CPK - Czy Polacy Kundleją?

Tak proszę państwa, zadaje to pytanie narodowi, który jak żaden innych naród w Europie przelał tyle krwi za wolność i niepodległość. Czy naprawdę Polacy są takimi idiotami, że z nienawiści do jakiegoś polityka są gotowi odmrażać sobie uszy. Ostatnie wybory parlamentarne jakby tego dowodziły. Chciałbym tylko szybko zając stanowisko. CPK miał być personalnym jak i towarowym habem lotniczym. Do tego przy obecnej napiętej sytuacji politycznej, dawałby gwarancje szybkiego reagowania wojskowego, czyli zwiększałby nasze bezpieczeństwo. Na habie towarowym nie płacili byśmy Niemcom, ale zarabiali conajmniej w krajach na wschód od Odry. Natomiast opłaty lotniskowe na krótkich odcinkach przewyższają ceny samego lotu, na średnich ja zrównują a tylko na dalekich odcinkach są niższe od cen biletów, ale i tak wysokie. Innymi słowy, jeśli linie lotnicze się opłacają to CPK opłacałby się kilkakrotnie bardziej. Czyli zyski z habu personalnego, zyski z habu towarowego, zyski bezpieczeństwa, infrastruktura kolejowa o której nie wspominają ratownicy naszego "zrujnowanego" klimatu. Wady to znaczny koszt no i nieprzychylne spojrzenie na te inwestycje naszych zachodnich sąsiadów. To nieprzychylne spojrzenie naszych zachodnich sąsiadów można uważać nawet za plus, gdyż wszystko co w naszym kraju będzie nas rozwijało będzie nieprzychylnie postrzegane przez Niemców. Nam zabraniają w imię ekologii uregulowania rzek i rozwoju transportu wodnego a sami z Renu zrobili kanał. Natomiast koszty przy mądrej umowie z inwestorami prywatnymi nawet przy bardzo pesymistycznych założeniach dochodu zaczną szybko się zwracać i wkrótce przynosić zyski. Wydajemy ciężkie pieniądze na obronność, a kiedy należy zainwestować co podniesie nasze bezpieczeństwo i do tego możemy jeszcze zarabiać to my się wahamy. Dlaczego? A no bo to jest standardowy projekt polityka, którego nie lubimy. Nazwiska nie trzeba wymieniać. Podobnie z jest z Elektrownią Atomową. Wolimy płacić podwójne czy potrójne rachunki za prąd byle tylko nie zrealizować pomysłu, który właściwie nie jest jego pomysłem, bo idea elektrony atomowej kiełkowała w Polsce już w latach 50 ubiegłego wieku. Jednak rosnące ceny źródeł energii jak i samej energii sprowokowały rządy PiS-u w końcu do reakcji i urzeczywistnienia tych planów. I tak Polacy na złość samym sobie odmrażają sobie uszy.
Cóż wypada tylko powtórzyć po naszym wielkim wieszczu:

"Cieszy mię ten rym: «Polak mądra po szkodzie»;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."
 
„Cechą jest Polaka
przypowiednia taka:
Że Polacy do kupy
jak strach u dupy”
 
Jakby zagrożenie z zachodu Niemcami i zjednoczoną Unia oraz putinowską Rosją ze wschodu czy terroryzmem było jeszcze za mało, by Polacy wzięli się do kupy!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

28-04-2024 [09:40] - AŁTORYDET | Link:

@Swiss:

Lokalne porty lotnicze, w państwie wielkości Polski i jej geografią, mogą funkcjonować jedynie z trzech powodów: są rentowne (odpada 90%) , są niezbędne jako porty wspomagające dla CPK, są niezbędne z punktu widzenia militarnego. CPK, jest jedyną nadzieją, na przerzucenie do Polski odpowiedniej ilości ludzi i sprzętu. Lokalne porty lotnicze to fanaberie lokalnych urzędasów. Niedawno pisano, że do każdego miejsca w samolocie startującym z Bydgoszczy, województwo dopłaca 80 PLN, dziś dowiadujemy się, że w Zielonej Górze, będzie to 200 PLN. Szaleństwo. 

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [11:29] - Jabe | Link:

CPK ma znaczenie wojskowe przede wszyst­kim dla NATO i to kraje sojusz­nicze po­winny za­płacić. Sen­sowność ekono­miczna nie była nawet ro­zważana po zmianie sytuacji w wyniku ro­syjskiej inwazji. Zatem nie jest to priorytet. Po prostu Amery­kanie po­trzebują „haba” w tej części świata, a tubylcy mają im go wy­budować. Ku chwale ojczyzny.

Obrazek użytkownika spike

28-04-2024 [12:51] - spike | Link:

@jabe
tiaaaa, by ciebie nie napadli czy okradli, to policja powinna tobie kupić solidne zamki do drzwi, zainstalować monitoring, a nawet uzbroić.
Ty swoimi głupotami nie jednego już przebijasz, coś tego musi być przyczyną, może napisz.

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [13:27] - Jabe | Link:

To nie jest narzędzie obrony.

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [15:43] - Ryan | Link:

Gdyby CPK byl dla rosji to wszarze z Konfederacji byliby za

Obrazek użytkownika Ptr

28-04-2024 [17:41] - Ptr | Link:

Rząd torpeduje strategiczne i konieczne projekty rozwojowo-obronne pod plan rusko-niemiecki, a propagandyści mają zniechęcać. Naród głupi do cna, bo postkomunistyczny. Stare baby z komuny na kogo zagłosują? Na kogo ? Na podobnego idiotę jak starego lub idiotę młodego. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2024 [20:17] - Alina@Warszawa | Link:

Do tych "starych bab" głosujących na Tuska Trzaskowskiego i Biedronia trzeba koniecznie dodać ich fagasów STARYCH UBEKÓW ...

Obrazek użytkownika spike

28-04-2024 [13:26] - spike | Link:

czy-polacy-kundleja,
wg mnie to za mocne słowa, prawdą natomiast jest, że zaczyna przeważać liczebność obywateli polskich, których z Polską nic nie łączy.
Prawdą też jest, że wielu Polaków się zeszmaciło, jak wnuk H.Sienkiewicza i nie tylko.
Prawdą też jest, że mamy sporą liczbę udających Polaków, którzy będąc "wilkami" przybrali "owczą skórę" by ich nie rozpoznać i nie zidentyfikować ich korzeni i czynów jakich się dopuścili.
Dodać należy, że to jest problem, który w dziejach Polski miał negatywne konsekwencje.

Prawdą też jest, że Polacy pozwalają siebie oszukiwać, praktycznie każde wybory są splamione przekrętami wyborczymi i do tego bardziej bezczelnymi, a obecny rząd rodem z "folwarku zwierzęcego" poszedł na całość, już nawet się nie kryją w łamaniu prawa, śmiejąc się Polakom prosto w oczy.
Jak Polacy nie "walną pięścią w stół", to Polska znowu upadnie.

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [13:34] - u2 | Link:

***mamy sporą liczbę udających Polaków, którzy będąc "wilkami" przybrali "owczą skórę***

O to to to. Co prawda sam jestem rusinem z pochodzenia, ale moi przodkowie mieszkają na Podlasiu od setek lat. Problemem zachodu Polski jest to, że tam mieszkają głównie przesiedleńcy, przymusowo tam przesiedleni. Nie identyfikują się z ziemią, na której mieszkają zaledwie od drugiego, trzeciego pokolenia. Wielu zmieniło nazwisko na czysto polskie i oni rządzą, ale z obcego nadania. Są wilkami, ale udają owieczki jak np. Tusk :-)

PS. A tusk po kaszubsku oznacza pieska nierasowego, więc Polacy lub udający Polaków, ulegają procesowi "tuskizacji", czyli jak twierdzi Szwajcar swoistej antypolskiej "kundlizacji" :-)
 

Obrazek użytkownika MFW

28-04-2024 [13:44] - MFW | Link:

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska 24.04.2024 roku pisze: 

"CPK i Via Carpathia w transeuropejskiej sieci transportowej"

"Dobre wieści płyną z ostatniej sesji plenarnej w Strasburgu. Parlament Europejski zdecydował o wpisaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego do priorytetowych inwestycji UE w ramach tzw. transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-Ts). CPK zostanie wpisany do rozszerzonej sieci bazowej, a więc znajdzie się na liście strategicznych projektów UE i zgodnie z rozporządzeniem powinien zostać zbudowany do 2040 roku.
Warto przypomnieć, że wniosek w tej sprawie złożył rząd Zjednoczonej Prawicy. Procedura trwała 1,5 roku. Dzisiejsza decyzja PE jest więc zwieńczeniem tej długiej drogi.
Oznacza to, że budowa CPK będzie współfinansowana ze środków UE. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w kontekście przyszłości tego projektu. Decyzja ta będzie zapewne dla premiera Tuska dużym kłopotem wizerunkowym, bo jak wytłumaczy, że polski rząd ewidentnie gra na jego opóźnienie, a tymczasem UE uznaje go za jeden ze strategicznych projektów transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-Ts), będącej kluczowym instrumentem polityki transportowej Unii. Mało tego, zgodnie z rozporządzeniem, państwa członkowskie powinny zapewnić spójność swoich krajowych planów transportowych i inwestycyjnych z priorytetami UE, a także uwzględnić rozwój dziewięciu europejskich korytarzy transportowych."
Więcej tu:
https://fiat.fm/info/cpk-i-via-carpathia-w-sieci-tent/

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [14:07] - u2 | Link:

***polski rząd ewidentnie gra na jego opóźnienie, a tymczasem UE uznaje go za jeden ze strategicznych projektów transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-Ts)***

Rząd Tuska gra na całkowite zastopowanie budowy CPK. Bruksela może wpisywać CPK gdzie chce, ale Tusk wykonuje rozkazy Berlina, nie Brukseli.

Pisałem parę razy, że PiS mało sprytnie przedstawiał CPK jako konkurencję dla Niemiec. Pan Horała mówił ile to miliardów zarobimy, a Niemcy stracą. Przy takim konfrontacyjnym, antyniemieckim postawieniu sprawy, Niemcy zrobią wszystko, aby nie dopuścić do budowy CPK. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [14:25] - Jabe | Link:

Donald Tusk zrobi to, co suweren mu na­każe.

Obrazek użytkownika sake3

28-04-2024 [14:35] - sake3 | Link:

Rzecz w tym że zmanipulowany suweren nic Tuskowi nie nakaże.Nawet już nie potrafi..

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [15:18] - Jabe | Link:

Jeśli chcesz poznać wolę suwerena, wy­łap kwestie, co do których PiS jest zgodne z PO, lecz w praktyce, nie w retoryce.

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [15:33] - u2 | Link:

***Tusk zrobi to, co suweren mu na­każe***

Oczywiście, tyle że niemiecki suweren, czyli Olaf Scholz, albo Manfred Weber.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2024 [16:23] - Alina@Warszawa | Link:

Tusk robi w 100% co mu suweren - niemiecki - każe!

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [18:15] - Jabe | Link:

Miałem na myśli suwerena z samej góry.

Obrazek użytkownika MFW

28-04-2024 [14:35] - MFW | Link:

To też moze być sprytna zagrywka PE przed wyborami do PE, by zyskać przychylność mało kumatych "tutejszych w ten kraju".

Obrazek użytkownika Ptr

28-04-2024 [17:47] - Ptr | Link:

A PiS jeszcze bardziej wybieli Unię, bo będzie się na unię przeciw Tuskowi powoływał. Czyli wzmocni unijny przekaz i , że Unia jest dobra dla Polski. Tak głupio grają. 

Obrazek użytkownika sake3

28-04-2024 [18:02] - sake3 | Link:

@Ptr........I po co te spekulacje?PiS nie wybiela UE by się przypodobać suwerenowi,tylko proponuje inne na nią spojrzenie.Formę suwerenności jako unię państw narodowych nie podporządkowanych niemiecko-francuskiemu władztwu.

Obrazek użytkownika Ptr

28-04-2024 [19:26] - Ptr | Link:

PiS ryzykuje jak w kasynie. Grają naszą suwerenności. Jakie są szanse na Europę ojczyzn w kołchoziue? Nikłe. Co będzie jak zabraknie 10%, lub 5% do celu. Zostajemy w Europie niemieckiej, w świątyni demokracji. Bo kaska najważniejszą. 
Ale nie o to mi chodzi. Chodzi o to, że niektórzy mogą mówić, że nawet Niemcy i Unia pozytywnie wypowiadają się o CPK ,a rząd Tuska nie chce. To głupota, bo jakąś niemiecka gazeta i jakąś pseudodecyzja unijna nie będą miały prawa decyzji. To im potrzebne do wyborów. Wszyscy kłamią. A PiS powtarza te podpuchy. 

Obrazek użytkownika sake3

28-04-2024 [20:22] - sake3 | Link:

@Ptr......W życiu zawsze ponosi się ryzyko.PiS też.Tusk i jego ferajna nie muszą ryzykować,bo mają potężne wsparcie z UE,ale tego pan nie chce widzieć.Umniejsza pan rolę niemieckich mediów zajmujących się Polską chyba więcej niż swoimi problemami.To nie jest podpuszczanie PiS tylko propaganda kierowana do polskiego społeczeństwa.Szanse na suwerenność są nikłe,ale da się zauważyć,że w innych krajach też zaczynają się zastanawiać czy wersja niemieckiej Unii jest taka korzystna.Może jeszcze nie teraz ,ale kiedyś przyjdzie czas,że zmiecie głupkowate,nadęte uśmieszki unijnym oficjelom w większości aferałom i idiotom..

Obrazek użytkownika Ptr

28-04-2024 [20:46] - Ptr | Link:

PiS musi wiedzieć jaki będzie następny krok po eurowyborach, bo co z tego ,że zostanie wybranych do EP więcej normalnych, jak rządzić będą jeszcze bardziej nienormalni. Będą wspaniałe przekonywania, mowy w europarlamencie i kropka. 
Sprawy zaszły tak daleko,że myśl o wyjściu z eurokołozu jest już myślozbrodnią. W każdym razie ja już w żadną Europę nie wierzę i ona mi PRZESZKADZA.  Oczywiście przeszkadza mi też niedowład państwa polskiego - brak prawnego kośćca ( stojącego na straży praw- praworządności . System wydaje się być rządzony przez policję ). i medialnego pluralizmu. Głupoty Polaków nie da się naprawić. 
W przypadku otrzeżwienia wierzyłbym w grupę wyszehradzką czy trójmorze. 
 

Obrazek użytkownika juur

29-04-2024 [10:36] - juur | Link:

"Unia tak, wypaczenia nie" i to cały głębia przekazu.
 

Obrazek użytkownika sake3

28-04-2024 [15:49] - sake3 | Link:

@u2.....Niemcy od dawna trzymali rękę na pulsie jeśli chodzi o polskie inicjatywy.Nie musieli się o tym dowiadywać z wypowiedzi pana Horały.Sztab uniżonych antypolskich sługusów z wyprzedzeniem donosił do swych niemieckich przyjaciół o każdym posunięciu.,każdej inwestycji czy projekcie.Przykładem pani marszałek województwa lubuskiego Polak która nie tylko posunęła się do donosu ale i fałszywych oskarżeń pod adresem Polski rzekomo zrzucającej rtęć do Odry co również rzekomo potwierdziły laboratoria niemieckie.Polskie postawienie sprawy nie jest więc konfrontacyjne,bo Polacy powinni wiedzieć dlaczego CPK ma tak wielkie znaczenie.Polacy nie mogą tylko milczeć i zgadzać się na niemieckie kaprysy i żądania.Wystarczy że zarządcą w Polsce jest niemiecka dziennikarzyna Klaus Bachmann doradzający teraz Tuskowi rozprawienie siłowe z polskim społeczeństwem.Co zresztą widzimy,ale też milczymy.. 

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [16:02] - u2 | Link:

@sake3

Pisałem klika razy na NB o niezwykle rozbudowanej niemieckiej agentur w Polen. Na NB również jest parę osób, które dałyby się pokroić za przywrócenie Śląska, czy Pomorza do Niemiec. Zgodnie z klasyfikacją Lenina, albo to są użyteczni idioci, albo zwykła niemiecka agentur :-)

PS. Pisałem o wizjach Mariana Węcławka z Leszna. Poznałem je dopiero w 2022 roku. Wcześniej bazowałem na wizjach Klimuszki. Ale Klimuszko pisał z dużym stopniem ogólności. Że będzie jakaś wojna na południowy-wschód od Polski. Że ta wojna nie będzie miała większego znaczenia dla Polski. Dopiero wojna światowa spowoduje potężne zniszczenia.

Nie wiedziałem o co chodzi, ale Marian Węcławek otworzył mi oczy na Niemcy i ich dążenie do odtworzenia granic sprzed 2 wojny. Bzdurne dążenia, ale coraz bardziej realistyczne. Niemcy mają wbudowany jakiś gen autodestrukcji :-)

Obrazek użytkownika Es

28-04-2024 [23:04] - Es | Link:

Przy unijnym współfinansowaniu, to cpk pod czyim zarządem będzie?

Obrazek użytkownika spike

29-04-2024 [11:04] - spike | Link:

CPK będzie zarządzane przez tych co będą rządzić Polską, unijne dotacje pewno będą na poziomie ścieżek rowerowych i kładek dla żab i świerszczy.

Obrazek użytkownika Es

29-04-2024 [12:47] - Es | Link:

Jak dotąd większość unijnych "dotacji" poszła na ścieżki rowerowe fontanny i kładki dla świerszczy. 
Dotacje były? Były. A na co to juz nikt nie wnika lub nie pozwala wnikać. Oficjalnie : dobra unia szczodrze obdarowuje dzikie pola na wschód od Odry. 
Jesli tak samo ma oficjalnie wygladać unijna partycypacja w kosztach cpk to przy znanej asertywność polskich rządów jego zarząd będzie się mieścił w Berlinie. 

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [15:41] - Ryan | Link:

To wtedy ŚP. Prezydent Lech Kaczyński szedł dumny i wyprostowany, bo nie kłaniał się ani kacapom ani szwabom, a Tusk siedział skwaszony bo już wiedział rudzielec że uczestniczy w zbrodni

https://pbs.twimg.com/media/GMQXNI_WcAA22tZ?format=jpg&name=medium

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2024 [21:38] - Kaczysta | Link:

Tusk jest niemieckim pachołem na ruskim żołdzie. Do realizacji swoich celów ma wszelką pomoc zza granicy. Może korzystać z gazet, radia i telewizji. Ma swoje sądy, może korzystać z bodnarowców ale jego prawdziwą siłą jest głupota jego wyznawców. Bez idiotów Tuska nie ma.

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [23:28] - Jabe | Link:

A Kaczyński?

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-04-2024 [08:22] - Ijontichy | Link:

Szanowny...
W jezyku polskim już NIE MA słowa kundel! To panu powie każdy weterynarz,mówi się pies WIELORASOWY.
Mój piesek miał wpisane w schronisku "wielorasowy" i w książeczce "zdrowia" też było to poprawne nazwanie...
A tak na marginesie...porównanie tubyłców do "kundli" jest obrazą dla tych piesków...

Obrazek użytkownika spike

29-04-2024 [11:00] - spike | Link:

@Ijon :))))))
"Słownik języka polskiego PWN*
kundel
1. «pies nierasowy»"

może zamiast "wielorasowy" powinno się używać określenia "niebinarny" ?

 

Obrazek użytkownika Es

29-04-2024 [14:01] - Es | Link:

Nie jestem do końca przekonany, że tytułowy proces jakoś postępuje- uważam że jest mniej więcej constans. 
Ten stan znany jest juz id lat, a najbardziej spektakularnym jego akcentem była prezydentura dla Kwaśniewskiego nadana ze świeżą pamięcią o 40 latach komunistycznego bykowca wiszącego nad plecami. Jak to Kazik chyba spiewał: "Hitler i Stalin zrobili co swoje". Ci którzy mogli uczyć honoru zostali wymordowani.
Końcowka stanu wojennego. Matury. Kiedy wiekszość z nas- najbardziej rozpolitykowanej- wydawało się jednolicie antykomunistycznej antysowieckiej klasy, szykowała się na politechniki, okazuje się, że pięciu, czy sześciu idzie do szkół wojskowych a dwóch chyba do milicji. To był mój pierwszy szok na progu dorosłego życia. A później w sferze " odczytywania" Polaków było już z "górki".  I bez zaskoczeń. A widząc naocznie Olka tancującego w rytm disco polo, wiedziałem zawczasu co się święci. 
O ile jednak wtedy mozna bylo składać to na konto pozostalosci po 40 letniej hodowli homosowieticus, o tyle w tej chwili pytania o budowanie świadomości obywatelskiej należałoby pytać kierownictwa głównych sił politycznych. A tych chodzących na codzień ze sztandarem patriotyzmu najbardziej i najczęściej.  
W tym jednak, ze nic w tej mierze sie nie dzieje nie ma wiekszego zaskoczenia. Ramy politycznego pluralizmu i kształt politycznej sceny 3 RP określił jej twórca: general Kiszczak. A kontynuatorzy tego ładu pielęgnują dzieło w niezmienionym kształcie. Jedni z programowym poddaństwem między uszami, a drudzy nastawieni na kolejną odslonę budowy tego co było poprzednio, tylko z ludzka(tak...Tym razem naprawdę) twarzą
Jeśli zatem w ponad trzydziestoletniej historii najnowszej nie znalazła się siła zdolna określić ramy funkcjonowania państwa, jego celów strategicznych, zasadniczych procedur tak w jego zarządzaniu jak i funkcjonowaniu jego struktur, a główny kontakt szeregowego obywatela z państwem z konieczności realizuje się w szukaniu pomysłów jak się temu państwu nie dać "oszwabić" , to jak można oczekiwać na jakieś rewolucje mentalności?
Czy Polak kundleje? Nie. ...Chyba nie. Zazwyczaj jak burkowi, wystarcza mu miska czegoś co da się przełknąć i łańcuch z którego od czasu do czasu może się urwać aby przez chwilę poszaleć. A po krótkiej chwili wszystko wraca do łańcuchowej normy. 
 

Obrazek użytkownika tricolour

29-04-2024 [14:26] - tricolour | Link:

Prywata.

To jest prywata niszcząca ten obszar geograficzny od czterystu lat. W niej wyrośliśmy, ją znamy, w niej się umiejętnie poruszamy.