Skumbrie w tomacie, pstrąg

Przepisuję „ na żywca” wyniki sondażu przeprowadzonego podobno przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Dlatego całość umieszczam w podwójnym cudzysłowie. Dystansuję się w ten sposób od informacji, na której powstanie nie mam żadnego wpływu. Mogę tylko w nią wierzyć albo nie. „„Zapytano ankietowanych, jak oceniają początek rządów Donalda Tuska. Większość respondentów (54,5 proc.) wystawiło mu ocenę pozytywną. 24,2 proc. badanych oceniło nowy rząd "zdecydowanie pozytywnie", 30,3 proc. "raczej pozytywnie".
Innego zdania jest 40,3 proc. badanych. 31,4 proc. oceniło rząd Tuska "zdecydowanie negatywnie", 8,9 proc. natomiast "raczej negatywnie". 5,2 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.
Najwięcej osób zadowolonych (81 proc.) z działań nowego rządu, co nie dziwi, jest wśród wyborców koalicji rządzącej. W tej grupie jedynie 15 proc. respondentów wydało negatywną ocenę. 4 proc. nie ma zdania na ten temat.
Wyborcy obecnej opozycji (PiS i Konfederacja ) natomiast w zdecydowanej większości (94 proc.) negatywnie ocenili początek rządów Donalda Tuska. W tej grupie jedynie 4 proc. ankietowanych oceniło jego rząd pozytywnie. Tylko 1 proc. badanych nie ma zdania.
Wśród pozostałych wyborców oceny są bardziej podzielone. 41 proc. badanych w tej grupie oceniło rząd Tuska pozytywnie, natomiast 49 proc. negatywnie. 10 proc. nie ma zdania””.
Pamiętamy, że jak powiedział Mark Twain: „ Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki”. Kłamstwo statystyki wynika przede wszystkim z błędów metodycznych. Z niewłaściwego wyboru próby, niewłaściwej liczebności próby, źle sformułowanych pytań, niewłaściwego uśredniania. Dowcipną ilustracją niewłaściwego uśredniania jest następujące stwierdzenie-  jeżeli wsadzimy jedną nogę do wiaderka zawierającego wodę z lodem a drugą do wrzątku średnia temperatura nóg wyniesie 50 C. ( w wersji hard - temperatura przyrodzenia wynosi 50 C). Życiowym przykładem kłamstwa statystyki jest autentyczny przypadek zamordowania w rodzinie zastępczej zawodowej w Pucku dwojga z czwórki dzieci odebranych niezamożnej matce. Pani socjolog, specjalistka od tak zwanej „pieczy zastępczej” w rozmowie z dziennikarką powiedziała, że takie przypadki to statystycznie poniżej jednej setnej promila czyli jeden przypadek na sto tysięcy. Przytomna dziennikarka zdobyła się na ripostę. Dwoje z czworga to chyba 50%, a nie jedna setna promila.  Faktycznie matka straciła połowę swoich dzieci natomiast w skali kraju być może pani socjolog miała rację. Nie jestem w stanie tego sprawdzić.
Bardzo często popełnianym błędem jest tak zwany „ błąd ochotnika”. Badania na temat przemocy w rodzinie przeprowadza się najczęściej wśród osób dotkniętych tą przemocą, a na temat uzależnień wśród anonimowych alkoholików czy narkomanów. Wyobraźmy sobie, że dla zbadania preferencji politycznych społeczeństwa polskiego przeprowadzamy ankietę wśród znajomych z pracy. Na przykład w środowisku uniwersyteckim.  W środowisku tym obowiązuje zapewne niepisany paradygmat polityczny, między innymi nie lubi się PiS. Nikt się nie będzie „wychylał” ze swoimi prawdziwymi poglądami. Pytanie pracowników naukowych o politykę ma dokładnie taki sam sens jak pytanie przestępców seksualnych o normy obyczajowe. Badania te będą obciążone błędem. Świetnym przykładem błędów wynikających doboru ochotników do badań są badania na temat LSD, które przeprowadzili dwaj psychologowie amerykańscy Timothy Leary i Richard Alpert. Wstępnie wyniki badań potwierdziły ich przewidywania. Stwierdzili między innymi zmniejszenie przypadków recydywy po opuszczeniu więzienia przez osoby poddane działaniu LSD. Okazało się jednak,  że czynnikiem powodującym zmniejszenie recydywy nie było LSD,  lecz cechy osobowościowe więźniów wybranych do badań. Byli to najczęściej ludzie, którzy za wszelką cenę chcieli uniknąć więzienia, którym zgłoszenie się do badań dawało szansę na uzyskanie pewnych przywilejów. Jak wiadomo Błąd ochotnika popełniał również Kinsey, który przeprowadzał swe badania nad preferencjami seksualnymi przepytując przestępców osadzonych w więzieniach za przestępstwa seksualne. Za paczkę papierosów z prawdziwą przyjemnością opowiadali mu wszystko to to co chciał usłyszeć. Szersze badania ankietowe przeprowadzone przez jego grupę (Kinsey, Pomeroy i Martin, 1948; Kinsey, Pomeroy, Martin i Gebhard, 1953) na ochotnikach  dotyczyły zachowań seksualnych mężczyzn i kobiet i objęły, odpowiednio, 8 tys. i 12 tys. przedstawicieli obu płci. Z wcześniej przeprowadzonych przez Abrahama H. Maslowa (1942) badań nad związkiem zachowań seksualnych kobiet z poczuciem ich własnej wartości wynikało, że osoby o wysokim poziomie tej zmiennej cechowała jednocześnie tendencja do podejmowania ryzykownych  ( jak na owe czasy) zachowań seksualnych Późniejsze badania (Maslow i Sakoda, 1952), które objęły część próby Kinseya wykazały, że oparcie badań nad wzorcami zachowań seksualnych na ochotnikach dało w efekcie wyniki obciążone – nastąpiło przeszacowanie wartości badanej zmiennej.
Nie piszę tutaj o częstym przypadku ordynarnego fałszowania wyników badań to znaczy podawania wyssanych z palca rzekomych wyników ankiet w celu sterowania na przykład preferencjami wyborczymi. Wiadomo, że ludzie mają skłonność do dołączania w swych wyborach do zwycięzców. Dlatego zawyżanie poparcia dla jakiegoś ugrupowania ma realny wpływ na wynik wyborów. Podobnie postępują ośrodki badania opinii publicznej badające wpływ reklam na wyniki sprzedaży. Firmy tworzące czy emitujące reklamy zamawiają sobie tendencyjne wyniki w nieuczciwych firmach badających opinię publiczną.
Przyjmijmy, że cytowane na wstępie badania nie są ordynarnie sfałszowane, zostały przeprowadzone prawidłowo i podawane do wiadomości publicznej w dobrych intencjach. Jedynym komentarzem, który mi się nasuwa jest parafraza ostatniej zwrotki wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pod tytułem „ Skumbrie w tomacie”.
Chcieliście (takiej) Polski, no to ją macie! Skumbrie w tomacie, pstrąg.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

03-02-2024 [00:29] - marsie | Link:

Droga Izabelo (jest po północy, więc chyba mogę?), polecam mój Biuletyn z grudnia 2023:
https://biuletynnowy.blogspot.com
BN. 57/23, CHCIELIŚCIE, TO MACIE – SKUMBRIE W TOMACIE!
To tak a propos tytułu i nie tylko – pozdrówka!
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-02-2024 [09:44] - RinoCeronte | Link:

Ja po północy to już nie mogę! Nawet jak mam flaszkę na wyciągnięcie ręki. Ech, tkliwa statystyka niczym posłanka Lubnauer.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-02-2024 [11:08] - Jan1797 | Link:

"Na przykład w środowisku uniwersyteckim.  W środowisku tym obowiązuje zapewne niepisany paradygmat polityczny, między innymi nie lubi się PiS. Nikt się nie będzie „wychylał” ze swoimi prawdziwymi poglądami". 
@Izabela,
Swoją drogą wierzy Pani w zastąpienie prawdziwymi poglądami „domeny” straszenia młodych odpowiedzialnością za wieloletnie niezdefiniowane zmiany klimatyczne. Te nastąpią zdecydowanie szybciej przy blamażu polityki klimatycznej. Saniami do Szwecji proszę Pani. Przy okazji kilka osób z PSL-u+„wychyliło się” ze swoimi prawdziwymi poglądami, a szósty Belzebub umył ręce. 
Pozdrawiam Panią coraz serdeczniej :)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-02-2024 [12:45] - wielkopolskizdzichu | Link:

marsie ma problem bo w TVP nie ma Rachonia, a i Sylwester Marzeń taki nie dorobiony był.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-02-2024 [00:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Na przykład w środowisku uniwersyteckim.  W środowisku tym obowiązuje zapewne niepisany paradygmat polityczny, między innymi nie lubi się PiS. Nikt się nie będzie „wychylał” ze swoimi prawdziwymi poglądami. "
Ciekawe co Pani Izabela czyli tzw. Prawdziwa Polka ma do powiedzenia o poglądach jakie reprezentowane były do grudnia wśród pracowników TVP zarówno szeregowych jak i celebrytów z kasty Pani Izabeli.

Obrazek użytkownika spike

03-02-2024 [01:28] - spike | Link:

W kwestii sondaży, za prawdę dziwię się, że wielu poważnych (obiektywnych) ludzi, swoje opinie opiera na sondażach, których wyniki nie wiem czy kiedykolwiek oficjalnie były prawdziwe. Wskazówką na prawdziwość sondaży jest przysłowie "is fecit, cui prodest", np. zamawiane przez GW, TVN.
Przypomnę słynną rozmowę "u Sowy" chyba Sienkiewicza i Belki, rozmawiali o pieniądzach, które by można rzucić gawiedzi, bo PiS ma 40% poparcia, a oficjalne sondaże podawały pewne zwycięstwo PO, przed końcem ich kadencji Tusk wieje do Brukseli, jestem prawie pewny, że z obawy "zemsty" Kaczyńskiego.
Podobnie miała się sprawa wygranej Komorowskiego i ten słynny dowcip z zakonnicą w ciąży na pasach.

Mechanizm jest prosty, sondaże wyborcze pełnią rolę naganiaczy i kreowania rzeczywistości, jako przedpole do faktycznych wyborów, podczas których nie są liczone karty z głosami, a ich produkcja, co było ujawnione, tylko jak widzimy, sądy były rozgrzane, mimo dowodów, wybory zostały zalegalizowane, a najgorsze, że sprawcom nie spadł włos z głowy.

PiS popełnił poważny grzech zaniechania, wiedzieli z kim walczą, z ludźmi bez zasad moralnych, mogli zmodyfikować ordynację wyborczą, zaczynając od zabezpieczenia kart wyborczych, by ich podmiana była b.trudna, by żaden @tri czy inny @smieciu nie dał rady je sfałszować.
Kolejną sprawą, w okręgach w których stwierdzono oszustwo wyborcze np. wielkości 5% oddanych głosów, wybory są unieważnione i obowiązkowo przeprowadzone śledztwo, winni z karą więzienia.
Liczenie kart obowiązkowo w obecności przedstawicieli kandydujących partii, którzy potwierdzają rzetelność liczenia głosów.
Mówiło się o rejestracji samych wyborów i liczenia głosów itp. nic nie zrobiono.

Obecne wybory zostały sfałszowane metodą na "turystę", ktoś pisał że sprawdzoną w Chorwacji, sam pomysł jej zastosowania ponoć przyszedł z Niemiec.

Obecnie POlszewiki przebierają nogami, bo chcą przed nachodzącymi wyborami zmienić przewodniczącego PKW, bo się troszczą o wybory, że obecny przewodniczący na czas wyborów kończy kadencję, a Prezydent zwleka z podpisem umożliwiającym wymianę na czas przewodniczącego.
Domyślać się możemy, że POlszewiki zmienią przewodniczącego, pomijając Prezydenta, Prokuratora bezkarnie zmienili, więc co im kto zrobi.

Parafrazując słowa Prezydenta Kaczyńskiego "dzisiaj napadli media, jutro na prokuraturę, a następnie napadną na Prezydenta", próba generalna wypadła pomyślnie. Nie uznając Konstytucji, przegłosują sobie postawienie Go przed TS i pod wodzą sędziego Chmaja skażą Prezydenta, a może i postawią przed sądem i skażą na więzienie, co już głośno zapowiadają.
A ja się pytam, co Prezydent może, jest "wodzem naczelnym" Sił Zbrojnych czy tylko figurantem, na garnuszku rządu.
 

Obrazek użytkownika spike

03-02-2024 [01:31] - spike | Link:

PS. Sam fakt bezprawnego wkroczenia Służb do Pałacu, powinien wywołać poważne konsekwencje od prawnych zaczynając, zatrzymanie "skazanych" odbyło się bezprawnie, powinno być oficjalne pismo prokuratora do Prezydenta z prośbą o umożliwienie zatrzymania skazanych. Prezydent nie zgłosił tego przestępstwa do prokuratury. Jest domniemanie, że Prezydent był podsłuchiwany, by akcja aresztowania przebiegła dokładnie pod Jego nieobecność.

Jeżeli Prezydent jest zwierzchnikiem Wojska, Pałac powinni strzec wojskowi, albo służby podporządkowane i na "garnuszku" Prezydenta.

Obrazek użytkownika Adam66

03-02-2024 [04:58] - Adam66 | Link:

@spike
Jeszcze się łudzisz, że "prezydę" Duda reprezentuje Polskę?  To jest wychowanek polakożercy geremka, gdby reprezentował Polskę i miał cojones to by wypier....ł w kosmos cały SOP włącznie z woźnymi i sprzątaczkami.  PIS-PO jedno zło a Duda jest do tego dodatkiem.  Poraz kolejny powtarzam, wszyscy politycy, którzy byli politykami czynnymi za czasów okrągłego stołu powinni być wylemparceni w kosmos, kwartet Kaczyński, Tusk, Duda, Morawiecki powinni otwierać ten lot.  Potem przegląd głosowań bo niestety sporo młodzszych polityków zostało skorumpowanych i dopiero wtedy można zacząć coś budować.  Cokolwiek można powiedzieć o Braunie, to pokazał kto jest chanukowym wazeliniarzem i to głosowanie powinno być jednym z kryteriów lemparcenia.  Ze smutkiem muszę dodać, że niestety chanukowych wazeliniarzy u nas dostatek...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-02-2024 [05:30] - Kazimierz Kozio... | Link:

prezydent blokujac degradacje silowikow sam sobie zgotowal ten los. i niestety nie tylko sobie. konsekwencje, aczkolwiek odwleczone w czasie, byly nieuniknione i sa jedna z glownych przyczyn odrastania glow hydry. najpierw go napuscili na macierewicza a pozniej juz poszlo z gorki

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-02-2024 [05:46] - Kaczysta | Link:

Jakże krótka jest droga od autorytetu do błazna…

Prof. Andrzej Zoll: "Wprowadzając praworządność, nowa władza nie może iść drogą ustawodawczą"

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2024 [12:24] - sake3 | Link:

@Kaczysta.......Błazen Zoll powtarza tylko to co pan Weber niedawno ogłosił-praworządność musimy wprowadzić przy pomocy twardych ,niedemokratycznych metod.Pan Weber,paniusia Leyen Klaus Bachmann widząc jak gładko to poszło w Polsce chce wprowadzać praworządność w całej Europie.Tylko czy tak łatwo im pójdzie?Inne państwa na swoje szczęście nie mają Tuska.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2024 [07:53] - Jabe | Link:

Przypomnę słynną rozmowę „u Sowy” chyba Sien­kiewicza i Belki, roz­mawiali o pie­nią­dzach, które by można rzucić gawiedzi, bo PiS ma 40% po­parcia...

Ostatecznie to PiS za­stosował tę metodę.

Obecne wybory zostały s­fałszowane...

Są jakieś dowody fałszerstwa?

Prezydent zwleka z pod­pisem u­możliwiającym wy­mianę na czas prze­wodniczącego.

To sugeruje złą wolę prezydenta.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-02-2024 [09:51] - RinoCeronte | Link:

To jakiś biały wiersz ?

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [08:37] - u2 | Link:

"dzisiaj napadli media, jutro na prokuraturę, a następnie napadną na Prezydenta"

Ale już napadli. W dodatku w Pałacu Prezydenckim. Pokazali, że Prezydent Duda ma władzę tylko papierową, a oni mają policję, służbę wiezięnną i rozgrzanych sędziów na telefon z Sądu Najwyższego i Sądu Okręgowego. Żyjemy w państwie policyjnym. Polska policja jawnie i nagminnie łamie polskie prawo. Polskie sądy jawnie i nagminnie łamią polskie prawo. Służba Więzienna bezprawnie pozbawia posłów wolności.

PS. Wyniki sondażu są całkiem prawdopodobne. Póki ludzie mają ciepłą wodę w kranie to nie protestują i jest im dobrze.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2024 [09:55] - Jabe | Link:

Państwo policyjne polega na po­wszechnej in­wigilacji oby­wateli. W tym większe o­siągnięcia ma PiS. A obecne eks­cesy szarych oby­wateli nie do­tyczą.

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [10:17] - u2 | Link:

Nie na inwigilacji tłuku, tylko na łamaniu prawa przez służby i instytucje zobowiązane do jego stosowania.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2024 [10:29] - Jabe | Link:

Racja, chamie. Nie tylko na in­wigilacji, ale i na re­presyjności. Oczy­wistym przy­kładem są dzia­łania po­przednich milu­sińskich pod pre­tekstem pan­demii, ale można wskazać nawet windo­wanie man­datów. Obecni tego nie robią, jeszcze.

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [11:11] - u2 | Link:

Jesteś tępym tłukiem z wiadomych służb.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2024 [12:38] - sake3 | Link:

@u2.....Niekoniecznie prawdopodobne.Robiący sondaże też mogą się obawiać silnych panów z grubymi karczychami na usługach Tuska.Najlepszym sprawdzianem są rozmowy ze znajomymi,sasiadami czy nawet z obcymi w sklepie ,przychodniach,w parkach.Poziom fanatyzmu zwolenników Tuska jest tak wielki że gotowi są rozszarpać za brak miłości do ich guru.Niestety nikły jest tez poziom ich wiedzy w tematach które tak emocjonalnie traktują.Przykład? Pomstując na posłów Wąsika i Kamińskiego nie mają pojęcia bądź nie pamiętają o aferach hazardowej czy rolnej W końcu ich życiem są tylko seriale i głupkowate programiki.Ale krzyczą bo tak nakazuje pomarszczone guru.

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [15:08] - u2 | Link:

"nie pamiętają o aferach hazardowej czy rolnej"

Droga sake3

Podejrzewam, że to ich wcale a wcale nie wzrusza. Jak już pisałem im wystarczy ciepła woda w kranie. A czy lepiej żyli podczas 8 lat Dobrej Zmiany czy poprzednio podczas 8 lat nierządów PO-PSL to im ganz egal. O tej ciepłej wodzie w kranie, że to wystarczające dla nich, mówił właśnie ich firerek :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-02-2024 [05:39] - Kaczysta | Link:

Mocne. bardzo mocne, ale ludzie już nie wytrzymują.
Co będzie za miesiąc lub dwa?

https://pbs.twimg.com/media/GFWUTgqXIAAMJbp?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Marek Michalski

03-02-2024 [09:07] - Marek Michalski | Link:

Nie ma żadnych podstaw by sądzic, że którekolwiek wybory po 4 VI 1989r.były przeprowadzone uczciwie. Te były ustawione ale zaskoczyły organizatorów Okrągłego Stołu. Można więc uznać, że komisje wyborcze były wtedy nie przygotowane. Tylko wtedy.
Co dopiero sondaże. Możliwe błędy metodyki są znane badaczom i trudno by pracując na zamówienie nie potrafili ich wykorzystać.
Nawet chałupniczo działając można z kilku sondaży wybrać dla każdego coś miłego.
Stan świadomości narodu bez elit jest wystarczająco przygnębiający i bez sondaży.

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [10:19] - u2 | Link:

Nie ma żadnych podstaw by sądzic, że którekolwiek wybory po 4 VI 1989r.były przeprowadzone uczciwie.

Na jakiej podstawie tak pan twierdzi?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-02-2024 [09:09] - Chatar Leon | Link:

Najcudowniejszym przykładem takiej "statystyki" były "zgony kowidowe wśród niezaszczepionych na kowida" podawane propagandowo na początku 2021 roku, czyli wówczas, gdy odsetek zaszczepionych wynosił ok. kilku procent. Jak nietrudno policzyć, ponad 90% "zgonów kowidowych" po prostu musiało być zgonami niezaszczepionych.
Nietrudno też się domyślić, dlaczego takie statystyki zniknęły niedługo po tym, gdy zaszczepionych cudownym eliksirem było około połowy populacji.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

03-02-2024 [10:56] - Roz Sądek | Link:

@Chatar Leon
Jeden Pański ożywczy komentarz w tej paplaninie pod artykułem znacznie poszerza nasze horyzonty, i uzasadnia dalsze uważne czytanie NB.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-02-2024 [11:12] - Pani Anna | Link:

@Roz
Statystycznie rzecz biorąc w Pana wieku niczego już nie da się poszerzyć,  a tu proszę. Ciekawe, co na to CBOS.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-02-2024 [11:31] - Chatar Leon | Link:

@Roz Smrodek
A płeć sobie już wybrałeś?

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2024 [12:01] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.....Czuję,że dzisiaj znowu dzięki panu wygram kawę przy pomocy nieśmiertelnego tematu.Pan to jednak dba o mnie żeby Lavazzy czy Kimby mi nie zabrakło..

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-02-2024 [12:05] - Chatar Leon | Link:

Trzeba było mówić, z Włoch bym Lavazzę Babci przywiózł.

Obrazek użytkownika tricolour

03-02-2024 [12:42] - tricolour | Link:

@izabela

Bardzo się cieszę z "nowej" Polski. Parafrazując wasze ośmioletnie tyrady z największą przyjemnością odbijam piłeczkę, że także Pani tekst jest kwikiem świń odrywanych od koryta, szczekaniem psów, gdy karawana idzie spokojnie dalej...

... po kolejnego kandydata do, jakże wynoszonego przez was pod niebiosa, potrzebnego programu Cela+.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

03-02-2024 [14:06] - Władysław Ludendorf | Link:

zarzucanie pani Izabeli, że jest jedną ze świń odrywanych od koryta, czyni z ciebie prawdziwym przyrodniczym kuriozum w postaci gadającego who ja. Środkowy palec dla pana, tylko nie próbuj się nadziać swoim otworem, bo będzie mnie czekać amputacja. Tak, że tylko przez szybkę.

Obrazek użytkownika tricolour

03-02-2024 [15:06] - tricolour | Link:

@ludek

Serdecznie dziękuję, że czekasz na moje wypowiedzi nawet w soboty i reagujesz w ciągu niespełna półtorej godziny. Jest to powodem mojej dużej satysfakcji, o wiele większej niż skorzystanie z twego środkowego palca, który chętnie odstąpuję pani Izabeli jako damie i właścicielce wątku. Dołożę też twego who ja, niech ma.

Bo taka z pewnością była ta twoja nadzieja, o której wspominasz, nieprawdaż?

Życzę też smacznego po wszystkim.

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [15:09] - u2 | Link:

Jesteś tępym tłukiem i sprzedajną qrwą. Nadal to do ciebie nie dotarło? :-)

Obrazek użytkownika tricolour

03-02-2024 [15:18] - tricolour | Link:

@u2

W związku z faktem, że nie zaadresowałeś swojej wypowiedzi zakładam roboczo, że kierujesz ją w stronę autorki wątku. Choć z tabulacji wynika, że do Ludka.

Postaraj się o większą precyzję, co będzie świadczyło o twej staranności i dobrym wychowaniu.

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [15:22] - u2 | Link:

Kieruję to do ciebie tłuku z Wrocka. Widzę że nie dociera do ciebie żeś sprzedajna męska dziwka :-)

Obrazek użytkownika tricolour

03-02-2024 [15:50] - tricolour | Link:

@u2

Nie do mnie, tylko do kilku osób na tym forum, widać wyraźnie w spisie wypowiedzi. A skoro widzisz aż tyle męskich  dziwek wokół siebie i jeszcze za nimi łazisz, to jesteś chodzącym dowodem, że polskość to nienormalność.

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [16:11] - u2 | Link:

Kieruję do ciebie tłuku to co ty kierujesz do innych na NB. To są proste sprawy żeś sprzedajna ciota :-)

Obrazek użytkownika tricolour

03-02-2024 [18:16] - tricolour | Link:

@u2

Jedyne, co możesz do mnie kierować, to śmieszną bezsilność. Najbardziej zabawne jest to, że doprowadzilłem cię do stanu, w którym musisz zrobić z siebie ostatnie ludzkie gówno, by wydalić z siebie jakikolwiek tekst nie tylko do mnie, ale także o mnie, choćby do Ely.

I przyznam zupełnie szczerze, że mam z tego dużą dozę zadowolenia, że taką prostą moją cierpliwością można było obedrzeć cię z cienkiej powłoki udawanej ogłady i ukazać parszywą konstrukcję.

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [18:19] - u2 | Link:

"ludzkie gówno"

To u was niemieckich piesków jest fascynacja. Fascynacja szajsem. My Polacy nazywamy was po prostu sprzedajnymi qrwami :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-02-2024 [11:25] - Tomaszek | Link:

Kolorowy
Ale z inżynierią i matematyką to już nie świrujesz . I dobrze ci to idzie . 

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2024 [12:08] - tricolour | Link:

@tomaszek

No jak nie, jak tak. Pamiętasz te nierdzewne elementy cięte laserem? Wtedy to był prototyp, prawie udany, ale właśnie ukłoniła się na matematyka i wymagał poprawy. Wiesz, co to w ogóle ma być?

😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-02-2024 [12:59] - Tomaszek | Link:

Tuska dziadek ?

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2024 [13:06] - tricolour | Link:

@tomaszek

Nie, ale blisko - amortyzowane zawieszenie do haubicy. Znaczy longboarda. Wersja V2, konieczne były poprawki w kątach ugięcia.

https://imgbox.com/bMuOJMQD

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-02-2024 [21:07] - Tomaszek | Link:

Widzisz chłopie , a już cię pochwaliłem . A ty zamiast się zamknąć drążysz ten kit . Te elementy zostały wycięte prawdopodobnie przecinarką plazmową , nie laserem . Wnioskuję to po niskiej jakości  i falistej powierzchni cięcia i dużej strefie wpływów cieplnych bezpośrednio przy strefie cięcia . Czego nigdy laser przy tych grubościach nie zostawia .
Aha 
I płytki też nie te .
 

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2024 [23:31] - tricolour | Link:

@tomaszek

A co za różnica, czym było cięte? Dałem projekt, zapłąciłęm, przyszło do paczkomatu - mogli ciąć nawet strumieniem z fiuta ludendorfa, bo go wystawia co chwila - dla mnie to obojętne. Pisali o laserze, więc pewnie cieli laserem, a jeśli nie laserem, to mnie nie obchodzi czym, grunt, że trzyma wymiary. Na koniec i tak zrobię z tego powierzchnie lustrzane, żeby bardziej kłuło w oczy.

Ty to jesteś jeden chodzący smutek i kompleks. Płytki też nie te? W całym domu, od piwnicy do strychu mam mieć jednakowe brązowe płytki? A ty jakie masz płytki, po których chodzisz? Płytki się nie podobają, renówka żony się nie podoba (kolejna od miesiąca zresztą, też pewnie dla ciebie zła będzie)... Weź się ogarnij jakoś, nie o płytki chodzi, nie o auta, nie o cięcie laserem, tylko o to zabawę, hobby, wychowywanie dzieci, by miały wzorce wyniesione z domu. Że gdy potrzebuję tuleje, to idę do syna z prośbą o wydrukowanie z poliamidu, a chłopak jest szczęśliwy, że umie nastawić maszynę (a ja nie umiem) i może pomóc ojcu. Gdy przychodzi z wydrukiem, który nie pasuje, to poprawiamy razem, a gdy pasuje to widzę, jak jest dumny z siebie. Do dziś pamięta wszystkie etapy budowy riba, nawet wtedy, gdy miał z sześć lat i trzymał goły brzeszczot przez szmatę... o to chodzi, a nie o krawędź cięcia jakiegoś lasera. Rozumiesz - dom to jest strefa komfortu i rozwoju.

Ale bardzo ci dziękuję, kolejny raz - bo ja ten projekt doprowadzę do końca. Z myślą o tobie także...

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-02-2024 [10:07] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Gdyby Pan ggłosował na PIS, albo chociaż go nie krytykował,  to byłby Pan stawiany za wzór ojca i męża.  Co za świat się porobił,  że nawet  obiektywne przyznanie takich wartości jak dom,  rodzina, wychowanie dzieci zależą od tego, na jaką partię się głosuje.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

04-02-2024 [13:51] - Władysław Ludendorf | Link:

@tri nie mam pojęcia, czy smacznego, nigdy nie próbowałem, ale skoro życzysz to pewnie znasz a autopsji who you :D

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2024 [14:29] - tricolour | Link:

@ludek

"Pewnie" ma znaczenie przypuszczajace. I to jest właśnie zabawne, że jest na tym forum całkiem spora grupa dorosłych czy wręcz starych osób, które - jeśli tylko mają coś przypuszczać lub coś im się kojarzy - to są to okolice krocza i wydaliny. Ty też taki głupi jesteś, że nie potrafisz napisać coś mózgiem tylko fekaliami?

Napisz, co to takiego jest, że robisz z siebie wała myśląc, że mnie to dotknie? A kim jest twoja żona gdy ma męża wała? A dzieci? No weź i się zastanów, może warto byś był człowiekiem, nie tylko jego chujem?

😀😀😀

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2024 [16:21] - sake3 | Link:

@Władysław Ludendorf @u2.........Nie ma sensu toczyć jakiejkolwiek dyskursu z panem @ Tricolour.On się rozkoszuje swoim chamstwem,ono go bardziej uskrzydla niż zrobiłby to Red Bull i świadomie wciąga w pyskówkę. Przypuszczam że tekstu pani Izabeli w ogóle nawet nie przeczytał.Gdzie bowiem ma tam wypowiedzi związane z korytem i kwikiem świń?.Pani@Izabela porusza tylko aspekty społeczne bez odniesień do polityki,analizuje prawdziwość i wartość badań i sondaży.To ważne sprawy więc dlaczego dajemy się wciągnąć w słowną przepychankę?Przecież wszyscy wiemy że robi to codziennie wobec nas,dziś posunął się do głupich inwektyw wobec blogerki nie rozumiejąc nawet co napisała.To właśnie przykład tych którzy myślą serialami i głupimi programami.Czego więc od takiego wymagać jak nie rozumie prostego tekstu?

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [16:41] - u2 | Link:

"analizuje prawdziwość i wartość badań i sondaży"

Droga sake3

Zawsze z wielką ciekawością czytam, co Pani Iza ma do zaoferowania dla nas czytaczy, na Naszych Blogach i w Gazecie Warszawskiej. Ale z "błędem ochotnika" to jednak zapolemizuję, i spytam się Ciebie droga sake3, jako profesjonalną chemiczkę, czy środki psychoaktywne są aby na pewno tylko placebo? Słynne eksperymenty dr Timothy Leary doprowadziły do bezwzględnego zakazu LSD w USA, ale podejrzewam, że wojsko zastrzegło sobie działanie tego specyfiku do wykorzystania w niezbyt szczytnych celach. :-)

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2024 [17:43] - sake3 | Link:

Moim ,,przeznaczeniem'' była chemia fizyczna i spektrometria czego nigdy nie żałowałam Stąd moja słaba wiedza na temat takich środków jak psychoaktywne..Uważam że wszelkie środki psychoaktywne są szkodliwe.O ile wiem są podawane w wojsku w celu neutralizacji traumy wynikającej z działań wojennych.Jest sporo filmów pokazujących dziwne zachowania żołnierzy już po powrocie do domów.Niemożność przystosowania się do normalnego życia,stany lękowe ,przemoc,choroby mogą być zarówno spowodowane stresem ,ale i następstwem używania narkotyków Na kanale ID swojego czasu wyświetlano serię ,,zaginieni''/Wśród nich było wielu byłych żołnierzy opuszczających rodziny nie mogąc się uwolnić od środków psychoaktywnych i ruszali słabo wyekwipowani w podróż donikąd.gdzie ślad po nich zaginął. 

Obrazek użytkownika u2

03-02-2024 [17:47] - u2 | Link:

"w podróż donikąd"

Ano, droga sake3, czy na pewno do nikąd?

PS. W obecnych współczesnych czasach jest popularna depresja, nie rozumiana geograficznie, tylko psychologicznie i lekarze oddziałowują na nią nie tylko kozetką u psychologa, ale również chemicznymi antydepresantami. I to chyba działa. Tak wynika z wynaturzeń moich młodych interlokutorów na platformie Steam, ale już dorosłych, którzy wyrwali sie z deprechy. I całe szczęście, bo deprecha może się skończyć seryjnym samobójstwem. Niestety, taki przypadek miałem w swoim zawodowym życiu.

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-02-2024 [08:25] - Ijontichy | Link:

Wczorajsze próby wstawienia linku...przepadły w Kosmosie.
No to próba #3
https://naszeblogi.pl/62112-osrodki-ksztaltowania-opinii-spolecznej-czyli-sondazownie

Obrazek użytkownika izabela

04-02-2024 [08:43] - izabela | Link:

@@@ Szanowni Państwo.  Bardzo mi przykro, że zamiast rzeczowej dyskusji muszę czytać inwektywy . To znaczy nie muszę, więc nie czytam. Do zobaczenia za tydzień . Proszę o zmianę tonu i stylistyki. Nie jesteśmy na marszu KOD-u ani na spotkaniu z Lempart.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [09:47] - Czesław2 | Link:

Chamy i trole istnieją o tyle, o ile są karmione. Tu na NB trolle z obydwu stron ( a może to teatr) są sobie niezbędne.