Quo vadis

Minął okres zachwytu nad protestami z dnia 11. Stycznia 2024 przed polskim sejmem. Byłem pełen podziwu dla ilości protestujących jak i dla kultury tego protestu. Powiem szczerze, że z reguły emocjonalni Polacy zachowali się zimnokrwisto jak pokerzyści. Brawo.
 
Cel był jasny. Pokazać rudemu volksdeutschowi, że prawdziwi polscy patrioci nie akceptują jawnego łamania prawa, działania na rympał, lekceważenia powagi państwa polskiego, zemsty politycznej i wprowadzania anarchii w życie Polaków. Było również poparcie dla pana Prezydenta oraz wsparcie dla ofiar mściwego rudego volksdeutscha, niesłusznie aresztowanych pana Kamińskiego i Wąsika. Zarówno intencje jak i formę popieram z całego serca. 

Jednak dzisiaj, kiedy niewątpliwe emocje opadły zacząłem się zastanawiać, co osiągniemy przez takie demonstracje pod patronatem PiS-u. Czy nie ma w Polsce organizacji apolitycznej i patriotycznej, która by tak wielką demonstracje zorganizowała poza PiS-em. Oczywiście nie wykluczam z takiej demonstracji zwolenników i polityków PiS-u, ale wyłącznie jako patriotów a nie partyjnych funkcjonariuszy!  NSZZ Solidarność najwyraźniej też wypięła się na Polaków i na Polskę jak ten jej były szef zdrajca Wałęsa!

 Chyba nikogo poza wyznawcami nie muszę przekonywać, że za zaistniałą sytuację PiS i prezes Kaczyński ponoszą sporą winę. Nie chcę się powtarzać. Jednak absolutnie z wystąpień na tym proteście nie zauważyłem ani cienia skruchy, ani cienia refleksji nad tym co robili i dlaczego przegrali tak ważne wybory. Dziennikarze z byłej TVP Info a dzisiaj z TV Republika również nie są do końca rzetelni i niezależni. Krzyczano, że płk. rympałek natychmiast po spacyfikowaniu bezprawnie niszczył archiwa i np. usunięto z nich film RESET. Tylko np. pominęli milczeniem, że sami też tak postępowali dając przykład. Np. usuwając z archiwa program Pospieszalskiego WARTO ROZMAWIAC, bo krytykował postepowanie PiS-u w sprawie Covida! To jest tylko jeden z ostatnich przykładów.

Kogo PiS wystawiło jako twarz tego protestu. Prezes Kaczyński, Macierewicz, Terlecki, Sasin, Błaszczak czy Morawiecki. Prawda, że silna grupa przywołująca jak najgorsze skojarzenia. A gdzie młodzi nie umoczenie, mądrzy i prawdziwi patrioci. Czyżby PiS nie posiadał takich kadr? Do tego obok siebie stoi Morawiecki, który podpisywał Unii wszystko co chcieli a obok Kaczyński, który straszy nas Unią i jej zapędami. Jaka piękna hipokryzja! Przecież to Morawiecki wręcz domagał się podatków unijnych a teraz udają, że plączą. Morawiecki podpisał deklaracje o wprowadzaniu elektryków zamiast spalinowców której nawet Niemcy nie podpisali. Krótko mówiąc zdaje sobie sprawę, że znaczna cześć protestujących przybyła do Warszawy z pobudek patriotycznych, taką mam nadzieje, a nie dla PiS-u, bo PiS na takie poparcie naprawdę nie zasługuje! Nie tylko hipokryzja mnie wkurza, ale fakt jak oni traktują Polaków, jak bydło nic nierozumiejące i nie kojarzące faktów!

Jednak mam poważne obawy, że znów nas oszukają. Bo z dotychczasowych poczynań wynika, że PiS-owi nie chodzi o dobro Polski, ale o dobro PiS-u i własnej kliki. Dowodzi o tym również brak jakiekolwiek refleksji nad tym co robili oraz brak jakiegokolwiek planu na polepszenie i naprawę Polski. Jak widać Tusk się nie przestraszył a wręcz przeciwnie. Wygląda na to, że protest był mu na rękę, bo odbyło się bez prowokacji, które są jego i jego rympałków znakami rozpoznawczymi.! Takie demonstracje jeszcze bardzie polaryzują nasze społeczeństwo co może spowodować, że elektorat przystawek z którymi musi dzisiaj rządzić rudzielec, ten elektorat się zmobilizuje i zacznie bezpośrednio popierać rudzielca i jego bande z PO. Niestety jedynym efektem takiej demonstracji widzę w dalszej polaryzacji Polaków, umocnienia całego POPISU.

Czy damy się znowuż oszukać. Czy w Polsce naprawdę nie ma mądrych patriotów którym na sercu leży dobro Polski a nie jakieś partyjne układy? Jeśli tacy się nie znajda to nie ma co się dziwić, że Polki będą gwałcone po parkach przez emigrantów. Że będziemy płacili w EURO a nasze złoto znowu wywiozą bezpowrotnie za granice. Że będziemy mieli znowuż I Sekretarza a tym razem nie z nadania Moskwy tylko z nadania Berlina.

Proponuje dalsze demonstracje, jeśli będą konieczne, a będą, zorganizować nie pod patronatem PiS-u. Przynajmniej tą wierchuszkę starych pryków schować, bo budzą dla bardzo wielu Polaków jak najgorsze skojarzenia z 1-majową trybuną czerwoną na Placu Czerwonym! Jeśli dalsze demonstracje mają mieć sens, to mają być demonstracje w obronie Polski i Polaków a nie proPiS-owskie wiece! Ich twarzami mają być młodzi, odważni, polscy patrioci a nie stare, zmurszałe i skompromitowane pryki.
 
Może nie powinienem pisać tak otwartym tekstem, kiedy u progu mamy tak poważne zagrożenie dla Polski i Polaków, ale nie mogłem milczeć żebyśmy się znów nie obudzili z rękami w nocniku! Daj Boże żebym sie mylił!

Jeszcze Polska nie zgineła

PS: Dyskutuję wyłącznie merytorycznie. Wszelacy wyznawcy zaoszczędźcie sobie czasu i wysiłku, bo interpretacja faktów jest dla was zbyt trudna!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [12:06] - u2 | Link:

PiS i prezes Kaczyński ponoszą sporą winę

Baju, baju. Winę ponoszą ci, którzy łamią prawo. A PiS i prezes Kaczyński prawa nie łamią. Widzę u ciebie tę niemiecką zapalczywość, wręcz zajadłość, wobec nas Polacken :-)

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2024 [12:08] - Jabe | Link:

Łamali prawo choćby pod­czas pan­demii czy w­prowadzając cenzurę.

Obrazek użytkownika Ptr

15-01-2024 [12:49] - Ptr | Link:

PiS nie ma żadnej winy za przekaz INFO , za covid , etc. To wszystko tylko paliwo dla opozycji. To nieistotne. Dość poprawnie prowadzili ręsztę spraw - bezrobocie, inwestycje , rozwój, armia.
PiS ma tylko jedną winę , że razem z Prezydentem włazili w podstępne gry unijne, nie dławili zagrożenia, nie przewidzieli zagrożenia. Odbierano nam władzę stopniowo, a oni bali się niemieckiej - unijnej opinii publicznej i krzyku polskiej opozycji. Prezydent nawet nie zadbał o powołanie niezależnego od premiera SOP. Nie ma instytucji wiceprezydenta. 
To ,że pełzający zamach stanu jest w ogóle możliwy, i nie ma instytucjonalnej obrony to też musi być częściowo wina PiS. Ale tylko odpowiedzialnośc polityczna i umiarkowana.
Natomiast zamach stanu trwa ( przejęcie prokuratury - umażanie spraw) i za to odpowiedzialność ponoszą wszystkie główne osoby w państwie bezpośrednio, bez dowodu pisemnego. 

Rada dla PiS : obiecać wszystkim zaangażowanym społecznie miejsca na listach ZP. 
Próba skonsumowania demonstracji na korzyść partii będzie niesmaczna. 

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [13:44] - u2 | Link:

nie ma instytucjonalnej obrony to też musi być częściowo wina PiS

To nie PiS atakuje bezprawnie instytucje państwowe. Więc o żadnej winie PiS nie może być mowy. Warto rozpoznać atakujących, aby skutecznie się im  przeciwstawić. W dużej mierze to ci sami, którzy "rządzili" w latach 2007-2015. Doszedł np. Kierwiński, który wysyła policję, aby postępowała wbrew prawu. No i służba więzienna więzi wbrew obowiązującemu prawu. Przestępcy się cieszą.

Obrazek użytkownika Ptr

15-01-2024 [14:28] - Ptr | Link:

Kto nie zabezpieczył mienia przed złodziejem też jest winny. I nie może mówić, że postępowanie złodzieja jest niepoważne. Jest bardzo poważne.  

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [14:33] - u2 | Link:

Można wynieść jakieś dobro z niezamkniętego domu i używać jako swoje. To też będzie kradzież. Kodeks karny mówi w takim przypadku o tzw. zaborze w celu przywłaszczenia mienia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kradzie%C5%BC

Obrazek użytkownika Ptr

15-01-2024 [15:32] - Ptr | Link:

Czy ja rozgrzeszam "złodzieja "?  
Tylko po co wstępowano do euro klubu otwartych drzwi ? 
Orban te drzwi zamykał i trudno go okraść. 

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [16:48] - u2 | Link:

po co wstępowano do euro klubu otwartych drzwi ? 

Polska weszła do bogatszego klubu EU i NATO z dużo biedniejszego jakim był RWPG i UW. Polska przyjęła reguły "gry" w tym bogatszym klubie.  USA jest daleko. EU jest blisko. Dla USA wojna jest korzystna, dla EU nie jest. Co widać po ruhrach nummer einz i nummer zwei. Przemysł zbrojeniowy w USA ma ogromny przerób na potrzeby wojny. Europa zachodnia nie ma odpowiednich mocy zbrojeniowych, ale może się już powoli szykują do wojny światowej w Europie zachodniej. Durniami przecież nie są i mają swój wywiad. To znaczy mam taką cichą nadzieję, że nie są durniami.

PS. Orban zrobił to co zrobił, bo ma większość konstytucyjną. Ale prawiła demokracji i biologii są nieubłagane. Ktoś w końcu zastąpi Orbana. Szorosz również wiecznie żyć nie będzie.

Obrazek użytkownika Ptr

15-01-2024 [18:09] - Ptr | Link:

USA mają schizofrenię polityczną. Choć to brzmi obraźliwie to ze względu na odczuwane skutki w Polsce trzeba to stwierdzić dla naszego zdrowia społecznego, aby mieć świadomość, że wojna PL- PL jest podsycana przez światową schizofrenię. Ta przynależność do złotego klubu skończyła się obciążeniem nas haraczem na ogrzewanie , a to dopiero początek. Rozwój zostanie zatrzymany. Złoty klub zwany eurokołchozem na ograbi i zdewastuje. Po prostu trzeba było prowadzić politykę zamkniętych drzwi. 

Obrazek użytkownika Czesław2

15-01-2024 [18:34] - Czesław2 | Link:

Tylko Polacy chcieli szparagów. Po prostu po reformach Sachsa nie mieli wyjścia.

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [19:32] - u2 | Link:

Złoty klub zwany eurokołchozem na ograbi i zdewastuje.

Pożyjemy, zobaczymy. Działania nierządu Tuska i Kosiniaka na to wskazują. Jeszcze przed rozpoczęciem urzędowania wywołali aferę wiatrakową, a teraz afera goni aferę.

Trwa zamach stanu.

Ale wszystko się szajce sypie, ani sądy nie zatwierdzają ich bezprawia, ani prorocy nie zamierzają się poddać policji nasyłanej przez Kierwę :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

15-01-2024 [16:10] - Swisspola | Link:

Czyli uważa pan, że zdjęcie Pospieszalskiego i wyczyszczenie archiwów z Warto Rozmawiać było oddolną inicjatywą redaktorów? Ja widzę to inaczej. Uważam, że czynnie dzielili Polaków co prawdziwym patriotom nie przystoi i chyba tego nie muszę dowodzić. Rozumiem beneficjentów polityki socjalnej PiS-u. Jednak zadam panu pytanie. Jest pan zadłużony i musi spłacać prawie połowę dochodu na obsługę tego zadłużenia. Jeśli wpadnie panu kasa to zadłuży pan się jeszcze bardziej czy stara pan się spłacić dług? I tak właśnie widziałem ich socjalne zaangażowanie. Jeśli prawdziwa była intencja 500+ to należały się te pieniądze pracującym a nie wszystkim nierobom. Ja spokojnie w swoim środowisku mogę wyliczyć co najmniej 10 osób, które po wprowadzeniu 500+ natychmiast porzuciły prace. Dalsze rozdawnictwo socjalne najwyraźniej miało podkład korupcyjny i dlatego PiS jest w szoku, że nie zadziałało w wyborach! Wręcz żenujące zachowanie wobec Ukrainy! Żadna inicjatywy w celu poprawienia służby zdrowia. O działaniach w trakcie pandemii nie pisze, bo to jasne. Jest naprawdę wiele, wiele rzeczy również manipulowanie prawem (nie mylić u łamaniem). Zlikwidowanie jakiejkolwiek zdolności koalicyjnej! Oj jeszcze długo można byłoby wymieniać. Ale nie chodzi o to, żeby teraz kiedy rudzielec łamie prawo i wprowadza anarchie krytykować PiS. Chodzi o to, żeby PiS dało choćby cień nadziei, że zrozumiał błędy i postara się je naprawić. PiS jednak idzie w zaparte a mam wrażenie, że na ogólnym niezadowoleniu skierowanym przeciw rudzielcowi chce nadal bić swoją piane polityczną. Stare twarze, stare metody i stare błędy!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2024 [16:34] - Imć Waszeć | Link:

A ja jednak dorzucę nowe stare błędy. Dziś Tusk z uśmiechem jaszczura powtarzał kilkanaście razy "terror praworządności", podkreślając, że to PIS-owi przeszkadza praworządność co słychać właśnie w takich bredniach. Wykręcił kota ogonem, ale to u niego normalne. Za to jeśli chodzi o pion propagandy PIS, czyli tych wszystkich nieudaczników co się brzytwy chwytają, aby tylko coś chwytliwego wymyślić, to należy im się za ten numer czerwona kartka. Bo chrzaniąc coś trzy po trzy nie należy brać tylko pod uwagę jak to brzmi pod budką z piwem, ale też jak to się tłumaczy na języki w sztucznym kontekście światowych generatorów rzeczywistości urojonej. Czyli po prostu jak to można wykorzystać w Niemczech i Brukseli (ale też w Waszyngtonie i Moskwie).

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [16:52] - u2 | Link:

Dziś Tusk z uśmiechem jaszczura powtarzał kilkanaście razy "terror praworządności"

Oglądasz Imciu tego starego dziada? Ty to masz samozaparcie :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2024 [17:14] - Imć Waszeć | Link:

Dlatego ja wiem co się dzieje w kraju i podejmuję własne oraz racjonalne decyzje na podstawie danych, a ty słyszysz tylko jazgot oficerów prowadzących, nie wiesz nic o niczym i wykonujesz tylko ich rozkazy. Amplifier? ;)
PS: Dziś POlszmat zaprosił dwóch doktorków od spinu, którzy ubijali ludziom we łbach tezę, że PIS nie może iść do centrum, bo to bo owo, bo centrum nie istnieje,  bo faszyści nie mają zdolności koncyliacyjnych, wojny frakcji. Wniosek: oni się tego właśnie boją, żeby PIS nie przejąć elektoratu tych trzecich nóg, zaś na prawicy nie zostawił więcej miejsca dla "faszystów" z Konfederacji. Temu ma tez służyć proces ukrzyżowania Brauna, tak jak rolnik przywiązuje martwą wronę do płota.

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [17:17] - u2 | Link:

ty słyszysz tylko jazgot oficerów prowadzących

Baju, baju. Oglądam "bez spiny", tam po prawej siedzi taki gostek z koszulką z napisem "oficer prowadzący", ale on tylko stanowi tło dla prowadzącego red. Wojciecha Biedronia :-)

PS. Mówią dowcipnie i bez wewnętrznego przymusu jak u twojego Tuska. Więc nie potrzeba się spinać, aby to oglądać :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2024 [17:22] - Imć Waszeć | Link:

Tusk to jest twój Co-wódz, jeśli wiesz o co mi biega. Jesteś takim samym betonem jak PO, tylko wektory masz w pewnych sprawach nie dotyczących Polski w Unii=Rzeszy odkręcone o 180 stopni.

Obrazek użytkownika mjk1

15-01-2024 [18:59] - mjk1 | Link:

"Jeśli prawdziwa była intencja 500+ to należały się te pieniądze pracującym a nie wszystkim nierobom".
Pisałem o tym kilkakrotnie. Jeżeli dać nierobom 500, to pracującym dać 1000, aby opłacało się pracować. To nie mój wymysł, dokładnie wyliczył to Milton Friedman, który socjalistą chyba nie był. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-01-2024 [12:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Dyskutuję wyłącznie merytorycznie"
Festiwal przekleństw pod adresem Premiera RP nie ma nic wspólnego z merytorycznością, co najwyżej świadczy o wielkiej alteracji i bezsilności Prawdziwego Polaka za jakiego chce uchodzić bloger, nie on jeden zresztą na NB.

Obrazek użytkownika Swisspola

15-01-2024 [18:48] - Swisspola | Link:

Jednak patrząc na to, co robią jego rympały z Polski i polskiego prawa. Łamanie prawa, atak SILNYCH LUDZI na TVP, RP czy PAP. Dowolna interpretacja prawa. Ustawianie sobie składów sędziowskich w celu otrzymania wygodnych dla siebie wyroków! Ignorowanie wyroków TK i SN odpowiedniej izby. Siłowe wtargniecie to pałacu prezydenckiego. Aresztowanie przeciwników politycznych! To jeszcze mało jak na miesiąc rządów?  Również stanowisko w sprawie polskich inwestycjach jak CPK, jak port kontenerowy w Świnoujściu, jak wycofywanie się z dozbrajania Polski czy z budowy elektrowni jądrowej a wszystkie te poczynania dowodzą o zdradzieckich poczynaniach na korzyść Niemców. Do tego popieranie relokacji, kłamanie w tej sprawie, popieranie zmiany traktatów, przymiarki do wprowadzenia Euro. Przecież ten człowiek za co się nie tknie to na szkodę Polski i Polaków. Dlatego sam pan premier zapracował sobie w pocie czoła na epitety którymi jest obrzucany i to nie tylko przeze mnie. Rudy volksdeutsch to chyba jeszcze za delikatny epitet dla tej kreatury i kłamcy! Oburzony będzie ten komu dobro Polski nie leży na sercu, a Niemcy, główny beneficjent poczynań tego zdrajcy nazwą to nawet mową nienawiści i będą chcieli zamknąć usta tym którzy chcą bronić Polski! Przekleństw w moim wpisie nie ma a na epitety ten ktoś sobie naprawdę solidnie zapracował pomimo tak krótkiego czasu!

 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-01-2024 [13:08] - Chatar Leon | Link:

Napisałem tu wielokroć że nie wyobrażam sobie walki o wolne media z udziałem donosicielki cenzorki Lichockiej ani nie rozumiem opowiadania o suwerenności w wydaniu Mateuszka Dyrektywy Pinokia.
Całowanie niemieckich tyłków czy to z miłością (PO) czy to z obrzydzeniem (PiS) jest zawsze całowaniem niemieckich tyłków.

Obrazek użytkownika juur

15-01-2024 [13:11] - juur | Link:

"Jednak mam poważne obawy, że znów nas oszukają. Bo z dotychczasowych poczynań wynika, że PiS-owi nie chodzi o dobro Polski, ale o dobro PiS-u i własnej kliki. Dowodzi o tym również brak jakiekolwiek refleksji nad tym co robili oraz brak jakiegokolwiek planu na polepszenie i naprawę Polski."
To właśnie jest ten plan.
To co się dzieje na scenie politycznej musi być pod kontrolą okrągłostołowej szajki.
Reszta to pic.
Będzie też ciekawie jak zostanie wprowadzona "5" przez inną siłę przewodnią.
Czy PIS się dołączy?
Skrytykuje?
Uda, że nic się nie dzieje?
Każda z tych opcji byłaby fatalna dla partii, która chce odzyskać władzę ale to nie ten przypadek.
Z niecierpliwością czekam   jak ewentualne protesty będzie relacjonowała  "Republika".  Tak jak poprzednio Urbanem ...dzieci spóźniają się do szkoły...., milionerzy na traktorach...., a co będzie z karetką na sygnale..... czy też z głęboką troską o los rolników.... ?
Jak Państwo sądzą, którą wersję wybiorą?
Ja stawiam na jak do tej pory niezawodną "na głupa", że wyznawcy łykną wszystko bez najmniejszej refleksji.
 

Obrazek użytkownika tricolour

15-01-2024 [13:57] - tricolour | Link:

@swiss

W kwestii formalnej - to nie byli żadni zimnokrwiści pokerzyści tylko zrezygnowana masa zwieziona czterystoma autokarami z pola plus stare torby.

I to by było na tyle...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

15-01-2024 [14:39] - AŁTORYDET | Link:

"stare torby" - piszesz. Nieodgadnionym pozostaje dla mnie, dlaczego admin toleruje obecność szwabskiej szmaty jak ty. 

Obrazek użytkownika tricolour

15-01-2024 [15:05] - tricolour | Link:

Nieodgadnionym? Przecież to proste - przeczytaj swoją wypowiedź, zauważ na co położyłeś nacisk, co wskaże punkt ciężkości twego rozumienia. I co ci wyszło?

Wyszło to, że nie kwestionujesz bezwolnej, apatycznej masy, która szła w milczeniu niezdolna do wykrzesania z siebie czegokolwiek. Pomijasz to milczeniem ponieważ z tym się zgadzasz - przecież nie buntujesz się przeciw takiej tezie, prawda? Prawda - teza jest prawdziwa.

No tak, ale to budzi frustrację, która znajduje ujście w tej torbie, a to uczucie frustracji zamieniasz na agresję i stąd ta szmatą pod moim adresem. Zabawa w tym, że gdy znam mechanizm takiego ułomnego i dysfunkcyjnego działania w niekontrolowanym afekcie, to szmata budzi tylko moje politowanie.

Dodatkowo wystrzelałeś się z grubej amunicji i tylko zostały ci gołe ręce z Doom'a.

😛😛😛

Obrazek użytkownika sake3

15-01-2024 [17:00] - sake3 | Link:

@Ałtorytet.....On wnosi elementy szwabizmu (nudę,brak polotu,ciężkość nibydowcipów), na NB z czego mozna się nieźle pośmiać To już nawet więcej niż uśmiechanie się nakazane przez Tuska to i korzystajmy...

Obrazek użytkownika sake3

15-01-2024 [14:14] - sake3 | Link:

Czy demonstracja była potrzebna?Oczywiście.To że skrytykował ją pan Weber bezczelnie rządzący Polską pokazuje w jakim rozkładzie jest państwo.Oczywiście już jest sondaż w którym polskie społeczeństwo  w ok.40% też uważa ją za niedopuszczalną formę Pan pisze,że brakowało na demonstracji młodzieży.W tym ścisku trochę trudno zauwazyć jaki procent stanowili młodzi.W grupie posłów istotnie nie było młodych tylko jak pan twierdzi najgorszy sort przywołujący jak najgorsze skojarzenia.Jakie najgorsze? Jacy młodzi mieli stanąć na czele demonstracji? Może Oskar Szafarowiecz student UW którego na postawie donosu lewicowej studentki prawie że relegowano z uczelni,grożono że nie przyjmie go żadna inna uczelnia i nie znajdzie nigdzie pracy? Czy sądzi pan że inni widząc ten demonstracyjny sąd kapturowy pod przewodnictwem władz uczelni nad celującym w nauce studentem będą wykazywali inicjatywę?Że będą ryzykować wyrzucanie ze szkół ,z pracy,wytykanie i szykany ? Tu na NB tez znalazły się głosy kpiące z aresztowanych i demonstracji.Czy jednak obecni rządzący zdają sobie sprawę z tego co zrobili? Przecież wiadomo że kanalia Bodnar ich nie wypuści,,gorzej zleci zrobienie im piekła.Czy jednak kanalia zdaje sobie sprawę,że są to funcjonariusze wysokiego szczebla znający wiele niejawnych spraw państwa mający dostęp do dokumentów panstwowych które mogą dzięki zleconej,,interwencji'' bandytów wydać? Czy osadzenie z najgorszymi banziorami miało tylko na celu pokazanie,że Wąsik i Kamiński to też również zbrodniarze? Ten najgorszy ludzki wg pana sort jak Kaczyński,Maierewicz czy Błaszczak też powinni do nich dołączyć?

Obrazek użytkownika Swisspola

15-01-2024 [16:59] - Swisspola | Link:

Ja wcale nie napisałem, że demonstracja była zbędna, ja napisałem, że będzie niezbędnych jeszcze wiele demonstracji przeciwko poczynaniom rudego volksdeutscha. Czytał pan nieuważnie. Zabrakło mi młodzieży nie wśród demonstrantów a wśród politycznych pryków, którzy ich do głosu nie dopuścili. Jeśli chodzi o gorszy sort to zgadzam się, ale wyłącznie, jeśli chodzi o polityków nie ludzi! Kiepski polityk wcale nie musi być złym człowiekiem. Niestety jest domeną prezesa otaczanie się zawsze miernymi klakierami! Szanowny panie w ten sposób jak pana Szafranowicza wszystkich można zastraszyć. A jak pan myślał w czasie Solidarności czy w stanie wojennym to nie zastraszano ludzi i nie rozdawano tzw. wilczych biletów. Dzisiaj krzyczał by pan chwała Stalinowi bądź innej lewackiej kanalii. Choć od nikogo nie można wymagać bohaterstwa, to jest sprawa własnego sumienia! Szanowny panie, skoro Niemcy wśród Polaków zawsze znaleźli zdrajców to trudno jest o to, żeby w tym narodzie brakowało kpiarzy a tym bardziej wyznawców. Ja z nimi nie dyskutuje, ale chciałbym panu zwrócić uwagę, że w budowie armii wyznawców POPiS-u brały czynny udział obie partie. Widzi pan politycy POPiS-u przyzwyczaili nas, że nigdy za nic nie ponoszą odpowiedzialności, to nie rozumiem czemu i czego mieliby się teraz obawiać rympałki rudzielca. Tak nam wszystko za fajtali polityką, że teraz wszystko praktycznie można podciągać pod zemstę polityczna. Nie mamy już autorytetów ani profesor UJ już nie jest autorytetem, ani Lekarz po pandemii, ani ksiądz po aferach a tym bardziej bojący się ucznia nauczyciel. Można wszystko bezkarnie o ile da się to podciągnąć pod politykę.  Właśnie teraz rudzielec z tego korzysta. Jednak to nie zrobiło się z dnia na dzień. Z dnia na dzień po 15 Października zaczęto łamać prawo, wprowadzać anarchie itp. To się zbierało jak wrzód na dupie i w końcu pękło! PiS krzyczy i słusznie, że Grodzki kryje się za immunitetem. Przypomnę tylko za czym kryl się senator Kogut. Szanowny panie o wymienionych panach nie napisałem, że są najgorszego sortuj a napisałem, że już swoje w polityce zepsuli co się dało i pora odejść. Proszę nie wkładać mi w usta tego czego nie powiedziałem. Zarzucacie Niemcom podwójne standardy a co sami robicie, pochwalacie je jeśli są z milej sobie opcji! A fakty są nieubłagane!

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [17:14] - u2 | Link:

za czym kryl się senator Kogut

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kogut

19 grudnia 2017 z Prokuratury Krajowej na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu polityka w związku z zamiarem przedstawienia mu zarzutów korupcyjnych. Tego samego dnia władze Prawa i Sprawiedliwości podjęły decyzję o zawieszeniu go w prawach członka ugrupowania. Senator zaprzeczył stawianym zarzutom i oświadczył, że sam się zrzeknie immunitetu[6]. Zrezygnował następnie z funkcji przewodniczącego senackiej Komisji Infrastruktury, a 21 grudnia został z niej odwołany[7]. 20 stycznia 2018 został senatorem niezrzeszonym. Senatorowie nie zgodzili się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta, o co wnioskował prokurator, w związku z tym zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 1 miliona złotych, które zostało wpłacone[8].

W wyborach w 2019 kandydował jako niezależny, nie uzyskując reelekcji[9]. W styczniu 2020 został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA[10].

Obrazek użytkownika sake3

15-01-2024 [17:59] - sake3 | Link:

@Swisspola.....Wprawdzie to niczego nie zmienia ale nie jestem szanownym panem tylko kobietą.Czy szanowną nie wiem.Nic panu nie zarzuciłam i z uwagą przeczytałam pana wpis.Dodałam tylko od siebie jak widzę małą rolę młodzieży w życiu politycznym.To już nie są czasy Orląt Lwowskich i nie oczekujmy od młodzieży uczestnictwa w pracy dla Polski.Niejako nawet wytłumaczyłam młodziez.Dodam tylko że zbyt mocno skupiamy się na PiS-e tylko z lekka starając się dotknąć bądź skrytykować obecny obóz władzy. Ta nierównowaga nic nie da i będzie ciągnąć dalej.

Obrazek użytkownika Swisspola

15-01-2024 [18:57] - Swisspola | Link:

@sake3
Pani powie to tym młodym ludziom poległym w powstaniu bądź tym młodym leżącym na cmentarzu na Monte Casino! Od nich też nikt nie wymagał, ale to była kwestia wychowania a nie współczesnej hodowli!

Przepraszam za tego pana i życzę miłego wieczoru.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

15-01-2024 [16:04] - Czesław2 | Link:

Tutaj mamy piękny artykuł na temat likwidacji Polski przez POPIS.
https://dakowski.pl/jest-juz-p...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-01-2024 [18:33] - Siberian Husky Dog | Link:

Mieliśmy stabilne, bogate państwo z przewidywalnym rządem umiejącym gospodarować pieniądzem, którym zasilał polskie rodziny i realizował wielkie inwestycje, to tępe jebaćpisy dały sobie wmówić, że nie ma praworządności i wybrały łotrów co nam tu zrobiły Białoruś. To jakiś obłęd.

​Ale i tak te SUKINSYNY wisieć będą

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [09:40] - Czesław2 | Link:

Spróbujcie poszukać tych info o sukcesach energetycznych uni w Polskich mediach. Jakichkolwiek
https://dakowski.pl/sukcesy-ue...
Zamordyzm w niemczech? No,no...Tak jest tam już całą zimę.
Quo vadis.....