Ukraina bis

Zbulwersowała mnie informacja podziału unijnego wsparcia finansowego dla zakładów zbrojeniowych produkujących amunicje. Polsce przypadło 2.1 mln EURO to jest około 0.4 % ogólnej sumy. Jeśli przyjmiemy, że Norwegia nie należąca do unii i posiadająca 8 razy mniej ludności jak Polska otrzymała ponad 20 razy więcej niż Polska. Niemcy 20 razy więcej jak Polska. Hiszpania dostała 10 razy więcej niż Polska. Pytanie, dlaczego. Po pierwsze dofinansowanie dostawały firmy a widocznie w Norwegii, Finlandii czy Hiszpani firmy, które otrzymały to dofinansowanie powiązane są ze zbrojeniówką Niemiecka czy Francuska. Z drugiej strony Norwegia czy Hiszpania to kraje „FRONTOWA GRANICZACE Z ROSJA” a że po pokonaniu Ukrainy wojna z Rosja jest zdaniem polityków niemal pewna, to jak widać Polsce i Polakom przypisuje się w przyszłości role Ukrainy BIS. To Polacy będę się bili za Niemcy, Francje i wszystkie europejskie zachodnie państwa pasożytnicze. A oni będą dozowali Polsce amunicje jak dzisiaj dozują amunicje Ukrainie. Oczywiście najpierw przyślą nam trochę hełmów, aby chronić nasze głupie zakute łby, popierające rudego zdrajcę, szefa niemieckiej V kolumny w Polsce. Najwyraźniej taką rolę przeznaczają Polsce unijni polityczni bandyci. Pytam, kiedy Ci Polacy pójdą po rozum do głowy.
 
Zresztą to jest wina Polaków, że nie potrafią się porozumieć i zrozumieć z zachodem. To dzięki nam Polakom i cudowi nad Wisłą uniknęli Ci zachodni łajdacy rządów lewactwa i komuchów. Zresztą rządy komuchów w Polsce to skutek II WS w której państwa zachodnie dla Polski albo byli agresorami i bandytami albo zdrajcami! Komunizm i Marksa znają tylko z teorii, która nie uczy lewackiej utopi okrucieństwa i paradoksu bohaterskiej walki z problemami nieznanymi w innych ustrojach. Jeśli tego nie przeżyli to naprawdę nie potrafią nas zrozumieć, dlaczego my bronimy się rękami i nogami przed europejskim agresywnym lewactwem, a oni pod każdym pretekstem i pod presją chcą nam wprowadzić lewactwo. No nie należy przy tym zapominać, że przy okazji łupią nas na potężną kasę. Tragiczne jest, że czy to premiera PO, czyli rudego zdrajcę czy naszego kłamczuszka Mateuszka ogrywali jak dzieciaki z przedszkola. Zresztą politykom wszystko jedno, bo oni na swoje wyjdą tylko zwykły Kowalski będzie siedział w zimnej chałupie na kupie węgla i płakał, że żarcie takie drogie!  Tylko ciekawe kto nas przyjmie tak jak my przyjęliśmy Ukraińców. Chyba że do zbierania szparagów!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-03-2024 [12:34] - u2 | Link:

"Polsce przypadło 2.1 mln EURO to jest około 0.4 % ogólnej sumy."

Tyle że trzy polskie firmy zbrojeniowe wnioskowały o 11 milionów ojro, a nie 500. Oczywiście 2,1 z 11 mln to 1/5 wnioskowanej sumy, czyli mało, ale takie są realia. Nadciąga wojna światowa i kraje bogatsze będą się zbroić kosztem krajów biedniejszych. Tusk jako pachołek Niemiec nie kwinie palcem, aby dozbroić Polskę. Odwrotnie, zrobi wszystko, aby ją rozbroić. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika tricolour

18-03-2024 [12:46] - tricolour | Link:

@swisspola

Zwracam uwagę, że tylko w biedrze i Lidlu wydajemy rocznie czterdzieści miliardów euro. Dzienne jest to więcej niż Norwegia i Niemcy dostaną na roczną produkcję amunicji. Więc generalnie pisze pan o drobnych noszonych w lewej kieszeni.

Po drugie: wnioski o kasę miały być udokumentowane możliwością realizacji. NitroChem (ten od trotylu) nie wnioskował więc nie dostał - może warto zapytać, dlaczego nie wnioskował, a nie jęczeć, że nie dostał za mało, bo tylko 0,42% tego czego nie chciał.

Moim zdaniem zadaje pan zastępcze pytania.

Obrazek użytkownika spike

18-03-2024 [13:28] - spike | Link:

@tri
malutki członek Collegium tHumanum musiał dać głos, jakby inaczej, na podobieństwo słynnej żaby, co to nadstawia nogę do podkucia.
W .... byłeś, .... wiesz, a wiesz co ci rudy folksdojcz w smsie napisze.

Mały członek, mały rozumek, może odpowiesz, dlaczego kraj spoza UE dostaje dotacje ??????
na odpowiedź nie liczę, to ponad twoje możliwości.

Obrazek użytkownika tricolour

18-03-2024 [13:41] - tricolour | Link:

@spike.

Oczywiście, że napisałem i jak widać prawdę, że skręca cię ze zdenerwowania. Przyznam, że zaczyna mi to sprawiać pewną sadystyczną przyjemność. Już nawet Mastalerek kopie Błaszczaka po dupie za lenistwo...

Ad rem: Norwegia dostała fundusze, bo wystąpiła o fundusze, a Polska dostała ochłapy, bo wystąpiła o ochłapy. Albo wcale nie wystąpiła, a wtedy dostała ze śmietnika.

Ogarniasz taką prostą zależność?

Zacytuję jeszcze: "Jak sobie przypomnimy, że największym NATO-wskim producentem trotylu w Europie jest zakład Nitrochem, w którym PiS powołał na prezesa akwarystę, specjalistę od rybek akwariowych, to rozumiemy, co tam się działo".

Albo rybka, albo akwarium...

Obrazek użytkownika tricolour

18-03-2024 [14:43] - tricolour | Link:

@spike

Jak dbasz, tak masz...

https://wiadomosci.onet.pl/swi...

Obrazek użytkownika Darek65

18-03-2024 [13:58] - Darek65 | Link:

"To dzięki nam Polakom i cudowi nad Wisłą uniknęli Ci zachodni łajdacy rządów lewactwa i komuchów." - paradoksem historii jest, że to, czego uniknęli (komunizm), teraz sami wprowadzają.
Frajerami jesteśmy na własne życzenie. Po pierwsze, to twarda polityka i nikt nam nic na piękne oczy nie da. Po drugie taką mamy klasę polityczną, jaką mamy.

Obrazek użytkownika u2

18-03-2024 [14:10] - u2 | Link:

"czego uniknęli (komunizm), teraz sami wprowadzają"

Przecież to Niemcy Marx i Engels są twórcami komunizmu. Niemcy z niecierpliwością czekali na przyjście bolszewików po trupie Polski, aby urządzić wszechświatową rewolucję. Polacy im w tym przeszkodzili. Teraz Niemcy kontynuują tamto niedokończone dzieło samozaorania. To są proste sprawy. :-)

 

Obrazek użytkownika sake3

18-03-2024 [15:34] - sake3 | Link:

Przypuszczam,że o taką kwotę walczył jak lew Tusk.Może nawet o mniejszą tylko że takiej jałmużny nie wypadało nawet ,,znienawidzonej ''Polsce przyznać.Teraz jeszcze odezwie się francuski fircyk,żeby wysłąć wojsko na Ukrainę i z pewnością ma na myśli polskie wojsko. 

Obrazek użytkownika Hornblower

18-03-2024 [15:53] - Hornblower | Link:

Polemizowałbym, czy aby na pewno "premiera PO, czyli rudego zdrajcę czy naszego kłamczuszka Mateuszka ogrywali jak dzieciaki z przedszkola". Ograć można wszak kogoś, kto przystąpił do gry i gra.. A nie kogoś, kto posłusznie wykonuje wszystkie zalecenia i bez protestu zgadza się na wszystko. Co do zamówień na amunicję, no cóż. Sprawa pokazuje sprawność i profesjonalizm polskich polityków oraz ich mianowańców z partyjnego klucza w spółkach skarbu państwa. W końcu socjalizm to ustrój, który bohatersko walczy z problemami, które sam stwarza. I rzecz jasna dotyczy do wszystkich socjalistów, tych z PiS, tych z PO, tych z PSL, tych z 2050, i całego drobniejszego socjalistycznego płazu.

Obrazek użytkownika juur

18-03-2024 [17:00] - juur | Link:

"Zresztą to jest wina Polaków" a dokładniej hanukowej/okrągłostołowej koalicji, która uczyniła z Polski żerowisko dla całego świata niszcząc własne zasoby i tak do fundamentów. Drażni mnie gdy czytam brednie o największej sile w regionie, czyli niby o nas. To tylko jest prawdziwe jeżeli za kryterium przyjmiemy ilość generałów a jeżeli dołożymy jakikolwiek inny parametr to wychodzi cała nędza.  Moc armii czy państwa to  zaplecze, którego praktycznie nie mamy. To huty, walcownie, przemysł maszynowy, chemiczny, elektronika.......no i kadry. I tak nas widzą na zachodzie. Nawet to, że z każdego 1Euro dostają zwrot 90centów tego nie zmienia. Uważają, że szkoda kasy dla takich durni, którzy i tak na gwizdnięcie przyniosą to co się im każe, na tacy,  przewiązane wstążką i jeszcze ogłoszą wielki sukces.
Jak można nazwać gościa, który w przededniu wojny, ze wszystkich sił stara się uniemożliwić dostęp do własnych zasobów energetycznych czyli węgla.  Czy nie wie, że nie będzie prądu, gazu..... i że wielkie miasta staną się śmiertelnymi pułapkami. Może  to skłoni do refleksji młodych, wykształconych z wielkich miast, że jak dalej będą popierali hanukową koalicję to nie zwieją do siebie, na wieś, bo wsi też już nie będzie. Może się zastanowią co się z nimi stanie po tygodniu i później bez prądu w mieście.
Ktoś wspomniał "że największym NATO-wskim producentem trotylu w Europie jest zakład Nitrochem"  to ten nad którym przeleciała ruska rakieta uzbrojona cementem i spadła w lesie tuż za zakładem.  Oprócz całkowitej  kompromitacji/dyskwalifikacji (chodzi o zachowanie) Błaszczaka, to o czym to jeszcze świadczy?
Czy warto inwestować w kolesi co oddali, zniszczyli wszystko co mieli wartościowego i to często za poklepanie po plecach i nadal są gotowi to robić?
I jeszcze nie na temat ale blisko. PIS wprowadził sygnalistów do szkół i chyba wspólnie z KO będą wprowadzali analogiczny system na wieś. Sygnalista gminny, powiatowy, wojewódzki.... starszy sygnalista......sygnalista sztabowy.........by ścigać rolników, którzy jeszcze coś uprawiają lub hodują co stworzy spójną całość.
 

Obrazek użytkownika Maverick

19-03-2024 [21:13] - Maverick | Link:

Ron Paul były kandydat na prezydenta USA mówi prawdę o chazarach i trockistach.

https://www.youtube.com/watch?...

USA to teraz nowi sowieci a Polin po staremu wasal sowieciarzy i chazarów.

Obrazek użytkownika Es

20-03-2024 [15:44] - Es | Link:

Udział Polaków , przedstawicieli prawie 40 milionowego kraju we władzach i na szczeblu wyższej kadry urzędniczej -np dyrektorów departamentow -jest na poziomie krajów wielkości Litwy, Słowacji, czy Estonii. Niepodzielnie królują Niemcy , Włosi i Francuzi . Daleko nam do Holendrów nie mówiąc o Hiszpanach. Kolejne rządy epatują nas wielkim sukcesem obsadzenia stanowiska jakiegoś komisarza- jakby to nie było efektem obowiązującego rozdzielnika- a zupełnie pomijają zabieganie o udział w unijnym krwioobiegu .O kadrę urzędniczą. 
Kto zatem ma dbać o polskie sprawy? Czy zatem te 0.4 procenta to jakąś niespodzianka? 
Kto mialby zabiegać niby o szerszy udzial polskich firm? Miller? Thun?