiorową, która przeprowadziła kontrakt okrągłego stołu  w interesie partyjniaków zorientowanych skąd wieje wiatr historii tudzież we własnym nie tyle opozycyjnym, co zupełnie prywatnym interesie. Ideowi komuniści ku zdumieniu szarych zjadaczy chleba  okazywali się w czasie transformacji ustrojowej być odwiecznymi, wiernymi zwolennikami kapitalizmu i liberalizmu gospodarczego, wręcz leseferyzmu.  

Wróćmy jednak do chwili obecnej. Koalicja 13 grudnia, która głosowała przeciwko zbudowaniu na granicy zapory i zarzucała poprzedniej władzy bezzasadne wydanie na tą inwestycję 1,5 miliarda złotych twierdzi teraz, że wydano zbyt mało. Nowa władza chce budować skuteczne umocnienia za 10 miliardów. Pikanterii tej zmianie frontu dodaje fakt, że  skuteczna zapora ma się składać przede wszystkim z mokradeł i bagien. Jak żartowano w czasach PRL- „Droga do socjalizmu prowadzi przez Moczary z Gomułką, Motyką i Kociołkiem.” Słabo zorientowanym przypominamy, że Moczar, Motyka i Kociołek byli to komunistyczni aparatczycy. Minister Obrony Narodowej Kosiniak Kamysz twierdzi, że Tarcza Wschód złożona z bagien i moczarów to inwestycja priorytetowa, a jej ocena jest jak powiedział  „zerojedynkowa” Zapomniał, że Platforma prawie w 100% głosowała przeciwko budowie tej zapory. Wstrzymał się od głosu poseł Marcin Kierwiński ale za to nie klaskał – jak twierdzi- na filmie Agnieszki Holland. Sama Agnieszka Holland choć nie odszczekała  kłamliwych insynuacji zawartych w filmie „ Zielona granica” , choć  walczyła o to, żeby było tak, jak było wydaje się zmieniać stosunek do Tuska. „ Spodziewałabym się po nim innego języka” stwierdziła w rozmowie z Żakowskim. „ Co z was za katolicy, macie krew na rękach wrzeszczała na granicy jakaś nieznana mi zupełnie aktorka, a poseł Franciszek Sterczewski biegał z reklamówką z kanapkami dla „nachodźców”.  Wszyscy Oni przed wyborami pospiesznie zmieniają albo przynajmniej łagodzą swoje zdanie. Marszałek Hołownia zmienił zdanie w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego czyli CPK zwanego przez dowcipnisiów „ Co Polacy Kombinują?”. CPK miał być przejawem gigantomanii poprzedniego rządu, miał być marnowaniem pieniędzy, a jego budowa powodowała wywłaszczanie ludzi z ziemi. Faktycznie nic takiego nie miało miejsca.
Prawdziwie wielką zmianę zapowiedziała wicemarszałek Niedziela.  Odtąd będzie można wchodzić do Sejmu z psami. Oczywiście zaszczepionymi, oznakowanymi i w kagańcu. Pani Niedziela ogłaszając tę rewolucyjną zmianę w polityce państwa zapomniała, że swego czasu swobodnie łaziła po Sejmie suka Saba marszałka Dorna, a prześmieszne inwokacje do niej wygłaszał dotknięty chorobą filipińską Kwaśniewski.
Posłanka Agnieszka Dominika Pomaska potwornie gorszyła się dotacjami rzędu 3 miliardów złotych na media publiczne za czasu rządów PiS. „Zapewniam, że z tym skończymy, że te pieniądze pójdą na leczenie nowotworów” -grzmiała. Obecny rząd dofinansował przejęte nota bene w bandycki sposób media publiczne kwotą 3,5 miliarda złotych. W ramach poprawy opieki nad ludźmi starymi likwiduje się dodatkowe emerytury, w ramach poprawy dostępu do mieszkań, które są jak twierdził Tusk prawem a nie towarem spowodowano, że ceny tych mieszkań poszybowały w górę, podobnie rosną ceny paliwa, a ceny energii powalą nas na kolana dopiero po wyborach. Wbrew zapewnieniom Tuska podpisany został pakt relokacyjny, a za każdego „nachodźcę”, którego nie przyjmiemy albo który ucieknie z naszego kraju będziemy płacić karę. W tej kwestii Tuska bezceremonialnie i niesolidarnie sypnął premier Francji Gabriel Attal.
Zdumieni tymi zmieniającymi się jak w kalejdoskopie obrazami nie rozumieją jaka jest podstawowa zasada, czyli принцип kalejdoskopu. Obrazki zmieniają się za każdym obrotem ale szkiełka pozostają te same.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-06-2024 [05:41] - NASZ_HENRY | Link:

 
W tym wyścigu do koryta mamy nowy etap a peleton ciągle ten sam 😉

 

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [18:55] - izabela | Link:

@ NASZ_HENRY (05.41) 
Dziś cała Warszawa była unieruchomiona przez rowerzystów inaczej .

Obrazek użytkownika juur

15-06-2024 [07:11] - juur | Link:

Jak to kiedyś powiedział J. Pietrzak „ pogłębianie dna przy starym korycie”.

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [18:56] - izabela | Link:

@ juur (07.11) 
ślicznie powiedział.

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-06-2024 [07:14] - Ijontichy | Link:

Przecież ciągle trwa kampania wyborcza!!! Trzeba dotrzeć do wszystkich jętek jedniodniówek,które niczego nie pamiętają...no i reszty debili nazywanych w naszym kraju ELEKTORATEM.

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [19:06] - izabela | Link:

@ liontichy ( 07.14)
Mnie też zdumiewa kiepska pamięć Polaków. Czy nam coś podają w wodzie? 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

15-06-2024 [08:33] - Marek Michalski | Link:

Jaki jest Tusk każdy widzi od „lewego czerwcowego”. Należy dodać: jaki Tusk, taki doradca. Mateusz Morawiecki stał się nagle przeciwnikiem Zielonego Ładu, który wprowadził.
Ci zmiennicy nie ustają w wykańczaniu nas i to cała finezja ich polityki.
Tymczasem nie działają sami. Mam na myśli struktury formalne, aczkolwiek nieformalne są równie czytelne, jako że po czynach ich można poznać.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [09:48] - u2 | Link:

***Mateusz Morawiecki stał się nagle przeciwnikiem Zielonego Ładu, który wprowadził.***

I po co tak notorycznie kłamiesz? Symetrysta taki z ciebie?

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [10:37] - sake3 | Link:

@u2......To nie sprawa symetrii tylko nie kończące się rozliczanie PiS-u z jego ,,zbrodni''.Tak będzie do wyborów prezydenckich a co po wyborach? Oczywiście rozliczanie zbrodni PiS-u jakżeby inaczej.Może nawet sięgną do czasów Mieszka I-go i wyciągną PiS-owi jakieś grzechy. Na NB ma pan to jak w banku.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [10:44] - u2 | Link:

@sake3

PiS zawsze głosowało przeciwko Zielonemu Ładowi (Zielonemu Wałowi), Fit for 55, Paktowi Migracyjnemu. Łatwo to sprawdzić. Trzeba mieć wyjątkowo złą wolę, aby twierdzić, że PiS podpisywał wszystko jak leci w UE. Albo być skończonym idiotą, o co lekarza z Krakowa nie podejrzewam. Czyli zła wola. Skąd ta zła wola bierze się u ludzi wykształconych?

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [11:03] - sake3 | Link:

Po co sprawdzać? Trzeba płynąć z prądem..Po co myśleć jak się ma podane na tacy? Platformerska wyćwika ściągnięta od ,,ideologów'' daje wyniki-dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. . 

Obrazek użytkownika mjk1

15-06-2024 [18:52] - mjk1 | Link:

A ja uważam, że należy sprawdzać Droga Sake.
"Nawiązując do trwających protestów rolników prof. Ryszard Legutko wskazał, że unijni biurokraci "sami prosili się" o taką eskalację sytuacji, ponieważ forsowali Zielony Ład.
Europoseł przyznał na antenie PCh24, że zgoda polskiego rządu na proekologiczny program, "to fatalny błąd premiera Morawieckiego". – Nie powinien był tego podpisywać".
Tyle profesor Legutko z PiS w pisowskim "Do Rzeczy" Całosc tu:https://dorzeczy.pl/opinie/556... 
Ciekawsze jednak sa wypowiedzi "Ziobrystów": 
"W grudniu 2019 r. Mateusz Morawiecki zgodził się na niemiecki plan dla UE pn. Green Deal. Jednoosobowo. Rząd nigdy nie dał na to przyzwolenia. Green Deal to niemiecki plan wzmocnienia pozycji gospodarczej Niemiec w UE - wzmocnienia eksportu niemieckich firm OZE oraz przestawiania gospodarek z węgla na rosyjski gaz z Nord Stream. Bezpośrednią konsekwencją zgody na niemiecki Green Deal przez M.Morawieckiego było szkodliwe dla polskiej gospodarki wycofanie się z budowy elektrowni w Ostrołęce i wycofanie się z budowy złoża Złoczew dla Elektrowni Bełchatów, które zapewniłoby pracę Bełchatowa po 2034 r. Niemcy inwestują w węgiel brunatny, a Polska od czasów M.Morawieckiego grzecznie wykonuje polecenia likwidacji węglowej energetyki", to Janusz Kowalski z Suwerennej Polski. Całość tu: https://x.com/JKowalski_posel/... 
Cały czas próbuje Ci wytłumaczyć, że "Kaczyści", to POPIS, dlatego teraz są uwalaniu członkowie Solidarnej Polski za cichym przyzwoleniem Prezesa a Ty dalej swoje, ze jadę po PiS-ie. ń
Na miłość boską, rozwalają nam państwo w postępie geometrycznym a PiS grzeje tematy z jakimiś przeprosinami prowincjonalnych aktorzyn. 
Czy do Ciebie dotrze w końcu, że jak Tusk dotrwa do końca kadencji, to stracimy niepodległość, czy nie dotrze? 
 

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [19:11] - u2 | Link:

"W grudniu 2019 r. Mateusz Morawiecki zgodził się na niemiecki plan dla UE pn. Green Deal"

I po co tak prymitywnie i nieudolnie kłamiesz? PMM nigdy nie zgodził się ani na Zielony Jad, ani na Pakt Migracyjny. Takie są fakty. Teraz jest 2024 i dopiero pod koniec 2023 zaczęły się masowe protesty rolników w całym UE. Kiedy PMM już nie rządził. Przypadek? Nie sądzę :-)

Opinia prof. Legutki nie tylko o UE. Właśnie oglądam:

https://www.youtube.com/watch?v=qKl5rR_sCPM

Prof. Ryszard Legutko: Rządzi nami grupa nieodpowiedzialnych pajaców. Polska nie działa, trwa chaos

Obrazek użytkownika juur

16-06-2024 [07:36] - juur | Link:

@u2 Po co to ukrywać. Pisz otwarcie jak to Morawiecki bronił, niemal własną piersią np. Ostrołeki ale oszukali go i się nie udało. Straty to nie tylko grube miliardy na
odszkodowania ale kolejny krok w uzależnianiu naszej gospodarki od ruskiego gazu kupowanego od szwabów.  Pisz dalej jak to Morawiecki bronił górnictwa przed górnikami i sprowadzał węgiel z całego świata w ilościach do tej pory niespotykanych by górnicy mieli wolne nie tylko soboty ale wszystkie dni tygodnia…..podobnie pomógł wprowadzają  nowy ład prywatnym przedsiębiorcom (wg.GUS)…..

Obrazek użytkownika juur

15-06-2024 [18:00] - juur | Link:

Może warto poczytać i pomyśleć. Może nie będzie bolało?
https://nczas.info/2024/02/03/...

Obrazek użytkownika Marek Michalski

15-06-2024 [14:29] - Marek Michalski | Link:

@U2 Zdrada Mateusza Morawieckiego jest oczywista i wielokrotnie było o tym pisane również w moich wpisach opartych na podstawie powszechnie dostępnych faktów jak ten
https://nczas.info/2024/02/03/...
Ponieważ widzę w Pana wpisach złą wolę proszę się więcej do mnie nie zwracać.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [15:49] - u2 | Link:

***proszę się więcej do mnie nie zwracać***

Wolnoć Tomku w swoim domku. To jest forum publiczne. Jak masz jakieś anse do mnie to pisz do admina. "Najwyższy Czas" to narząd JKM, którego celem w polityce, jak się sam wyraził, jest eliminacja PiS-u w ogólności, a PJK w szczególności.

Więc powtarzasz brednie qrwinowskie. Nie masz własnego zdania? Polegasz na tym obleśnym dziadzie? :-) :-) :-)
 

Obrazek użytkownika juur

16-06-2024 [19:23] - juur | Link:

Ostatnio ujawniona notatka z rozmowy Merkel z  Szydło rzuca trochę światła na powody odwołania Szydło.
Nie pozwoliłaby  by ją "oszukiwali". Zastąpiono ją taki, który bez mrugnięcia okiem pozwalał by go "oszukiwali".

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-06-2024 [22:39] - Alina@Warszawa | Link:

[19:23] - juur 
Mówiąc szczerze pierwszy raz słyszę rozmowie B. Szydło z Merkel, jako powodzie zdymisjonowania Szydło z funkcji premiera. Może warto napisać jakąś konkretną notkę?

Obrazek użytkownika juur

17-06-2024 [14:09] - juur | Link:

Rozmowa sam w sobie nie była powodem odwołania Szydło ale jej mały entuzjazm do NS2 czyli w konsekwencji do uzależnienia Polski od ruskiego gazu via niemcy.
Następca od pierwszego dnia wdrażał ten program, wielopłaszczyznowo uderzając w górnictwo z zapleczem i energetykę węglową.

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [19:12] - izabela | Link:

@ Marek Michalski (08.33) 
Właśnie nie każdy widzi i to mnie zdumiewa. "Nocna zmiana", afera hazardowa afera Amber Gold, rzekomi inwestorzy z Kataru. To powinno odesłać polityka w niebyt. Ale "myśmy wszystko zapomnieli'.

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [08:59] - sake3 | Link:

W kalejdoskopie przybywa co rusz szkiełek.Moją uwagę zwraca sytuacja na granicy z Białorusią a właściwie to stosunek Polaków do tego problemu.W programie Klarenbacha jednymi z zaproszonych gości byli -pan Ikonowicz i jakiś senator z Koalicji.Zdumiewająca debata zdominowana przez elokwentnego pana Ikonowicza.Całym sercem stoi po stronie migrantów których nazywa przerażonymi ludźmi nie mającym żadnych szans w obliczu polskiej nienawisci do uchodźców.To przerażeni ludzie zabijają żołnierzy strzegących granicy,niszczą zaporę,rzucają kamieniami ,konarami drzew dostarczanymi przez białoruskie służby? Pan Ikonowicz lekceważaco stwierdził,że przecież zginął raptem jeden żołnierz więc o co taki lament.W sukurs przyszedł mu pan senator który stwierdził ,że to Polacy zachowują się niegodnie.Ponieważ troskliwa UE dba o demografię i sprowadza miliony imigrantów chciałabym spytać która kobieta chce takiego męża ,partnera jak ci na granicy? Która kobieta będzie czuła się dobrze w związku z panami z maczetą,albo niszczącymi samochody jak ten pan na filmiku?To jak pogodzić misję przysparzania nowych obywateli UE z narażaniem kobiet na przemoc ?Mają się przystosować do nowej sytuacji  nowych obyczajów? Pan Ikonowicz jest za otwarciem granicy i swobodnym wpuszczaniem ,,przerażonych'' migrantów którzy zapewne będą w Polsce zachowywać się tak samo jak na granicy.Niestety brak szerszej debaty i chyba wszyscy liczą ,że jakoś to będzie.Nie będzie..

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [19:23] - izabela | Link:

@ sake3 ( 08.59)
Ci ludzie walczą o swój byt. Wydali zapewne wszystkie oszczędności na opłacenie przemytników, płyną z dziećmi przez morze . (Oczywiście nie mówię o przywożonych przez białoruskie służby. )To wszystko prawda -lecz nic z tego nie wynika. Żaden kraj nie może przyjmować bez ograniczeń chętnych . Wędrówki ludów zawsze oznaczały zniszczenia, przemoc, morderstwa. Każdy kraj ma się prawo bronić.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [09:46] - u2 | Link:

***obiecuje skuteczną obronę polskich granic***

Baju, baju. Jak Tyfusek obiecuje że coś zrobi, to zrobi dokładnie odwrotnie. Powstał już zespół prokuratorski do nękania polskich żołnierzy, ma być wyrzucone 10 mld w błoto. Typowe wałki PO, partii oszustów.

***będzie można wchodzić do Sejmu z psami***

A kto po nich posprząta?

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [10:10] - sake3 | Link:

Jeżeli w Sejmie już funkcjonują takie placówki jak żłobki,klubiki,pokazy tańców pań posłanek,chórki dziecięce,a ostatnio cykl projekcii filmowych z dziedziny gender to dlaczego nie psy? Jeżeli tylko będą miały Piesel to w czym problem?A jak z kotami? Ja bym chętnie pokazała Pusi i LIli jak wygląda Sejm.

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [19:26] - izabela | Link:

@ u2 (09.46)
I po co psy w Sejmie? Chyba wystarczy małp w tym cyrku.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [20:11] - u2 | Link:

@izabela

Wiejska przypomina cyrk. Ta scena i półkoliste audytorium. Tyle że rozstrzygają się tam poważne sprawy. Więc małp ani piesków tam nie trzeba. Zrozumiałe że jest wielu agenciaków, którzy muszą tam być, choć nie za bardzo chcą. Liczę nieustająco na ich opamiętanie. :-)

Obrazek użytkownika Ptr

15-06-2024 [10:54] - Ptr | Link:

Kłamstwo z premedytacją było stałym sposobem sprawowania władzy na wschodzie. Kiedyś też w pogańskim Rzymie i sadzę ,że w większości krajów barbarzyńskich i totalitarnych. Nie mówiąc o Mongołach. ( Marko Polo musiał rozliczyć się ze współpracy z nimi.) Częśc Polaków świadomie wybrała zło w postaci kłamstwa w wyborach. Część wiedziała ,że to kłamstwa , ale nadal to wybrali. Jeden z tutejszych komentatorów to przyznał wprost. "Wszyscy wiedzieli ,że to ściema".
Kościół powinien potępić takie publiczne kłamstwo jako grzech śmiertelny. Kościół tego nie potępi , sądownictwo tego nie rozliczy, opinia publiczna nie ma mediów. Potępienie przez prawicowych polityków nie wychodzi , gdyż zarzuca się im zawsze interes partyjny. Gdy występują w obronie prawdy zarzuca się im ,że działają dla własnego zysku partyjnego. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-06-2024 [11:54] - Tomaszek | Link:

To może narodzik wreszcie zagłosuje w interesie własnej dupy ? Bo ostatnio to coś jakby wymierzał sam sobie kopniaki .

Obrazek użytkownika Ptr

15-06-2024 [12:38] - Ptr | Link:

W kontekście rozważań Polskiej Chaty o tym jak zagłosuje narodzik moim zdaniem trzeba zająć się tłem. Tło to ten backgroud, ta scena na której odbędą się zmagania wyborcze. Naród ma zmysł politycznie "estetyczny", a to oznacza ,że główni aktorzy spektaklu będą lepiej lub gorzej prezentować się na określonej scenie , na  określonym tle. Tło to inaczej paradygmat ideologiczny. Jaki on ma być i kto te dekoracje będzie montował. Jakie to będą dekoracje ?  Na pewno to tło będzie budowała Komisja Europejska, PE, wszelkie fundacje i agencje i telewizje. Nie obejdzie się bez głosu papieża. Ale stawiałbym na to ,że główną dekoracją będzie powiększony tysiackrotnie widok banknotu 100 euro lub złotego deszczu bilonowego , który będzie tylko na obrazku. Nowe KPO, aby kupić Polaków ,że będzie dobrze. Będzie też następny pakiet kłamstw i uśmiechniętych zdjęć w białych koszulach i uśmiechniętych rolników. 
I do tego tła ludzie będą porównywać swoich kandydatów, aby uzyskać harmonię. Aby był taki fajny ten kandydat. Pomyślcie jaka będzie ta scenografia polityczna. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-06-2024 [23:02] - Tomaszek | Link:

To KPO to jedna wielka ściema . Pierwsze primo to pytanie kto nas zrujnował że jakaś odbudowa , drugie primo to pierwszy raz w historii jeszcze nas Niemcy nie napadli a już odbudowywać chcą . Może tak najpierw za poprzednią napaść zapłącili . Trzecie Primo to oni będą beneficjntami tej kasy rzekomo dla Polski a tak naprawdę to dadzą nam trochę złomowych wiatraków i innego badziewa a kasa przekrętem  popłynie do nich . Z regulacji związanych z tym przekrętem To uśmiechnięty ludek będzie miał rachunki do opłacenia zaraz i ze wsystkimi ETSami i co tam jeszcze nie wymyślą  kredyt do spłacenia na trzy albo wiecej pokoleń . A fajnopolacy dalej będa fajni i fajno będzie jak cholera . I potem będzie kolejny plan odbudowy , bo poprzedni tak zrujnuje .

Obrazek użytkownika Marek Michalski

16-06-2024 [09:03] - Marek Michalski | Link:

@Tomaszek Symptomatyczne, że zniesienie podatku ETS, ani podziękowanie UE za okupację nie występuje w programie żadnej z partii tworzącej klub parlamentarny.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-06-2024 [12:02] - Tomaszek | Link:

Żadna świnia nie ma w programie pustego koryta , co dziwnego ? Nalpierw świnie przeżrą  nasze ETSy i co tam na przystawkę , potem nasze domy . Bo świnia to gorzej jak małpa . Wszystkożerna jest .
Aha 
I banany z Unii też zeżrą .

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [19:36] - izabela | Link:

@ Ptr ( 10.54) 
Prawda już dawno przegrała w polityce ze skutecznością. Jednak skuteczność też przegrywa. Wygrywa interes plemienny dwóch nienawidzących się plemion. Jak Tutsi i Hutu.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

15-06-2024 [12:20] - Władysław Ludendorf | Link:

co do uchodźców to przecież jest biznes do zrobienia. w takim warmińsko-mazurskim jest pełno tanich pustostanów, bo to przy wrażej granicy i ceny pikują, które można wykupić za psie pieniądze i dostosować, i zgłosić wojewodzie, a unijna kasa sama wpływa do kieszeni. prawdziwy biznes godny tych polskojęzycznych kreatur, które wyśmiewają się z cpk, atomu czy izery. jedynie co potrafią to pasożytowanie. osobiście nie widzę obecnie żadnej szansy na przebudzenie tego sekciarskiego społeczeństwa, skoro nawet armia to banda kastratów.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-06-2024 [14:03] - RinoCeronte | Link:

Ręce precz od WP!

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [17:40] - sake3 | Link:

@Władysław Ludendorf......Biznes może i jest na tych pustostanach,ale przypuszczam,że koszty przedsięwzięcia goszczenia imigrantów grubo przekroczą zysk.Pustostany trzeba będzie przystosować,wyremontować,zorganizować wyżywienie i opierunek.Przecież ci ludzie nie przyjeżdżają po to żeby pracować.Damy radę? Damy .Przecież kieruje Polską wódz na miarę Czyngiz -Chana.  

Obrazek użytkownika izabela

15-06-2024 [19:47] - izabela | Link:

@ Władysław Ludendorf ( 12.20) Polacy, którzy wyjeżdżali uciekając z PRL wiedzieli, że muszą się dostosować. We Francji furorę robili polscy hydraulicy i mechanicy samochodowi. My też mamy imigrantów do których nikt nie zgłasza pretensji. Są to Wietnamczycy. Świetnie się uczą, ciężko pracują, sami kupują mieszkania, niczego nie żądają od państwa. To państwo polskie ze swoją dobroczynnością demoralizuje przybyszów. Przyjezdni na własną rękę Ukraińcy też ciężko pracowali . Uciekinierzy przed wojną już są inni. Gdyby jak Pan pisze osadzano "nachodźców" na Mazurach i musieliby pracować na chleb a my bralibyśmy od UE kasę byłby to dobru interes. Ale oni będą uciekać a my będziemy za to płacić.

Obrazek użytkownika Jabe

15-06-2024 [14:09] - Jabe | Link:

PiS przyklejał etykietkę pro­rosyjskości i Konfederacji, i Platformie, w zasadzie wszystkim. PO, zgodnie z wy­tycznymi z centrali, za­stosowało tę samą metodę wobec PiS-u. Goło­słowność oskarżeń ciememu ludowi nie prze­szkadza.

Obrazek użytkownika Ptr

15-06-2024 [14:42] - Ptr | Link:

Prorosyjskość Konfederacji była większa niż PiSu za sprawą silnej antyukraińskości , która po wolcie Załeńskiego i po ataku unijnym na nas za pomocą Ukrainy może być brana pod uwagę bardziej racjonalnie. Były zachwyty Korwina na Czeczeńcami i jakieś wyjazdy do Rosji ? Konfa zyskała w nowym rozdaniu w takim składzie jak na ostatniej konferencji. Ale to nie znaczy ,że bez PiS coś da się zrobić. Jedno już wiadomo, że uni ojczyzn nie będzie, co było do przewidzenia. 

Obrazek użytkownika Jabe

15-06-2024 [15:33] - Jabe | Link:

Ależ obecna koalicja bez PiS-u daje sobie doskonale radę.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [15:51] - u2 | Link:

A kiedy aborcja na życzenie?

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [17:49] - sake3 | Link:

Jasne,że sobie doskonale radzą koalicjanci.Zwłaszcza w podlizywaniu się Niemcom nie mają sobie równych.Ochoczo będzie płacić reparacje Niemcom z II-gą WŚ..

Obrazek użytkownika Jabe

15-06-2024 [21:10] - Jabe | Link:

No, tacy sami.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [21:24] - u2 | Link:

***Jak dwie krople wody***

Onegdaj wpadł mi w ręce egzemplarz czasopisma "Czary". To było na Gołej Zośce w Augustowie. Wtajemniczeni wiedzą, gdzie to jest. W czasopiśmie był nietypowy wywiad... Z duchem słynnego Juliana Ochorowicza. Którego opisał m.in. Bolesław Prus aka Aleksander Głowacki w swojej znakomitej powieści pt. "Lalka". Występował tam jako genialny wyznalazca Ochocki, który wynalazł metal lżejszy od powietrza.

Duch opisał dzieje swojego życia i sam moment śmierci w wieku 67 lat. Teraz czasami  ukazuje się nam zwykłym śmiertelnikom. Twierdzi, że jesteśmy podobni do siebie ... jak dwie krople wody :-)

PS. Duch ma swoją siedzibę w Wiśle, tak tam gdzie karierę zrobił nie tylko Adam Małysz, ale również słynny Jerzy Pilch i cały ród Pilchów :-)

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [16:02] - u2 | Link:

***Gomułka okazał się groźnym antysemitą uczestniczącym – przynajmniej werbalnie- w prześladowaniu Żydów i wygrażającym na wiecach polskim syjonistom.***

Z całym szacunkiem, ale to jest żydowski teatrzyk w celu otumanienia głupich gojów. PRL, czyli Raj Krat urządzili dla Polaków żydzi-komuniści. Sam Gomułka miał żonkę - żydówkę i niech by tylko spróbował być antysemitą.

A 1968 umożliwił służbom specjalnym PRL-u wyekspediowanie ponad 1000 agenciaków na zachód. Zaś kilkunastu tysiącom żydom umożliwił wyrwanie się z komunistycznego Raju Krat. Gdyby tak wszyscy Polacy mogli wyjechać z PRL-u to tow. Wiesław by ostatni gasił światło w Domu Partii :-) :-) :-)

***Czy Gomułka był antysemitą? Peter Raina o najnowszej historii Polski***

https://www.youtube.com/watch?v=uRkpmSeKZkU

***Historyk Peter Raina, wielki przyjaciel Polski w rozmowie z Jarosławem Kornasiem opowiada o najnowszej historii Polski. Odnosi się do kwestii wybuchu II Wojny Światowej, rządów Adolfa Hitlera w Niemczech w odniesieniu do prowadzonej polityki przez Sanację. W sposób dość oryginalny prezentuje swoje spojrzenie na okres rządów Władysława Gomułki zwłaszcza w kontekście Marca 1968 i wojny Izraelsko - Arabskiej. ***

Obrazek użytkownika r102

15-06-2024 [18:34] - r102 | Link:

Ja może na temat - czy nikt z Was naprawdę nie spotkał się w życiu z mitomanem - osobą która po prostu musi kłamać i kręcić w możliwie każdej sprawie - tak jak  kleptoman musi podkradać - ???

Zdaje się że Herr Tusk ma w sobie sporo z takiej osoby - bo takiego krętactwa to trudno się nauczyć trzeba takim po prostu być by tak łgać w żywe oczy

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

15-06-2024 [19:45] - Władysław Ludendorf | Link:

droga @sake,
chyba pani nie zrozumiała, do kieszeni kanalii idą pieniążki za zorganizowanie lokum, a to pani, pan i pan zapłacą za wikt i opierunek. to się nazywa prywatyzacja zysków i uspołecznienie strat. nie piszę, że będę płacił, bo wyjeżdżam do Teksasu jesienią i raczej nie wrócę przez jakiś czas. tam przynajmniej umieją bronić granicy, nawet wbrew bidetowi.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [20:08] - u2 | Link:

***wyjeżdżam do Teksasu jesienią***

Proszę zatem pozdrowić serdecznie profesora Jima Mazurkiewicza, Republikanina, więc o gołębim sercu, który realnie przejmuje się losem migrantów atakujących teksańską granicę :-)

https://www.youtube.com/watch?v=1gRBmlfddls

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [20:17] - sake3 | Link:

@Władyslaw Ludendorf......Ależ wiem i wszystko rozumiem.Zawsze płaci ktoś taki jak ja czy przeciętny Kowalski,nigdy kanalia.Może więc znaleźć jeszcze inne propozycje rozmieszczenia miłych gości,np.w okazałych domach celebrytów i aktorów tak walczących o ich miejsce na ziemi.Nie musieliby się uciekać do napaści na kobietę,przebić opony i wybijać jej szybę w samochodzie,poszarpać i wyrwać torebkę z pieniędzmi jak donoszą dzisiaj media.

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [20:21] - u2 | Link:

***przebić opony i wybijać jej szybę w samochodzie,poszarpać i wyrwać torebkę***

Właśnie czytam o tym bezczelnym napadzie. Poszkodowana nie podała czy to byli biali, czy ciemni. Ale stawiam jednak na białych

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2868423003300804&set=a.306887406121056&type=3&ref=embed_post

Katarzyna Osiak-Filipczak
Snsoortpde a11uei:mi3131a3zi3c1223lm0 om305irhtl9 m76m9wtc28  ·
Zostałam napadnięta i okradziona!
Ku przestrodze! Udostępniajcie proszę.

We wtorek 11 czerwca br. zatrzymałam się na MOP Markuszów Północ, stacji paliw BP na trasie Lublin-Warszawa S17, byłam sama, ale nie było jeszcze ciemno. Po zatankowaniu do kasy za mną udało się dwóch obcokrajowców, po chwili wyszli. Jak się okazało później, w tym czasie przy dystrybutorze przecięli mi oponę. Po ruszeniu zorientowałam się, że coś się dzieje, miałam flaka ale bałam się zatrzymać. Poczułam ogromny niepokój i strach. Skojarzyłam, że ci sami mężczyźni, którzy przy mnie stali, później szli od strony mojego auta. Wyjechałam na drogę ekspresową, musiałam się jednak zatrzymać bo nie miałam powietrza w kole. Dzwoniłam już po pomoc. Po przejechaniu 4 km zatrzymałam się, niestety dogonili mnie co nie było trudne, z auta wyskoczył obcokrajowiec, ten sam, którego widziałam na stacji, wybił mi szybę w aucie (miałam zablokowane drzwi) i ukradł torebkę po czym odjechali. Wszystko działo się na drodze ekspresowej. Najprawdopodobniej myśleli, że zatrzymam się zaraz po ruszeniu i kiedy wyjdę zobaczyć co się dzieje z autem zaatakują mnie i okradną ze wszystkiego co mam w aucie i na sobie. Tak działają. Nie zakrywali się, nie mieli żadnych obaw, że zostaną rozpoznani i zatrzymani. Nie zwracali uwagi na kamery. Przerażające jest, że czują się bezkarni. Policja kryminalna zabezpieczyła ślady i chyba na tym koniec sprawy, bo niestety twierdzą, że sprawcy są nieuchwytni.
Czy nie można porównać ich twarzy, wizerunku z bazą zdjęć z dokumentów wydanych dla cudzoziemców?
Czy nie można ustalić czegoś po numerach auta?
Obawiam się, że niedługo nie będziemy mogli wyjść z domu i czuć się bezpiecznie. Nasz kraj nie jest już bezpieczny.
Moje przeżycie jest jak z filmu akcji. Niestety to zła rzeczywistość.
Uważajcie na siebie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-06-2024 [20:49] - Kazimierz Kozio... | Link:

tusk jest bardzo dobrze przygotowany do sprzedawania kitu ludowi przez fachowcow od sztuki manipulacji i propagandy. poczciwy, acz naiwny interlokutor ma male szanse na wygrana w nieuczciwej nawalance. poniewaz strona przeciwna nie potrafi przyjac do wiadomosci ze tu nie ma mowy o czystej grze(fair), daje tyly wierzac iz jej sluszne argumenty wezma gore. podejmuje spor z przeciwnikiem na jego warunkach totez wynik takiej przepychanki przeklada sie na irracjonalne zachowanie wyborcy.

Obrazek użytkownika spike

16-06-2024 [23:35] - spike | Link: