Czy Jan Pietrzak, w swojej wypowiedzi dotyczącej niemieckiego projektu przymusowych przemieszczeń migrantów, nawiązując do motywu niemieckich obozów, popełnił nadużycie, nietakt, dokonał rzeczy niesmacznej?
Zapewne tak, zresztą wszelkie porównania, metafory, analogie zawierające motywy niemieckie siłą rzeczy mogą wywoływać w Polsce odruch taki, a nie inny.
Czy wypowiedź Pietrzaka może być uznana za złamanie prawa, polegające np. na nawoływaniu do nienawiści? Oczywiste, że nie.
Tymczasem idioci postanowili pochwalić się, że są idiotami.
Najpierw do boju ruszyła jaczejka mniemanych "antyrasistów", którzy dopatrzyli się w wypowiedzi satyryka, uwaga... nawoływania do ludobójstwa (!!!). Idioci zapowiedzieli więc wniosek do prokuratury, przy czym, zgodnie z logiką mniemanych "antyrasistów", ludobójcza miałaby być również telewizja Republika, w której wypowiedź Pietrzaka padła.
Nie próżnować postanowił także ober-idiota (ten od pisania wyroków sędziom oraz poszukiwania uzasadnienia prawnego dla gangsterki pułkownika Rympałka) i sam postanowił nakazać prokuratorowi wszczęcie śledztwa. Skoro człowiek jest, to przecież paragraf się znajdzie. Być może idiota pomyślał, że w kolejnym kroku zlikwiduje telewizję Republika ukazem albo uchwałą.
Idioci okazali się tak zidiociali, że nawet medium gazeta.pl załapało, z jakim kretyństwem w wydaniu powyższych idiotów ma do czynienia i zamiast powtarzać brednie o Pietrzaku ludobójcy, wykazało się wyjątkowym obiektywizmem i postanowiło z satyrykiem porozmawiać, czego efektem jest wywiad o jednoznacznej wymowie: skąd i po co ta gównoburza?
Pozostaje cieszyć się, że idioci są idiotami. Należy im chyba życzyć, aby nimi pozostali.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 8965
biuletynnowy.blogspot.com
To jawne "tuskowe kurestwo"!
Ze Szczecina ten kancelista Jażyna Mastalerek -taki dudowy stacjonarny rowerek. Ciągle dudą pedałuje. a w przestrzeni spraw Polski wobec agresji szwabskich ment -nic nie postępuje! , Co to niby z polska gada , ale usta jakby ciągle w rytm fur dojczland- się mu składa. Słowa polskie , język obcy niczym Bodnarenki- kabla niemieckiego – jak tych z tuscowego funklubu berlińskiego.
ps. Dobry onegdaj i nie tylko w Rzeczypospolitej obyczaj stosowano , iż służących agresorom sprzedawczyków Kraju -w warunkach wszczętej wojny -bez cackania się w sądy ,ich wzrost o długość głowy skracano !
Cieszy, że idioci są idiotami. I oby nimi pozostali!
Jeżeli to wezwanie skierowane jest również do @admina to czarno widzę przyszłość Naszych Blogów😉
Niemcy tak robią fizycznie a dla @admina czarny żart to już świętokradztwo.
Czy chodzi o to by Polacy przepraszali za Niemieckie obozy.
PS: Swoja drogą, nie wiem czy się doczekam, żeby polscy idioci polityczni stanęli, tak jak tych czterech Niemców, sprawozdawców zmian traktatowych, i jednym głosem, choć każdy z innej partii i nie rzadko ostro ze sobą konkurujących, wystąpią jednym głosem dla dobra ojczyzny. Do tego wzięli sobie Belga, żeby ukryć się za jego plecami. Wypisz wymaluj nasz rudy premier, schowany za plecami, Sienkiewicza, Bodnara, Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza, który już nie pierwszy raz daje z siebie zrobić parawan! Taka jedność Polaków chyba nigdy nie nastąpi. Właśnie dlatego będziemy wiecznie ich wasalami i podludźmi! Jak długo będą Niemcy niszczyć polskich patriotów, polskimi rękoma?
Podobnie jak cieszy to, że najwybitniejszym ocieplaczem wizerunku Putina był tutaj jeszcze parę lat temu nie kto inny, tylko pseudointelektualna miernota Szechter (nie ten Szechter morderca który nawiał do Szwecji, tylko ten drugi Szechter manipulator).
zgubne te życzenia, skutek może być taki, jakby małpie dać brzytwę.
Niepojęte jest, że idioci mają prawo decydowania o narodzie, a jak do tego połączy się z patologiczną nienawiścią, to nieszczęście gotowe, nadzieja tylko w narodzie, który może ich pogonić, kwestią do rozstrzygnięcia jest, ile jest tego zidiocenia w narodzie.
pietrzak, braun, pospieszalski, i szereg innych niepokornych, to sa zolnierze niezlomni naszych czasow. czesc i chwala bohaterom !
Ostatni żyjący żołnierze Armii Krajowej mieliby te wyroki wykonać?
tvrepublika.pl
Lista sił likwidujących Polskę jest w nim kompletniejsza.
Proszę zauważyć, który portal ten komentarz zmieścił.
youtube.com
Na gitarze Knopflera czy Agnusa jakoś łatwiej się skupić:)
PS Polacy lubią być rżnięci, taka płeć.
Żeby Polska mogła podjąć jakieś kroki dla własnej korzyści to musi mieć najpierw zgodę usraela, kontrakty z Koreańczykami są krokiem we właściwą stronę bo trochę postraszyło to usraelczyków ale obawiam się, że ryży folksdojcz to szybko "naprawi" i te kontrakty pozrywa bo przeciaż Polacy mają ratować upadajace firmy usraelskie i kupować ich złom, grubo przy tym przepłacając. Rozmowy z Chinami mogłyby być dobrym ruchem ale szwaby znowu są górą bo są największym eksporterem do Chin a Chińczycy inwestują w Niemczech na potęgę.
ec.europa.eu.
Nowy Jedwabny Szlak, który miał przynieść inwestycje do Polski, też się nie zrealizuje, bo usraelczycy się nie zgodzili oraz ze względu na przejęcie chińskich inwestycji, które miały mieć miejsce w Polsce, właśnie przez szwabów... Oj, będzie ciężko Polsce przetrwać kilka najbliższych lat, miejmy nadzieję, że eurokołchoz się jakimś cudem szybko rozpadnie...
Natomiast krętacz KonDonek, podpułkownik Rympałek z przepitym ryjem oraz niedouczony były niedorzecznik szukający podstawy prawnej dla uzasadnienia przestępstw KonDonka i Rympałka powyższych cech nie posiadają.
Przez dwa tygodnie osiągnęli tyle, że nawet ich polityczne zaplecze z różnych der.onetów i czerskich czeredek zaczęło z niedowierzaniem pukać się po głowie.
Podobnie nie jest niebezpieczne indywiduum występujące na tle migającego niebieskiego ekranu od kilku dni regularnie o 19.30 stanowiące formę pośrednią między Breżniewem a Kaszpirowskim, będące swoistym fenomenem psychiatrycznym nowej władzy.
Ktoś gdzieś w sieci puszcza plotkę: USA postawiły na Niemcy. Nic to że nie ma na to kompletnie nic. Żadnego faktu, uzasadnienia. Po prostu w jednej chwili Biden i jego ekipa zmienili swoje sympatie i antypatie. Tak więc jest. Jakie to proste!
Teraz można zrozumieć dlaczego Niemcy są źli. Jest to tak samo proste. Logiki, faktów i uzasadnienia nie trzeba :)
W takim układzie równie łatwo zawrzeć sojusz ze sponsorującymi Rosję Chinami. A co tam. Przecież będzie fałszywy, nikt się nie kapnie :)
Można się na koniec więc zapytać: czemu nie z Teheranem? Który wypuściłby w ramach układu parę rakiet do francuskich statków zmierzających na Morze Czerwone.
Polityka pełną gębą!
O niebo lepsza niż obecnego rządu. Powód jest prosty. Tam robi ją przecież KonDonek wraz podpułkownikiem Rympałkiem!
Tak, ostatni dopełniający pełnię wiedzy kawałek został dołożony.
A kto odblokował budowę NS2 ? Aniołki Czarliego? To był Biden, prezydent z USA, nie Aniołki Czarliego. A że wybuchła wojna na Ukrainie to USA czasowo postawiły na Bolanda. Teraz im już się na szczęście odwidziało i znowu pompują w Niemcy. Tam jest kasa do zdobycia, nie w Bolanda :-)
PS. szmaciowe postrzeganie świata jest niezwykle zabawne, ciagle atakuje polski Peace, bo sam woli niemiecki Krieg :-)
Bo uważasz ludzi za durni, a siebie za wielkiego mędrca. A ludzie nie są głupi. Wybory się zbliżają. Biden nie ma szans uchwalić tych 61 mld USD dla ukrów bez zgody Kongresu, który jest opanowany przez trzeźwo myślących Republikanów. Dlatego postawił znowu na Niemcy. To są proste sprawy.
PS. Oczywiście szybciej świnia zobaczy gwiazdy, niż ukry te 50 mld ojro obiecane przez Szolca, ale to inna sprawa. Wszyscy wycofują się na z góry upatrzone pozycje. Normalne w polityce.
Jak przełożyć tą dość poboczną gadkę w związku z powołaniem rządu Tuska na domniemaną zmianę polityki USA?
Tak? Ale dlaczego skoro Dogadanie oznacza że wreszcie Polska będzie prowadzić jakąś politykę zamiast nie prowadzić żadnej?
Do tej pory za PiS, zacytuję za @tricolour
Siedem na dziesięć importowanych samochodów używanych to auta niemieckie. Właściciel Lidla stał się najbogatszym Niemcem po ekspansji sieci w Polsce. Sklepiki osiedlowe zaopatrują się w Selgrosach i makrach. Hurtowy handel spożywczy trzyma Schwarzwaldgruppe. Forumowi polscy patrioci kupują w Kauflandach i otwarcie o tym piszą. Obi, Castoramy, Aldi, netto i inne po co powstały? W jakim celu Opel ma fabrykę w Gleiwitz? Proste - by odprawy górnicze z likwidowanych kopalń trafiły do Niemca. I trafiają. Rolnik po unijnych dotacjach, gdy się dorobi, to co kupuje? Mercedesa? A może Izere?
Czy brak zmian w tej kwestii, czyli podtrzymywanie polityki PiS będzie oznaczać porzucenie własnych aspiracji?
Cały problem leży w tym że stronnictwo PiS lubi wygłaszać różne hasełka tylko nigdy nie podaje najważniejszego: definicji.
Co oznacza w praktyce porzucenie wszelkich aspiracji, własnego rozwoju, własnej suwerenności, własnej niepodległości?
Czym miałoby się objawić? Na czym miałaby polegać różnica w tym co będzie robić Koalicja, w stosunku do tego co robił PiS?
Konkrety. To się liczy. Czyli co takiego zrobił PiS w kwestii własnego rozwoju, własnej suwerenności, własnej niepodległości a co zmieni Tusk. Bez operowania konkretami pozostanie jedynie karmienie się pustymi mitami.
Przecież tam jest konkretnie powiedziane, że Polska musi "dogadać się" z Niemcami, bo od tego zależy los regionu.
Nie. Gdyż oczywiste było że Tusk się będzie dogadywać z Niemcami więc Brzeziński nie musi Tuska do tego zmuszać. Brzeziński robi co innego. Sugeruje że owo dogadywanie musi uwzględniać interesy USA. Od tego zależy bowiem los regionu (czyli amerykańskich interesów na miejscu i poparcia).
Już widać, a nie minął jeszcze miesiąc miodowy jak to określił p. Adam Bodnar.
Przede wszystkim sprawy gospodarcze. Czyli powiększenie dziury budżetowej o 20 mld, co oznacza, że sytuacja gospodarcza nie jest taka zła jak ją pelomafia malowała gdy szła po władzę - patrz dziura Morawieckiego.
Obecnie widać zamach na demokrację, czyli rządy prawa w postaci zamachu na polskie media, warte wiele miliardów. Pozbawia się Polaków prawa do rzetelnej informacji, do pluralizmu medialnego, przy okazji niszcząc dorobek wielu pokoleń Polaków.
PDT przyjął po cichcu, bo udało mu się wyłączyć sygnał TVP, pakt migracyjny. Z całym negatywnym bagażem nie tylko dla Polski, ale i całej unii. Polityka migracyjna to porażka unii. Nie uszczelnia się granic, nie pomaga się krajom z których bierze się ta fala nielegalnych migrantów. Niemcy finansują nielegalny przerzut migrantów do Włoch grożąc Włochom sankcjami w przypadku uszczelnienia granicy morskiej. To jest celowe rozwalanie Unii.
Nieprawda. Liczba możliwych do przyjęcia przez UE nielegalnych imigrantów jest tak mała (30 tys.) że niezbędne będzie wypracowanie środków blokujących imigrację. By tylko tyle mogło się nielegalnie przedostać. Ten pakt jest ciosem w politykę radosnego otwierania granic. Jeśli jakieś państwo - dajmy na to Włochy zechce ich mimo to przyjmować to będzie musieć radzić sobie samo. Gdyż w praktyce nie będzie w stanie wysłać więcej niż kilka tysięcy. Gdyż inne kraje - między innymi Polska, także może mieć imigrantów - z Białorusi czy skądkolwiek i chcieć ich wysłać. Ten limit w praktyce zmusza kraje frontowe do wprowadzenia maksymalnej szczelności granic. No chyba że jakiś kraj chce pozostać z tymi imigrantami u siebie.
Baju, baju. Nie podajesz żadnych źródeł na poparcie swoich tez.
Zapodam ze źródła łonetowego cytującego PAP, jak wygląda sytuacja:
forsal.pl
O ile wzrosła nielegalna migracja do UE w pierwszej połowie 2023 roku?
oprac. Artur Patrzylas
31 lipca 2023, 15:17
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Liczba nielegalnych migrantów, którzy dostali się do Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2023 roku, wzrosła o jedną dziesiątą w porównaniu z rokiem poprzednim - poinformowała w poniedziałek unijna agencja ds. granic Frontex.
"W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku liczba wykrytych przypadków nielegalnego przekroczenia granicy na zewnętrznych granicach UE wyniosła 132 370, co jest najwyższą liczbą w pierwszej połowie roku od 2016 r. i o 10 proc. większą niż rok temu" - podał Frontex.
Połowa tej liczby przypada na środkową część Morza Śródziemnego, szczególnie na trasę z Tunezji do Włoch. Ruch na wszystkich pozostałych trasach, które migranci wykorzystują, by nielegalnie dostać się do UE, spadł od pierwszej połowy 2022 r.
Porozumienie UE z Tunezją
Na początku tego miesiąca UE podpisała porozumienie z Tunezją w celu powstrzymania nielegalnej migracji. Jak wskazuje agencja Reutera, UE od dawna naciskała na ograniczenie nielegalnej imigracji z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, pomimo krytyki ze strony organizacji praw człowieka, że wspiera w tym celu władców o niskich kwalifikacjach demokratycznych.
W zamian za wsparcie finansowe tunezyjski rząd podejmie działania mające na celu powstrzymanie nielegalnego przekraczania granicy przez Morze Śródziemne.
Tunezja od lat jest ważnym punktem wyjścia dla nielegalnych migrantów do krajów Unii Europejskiej. W ostatnich miesiącach przemytnicy ludzi masowo wykorzystują tzw. trasę tunezyjską, co jest szczególnie bolesne dla Włoch, ponieważ wyspy tego kraju znajdują się zaledwie 70 km od tunezyjskiego wybrzeża.
Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)
PS. Nawet te niewielkie, maciupieńkie 30 tysięcy (8 lat temu wasz niedorzecznik Tomczyk mówił że 7 tysięcy, a nawet każdą inną ilość pełomafia przyjmie) szybko może urosnąć do setek tysięcy w ramach łączenia rodzin. Nikt nad tym nie zapanuje.
Dlaczego taka manifestacja emocji jak to co powiedział Pietrzak, albo to co zrobił Braun ,na przyklad z ostatnich wydarzeń, jest szkodliwe dla Polski? Ponieważ bez wsparcia mocnym głosem najwyższych swoich przedstawicieli na arenie międzynarodowej , swiadczą, że Polaków stać jedynie na szczekanie zza węgła . I takie ciagle bezproduktywne ujadanie jest nie tylko przez adresatów ale całą opinie międzynarodową odbierane jako zwykłe awanturnictwo. Ot Polaczki lubią sobie powrzeszczeć bez sensu. Działa to jak znieczulenie, po którym jak najbardziej sluszny głos w tej, czy na przykład sprawie reparacji jest i bedzie ignorowany. I to jest strata nie do powetowania bo w tak zasadniczych sprawach musimy liczyć na wsparcie międzynarodowe, którego w kluczowym momencie nam zabraknie.
Rozumiem rację i emocje. Ale to nie jest dobra metoda sprzyjająca osiągnięciu korzystnego celu.
No...chyba ze zamiast budować poważne państwo, zadowolimy sie okazjonalnym szczekaniem.
Mam inną teorię. Te działania przede wszystkim nie bardzo szkodzą Polsce gdyż autorami są boczne kolorowe gwiazdy lokalnego życia. Na świecie to raczej tylko ciekawostka. Typu „neonaziści w Niemczech zorganizowali obchody urodzin Hitlera”. To się dzieje wszędzie. Wszędzie są tacy ludzie. Nie jest to ważne dopóki nie zostanie wsparte oficjalnymi wypowiedziami. Z kręgów rządowych lub liczącej się opozycji.
Dlatego według mnie zarówno Braun jak i Pietrzak działają na użytek wewnętrzny. Gdyż tutaj faktycznie mają widownię. Rzeczywisty rozgłos. Mam wrażenie że obaj nie zachowali się przypadkowo. Chociaż to tylko dwa wyskoki więc trudno o regułę. Mimo wszystko można zaryzykować tezę istnienia jakiego planu. Te działania mogą odnieść istotny skutek. Tylko że teraz tego nie widać.
Myślę że rozwinę temat w osobnym wpisie jeśli pojawi się coś jeszcze popierającego moją teorię. Teraz trochę za wcześnie ale warto pójść tym tropem jak sądzę: I Braun i Pietrzak działali z premedytacją chcąc by ich przekaz był powielany i eksponowany w ramach polskiej dyskusji politycznej.
Szkodzą. I to bardzo . Rezonują w środowiskach decyzyjnych, często towarzystwach bardzo związanych wspólnymi interesami.
Oczywiste, ze zarówno Pietrzak jak i Braun kreowali swój przekaz na użytek polskiego odbiorcy. Pełna, nie zmanipulowana wersja jego wypowiedzi na arenie międzynarodowej miałaby szansę zaistnieć i stanowić powazny głos w dyskusji, gdyby te same noo.. byc może inaczej sformułowane zdania padały na forum parlamentu europejskiego z ust premiera poprzedniego i obecnego- na to szans nie ma- gdyby tym samym głosem mówił prezydent. Podsumowując: gdyby kwestia stanęła na forum międzynarodowym jako bezdyskusyjny interes Polski. Ale tak się nie stalo i nie stanie. Dlatego ja traktuję takie: chciałabym ale się boję jako zwyczajowe polskie dziamgotanie, z którego nigdy nic nie wyniknie. No chyba, że Polacy wyślą wpizdu zarówno Pis jak i rządzących w tej chwili a do rządzenia nauczą się wybierać sprawdzonych i odpowiedzialnych ludzi. Tak .wiem, że to potrwa kilka lat.
Ps Teza o wyskokach Brauna i Pietrzaka " na zamówienie" zbyt naciągana.
Tak swoją drogą Pietrzak mówi:
Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają. Czyli nielegalne są Niemcy,
mijając się mocno z prawdą. Cała jego wypowiedź jest zbudowana na fałszywych przesłankach.
Niemcy nie mają nielegalnych imigrantów. A jeśli już to w bardzo niedużej ilości. Po prostu jeśli ktoś zaprasza imigrantów to stają się automatycznie legalni. Takich Niemcy nie będą więc móc nam wypchnąć. Nielegalny imigrant to taki, który nie ma dokumentów, przekroczył nielegalnie granicę. Niemcy nie mogą mieć takich ludzi, gdyż przykładowo taki imigrant musiałby trafić wcześniej do Polski (np.z Białorusi). W Polsce jest nielegalny. Ale dostaje dokumenty (jakieś) i nie może przekroczyć granicy do Niemiec legalnie. Chyba że ci go przyjmą a więc automatycznie zalegalizują. Taki nielegalny imigrant musiałby się przemycić przez granicę drugi raz by trafić do Niemiec nielegalnie - czyli pozostać nielegalnym i tam.
Prawda jest więc taka że Polska nie ma co się bać wpychania imigrantów nam z Niemiec gdyż najpierw tacy imigranci musieliby przekroczyć kilka granic nielegalnie, by tam się znaleźć. Nielegalnie.
Sytuacja jest odwrotna więc. To inne kraje. Takie jak Polska, mogą korzystać z Paktu gdyż będą mogły wysyłać legalnie innym swoich nielegalnych imigrantów.
Tak jak już wiele razy pisałem. Ten Pakt jest drobną ulgą dla krajów frontowych, takich jak Polska ale przede wszystkim obecnie Włochy. Drobna ulga ale za to duży nacisk na nich by uszczelnić własne zewnętrzne granice UE. Bo tych nielegalsów, ze względu na nieduże kwoty, nie będzie łatwo innym odsyłać.
Krótko i zwięźle:
Milion wniosków o azyl w Europie, z czego 244 tys. w Niemczech – relokacja wyjaśniona!
"4 lipca 2023 roku, Agencja Unii Europejskiej ds. Azylu (AUEA) podała najnowsze dane dotycząc wniosków o azyl. W 2022 roku, w 27 krajach członkowskich Unii Europejskiej złożono prawie milion wniosków, a dokładnie 996 tys. (...) zdecydowanym liderem są Niemcy, które musiały rozpatrzyć aż 244 tysięcy wniosków, czyli jedną czwartą ze wszystkich ujętych w statystykach (...) istotną informacją zawartą w raporcie jest 40 procent pozytywnie rozpatrzonych wniosków i to największy wskaźnik akceptacji od 2017 roku. Oznacza to, że około 400 tysięcy uchodźców lub imigrantów zostanie w krajach Europejskich na stałe. (...) Raport AUEA doskonale pokazuje dlaczego w UE przeforsowano tak zwaną relokację uchodźców, Polityka Niemiec i Francji, dwóch największych państw, mających decydujące zdanie w ramach unijnych struktur, doprowadziła do wywołania kryzysu. (...) Angela Merkel mówiła nawet, że do Niemiec przyjedzie wielu inżynierów i lekarzy. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała fantazje polityków i teraz kraje, które wywołały europejski kryzys próbują się swoimi błędami i kosztami podzielić z innymi."
Pakt wprowadza nowe procedury. Imigrantom nie będzie łatwo hasać po UE.
Po pierwsze skrócone będą procedury, w tym na granicach. Po drugie potencjalnym azylantom pobierane będą obrazy twarzy i odciski palców. Wszyscy będą musieli też przejść kontrole bezpieczeństwa oraz stanu zdrowia. Kraje pierwszego kontaktu otrzymają znacznie większe uprawnienia do odsyłania migrantów do krajów pochodzenia.
Imigranci będą skanowani. Jeśli ktoś ich przyjmie i zalegalizuje to jego sprawa. A jeśli nie, wtedy będzie wkraczać pakt.
Trzeba być naprawdę osłem żeby nie widzieć jak mała jest kwota 30tys ludzi do rozlokowania na całą UE wobec setek tysięcy wniosków. Przy czym PiSowiec widzi oczywiście tylko Niemcy choć w tekście mowa o prawie milionie wniosków. Nawet biorąc za punkt wyjścia ten stan, 1/4 jest z Niemiec. Ile więc mogą wysłać z tych 30 tys? Niecałe 8 tys. Zaleją Europę. A 236tys, które zostanie w Niemczech potopu im nie sprawi.
Żałosne.
Tutaj chodzi o skok na kasę, a nie o rozwiązanie problemu. Jeśli Polacy nie upilnują swoich nielegalnych migrantów to KE bedzie dowolnie ustalać kary. Widać KL Auschwitz i inne tego typu miejsca będą nadawały się idealnie do tego chorego pomysłu Szwedów. Odbiera to podstawowe prawa człowieka do wolności i bezpieczeństwa. Kartę Podstawowych Praw Człowieka Szwedzi już dawno podpisali, ale najwyraźniej nie zamierzają jej przestrzegać.
ty dalej pitolisz
Nie będę krytykował urody; youtube.com" Dzisiaj jest naprawdę historyczny dzień, ponieważ dostarczyliśmy pakt w sprawie migracji i azylu, prawdopodobnie najważniejszy pakiet legislacyjny w tej kadencji” – skomentowała przewodnicząca PE Roberta Metsola.
Porozumienie zakłada, że kraje członkowskie będą miały wybór między zgodą na relokację i przyjęciem uchodźców a wpłatą do budżetu UE składki solidarnościowej
Nieważne jaki otrzymają status.Legalizm prawny w unii i dla Niemiec nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy, że tam okażą się zbędni
Naprawdę, w tym wypadku mamy do czynienia jedynie z wypaczonym procesem myślowym a nie poleganiem na faktach, liczbach, zdrowym rozsądku.
Tak naprawdę wyjdzie w praktyce. Polska może i ma prawo zasłaniać się Ukraińcami. Sama może udawać przepełnioną. Chcącą odsyłać. Pakt jest dobry gdyż daje konkretną podstawę prawną. Do tej pory panowała wolna amerykanka. Nie było nad imigrantami centralnej kontroli. Zbieranie odcisków palców, tworzenie bazy, procedury w pierwszym kraju pojawienia się imigranta, bardzo ułatwi zarządzanie tą masą.
W takim układzie zostanie już tylko poznanie woli uczestników tego procesu. Czyli państw UE. Jak naprawdę będą chcieć do tego podejść. Naprawdę trudno będzie oszukiwać. Kawa na ławę. Jasne będzie kto czego chce, z jakim przekazem stanie przed swoimi wyborcami.
Dokonałas wzorcowej ekstrapolacji własnych wyobrażeń i kompleksów. Mógłbym zadac bardzo konkretne o ironio pytanie: jaki rower jaką pompka?
Mniej więcej sens będzie adekwatny do twojego komentarza.
Mocne na kilku płaszczyznach.